Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Kezdőknek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-28, 13:52   #1451 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 587
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valahogy én ezzel úgy vagyok, hogy amíg komoly, mások által is valóban respektált, hiteles eredményt nem teszek le az asztalra (pl. egy komolyabb versenyeredmény (nem egynaposé, mint Szilárdé, tiszteletem érte, de nem veendő komolyan részemről hosszútávon), vagy egy hosszabb élő kereskedési periódus realtime bemutatása, vagy TST combine. Egy "csöves" számlakimutatást ma már lehet hack-elni, meg bemákolni is, de ha rendesen csinálja az ember, akkor sem elsőre(!) az a követendő példa. Lásd mondjuk szilaj esete a százszorozással.) Nekem nem lenne arcom oktatni olyat, amiben az eredményeim nem kielégítőek, és hitelesek kellőképpen (bár korábban megtettem kissé, fúúúj) De ez ma én vagyok, viszont ettől nem fogok egyetérteni azokkal, akiknek ez nem okoz lelkiismereti problémát, max néha pálcát török felettük, de már ezt sem teszem.
Jelenleg ilyen nincs és nem valószínű, hogy lesz. Így azt kell válaszolnod rpr-nek, hogy nincs senki, akitől érdemes tanulni. A visszakockáztatós módszerrel való kereskedés meg elég hosszú ideig fog tartani mire számottevő tőke lesz belőle, ha max. 1:5,1:30 lesz a tőkeáttétel.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-28, 14:36   #1452 (permalink)
rpr
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 4
rpr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jelenleg ilyen nincs és nem valószínű, hogy lesz. Így azt kell válaszolnod rpr-nek, hogy nincs senki, akitől érdemes tanulni. A visszakockáztatós módszerrel való kereskedés meg elég hosszú ideig fog tartani mire számottevő tőke lesz belőle, ha max. 1:5,1:30 lesz a tőkeáttétel.
Ezt en cfd re olvastam.
rpr nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-12-28, 14:41   #1453 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.012
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát igen, szerencsére azért vannak olyan traderek, akiktől érdemes tanulni, csak nem egyszerű megtalálni őket. Sőt, nem csak tanulni érdemes, pénzt is adni nekik diverzifikálni

Tökméretre meg majd lesz megoldás, vagyis van is. Akinek megy a trédelés, az megoldja ezt a problémát.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-28, 14:43   #1454 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A Forex és cfd kereskedés nem lesz már sokáig elérhető a kisbefektetőknek, akiknek csak pár ezer dolláros tőkéje van.

Mit értesz ez alatt? A jan 02-től érvénybe lépő ESMA szabályozást vagy valami más is van?
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-28, 14:45   #1455 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit értesz ez alatt? A jan 02-től érvénybe lépő ESMA szabályozást vagy valami más is van?
Megrebesgették, hogy leveszik 30-asra jövőre. még nincs konkrétum. Flegma esma.
Régi 2017-12-28, 14:52   #1456 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rpr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt en cfd re olvastam.
Akkor élj ebbe a hitbe. http://www.forexnewsnow.com/top-stor...cfds-binaries/
Régi 2017-12-28, 16:02   #1457 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 919
Hírnév szint: 7
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem azért van olyan tandíj, amikor már jogos elvárás, az oktató egyenleg chartja. Hiszen ez a "referencia munkája". Olyan alapba sem tesz senki, ahol ez nem nézhető vissza.
Birger 2012 után már 2x hagyja abba ennek közlését.

Most nem találom, de 2012-ben a magyar oldalán, amikor el kezdett esni, egyszerűen lehagyták a képről.
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-28, 17:58   #1458 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Megrebesgették, hogy leveszik 30-asra jövőre. még nincs konkrétum. Flegma esma.
Ezt tudom. Ha minden igaz, ez lép életbe jan. 02-zől. Új számláknál pedig 1:20, hétvégére/egyes termékeknél akár 1:5 is lehet. Ezért kérdeztem Megalith-et. Kis tőkéseknek nem kell 0,01 lotra lemenni ezért. Vagy akkor nem ugyanazt értjük a „pár ezer” dolláros tőke alatt.

Azt hittem a bejegyzése alapján, hogy van még valami más is.
Régi 2017-12-28, 18:38   #1459 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Új számláknál pedig 1:20, hétvégére/egyes termékeknél akár 1:5 is lehet. Kis tőkéseknek nem kell 0,01 lotra lemenni ezért. Vagy akkor nem ugyanazt értjük a „pár ezer” dolláros tőke alatt.
Nem tudom, hogy nálad mit jelent a kis tőke. Az értelmes lot mennyiség az 1-nél kezdődik(ahol eur/usd-n 1 pip=10usd). 0.01-eket majd nyitogathatsz a 1:5-as tőkeáttételű pár ezer dolláros számládon, de 0.1-et már neccesen. Az 1-et meg el kell felejteni. Kiírja majd a bróker, hogy nincs elég fedezeted. De ha tudsz annyi pipet csinálni, hogy a 0.01-es pozikkal is értelmes összegeket tudsz kivenni vagy megélni belőle, akkor valószínűleg te leszel a világ legjobb kereskedője. 1:30-as tőkeáttétnél legalább egy 5 ezer dolláros számlának kell lenni és így is eléggé meg leszel fogva a nyitott kereskedések számát tekintve.
Régi 2017-12-28, 18:52   #1460 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom mi a gond ezzel?
Ez csak gondolom jo esetben europaa lesz igaz.
Nem vagom hogy mukodik esma, de meg maskor ha kol emlekszem azt olvastam a brokereknek nem kotelezo ez ala bemozogni, de javitsatok ha nem igy van.
Melyik resze utal arra hogy fx toke attet 5-30 lesz? Cfd nel van egy irany ami ez....
Régi 2017-12-28, 19:41   #1461 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem tudom, hogy nálad mit jelent a kis tőke. Az értelmes lot mennyiség az 1-nél kezdődik(ahol eur/usd-n 1 pip=10usd). 0.01-eket majd nyitogathatsz a 1:5-as tőkeáttételű pár ezer dolláros számládon, de 0.1-et már neccesen. Az 1-et meg el kell felejteni. Kiírja majd a bróker, hogy nincs elég fedezeted. De ha tudsz annyi pipet csinálni, hogy a 0.01-es pozikkal is értelmes összegeket tudsz kivenni vagy megélni belőle, akkor valószínűleg te leszel a világ legjobb kereskedője. 1:30-as tőkeáttétnél legalább egy 5 ezer dolláros számlának kell lenni és így is eléggé meg leszel fogva a nyitott kereskedések számát tekintve.

Ha az 1 lotból indulsz ki, akkor igaz. De azért, aki a forexre jön, azok többsége a kisebb mérte miatt jön, ami sorban nem feltétlenül a 0,01. Van átmenet.

pl.:eurusd, 0,1 lot 1:20-val kb. 600 USD-t igényel és 1 pip csak 1 USD. Kicsit nagyobb méret, több pozíció és 3000-5000 USD-nél vagyunk. Ez szerintem „kis tőkébe” belefér. Az 1:5- már valóban erős. De ez csak magas volatilitás mellet áll, így gondolom, nem ez lesz a mindennapos.

Az is igaz, hogy így lényegesen nehezebb nagyobbat kivenni a piacról.
Régi 2017-12-29, 13:21   #1462 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
de azt hol olvastad, hogy FX-re is ez lesz ? Mert amit te linkeltél ott én csak CFD-re látom.
Régi 2017-12-30, 17:16   #1463 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Látom már senkinek nincs energiája válaszolni rpr-nek.
Régi 2017-12-30, 17:41   #1464 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 848
Hírnév szint: 6
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
de azt hol olvastad, hogy FX-re is ez lesz ? Mert amit te linkeltél ott én csak CFD-re látom.
Egyszerűbb, ha egy, az ESMA II-vel érintett brókercég ügyfélszolgálatát kérdezed!
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-30, 17:46   #1465 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Látom már senkinek nincs energiája válaszolni rpr-nek.
Te vagy itt a tiszteletbeli ''FŐOKOS'', tessék válaszolni... arra, amit még a brókerek sem tudnak megmondani!
Amúgy, nem tudom mi a gond a 1:5, 1:10 tökömtéttél, jófelé kell lépni
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-30, 18:38   #1466 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te vagy itt a tiszteletbeli ''FŐOKOS'', tessék válaszolni... arra, amit még a brókerek sem tudnak megmondani!
Majd én eldöntöm, hogy kinek és mikor válaszolok. Neked, mint a fórum főtrollja biztos nem fogok. Meg azoknak sem, akik nem tudnak olvasni,nem tudják elolvasni a híreket az ESMA weboldalán vagy nem tudják mi az a google. Ezekkel a képességekkel illik rendelkezni már kb. 8 évesen. Ne reagálj a hozzászólásaimra, mert rád nem vagyok kíváncsi, ha nem tűnt volna fel idáig.
Régi 2017-12-30, 18:45   #1467 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Majd én eldöntöm, hogy kinek és mikor válaszolok. Neked, mint a fórum főtrollja biztos nem fogok. Meg azoknak sem, akik nem tudnak olvasni,nem tudják elolvasni a híreket az ESMA weboldalán vagy nem tudják mi az a google. Ezekkel a képességekkel illik rendelkezni már kb. 8 évesen. Ne reagálj a hozzászólásaimra, mert rád nem vagyok kíváncsi, ha nem tűnt volna fel idáig.
Akkor meg mit kapirgálsz ide kiscsibe???
Osztod itt az észt esztelenül, aztán meg másra akarod hárítani a kérdés megválaszolását ... röhög tőled a vakbelem, de azért neked is BUÉK!
Régi 2017-12-30, 19:12   #1468 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Teged kerdeztelek, latod pont ilyen beszologatasok meg kommentek huz el innen mindenki. Mit googlizzak?
Belinkeltel egy cikket azr mondtad ebben van az info...nem volt benne emlitve hogy fx 30 x tokeattet lesz.
Erre jossz kioktato szoveggel, hogy 8 eves stb. Aahoz nem tudom hany eves kepessegek kellenek hogy azt a cikket linkeld be amire hivatkozol. Tenyleg nem sok ertelme van ennek a furomnak igy...
Es bocs hogy kerdezgetni merek barmit is...en vagyok a bunko...
Régi 2017-12-30, 19:50   #1469 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyelőre MiFid2 lesz januártól, Esma meg még maga sem tudja, mit patkánykodjon. Variálni fogják úgyis. egyelőre toljuk a trédet 1:100-zal, vagy 1:888-cal, ahogy a csövön kifér
Régi 2017-12-30, 20:12   #1470 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 452
Hírnév szint: 3
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A kérdés már csak az:
Csatolt képek

shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-30, 23:02   #1471 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor meg mit kapirgálsz ide kiscsibe???
Osztod itt az észt esztelenül, aztán meg másra akarod hárítani a kérdés megválaszolását
Én meg rajtad röhögök te nagyon ostoba. Menj át a plus500 topikba és ott okoskodj. Az a te szinted.
Régi 2017-12-30, 23:03   #1472 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Teged kerdeztelek, latod pont ilyen beszologatasok meg kommentek huz el innen mindenki. Mit googlizzak?
Belinkeltel egy cikket azr mondtad ebben van az info...nem volt benne emlitve hogy fx 30 x tokeattet lesz.
Erre jossz kioktato szoveggel, hogy 8 eves stb. Aahoz nem tudom hany eves kepessegek kellenek hogy azt a cikket linkeld be amire hivatkozol. Tenyleg nem sok ertelme van ennek a furomnak igy...
Es bocs hogy kerdezgetni merek barmit is...en vagyok a bunko...
Olvasni tudni kell. Ebben nem tudok segíteni.
Régi 2017-12-30, 23:06   #1473 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egyelőre MiFid2 lesz januártól, Esma meg még maga sem tudja, mit patkánykodjon. Variálni fogják úgyis. egyelőre toljuk a trédet 1:100-zal, vagy 1:888-cal, ahogy a csövön kifér
Most még érdemes kihasználni az alacsony margin igény adta előnyöket.
1:100-at szerintem meghagyhatnák.
Régi 2017-12-31, 04:30   #1474 (permalink)
rpr
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Olvasni tudni kell. Ebben nem tudok segíteni.
pff no komment.

Te kész vagy...linkeld már be a cikkben mi mondja ezt hogy ezt 30x lesz az áttét?
Régi 2017-12-31, 04:48   #1475 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.020
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A Forex és cfd kereskedés nem lesz már sokáig elérhető a kisbefektetőknek, akiknek csak pár ezer dolláros tőkéje van. Kivéve, ha csak 0.01-es poziméretekkel akarsz kereskedni, de annak sok értelme nincs. Ha meg nagy tőkéd van(min. 50-100 ezer usd) akkor inkább menj rendes tőzsdére. Ha nincs megfelelő tőkéd, akkor nem fogsz tudni kereskedni és keresned kell más pénzkereseti lehetőséget. Nagyon ne éld bele magad.
Ez tőzsdefórum de itt senki sem tőzsdézik. Persze ha tőzsdéznél tudnád, hogy az 50-100e USD minimumként(!) mekkora baromság, aki ilyen szöveget nyom az az fx-brókerek malmára hajtja a vizet. Tudatosan vagy tudatlanságból.
Ez tipikus szöveg itt a bukmékerek világában. A tőzsde túl egyszerű és nem lehet oldalakat írni olyan marhaságokról mint MM meg ECN, de a legszebb és viszi a prímet a " likviditásmedence", ennél gyönyörűbb aligha van.
Szar, hogy a tőzsdén adni/venni kell, szó szerint.
Azért BUÉK!!

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-31, 10:37   #1476 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én meg rajtad röhögök te nagyon ostoba. Menj át a plus500 topikba és ott okoskodj. Az a te szinted.
Parancsolgass a macskáidnak
Olvasni pedig nem pletykarovatot kell, majd ha érvénybe lépnek ezek az ''ajánlások'', azt a tudtodra adja minden bróker.
addig olvasgasd a hivatalos közleményeket
https://www.mnb.hu/felugyelet/szabal...mifir#mifid_II
Régi 2018-01-03, 20:10   #1477 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 50
Hírnév szint: 9
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Munkahelyen nap közben sokszor van üres járat, és ilyenkor szívesen tanulnék/olvasnék tőzsdei infókat.
De még mindig nem találtam olyan magyar nyelvű honlapokat, blogokat amik tényleg segítenek a tanulásban.
tudtok ebben segíteni? köszönöm!
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-03, 20:15   #1478 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De még mindig nem találtam olyan magyar nyelvű honlapokat, blogokat amik tényleg segítenek a tanulásban.
Azért nem találtál, mert nincsenek komolyan vehető honlapok,blogok.
Régi 2018-01-04, 07:14   #1479 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok,

Munkahelyen nap közben sokszor van üres járat, és ilyenkor szívesen tanulnék/olvasnék tőzsdei infókat.
Szia!

Sajnos nehéz vitába szállni Megalith megállapításával, de Forex témakörben szerintem az alábbi oldal megér egy rápillantást:

https://www.elemzeskozpont.hu/kategoriak/forex-daytrade

Érdemes elölről kezdeni a több mint 200 poszt olvasását, mert számos téma egymásra épül. A szerző Balogh László oktató és főállású trader.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 09:27   #1480 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok,

Valamikor még évekkel ezelőtt a BET tartott ingyenes „tanfolyamokat” a tőzsde iránt érdeklődőknek. Nézd meg a honlapjukon, lehet, hogy még van ilyen.
Vagy a portfólio.hu is tart rendszeresen ingyenes „képzéseket”. Nézz meg egy pár ilyet és el tudod dönteni, hogy egyáltalán érdekel-e, és hogy merre indulj el!
Régi 2018-01-04, 10:21   #1481 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Sajnos nehéz vitába szállni Megalith megállapításával, de Forex témakörben szerintem az alábbi oldal megér egy rápillantást:

https://www.elemzeskozpont.hu/kategoriak/forex-daytrade

Érdemes elölről kezdeni a több mint 200 poszt olvasását, mert számos téma egymásra épül. A szerző Balogh László oktató és főállású trader.
Ő a legjobb. Én is gondolkodtam rajt, hogy elindítok egy sorozatot, de szinte mindent leírt és így felesleges. Vagy ott van Birger könyve és még pár alapmű, amiben szintén le vannak írva a legfontosabb dolgok. Az elméletet mindenki megtudja tanulni ingyen. Csak hát az elméleti tudás édes kevés a sikerhez.
Régi 2018-01-04, 15:15   #1482 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bocsánat, hogy beleszólok, és inkább figyelmeztető lesz a beírásom, de jobb, ha ilyet is olvasunk: szóval Balogh László nem hiteles szerintem. Nem tudom, mi történt vele az elmúlt pár évben, de amit itt a fórumon is művelt (full kockázatkezeletlen számlát dobott a nagyérdemű elé...) az minden, csak nem jó traderre vall. Emberileg sem győzött meg a blogja sem (nagyfokú érzelmi kicsapongások). De ez az én véleményem.

Persze bárki, bármikor változhat, nem vitás, legyen így! De ő már akkor is oktatott, és sikeres tradernek állította be magát. Bár az alapokat biztosan jól elmondja, ha az általam elismert fórumtagok ajánlják Itt a fórumon is több nicknév mögött óriási tapasztalatok húzódnak meg.

Legjobb, ha olvasol, nézel sok videót, előbb-utóbb összeáll a képlet, ha meg nem, akkor sajna nem neked való a szakma, ide pár "túlélési skill" kell. Abszolút magadnak kell kikaparni a gesztenyét a lomb alól. Nincs egzaktság.
Régi 2018-01-04, 17:05   #1483 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bocsánat, hogy beleszólok, és inkább figyelmeztető lesz a beírásom, de jobb, ha ilyet is olvasunk: szóval Balogh László nem hiteles szerintem. Nem tudom, mi történt vele az elmúlt pár évben, de amit itt a fórumon is művelt (full kockázatkezeletlen számlát dobott a nagyérdemű elé...) az minden, csak nem jó traderre vall. Emberileg sem győzött meg a blogja sem (nagyfokú érzelmi kicsapongások). De ez az én véleményem.
"nagyfokú érzelmi kicsapongások"

Talán túl naiv volt, amikor azt hitte, hogy egy nem helyesen kezelt fórumon folyhat érdemi kommunikáció
és ennek felismerése okozott nála kiábrándultságot és az ezzel járó érzelmi kitöréseket.
Amúgy a traders nightra évek alatt meghívott előadok közül van legalább egy hiteles? Túllépve a hiteles,nem hiteles kérdéskörön letett
valamit az asztalra és ez a kereskedők 95%-ról nem mondható el.
Régi 2018-01-04, 19:09   #1484 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"nagyfokú érzelmi kicsapongások"

Talán túl naiv volt, amikor azt hitte, hogy egy nem helyesen kezelt fórumon folyhat érdemi kommunikáció
és ennek felismerése okozott nála kiábrándultságot és az ezzel járó érzelmi kitöréseket.
Amúgy a traders nightra évek alatt meghívott előadok közül van legalább egy hiteles? Túllépve a hiteles,nem hiteles kérdéskörön letett
valamit az asztalra és ez a kereskedők 95%-ról nem mondható el.
Én most nem fikáztam Balogh Lacit, csak elmondtam az észrevételeimet. A TN-ot most ide keverni hülyeség. Most Laciról van szó. Ő szerintem nem hiteles, és itt a fórumon többen is teljesen normálisan beszélgettek vele, semmi extrát nem kérve, ő volt flegma! Fórumról is le lehet lépni méltóképpen.
Szóval szerintem a trader leginkább attitűd, mint számla Tökmindegy, mennyi pénze van. Bár lehet, itthon még tényleg ő a legjobb

És van hiteles, nem is egy De persze nem a többség, én ezt sosem állítottam.

Még egyszer kihangsúlyozom, nem a fikázás volt a célom, az nem motivál, csak picit a 'dicsőítést' éreztem soknak.
Régi 2018-01-04, 19:37   #1485 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én most nem fikáztam Balogh Lacit, csak elmondtam az észrevételeimet. A TN-ot most ide keverni hülyeség. Most Laciról van szó. Ő szerintem nem hiteles, és itt a fórumon többen is teljesen normálisan beszélgettek vele, semmi extrát nem kérve, ő volt flegma! Fórumról is le lehet lépni méltóképpen.
Szóval szerintem a trader leginkább attitűd, mint számla Tökmindegy, mennyi pénze van. Bár lehet, itthon még tényleg ő a legjobb

És van hiteles, nem is egy De persze nem a többség, én ezt sosem állítottam.

Még egyszer kihangsúlyozom, nem a fikázás volt a célom, az nem motivál, csak picit a 'dicsőítést' éreztem soknak.

Nem emlékeztem hogy ki volt ez a komoly trader csávó, de rákerestem youtubon a hangjára.
Bár ne tettem volna.

Ott hagytam abba a videó nézést, amikor 11:15 nél a gbp/jpy chartra, ami adathiányosan volt betöltve (okt 7 és jan 26 között), azt mondta az ember hogy:
"Mi van itt? áááá GAP van!"

Hány ezer pontos is????

Szerinted ő napi szinten képben van a piacról? Napi szinten tradel és ebből él?
Mert szerintem nem.
Egy trader meg álmából felkeltve is le tudja rajzolni a majoroket akár egy papírra is, csukott szemmel...de legalábbis az adathiányt biztosan észre veszi első blikkre...
Na de nem is akarom bántani, csak kicsit fura a figura nekem.

Az a baj az ilyen oldalakkal, mint a fent említett is, hogy olyan mértékű lexikális infó van kitéve rá A-tól Z-ig, hogy képtelenség kihámozni belőle egy kezdőnek hogy mi érték, és mi nem. Olyan mint egy zsibvásár, minden eladó, mindent megvehetsz amiben éppen hinni akarsz.
De mint általános infók persze hasznosak lehetnek.

https://www.youtube.com/watch?v=LE7F5As3gUg

van-egy-kerdesem-gap.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 20:27   #1486 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 36
Hírnév szint: 5
chartspeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.chartspeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Balogh Laci a tőzsdei TA Stephen Hawking -ja !

Nyugi bele !

Tovább jutott a felismerésekben mint J.Ross és Birger !

És ezeket ingyenesen közétette a blogjában , amiről lemaradtatok !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 21:56   #1487 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én eskü nem értem, sok kamu emberen mit esznek, de tényleg.

Itt a fórumon bemutatkoztak már elég sokan

Elég határozottan emlékszem, amikor feladatokat adtál Tback az ő számlája példáján, hogy miket hogyan számoljunk ki, bár kockásseggű excelezte ki leggyorsabban. Én akkor sokat tanultam tőletek (2011, vagy 2012 lehetett), egy 'oktató' példáján.

Azóta kétszer láttam, hallottam, emberileg se győzött meg, honlapja be sem jön már.

Mondjuk az tényleg epic, ha három hónapot adathiánynak hisz
Régi 2018-01-04, 21:57   #1488 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És van hiteles, nem is egy
Kérhetnék neveket és a hozzájuk tartozó hiteles kimutatásokat?
Régi 2018-01-04, 22:04   #1489 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ha jössz egyik klubestre, privátban megmondom szívesen. Nem akarnak felhajtást, nincs titkolnivaló semmi amúgy, de megértem.
Sőt, mi úgy csináljuk páran, hogy trédelünk is egymásnak. Más-más piacokon.
Régi 2018-01-04, 22:23   #1490 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha jössz egyik klubestre, privátban megmondom szívesen. Nem akarnak felhajtást, nincs titkolnivaló semmi amúgy, de megértem.
Sőt, mi úgy csináljuk páran, hogy trédelünk is egymásnak. Más-más piacokon.
Valami ilyesmi válaszra számítottam.
Régi 2018-01-04, 22:28   #1491 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem is értem, miért kérdezted többedjére. Pláne a számlát

Hol laksz, hogy nem tudsz eljönni?
Régi 2018-01-04, 22:53   #1492 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egyébként te veszel ki a piacból Megalith?

Nem kell bizonyítani semmit, se most, se később
Régi 2018-01-05, 00:09   #1493 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem is értem, miért kérdezted többedjére. Pláne a számlát
Mert nagyon hangoztatod, hogy ismersz hiteles sikeres kereskedőket itt a fórumon is és tn-re meghívottak közül. Moran eredeti kérdése az volt, hogy ismerünk-e értelmes blogot,honlapot ami tőzsdével foglalkozik. Erre elkezdtél jönni feleslegesen a hitelesség kérdésével. Gondoltam visszakérdezem ugyanezt, mert kíváncsi voltam a reakciódra. De azt kaptam amire számítottam. Nem tudom, hogy Balogh Laci mennyire sikeres vagy nem, de
csinál valamit. Letesz valamit az asztalra és nem csak egy nicknév. Ingyen lehet olvasni a cikkeit. Én elhiszem, hogy létezik itt a fórumon sikeres kereskedő,meg biztos hogy elméletben(nem fedik fel magukat nyilvánosan interneten,személyesen sehol) is ismersz titokzatos sikeres kereskedőket, de ezzel sokra nem megy Moran sem és az itt kérdező kezdők sem. Olyan embereket érdemes megemlíteni, akik nem csak elméletben vagy csak a fejünkben léteznek, hanem a valóságban is gyakorlatban. Ezért mondtam Lacit, mert ő készíti a legtöbb cikket. Nem nagyon van más. Hiteles meg pláne nincs.
Régi 2018-01-05, 01:27   #1494 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mert nagyon hangoztatod, hogy ismersz hiteles sikeres kereskedőket itt a fórumon is és tn-re meghívottak közül. Moran eredeti kérdése az volt, hogy ismerünk-e értelmes blogot,honlapot ami tőzsdével foglalkozik. Erre elkezdtél jönni feleslegesen a hitelesség kérdésével. Gondoltam visszakérdezem ugyanezt, mert kíváncsi voltam a reakciódra. De azt kaptam amire számítottam. Nem tudom, hogy Balogh Laci mennyire sikeres vagy nem, de
csinál valamit. Letesz valamit az asztalra és nem csak egy nicknév. Ingyen lehet olvasni a cikkeit. Én elhiszem, hogy létezik itt a fórumon sikeres kereskedő,meg biztos hogy elméletben(nem fedik fel magukat nyilvánosan interneten,személyesen sehol) is ismersz titokzatos sikeres kereskedőket, de ezzel sokra nem megy Moran sem és az itt kérdező kezdők sem. Olyan embereket érdemes megemlíteni, akik nem csak elméletben vagy csak a fejünkben léteznek, hanem a valóságban is gyakorlatban. Ezért mondtam Lacit, mert ő készíti a legtöbb cikket. Nem nagyon van más. Hiteles meg pláne nincs.
Ezzel a hozzászólásoddal egyet kell értsek. Én csupán azért tettem észrevételt, nehogy valaki (pl Moran) itt túl sok pénzt otthagyjon egy nem hiteles embernél, mert itt többen ajánlottátok. Ennyi. Lásson itt árnyoldalt. Amúgy meg ha nincs senki, az se baj, de akkor kamut ne ajánljunk neki, ennyi volt csak a bajom, semmi más, de amit írtál, azzal egyetértek

Emiatt viszont nem volt felesleges felhoznom a hitelességet Balogh Lacinál, remélem, így már érthető voltam

Megnézem a legújabb cikkeit is, adj légyszi linket, mostmár eskü érdekel, mit tud egy kezdőnek nyújtani a cikkeivel.
Régi 2018-01-05, 09:23   #1495 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Balogh Laci a tőzsdei TA Stephen Hawking -ja !

Nyugi bele !

Tovább jutott a felismerésekben mint J.Ross és Birger !

És ezeket ingyenesen közétette a blogjában , amiről lemaradtatok !
Bizony! Sokkal előrébb jár, mint itt sokan, akik úgy nyilatkozgatnak másokról, hogy azt sem tudják ki mit csinál, mit tud, vagy nem tud. Szánalmas.

Egyébként meg átköltöztek a cikkei az Elemzésközpontra.

Kritizálni könnyű! Csinálni kell jobbat! Na, az már nehéz.
Régi 2018-01-05, 12:34   #1496 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 43
coyote a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Beleszólok itt a "nagyok" dolgaiba.
Én 4. éve tanulok és hullámzok együtt a piaccal.
Egy néhány hely ahol bővítettem a tudásom és
továbbra is gyarapítom.(van köztük ingyenes is) Íme :
http://forexzona.tozsde.hu/
https://www.xm.com/hu/webinars
https://forexklub.hu/
http://www.fxtanoda.hu/
http://trader.portfolio.hu/oktatas/online-eloadas
http://myelliott.blogspot.hu/p/elmelet.html
http://www.radu.hu/blog/
coyote nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-05, 13:05   #1497 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 5
asdf a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Tud valaki olyan weboldalt ahol ajanlati konyvel kapcsolatos adatokat tolthetnek le ingyen? pl a vetelek es az eladasok aranya vagy barmi ami az ajanlati konyvbol van kiszamolva.
asdf nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-05, 16:39   #1498 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel a hozzászólásoddal egyet kell értsek. Én csupán azért tettem észrevételt, nehogy valaki (pl Moran) itt túl sok pénzt otthagyjon egy nem hiteles embernél, mert itt többen ajánlottátok. Ennyi. Lásson itt árnyoldalt. Amúgy meg ha nincs senki, az se baj, de akkor kamut ne ajánljunk neki, ennyi volt csak a bajom, semmi más, de amit írtál, azzal egyetértek
Emiatt viszont nem volt felesleges felhoznom a hitelességet Balogh Lacinál, remélem, így már érthető voltam
Milyen pénzről beszélsz? Az volt az eredeti kérdés, hogy ismerünk-e normális honlapot,blogot. Laci cikkeit INGYEN lehet olvasni. Vannak pénzbe kerülő oktatási anyagi is, de most nem is ezekről beszélünk.

"akkor kamut ne ajánljunk neki"

Nem tudod, hogy ki kamu és ki nem, de akkor felteszem a kérdést, hogy te ki ajánlasz? Mert elhiszem, hogy ismersz sikeres kereskedőket amerikában,japánban..stb vagy ahogy írtad itt a fórumozok között is vannak nem kamu kereskedők. Pár nevet azért írhatnál. Az itt lévő fórumozok közül is jóval több, mint a 90% semmit nem tett le az asztalra. Köztük én sem, de azért az elég undorító, hogy valaki ingyen csinál valamit és nem tiszteletet kap, hanem bántást. Nem egy olyan emberről van szó, aki 500 ezer forintért oktat le egy 3 napos tanfolyamot és nem mutat semmit. Nincs semmi tisztelet és utána még van bátorságod csodálkozni, hogy miért hagyta itt(+milyen módon) a fórumot. Bocs a kifejezésért, de hülyék között kinek lenne kedve fórumozni? Azért is fura ez nekem, mert te is értéket teremtesz a TN-el. Tehát te sem egy semmirekellő troll vagy csak itt, hanem te is teszel valamit és egymást bántjátok.
Hiába írod, hogy nem akarod fikázni, ha utána kijelented,tényként állítod, hogy kamu.. Mégha kamu is lenne, akkor is többet tett, mint itt a 90% együtt véve. Az is abnormális, aki azon élvezkedik, hogyha valaki hibázik(gap),elnéz valamit. Kevés olyan trader van, aki nem hibázik. Ráadásul a hibázásnak, akkor megnő az esélye, ha közbe nézik vagy abban a tudatba van, hogy utólag nézni fogják. Jelenleg itt tartunk, hogy ilyen alapokat kell elmagyarázni "felnőtt" embereknek. Persze ők sosem hibáznak... Igaz, hogy semmit nem tettek még le az asztalra, de ők a királyok... Okoskodni van eszük a fórumon, de értéket teremteni nincs. Nem elég, hogy annyira le vagyunk maradva, hogy mindenki csak a forexet ismeri és nem tudják mi pl. a határidős piac, hanem még azt a kevés embert is bántjuk, akik próbálnak ingyen segíteni. Kicsit több tisztelet kéne azoknak, akik tényleg tesznek valamit és nem csak a fórumon okoskodnak. Azokból van sok. Hiteles kereskedő nem sok van, de legalább becsüljük meg azokat, akik INGYEN írnak cikkeket,blogot vagy csak csinálnak egy fb csoportot. És tegyük félre, azt hogy ők vajon sikeresek-e vagy nem. Moran kérdése az egyszerűen csak az volt, hogy ismerünk-e ilyen oldalakat, amit tud olvasgatni és tőzsdével kapcsolatos. Nem is biztos, hogy fx-re gondolt. Az ember viszont azért asszociál egyből fx-re, mert rendes normális tőzsdével foglalkozó holnap aztán még kevesebb van. Fazekas Ferencnek(olajtrader) van egy ebookja+bstrader.com. Úgyhogy van bőven téma, amiről lehetne beszélgetni TN előadásokon, mert nagy a lemaradásunk. Na most én Moran kérdésére válaszolva írhattam volna még olyan oldalakat, mint pl. forexbazis.hu,forexklub.hu,blog.radu.hu..stb. Ezek is jók, de azért írtam csak Laciét, mert ott van a legtöbb cikk. A helyzet az, hogy nem tudsz mondani jobb magyar(magyart kért Moran) oldalt jelenleg. Kevés van és azokat sem becsüljük eléggé.
Régi 2018-01-05, 16:42   #1499 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kritizálni könnyű! Csinálni kell jobbat! Na, az már nehéz.
Arra várhatunk..
Régi 2018-01-05, 18:18   #1500 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 50
Hírnév szint: 9
Moran a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
coyote eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Beleszólok itt a "nagyok" dolgaiba.
Én 4. éve tanulok és hullámzok együtt a piaccal.
Egy néhány hely ahol bővítettem a tudásom és
továbbra is gyarapítom.(van köztük ingyenes is) Íme :
http://forexzona.tozsde.hu/
https://www.xm.com/hu/webinars
https://forexklub.hu/
http://www.fxtanoda.hu/
http://trader.portfolio.hu/oktatas/online-eloadas
http://myelliott.blogspot.hu/p/elmelet.html
http://www.radu.hu/blog/
Köszönöm a segítséget! és a többieknek is!
ezek az oldalak mennyire valós infót adnak?
Moran nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

« MarginCall.hu | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 4 (0 tag és 4 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kire bíznál sok pénzt?/Kitűzött célod van-e? tozsi234 Brókercégek 3 2011-09-11 13:23
Neked melyik cégben van érdekeltséged? Mag28 A kategóriás részvények 2 2011-01-18 13:58

A pontos idő 21:54 , a GMT +1 időzóna szerint.