Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > Külföldi állampapírok

Szavazás eredménye: Érdemes-e most Görög állampapírt venni
Igen 1 20,00%
Nem 4 80,00%
Szavazók: 5. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-23, 21:19   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
kalmarr a hírnévhez vezető út elején jár.
Question Görög állampapír

Sziasztok,

érdekelne a Görög állampapír, csak nem tudom, hogy hol lehetne róla infókat beszerezni, illetve hol és hogyan lehetne vásárolni belőle?

Üdv.

KALMI
kalmarr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-24, 07:04   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kockázatosnak tartom görög részvényeket vásárolni. Ha mégis ebben gondolkodsz, akkor annyi pénzt áldozz rá, amennyi elvesztése nem okoz számodra problémát.
Régi 2011-10-24, 08:11   #3 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kalmarr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

érdekelne a Görög állampapír, csak nem tudom, hogy hol lehetne róla infókat beszerezni, illetve hol és hogyan lehetne vásárolni belőle?

Üdv.

KALMI
Biztosan jó ötlet ez?
Már arról beszélnek hogyan nyelessék be a hitelező bankokkal az adósságok felét. Már majdnem teljes bizonyossággal árazzák az államcsődöt. Napok óta áll az élet az országban a folyamatos tüntetések miatt. Mi jön még? Éhséglázadás? Megbukik a kormány? Anarchia, káosz?
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-24, 08:48   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kockázatosnak tartom görög részvényeket vásárolni. Ha mégis ebben gondolkodsz, akkor annyi pénzt áldozz rá, amennyi elvesztése nem okoz számodra problémát.
Na tisztázzuk, hogy kalmarr állampapírról beszélt és nem részvényről. Egyenlőre a görög állam csődjéről van szó, nem pedig a görög vállalatok csődjéről. Ha ugyanis egy főképpen az exportra dolgozó görög vállalat papírjairól beszélünk, amelyiknek esetleg most is prosperáló a piaca, avagy a jövőben várható, hogy az lesz nem valószínű, hogy a válság úgy érinti mint a görög államot vagy az állami vállalatokat.

Kalmarr!

Szerintem innen indulj a kereséssel:

http://www.bankofgreece.gr

Valamint nézz utána, hogy a magyar brókerek esetleg foglalkoznak e ilyesmivel vagy tudnak e segíteni. Például nem biztos, hogy nincs kapcsolatuk görög brókerekkel.

Egyébként van kockázat rendesen a görög állampapírban, de mivel a pontos szándékaidat nem ismerem nem is nyilatkoznék pro és kontra. Megjegyzem, hogy Kostolany is akkor vett orosz cári kötvényeket, amikor senki sem gondolt rájuk és a története egyik legügyesebb művelete volt.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-24, 09:12   #5 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sidius. Én is az állampapírokra gondoltam. De azért a görög cégek helyzette se rózsás, hiszen valószínűleg nekik is fizetni kell az ingatlanadót. Szerintem lesz nekik megszorítás. Abban is biztos vagyok, hogy a cégekre is kihat az, hogy a görög államnak újabb megszorításokat kell hoznia. Ez nem jelenti azt, hogy nincsen kiemelkedő cég kiemelkedő nyereséggel. Viszont itt is óvatosnak kell lenni.
Régi 2011-10-24, 09:29   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.618
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megjegyzem, hogy Kostolany is akkor vett orosz cári kötvényeket, amikor senki sem gondolt rájuk és a története egyik legügyesebb művelete volt.
Ott is erősen kétséges volt, hogy hajlandó lesz-e valaha is az aktuális kormány visszaváltani őket. Azért is tudta "fillérekért" venni. Neki ennyit megért, és bejött a buli.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-24, 10:21   #7 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sidius. Én is az állampapírokra gondoltam. De azért a görög cégek helyzette se rózsás, hiszen valószínűleg nekik is fizetni kell az ingatlanadót. Szerintem lesz nekik megszorítás. Abban is biztos vagyok, hogy a cégekre is kihat az, hogy a görög államnak újabb megszorításokat kell hoznia. Ez nem jelenti azt, hogy nincsen kiemelkedő cég kiemelkedő nyereséggel. Viszont itt is óvatosnak kell lenni.
Nyilván lesz rájuk hatása, de az is biztos, hogy a görög államnál a klasszikus megszorító politika nem járt és fog járni eredménnyel egészen egyszerűen azért mert a spirált pörgeti amiben egyébként is benne vannak. A pörgő spirálból meg nagyon nehéz kiszállni, mivel a fizika törvényei szerint befelé és lefelé mozgás van benne.
Az egyébként lehet, hogy az ingatlanadót ki kell fizetniük, de azt nem tudjuk, hogy ez pontosan hogyan és milyen módon fog bekövetkezni. Elképzelhető, hogy viszont ez leírható a társasági adóból ami miatt máris nullára teszi az egyik a másikat.
Gyanítom, hogy az ingatlanadó bevezetésének nem csak bevételnövelő célzata van, hanem adóelkerülés minimalizáló is amiben a görögök igen hatékonyak voltak eddig. lehet, hogy valamiféle rokoni szálak kötnek össze minket velük?
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-24, 16:55   #8 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kalmarr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Üdv.

KALMI
Most beszélnek arról,hogy mindenki bukja a pénze felét,aki görög papirokat bírtokol.(Ez viszont egy erős konszolidációt is jelentene egyben.)
Én azután vennék,mikor mások elbukták a pénzük felét!
Régi 2011-10-24, 17:18   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most beszélnek arról,hogy mindenki bukja a pénze felét,aki görög papirokat bírtokol.(Ez viszont egy erős konszolidációt is jelentene egyben.)
Én azután vennék,mikor mások elbukták a pénzük felét!
A bukás több fordulós is lehet.

Címkék
állampapír, Görög

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kelet-Europai Allampapir-alapok Penzgyik Külföldi állampapírok 4 2009-05-28 12:50

A pontos idő 07:32 , a GMT +1 időzóna szerint.