Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > Magyar Telekom

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-04-24, 18:33   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Janko30 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Magyar Telekom részvény

Sziasztok!
Van valamilyen tapasztalatotok a Magyar Telekom részvényekkel?Tipikus osztalék részvény,vagy azért lehet remélni némi hozamot is?
Nemrég kezdtem el tőzsdézni,és próbálkozok a piacon!
Janko30 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-25, 19:52   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szerintem nézd meg a hosszútávú grafikont az választ ad a kérdésedre
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-04-26, 13:21   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Hírnév szint: 8
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás

Kifejezetten osztalékpapírról van szó.

Komoly árfolyamemelkedés azért sem nagyon várható, mert a piac le van fedve és fel van osztva. Nincs nagy lehetőség a fejlődésre, hisz már nem folyik a telefon és kábelhálózat bővítése, új hálózatok felvásárlása sem nagyon várható.

Magyarul az Mtelekom esetében csak a hálózatok és szolgáltatások fejlesztése várható, ami nem jelent bővülést, hisz egyre jobb, gyorsabb szolgáltatást kell nyújtani ugyanazért a bevételért. Versenytársak szorítják le az árakat...

Pont ezért is fizetnek magas osztalékot. Nem kell a pénz a bővítésre, hanem inkább kifizetik osztalékként.
Régi 2010-04-27, 04:26   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Robi84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hali!

Egy kérdés az osztalékkal. Vettem előző héten 770-en Mtelecomot, meddig kell a számlámon tartani, hogy megkapjam az osztalékot? 04/28 vagy 04/30?
Azt tudom, hogy 04/27-én a számlámon kell lennie.

Válaszotokat előre is köszönöm
Robi84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 06:07   #5 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 9
GG_FOREX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.GG_FOREX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Osztalék fizetés rendje

http://www.telekom.hu/befektetoknek/...010/aprilis_21
GG_FOREX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 06:43   #6 (permalink)
Új tag

Robi84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

akkor, ha jól értem, ma este zárás után a szamlamon van a részvény holnap eladhatom és kapok osztalékot
Robi84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 17:31   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Janko30 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem Április 30.-áig kell tartani a részvényt!
Janko30 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 21:26   #8 (permalink)
Új tag

Hely: Sopron
Összes hozzászólás: 8
Trialgit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Trialgit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A T+3 nap elszámolás miatt amit ma megvettél (vagy egyébként is volt), az 30-án még a tulajdonodban lesz, vagyis ma lehetett utoljára vásárolni osztalékért. Ha osztalékot szeretnél, holnap már eladhatod a részvényeidet, az 31-én menne ki a tulajdonodból - ha lenne ilyen nap.

"akkor, ha jól értem, ma este zárás után a szamlamon van a részvény holnap eladhatom és kapok osztalékot " - tehát igen. Arra viszont számíthatsz, hogy elvileg az osztalék nagyságával az árfolyam is kisebb lesz.
Trialgit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-17, 13:18   #9 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 7
mano a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azt hiszem aki csak az osztalékra játszott nem járt túl jól az elmúlt napokat tekintve ....
mano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-19, 11:04   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért azt tudni lehetett, hogy esni fog a Telekom árfolyam az osztalékfizetés után.

Közben esett minden, így nem csoda, hogy a telekom sem állt meg azon a szinten.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-20, 15:17   #11 (permalink)
Új tag

ervin már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ervin már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Attis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kifejezetten osztalékpapírról van szó.

Komoly árfolyamemelkedés azért sem nagyon várható, mert a piac le van fedve és fel van osztva. Nincs nagy lehetőség a fejlődésre, hisz már nem folyik a telefon és kábelhálózat bővítése, új hálózatok felvásárlása sem nagyon várható.
Azért egy 10-20-(hosszabb távon)30 százalékos ingadozás simán benne van a papírban.

Az igaz, hogy nem számíthatunk tőle nagy növekedésre, de lefelé is viszonylag stabil. Azaz nem valószínű, hogy egyik hónapról a másikra tönkremenne. Én szoktam vele játszani az ilyen ingadozásokra, pár hónapos relációban simán benne van egy kb. 10%-os haszon esélye...
ervin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-25, 11:39   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
mano a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A brókerek nem tartják túl nagyra a papírt.
Kincstárjegynek tekintik
Pont azért amit ervin leírt.
mano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-10, 13:18   #13 (permalink)
Tag

Tőzsdeász logója

Összes hozzászólás: 83
Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
mano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A brókerek nem tartják túl nagyra a papírt.
Kincstárjegynek tekintik
Pont azért amit ervin leírt.
Inkább kötvénynek, mint kincstárjegynek... Az követi le jobban a hozamok változását. És mivel részvényről van szó, és kockázatosabb mint egy kötvény, a piaci hozamokhoz képest tartalmaz hozamfelárat.
Régi 2010-06-10, 14:11   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
geigar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

igen, a kötvények nem hoznak annyit, de kissebb a kockázatuk, mint a kincstárjegyeknek
geigar nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-10, 17:22   #15 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 447
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
geigar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igen, a kötvények nem hoznak annyit, de kissebb a kockázatuk, mint a kincstárjegyeknek
Pont fordítva!!!
A kötvényeknek magasabb a kockázatuk és az elvárt hozamuk a kincstárjegyhez képest.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-14, 09:21   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 122
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A várható 10% körüli osztalék még mindig csábító lehet az M-Telekom papíroknál, de itt sincs kolbászból a kerítés.
Elég csak ránézni a 10 évvel ezelőtti árfolyamra és akkor már nem olyan egyértelmű, hogy a stabil osztalékra számítva olyan jó befektetés a távközlési cég papríja.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-14, 21:01   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hmm. osztalékfizetés óta mintha nem akarna igazán teljesíteni az MTELEKOM.
Tulajdonképp ez még csábító árfolyam is lehetne a várható osztalékok miatt, de szinte már gyanús, hogy nem megy feljebb.

Nem hagyna bent a piac ennyi könnyű pénzt ha nem lenne valami a háttérben. Lehet idén volt utoljára ilyen magas osztalék?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-10, 13:33   #18 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Sziasztok!

Érdeklődnék egy portfolós részvény vásárlásról.

A tranzakció státusza: Teljesíthető
Ügylet neve, iránya: Vételi megbízás módosítása
Részvény neve: MAGYAR TELEKOM
Piac: BUDAPEST STOCK EXCHANGE
Ajánlat típusa: Limitáras
Limitár: 583 Ft
Stop limit: Igen
Stop limit aktiválási ár: 592 Ft
Megbízás érvényessége: Visszavonásig (2010.12.07)

Ebben az esetben hol teljesül a vétel? Mikor kerül ki a piacra? És hol a stop loss?Mert akárhogy is nézem nem világos számomra. Előre is köszi a választ!

petyac
Régi 2010-11-10, 14:07   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Érdeklődnék egy portfolós részvény vásárlásról.

A tranzakció státusza: Teljesíthető
Ügylet neve, iránya: Vételi megbízás módosítása
Részvény neve: MAGYAR TELEKOM
Piac: BUDAPEST STOCK EXCHANGE
Ajánlat típusa: Limitáras
Limitár: 583 Ft
Stop limit: Igen
Stop limit aktiválási ár: 592 Ft
Megbízás érvényessége: Visszavonásig (2010.12.07)

Ebben az esetben hol teljesül a vétel? Mikor kerül ki a piacra? És hol a stop loss?Mert akárhogy is nézem nem világos számomra. Előre is köszi a választ!

petyac
amikor eléri az 592-t, akkor 592 és 583 között ha van ajánlat akkor a neked legkedvezőbbet kapod, ha nincs ajánlat nem kapsz, azt nem tudom mi van ha visszajön az ár lehet bennmarad és megkapod
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-10, 15:06   #20 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
petyac a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül petyac részére
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
amikor eléri az 592-t, akkor 592 és 583 között ha van ajánlat akkor a neked legkedvezőbbet kapod, ha nincs ajánlat nem kapsz, azt nem tudom mi van ha visszajön az ár lehet bennmarad és megkapod
értem köszi a választ,ez már világos
Régi 2011-11-09, 07:52   #21 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Állambácsi veszi az M-Telekomot. Már őket is. Mi lesz itt idővel? Állami vállalatok országa leszünk?
Régi 2011-12-01, 08:04   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én most nagyon figyelem, hogy mire jutunk az IMF-el. Simán lehet, hogy a hatásukra nagy teher alól szabadul meg az M-Telekom és ha ez bekövetkezik, egy komoly megugrás lehet. Vélemény?
Régi 2011-12-01, 10:53   #23 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
osztalék a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én most nagyon figyelem, hogy mire jutunk az IMF-el. Simán lehet, hogy a hatásukra nagy teher alól szabadul meg az M-Telekom és ha ez bekövetkezik, egy komoly megugrás lehet. Vélemény?
Az adót levennék szerintem 600 felett lenne az ára egy perc alatt.
osztalék nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-20, 22:45   #24 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 6
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdemes lesz figyelni a netadóról szóló pletykákat, híreket. Fondos támasszinthez közelít a papír, jövő héten jó eladási pozíció kínálkozhat.
Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-09, 15:40   #25 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Pánik van a Magyar Telekom piacán. Ma -4,04%.

Kijött hajnalban az első féléves jelentés. Bár az árbevételek megfelelőek voltak, a magyar gazdaságpolitika kilátásai (különadó, új szolgáltató ötlete) elbizonytalanítják a befektetőket. Felmerült az esetleges osztalékcsökkentés rémképe is (50-ről 40 ft-ra).

Számításaim szerint az ár a jelenlegi 393 forinton is alulértékelt (5-10% diszkont van még benne, de Benjamin Graham képlete szerint 510 forintért is megérné), sőt a csökkentett osztalék is többet jelent, mint évi 10%.

Pánik helyett inkább spájzolni kell belőle középtávra.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-31, 00:07   #26 (permalink)
Tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 8
gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szervusztok! Üdvözlöm a régi rókákat!

Kis off-al kezdeném a mondókám. Ahogy már sokszor, az előző hosszászólásomnál is elhatároztam nem írok többet. Ezt jeleztem is. (Jó rég volt) Mégis olvasom időnként ezt a fórumot. Néha kedvem volna beírni ezt-azt... Feltűnt mostanában néhány eltűnt-előkerült érdekesebb figura, akiknek szívesen olvastam a hozzászólásaikat, bár nem beszélgettünk. Kedveltem ezeket, mert olyan piszkosul magbiztosak és beképzeltek, mint én :-) Azt hisszük nálunk a szent grál. Közben tényleg :-) Szóval ezúton szertném jelezni, hogy bár továbbra sem leszek gyakori vendég, viszont elnézését kérem minden kedves fórumozó társamnak, akiket megbántottam az elmúlt években a nagyképű hozzászólásaimmal. Elszálltam, és alakultam.*Sajnálom.*Félelmetesen erősen jellemformáló hatású a tőzsde. Talán ezen a korszakon is át kellett esni. Ennyit az off-ról.

--------

Nos, a Telekom papírról gondoltam megosztom veletek a meglátásaim és várakozásaim a közeli jövőt illetően az én "sajátos" látásmódom alapján. Végülis ezért jöttem:-)*Egy évben én többnyire egy alkalommal kereskedek a telefonos papírral. Nagyjából így december és május között. Ez a pillanat most lett számomra aktuális.

Kezdeném a múlttal: Az utóbbi hetekben és hónapokban, mint az biztos sokatoknak feltűnt, alaposan lecsapták ennek a papírnak az árfolyamát. Elég sokan, elég sok féle elképzeléssel áltak elő ennek vélhető okairól. Ismertebb hírportálok hírei utáni kommentek, illetve fórumozók véleményeit is figyeltem eleget. A leggyakrabban visszaköszönő teóriák: "Kitárazhatott valamelyik nagyobb szereplő", "Az öntő addig önti, amíg van neki", "Lehet, hogy még van neki", "Már nincs komoly támasz, lemehet 320-ig is"... És még sok hasonló érdekesség, más IQ szinten és más csomagolásban előadva. Én az utóbbi idők esésének okát másban látom. Szerintem a legegyszerűbb válasz az, hogy shortolva volt. Semmi egyéb. Talán láttunk már ilyet 2010-ben is... Tálán vagy biztosan? ;-) Most lehetne beszélnem a fundmentumokról, azokról a gazdasági, politikai döntésekről melyek hatással voltak az árfolyamra, de nem teszem. Egyrészt nem értek hozzá, és nem is érdekel. Másrészt pedig számomra spekuláns szemmel nézve bőségesen elegendő ok az esés indokolni a nagybani shortolással. Ennyit akkor a múltról. Nézzük a jelent.

Amit felfedezni vélek, hogy a napokban, hogy a részvényár esése a szokásoshoz képest kiemelkedő forgalommal megállt, még emelkedni is tudott egy kicsit. Nem tudom ez miért történhetett, talán short zárás volt? Mindegy is. Nem próbálom kitalálni, mert szükségtelen. Ismételten elégséges ennyi információ. Hogy a megszokotthoz képest nagyobb a forgalom. Ez jó vagy rossz az árfolyamnak az már a jövő. Lássuk akkor ezt.

Számomra a nagy forgalom mindig egy jel. Az árfolyam pedig meg fogja mondani miért volt a nagy forgalom. Másképpen, merre tette meg tétjeit a nagyobb tőke. Én úgy gondolom, tekintettel a közelgő osztalékra, továbbá alapozva arra, hogy a piac már ismeri az ismerhető negatív híreket, és pletykákat, nincs is miért jelentősen essen ez a papír. Másként: Ha nincs miért essen, akkor miért is ne emelkedhetne? :-) Amit elmondtam a charton mások elemzései szerint technikai alapon (TA) úgy tűnik nem helyénvaló. Bár ez nem érdekel különösebben, mert nem használok technikai elemzést (sem) a döntéseim során.*

A magam részéről betankoltam dec.21.-én, a világvége jeles napján eme részvényből 359 forinttól 362-ig bezárólag.*A pozícióm 1-4 hónapos időtávra terveztem. Nagyobb volatilitásra, visszaesésre számítok. További jelentős esést viszont már nem várok.*Az elvárt nyereség 15-20% felett, de meglátásaim szerint korábban/később szállok ki, ha úgy találom helyesnek.*Ha stoppot tennék, amit nem fogok, akkor az 350 alatt lenne.*

Miután a vételem megtörtént, és már nem befolyásolhat senki a tisza döntésemben, esti mese helyett megnéztem mit "jósolnak" az elemzők. Kedvencem, Babics"Mellétrafáló"Egon tollából idézem nektek azt a pár sort, amely szintén ellentmond nekem.*Az elemzés 28.-a reggel készült. Íme:

"Napos:*A ford. fülescsésze-bázisból számolt célárat elérte. Ez a 355 gyenge támasz. Innen indulva nagyon gyenge forgalmú emelkedés - ezzel nem fog messzire jutni. Itt mélyen maradhat."

Talán tévedek. De a pozícióim kezdetektől nyereségesek, ekkor 3,8% pluszt mutatnak. Ez persze még nem jelent semmit. Ez csak a kezdet. Vagy tévedhetek, és nem is a kezdet, hanem a vég kezdete. Ki tudja? Viszont vicces rendszeresen ilyen felállásban olvasnom az ilyesmit. :-) Abban biztos vagyok, mire ez a jóember megjósolja a bullt, lehet is zárni ami nyitva volt...

Amiket leírtam szubjektív nézeteim. Nem követendők, és nem ajánlások! Véleményem, és a pozícióm ismertetése, önfényezés. Semmi több!*

BUÉK!
Régi 2013-02-28, 06:01   #27 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Jaggelo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2012 gyj

http://stockportal.hu/index.php/nyer...agyar-telekom/
Jaggelo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-12-17, 13:45   #28 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.565
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lézer Jani ámokfutásba kezdett?
A kormány felbontja a Telekom szerződéseket.

Címkék
Magyar Telekom, Magyar Telekom Nyrt, Matáv, távközés

« Osztalék Fizetés | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:58 , a GMT +1 időzóna szerint.