Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > MOL

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-10, 08:18   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 79
Hírnév szint: 9
Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.Attis már nem kispályás.
Alapbeállítás MOL részvény

No hát egy ilyen témára is szükség van már.

Elég szép növekedést produkált a MOL a válság mélypontja után, ám a 20000 forint fölötti árfolyamról most már a visszaesés is számottevő.

Most ráadásul itt ez a 30 milliárdos hír:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...mnak_a_moltol/

Mint sok mindent, ezt is túlreagálja a piac és természetesen a korábbi esés sem feltétlenül a MOL-nak szólt. Ám ez ugyanígy elmondható az emelkedésről is.

Magas közkézhányad, stabil működés jelemzi, nem véletlen, hogy az OTP után a legmeghatározóbb hazai Blue Chip.
Régi 2010-07-14, 09:33   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Újra 20000 fölött kereskedünk pár napja a MOL részvényekkel.

Persze ez elsősorban a globális befektetői hangulatnak tulajdonítható, így mondhatni a piaccal együtt visszafordulhat, vagy akár tovább emelkedhet.

Ami engem mindig elgondolkoztat a MOL-al kapcsolatban és úgy általában az olajipari papírokkal kapcsolatban, hogy nagyon hosszú távon az olajkészletek merülése milyen hatással lesz rájuk.
Csökkenő készletek magasabb árakat jelentenek majd, ami elvileg növeli a vállalatok profilját, ám a közelgő olaj és profitcsapok elapadása szellemként fog ugyanekkor a fejük felett lebegni.

Szerintetek?
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-14, 09:52   #3 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Újra 20000 fölött kereskedünk pár napja a MOL részvényekkel.

Persze ez elsősorban a globális befektetői hangulatnak tulajdonítható, így mondhatni a piaccal együtt visszafordulhat, vagy akár tovább emelkedhet.

Ami engem mindig elgondolkoztat a MOL-al kapcsolatban és úgy általában az olajipari papírokkal kapcsolatban, hogy nagyon hosszú távon az olajkészletek merülése milyen hatással lesz rájuk.
Csökkenő készletek magasabb árakat jelentenek majd, ami elvileg növeli a vállalatok profilját, ám a közelgő olaj és profitcsapok elapadása szellemként fog ugyanekkor a fejük felett lebegni.

Szerintetek?
Erősen meglepődnék, ha a MOL vagy a hozzá hasonló nagy (vagy nagyobb) olajtársaságok nem készülnének fel egyéb alternatívákra, ha kimerülnek az olajkészletek. Sőt nem is kell, hogy kimerüljenek, elég lesz annyi, hogy az árak olyan mértékben emelkednek, amelyet már az emberiség tömegei nem tudnak, vagy nem hajlandóak megfizetni a továbbiakban. Akkor az ilyen társaságok nyilvánvalóan megkezdik a váltást egyéb energiaforrások irányában legyen az bioetanol üzemanyag, vagy villanyhajtás vagy bármi más, hiszen ma már a kőolaj igazából csak a motorizációnál hasznosítható megfelelő takarékossággal. A másik ugye a gáz, bár a MOL ebben mint ellátó manapság annyira nem érdekelt, inkább a kitermelésben vesz részt. Nos az az energiahordozó lényegében már ma is kiváltható, csak politikai akarat és pénz kérdése az egész. Egyszóval szerintem ha minden a "normális" kerékvágásban halad az olajtársaságok és az emberiség is reálisan nézve át tud állni más energiahordozókra, nagyobb zökkenők nélkül. Volt már ilyen a történelemben nem is egyszer!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-14, 21:08   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Miért lenne a MOL előnyösebb helyzetben, mint a ma még sehol nem lévő konkurencia ezekben az egyéb energiahordozókban?

Magam is vettem MOL részvényeket, de nem gondolom, hogy 50 évig is tartanom kellene. Maximum 10-20 év és szabadulok tőle, mikor egekben lesz a benzin ára és a MOL profitja.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-15, 17:17   #5 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miért lenne a MOL előnyösebb helyzetben, mint a ma még sehol nem lévő konkurencia ezekben az egyéb energiahordozókban?
Ki írt ilyesmit? Bár megjegyzem, hogy a tapasztalat és a tőkeerő ezen a téren hatványozott előnyt "jelenthet"! Abban meg, hogy van tervük az átállásra, majdnem biztos vagyok!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-15, 17:22   #6 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az olaj hatalmas üzlet. És amíg az olajbárók uralják a világot, szó sem lehet alternatív energiahordozók tömeges felhasználásáról.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 12:12   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 21
Sajt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

nagyon megy felfelé mostanában a MOL, én pedig értetlenül állok az eset előtt. mi indokolja ezt a száguldást. ej, ha nem OTP-t vettem volna anno, hanem MOL-t most nem kéne főnie a fejemnek.

van valami adat, ami ezt alátámasztja, vagy csak egyszerűen ilyen a hangulat?
Sajt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-16, 09:42   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

most itt van ez a hír: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=138570&is=1

eladják részvényeiket a bennfentesek. ugyanakkor azt is hallani, hogy 27 ezerért vásárolná ki az oroszokat a magyar állam. most akkor valamit tud ennek meghiusulásáról a vezetés?
Régi 2010-11-05, 21:16   #9 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez a hír viszont egyértelműen pozitív: http://bet.hu/topmenu/kibocsatok/kib...105472916.html

Szerintetek hétfőn hány százalékot fog ez érni? Jelent ez mondjuk 5% erősödést?
Régi 2011-01-24, 13:57   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szíriai mezőkkel kapcsolatban is voltak az ünnepek környékén igen biztató hírek, ami már a kitermelésben is megmutatkozott.
Az INA horvát társaságon keresztül, de mégiscsak igen komoly MOL érdekeltség teljesít jól:
http://hirszerzo.hu/profit/20101222_mol_ina_sziria

Ráadásul ha minden jól alakul, akkor szír földgázzal fogunk tudni fűteni a jövőben:
http://hvg.hu/gazdasag/20110103_szir_foldgaz_mol_ina
Régi 2011-05-24, 14:57   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 7
tabaki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Vajon mennyiért vásárolták vissza a Szurgutnyeftyegaz-tól a részvényeket?
Meddig nőhet a MOL részvény árfolyama a következő pár hétben?
Ki mit vár?
tabaki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-24, 21:23   #12 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

korábban 27 ezret rebesgettek.
abban biztos vagyok, hogy a kisrészvényesek ebből kimaradnak. egy nagy részvényes ki, egy meg be. mi hatása lenne ennek a többiek kereskedésére?
Régi 2011-05-25, 09:17   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez egy rettentően ostoba húzás volt a kormányunk részéről.

Majdhogynem semmi pozitívumot nem tudok mellé állítani, ellenben tengernyi ellenérvem lenne.
Mégis hova vezet az állam majd 25%-os MOL részesedése?
Mit tud vele kezdeni az állam, ami pozitív lenne az állampolgárok életére?

Az biztos, hogy hosszabb távon a MOL részvényesei nem nyerhetnek (de akár még nagyot is bukhatnak) az állami szerepvállalással.
Az állam, mint legnagyobb tulajdonos nyilvánvalóan nem profitorientált döntéseket fog hozni, hanem inkább majd védi a szegény népet a még drágább benzintől.

Én azon csodálkozom, hogy nem zuhan a MOL árfolyama.

Két cikk a témában:

Zsiday Viktor : http://www.zsiday.hu/blog/top
"ha negyedóra után nem tudod a pókerasztalnál, hogy ki a lúzer, akkor te vagy az. A magyar állam láthatóan nem tudja, ki a lúzer."

HVG, Mihályi Péter: http://hvg.hu/gazdasag/20110524_kiszallt_surgut_mol
"Több mint csúsztatás, hogy az IMF-pénzből vette meg Magyarország a Mol-részvényt az oroszoktól..."
Régi 2011-05-25, 18:18   #14 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

[QUOTE=Kisbefektető;14318]Ez egy rettentően ostoba húzás volt a kormányunk részéről.

Majdhogynem semmi pozitívumot nem tudok mellé állítani, ellenben tengernyi ellenérvem lenne.
Mégis hova vezet az állam majd 25%-os MOL részesedése?
Mit tud vele kezdeni az állam, ami pozitív lenne az állampolgárok életére?

Az biztos, hogy hosszabb távon a MOL részvényesei nem nyerhetnek (de akár még nagyot is bukhatnak) az állami szerepvállalással.
Az állam, mint legnagyobb tulajdonos nyilvánvalóan nem profitorientált döntéseket fog hozni, hanem inkább majd védi a szegény népet a még drágább benzintől.

Én azon csodálkozom, hogy nem zuhan a MOL árfolyama.

Kisbefektető!
Én értem a probléma felvetését,és értem miért ez a véleményed.De ez sokkal összetettem dolog annál,hogy a kis részvényesek most nyerni fognak,vagy bukni.
Egy olyan múltinacionális nagyvállalat,amely szerte a világon végez kutatási tevékenységet,valamint értékesít a környező országokban is,jelentős stratégiai bázisa lehet egy országnak.Gondoljunk csak bele,mennyi embert foglalkoztat a Mol itthon,és mennyi adót fizet be a költségvetésbe!A nagy nyereség(és a nagy adóbevétel) csak akkor érhető el,ha egy cég terjeszkedik,a tulajdonosai nem civakodnak,átlátható a szerkezet,és ugyanaz a tulajdonosok érdeke!
Ellenkező esetben az europai rivális társaságok megpróbálhatják szétforgácsolni,ellehetetleníteni,esetleg felvásárolni-és megszüntetni(majd beolvasztásnak hívják) a Molt.Ennek pedig sok más melett az is lenne az egyik nem mellékes eredménye,hogy végeredményben a nagyvállalat mint nagy magyar adófizető cég eltűnik,és lesz belőle egy máshol adózó de itt működő és kaszírozó leánycég.És ez csak az egyik érv a sok közül.
Régi 2011-12-19, 12:16   #15 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Végre igazán jó hírek a MOL tájáról. 6%-al megugrott az árfolyam a Gulf Keystone Petroleumo miatt, amit az Exxon Mobil felvásárol. Szeretem az ilyen jó híreket.

Tudom nem kellene számolgatni, de péntekről mára igen szépen növekedett a portfólióm értéke a MOL miatt. Valaki még aki ül MOL papírokon?
Régi 2011-12-19, 14:13   #16 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Sajt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Végre igazán jó hírek a MOL tájáról. 6%-al megugrott az árfolyam a Gulf Keystone Petroleumo miatt, amit az Exxon Mobil felvásárol. Szeretem az ilyen jó híreket.

Tudom nem kellene számolgatni, de péntekről mára igen szépen növekedett a portfólióm értéke a MOL miatt. Valaki még aki ül MOL papírokon?
Szerintem ha nyereségben vagy, megfontolandó a kiszállás. Szerintem.
Régi 2012-02-10, 00:11   #17 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 0
Jupiterrr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A MOL sem rossz, de az én tanácsom, hogy norvég olajba fektessétek a pénzeteket. Amíg egész Európa a válsággal küzd, addig Norvégia szélsebesen fejlődik. Elég csak elmenni Osloba - a fél várost újjáépítik! És ezt az olajnak köszönheti a skandináv ország.
Jupiterrr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-26, 06:34   #18 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Jaggelo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2012 gyj

http://stockportal.hu/index.php/a-mo...okkent-tavaly/
Jaggelo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-13, 06:27   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
GabiA a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

a 17000 nagyon vonzza
GabiA nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-13, 22:46   #20 (permalink)
Új tag

Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 5
queenspark a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

17.000 alatt jónak tűnik
queenspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-21, 15:47   #21 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 5
Gabcsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A 17000 mostanra csak álom....
Gabcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 16:47   #22 (permalink)
Új tag

tomidebrecen logója

Összes hozzászólás: 3
tomidebrecen a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gabcsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A 17000 mostanra csak álom....
miert gondolod?
tomidebrecen nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-06, 21:08   #23 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
hobbyrészvényes a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mol

Még esni fog, véleményem szerint.
Tizezer alatt, lehet gondolkodni rajta.
hobbyrészvényes nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-14, 15:03   #24 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Dectum a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

8000, ha beesik 10000 alá? Asszem ott volt egy erős ellenállás.
Dectum nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-15, 06:37   #25 (permalink)
Új tag

Timpuk a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én nagyon remélem, hogy nem fog tovább esni.
Még évekkel ezelőttről ülök MOL részvényekben, majd 12000-es bekerülési árral. OK, hogy volt némi osztalék is, de én most kezdek veszteségbe fordulni, ha tovább esik.

Milyen okokat láttok a további esésre? Olajár indokolja, vagy az Oroszok?
Timpuk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-23, 13:31   #26 (permalink)
Új tag

gesztiszabo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én arról hallok "hozzértő" ismerőseimtől, hogy most kell MOL részvényt venni, mivel a közelgő Putyin látogatás után jelentősen emelkedik az ára.
gesztiszabo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-20, 08:44   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 227
Hírnév szint: 3
TDTjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

viszonylag ritkán kereskedem a MOL-lal, de egy zászló alakzat azért elgondlkodtató (aztán majd kiderül):

http://www.tdtjani.com/2015/10/mol-long.html

Címkék
MOL, MOL Nyrt, MOL részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 22:00 , a GMT +1 időzóna szerint.