Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Opciós ügyletek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-05-18, 01:28   #1 (permalink)
Tag

jedilovag logója

Összes hozzászólás: 31
Hírnév szint: 9
jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Post Opciós Képzés (Ahogy megélem)

Sokat töprengtem, miként kezdjem el ezt a valamit amit írok.
Nevezhetjük naplónak, elbeszélésnek, kritikának, feljegyzésnek. Mivel
nincs olyan ötletem amivel valami frappáns kezdést tudnák összehozni,
emiatt csak elkezdem és lesz valahogy.
Szóval, sokat olvastam az opciós kereskedésről ami nagyon szimpatikus
a számomra, de teljes mértékben kivitelezhetetlen is, ugyanis
mindenféle szak szó van benne amivel semmit nem tudok kezdeni. E miatt
elhatároztam, hogy megveszem egy tanfolyamnak az anyagát és
elsajátítom az opciós kereskedés fortélyait.
Az első benyomás a tananyagról az, hogy számomra érthetetlen… Azt már
megértettem, hogy mit jelent a „call” vagy a „put”, de az OTM, ATM,
ITM még sötét terület. Oké, értem, hogy micsoda, de a jellemzőjüket
még nem tudom.
Azt látom, hogy hosszú út áll még előttem, mire leülhetek a gép elé és
a demó számlán tudatosan nyitni tudok egy pozíciót.

Szóval, időnként írok egy bejegyzést, hogy merre tartok, mit csinálok!
jedilovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-18, 07:00   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.278
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Pontosan ezért írtam: ETX Capital

Csak bátorítani szeretnélek, hogy írd le, amit megértettél és a gyakorlatban is használni tudsz.
Érdemes lenne kivesézni majd az opciós stratégiák előnyeit-hátrányait, s talán a profik is elmondják, hogy kell ezeket sikeresen „menedzselni”, hogy pénzt is lehessen vele keresni.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-05-18, 07:38   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pontosan ezért írtam: ETX Capital

Csak bátorítani szeretnélek, hogy írd le, amit megértettél és a gyakorlatban is használni tudsz.
Érdemes lenne kivesézni majd az opciós stratégiák előnyeit-hátrányait, s talán a profik is elmondják, hogy kell ezeket sikeresen „menedzselni”, hogy pénzt is lehessen vele keresni.
Befizetsz opciós Gerihez pátszázat és megtanít:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2016-05-18, 07:50   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Befizetsz opciós Gerihez pátszázat és megtanít:-)
Kösz, de késő. A „Bevezetés az opciózás alapjaiba horroráron balekoknak” típusú tanfolyamok helyett inkább a főiskolás tankönyveimet és az önképzést választottam.
Régi 2016-05-18, 13:53   #5 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Kösz, de késő. A „Bevezetés az opciózás alapjaiba horroráron balekoknak” típusú tanfolyamok helyett inkább a főiskolás tankönyveimet és az önképzést választottam.
Gondoltam mégiscsak oktató az oktatótól...:-) egy mentorral könnyebb, aki bevezet...:-)

Egyébként, előre mondom, hogy semmilyen szempontból sem hoz megváltást az opciós kereskedés bármelyik kereskedési típushoz, termékhez képest.
  Válaszol idézettel
Régi 2016-05-18, 15:16   #6 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébként, előre mondom, hogy semmilyen szempontból sem hoz megváltást az opciós kereskedés bármelyik kereskedési típushoz, termékhez képest.
Biztos az oktatói, mentori gének miatt van , de szerintem ha így állunk neki, akkor ebből a topicból se fogunk sokat tanulni. Próbáljunk meg inkább beszélgetni az opciókról.

pl.
Az összetett opciós stratégiák alapstratégiákból épülnek fel. Kezdjük tehát az elején:

LC - Long Call
Bika piacra számítva azért vesz valaki LC opciót (ennek meghatározott ára van, ez a prémium), hogy majd joga legyen profitálni az emelkedésből.

Nézzük a hozzá kapcsolódó ábrát: nem hasonló ez ahhoz, amikor fix Stop Loss-szal (SL), Profit Target (PT) nélkül longolunk?
Tehát a hagyományos tradingben akár kisebb poziciókkal, kisebb kockázattal is tudunk ilyesmit tradelni. Nincs időkorlát és azt is tudjuk, hogy az ár soha nem szép egyenesen emelkedik, tehát csak elvileg korlátlan a nyereség.

SC – Short Call
Bika piacon vagyunk, de kell olyan a másik oldalon, aki inkább esésre, korrekcióra számít. Ő adja el nekünk a LC opciót a prémiumért. Ez az ő fix nyeresége, viszont a kockázata korlátlan, ha mégis emelkedik a piac és élni akarunk LC-ben vásárolt jogunkkal.

Nézzük az ábrát: nem hasonló ez, mint amikor valaki minimális PT-vel és SL nélkül shortol?
Traderként tudjuk, hogy ez veszélyes. Nagyon nagy találati arány kell a sikerhez, különben elég egyetlen rossz kötés. Ezért jól kell tudni elemezni és a várható irányt belőni.

(Medve piacon hasonlóan működik az SP, LP)

Vélemény? Ki mikor alkalmazná hagyományos kereskedés helyett a LC, SC stratégiát és hogy menedzselné? Örülnék, ha a profi opciósok megmutatnák, hogy időérték és egyéb tényezők figyelembe vételével hogyan lehet ebből többet kihozni…
Csatolt képek

Régi 2016-05-18, 10:13   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
jedilovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az első benyomás a tananyagról az, hogy számomra érthetetlen… Azt már
megértettem, hogy mit jelent a „call” vagy a „put”, de az OTM, ATM,
ITM még sötét terület. Oké, értem, hogy micsoda, de a jellemzőjüket
még nem tudom.
Sajnos magyarul nem nagyon van használható opciós anyag.
Itt megvannak az alapok:http://betbulls.hu/index.php/opciok/...melete/opciok/
A "tőzsdei kisokos/opciók" menü alatt olvasgass.
Aztán ha ezeket megérted, akkor utána inkább angol nyelvű oldalakon érdemes nézelődni.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-18, 12:55   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 10
Hírnév szint: 2
ISandor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A jazzy rádióban volt egy rovat az opciós kereskedésről, ott elég érthetően magyarázták el a tudnivalókat. Az adások nagy része visszahallgatható.

http://millasreggeli.hu/rovat/hir_opcios_piac/
Régi 2016-05-18, 16:55   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

moneymentor ezért megérdemelsz egy pöttyöt. Bár én már nem adhatok, de azért vedd úgy, hogy adtam.
Régi 2016-05-19, 17:59   #10 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
moneymentor ezért megérdemelsz egy pöttyöt. Bár én már nem adhatok, de azért vedd úgy, hogy adtam.
Köszönöm. Úgy tűnik, valamiért az én zöld pöttyeim ezen a fórumon már nem fognak szaporodni…

Ami az opciózást illeti, igazából nem köteleződtem el mellette, inkább egyfajta „moneymentoros opció nélküli opciózás”-ban gondolkodom. Azaz igyekszem megismerni a stratégiákat, az opciózók gondolkodásmódját, egyszerűsíteni és felhasználni a hagyományos kereskedésben, amit lehet.

Ebből a szemszögből válaszolok majd stingy-nek is, de talán csak holnap lesz rá időm. Mert tanulságos, amit írt.
Régi 2016-05-18, 17:47   #11 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én nagyon messze vagyok a profitól opciózásban, de kötöttem már pár opciós ügyletet.
Amit írtál, ok, de az opciózás pont azért nem tömegsport, mert egy soktényezős játék a veszek stoppolok meg kitalálok egy célárat-hoz képest.
A kezdő általában opciót vesz (akár callt, akár putot). A prémium nyilván nem azért annyi amennyi, mert aki kiír, az nagyon szeret bukni.Ha annyit mondok, hogy az opciók 80-85%-a értéktelenül jár le, akkor az elég jó találati arány?

folyt. köv. most mennem kell
Régi 2016-05-18, 23:43   #12 (permalink)
Tag

jedilovag logója

jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.jedilovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Tervek

Jelenleg külföldön élek, de legkésőbb október környékén hazaköltözök. Több variáció van előttem, tehát nem tudok konkrétumot mondani a jövőm állandóan változik. Lehet, már 06.01.-én hazaköltözök és vissza sem megyek külföldre, lehet augusztusban visszamegyek és kihúzok még pár hónapot.
Szóval ami biztos, hogy ha hazaköltözök, akkor valami olyan munkát akarok keresni ahol magyar emberek között lehetek, és magyar beszédet hallok. Viszont, októberig van egy rakás időm ami idő alatt elsajátíthatom az opciózás "művészetét", ha máshogy nem "fotelharcos" szinten ami már valami, mert több mint a semmi. Október után, már illő lenne elkezdenem kereskedni demón, mert valami tapasztalatomnak kell lenni ahhoz, hogy ki tudjak ülni egy 45-60-90 napos lejáratot, és ne adjam el a kiírást 2-3$-os nyereségnél, mondjuk öt nap után, mert már nagyon unom. Éles számla nyitását mindenképp, csak a jövő évben valamikor tervezek, mert addig csak lesz valami tapasztalatom, és adózni is könnyebb lesz szerintem, ha nem ebben az évben kezdek valami újba.
Szóval, ezek a tervek, hogy mi lesz belőle nem tudom. Mivel az anyag érthetetlen a számomra, így jegyzetelni akarok, mert így össze-vissza csipkedve, ahogy próbálom, innen-onnan a tudást összeszedni, csak a felszínt kapargatom, az ide meg nem elég.
Régi 2016-05-23, 21:22   #13 (permalink)
Tag

jedilovag logója

Post Nem értek semmit. :-$

Mivel végigmentem a teljes opciós tananyagon, és annyi tudás van a fejemben, hogy semmit nem tudok vele kezdeni, emiatt elkezdem rendszerezni a dolgokat. Semmit nem értek, semmiről nem tudok mondani semmit.
Szóval valahonnan onnan kezdem, hogy, eladás, vétel. Opciós területen ezt ugye call-nak, put-nak nevezzük. De mi is ez a call és a put?

Call:
Nekem jogom lesz megvásárolni az adott termékre kiírt opciót, az opció lejáratáig. Megveszem A pontban lejár az egész B pontban. Az opciós jogoknak időtartalmuk van, ha az megszűnik akkor a jog is elveszik. Viszont, én eladhatom bármikor amikor úgy gondolom, hogy az opcióm megfelelő profitot hozott C pont.

PUT:
Jogom lesz eladni a termékre kiírt opciót a lejáratáig. Megveszem a jogot A pontban, lejár az egész B pontban. Ha úgy gondolom, hogy megfelelő a prémiumom akkor eladhatom C pontban.

(Arról nem is merek írni mi történik akkor ha véletlenül nem szabadulunk meg az opcióinktól a lejárati idő előtt, mert csak rémtörténeteket hallottam róla!)
Régi 2016-05-24, 01:12   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Call:
Nekem jogom lesz megvásárolni az adott termékre kiírt opciót, az opció lejáratáig. Megveszem A pontban lejár az egész B pontban. Az opciós jogoknak időtartalmuk van, ha az megszűnik akkor a jog is elveszik. Viszont, én eladhatom bármikor amikor úgy gondolom, hogy az opcióm megfelelő profitot hozott C pont.

PUT:
Jogom lesz eladni a termékre kiírt opciót a lejáratáig. Megveszem a jogot A pontban, lejár az egész B pontban. Ha úgy gondolom, hogy megfelelő a prémiumom akkor eladhatom C pontban.

(Arról nem is merek írni mi történik akkor ha véletlenül nem szabadulunk meg az opcióinktól a lejárati idő előtt, mert csak rémtörténeteket hallottam róla!
Kezdjük a végén: mi történne, semmi.ha elértéktelenedik a vásárolt opció, akkor nem történik semmi azon kívül, hogy buktad a prémiumot.
Ha meg nem, akkor a kifutás napján zárás előtt zárod a pozit.9-óra után már az aznapi lejáratoknál a fű se nő.
Gondolom a rémtörténetek a végrehajtott opciókról szólnak. Erről nem tudok nyilatkozni, mert mindig zártam kifutás előtt. de gondolom ha nem zársz, akkor
a bróker végrehajtja, és megkapod az alapterméket adott áron.(ez akkor gáz, ha nincs elég tőke)

Jogokat kicsit kevered
nem az opciót lesz jogod eladni (az csak lehetőség, ha vki megveszi tőled) hanem az alapterméket a meghatározott áron.

call: vételi jog: az opció kiírója köteles legkésőbb a lejáratkor az alapterméket a meghatározott áron(ez a strike price) eladni az opció vevőjének.
put: eladási jog: az opció kiírója köteles meghatározott áron az alapterméket megvenni az opció vásárlójától.
opció vásárlással jogot vásárolsz, kiírással kötelezettséget vállalsz.
Régi 2016-05-25, 20:55   #15 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.343
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel végigmentem a teljes opciós tananyagon, és annyi tudás van a fejemben, hogy semmit nem tudok vele kezdeni, emiatt elkezdem rendszerezni a dolgokat. Semmit nem értek, semmiről nem tudok mondani semmit.
Raktam fel neked pár képet, hogy jobban megétsd.
Az indexekhez tartoznak PUT és Call opciók, amiknek lejárati idejük van.
A CALL opció azonos mozgásban van a hozzátartozó Indexel, mig a PUT opció ennek tükörképe.
Feltettem a USA500 indexet, összezsugoritva a Put és Call opciók nyitási idejétől az eddigi ármozgással. Látható az aktuális nyitásom és az előre beállitott nyereség. ... tessék vigyázni a hosszútávú tervezéssel!!! Ha valamit nem értesz, keress meg privát.
https://imgur.com/a/LPkRs
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-26, 07:29   #16 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Raktam fel neked pár képet, hogy jobban megétsd.
Ezek opciók? Nem csak CFD-k, ami mögött valamilyen opció áll?
http://www.plus500.hu/Trading/Options.aspx

Egyébként néha hitetlenkedve figyelem a napi 6 számjegyű nyereségeidről szóló beszámolókat. De gratulálok, ha igaz. Viszont ha tényleg segíteni szeretnél, többet érne egyetlen kép és némi magyarázat, hogy miért azt, ott és úgy kötötted.
Régi 2016-05-26, 13:32   #17 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A CFD szó jelentése contract for difference. A CFD kereskedés lehetővé teszi, hogy pozíciót vegyen fel egy eszköz értékére arra spekulálva, hogy emelkedni vagy esni fog az ára. Fontos megjegyezni, mivel derivatív termékekről van szó, pozíció nyitása esetén nem fog ténylegesen a tulajdonába kerülni a mögöttes termék. Így elkerüli a tradicionális fizikai kereskedés során fellépő költségeket, így mindösszesen Ön ténylegesen csak annyit tesz, hogy a mögöttes termékek árjegyzésével kereskedik.
A kontraktus maga egy szerződés két fél között a nyitó és záró árfolyam közötti különbség cseréjéről, ezért is hívják, hogy „szerződés a különbözetről” (contract for difference).
CFD kereskedés működése
A kereskedés más hagyományos módjaival ellentétben, a CFD kereskedés lehetővé teszi, hogy az árfolyamok emelkedésekor és zuhanásakor egyaránt profithoz juthasson.

Na... erre szoktam én mondani, hogy kakiszöveg, csak arra jó, hogy nyakkendőben előadd, beetetőnek.... de ilyen a világ!
Tehát: éppúgy kereskedhető lejártáig, mint a deviza vagy bármi más. – nincs: más hagyományos módjaival ellentétben... veszed, eladod, lezárod, elveszted, - vagy nyersz vagy vesztesz, esetleg döntetlen... volt forgalom de semmi más, mint a parkban sétáló 2 vállalkozóknak... de ez már vicc kategória.

Mert ugye, mi is történik ha el akarok adni valamit A VALÓ VILÁGBAN?
Én vagyok az eladó: Van 100 kg almám – kilója 100 Ft ... szemben a vevők (alkuszok), akik esetleg OLCSÓBBAN szeretnék megvenni... adod vagy nem adod... jön egy uraság és felkinál érte 120 Ft-t, hát perszehogy odadom! (nem keverem bele az esetleges olcsóbban kináló eladót)

Viszont mi történik a virtuális tőzsdei kereskedésen? ... nem kell senkinek a 100 Ft-os almád, mert ők CSAK magasabb áron akarnak venni és nyomják fel az árat... Te pedig állsz és gongolkodsz, mert anyád azt mondta, hogy 80Ft alatt ne add!!! ... jó lesz a malacoknak... az ár már 200 Ft-ra pipegte fel magát, és te összepakolsz, mert az magas ár... annyiért Te nem adhatod, megver anyád érte.
Leforditva Vételre: ... apád azt mondta, hogy 180 – max 200 ért vehetsz almát, és lesed van e olyan árfekvésben alma, megállapitod: NINCS és hazaballagsz alma nélkül... a görbebotjára támaszkodó apóka megjegyzi: Ennyi ostoba embert én még nem látam egyrakáson!

Valójában, MI TRADEREK mást sem csinálunk, mint generáljuk a virtuális tőzsdei mozgást, tippelgetünk LE vagy FEL... ha eltaláltad az irányt, akkor megkapod az árkülönbözet rádeső részét mielőtt jön a teleszkópos botjával a SL vadász Manó a beetetős mozdulataival és hirtelen az ellentétes irányba döf a kinyújtott bottal, persze előtte átfuttatta az agyacskájában, hogy hol is van, milyen szinten a nyereség. Aztán megint jön a beetetős időszak egy szűkebb mozgástérben (ahol én szivesen halászok) és lesi, hogy hová megy a számára NYERESÉG.
Nyereséges akkor vagy, ha a 100 Ft-os almát 60-ért adod Eladásnál, vagy olcsóbban, csak NE 100-ért vagy magasabban add. Szó mi szó... ez az én paraszti eszemnek 1 eszement kereskedés.

Engem nem érdekel a köritésduma, az eszmefuttatások a tőzsdei kereskedésről, sem az indikátorok... ne akarja senki és semmi megkeverni az agyam (persze erre szükség van, mert akkor ki rakna be pénzt, ki vásárolna indikátorokat, ki mene el az agitáló előadásokra, miből élne a JOODUMÁJÚ bróker a tőzsdei elemző???).
Megpróbálom megfogadni a tanácsod és felkészülök rá, viszont én sem szeretnék senkit befolyásolni. A már megtörtént dolgokról pedig litániákat lehet mesélni, elemezni... akár 1 festményről is.
Régi 2016-05-26, 14:06   #18 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A CFD szó jelentése contract for difference.

Na... erre szoktam én mondani, hogy kakiszöveg, csak arra jó, hogy nyakkendőben előadd, beetetőnek.... de ilyen a világ!
Hm. Ha csak az alma árára fogadunk, azt nem tudjuk hazacipelni és almafőzeléket csinálni belőle.
De tulajdonképpen te sem mondasz mást, mint én, hogy opció helyett gyakran ugyanolyan jó a CFD is kereskedésre. De azért az mégse opció.

Egyébként a kedvedért beregisztráltam a Plus500-ra, megkaptam a bónusz 5 ezret is. Kb. ennyi az összes sikerélményem, mert szerintem elemzésre messze jobb az mt4.
Régi 2016-05-26, 21:12   #19 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.893
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A CFD szó jelentése contract for difference. A CFD kereskedés lehetővé teszi, hogy pozíciót vegyen fel egy eszköz értékére arra spekulálva, hogy emelkedni vagy esni fog az ára. Fontos megjegyezni, mivel derivatív termékekről van szó, pozíció nyitása esetén nem fog ténylegesen a tulajdonába kerülni a mögöttes termék. Így elkerüli a tradicionális fizikai kereskedés során fellépő költségeket, így mindösszesen Ön ténylegesen csak annyit tesz, hogy a mögöttes termékek árjegyzésével kereskedik.
A kontraktus maga egy szerződés két fél között a nyitó és záró árfolyam közötti különbség cseréjéről, ezért is hívják, hogy „szerződés a különbözetről” (contract for difference).
CFD kereskedés működése
A kereskedés más hagyományos módjaival ellentétben, a CFD kereskedés lehetővé teszi, hogy az árfolyamok emelkedésekor és zuhanásakor egyaránt profithoz juthasson.

Tehát: éppúgy kereskedhető lejártáig, mint a deviza vagy bármi más. – nincs: más hagyományos módjaival ellentétben... veszed, eladod, lezárod, elveszted, - vagy nyersz vagy vesztesz, esetleg döntetlen... volt forgalom de semmi más, mint a parkban sétáló 2 vállalkozóknak... de ez már vicc kategória.

Mert ugye, mi is történik ha el akarok adni valamit A VALÓ VILÁGBAN?
Én vagyok az eladó: Van 100 kg almám – kilója 100 Ft ... szemben a vevők (alkuszok), akik esetleg OLCSÓBBAN szeretnék megvenni... adod vagy nem adod... jön egy uraság és felkinál érte 120 Ft-t, hát perszehogy odadom! (nem keverem bele az esetleges olcsóbban kináló eladót)

Viszont mi történik a virtuális tőzsdei kereskedésen? ... nem kell senkinek a 100 Ft-os almád, mert ők CSAK magasabb áron akarnak venni és nyomják fel az árat... Te pedig állsz és gongolkodsz, mert anyád azt mondta, hogy 80Ft alatt ne add!!! ... jó lesz a malacoknak... az ár már 200 Ft-ra pipegte fel magát, és te összepakolsz, mert az magas ár... annyiért Te nem adhatod, megver anyád érte.
Leforditva Vételre: ... apád azt mondta, hogy 180 – max 200 ért vehetsz almát, és lesed van e olyan árfekvésben alma, megállapitod: NINCS és hazaballagsz alma nélkül... a görbebotjára támaszkodó apóka megjegyzi: Ennyi ostoba embert én még nem látam egyrakáson!

Valójában, MI TRADEREK mást sem csinálunk, mint generáljuk a virtuális tőzsdei mozgást, tippelgetünk LE vagy FEL... ha eltaláltad az irányt, akkor megkapod az árkülönbözet rádeső részét mielőtt jön a teleszkópos botjával a SL vadász Manó a beetetős mozdulataival és hirtelen az ellentétes irányba döf a kinyújtott bottal, persze előtte átfuttatta az agyacskájában, hogy hol is van, milyen szinten a nyereség. Aztán megint jön a beetetős időszak egy szűkebb mozgástérben (ahol én szivesen halászok) és lesi, hogy hová megy a számára NYERESÉG.
Nyereséges akkor vagy, ha a 100 Ft-os almát 60-ért adod Eladásnál, vagy olcsóbban, csak NE 100-ért vagy magasabban add. Szó mi szó... ez az én paraszti eszemnek 1 eszement kereskedés.

Engem nem érdekel a köritésduma, az eszmefuttatások a tőzsdei kereskedésről, sem az indikátorok... ne akarja senki és semmi megkeverni az agyam (persze erre szükség van, mert akkor ki rakna be pénzt, ki vásárolna indikátorokat, ki mene el az agitáló előadásokra, miből élne a JOODUMÁJÚ bróker a tőzsdei elemző???).
Megpróbálom megfogadni a tanácsod és felkészülök rá, viszont én sem szeretnék senkit befolyásolni. A már megtörtént dolgokról pedig litániákat lehet mesélni, elemezni... akár 1 festményről is.
Dől a zavarodottság. Nem fogalmazok olyan rondán ahogy már mástól megkaptad.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-26, 13:42   #20 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 219
Hírnév szint: 8
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Egyébként néha hitetlenkedve figyelem a napi 6 számjegyű nyereségeidről szóló beszámolókat.
Igazából ezeket látni kell. Egyáltalán nem azt mondom, hogy minden nap ki lehet fogni ilyeneket, de pl., ha valaki részvényekben jártas (ugye a részvények tudnak a legrövidebb idő alatt szárnyalni, vagy mélyrepülni), és figyeli a negyedéves jelentéseket, felvásárlásokat, fúziókat, stb., és van elképzelése ezek alapján az irányra, akkor egyetlen egy DOTM (Deep Out of The Money) opció képes több száz, elvetemült esetben ezer%-os hozamra, akár 1-2 nap alatt is, ha nagyon elszáll az ár az irányodba.

/BTW bocs, ha közbeszóltam /
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-28, 07:19   #21 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
......
....
akkor egyetlen egy DOTM (Deep Out of The Money) opció képes több száz, elvetemült esetben ezer%-os hozamra, akár 1-2 nap alatt is, ha nagyon elszáll az ár az irányodba.
/
Ha én vagyok a kiírója egy ilyennel, és számomra nagyon rossz iranyba megy el az árfolyam, akkor lehet 1000 %-os a minuszom?
Régi 2016-05-26, 13:48   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
http://www.plus500.hu/Trading/Options.aspx
Bocs már nem tudtam javitani...
ezt elfeledtem:
http://www.plus500.hu/AllInstruments...struments.aspx

CFD-lista tartalma:

Részvények
Árucikkek
Indexek
Forex
Opciók
ETF-ek
Régi 2016-05-27, 14:48   #23 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szóval valahonnan onnan kezdem, hogy, eladás, vétel. Opciós területen ezt ugye call-nak, put-nak nevezzük. De mi is ez a call és a put?
Nem akarok én a „nagy megmondóember” lenni ebben a témában (mert alapvetően nem opciózom, és másoknak biztos több tapasztalata van, amit szívesebben olvasnék), de szerintem felesleges drága pénzért olyan tanfolyami anyagot vásárolni, amiből az alapfogalmakat se lehet megérteni.

Ajánlani tudom opciókkal kapcsolatban (is) a Perfekt Kiadó Tőke- és pénzpiacok című könyvét (3390 Ft) és a betbulls ingyen letölthető anyagait.

Az eladás egyébként itt is Short.
A vétel itt is Long.
Call, a vételi jog.
Put, az eladási jog.
Prémium az ügylet ára. Jogosult/vevő adja, kötelezett/kiíró/eladó kapja.
Tehát pl. Long Call - a prémiumért venni egy vételi jogot.
Régi 2016-09-30, 13:00   #24 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Csak úgy kikívánkozik...:
A legtöbb tőzsdei kereskedéssel foglalkozó könyv normál áron van.
Ami annyit tesz, hogy esetleg egy kicsit drágábbak, mint pl. az átlagos tankönyvek, vagy kétszer annyiba kerülnek, mint egy regény, stb...ez normális...
Az opciókkal foglalkozó könyvek, meg kb 10x-es áron !!!
Miért van ez...?!
Egyik hülye elkezdte, a többi meg folytatja, vagy mi?!
Ilyen 45000-50000Ft-os áron árulják szakértő ( vagy magukat annak nevező..? ) emberkék.
Még a nagy nevű kereskedők sem ennyire pofátlanok.
Csak azé' mee' lefordítanak angolról valamit máris ennyit kérnek?
Érdekes, hogy-hogy nem jutott ilyen eszébe mondjuk Kecskeméti Istvánnak, amikor megírta a technikai elemzéssel foglalkozó könyvét ?!
Szánalom...
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-02, 17:53   #25 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak úgy kikívánkozik...:
A legtöbb tőzsdei kereskedéssel foglalkozó könyv normál áron van.
Ami annyit tesz, hogy esetleg egy kicsit drágábbak, mint pl. az átlagos tankönyvek, vagy kétszer annyiba kerülnek, mint egy regény, stb...ez normális...
Az opciókkal foglalkozó könyvek, meg kb 10x-es áron !!!
Miért van ez...?!
Egyik hülye elkezdte, a többi meg folytatja, vagy mi?!
Ilyen 45000-50000Ft-os áron árulják szakértő ( vagy magukat annak nevező..? ) emberkék.
Még a nagy nevű kereskedők sem ennyire pofátlanok.
Csak azé' mee' lefordítanak angolról valamit máris ennyit kérnek?
Érdekes, hogy-hogy nem jutott ilyen eszébe mondjuk Kecskeméti Istvánnak, amikor megírta a technikai elemzéssel foglalkozó könyvét ?!
Szánalom...
Milyen könyvre gondolsz?
Oszd meg légy szíves. Ha nem akarod itt, akkor privátban.
Köszi.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-04, 12:24   #26 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen könyvre gondolsz?
Oszd meg légy szíves. Ha nem akarod itt, akkor privátban.
Köszi.
A legutóbbi, amit láttam:
http://opciokereskedes.wixsite.com/tananyagok
De több is van. Szerintem egymást figyelik az árképzés terén
Ha már árképzés,...érdemes elolvasni annak "logikáját" .
Ennyi erővel mennyit kérjen az oktató a kőműves tanonctól, ha egy év alatt vállalkozóként, akár több millió forintot is kereshet a megszerzett tudással..?!
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-05, 17:53   #27 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A legutóbbi, amit láttam:
http://opciokereskedes.wixsite.com/tananyagok
De több is van. Szerintem egymást figyelik az árképzés terén
Ha már árképzés,...érdemes elolvasni annak "logikáját" .
Ennyi erővel mennyit kérjen az oktató a kőműves tanonctól, ha egy év alatt vállalkozóként, akár több millió forintot is kereshet a megszerzett tudással..?!
Nem semmi!
Azt gondoltam, hogy ennyi pénzért "haladó" könyvről van szó.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-06, 13:45   #28 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 372
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az idézett tananyag valóban túl van árazva, de a szerző alábbi tradersnightos videóit érdemes megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=4yQrmcGKaOA
https://www.youtube.com/watch?v=l1W9aIwhsXI
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-03, 20:12   #29 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 219
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egy nálam sokkal tapasztaltabb és bölcsebb opciós kereskedő mondta, hogy az Opcióval foglalkozó könyvek 90%-a mára már elavult, és sokszor az alap/törzs anyagban is már találsz olyat, ami manapság nem mérvadó.

Van nem egy olyan hely az interneten, ahol vagy töredék összegért, vagy ingyen megkapod ugyan azt az információ mennyiséget, mint a könyvekben.
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-10-06, 15:00   #30 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Talking

Mi az, hogy túlárazva? Ha a könyv segítségével felduplázol egy év alatt egy millió Ft-ot, akkor a könyv értéke: 1 millió Ft. Ha 10 milliót duplázol fel 10 év alatt 10szer egymás után, akkor a könyv értéke 10240 millió Ft.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
eladás, kiírás, lejárat, opciós, vétel

« Kezdésnek | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Ahogy én látom.... willow Kezdőknek 409 2016-09-02 12:16
Opciós brókerek GP57 Brókercégek 15 2016-02-01 09:23
opciós brókerek összehasonlítása bravafx Opciós ügyletek 9 2015-08-05 16:56
Opciós kereskedés Mexx Tőzsdei képzések 10 2015-07-15 20:28
IGENEMBER képzés ufzsolo Tőzsdei képzések 157 2013-09-16 12:04

A pontos idő 03:36 , a GMT +1 időzóna szerint.