Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > OTP

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-06-07, 16:13   #101 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ludas Matyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az OTP nem akarja kifizetni azzal ,hogy a részvényeim lejártak.
Ezt egy "túlképzett" OTP-s ügyintéző mondta neked? Ha igen, kérd már meg, hogy adja írásba, hogy "lejártak"!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-24, 17:32   #102 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Szeretnék venni OTP részvényt, de nem kereskedő programon keresztül, hanem rendes megfogható formába. Ha tegyük fel én bemennék az OTP-be, akkor ott meg tudnám civilként venni? Illetve ha el akarnám adni, akkor náluk el tudnám adni?
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-09-24, 18:25   #103 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretnék venni OTP részvényt, de nem kereskedő programon keresztül, hanem rendes megfogható formába. Ha tegyük fel én bemennék az OTP-be, akkor ott meg tudnám civilként venni? Illetve ha el akarnám adni, akkor náluk el tudnám adni?
Szerintem részvényt materiális formában mostanság csak magánszemélytől tudsz venni, brókernél csak elektronikusan. Az OTP-nél sem. De nem biztos, hogy igazam van. Ha van anyagi részvényed, természetesen az OTP-nél biztosan be tudod váltani a napi árfolyamon.
Régi 2011-09-24, 20:35   #104 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

köszönöm.
Régi 2011-09-26, 09:38   #105 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Miért lenne jó neked a papír alapú részvény?
Ha csak úgy érzed biztonságba a pénzed, ha nálad van, akkor szerintem zsákutca. Ha már az értékpapír számlák s veszélybe kerülnek (kormány, vagy bármi más miatt), akkor nyugodt lehetsz afelől, hogy a papír alapú részvényeddel sem fogsz tudni semmit sem csinálni.

Ha csak az a célod, hogy ne lássanak rá a hatóságok, akkor valóban megoldás lehet magánszemélytől papír alapú részvényt venni. Már ha még van egyáltalán ilyen. Ekkor viszont bennem felmerülne, hogy biztos nem ver-e át aki az OTP papírt eladja. Nem tudom ugyanis, hogy is kellene kinéznie ennek a részvénynek fizikai valójában.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 09:35   #106 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 9
Becker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

No talán egy kicsit megnyugodtak a kedélyek a késő nyári, kora őszi nagy zuhanások után. Ugye benéztünk 3000 alá is, de most már közelebb vagyunk a 4000-hez.
Én úgy értékelem megvolt az alja a végtörlesztés körüli mizériával. Jönnek a hírek, hogy várhatóan nem fognak sokan élni ezzel a lehetőséggel, ami ugye a bankoknak jó hír.

Én a magam részéről bevásárolok OTP-ből.

Várom a megerősítő, vagy cáfoló véleményeket.
Becker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 14:11   #107 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
Hírnév szint: 7
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

Legyen igazad!
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 17:42   #108 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Becker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
No talán egy kicsit megnyugodtak a kedélyek a késő nyári, kora őszi nagy zuhanások után. Ugye benéztünk 3000 alá is, de most már közelebb vagyunk a 4000-hez.
Én úgy értékelem megvolt az alja a végtörlesztés körüli mizériával. Jönnek a hírek, hogy várhatóan nem fognak sokan élni ezzel a lehetőséggel, ami ugye a bankoknak jó hír.

Én a magam részéről bevásárolok OTP-ből.

Várom a megerősítő, vagy cáfoló véleményeket.
A tőzsde az olyan mint az időjárás. Kiszámithatatlan.. Olvasd el a NapiGazdaságban ma megjelenő cikket, amely a bika bosszújáról szól. Én nem vagyok guru, meg nem is leszek soha, de azt mondom, hogy az emelkedés pár héten belül megáll, és megkezdődik a bika haláltusája. Ne legyen igazam, mert akkor sok szegény embernek elfogy a kenyérre való pénze. De mint sidius mester mondaná, " a fák sem nőnek az égig."
Régi 2011-10-26, 19:29   #109 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ahogy nézem lehet az a bika bosszúja nem lesz olyan sokára, hanem már akár holnap is eljöhet.
Európai csúcsról nagyon nem jó hírek jönnek. A forint esik, az OTP is 3,4%-ot ment lefelé és holnap szerintem még ennél is többet eshet.
Szerintem még nem indulunk el felfelé. Kérdés mennyit megyünk még le. Tulajdonképp bármi lehet...
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 20:06   #110 (permalink)
Szenior tag

nemecsek logója

Hely: UK
Összes hozzászólás: 133
nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.nemecsek már nem kispályás.
Alapbeállítás

A piacok bizakodnak
okt. 26. 20:51

Úgy tűnik, a most nyitva tartó amerikai tőzsdéken bíznak a mai tárgyalások sikerében: a jelentős New York-i indexek emelkedtek az elmúlt órában, a Dow Jones 1,31, a Nasdaq pedig 0,46 százalékos pluszban jár.
http://index.hu/gazdasag/2011/10/26/...utjaba_allnak/
nemecsek nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 20:36   #111 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Majd meglátjuk, de én nem hiszek benne, hogy olyan jó hír fog születni, ami holnap emelkedést hoz az OTP-nél.
Igazság szerint már egy jó ideje pesszimista vagyok, pedig ez alapból nem jellemző rám.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-27, 07:59   #112 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem viszont rögtön egy nagyobb emelkedéssel fog nyitni az OTP. Csupa jó hírek születtek az éjjel az OTP szempontjából.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-27, 08:05   #113 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A Dax hatalmas gappel nyitott felfelé. A magyar börzén nyitáskor meglesznek őrülve a befektetők. Inkább azt mondanám spekulánsok. De a rést mindig bezárja a piac. Előbb, vagy utóbb, de bezárja.
Régi 2011-10-27, 08:25   #114 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Majd 5% pluszban nyitott az Oti... El tudnám viselni ezt még pár hónapig...

Na jó. Nem vagyok telhetetlen. Elég lenne, ha máskor is ilyen előrelátó lennék.
Régi 2011-10-27, 08:36   #115 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Majd 5% pluszban nyitott az Oti... El tudnám viselni ezt még pár hónapig...

Na jó. Nem vagyok telhetetlen. Elég lenne, ha máskor is ilyen előrelátó lennék.
Előrelátó, vagy csak szerencsés? Nem ugyanaz.
Régi 2011-10-27, 08:46   #116 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Előrelátó, vagy csak szerencsés? Nem ugyanaz.
Ha nincs éjféli megegyezés az EU csúcson, lehet -5%-ban nyit. A BÉT rosszabb mint egy kaszinó.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-27, 09:30   #117 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Itt vagyok én is. OTP mindig érdekel.

Szép ez a mai emelkedés. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy olyan hangulat lesz a következő hetekben, hogy 4000 fölé és még feljebb kerülhet az OTP?
Régi 2011-10-27, 13:39   #118 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt vagyok én is. OTP mindig érdekel.

Szép ez a mai emelkedés. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy olyan hangulat lesz a következő hetekben, hogy 4000 fölé és még feljebb kerülhet az OTP?
Igen, amig huzzák a Daxot. De ha az elindul lefele, az OTP egy nap esik 10%-ot.
Régi 2011-10-28, 08:23   #119 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megyegetünk fölfelé. A 4000 a hosszú hétvége miatt egy darabig még nem lesz meg, de az irány megvan.
Régi 2011-11-06, 06:36   #120 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Sziasztok!

OTP részvényt szeretnék venni, viszont mivel hosszútávon gondolkodom, ezért nem brókercégen keresztül szeretném megvenni, hanem megfogható papír formájába. Valaki tudja, hogy ezt hogy tudom megtenni?
Régi 2011-11-06, 07:49   #121 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Mi indokolja, hogy papíralapon legyen OTP-d?
Régi 2011-11-06, 09:15   #122 (permalink)
Tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 37
gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nufy:
Tudtommal a KBC-nél (is) ki tudod kérni fizikailag az értékpapírokat. Pár éve még lehetett. Akkori információim alapján úgy néz ki a folyamat, hogy nyitsz náluk számlát, majd megvásárolod a papírokat dematerizált formában pl online (ahogy azt szokás mostanában). Ezután papíronként 50000ft felárért kikérheted ezeket. Úgy tudom a pakk értéke után bizonyos % további "költség" is terhel. Elbven a nyitott számla ezután megszüntethetö. Azért érdemes megfontolni, ezen kondíciók mellett megéri-e ez. Nézd meg a KBC aktuális kondíciós listáját.
Régi 2011-11-06, 09:25   #123 (permalink)
Tag

gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Pontosítás. A papíronként 50eFt nem minden darab részvény után értendô, hanem fajtánként.
Régi 2011-11-06, 14:15   #124 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Azért akarom fizikai állapotba nálam tartani, mert hosszú távra tervezek beruházni, viszont ha online fektetek OTP részvénybe, pl a plus500-on keresztül, akkor a fenntartási költségre rámenne a hasznom, sőt az is lehet, hogy több lenne a fenntartási költségem mint a hasznom.
Régi 2011-11-06, 15:38   #125 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Azért akarom fizikai állapotba nálam tartani, mert hosszú távra tervezek beruházni, viszont ha online fektetek OTP részvénybe, pl a plus500-on keresztül, akkor a fenntartási költségre rámenne a hasznom, sőt az is lehet, hogy több lenne a fenntartási költségem mint a hasznom.
Ne viccelj már. OTP-t nem is a plus500-on keresztül kell venni, lévén, hogy ott nem is kereskedsz OTP-vel, csak egy CFD termékkel, mert a Plus500 nem kereskedhet a budapesti tőzsdén. mint brókercég. OTP-t magyar brókeren keresztül kell venni. Ott is dematerizált részvény, de ettől még valós vétel, amiről ha akarsz igazolást is kapsz, hogy a tiéd.
Régi 2011-11-07, 12:45   #126 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Becker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Random Capital tökéletesen megfelel neked ilyen célra, mert ott nincs számlavezetési díj és minimális tranzakciós díj mellett tudsz OTP-t venni.
Ha ezek után ülsz a részvényeken évtizedekig, akkor semmi költséged nem lesz. Equitas-nál ha jól tudom már van valami minimális havidíj.
Becker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-09, 12:44   #127 (permalink)
Szenior tag

Hely: Jelenleg Győr.
Összes hozzászólás: 118
silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.silverspeed már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia

Ahogy említették, magyar brókernél kell venni , és az a te tulajdonodban van, sőt igazolást is kapsz róla, ha igény van rá.
Plusz 500-nál írták is , hogy hosszútávú (Pl részvény esetében) kereskedésre alkalmatlan, mert napi költségek, esti prémiumok mennek rá, így pár hónap alatt tetemes mínuszod is kialakulhat. Csak rövidtávú célokra használd szerintem.
Persze a magyar bróker cégek többségénél van havi / évi számlázási díj stb, de ez még jóval kisebb mint a plusz 500 napi költségeinek 1 hónapra kivetített összege. Pláne ha nagyobb mennyiségről és hosszabb időtávról van szó.
Tehát nincs más dolgod, megnézni a magyar lehetőségeket, sőt már ajánlottak is neked egyet.

üdv
silverspeed nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 08:28   #128 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Jöhet még rosszabb hír rövid távon az OTP-re?
Mert én most azt látom, hogy ami rossz történhetett mostanában az megtörtént velük. Pár hetes távlatban épp ezért én most egy kis emelkedést látok.
Régi 2012-01-10, 12:29   #129 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tartja-e valaki hosszabb időtávra tervezve még az Otp részvényeit?

Én példának okáért "végignéztem" amint a 2800Ft magasságából (is) beszerzett papírjaim 28% pluszból, 3600Ft-ról visszajöttek a "startmezőre". Messzebb volt (van) ettől a szinttől a céláram. Mindenesetre a portfólióm részvényei közül néhány lassanként elérheti a célzott árszintet. Lassan araszolgatnak fel. Az IMF megegyezés gondolom lendíteni tudna a jelenlegi helyzeten a tőzsdei optimizmus szempontjából. És feltételezem Királyunk leszáll a lóról majd megegyezik a Valutaalappal. Merthogy mozgástere nem sok maradt, kénytelen lesz. Hogy ez hosszútávon jó-e a gazdaságunknak, abban nem vagyok biztos. De rövidtávon a részvényárfolyamok ill. a Forint szepontjából (nekünk, a lakosságnak) hasznos volna. Ha az elképzeléseim igazak, miszerint a IMF megállapodás létrejön, és egy pár hónapot relatíve szélcsendben tud lenni a gazdaság, úgy 4800-5200 Ft-re várom nyár végéig az Otp-t. Ott volna a céláram...*

Öszintén szólva még nem tartottam részvényt ilyen sokáig soha és ezalkalommal sem azért teszem, mert beragadtam volna. Amit bár egyesek így neveznének (én ezesetben befektetésnek gondoltam a kezdetektől). Hanem, mert nagyobb esélyt látok a nyerésre hosszabb távon, mint a bukóra. Mégha időlegesen csökken is a portfólióm összértéke. Minden egyes vételt VIP beszállónak gondolok, míg az árfolyam a céláram alatt van. Nekem jobban megéri várni, mint ki/be ugrálni. Testhezállóbb, stresszmentesebb, így figyeltem meg. További jelentős esés esetén még két alkalommal vásárolok ebből a részvényből. Ekkor fektetnék bele annyi pénzt, amennyit erre a részvényre szántam max. (tőkém 10%-át) Mivel sokféle részvényem van egyszerre, nem okozna olyan nagy érvágást az OTP "teljes" elértéktelenedése. Mondjuk, hogy a stoppom a diverzifikációm. Bár ami azt illeti, ha az OTP bukik, akkor itt minden bukik. Tiszában vagyok ezzel, és felkészültem lelkileg arra, hogy az én módszeremmel, hozzáállásommal egyszer elbukom a tőzsdén lévő pénzem teljes egészében. Ezért szedek ki mindig a nyerőkből, nem forgatom vissza, ami attól kezdve nem bukható.

Az én hozzáállásom a tőzsdéhez kezdetektől igen fanatikus, önfejű és makacs. Ezt is tudom. Ezért amit leírtam nem ajánlás vagy tipp senki számára. Csak azért tettem, hogy nyoma maradjon itt. Tanulsággént szolgálhasson mások számára, akár igazam van, akár tévedek.

Tartózkodom a hozzászólásoktól egy darabig ismételten.
Régi 2012-01-10, 14:36   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem egy 5000 körüli OTP árfolyamhoz egyáltalán nem elég az IMF megállapodás és a forint normális szinten stabilizálódása.

Nyárig én csak abban az esetben tudnám elképzelni az 5000 Ft-os OTP-t, ha a jelenlegi kormányt megrázkódtatások nélkül váltaná egy nyugat által szakértőinek vélt csoport.

Hosszabb távon olyan dolgok pozitív alakulására van szükség, mint a végtörlesztés végleges lezárulta, a magyar gazdaság egyértelmű emelkedő pályára állása és az EU-s problémák megnyugtató elrendeződése.

Amit a továbbiak során írtál (ha OTP bukik, akkor minden bukik) egyrészt kicsit sarkos, viszont ennek ellenére tovább gondolható. Ha ugyanis minden tőzsdei részvény bukik, akkor iszonyat nagy baj van, ahol a szerencsén és a pillanatnyi leleményességen múlik csak az emberek boldogulása. Merthogy ez már háborús állapotokat jelent, amikor is fosztogatnak, rabolnak... szóval nehogy a KP, a bankbetét, vagy az állampapír nincs biztonságban, de még a fizikai arany sem nagyon.
Régi 2012-01-22, 10:20   #131 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kisbefektető:*A hozzászólásod első három bekezdésére reagálnék. *

Egyetértek az érveléseddel. Teljesen logikus ez a gondolatmenet. Még azt is mondom, lehet, hogy a véleményt formálók többsége hozzád hasonlóan gondolja mindezt.*Amiről őszintén szeretném remélni, valóban így van. Az én olvasatomban a tőzsdei többség/kissebbség, vesztők/nyerők arányára alapozva. Az árfolyamban nem a többség érvelése fog helyesnek bizonyulni. Mert akkor a pénz áramlásának iránya többség felé történne. Ez nem szokott előfordulni. A kicsik szempontjából a nagyokhoz képest legoptimistább esetben is csak kiegyenlített lesz a küzdelem.

Az elmúlt 10 napban ~3000Ft-ról, 3900Ft fölé jutott az árfolyam. Ez legalább annyira nem "normális", mint a 3000Ft a 6000Ft után. Semmivel nem ér többet vagy kevesebbet az OTP mint 10napja vagy 1 éve. Ez a tőzsdézők lelkiviláganak kivetülése a chart-ra. ...No meg a nagyok akarata ;-) Mi indokolna még 900Ft-ot fel? Megmondom! Semmi a világon.
Régi 2012-01-22, 11:34   #132 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
gabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az elmúlt 10 napban ~3000Ft-ról, 3900Ft fölé jutott az árfolyam. Ez legalább annyira nem "normális", mint a 3000Ft a 6000Ft után. Semmivel nem ér többet vagy kevesebbet az OTP mint 10napja vagy 1 éve. Ez a tőzsdézők lelkiviláganak kivetülése a chart-ra. ...No meg a nagyok akarata ;-) Mi indokolna még 900Ft-ot fel? Megmondom! Semmi a világon.
A részvények nem a jelent, hanem a jövőt árazzák.
Régi 2012-01-23, 09:09   #133 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nézd. Rossz piaci környezetben pusztán spekuláció által nem tud ennyit emelkedni az Oti.
Most volt egy nagyon jó hetünk. Minden ment fölfelé, a kormány simulékony IMF kommunikációja, a külföldi piacok jó teljesítése is kellett mindehhez.

Szóval az OTP árfolyamának emelkedése mögött igenis valós dolgok állnak. Nem véletlen volt a 900 ft emelkedés, de ez ugyanígy mehet visszafelé is, ha a nemzetközi hangulat rosszabbra fordul, vagy megadnak az IMF tárgyalások.
Régi 2012-01-26, 14:08   #134 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ma kitáraztam szinte mindent... Otp-t továbbra is min.4800-ig várom nyárra, de ez szint ilyen rövid idő alatt több mint várakozásomon felüli. ~+35% (de lehet hogy több, még nem számoltam át.) Az a költői kérdés fogalmazódott meg bennem: A TA-s játékosok vajon megkapták-e már a vételi szignált? Én a továbbiakban várakozok.
Ne haragudjatok a szúrkálódásomért, de most megmondom őszintén amit gondolok. Egy nagy Nullának tartom itt (is) a fórumozók többségét. Hiába egyesek sokkal nagyobb lexikális tudással bírnak, mint én. Hiába technikai és fundamentális elemzésben is sokkal járatosabbak nálam. Csak azt látom vagyis olvasom, mikor fórumokon járok, ugrálnak pozíciókból-pozíciókba mint a veszett nyulak. Pár Pip-el vacakolnak. Annyit kötésük van, hogy annyi csomóból már pulóvert is lehetett volna kötni. És változatlanul ugyanazok a dilemmák vannak évek óta (egyes régi tagoknál is): "nem kellet volna még eladni" , "én megvárom míg lemegy x árfolyamig, csak akkor vennék", "kiütött a stop", "nem jött le értem". és sorolhatnám... Rólad van szó! Ha nem tudtad növelni az egyenleged!

Kérdezzetek meg egy laikust (mondjuk egy nagymamát), venne-e részvényt egy adott időszakban? És ha igen, miért? Nagyon egyszerű válasza lesz, mentes minden sallangtól. Egyszerűség és az élettapasztalat ötvözete... Ott is jó válaszokra találhattok!

Világvégét tartottunk nemrég, és az én anyám (aki jóformán azt sem tudja mi a tőzsde, és mellesleg azt sem tudta, hogy foglalkozom ilyesmikkel) megjegyezte a tv híradót nézve: Nahát, milyen olcsó lett az Otp. Próbáltam pókerarcot vágni. De bizony, ez volt az én vételi szignálom. Aztán még azt is mondta, ilyenkor nem szabad eladni. Már régebben is felfigyeltem arra, hogy az idősebb laikusoknak, akik mentálisan függetlenek az ilyesmitől, milyen jó meglátásaik vannak. A 2008-as év tippje nekem a 233-as euró volt. (Bár lehet, hogy ez 2009-ben volt, már nem tudom) De ugyanez az eset történt. Nem kellett további indokot keresnem a vásárlásra. (valuta vásárlásra!)

Figyeljétek ezeket az embereket is két tanfolyam között. :-) Figyeljétek az utca emberét, beszélgessetek velük a gazdaságról, figyeljétek a közhangulatot. A fórumokon pedig figyeljétek mikor áll shortra az egész bagázs! És amikor beszállsz, annyival szállj be, amit nem sajnálsz teljes egészében elbukni. Így is mentesíteni tudod magad a hatalmas mentális nyomás alól. Amikor pedig megindul a kívánt irányba, hagyd legalább 20%-ot pluszba menni. Ne vacakolj vele. 10% feletti plusznál, már olyan nagy mozgástered, időd és szabadságod lesz döntést hozni a továbbiakról, hogy stoppot is felesleges tenned. Ráérsz mosolyogni a napizok 1-2%-os szerencsétlenkedésein is.

Ezennel véglegesen befejeztem az itteni fórumozásom.
Régi 2012-01-26, 15:09   #135 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Ühüm.
A MATÁV, (Mtelekom) is milyen olcsónak tűnhetett egyeseknek a 2650 Ft-os csúcsára után 2000, 1500, de még inkább 1000 Ft-on. Biztos vettek is belőle egy zsákkal. Nézd meg hol áll most! Örülj a nyereségednek, és próbáld is megőrizni, nehogy legközelebb visszavegye tőled a piac. További sok sikert!
Régi 2012-01-26, 18:14   #136 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

„Egy ismeretlen szerzo összefoglalója a sikeres tozsdei kereskedové váláshoz vezeto útról.
1. Információt gyujtünk - könyveket veszünk, szemináriumokon veszünk részt, és kutatunk
2. Új tudásunk birtokában elkezdünk kereskedni
3. Folyamatosan "adakozunk" a piacnak és rájövünk, hogy több tudásra és információra van szükségünk
4. Több információt gyujtünk
5. Új értékpapírt választunk a kereskedéshez
6. Visszamegyünk a piacra, és az új, "friss" tudásunkat használjuk
7. Újra veszítünk, és magabiztosságunk csökkenni kezd. A félelem lassan úrrá lesz rajtunk
8. Elkezdünk "külso hírekre" és más traderekre figyelni
9. Visszamegyünk a piacra, és tovább "adakozunk"
10. Újra értékpaprírt váltunk
11. Még több információt keresünk
12. Visszamegyünk a piacra és egy kis elorelépést tapasztalunk
13. Elbizakodottá válunk, és a piac újra megaláz bennünket
14. Elkezdjük megérteni, hogy a tradelés megtanulása több idot és tudást igényel, mint amire számítottunk

A LEGTÖBB EMBER EZEN A PONTON FELADJA, AMIKOR RÁJÖN, HOGY EROFESZÍTÉST KELL TENNIE
15. Komolyan kezdjük venni a dolgot, és elkezdünk egy "igazi" módszer megtanulására koncentrálni
16. Stratégiánkat némi sikerrel hasznosítjuk, de rájövünk, hogy valami még hiányzik
17. Elkezdjük megérteni, hogy a stratégiánk alkalmazásához szabályokra van szükségünk
18. Felfüggesztjük a tradelést egy idore, hogy kutassunk és kifejlesszük tradelési szabályainkat
19. Újra elkezdünk tradelni, ezúttal szabályok alapján, és némi sikert érünk el, de általánosságban még mindig hezitálunk, amikor végrehajtjuk, amit elterveztünk
20. Szabályainkhoz szükség szerint hozzáteszünk, elveszünk azokból, és módosítjuk azokat, hogy minél könnyebben tudjuk követni
21. Úgy érezzük, hogy nagyon közel kerültünk a sikeres tradeléshez
22. Elkezdünk felelosséget vállalni eredményeinkért, mivel megértjük, hogy sikerünk titka bennünk rejtozik, nem a szabályainkban
23. Folytatjuk a tradelést és egyre jobbak leszünk a stragégiánk végrehajtásában, szabályaink betartásában
24. Kereskedésünk közben még mindig gyakran megsértjük a szabályainkat, és eredményeink még mindig változóak
25. Tudjuk, hogy közel vagyunk
26. Visszamegyünk, és újra végignézzük szabályainkat
27. A szabályainkba vetett bizodalmunk megnövekszik és újra tradelünk velük
28. Eredményeink javulnak, de még mindig hezitálunk egyes tranzakciók végrehajtása elott
29. Megértjük a szabályok betartásának fontosságát, mivel látjuk, mi az eredmény, ha nem tartjuk be azokat
30. Elkezdjük megérteni, hogy a siker hiányának oka bennünk rejtozik (az önfegyelem hiánya valami fajta félelem miatt) és elkezdünk önmagunk megismerésén dolgozni
31. Folytatjuk a tradelést és a piac egyre többet és többet meg tanít meg nekünk magunkról
32. Mestereivé válunk a stratégiánknak és szabályainknak
33. Elkezdünk konzisztensen pénzt keresni
34. Elbizakodottá válunk és a piac megaláz bennünket
35. További leckéket kapunk
36. Abbahagyjuk a gondolkodást, és hagyjuk, hogy szabályaink tradeljenek helyettünk (a tradelés unalmassá, de sikeressé válik) és a számlaegyenlegünk folyamatosan növekszik ahogy a pozícióink méretét is növeljük
37. Több pénzt keresünk, mint valaha is álmodni mertük
38. Életünket folytatjuk és rengeteg célt megvalósítunk, amirol korábban álmodtunk „
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 00:08   #137 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 16
Jupiterrr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mit gondoltok, érdemes OTP-be fektetni a pénzt, vagy inkább valamely külföldi cég részvényeibe? Vagy aranyba??
Jupiterrr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 19:37   #138 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 248
muzzi03 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is gondolkodom OTP vételében, OTP direkt brókeren keresztül, csak még korrekciót várok az árfolyamában, legalább egy 3400-ig, ahogy a chartot vizsgálom. Egyébként érdemes az amerika Top 100 részvényekbe is fektetni, A NASDAQ részvények nagyon szakadnak, ottis hamarosan korrekció jöhet ami jó belépéseket indukálhat. a Finviz honlapján fentvannak a top részvények, azokban szerintem nincs nagy kockázat, csak figyelni kell a piaci hangulatot.
muzzi03 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-03, 19:16   #139 (permalink)
Szenior tag

Suhi logója

Hely: Hungary, Budapest
Összes hozzászólás: 151
Hírnév szint: 6
Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Suhi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Fellelhető valahol, hogy az elmúlt években mekkora osztalékot fizettek részvényenként ( kb 2003 körültől ha lehet ) és általában mikor voltak az osztalékfizetések ?
Régi 2012-10-03, 19:23   #140 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Fellelhető valahol, hogy az elmúlt években mekkora osztalékot fizettek részvényenként ( kb 2003 körültől ha lehet ) és általában mikor voltak az osztalékfizetések ?
https://www.otpbank.hu/portal/hu/IR_Osztalekfizetes 2005-2011.

http://bet.hu/magyar_egyeb/dinportl/...e?company=1604 2012.
Régi 2012-12-26, 02:12   #141 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
KJTom91 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás otp

Az imént néztem rá a hazai és külföldi részvények árfolyamalakulására és nem tudom hogy helyesen-e,de azt vettem észre hogy az Otp részvények a Bét-en kívűl a német tőzsdén is forgalomban vannak és más árfolyamon mint a hazai piacon.
Az érdekelne ha tényleg így van,akkor az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem?
KJTom91 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-26, 09:25   #142 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
KJTom91 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az imént néztem rá a hazai és külföldi részvények árfolyamalakulására és nem tudom hogy helyesen-e,de azt vettem észre hogy az Otp részvények a Bét-en kívűl a német tőzsdén is forgalomban vannak és más árfolyamon mint a hazai piacon.
Az érdekelne ha tényleg így van,akkor az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem?
Érdekes kérdés. Ez lenne a világ legegyszerűbb arbitrázs lehetősége, ettől függetlenül nem tartom teljesen kizártnak. Mennyi az árkülönbözet?
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-26, 10:19   #143 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
"az ott megvásárolt részvényeket a Bét-en is értékesíthetem? "

Nem.
Régi 2012-12-27, 02:20   #144 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nagyon határozott nem választ adtál ALTERMAN.Miből gondolod hogy nem?
Régi 2012-12-27, 02:30   #145 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Miért fxtom van ennél bonyolultabb arbitrázs lehetőség is?Hiszen az arbitrázs az időben és térben meglévő ár-, árfolyam- és kamatkülönbözetet kihasználó kereskedési forma.Vagyis pontosan az amit a kérdésemben is felvázoltam.Lehet hogy az OTP részvényeknél az arbitrázs lehetősége nem áll fenn,de ennek csak az lehetne az akadálya hogy a német tőzsdén nincs jelen a részvény.Ezt szerettem volna megtudni.
Régi 2012-12-27, 08:30   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért fxtom van ennél bonyolultabb arbitrázs lehetőség is?Hiszen az arbitrázs az időben és térben meglévő ár-, árfolyam- és kamatkülönbözetet kihasználó kereskedési forma.Vagyis pontosan az amit a kérdésemben is felvázoltam.Lehet hogy az OTP részvényeknél az arbitrázs lehetősége nem áll fenn,de ennek csak az lehetne az akadálya hogy a német tőzsdén nincs jelen a részvény.Ezt szerettem volna megtudni.
Ennél csak bonyolultabbak vannak. Egyébént dec 21-én BÉT-en 4200 volt az OTP, Frankfurtban 14,234 EUR a záróár. Itt max a devizakockázaton van profit, az árfolyamkülönbözeten nem nagyon.
Régi 2012-12-27, 09:01   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennél csak bonyolultabbak vannak. Egyébént dec 21-én BÉT-en 4200 volt az OTP, Frankfurtban 14,234 EUR a záróár. Itt max a devizakockázaton van profit, az árfolyamkülönbözeten nem nagyon.
BÉT záró 21-én: 4149 Ft, MNB közép EURHUF: 286,6
Ez olyan kicsi különbözet - ráadásul MNB középen nem igazán tudsz venni -, hogy gyakorlatilag csak a deviza risk marad belőle.
Régi 2012-12-27, 09:37   #148 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon határozott nem választ adtál ALTERMAN.Miből gondolod hogy nem?
Hát probáld ki,és vond le a következtetéseket!
Régi 2012-12-27, 18:35   #149 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Fxtom kérlek felvilágosítanál az arbitrázs ügyletek bonyolultságáról?Mi az amit bonyolultnak találsz benne?
És az általad említett napon kb.: 1,78% profitod lehetett volna.
Régi 2012-12-28, 07:49   #150 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Fxtom kérlek felvilágosítanál az arbitrázs ügyletek bonyolultságáról?Mi az amit bonyolultnak találsz benne?
És az általad említett napon kb.: 1,78% profitod lehetett volna.
Nem vagyok nagy szakértője az arbitrázs ügyleteknek. Az egyetlen módszer, amivel mélyebben foglalkoztam, az a devizáknál használt statisztikai arbitrázs, amit néhány nagy hedge fund is használ. Erre írtam, hogy ez más műfaj, néhány könyvet is is írtak róla, ezek közül a legjobb szerintem ez:
http://www.amazon.com/Pairs-Trading-.../dp/0471460672
Ez egy bonyolult módszer, nem lehet egy napon említeni a részvény arbitrázzsal.

Viszont őszintén érdekelne, ha levezetnéd, hogy hogy jött ki az 1,78% profit, reális, megvalósítható értékekkel (MNB középen számolt deviza nem az), költségeket is belekalkulálva.
Válaszol

Címkék
OTP, OTP Bank, OTP Bank Nyrt, OTP részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
FHB Bank NyRt Attis A kategóriás részvények 8 2016-07-02 07:26

A pontos idő 22:38 , a GMT +1 időzóna szerint.