Tőzsde Fórum

Tőzsde Fórum (http://forum.tozsde.hu/)
-   OTP (http://forum.tozsde.hu/otp/)
-   -   OTP Bank részvény (http://forum.tozsde.hu/otp/195-otp-bank-reszveny.html)

Attis 2010-05-06 14:24

OTP Bank részvény

Magyarországon 1987-ig az egyetlen lakossági bank volt az OTP, hatalmas ügyfélállománya és mérete tehát részben a múltból ered.
Sokan az egyetlen igazán likvid hazai papírnak tekintik az OTP részvényeit, hisz magas közkézhányadon túl igen komoly napi forgalommal bír.
A vállalat erős hazai vezetés kezében van, dr. Csányi Sándor az egyik meghatározó, ha nem a legmeghatározóbb szereplője a hazai pénzügyi életnek. Az OTP regionális érdekeltségei jelentősek, számos külföldi leányvállalata van, főként felvásárlások által. Ennek megfelelően árfolyamára komoly hatással vannak a környező piacok.
Osztalékot nem fizet, hangsúly eddig a külföldi terjeszkedésen volt.

Mag28 2010-05-08 12:40

Elég sokat lehetett nyerni mostanában az OTP részvényen.
Én is beszálltam és azóta is tartom a részvényeket. Annyiszor mondták már 4000 Ft-on, majd 5, 6, 7 ezer forinton is, hogy most kell kiszállni. Én nem tettem és eddig engem igazolt az idő!
Ez a legutóbbi esés viszont már engem is zavar. 6000 alatt van az árfolyam, pedig simán ki lehetett volna szállni 7 fölött is. Egyesek pedig még 20%-os esést mondanak.
Ezt én nem hiszem, de azért valaki megerősíthetne.

Ez az esés nem az OTP teljesítménye miatt van. Esik az egész régió, esik az egész bankszektor.
Mint tudjuk olyan nem lehet, hogy a bank ne legyen jó üzlet, tehát utóbbinak fel kell támadnia. Az ország helyzete ugyan nem rózsás, de az államcsőd veszélye gyakorlatilag nulla!
Nekem mindezekből az következik, hogy a helyzetnek normalizálódnia kell. Az OTP árfolyamának is vissza kell mennie valahova 7-8000 környékére és akkor még semmiféle válság utáni fellendüléssel nem számoltam!

Jól gondolom?

Azon még gondolkozom, hogy a mosatni pánikot kihasználva eladjam a részvényeket és akkor majd megint lehet nagyot kaszálni a fillérekért újra megvett OTP részvényeken.

Szerintetek adjam most el az OTP-t és később vegyem vissza, vagy inkább tartogassam csak a részvényeimet?

Mighti 2010-05-09 11:52

Idézet:

Mag28 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4139)

Szerintetek adjam most el az OTP-t és később vegyem vissza, vagy inkább tartogassam csak a részvényeimet?

Te tudod, hogy milyen stratégiával kereskedsz. Az mit tartalmaz erre az esetre? Esetleg azt, hogy Jóska2648 azt mondta a fórumon, hogy ne adjam el???
Ez nem cikizés, csak ha ezzel foglalkozol, akkor elsajátíthatnád az alapokat. Miszerint ne hallgass másokra, a döntéseidért te vagy a felelős. És ha rossz döntést hoztál, akkor tanulhatsz belőle. De mire mész majd, ha beállsz a tömegek közé, akik azért szomorúak, mert a kormány, Gyurcsány, a gonosz Forint spekulánsok, akik miatt nincs ingyen ebéd, stb. De még ezek is jobbak, mint Jóska2648 a fórumról…

Mag28 2010-05-10 12:33

Véleményekre voltam kíváncsi, de most már mindegy.
Nem adtam el az OTP részvényeim és bejött. Újra megyünk fölfelé. Ez a mai 15% nagy kaszálás azoknak, akik pénteken szálltak be.
Kíváncsi vagyok, hogy a héten még mennyit tud fölfelé menni.

Szerintem a 7000-et átviszi és akkor hejreállt a Görög mizéria miatti kilengés.

mano 2010-05-17 13:20

Szegény Mag!

Azt hiszem érdemes lett volna újra postolni ...
Nem hiszem, hogy a Görög mizéria gyors lecsengésű lesz.
A görögök egyébként is igen kemény dió. A megszorításokra utcára vonulnak ami meg agyonüti az egyetlen árucikküket a turizmust.

Mag28 2010-05-19 11:14

Nem ment 7000 fölé, de majd fog!
Ha megnézitek ma is csupa jó hír jött ki az OTP nyereségességéről, az árfolyam mégis esik.
Nem a cég értéke alapján kereskednek az emberek, hanem minden más alapján. A hülye grafikonok azt mondják esnie kell, akkor mindenki elad és esni is fog.
Aztán majd egyszer nem jön be, mint legutóbb a 15% emelkedésnél és akkorát bukik mindenki, aki nem az OTP valós értékét nézte, mint a ház!

mano 2010-05-25 11:37

Azt hiszem ma az bukik nagyot aki 7000 Ft-os OTP-t vár.
Repül az OTP ki tudja hol áll meg?

Kiváncsi vagyok mikor fogják betiltani a shortot :)

york 2010-05-25 17:51

Idézet:

mano eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4724)
Azt hiszem ma az bukik nagyot aki 7000 Ft-os OTP-t vár.
Repül az OTP ki tudja hol áll meg?

Kiváncsi vagyok mikor fogják betiltani a shortot :)

Megfogadtam, hogy ma nem kereskedem, de jol tettem :).
5500-nal felirtam papirra egy vetelt ;) az nem kerul semmibe :), nem hittem el, hogy ennyit fog esni. Holnap vagy korrigal valamit, vagy zuhan tovabb erdekes kerdes. 5100-ra josoljak az aljat...
Szerintem nalunk nem tiltjak be...
Nekem az volt a furi, hogy szinte csak az OTP zuhant...

Mag28 2010-05-25 22:02

Én 5450-en kiszálltam az OTP-ből. Ha ez kell a népnek hát hajrá.

Majd visszaveszem olcsóbban. Végső soron elég rendes plusszal zártam eddig, a haszon a zsebemben. Lehetne több is, de majd ha jónak látom újra veszek OTP-t.
A pénzből, amit most a részvényekért kaptam remélhetőleg sokkal többet.

Amúgy ki a fene adja el ilyen mértékben az OTP-t és a többi részvényt? Hova teszik ilyenkor azt a sok pénzt?
Előbb utóbb vissza fogják tenni részvénybe nem?

york 2010-05-26 06:48

Idézet:

Mag28 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4737)
Én 5450-en kiszálltam az OTP-ből. Ha ez kell a népnek hát hajrá.

Majd visszaveszem olcsóbban. Végső soron elég rendes plusszal zártam eddig, a haszon a zsebemben. Lehetne több is, de majd ha jónak látom újra veszek OTP-t.
A pénzből, amit most a részvényekért kaptam remélhetőleg sokkal többet.

Amúgy ki a fene adja el ilyen mértékben az OTP-t és a többi részvényt? Hova teszik ilyenkor azt a sok pénzt?
Előbb utóbb vissza fogják tenni részvénybe nem?

Lehet shortolni is, ami azt jelenti elobb eladod majd visszaveszed kesobb es aki arra szamit, hogy esni fog az igy is tud keresni rajta.
Az, hogy ki mikor mennyiert miert vesz reszvenyt azt mindenki maga tudja.
En meg csak most ismerkedem ezzel a vilaggal.

Mag28 2010-05-26 08:26

Tudom. Most viszont emelkedik!?

Tiszta dili ami itt van. Tegnap még a szabályozás akadályozta meg a még nagyobb esést, erre ma fölfelé indul. Ki érti ezt?

6000-en vissza fogom venni, ha eléri és akkor már tartom. Ha nem megy föl addig, akkor megvárom míg 4-5000 környékére, vagy alá esik és ott veszek.

csnora 2010-05-26 10:38

sziasztok, a mai cikkeket/elemzéseket olvasva a héten lehet lecsúszik 4-5eFt-ra.....
Spo.-ban sem túl rózsás a helyzet

Mag28 2010-05-27 13:59

csnora!
Bárcsak így lenne. Most nem úgy tűnik, mint ami a héten lefelé menne. Épp elég erőteljes emelkedésben van.

Nem leszek boldok, ha most, hogy eladtam az OTP papírjaimat indul meg fölfelé.Azt azonban én továbbra is tartom, hogy 6000 átlépése után beleveszek.

Mag28 2010-05-27 14:00

Számomra teljesen kiismerhetetlen, hogy mitől ugrál így egy héten belül is föl-le az egész piac.
A válság óta mindenki megkergült?

mano 2010-05-27 16:41

Mindenki ideges és azonnal mozdul a legkisebb hírre is.
A tegnapi és mai Kínának tulajdonított, de aki ügyes volt 2 nap alatt megkeresett több évnyi bankbetétben történő lekötés kamatát :)

csnora 2010-05-27 17:06

sziasztok, én a múlt héten vettem 5700-ért és eléggé boszantott a keddi 5300-as érték...viszont az elemzések azt mutatták h még csúszni fog, gondoltam ha eléri a 5000-et akkor veszek megint.. ennek ellenére ma 5800 körül csúcsosodott..
tényleg elég kiszámíthatatlanul mozog föl-le, így most már bármit el tudok képzelni, akár az 5000 alá esést akár a 6000 fölé mozdulást...

so most várok, kiváncsi leszek a holnapi napra + a jövőhétre:-)

york 2010-05-27 17:30

Ennyit a mai esesrol... erdeklodve varjuk a holnapot...

mano 2010-06-02 09:01

Sajnos én attól tartok, hogy W gazdasági válság lesz, így az OTP-t is újra 3000 környékére várom.
De ne legyen igazam ...::

csnora 2010-06-04 12:35

hoppá, ebben a pillanatban 4980 Ft az árfolyam..........

Mag28 2010-06-04 13:44

Láss csodát bejött a számításom, bár ehhez kellett Kósa Lajos beszéde. Beszakadt az OTP, de szerintem ez most megint nincs alátámasztva gazdaságilag, így 4910 forinton visszavettem minden részvényem, plusz még amennyire tellett a csökkenő árfolyam miatt.

De jó is ez, hogy most több részvényem van, mint 2 hete. :)

Jöhet a fölfelé menet!

csnora 2010-06-04 14:39

már nem tudok venni, felfüggesztették...
de lehet jobb is... én még várok, sztem (is) még jobban csökkeni fog....

csnora 2010-06-04 15:58

kockáztattam, vettem (sikerült)
kiváncsian várom a jövő heti kezdést:)

mano 2010-06-04 16:36

Kósa és Szíjártó odatette magát.
Most vagy teljesen elmebetegek vagy a fidesz nagyjai a parlament helyett a tőzsdén shortolnak.
Most majd lehet magyarázni a deviza hiteleseknek, hogy miért kell többet fizetni havonta.

Jegesmaci 2010-06-05 07:56

Hât igen, nekem is pont ez jutott eszembe: most aztán nagyott segítettek a devizahiteleseken :)

csnora 2010-06-05 09:08

előbb utóbb úgyis elveszik a bankoktól a deviza hitel állományt... majd csak néznek a bankok... már várom:)

sidius 2010-06-05 11:42

Idézet:

mano eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4973)
Kósa és Szíjártó odatette magát.
Most vagy teljesen elmebetegek vagy a fidesz nagyjai a parlament helyett a tőzsdén shortolnak.
Most majd lehet magyarázni a deviza hiteleseknek, hogy miért kell többet fizetni havonta.

Te azt hiszed, hogy ez volt az ok? Elmebetegek vagy shortoltak? Nagyon is tudják mit csinálnak, és annak nem a devizahitelesekhez van köze! Megkezdték a kihátrálást valamiből, amit majdnem mindenkivel elkezdtek elhitetni! Sajnos!

sidius 2010-06-05 11:42

Idézet:

csnora eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4979)
előbb utóbb úgyis elveszik a bankoktól a deviza hitel állományt... majd csak néznek a bankok... már várom:)

Ki fogja elvenni?

StLui 2010-06-05 16:29

Off

Idézet:

sidius eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4982)
Megkezdték a kihátrálást valamiből, amit majdnem mindenkivel elkezdtek elhitetni! Sajnos!

Azért kiváncsi lennék, hogy mennyi VALAMI/HUF long nyílt a Kósa féle kijelentések előtt, akár néhány héttel is. A legegyszerűbb módja hatalmas pénzek begyűjtésének, és mivel tudják, hogy túloztak, máris lehet beállni short irányba, akárcsak a kezdőtőkével, ami az első menetben ötszörözve is lehetett.
Bennem nagyon ez a kép él, ez volt a legjobb módja a nyolv év alatt leapadt kasszák feltöltésére, okos ötlet volt az biztos, nem tartom őket ennyire ostobának.
Egyszer Mel Gibsonnak is igaza volt abban a filmben :)

sidius 2010-06-05 17:38

Idézet:

StLui eredeti hozzászólása (Hozzászólás 4986)
Azért kiváncsi lennék, hogy mennyi VALAMI/HUF long nyílt a Kósa féle kijelentések előtt, akár néhány héttel is. A legegyszerűbb módja hatalmas pénzek begyűjtésének, és mivel tudják, hogy túloztak, máris lehet beállni short irányba, akárcsak a kezdőtőkével, ami az első menetben ötszörözve is lehetett.
Bennem nagyon ez a kép él, ez volt a legjobb módja a nyolv év alatt leapadt kasszák feltöltésére, okos ötlet volt az biztos, nem tartom őket ennyire ostobának.
Egyszer Mel Gibsonnak is igaza volt abban a filmben :)

Berakom ide mit gondolok én a mai helyzetről:

Tőzsde Fórum > Kötetlen > Csevegés
Válság és kiútkeresés Válság és kiútkeresés

StLui 2010-06-06 18:40

Csányi, kicsit off

Most megy a Napló-ban a Csányi alapítványról a riport, remélem tényleg azt látom ami van és semmi trükk nincs mögötte, és ez azért jó dolog.
Ahogy Csányi focizott a kölykökkel az nem tűnt megrendezettnek, elég közvetlen és természetes volt.

mano 2010-06-07 09:14

sidius az a baj, hogy ezt lehetett volna visszafogottabb módon is adagolni és az eredmény ugyanaz, hogy kihátrálnak, a következmény viszont elmarad.
Továbbra is fenntartom ezért az elmebeteg státuszt. :)

Öröm az ürömben, hogy a külföldiek visszatereltek minket a pályára. Visszatérve az OTI-hoz szerintem most jó beszállópont lehet.
Annyi még, hogy a fidesz-nek pénzre van szüksége és ezt a bankok megsarcolásával akarja előteremteni. Ezt árazzák most be. Ha mégsem így történne, mert Csányi bácsi mégiscsak jóbarát, akkor ki fog lőni.

Mag28 2010-06-07 09:19

Lehet kicsit korai volt a beszállás a részemről, elnézve a mai mozgásokat.
Viszont most már kivárok. Nem lenne jó ki-beugrálni, mert a végén még lemaradok a mano féle kilövésről.

Szerintem pusztán szavak okozzák a mostani zuhanást és tettekben mást fognak csinálni a kormányon. Ha ez megtörténik, akkor 7-8 ezer sem kizárt akár még az idén.
Legalábbis remélem, én ezért szálltam be.

mano 2010-06-07 10:30

Én sem javasolnám most a kiugrást...
Tekintve, hogy sikerült 4575-ön beszállnom :)
Húú ezt le kellett írnom :)

mano 2010-06-07 10:58

4760...visszatérő stop loss kiütött.
Na mindegy ezt eltettem.

csnora 2010-06-07 14:56

"egy erre a célra felállított állami pénzintézet kötvényeket bocsát ki, amellyel megvásárolja a bankoktól a devizaalapú hiteleket"
(egyébként ez csak egy lehetséges verzió)

egész cikk lásd itt:
http://hvg.hu/velemeny/20100517_rona..._euro_gazdasag

csnora 2010-06-07 14:57

sidiusnak válaszoltam...

sidius 2010-06-07 16:51

Idézet:

csnora eredeti hozzászólása (Hozzászólás 5001)
"egy erre a célra felállított állami pénzintézet kötvényeket bocsát ki, amellyel megvásárolja a bankoktól a devizaalapú hiteleket"
(egyébként ez csak egy lehetséges verzió)

egész cikk lásd itt:
http://hvg.hu/velemeny/20100517_rona..._euro_gazdasag

Ismerem Róna álláspontját, csak ezt szerintem nem olyan egyszerű megcsinálni!
Ő is nagyon jól tudja, illetve tudnia kell, hogy Magyarország pénzügyi irányítása nincs a kormányzat kezében! Ha nem így lenne, vajon miért kellett mindjárt Brüsszelbe szaladni engedélyért?

Közben egyébként megjelentek a tervek az extra banki adókról! Ez mind szép és jó, de meglesz hozzá a szervezet (olyan emberekkel akiket nem lehet kilóra megvenni!) amely majd ellenőrzi a bankokat? Ha ilyen nincs vagy nem lesz, akkor az extra adót vajon ki fogja végső soron megfizetni? Na ki? Ugye nem is kérdés?

sidius 2010-06-08 07:23

Idézet:

sidius eredeti hozzászólása (Hozzászólás 5003)
Ismerem Róna álláspontját, csak ezt szerintem nem olyan egyszerű megcsinálni!
Ő is nagyon jól tudja, illetve tudnia kell, hogy Magyarország pénzügyi irányítása nincs a kormányzat kezében! Ha nem így lenne, vajon miért kellett mindjárt Brüsszelbe szaladni engedélyért?

Hát erről beszéltem!

http://index.hu/gazdasag/magyar/2010...adocsokkentes/

"Add nekem egy ország pénzügyi irányítását, és nem érdekel ki kormányoz!" ;)

mano 2010-06-09 07:46

Emelkedést várok. Meglátjuk. Amerikát felhúzták.

csnora 2010-06-09 10:07

I hope so.....

Mag28 2010-07-09 09:06

Most kezdek csak megnyugodni, hogy nem csináltam olyan rosszul a dolgom. Tegnap szépen ment felfelé az OTI és most talán úgy tűnik, hogy végre valóban el is indul felfele.

A bankadót már beárazták a kereskedők, így ezen a téren is csak pozitív meglepetés vrható, ha Csányi bácsinak sikerül valamit intlznie a haveroknál.

stock 2010-07-14 09:40

NYugi. Mint sok minden más ez is csak a globális piacin hangulatnak köszönhető.
Én a helyedben még nem dőlnék hátra, mert pár rossz hír és megint szakadhat az OTP.

Persze most úgy néz ki, hogy főleg jóhírek jönnek USA-ból és más helyekről is, de ez könnyen változhat.

Én csak akkor számítok 10%-ot meghaladó OTP árfolyam emelkedésre, ha a válság kiheverését jelző komolyabb jó hírek látnak napvilágot. Ellenkező esetben marad ez a hullámvasutazás, aminek egyik irányba sincs igazán alapja.

Mag28 2010-08-08 10:03

Most 5278 az OTP, de nagyon nem tudom eldönteni merre tovább. Szerintetek?

Kisbefektető 2010-08-14 21:11

Fel-le, fel-le! Most ez az irány!
Talán most egy kicsit még jobban le, mert nagy nehezen sikerült a családunk utolsó OTP számláját is felszámolni. Nem volt egyszerű menet, próbálták elhitetni velünk, hogy az nekünk kell és azt, hogy ők bizony olcsók.

Na jó, az csak vicc volt, hogy a mi elvesztésünk az OTP árfolyamán meglátszódna. :)

Sajt 2010-09-11 12:06

év elején én is vettem OTP-t, alaposan bevásároltam 5550 Ft-on. nagyon jó döntésnek tűnt, mikor 7000 fölött járt az árfolyam.
most a nyáron aztán már inkább ijedség volt az öröm helyett, hisz 4500-at is megjárta az árfolyam.
most kisebb mínuszba vagyok. abban bízom, hogy kibekkeltem már a bankadót, ezt árazta is a piac, tehát most emelkedés jöhet. erre számítok.

tudom, hogy helyettem dönteni senki nem fog, de kíváncsi lennék a véleményetekre. merre tovább OTP? milyen adatok lehetnek befolyással most az árfolyamára?

Csabi1987 2010-09-11 20:16

Idézet:

Sajt eredeti hozzászólása (Hozzászólás 7516)
év elején én is vettem OTP-t, alaposan bevásároltam 5550 Ft-on. nagyon jó döntésnek tűnt, mikor 7000 fölött járt az árfolyam.
most a nyáron aztán már inkább ijedség volt az öröm helyett, hisz 4500-at is megjárta az árfolyam.
most kisebb mínuszba vagyok. abban bízom, hogy kibekkeltem már a bankadót, ezt árazta is a piac, tehát most emelkedés jöhet. erre számítok.

tudom, hogy helyettem dönteni senki nem fog, de kíváncsi lennék a véleményetekre. merre tovább OTP? milyen adatok lehetnek befolyással most az árfolyamára?

Szia. Hadd kérdezzem meg, milyen stratégia alapján nyomod? Veszel 2010.01.01.-én és eladsz 2010.12.31.-én? Oszt' vagy sírás van vagy pedig öröm bódottá'? :confused:
Kérlek írd le mi a terved, mert egyszerűen nem értem, hogyha 5550-en veszel és már 7000+-nál jár az árfolyam, akkor miért nem raksz be egy stop limitet kb. akárhova (mondjuk 6550-re, s így is ezret keresel részvénydarabonként) és miért várod meg szépen türelmesen, míg lemegy 4500 környékére? :eek:

Sajt 2010-09-11 23:09

talán, mert reméltem, hogy felmegy 8000-re, sőt még feljebb is.

ha kiszállok 6550-en, akkor utána mit csináltam volna? akkor azért ülhettem volna tűkön, hogy vajon visszamegy-e 7000-re és fölé! nem?
merthogy így utólag könnyű okosnak lenni, de előre már nem annyira. simán visszafordulhatott volna 6500-ról, én meg csak néztem volna ki a fejemből, hogy miből maradok ki. nem tudhattuk előre, hogy eddig le fog menni. lehetne most tényleg akár 8000 is.

nem vagyok, az a ki-be ugráló típus. kivárom a sorom.
az elemzők és mindenki, aki próbál húdeokos lenni arról nagyban hallgat, hogy pár éve 15000 Ft-ot jósoltak OTP-nek, aztán a válság legsúlyosabb napjain 600 Ft-ot.
ha mindig rájuk hallgatott volna az ember, akkor 10000 fölött jól bevásárolva 2000-en szállt volna ki. az elemzők meg csak széttárnák a karjukat!

stratégiám nagyjából az, hogy be akarom fektetni a pénzem pár évre minél magasabb hozam reményében. ezért tőzsdézek és ezért vannak állampapírjaim

forexmaniac 2010-09-12 09:18

Idézet:

Sajt eredeti hozzászólása (Hozzászólás 7521)
talán, mert reméltem, hogy felmegy 8000-re, sőt még feljebb is.

ha kiszállok 6550-en, akkor utána mit csináltam volna? akkor azért ülhettem volna tűkön, hogy vajon visszamegy-e 7000-re és fölé! nem?
merthogy így utólag könnyű okosnak lenni, de előre már nem annyira. simán visszafordulhatott volna 6500-ról, én meg csak néztem volna ki a fejemből, hogy miből maradok ki. nem tudhattuk előre, hogy eddig le fog menni. lehetne most tényleg akár 8000 is.

nem vagyok, az a ki-be ugráló típus. kivárom a sorom.
az elemzők és mindenki, aki próbál húdeokos lenni arról nagyban hallgat, hogy pár éve 15000 Ft-ot jósoltak OTP-nek, aztán a válság legsúlyosabb napjain 600 Ft-ot.
ha mindig rájuk hallgatott volna az ember, akkor 10000 fölött jól bevásárolva 2000-en szállt volna ki. az elemzők meg csak széttárnák a karjukat!

stratégiám nagyjából az, hogy be akarom fektetni a pénzem pár évre minél magasabb hozam reményében. ezért tőzsdézek és ezért vannak állampapírjaim

bocsi, de ilyen felfogással jobb ha betéti kamatra rakod be a pénzed:)

Sajt 2010-09-14 11:36

már miért lenne jobb?
a betéti kamat jó, ha az inflációt ellensúlyozza. egy részvény még akkor is többet hoz ennél, ha véletlenszerűen választjuk ki.
nekem eddig az OTP-vel nem volt szerencsém, de még nem zártam a pozícióm, így a veszteség sem biztos!

úgy gondolom, hogy az OTP van annyira stabil és jövedelmező cég, hogy pár év távlatában simán jobban járok vele, mint a banki kamattal!

csnora 2010-09-22 10:09

hát nem vaok vmi öreg motoros a tőzsdében... de az tény h mostanság ne számítsunk long-okra.. én személy szerint most rövid távon játszom (ahogy elnézem a 2010-es mozgását a papírnak)

jelenleg alig várom h lemenjen 4500 Ft környékére (mert sztem le fog) és el is adom 5000 Ft körül... pl: ha veszek 200db-ot 4500-ért és eladom 5000-ért máris nyerek bruttó 100eFt -ot (persze minusz nyer.adó, bróker díj), amiből marad nettó 70 eFt... és ez lehet sikerül 2 hét leforgása alatt... plusz ezt eljátszom 3-4-szer és máris jobb az eredményem (mert ugye hónapok óta 4500és 5500 között ingázik)

igaz h győzzem az adóbevallásomban majd feltüntetni ezeket...

de sok kicsi sokra megy:))

A pontos idő 15:19 , a GMT +1 időzóna szerint.