Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > OTP

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-03-05, 21:31   #51 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 71
Hírnév szint: 9
TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Na igen, a héten még nem lesz 3 számjegy...

Kisbefektető: Az 500 forint a legrosszabb forgatókönyv amire fel vagy készülve?
TheElf nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-06, 08:58   #52 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Amit én tippeltem aljának azt nagyjából elértük.

Csigabiga története meggyőzött arról, hogy nem szabad nekem még próbálkoznom OTP-vel. Nem most legalábbis.

Okoskodok én itt kezdőként, de szerencsére azért hallgatok rátok. Nem kis pénzt buktam volna ha nem szállok ki időben.

Arról amúgy mi a véleményetek, hogy sok a shortos az OTP körül és ha egyszer elkezd emelkedni az árfolyam, akkor a visszavásárlásaik jól megnyomják majd az árfolyamokat felfelé?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-03-06, 09:29   #53 (permalink)
Tag

TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ha egy részvény kapcsán a short tűnik a jó döntésnek, lesz aki él a lehetőséggel.

Ha akár ők kénytelenek az emelkedés miatt vásárolni (de nem jobb ezt idejében meglépni?) akár más vásárol az mindig emeli az árfolyamot...

A kérdés, hogy lesz-e olyan pillanat, amikor sok shortos kénytelen egyszerre (és ezért drágán) visszavásárolni...
Régi 2009-03-06, 09:41   #54 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
deral5 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki tudna ajánlani egy jó helyet, ahol online lehet tőzsdézni? Szerintem a részvények addig fognak esni, amíg Gy. F. a miniszter, aztán után felfelé megy, de ki tudja...
Sok jó hely van, nem tisztem egyiket sem ajánlani, majd akiket a BÉT jobban érdekel mint az NYSE megteszik.

De ugye nem sértődsz meg akkor, ha azt mondom: Ha ettől vársz trendfordulót akkor készülj fel hatalmas buktára.
Régi 2009-03-06, 09:47   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
A KEZDŐ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én kis naiv meg várom a nagy fordulatot, de az meg nem akar jönni!
Szerencse, hogy csak elenyésző összegben vettem OTP-t!
Nincs más, mint várni....
A KEZDŐ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-06, 09:48   #56 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Apropó!!!!
Szerintetek, hol lesz a dolgok alja?
Régi 2009-03-06, 10:30   #57 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Mit gondoltok az USA foglalkoztatási adatai merre fogják elmozdítani az OTP-t?
Régi 2009-03-06, 15:30   #58 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
deral5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

MI A FENE 10%-os emelkedés lassan. Már megint későn gondoltam a vásárlásra. Visszatért a befektetők bizalma? Ezt nem hiszem el...
deral5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-06, 15:37   #59 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Bennem is felmerült, hogy erről lemaradtam, de mint tudjuk a tőzsdén nincs ilyen.

Reggel mondtam, hogy az én általam jósolt mélypontot elérte a papír, de a tőzsde nem jóslásról szól.

A befektetők bizalma meg tuti nem tért vissza. Inkább pár short-os szállt ki, amitől most short oldalon tört ki a pánik.
Régi 2009-03-06, 15:42   #60 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Egy kicsit visszaerősödött a forint, lehet ez miatt van, bár én 1200-1100 Ftos árfolymra gondoltam, hogy az az alja. De úgy látszik ezt jól besz**tam.
Régi 2009-03-06, 15:44   #61 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Jah és fura, hogy a reggeli -10%ról jött fel +11%ra.
Régi 2009-03-06, 15:46   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Namsokára megjönnek majd a nálam sokkal tapasztaltabbak és nagy-nagy óvatosságra intenek téged.
Mond meg az elmúlt fél év árfolyamait nézve mi a fenét számít, hogy 1250 vagy 1450 Ft az OTP?

Olyan őrült időszak van, hogy mind long, mind short oldalon vagyonokat kaszálhatsz még. Vagy éppenséggel bukhatsz, mert nekünk kezdőknek ez a valószínűbb forgatókönyv ha ilyen hirtelen és kapkodó döntéseket hozunk.

Fogd fel úgy, hogy nem történt semmi.
Lehet jövő héten már 800 Ft-os árfolyam mellett örülsz, hogy lemaradtál.
Régi 2009-03-06, 15:49   #63 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hát lehet, de én nem látom valószínűnek. Szerintetek az Otp csődbe mehet? Mivel én eléggé kezdő vok én 200-300.000 tennék be otp részvényekbe 1-2 évre, reméljük még alább megy majd az árfolyam jóval... de majd meglátjuk
Régi 2009-03-06, 15:51   #64 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én nem voltam elég kitartó és eladtam buktában!
Sajnos
Én azt mondom, hogy 03.15-e után leszek nagyon kíváncsi, mert ismerjük a magyar megemlékezések hatásait...
Régi 2009-03-06, 15:56   #65 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

A tőzsde legnagyobb nyertese hosszú távon az OTP lesz, a drága részvényeit fillérekért megkaparintja, s miután lecseng 2-3 év múlva a válság, akkor aztán túlad rajtuk 4-szeres haszonnal...,ha nem többel!!
Régi 2009-03-06, 21:41   #66 (permalink)
xto
Új tag

Hely: BP
Összes hozzászólás: 10
xto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mikor kell veni?

Nem tudom ti mit gondoltok, de a fejeseknek ez a véleménye:

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009...szvenyt_venni/

A március 15-höz csak annyit, hogy szerintem nem lesz nagy balhé....
xto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-07, 14:27   #67 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

valaki nem tudja, hogy valós idejű adatokat hol lehet nézni, persze ingyen. Mivel csak az otp érdekel a többi részvény nem ezért nem fizetnék 10ezret.
Régi 2009-03-07, 17:56   #68 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
jannuss a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, szeretnék OTP részvényt venni, kb 100 darabot, ami most kb 150.000 huf környékén mozog. Teljesen ismeretlen számomra ez.

1. Hol lehet? OTP -ben?
2. Hogyan lehet?
3. Kell adózni? Mi kell hozzá?

Kérlek segítsetek!
jannuss nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-07, 18:23   #69 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én is kezdő vagyok, annyit tudok, hogy online vannak platformok, ahol lehet tőzsdézni. Az otp-be ha bemész kell nyitni egy értékpapír alapú számlát és azt hiszem vehetsz is részvényt, bár nekem még nincs én hétfőn akarok majd nyitni, aztán majd kiderül, hogy is kell vásárolni.
Régi 2009-03-08, 12:14   #70 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 78
WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.WiZARD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát lehet, de én nem látom valószínűnek. Szerintetek az Otp csődbe mehet? Mivel én eléggé kezdő vok én 200-300.000 tennék be otp részvényekbe 1-2 évre, reméljük még alább megy majd az árfolyam jóval... de majd meglátjuk
nem hiszem, hogy csődbe mehetne, hisz az állam tuti megmentené.
de ez ugyanakkor a részvények hígításával járna, tehát a részvényesek elég szarul járnának.
bár csányi nyilatkozott valami olyat, hogy nem lesz állami hígítás, mert ebrd segít...
WiZARD nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-09, 14:45   #71 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
katibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.katibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én is kezdő vok, de a ahol én csináltam az a KBC Equitas Zrt. Itt tudsz nyitni egy számlát:
http://online.kbcequitas.hu/online_regisztracio
Miután megvan a regisztráció be kell menni aláírni a papírokat, majd a kis pénzedet átutalni a kapott számlaszámra. Az átutalási nap kb 2, 3 nap.
Van egy program a PETI, mit le tud mindenki tölteni innen:
http://online.kbcequitas.hu/peti
Amúgy ezt a programot tudod használni akkor is, ha nem vagy regisztrálva csak a "mégse" gombra kell lépni.
Ha meg van az új számládon a lóvé belépsz a PETI-be aztán adhatsz, vehetsz.
Az aláírásnál kérni kell hogy azonnal láthassad az adatok ahhoz kb 2000 Ft /hó díjat számítanak fel. Amúgy mint általában 15 perc késleltetéssel mutatják.
katibor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-09, 19:17   #72 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok

Véleményetek szerint most tényleg érdemes-e venni OTP-t? Mindenhol azt mondják, hogy most vége van a lejtmenetnek, DE van, aki úgy nyilatkozik, hogy csak bezártak 1-2 pozíciót.

Segítségetek előre is köszönöm!
Régi 2009-03-09, 22:26   #73 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 74
korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
valaki nem tudja, hogy valós idejű adatokat hol lehet nézni, persze ingyen. Mivel csak az otp érdekel a többi részvény nem ezért nem fizetnék 10ezret.
15 percel késleltett adatok vannak ingyen. Töltsd le a Peti programot hozzá a www.kbcequitas.hu oldalról.
korompai.andras nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-09, 22:28   #74 (permalink)
Tag

korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egy másik topikban ígértem ezt az elemzést. Babics Egon írta, aki a Petiben is található elemzéseket írja.

OTP technikai elemzés (2009. 03. 09)

30 perces:

Eséssel indult a nap, de sikerült megfogni az esést, és sikerült beindítani a shortok visszazárását (short covering), ez hatalamas napon belüli emelkedést okozott. Visszament nem csak az 1450-es ellenállás, hanem az 1500-as letörési szint fölé is, ez nagy fegyvertény. A háromszög csúcsát tesztelte ezzel vissza.

Itt 1500 felett ellenállási zóna húzódik. A short covering kifulladásával itt valószínűleg megáll az emelkedés, újabb visszaesés következhet - a pénteki vevők realizálhatnak - de újabb mélypontot már nem várhatunk. Az 1350-1400-as zóna már jó támasz lehet.

Ha a globális hangulat kedvező lesz - vagyis az európai tőzsdék emelkednek, - akkor folytatódhat a short covering. Az 1500-1600-as zóna felett 1700 az erős ellenállás és elérhető szint.

Napos:

Az 1500-as támasz alatt fals letörés. Kulcsforduló felfelé (!!!), és ezt a forgalom is alátámasztja. A kulcsforduló után egy újabb fehér gyertyával megerősítést várunk fel - ha nem ma, akkor legkésőbb holnap.

Az 1300 támasz, ha elesik, csak akkor jöhet további esés - erre már nem számítunk..

Heti:

Doji star, ez önmagában heti szinten is fordulós jelzés !!! Persze egy megerősítő fehér gyertya szükséges erre, mert ennek hiányában csak egy lehetőség marad
Régi 2009-03-12, 10:38   #75 (permalink)
xto
Új tag

Alapbeállítás Mi lesz szerintem...

Na eddig tartott a szóbeli segítség. Szerintem megint max 1200 ig megy le, akkor szerintem újabb MNB intervenció lesz. Valamilyen szinten kell tartani a forintot. De ha megint elkezd romlani a forint és 310 körül lesz egy euró akkor addig fog lemenni mint múltkor. Akkor szerintem érdemes lesz keveset vásárolni, mert akkor biztos lesz intervenció. Annak a hatása remélhetőleg megint 20% os erősödés lesz. Ti mit gondoltok?
Régi 2009-03-12, 21:40   #76 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
korompai.andras eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
15 percel késleltett adatok vannak ingyen. Töltsd le a Peti programot hozzá a www.kbcequitas.hu oldalról.
igen, ezt tom, hogy 15 perccel késl. adatok vannak. De engem a valós idejű érdekel, csak sajna azért elő kell fizetni, 5000fttól vannak, ami eléggé szánalom. Ha valakit 1 db részvény érdekel, kiadni ennyi pénzt érte lol.
Régi 2009-03-13, 07:22   #77 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ha szeretnél valós idejő adatot látni,akkor a cibnél nyiss számlát és e-brokeren keresztün neten vásárolgass, akkor kb 2000 ft-ért tudsz real time adatokat nézegetni!
Mondjuk sztem ez is sok,de spórolsz rajta 3000-et.
Régi 2009-03-13, 07:43   #78 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

KBC Equitas-nál 2400 Ft/hó a Real Time adatszolgáltatás magánszemélyek részére.

Vagy te a cégeset nézted, mert az valóban 5000 körülire jön ki?
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-13, 10:22   #79 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

deral5: Annak, hogy egy darab részvény érdekel nem sok értelme van, erre senki sincs felkészülve.
Régi 2009-03-13, 11:48   #80 (permalink)
xto
Új tag

Alapbeállítás

Szerintem nem egy darabot akar venni, hanem csak otp-t.
Régi 2009-03-13, 12:29   #81 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

köszönöm a helpeket. persze hogy nem 1 db részvényt vennék, az kicsit vicces lenne. Különben már vettem részvényt 500db-ot.
Régi 2009-03-13, 12:30   #82 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

http://www.hamilton.hu/hu/prices/bet/

egyebként itt találtam kb 6 percel késleltetett adatokat
Régi 2009-03-13, 13:00   #83 (permalink)
xto
Új tag

Alapbeállítás Cib

dereal5: Ha cib hez mész ott nem kell az első hónapot kifizetni. Tehát bemész megkötöd a szerződést és real time adatokkal kéred az ebrokert. Ha lejár az egy hónap akkor meg a beállításoknál átállítod késleltetettre, ami a következő hónaptól él. A késleltetett havi 330Ft. HA meg későb elakarod adni akkor vissza állítod real-time ra. Az meg 2500 FT. Szóval ha hoszzú távra tervezed igy pl spórolhatsz.

Valaki van aki napon belül kereskedik otp vel? az írhatna ki segítséget hogyan és milyen stratégiával. előre is THX
Régi 2009-03-13, 13:07   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A 330 Ft az még mindig 330-al több, mint az Equitas-nál és a nem késleltetett árfolyam is olcsóbb egy százassal.

OTP témában én max. arról tudnék stratégia tanácsot adni hogyan égesd meg magad.
Régi 2009-03-14, 16:04   #85 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
xto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nem egy darabot akar venni, hanem csak otp-t.
Ezt értem, de nem minden stratégiához kell késleltetés nélküli árfolyam. Ha valaki csak OTP részvényt vesz, ezt megtartjua amíg részvényben akarja tartani a pénzét, akkor jóval kevésbé fontos az árfolyamok miatt idegeskednie.

Ráadásul ennek költsége van. Remélem nem lep meg, ha azt mondom, hogy az ehhez tartozó költségnek, a munkaidőd értékének (amíg ezt figyeled) és a friss adatoknak köszönhetően elérhető többlet haszonnak egymáshoz viszonyított arányát érdemes megvizsgálni.

Innen meg lehet tippelni: Kinek kell real time adat.
Régi 2009-03-14, 23:16   #86 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

valaki nem tudja, hogy a tetibe, van egy olyan kis ablak a grafikonoknál, hogy

v.cég, v. mennyiség, v. árfolyam e. árfolyam, e. mennyiség, e. cég.

ez az elsőnél pl, vételre kívánt mennyiség és amennyit akar érte kapni az illető?
Szóval ha valaki eladja/megbízást ad a részvényét mondjuk 200 dbot 1200ftos áron. akkor a v. mennyiségnél 200 a v.árfolyamnál 1200 lesz látható?
Régi 2009-03-15, 20:56   #87 (permalink)
Tag

Tőzsdeász logója

Összes hozzászólás: 83
Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.
Alapbeállítás grafikonrajzoló

Sziasztok!
Az OTP technikai elemzéséhez, grafikonrajzoláshoz ajánlom a Tőzsdeász.hu grafikonrajzolóját,
http://www.tozsdeasz.hu/grafikonrajzolo/inditas.html
Bővebb infóért lásd a fenti linket vagy a róla indított topikot:
Tőzsdeász
Régi 2009-03-18, 21:25   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
valaki nem tudja, hogy a tetibe, van egy olyan kis ablak a grafikonoknál, hogy

v.cég, v. mennyiség, v. árfolyam e. árfolyam, e. mennyiség, e. cég.

ez az elsőnél pl, vételre kívánt mennyiség és amennyit akar érte kapni az illető?
Szóval ha valaki eladja/megbízást ad a részvényét mondjuk 200 dbot 1200ftos áron. akkor a v. mennyiségnél 200 a v.árfolyamnál 1200 lesz látható?
v.cég: hány brókercég ajánlata szerepel a rendelés könyvben, de / jel után ott szokott lenni, hogy ez hány darab ajánlatból jön össze
v. mennyiség: hány darab részvényt kívánnak megvásárolni azon az áron
v. árfolyam: milyen áron akarnak részvényt vásárolni

A legmagasabb 5 vételi árfolyam szerepel benne, a másik oldalon pedig ugyanígy az 5 legalacsonyabb árfolyam (és darab, ajánlatszám...), amin hajlandóak lennének megválni tőle.

Értelemszerűen a 2 oldal sose fog összeérni, mert akkor teljesülne a két oldalon álló tranzakció.

Eladni bármikor tudsz a vételi mennyiség darabszámáig, a legmagasabb vételi árfolyamon. Venni pedig a legalacsonyabb eladási árfolyamon tudsz egyből, de csak a sorában szereplő eladási mennyiség erejéig.

Ha alacsonyabb áron szeretnél ennél venni, (vagy drágábban eladni), akkor az ajánlatod bekerül az ajánlati könyvbe és csak akkor teljesül, ha elfogynak a nála kedvezőbb ajánlatok és valaki hajlandó annyiért megválni a papírjaitól, illetve megadja érte azt az árat.
Régi 2009-03-20, 12:54   #89 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

köszönöm kisbefektető.
találtam nagyjából reak time adatokat,akit érdekel http://www.rebugra.net/rb7/index.html
Régi 2009-03-23, 18:45   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lassan újra csak elméletben beszélhetünk a 2000 alatti OTP árfolyamról. Mai nap 2034-en zárt.

Mi indokolja? Meddig fog felfelé menni?

Most már az elemzők célárfolyama fölött van, ha nem is sokkal.
Régi 2009-03-25, 21:11   #91 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Valaki, aki PETI-t használ, írja meg legyen szives, hogy a stop losst hogy lehet beállítani. addig jutottam, hogy új ajánlat, ott vétel meg a többi, és ott bepipálom a stop limitet majd mi alapján írom be a vételné az aktiválási árat?
vagy úgy van, hogy előszőr veszek egy részvényt majd eladásra megyek és ott beállítom ezeket? köszi a segítséget.
Régi 2009-03-25, 22:30   #92 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A stop loss-nál megadod azt az árat, amikor "élesíted" a megbízást. Így, ha eladást akarsz bebiztosítani, akkor a stop loss mondjuk 1900, az eladási ár pedig 1850-80 közt a piactól függően. Azért alacsonyabb, és nem egyforma, mert ha ugrál az árfolyam, akkor "átugorhatja" az aktiválási árat, már egyből alacsonyabb árfolyamon lehet vele kereskedni, ergo nem tudod eladni az aktiválási áras részvényeidet Otp-re személy szerint 20 Ft-ot hagyok.

Edit: Vételnél meg pont fordítva.

Utoljára módosítva: korompai.andras által : 2009-03-25 22:32
Régi 2009-03-28, 14:47   #93 (permalink)
koi
Új tag

koi logója

Hely: a Tőzsde világában
Összes hozzászólás: 5
koi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hello sziasztok!
koi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-28, 14:55   #94 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia!

Nem tudom csak lemaradt-e a hozzászólás lényegi része, vagy ennyit szántál, de ha üdvözölni szeretnéd a fórumtagokat, akkor arra szolgál a Bemutatkozás kategória.
Itt célszerű az OTP-ről csevegni.

Üdv,
harzol
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-28, 17:06   #95 (permalink)
Új tag

csigabiga a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Már azért is megérte hülyeséget csinálnom az OTP részvényeimmel, hogy leírtam mi történt, és egyikőtök (bocsánat, de most nem tudom visszakeresni, ki volt) beírta ide a fórumba, hogy "csigagiba példáján okulva". Ez azért jó érzés, hogy valakinek jót tettem akaratlanul, mert tanult a hibámból.

Akkora nagy hiba azonban mégsem volt, mint a mostani helyzet mutatja: 2083 zárt pénteken a papír. Van egy pakkom, amit 1800-on vettem cca. 3 hete. Most azon hezitálok, hogy adja-e el hétfőn cca. 12 % nyereséget realizálva, vagy sem.
Ha esünk vissza, akkor majd újra veszek.

Ami azt illeti, tegnap járt le egy 2 hónapra, 11.5 %-os kamatra lekötött forint betétem.
Tudjátok mennyit adtak erre az időre majd másfél millióra ? Kemény 20.000,- Ft-ot.
És azt tegyük hozzá, hogy ez igen-igen jó kamatnak számít. Választanom kellett a felháborodás és a harsány nevetgélés között - inkább ez utóbbira szavaztam, de éppen ezért foglalkoztat most az előzőekben felvázolt eladás. 3 hét alatt, fele annyi pénzzel 4x annyit "kereshetek", mint egy banki betéttel.

Előre is köszönöm a válaszokat.
csigabiga nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-28, 18:06   #96 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
csigabiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkora nagy hiba azonban mégsem volt, mint a mostani helyzet mutatja: 2083 zárt pénteken a papír. Van egy pakkom, amit 1800-on vettem cca. 3 hete. Most azon hezitálok, hogy adja-e el hétfőn cca. 12 % nyereséget realizálva, vagy sem.
Mekkora hiba volt? Jó kérdés, kétféle megközelítés van. Az egyik az, hogy nagyon sok kisbefektetővel ellentétben megvan a lehetőséged arra, hogy nyereséget realizálj az üzleten, ami nagyon jó dolog. Ebben az időszakban sokan, sok pénzt vesztettek az OTPvel.

Ugyanakkor aki jól mérte fel a lehetőségeit az sokkal többet keresett. Amit megkreshettél volna, de nem kerestél meg rossz döntések miatt az ugyanúgy az ablakon kidobott pénz. Ugyanakkor tévedhetetlen ember nincs, és ilyen értelemben elkönyvelhető vesztessége mindenkinek van / lesz. Döntsd el, hogy az akkor jó döntést hozva számodra elérhető összeget magad elé képzelve bosszant a dolog, vagy annak örülsz, hogy nyereséges volt az üzlet.
Régi 2009-03-28, 18:12   #97 (permalink)
koi
Új tag

koi logója

Alapbeállítás

Lehet hogy ezt a döntést már hamarabb meg kellett volna
hoznod.
Mert 12 % os nyereséggel egy ilyen bizonytalan politikai
környezetben hétfőn egy réssel lefelé nyitáskor
elszállhat nagyon könnyen a 12% haszon.
Bár gondolom azért hagytad bent mert bízol a
politikai környezet javulásában.
Viszont a helyzet az hogy nem csak itthon állunk rosszul
belpolitikailag meg gazdaságilag hanem usa is
visszaesett a pénteken.
Régi 2009-03-28, 18:31   #98 (permalink)
koi
Új tag

koi logója

Alapbeállítás

A lényeg hogyha ez meg is történik akkor ne kapkodj
légy felkészült.
TA san is meg Fundásan is.
Régi 2009-03-28, 20:05   #99 (permalink)
Új tag

csigabiga a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a hozzászólásokat !

Ez nem ennyire fekete vagy fehér, ugyanis én abszolút kezdő vagyok, és nem a tőzsdéből élek. Ráadásul azon szerencsések közé tartozom, akiknek még van stabil munkahelyük, és meg is tudnak élni a fizetésükből.

Tehát azon nem bosszankodom, hogy mi lett volna ha így várok, vagy úgy nem várok - nekem ez a nyereség is ún. talált pénz lenne. Vettem ugyan 3000-en is 100 db-ot, de egyáltalán nem omlottam össze, hogy most ott bent csücsül és nem tudok mit kezdeni vele. Nem kell kenyérre, nem is akartam elkölteni, tehát amíg veszteségem lenne, nem adom el. Mennyi kamatot kapnék ennyi pénzre egy év alatt a bankban ? Na ugye.... Egyszer csak felmegy megint 3000-re.

De a következő kérdés rögtön adódik: egy kicsit kifejtené valaki bővebben, hogy a "hétfőn egy réssel lefelé nyitáskor" mit jelent pontosan ? Mennyi lehet ez a rés ? Ha megadom a megbízást holnap, hogy hétfőn reggel 2060-on adják el, mennyi annak az esélye, hogy teljesül ?
csigabiga nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-30, 21:06   #100 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

ma elég szépen lehetett shotolni. tudja valaki, hogy petin lehet e shortolni? mert nem igen találok olyan opciót. Külön szerződés kell talán hozzá?köszi a választ
Válaszol

Címkék
OTP, OTP Bank, OTP Bank Nyrt, OTP Bank részvény, OTP részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:28 , a GMT +1 időzóna szerint.