Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > OTP

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-04-02, 22:57   #101 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 123
Hírnév szint: 9
stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lehet, de csak technikai daytrade-el, azaz napon belül.

Ha jól tudom nem kell hozzá semmi külön szerződés. Amennyiben komolyan gondolod, akkor csak próbálj eladni olyan papírt, amilyened nincs.
stock nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-04-02, 23:00   #102 (permalink)
Szenior tag

stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.stock elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egyébként én most nem gondolkoznék short-ban. OTP ma is szépen ment felfelé és ha egy ilyenbe beleszaladsz TDT-vel, akkor 1-2 nap alatt elbukhatod az összes pénzed.

Közel 9% emelkedés egy nap alatt. Ez sem a nyugodt, válság előtti időket idézi.
Hirdetések
Régi 2009-04-09, 10:52   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
deral5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

lehet nagyon hülye kérdés, de mi alapján dől el a nyitó és záróár? mert néha akkorákat ugrik. előre is köszönöm a választ
deral5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-04-09, 13:17   #104 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A záróár az adott nap utolsó kötésének árfolyam.
Ennek megfelelően a nyitóár a nap első adásvételének árfolyama.

Nagy eltérés akkor szokott lenni, ha a tőzsdei nyitvatartási időn túl történik valami, ami nagyban befolyásolja az árfolyamot.
Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég ha a tovább nyitvatartó amerikai tőzsdék nagy esésbe, vagy emelkedésbe mennek át a nap végén.

Ezt a hazai piac csak reggel tudja lereagálni.
Régi 2009-05-02, 09:59   #105 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
MIKXI a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kisbefektető eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lassan újra csak elméletben beszélhetünk a 2000 alatti OTP árfolyamról. Mai nap 2034-en zárt.

Mi indokolja? Meddig fog felfelé menni?

Most már az elemzők célárfolyama fölött van, ha nem is sokkal.
Addig és olyan gyorsan amikor és amedig hajlandóak a SHORTOSOK visszavenni.
MIKXI nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-05-28, 09:10   #106 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most a 3500 fölötti árfolyam mellett kicsit leült ez a téma.
Mindenki eladta az OTP papírjait 2000 környékén és most nem mer megszólalni?

Minden bizonnyal sokaknak nagyon jó lecke volt az OTP elmúlt fél évi teljesítménye. Sajnos biztos sok kezdő nagyon csúnyán rá is fázott a dologra.
Úgyebár 2500 környékén volt a nagy őrület, amikor mindenki tőzsdézni akart és álltak a sorok a K&H fiókok előtt az Eqiutas-os számlanyitások miatt.
Aztán 1500 környékén elég rendesen pánikolt a nép és szépen jöttek a hírek a lehetséges 600 Ft-os OTP-ről.
Itt biztos sokan kiszálltak és elkönyvelték a pénzük felezését. Mondhatni megfizették a tanulópénzt.
A nagyobb baj az, hogy nekik valószínű egy életre elment a kedvük a tőzsdézéstől és jó magyar szokás szerint bankbetétben fogják tartani a pénzüket a következő X évben is.

Ellenben biztos született egy következő tőzsdés generáció is, aki most dörzsöli a tenyerét, hogy milyen okosan tartotta a papírokat 1500-ön is és nem szállt ki a mélyponton. Nekik a nyereségük már számottevő és biztos elkapja őket kicsit tőzsdeláz.

Van aki magát be meri sorolni a két csoport közül az egyikbe?
Régi 2009-06-25, 07:12   #107 (permalink)
Tag

Tőzsdeász logója

Összes hozzászólás: 83
Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.Tőzsdeász már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az OTP vs. válság sztorit én eddig csak néztem. (Harmadik kategória :-) )
A környezetemben nagyon sokan az OTP miatt nyitották az első értékpapírszámlájukat, úgy, hogy előtte semmit se foglalkoztak részvényekkel.
Annyit tennék hozzá, hogy nagyon sokan nem 2500-nál, hanem 3300-nál szálltak be.
Engem az érdekelne, hogy valakinek sikerült-e háromszoroznia az elmúlt időben (1200->3600)?
Minden jót:
Régi 2009-06-27, 20:58   #108 (permalink)
Új tag

Hely: budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
rubio a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

húú, jó rég nem jártam itt, hali mindenkinek. nem sikerült háromszorozni sajna, de minden bukómat sikerült vissza hoznom. én 2540-ről szórakoztam 3200-3300ig. ja ja feleztem én is, aztán kb dupláztam most kicsi plussz van.
rubio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-06-29, 12:25   #109 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
pecamatyi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Elvben én is a tanulópénzt fizetők közé tartozom , mert tavaly novemberben akkor vettem részvény 3900-ért , amikor kicsi élénkülés volt a korábbi nagy esések után.
Na , most már tudom még ráértem volna. Így én is megértem az 1500 Ft-os árfolyamot , amitől be is voltam szarva rendesen , de mivel nem kellett a pénz így hagytam mindent változatlanul. Most azt gondolom , hogy jól tettem. Talán....
Mit gondoltok ? Mi lesz az OTP-vel jövő ilyenkor ? Várható árfolyam emelkedés ?
Mondjuk ha az OTP becsődöl , akkor a magyar gazdaság is olyan ponton lesz , hogy mindegy miben van a pénzed , ígysem-úgysem fog sokat érni.
pecamatyi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-06-30, 08:39   #110 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AZ OTP csődjétől én a helyedben nem tartanék, mint ahogy az államcsőd veszélye sem számottevő.
Annak viszont még mindig van realitása, hogy újra benéz 1500 alá az OTP árfolyam.

Az, hogy miben van a pénzed nagyon nem mindegy. Még államcsőd esetén sem rossz egy ingatlan, vagy más valutában tartott megtakarítás.

Jósolni nem fogok. Neked azt javasolom, hogy STOP LOSS-nak nézz utána, határozd meg a befektetésed kívánt időtartalmát és a kockázatviselő képességed és utána magad dönts.
Régi 2009-07-10, 22:07   #111 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
logos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mit gondoltok 3000-ért érdemes most OTP-t venni?
Régi 2009-07-11, 10:25   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás OTP long

Idézet:
logos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit gondoltok 3000-ért érdemes most OTP-t venni?
Milyen céllal?
Rövid távra biztos nem gondolkodnék most OTP vételben. Erősek a short-os hangok mostanában.
Hosszú távon lehet benne valami, de én még várnék legalább 1-2 hetet. Hirtelen fordulat most aligha lesz, ellenben még 5-10%-al beszakadhat egy hét alatt is.
Régi 2009-07-11, 11:54   #113 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
logos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen céllal?
Rövid távra biztos nem gondolkodnék most OTP vételben. Erősek a short-os hangok mostanában.
Hosszú távon lehet benne valami, de én még várnék legalább 1-2 hetet. Hirtelen fordulat most aligha lesz, ellenben még 5-10%-al beszakadhat egy hét alatt is.
Köszi a választ, akkor valszeg még várok kicsit, egyébként is vaciláltam, hogy most, vagy még később, de akkor még parkolok kicsit!
Régi 2009-07-13, 20:11   #114 (permalink)
Tag

Madi logója

Összes hozzászólás: 93
Madi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem az volt a tervem, hogy ma 3000-ért veszek OTP-t és 3100-nál kiszállok. (bejött volna) Most egyes elemzések szerint elérheti akár a3450-et is, de gondolom utána megint visszaesik. Érdemes most még belevásárolni 3100-nál?
Madi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-14, 08:54   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ne várd, hogy valaki megmondja neked, hogy pontosan mit érdemes.
Biztosat senki nem tud, ezért felelőtlenség tippeket osztogatni. Ahogy látom most már 3200 fölött jár az OTP, így a kérdésed nem aktuális.
Hidd el te is jobban jársz, ha a saját döntésed levét iszod, mintha valaki másra neheztelnél ha nem jön be valami.
Régi 2009-08-11, 13:14   #116 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
tammasibela a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ne várd, hogy valaki megmondja neked, hogy pontosan mit érdemes.
Biztosat senki nem tud, ezért felelőtlenség tippeket osztogatni. Ahogy látom most már 3200 fölött jár az OTP, így a kérdésed nem aktuális.
Hidd el te is jobban jársz, ha a saját döntésed levét iszod, mintha valaki másra neheztelnél ha nem jön be valami.
Jaja, plusz akinek biztos fülese van az nem fogja a fórumra belökni :P
Régi 2010-05-27, 16:42   #117 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 8
mano a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jajj de jó lenne, ha ez a topic ismét élne
Biztos vennék OTI-t
mano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-10, 08:53   #118 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
geigar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

vannak olyan internetes tőzsdék, ahol kereskedhetsz. Pl. budacash, e-trade, fidelity..
geigar nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-09, 09:04   #119 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem arra gondolt, hogy de jó lenne, ha újra 2000 alatt lenne az OTP árfolyama.

Hát szerintem meg nagyon nem lenne jó!
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-22, 21:04   #120 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ma már volt 2-vel kezdődő árfolyam, úgyhogy ismét elérhető közelségben a 2000 alatti árfolyam.

Mit gondoltok melyik az a szint, aminél érdemes lehet vásárolni?
Én úgy gondolom, hogy már a mostani szint is megéri hosszabb távon. Persze lehet aki még kivár az többet nyerhet, de nem tudni mikor jön el a legalja.

Az OTP egy stabil bank és bár nagy a politika miatt a bizonytalanság, de mindenki tudja jól, hogy ebből az OTP megerősödve fog kijönni.
Régi 2011-09-23, 07:16   #121 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
kezdőfiúcska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az OTP egy stabil bank és bár nagy a politika miatt a bizonytalanság, de mindenki tudja jól, hogy ebből az OTP megerősödve fog kijönni- a Lehman is stabilnak tűnt, aztán tudjuk mi lett belőle
A részvények hosszú távon a csődbe vagy a felvásárlás felé tartanak. Ne állj alá a hulló késeknek. Usa -indexek eddig alig-alig estek valamicskét, mi lesz, ha azok is befekszenek... Egyébiránt otp hosszú bontásban-havi- shortra áll, tehát ne vedd, hanem add a korrekciókban.
Akkor vegyél, ha fordul, ha aljvadászkodni akarsz 1500 körül, esetleg alatta sávosan talán érdemes venni, de nem teljes pénzzel, csak a tőke egy részével.
kezdőfiúcska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 08:28   #122 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kezdőfiúcska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyébiránt otp hosszú bontásban-havi- shortra áll, tehát ne vedd, hanem add a korrekciókban.
Bírom ezeket a technikai elemzéses hablatyokat.
Mindegy mennyit ér egy cég, mindegy mik a kilátásai, mindegy politikai alapon mi vár rá csak a grafikon számít nektek.
Néha szinte kívánom, hogy az ilyen grafikonhuszárok ráfázzanak a spekulációra, ami alepvetően úgy gondolom igencsak összefüggésben áll a válság kialakulásával, de minimum a felerősödésével.

Bocs ha durva voltam. Nem azt mondom, hogy nem szabad spekulálni, vagy a grafikonokat nézni, de ennyire csak arra koncentrálni szerintem butaság.
Sőt megmondom őszintén csak a tőzsdetanfolyamok szervezőinek és a brókercégeknek áll érdekében. Jó nagy forgalom...
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 08:45   #123 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mindegy mennyit ér egy cég, mindegy mik a kilátásai, mindegy politikai alapon mi vár rá csak a grafikon számít nektek.
Néha szinte kívánom, hogy az ilyen grafikonhuszárok ráfázzanak a spekulációra, ami alepvetően úgy gondolom igencsak összefüggésben áll a válság kialakulásával, de minimum a felerősödésével.

Bocs ha durva voltam. Nem azt mondom, hogy nem szabad spekulálni, vagy a grafikonokat nézni, de ennyire csak arra koncentrálni szerintem butaság.
Sőt megmondom őszintén csak a tőzsdetanfolyamok szervezőinek és a brókercégeknek áll érdekében. Jó nagy forgalom...
Nem látsz a szemedtől? Esik mit a kő. Mit akarsz ezen megvenni?
A rendes spekuláns majd akkor veszi, ha emelkedik. De ahhoz hogy emelkedjen először meg kell találnia az alját. Utána kell egy magasabb csúcs, és egy magasabb alj, hogy rá lehessen mondani: Talán most már nem esik tovább. Ezt józan paraszti ésszel is ki lehet találni. Nem kell hozzá diplomás közgazdásznak lenni, akiknek rendszerint fingjuk sincs semmiről, csak jól tudnak játszani a számokkal, meg a statisztikákkal.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 09:44   #124 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát tudod mióta a válság első hullámában sokak tanácsára 3000-en vett papírjaimat 2000 körül eladtam nem igazán hiszek az ilyen jellegű stratégiában.
Végső soron egész jól megúsztam, mert mikor felfelé ment, akkor kb. ugyanott visszavettem a részvényeimet, majd egész jó áron szálltam ki megint.

Nem fogod tudni megmondani hol az alja! Ha most fordulna a trend és 3500-ig felmenne azt mondanád már felfelé megyünk? 4000-nél?
Na ugye, hogy nem lehet megmondani mikor indult el felfelé! Simán lehet 4000-ről fordulna le újra és menne 2000 alá.

Ha nem azokat a buta grafikonokat nézné mindenki láthatná, hogy kezd jó üzletté válni az OTP, sőt egy csomó másik cég is. Feltételezve persze, hogy nem lesz nagy világszintű recesszió (nem ezekre a pár százalékokra gondolok, hanem arra, hogy dől fél európa meg az az usa).

Mit érdekli tehát az embert, hogy ha 3000-en beszáll és az árfolyam lenéz mondjuk 2000-ig, majd onnan fordul felfelé és meg sem áll 6000-ig, hogy nem kapta el az alját? Az alját nem lehet elkapni!
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 10:26   #125 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Nem fogod tudni megmondani hol az alja!
Nem is célom semmilyen mozgás alján beszállni. Nem maradok le semmiről, ha kivárom az első emelkedő hullámot, majd annak a korrekciójának a végén szállok be, ami már magasabban lesz mint az előző mélypont. Ebből már világos a legtöbb piaci szereplőnek, hogy ha nem tudott új mélypontot ütni az ár, akkor talán már illene emelkednie.

Idézet:
Ha nem azokat a buta grafikonokat nézné mindenki láthatná, hogy kezd jó üzletté válni az OTP, sőt egy csomó másik cég is. Feltételezve persze, hogy nem lesz nagy világszintű recesszió (nem ezekre a pár százalékokra gondolok, hanem arra, hogy dől fél európa meg az az usa).
Mi fontosabb szerinted az árnál? Minden annyit ér, amennyit hajlandó adni érte a piac. Lassan több a betétállomány a bankban, mint a részvények értéke? Kit érdekel ha ez egy politikai, és gazdasági káoszba süllyedő országban van!

Idézet:
Mit érdekli tehát az embert, hogy ha 3000-en beszáll és az árfolyam lenéz mondjuk 2000-ig, majd onnan fordul felfelé és meg sem áll 6000-ig, hogy nem kapta el az alját? Az alját nem lehet elkapni!
Aki végignézi ahogy elolvad a befektetése 33%-a az rendszerint nem a spekuláns, hanem a hosszú távú befektető (balek) kategória.
Régi 2011-09-23, 10:35   #126 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Grafikon parádé

Érdemes kicsit komplekszebben nézni a banki részvények árfolyamát,mint csak a grafikonok állásában reménykedni.Vajon az OTP -nek mennyi vagyona áll például irodákban,épületekben?Mennyi érték van ott egyéb eszközökben?
Vajon ha valami ér eszközértéken 1000 ft-ot,de éppen pánik miatt 200 forintért adják,akkor mi a kockázat?Továbbá ha megéri 200-ért megvenni,akkor az azt jelenti,hogy onnan nem fog tovább esni?És ha tovább esik,akkor mi van?
Egy jó spekulánsnál ha tovább esik 200 ról,akkor sincs semmi.Ha nulla az értéke,akkor is övé az a részvény!!A műspekulánsnál a grafikonon van egy "támasz" szint alatti stop,és elvesztette a pénzét.A "támasz" szint az meg olyan,hogy két ember háromféleképpen jelöli,majd utolag mind a három nagyon okos.Majd hozzéveszik a "jelentős szinteket",hogy ne kelljen azt a stoppot pontosan meghatározott helyekre tenni,majd megmagyarázni hogy miért nem jött be.Persze van amikor bejön!Ezt nem vitatja senki.Csakhát a részvények nem így működnek,maximum apropénzt lehet ezzel így keresni,vagy esetleg jól levezényelni egy poziciot.
A spekuláns ha olcsó!egy részvény,akkor megveszi!Hogy mikor olcsó?Na aki ezt el tudja dönteni,az a spekuláns!
És ha leesik még 30%-ot miután megvette még lehet akkor is benne ül!
Majd kellő időben eladja.
Mindenki más meg műspekuláns.Megsérteni nem szeretnék senkit,sokféleképpen lehet pénzt keresni a tőzsdén,de különbségek vannak nem kicsik.
Régi 2011-09-23, 11:10   #127 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Az szerintem még kevés indok a vételre, hogy elég olcsó-e bármilyen instrumentum. Ha nincs benne növekedési potenciál a jövőre nézve, ami az értékét idővel fölviheti, lehet akármilyen olcsó. Az ár grafikonján látszik mikor, milyen időtávon emelkedik, vagy esik valami, erről szól a TA, és ezért is alkalmazzák több millióan. Más pedig a fundamentumokat, vagy a makrogazdaságot, vagy a időjárást figyeli.
Van eszközérték, és készpénzállomány is, de egy ilyen globális hitelválság után (ha egyáltalán kimászunk belőle) hány embernek fog kinyílni a bicska a zsebében a "hitel", és a "bank" szó hallatán? Vajon eszükbe fog jutni újra eladósodni, amiknek kamatai eddig az extra profitokat hozták a bankoknak? Profit nélkül pedig mit is ér egy befektetés?
Régi 2011-09-23, 11:14   #128 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az szerintem még kevés indok a vételre, hogy elég olcsó-e bármilyen instrumentum. Ha nincs benne növekedési potenciál a jövőre nézve, ami az értékét idővel fölviheti, lehet akármilyen olcsó. Az ár grafikonján látszik mikor, milyen időtávon emelkedik, vagy esik valami, erről szól a TA, és ezért is alkalmazzák több millióan. Más pedig a fundamentumokat, vagy a makrogazdaságot, vagy a időjárást figyeli.
Van eszközérték, és készpénzállomány is, de egy ilyen globális hitelválság után (ha egyáltalán kimászunk belőle) hány embernek fog kinyílni a bicska a zsebében a "hitel", és a "bank" szó hallatán? Vajon eszükbe fog jutni újra eladósodni, amiknek kamatai eddig az extra profitokat hozták a bankoknak? Profit nélkül pedig mit is ér egy befektetés?
Természetesen ezeket mind mérlegelni kell!Egy jo spekuláns meg is teszi,és vesz,vagy nem vesz.Aztán a több millio emberből 2 jól meggazdakszik,a többi meg nem. Vajon miért van ez?
Régi 2011-09-23, 14:02   #129 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Affelől senkinek ne legyenek kétségei, hogy a végtörlesztés nagy nyertese az OTP az FHB és a hazai takarék-szövetkeztek és magyar tulajdonú kis bankok lehetnek. Nem véletlen az, hogy az osztrák bankok nagy sírásban vannak, az OTP-nek meg szava sincs. Ha belegondoltok először is a végtörlesztéssel (a képviselő urakon kívül) olyan módon kevesen fognak élni, hogy odamennek és kp-ban fizetnek (most az mindegy, hogy önerőből vagy családi összefogással). Tehát ez a riadalom alapvetően fel van fújva. A másik lehetőség, hogy forintosítják a hitelt. Ez egyrészt még a mostani svájci frank ár mellett is teljesen megalapozatlan, de tételezzük fel, hogy mégis lesznek olyanok akik igénybe veszik. A svájci frank hitelállomány mekkora %-a lesz ez? Alighanem elenyésző. Ámde ha tömeges lenne akkor mely bankok lennének előnyben? Nyilván azok, amelyek igen jól el vannak látva forinttal és ezek inkább a hazai bankok mint a külföldiek ez teljesen egyértelmű.
Ami viszont itt döntő az nem más, mint az, hogy a deviza hitelezésnek nagyjából befellegzett. Elég valószínű, hogy a forinthitelek kerülnek előnybe, főleg, hogy kormányzati kijelentés is történt, melyben kommunikálták, hogy ismét lesz államilag támogatott lakáshitel forint alapon. Ha ez valóban bekövetkezik akkor hallatlan versenyelőnybe kerülnek a magyar bankok. Ennek az oka kettős. Az egyik politikai (több alkalommal elhangzott, hogy a magyar kormány kiáll a magyar bankok mellett),a másik, hogy a külföldi bankok megrémültek, érthető módon és nem fognak merni hitelezni.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 16:01   #130 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
kezdőfiúcska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Én azért használom a technikai elemzést, mert másképp nem lenne fogódzóm. Magyar részvényekkel a buxon napizni hülyeség, a gap-ekkel nem tudok mit kezdeni, jobb szeretem, ha vmi éjjel-nappali instrumentum, mint a devizapárok például. De ugyanez a technikai elemzés is mutatja-mutatta az otp gyengeségét, havi felbontásban az 50 napos mozgóátlag a múltban kulcsszint volt. 2008-ban oldalazott felette, mielőtt az 5900-as támaszt letörte, 2010 árrilisában próbálta áttörni, de a májusi flash-crash után visszazuhant, idén tavasszal megint próbálkozott, de alacsonyabb csúcsból lefordult. Azóta esik. TA-s szemmel nem tudom vételre javasolni hosszú távra egyelőre. 1500-1200-as szintek kemény támasz lehet, de akár lentebb is mehet, ki tudja mit hoz a jövő.
Nekem TA iránymutató.
kezdőfiúcska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 16:37   #131 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Affelől senkinek ne legyenek kétségei, hogy a végtörlesztés nagy nyertese az OTP az FHB és a hazai takarék-szövetkeztek és magyar tulajdonú kis bankok lehetnek. Nem véletlen az, hogy az osztrák bankok nagy sírásban vannak, az OTP-nek meg szava sincs. Ha belegondoltok először is a végtörlesztéssel (a képviselő urakon kívül) olyan módon kevesen fognak élni, hogy odamennek és kp-ban fizetnek (most az mindegy, hogy önerőből vagy családi összefogással). Tehát ez a riadalom alapvetően fel van fújva. A másik lehetőség, hogy forintosítják a hitelt. Ez egyrészt még a mostani svájci frank ár mellett is teljesen megalapozatlan, de tételezzük fel, hogy mégis lesznek olyanok akik igénybe veszik. A svájci frank hitelállomány mekkora %-a lesz ez? Alighanem elenyésző. Ámde ha tömeges lenne akkor mely bankok lennének előnyben? Nyilván azok, amelyek igen jól el vannak látva forinttal és ezek inkább a hazai bankok mint a külföldiek ez teljesen egyértelmű.
Ami viszont itt döntő az nem más, mint az, hogy a deviza hitelezésnek nagyjából befellegzett. Elég valószínű, hogy a forinthitelek kerülnek előnybe, főleg, hogy kormányzati kijelentés is történt, melyben kommunikálták, hogy ismét lesz államilag támogatott lakáshitel forint alapon. Ha ez valóban bekövetkezik akkor hallatlan versenyelőnybe kerülnek a magyar bankok. Ennek az oka kettős. Az egyik politikai (több alkalommal elhangzott, hogy a magyar kormány kiáll a magyar bankok mellett),a másik, hogy a külföldi bankok megrémültek, érthető módon és nem fognak merni hitelezni.
Ezzel teljesen egyetértek!Ez bizony így van!Forint eszközzel meg leginkább valóban a magyar bankok vannak ellátva.Persze vehet forintot a külföldi bank is..De az már egy tranzakcio,ami forint felértékelő hatású!Az meg pont a külföldi bankok által kifőzött levesben lenne egy hatalmas nagy piszok!Hát persze hogy nem tetszik!
Régi 2011-09-23, 23:19   #132 (permalink)
Tag

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 37
gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.gabor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hello mindenkinek!

Örülök, hogy előszedtétek ezt a topikot. Mivel a vadászterületem a Bét. Én mostanra már egész jól betáraztam majd 20 féle hazai részvényt. Azt hiszem,*hosszútávú befektetések lesznek ezek, de egy percig sem bánom :-)*

Amit az Otp-ről meg úgy összességében a Bét-en forgó papírokról gondolok, az annyi, hogy "egyszer fent - egyszer lent" - fent - lent, semmi lényegesen több. Amúgy, túladott-e az Otp? Igen az. De ha egyszer medve piac van, akkor ez semmit nem számít. Pánikban különösen. A kormányunk nem kedvez a tőzsdénknek. Adóság a világban. És így tovább. Egyébként mire föl is emelkednének a hazai részvények értékei? Tehát, ha így nézzük, szerintem a 2009-es mélypont alá is "bármeddig" eshet, és nem csak az Otp. Bőven elégséges a Fidesz részéről egy pár részvényeinket is érintő negatív kijelentés is.

Csak hát... Csak hát! Lecsontozva a részvényekről mindent, hírt, hangulatot, várakozást. Azt látjuk, hogy mozog az árfolyam. Pont úgy ahogy azt mindig is tette. Most éppen le. A para meg az extázis. Én nem tudom, ez a mostani árfolyama az Otp-nek vagy másnak olcsó-e? De szerintem 2009 márciusában sem tudtuk a helyes választ. Ami lényegeset látok az mindössze a volatilitása :-) Ennek akár örülhetnénk is...

Kezdőfiúcska: Ne hallgass rám! Én, mint (TA-t ellenző közellenség) azt javaslom neked, légy nyugodt. Annyi pénzt fektess jelen helyzetben a kiválasztott részvényekbe (már ha befekteni akarod) amit nem sajnálsz teljes egészében! elbukni. Ülj a kezedre.*Tudom is én, egy éve tart már a bear a béten, legalább ennyi időt adj is a felmenetre is a papírjaidnak. Ha nem a Jobbik a következő kormányunk, és nem döl össze a világgazdaság, megtérülhet a nyugalmad.

Egy közép-hosszútávra gondolkodó spekuláns nem sz@r@kodik néhány %-os hasznonnal, se le, se fel :-)

Sok sikert!
Régi 2011-09-26, 09:35   #133 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

No nekem úgy tűnik meglesz az a 2000 Ft-os OTP árfolyam. Ott viszont már be is fogok szállni az biztos.
Válaszol

Címkék
OTP, OTP Bank, OTP Bank Nyrt, OTP Bank részvény, OTP részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 01:15 , a GMT +1 időzóna szerint.