Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > BÉT > OTP

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2009-01-30, 10:28   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás 2000 Ft alatti OTP árfolyam

Van némi pénzem OTP részvényben. Szerencsére nem 10000-ért vettem, de kis bukóban vagyok.

Amíg nem esik 2000 alá, addig nem igazán zavar a dolog, mert nem 1-2 hónapra vettem.

Nem merem pont 2000-re beállítani a STOP LOSS-t, mert úgy gondolom 2000 alá még simán benézhet az árfolyam.

Mit érdemes ilyenkor beállítani? Ti mit vártok OTP-től?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-01-31, 18:05   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 74
korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Azt ajánlanám, hogy csak figyeld egyelőre, és ne állíts be STOP LOSS-t. A 2300 egy elég erős ellenállás, ha az alá beesik nap végére, akkor kezdhetsz el aggódni. Megint... Onnan a számított ár 1500-1600 körül van. Erre nincs túl nagy reális esély szvsz, de ki tudja, ugye?

Mindenesetre én a 10 %-os szabály szerint tőzsdézek általában, így ezeken nem szoktam aggódni. Ha esetleg nem ismernéd, arról szól, hogy egy általad vett részvényt mindig 10 % bukta után adsz el.
Példa: Otp 1000-ért. Megvettem, leesik 900-ra, eladom, és nyugodtan alszom.Másik eset: Két hét múlva 1200, de nem adom el amíg nem esik. Újabb két hét 1500, aztán visszamegy 1350-re. Na akkor aztán eladás. Így engeded kifutni a nyereséget, és lezárod a veszteséget. A lényeg, hogy nagyobb százalékban "nyúlj bele" +-os részvényekbe, mint --osokba.

Mod:helyesírás
korompai.andras nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-01-31, 21:32   #3 (permalink)
Szenior tag

Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm.

Ezek szerint már 2100 alá került árfolyam esetén célszerű eladnom.
A másik, de már kellemesebb gondom, hogy nem tudom mekkora emelkedésre számíthatok, ha fölfelé veszi az irányt. Ez a 10%-os szabály erre is megoldást nyújt, de nem tudnám alkalmazni minden esetben, mert hosszú távra tervezek.
3000-ről 2700-ra visszatérő árfolyam nem riasztana meg.

Mit tartasz olyan árfolyamnak, amin 2009-ben már mindenképp érdemes kiszállni az OTP-ből?
Sok ismerősöm mondja, hogy kivárja azt a 2-3 évet, amíg az OTP újra 10000 lesz, de én ebbe egyre inkább nem hiszek.
Régi 2009-02-01, 13:55   #4 (permalink)
Tag

korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.korompai.andras már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Remélem nem bánod, ha nem mondok célárat az otpre nem szeretek jósolgatni
Szvsz jó ideig nem lesz 10000 Ft az Otp. A válság pont a bankpiacon volt a legerősebb, és habár az OTP nem volt az epicentrumban, megérezte...

(Felét éri talán 2 év múlva.)
Régi 2009-02-01, 13:56   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egyébként a hosszabb távra tervezel, akkor is használható ez a szabály, csak legyen mondjuk 15%. 15% buktának általában oka van, de felül lehet vizsgálni az eladást.
Régi 2009-02-01, 20:24   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igazad van, bár ebben a helyzetben 15% nem is olyan sok. Még ok nélkül is eshet ennyit az OTP.
Régi 2009-02-02, 13:17   #7 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Okél, akkor így kérdem: Mekkora lenne az a mínusz, amivel még nyugodtan tudnál aludni? Na, azt felezd le, és meg is van a százalékod. Már ha ezt a módszert követed. Én speciel biztos, hogy rosszul aludnék 15% mínuszban, de még 11-ben is.

Edit: Biztos, hogy akarsz egy olyan részvényt a portfóliódban, ami akár "ok nélkül is eshet" 15%-ot?

Utoljára módosítva: korompai.andras által : 2009-02-02 13:32
Régi 2009-02-02, 14:02   #8 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az ok nélküli esést úgy értettem, hogy nem az adott cég, hanem a piaci hangulat miatt eshet bármikor ennyit.

OTP is esett 15%-ot anélkül, hogy a céggel kapcsolatban bármi is változott volna. Ellenben a külföldi hírek aláásták az árfolyamot.

Mivel több évre előre tervezek és nem akarok folyton eladni és venni, ezért én 30%-ot elfogadhatónak tartok. Sőt, ha pl. az OTP felmenne 5000-ig, akkor az se ejtene pánikba, ha visszaesne 2500-ra. Mindez persze csak akkor igaz, ha nem az OTP körüli hírek, hanem a piaci hangulat okozza az esést.
Régi 2009-02-02, 23:35   #9 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 80
eszpe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.eszpe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha több évben gondolkodsz, akkor nem biztos, hogy a legjobb időpontot választottad befektetésnek. Hosszútávra long piacon érdemes vásárolni, azaz amikor a részvény árfolyama emelkedő trendben mozog. Mostanság ez nem jellemző. Ugyanis már másfél éve csökkenő trendben mozog az OTP árfolyama. Ha nem szeretnél nagy kockázatot vállalni, akkor megvárod a trendfordulót. Ami még nem mutatkozott, bármennyire is szeretnék a népek. Mitől is mutatkozna, hiszen még mindig nyakig ülünk a kakiban 300 forintos euro mellett... Sok kisbefektető izomból tolta be a sok kis megtakarított forintot, amikor az OTP elérte a 3-4ezer forintos sávot. Azóta esett 40%-ot! Hogy viselnéd, hogy mondjuk volt 1 millád 3 hónapja, ami momentán 600-at ér. Persze lehet, hogy két év múlva 2 millát fog érni. De nincs rá garancia.
Tehát vagy fektess hosszútávra (de még szerintem korai), és eszedbe ne jusson ránézni egy ideig az árfolyamra, vagy próbáld meg kihasználni ezeket a 10-15%-os mozgásokat. Ami perszre nem lesz könnyű.
Ehhez leginkább a technikai elemzést tudnám neked ajánlani!
eszpe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-05, 15:15   #10 (permalink)
Tag

eszpe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.eszpe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ahhoz mit szóltok, hogy most újra 2300 alatt az oti árfolyama?
Ezzel letörni látszik az ékből. Ha 2300 alatt marad ma, akkor még várhattok a longokkal.

Egyébként javaslom az Egon elemzéseit is (annak, aki netán nem ismeri), sokszor persszimista, de a mostani helyzetben ez inkább realizmus.
Régi 2009-02-05, 16:34   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Kiegészítem: Babics Egon elemzései annak aki nem ismeri. Elérhető a KBC Equitas honlapról, a PETI terminálból, és még sok sok helyről.

Ha holnap is itt zár, akkor megindult lefelé...
Régi 2009-02-06, 22:30   #12 (permalink)
Új tag

Hely: budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
rubio a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

3000-ről vagyok beragadva otp-be kb egy hónapja mert nem raktam stoppot és magára hagytam a pozimat, mikor legközelebb megnéztem, már kb 200 pontot esett. á mondom visszajön ez, csak egy kis korrekció lefelé. hát nem jött vissza. most megpróbálom leátlagolni, talán bejön a tervem. szerintem van még lejjebb. az én meglátásom szerint egy gyönyörű eső trendben van, kisebb korrekciókkal le-föl. de a trendvonalakat nemigazán hagyja el. én 1800-1900 körül gondolnám az alját. de előtte számítok még egy korrekcióra fel 2800-ig talán.
rubio nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-07, 00:00   #13 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Első körben olvasd el még egyszer Vakmajom remek írását, oszt utána dumálunk.
Régi 2009-02-07, 00:44   #14 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 71
TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Feltennék egy igen szemtelen kérdést: Miből gondolod, hogy lesz a közeljövőben 10000 Forint körül az OTP? Mert én nagyon nehezen tudom ezt elképzelni, az esés kapcsán te is látod a kockázatot...
TheElf nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-07, 01:20   #15 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Bármi lehet. Tavalyelőtt 2007 nyarán, amikor beindult a hitelbuli beszélgettem profi brókerekkel. Elemezgetve magamban már akkor 3-4000 forintos OTP árfolyamot vízionáltam. Na mondom, a kínai lufit is még az olimpiáig fújják, oszt utána beindul a buli. Adjátok el a 9-10ezres otis pakkokat, mert csúnya világ jön. Persze én csak egy mezei pucérseggű zugspeki vagyok, simán hülyének néztek, oszt kiröhögtek. A sztorit azóta ismerjük hogyan alakult.
2006-ban leesett 5100-ig, majd onnan húzták 10800-ra. Ha nem jön a hitelbuli, már ki tudja hol járna. A Csányi 20-22ezret "jósolt" neki anno a buli előtt.

Nem azt akarom mondani, hogy 10ezer lesz 1 év múlva, csak annyit, hogy akármi lehet. Persze most nehéz elképzelni, mint 2 éve a 2300-at.
Régi 2009-02-10, 12:23   #16 (permalink)
Tag

TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.TheElf elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Na, akkor megígértem, hogy írok az OTPről is. Szerencsére nem kell az alapokról kezdenem. De azért mégis. Nagyon sok pénzügyi analfabéta átlagemeber nem érti miért van különbség a részvényárfolyamoki s a cég valós teljesítménye között. Nem érti, így egy lufi kapcsán azt hiszi: A cég valóban ekkora összegeket keresett meg.

Mindannnyian tudjuk, hogy nem erről van szó. Egy részvény árában a jövőbeni növekedés, csökkenés is benne van. A piac beárazza. Az elérhető haszonra, a kockázatra, és ki tudja, mi minden másra figyelünk. Nem az érdekel, az adott cég hogy csinál pénzt, hanem azt, hogy mi hogyan csinálhatunk pénzt a részvénnyel.

Addig a pontig amíg mi magunk nem váltunk érintetté a hitelválságban, az OTPtől biztonságot, és biztos növekedést várt a piaci konszenzus, a magyar befektetők sokmindent jósoltak, sokmindent vártak, egy cseppet sem volt meglepő, hogy ezek a várakozások beépültek a részvény árába.

Ahhoz, hogy a részvény újra 10000 Forint felett járjon, hasonló várakozásokra van szükség. Nem zárom ki, hogy néhány év távlatában hasonlót érjen el az OTP, de mindenképpen meg kell értenünk, miért nem jár ott most. A válasz egyszerű: A bankpapírok eddig biztos befektetésnek tűntek, ennek pedig jó okai vannak. Bankra mindig szükség van, és a nagy profit is állandónak tűnt.

Ez a több évtizedes biztonság, a jelentős növekedési potenciál is beárazásra került. Az, hogy mindenki tudni vélte, hogy növekedésre számíthat.

A papír értékét ismét a piaci várakozások a spekuláció és nem a reálgazdaság fújta fel.

Jelenleg azt tartjuk minden lehetséges, ergo azt is tartjuk, hogy jelenleg nem kizárólag pozitív várakozásokról beszéltünk, a spekuláció most jóval kevésbé fújja fel az árfolyamot.

Vajon csak a nemzetközi trend az oka az árcsökkenésnek? A véleményem szerint nem és elsősorban azért nem, mert Magyarország is érintett a válságban. Azért is hat a nemzetközi trend, mert nincs meggyőző érv arrra, hogy az OTP nem lesz kénytelen vesztességeket elkönyvelni.

Ez pedig egy komoly gond. Nem tudjuk, hogy a cég értéke a könyv szerinti érvtől pozitív irányba mozdul el (részben a várakozások miatt a könyv szerinti értéknél magasabb piaci értékről beszélve), vagy negatív irányba: hiszen a könyv szerinti érték csökken (magasabb arányban bedőlő hitelek, az ingatlanfedezetek gyors értékvesztése, stb) ÉS a hitelnyújtási és hitelfelvételi kedv (áruhiteleknél, autófinanszírozásnál is) csökkenésével a várható profit is csökken.

Természetesen az ingatlanpiac folyamatait sem szabad elfeledni, hiszen ez jelentős hatással van arra mennyi jelzáloghitel jöhet egyáltalán szóba. Hányan tudnak lakás céljára hitelt felvenni (hány új lakás készül el).

Úgy gondolom, hogy az állami közbelépés nem feltétlenül előzi meg a negatív folyamatokat (sőt), így esély van arra, hogy a magyar bankok is kényetelenek legyenek vesztességeket elkönyvelni.

A piaci konszezus pedig azért is a könyv szerinti érték közelébe helyezi az OTP értékét, mert sem a negatív sem pozitív várakozások nem általánosak.

Természetesen, a válság után, hosszabb távon bőven lehetséges a 10000 frint körüli ár, de ez korántsem biztos, elsősorban azért, mert egy lufit nem könnyű sokszor felfújni, elméletileg a válságban való érintettség miatti tartós esés, az újbóli emelkedés mellett előfordulhat olyan lehetőség is, hogy az OTPből stabil értékét tartó osztalékpapír legyen.

Ergo: itt is felesleges azt mondani, hogy olcsó, innen biztos felfelé megy, most vásárolok.

Főleg akkor, ha azt mondod, szerintem még esik előtte, és lehet majd 1800 forint környékén vásárolni.
Régi 2009-02-10, 12:40   #17 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Egyetértek a kollégával.

Annyit fűznék még hozzá, hogy az OTP szempontjából a magyar helyzet a meghatározó. Hiába múlik el a világot érintő válság, és újra emelkedési pályára állnak, ha Magyarországnak ez nem sikerül, akkor tombolhatnak ám a bikák nyugaton, itt max csak a paták dübörgése lesz érzékelhető. Sőt, továbbmegyek, az OTP esetébe nem csak a magyar helyzet az egyedüli sorsdöntő. Nem szabad elfelejtkezni az ukrány leánykáról, ahol még sokkal nagyobb gáz van, mint nálunk. Ugyebár azt sem szabad elfelejteni, hogy az ukrán leánykának a "nagy magyar" OTP az anyucija, tehát elvileg neki kell gondoskodnia róla. Hiszen a magyar állam sem feltétlenül fogja megmenteni a külföldi nagybankok nálunk nyitott lánykáit. Az is az anyuci dolga. Nem gondoljuk ugyebár, hogy az ukrán állam megmentheti az OTP ukrán lányát. Lehet, hogy besegít a szektorba likviditással (ha tud), de sokkal többel nem.

Tehát soktényezés a játszma, a meccs végeredményére meg max csak fogadni szoktak.
Régi 2009-02-10, 14:33   #18 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

eszpe: Természetesen, de ne feledjük, a tőzsdén nem mindenki "befektető", nagyon sok speki saját bevallása szerint is inkább a tőzsdézés öröméért játszik, a haszon csak bónusz. És köztük vannak igen okos spekulánsok is akikre joggal felnézhetünk.

Nem mindegy, hogy úgy szálltál be a tőzsdére, van egy X összegem amit befektetek...

Vagy úgy, hogy a tőzsde játékot is jelent, hoz társaságot, lehetőséget ad tanulni, művelődni, a kezdeti "befektetést" tanulásra, játékra "elköltötted", ha megmarad, vagy hasznot termel az bónusz.

Mindkét alapállással el lehet kezdeni tőzsdézni, és hidd el, ukrán helyzettől függetlenül jó dolog a bankokról beszélgetni, értelmesen vitatkozni, értelmes embereket megismerni, és akár "fogadni is". Ha a tőzsde játék, közösség, stb. akkor akár a fogadás izgalma miatt is szóbajöhet az OTP

Igen, az ukrán leány érdekesebbé teheti a dolgot
Régi 2009-02-10, 16:09   #19 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Naja, ki miért csinálja, mire használja. Én speckó legkevésbé sem fogadásból, mert a legtöbb, ami nálam eddig belefért ebbe a kategóriába, az pár kaparós sorsjegy és néhány lottószelvény.
Bár sokan azt mondják, hogy a tőzsde is csak egy fogadás. Viszont ezt én nem osztom, hiszen azért mert valami nem számítható egzakt módon, nem feltétlenül a szerencsejáték kategóriájába tartozik.
Illetve nem azért csinálom, hogy tanuljak, hanem azért tanulok, hogy jobban csináljam.
Szerencsére különbözőek vagyunk, különbözően látunk dolgokat, így van lehetőségünk tanulni egymástól.
Régi 2009-02-10, 16:25   #20 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ugye az első amit az okos kisbefektető megtanul, lehet, hogy a "játék öröméért" kockáztató ügyes speki sokszor nyer, de mégsem célszerű utánozni, mert nem látod át mikor játszik, mikor fedezi magát, mikor megy biztosra, stb

De fordítva is igaz. Aki a tőzsdén az izgalmat, szórakozást jobban keresi mint a biztos profitot, az meg ne akarja utánozni a kisbefektetőket, mert unalmas.

Ha nem azért van a tőzsdén a pénzed mert a haszonból meg akarsz élni, hanem azért, mert jó érzés amikor bejön az amit gondolsz és más nem gondolt rá, és játszani akarsz, akkor a válságnál jobb idő ritkán van a beszállásra. De hihetlenül addiktív...

A biztos profitot kedvelő kisbefektető pedig keresve sem talál rosszabb időpontot.
Régi 2009-02-17, 15:20   #21 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
Lazlo85 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ma teljesult a 2000 alatti otp
fel is fuggesztették
kezdem azthinni hogy a végén csődbe megy az otp
csányi megunja eladja,(de előtte shortol egy jót)
aszem az otp könyv szerinti értéke 3600 most járunk 2000 alatt mi lesz még?
tavalyi utolso negyedéves jelentésbe is már veszteség volt egyedül a garancia eladása az ami pluszt hozott.
Régi 2009-02-18, 12:45   #22 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

A könyvszerinti érték a múltat tükrözi sok szempontból. A részvényárfolyam viszont azt is jelzi, hogy nagyobb arányban fognak bedőlni a hitelek, a kormányzat pedig nem állt a magyar bankrendszer mellé.
Régi 2009-02-23, 08:39   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt vagyok újra. Harzol szólt, hogy jöjjek, hisz érintett vagyok.
Pontosabban csak voltam, mert eladtam az OTP részvényeim. Szerencsére hallgattam sokak tanácsára nagyon figyeltem és 2000 fölött szabadultam meg tőle.

Ez ugyebár még épp az a szint, amit elviselhetőnek tartottam. Nem volt egy jó biznisz. Elbuktam majd 1 havi fizumat.

Most azt már tudom, hogy OTP-t nem veszek. Tényleg nem tudni hol az alja. Én abban biztos vagyok, hogy csőd nem lesz belőle, de amíg a nemzetközi hangulat és a bankszektor hangulata nem kezd jelentősen emelkedni távol tartom magam az OTP-től.

Viszont lehet átmegyek tanuló fázisba. Sokan mondtátok azt is, hogy nem a legjobb időpont ez a tőzsdén való kezdésnek. A kezdés már megvolt. A tanulópénz is. Remélem a tapasztalataim segítenek a jövőt illetően. No meg persze ti is.
Régi 2009-02-23, 10:21   #24 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha nyugtat némileg, akkor én is buktam most, elnéztem egy-két dolgot, nem tartottam be egy-két dolgot, így meg is lett az eredménye. A tanulópénzt folyamatosan kell fizetni. Csak igyekezni kell minimalizálni. A bukta viszont óvatosságra tud inteni. Ellenben ezzel is óvatosan kell bánni, mert ha túl óvatos leszel, átesve a ló túlsó oldalára, akkor nem fogsz pénzt keresni. Az hogy az ember bukik, nem olyan nagy gáz, hiszen mindenki szokott bukni, csak kérdés, hogy mennyit, és mellé mennyit keres. Ha többet hozol össze, mint buksz, akkor már jól jártál. Ne engedd, hogy a veszteség elvegye a kedved, mert akkor elbizoyntalanodsz, aminek újabb bukta, vagy csak kis nyereség lesz az ára. Meg kell próbálni helyén kezelni ezt a kérdést.
Hozzátartozik, hogy nagy esés alá nem szabad állni. Hiszen nem tudod megfogni az árfolyamot, hacsak nincs pártíz milliárdod rá. Meg kell várni, amíg lecsillapodnak a kedélyek. Szerintem az OTP 1500 alá nem nagyon fog menni, vagy ha netán igen, akkor csúnya világ jön. Ez csak a saját szerény véleményem, ami persze csak feltételezés.
Amikor már kapituláltál és legkevésbé várod a fordulatot, és teljesen be vagy már pánikolva, általában akkor jön a fordulat. Mire megnyugszol, oké megy felfelé beleveszek, és mindenki már csak vásárol, na akkor szokott lefordulni.
A félelem, a remény, a kapzsiság ellenség. Úgy mondom, mintha én tudnám magam tőle függetleníteni. Még én sem tudom, de törekszem rá...
Régi 2009-02-23, 11:05   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ok. Köszönöm.
Mégsem zárom ki az OTP-t, de nehéz ez így. Hiába száll ki valaki időben az esés elején és bukik keveset, ha később visszaszáll és megint bukik egy keveset.
Régi 2009-02-23, 12:59   #26 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nyugodtan kizárhatod az OTP-t, ha te úgy gondolod. Az előbb nem kizárásellenességet akartam sugallni, csak úgy általánosságban mondtam a veszteséggel kapcsolatban. Nem feltétlenül az OTP a legjobb választás mostanság. Ez a válság nehézzé teszi a kereskedést, nagyokat lehet bukni, de kaszálni is, viszont a kockázat is nagy most. Én például azért nem vagyok kétségbe esve a mostani bukta miatt, mert még így is erősen pozitív az eredmény. Persze jobb lett volna a vészteség nélkül, de ez már csak ilyen a tőzsdén.

Ezért hurrogtam, hogy kezdőként óvatosan, mert veszélyes vizeken evickélünk. Stratégia nélkül kifejezetten életveszélyes játék ez, és nem különb a rulett asztalnál.
Régi 2009-02-24, 13:58   #27 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
Lazlo85 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

1635

lassan elérjük az 1500.at
Régi 2009-02-24, 21:54   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hát be is nézett 1600 alá, trendel szembemenve.

Egyáltalán mitől van, hogy a bankpapírok most hirtelen még az eddigieknél is jobban esnek?

Úgy értem mit tudnak a befektetők, amit 1-2 hónapja még nem?
Régi 2009-02-25, 09:53   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Semmi újat nem tudnak. Inkább egyre jobban fosnak a régió miatt. Az osztrák bankokat azért ütik (Erste, Raiffesien), mert nagy a kitettségük a régiónkban. Emiatt, ha bedől a régió, aminek még mindig nem nulla a kockázata, akkor az osztrák bankok ezt nagyon meg fogják érezni.
Szóval a hirtelen esés amiatt van, mert a sok régióból menekülő befektető izomból önti a piacra ezeket a papírokat. Félnek a nagy arányú devizahitelek tömeges bedőlésétől. Azt hiszem némileg jogos az aggodalom. De reméljük erre nem kerül sor. Csőd még nincs, ezért nyilván nem fogják agyonütni ezeket a bankokat, nem lesz zéró az árfolyamuk, csak most kapnak a pofájukra.
Régi 2009-02-25, 10:16   #30 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Még annyit fűznék hozzá, mint a topic elején is, hogy bear market van! Ilyenkor bm rallykat elkapni nem túl könnyű, könnyen odaég a kezed. Márpedig ha vételi pozit keresel, akkor csak egy bear market rally hozhat némi nyereséget. Amúgy a hosszútávú vétel felejtős, míg meg nem fordult a trend...
Régi 2009-02-25, 12:05   #31 (permalink)
xto
Új tag

Hely: BP
Összes hozzászólás: 10
xto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás osztalékfizetés?

üdv Mindenkinek!

Elöször is nagyon jó és hasznos ez a fórum. Amit szertnék kérdezni az ebből a cikkből következik:
http://index.hu/gazdasag/blog/2009/0...2008-as_evre_/
Tudom itt az otp ről van szó, de az otp is fizet jutalékot, ha nem is mindig. A kérdés a következő lenne:
1. Csak a megadott napon kell uralni a részvényeket?
2.Érdemes az osztalékra játszani?
3. Mit jelent az pontosan, hogy "minden 100 forint névértékű törzsrészvény után "?

A válszokat előre is köszönöm.

Tisztelettel: xto
xto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-25, 13:19   #32 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Először is ezt elolvasva érthetővé válik pár dolog: http://www.internetsuli.hu/curriculum.php?id=19&page=1
Az osztalékról, és a törzsrészvényről is szól az iromány.

1. Igen.

2. Én még sosem tettem, de ez ízlés kérdése. Egyet tudnod kell, hogy osztalék csak akkor érdekes, ha hosszabb távon akarod a papírt tartani. Csak ezért ne vedd meg, mert az utolsó osztaléknap utáni napon, általában leesik az ára nagyjából az osztalék mértékével. Ez teljesen megszokott dolog, úgy szokták mondani, hogy levágták az osztalékszelvényt. Tehát ha csak emiatt veszed, akkor hiába kapod az osztalékot, eladni nem érdemes utána egyből, hiszen nagyjából annyival kevesebbért fogod tudni csak, amennyit hozott az osztalék. Persze osztaléknap előtt azért szokták húzni felfelé a papírt, de másnap leesik az ára. Így ha osztaléknap előtt 1-2 nappal veszed meg, és el is akarod utána egyből adni, na azt nem annyira érdemes.

3. A fent említett link elmagyarázza viszonylag érthetően.
Régi 2009-02-25, 15:32   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Már 1550 Ft.

Nem indítunk tippjátékot, hogy hol lesz március végén?
Régi 2009-02-25, 15:50   #34 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

És 1500 alatt, na ez a gáz...
Régi 2009-02-25, 16:47   #35 (permalink)
xto
Új tag

Hely: BP
Összes hozzászólás: 10
xto a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mikor???

üdv!

1420 a mai rekord... Durva egy éve ilyenkor bőven 7000 felett járt. Szerintetek mikor lesz megint 7000 felett? nem lenne rossz egy 7 puttonyos.
xto nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-26, 02:49   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Mikor lesz 7000 felett? Nem tudom. De azt is meg lehet kérdezni, mikor lesz 1000 alatt?
Régi 2009-02-26, 10:24   #37 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha az OTP nem venné folyamatosan a sajátrészvényt izomból már 1 hete, akkor közel járnánk az 1000-hez. Ők is tudják, hogy ha 1500 alatt zár, az nagyon gáz. Nem véltetlenül vettek 1500 környékén 750ezer darabot tegnap.
Szerintem ha 1500 alatt zár, akkor hamar el fogjuk érni az 1000-t.

1600 és 1550 volt szerintem egy erősebb támasz, ami elesett, most az 1550-et teszteli. Ha nem sikerül visszamenni 1600 fölé és megreked itt, akkor annyi, csúnyán le fog törni...
Régi 2009-02-26, 15:17   #38 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
repeta a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
teljesen amatőr, idővel, és 1-2 millióval rendelkezőnek, ha előreláthatólag nélkülözni tudja pár évig a pénzét érdemes OTP részvényt vennie most?
Vagy mit ajánlotok?
repeta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-02-26, 16:18   #39 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ha végigolvasod a kommenteket, erről megoszlanak a vélemények. Az enyém még mindig az, hogy várni kell vele, amíg rendeződnek a dolgok. Addig úgy sem fog növekedési pályára állni az OTP árfolyama. Jönni fognak akár komolyabb korrekciók, de garancia nincs a tartós árfolyamnövekedésre. Egyenlőre válság van, és nem úgy tűnik, mintha 1 éven belül rendeződni tunda a helyzet, legalábbis itthon. Már egy kis oldalazás az árfolyamban is üdvös lenne...
Régi 2009-02-26, 23:53   #40 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

xto, hogy mikor lesz újra 7000 az OTP? Miért menne fel hamar? Mert 1 éve még 7000 volt? Naja, lehetünk optimisták. Viszont ha nem optimistán, hanem a múltat tekintve nézzük, akkor legutóbb durván 5 év kellett, mire 1500-ról 7000-re felment a dotkomlufi kidurranását követően, sokkal jobb makrogazdasági körülmények között, mint most.

Elgondolkoztató dolgok ezek, nem?
Régi 2009-02-27, 03:02   #41 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Akad azért egy furcsa szempont, ez pedig az, hogy az árfolyam nem az OTPhez, hanem a forinthoz köthető várakozásoktól is függ. A külföldi befektető ugyanis nem forintban számol. Nem azt költ a boltban, nem forintot akar keresni. Hogy számára mennyit ér egy OTP részvény, hogy ő keres-e valamit, hanem a forintot is figyeli.

Az OTP jelenlegi mélyrepüléséhez ez is hozzátartozik, ugyanis nagyon nem valószínű, hogy az OTP papírjain lehetne annyit keresni, ami a forint gyengülése miatti vesztességet kiegyensúlyozná... Ez pedig akár pánikszerű eladásokhoz is vezethet.

A kereslet és a kínálat egyensúlyát pedig a külföldi tőke kiáramlása megbontotta. Az OTP mélyrepülésének ez az egyik oka.

Ráadásul a bedőlő hitelek növekvő aránya, az ingatlanpiac helyzete, stb. kérdéseket vet fel az OTP helyzetével kapcsolatban külön is.

Érdekes kérdés lehet az autófinanszírozás kérdése...
A bedőlő hitelek hatása az ingatlanpiacra, illetve ennek visszahatása a többi hitelre.

Az OTPvel magával kapcsolatban is egyre több a negatív várakozás.

Úgy gondolom, hogy ezért további esés valószínű, DE az esés után az emelkedésnek LEHET egy gyors szakasza. És ez nem az OTPn, hanem elsősorban a forinton múlik, illetve az országgal szembeni bizalmon (külföldi tőke visszatérésének ütemétől függ ugye).

A 7000 forint körüli árfolyam kapcsán én is többéves távlatot valószínűsítek, akár az 5 évnél hosszabbat is, de ez nem jelenti azt, hogy ez előtt ne lehetne szépen keresni az emelkedésen.
Régi 2009-03-02, 09:10   #42 (permalink)
Új tag

A KEZDŐ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintetek fog még esni a részvény 1400 alá?
A KEZDŐ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-02, 09:47   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én már megégettem magam az OTP-vel és most úgy gondolom (kezdőként), hogy 1400 alá még fog menni, de 1200-1300 környékén megáll és az lesz az alja.
Pénzt mindenesetre akkor sem biztos, hogy merek majd beletenni, mert sokszor gondoltuk már ezt néhányan így 3000 és 2000 fölött is, aztán most hol vagyunk.
Régi 2009-03-04, 02:53   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Hát, meglátjuk, hogy 1200 környékén megáll-e, mindenesetre van olyan részvényárfolyam, ahol akkor is szívesen vásárolnék, ha jól tudom, hogy az "ennél lejjebb nem megy már" nem működik mint érv. Egyszerűen arról van szó, hogy az "elvárható" nyereség és a kockázat összehasonlítása alapján megéri kockáztatni. Persze sok múlik a forinton...

Szerintem sok embernél van meg egy ilyen árfolyam, ha pedig sokan kezdenek el vásárolni, az bizony hat az árfolyamra.
Régi 2009-03-05, 11:02   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az már nem kérdés megy-e 1400 forint alá. Ment.

Kérdés hol áll meg.

Lehet hülye vagyok, de én már megint azon agyalok, hogy vegyek OTP papírokat.
Egyszer nem volt elég megégetnem magam.

Talán kevesebből veszek és akkor is tartani fogom, ha 500 forint lesz.
Régi 2009-03-05, 13:55   #46 (permalink)
Új tag

A KEZDŐ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én most vettem 1380-ért! Várnom kellett volna még, de a fene se gondolta!
A KEZDŐ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-05, 17:06   #47 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
katibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.katibor már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

eszpe: Figyelemre méltóan olvastam a hozzászólásaidat, én laikus vok. Azt írtad hogy
gond lesz ha 1500 alá megy. A Te véleményed szerint meddig mehet ez? Vagy az euro ennyire szabályozza, ha erősödik akkor nő a papír értéke is?
katibor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-05, 19:33   #48 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
AzHofi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

1000 alá fog menni a holnapi napon szerintem. Én biztos ráshortolok egyet, bár már így is eléggé sz@rrá van az otp shortolva. Mint a keselyűk a dögön... :-)
AzHofi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-05, 19:37   #49 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 377
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AzHofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1000 alá fog menni a holnapi napon szerintem. Én biztos ráshortolok egyet, bár már így is eléggé sz@rrá van az otp shortolva. Mint a keselyűk a dögön... :-)
Mivel most 1355-ön áll az Oti, így holnap aligha fog 1000 alá menni.
Van ugyebár ez a 15%-os szabály, aminél felfüggesztik a kereskedést. Ennek feloldására ugyan a közelmúltban volt példa (emelkedésnél), de 30% fölötti esést biztos nem engednek.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-03-05, 22:23   #50 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
deral5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki tudna ajánlani egy jó helyet, ahol online lehet tőzsdézni? Szerintem a részvények addig fognak esni, amíg Gy. F. a miniszter, aztán után felfelé megy, de ki tudja...
deral5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
OTP, OTP Bank, OTP Bank Nyrt, OTP Bank részvény, OTP részvény

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 11:24 , a GMT +1 időzóna szerint.