Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Részvényárfolyamok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-07, 01:20   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.505
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Mészáros-papírok

Továbbiakban a jelenlegi cégeit fogom figyelni. Van bennük potenciál, nem kevés

Ez most 2017 decemberében OPUS, KONZUM, APPENINN.
Csatolt kicsinyítések
meszaros-papirok-appenin.png   meszaros-papirok-opus.png   meszaros-papirok-konzum.png  

David Chateau elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-07, 18:34   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Istenem, hova jutottunk… Mészáros papírok… Van benne potenciál…

Egyrészt Mészárost nem tőzsdeguruként kellene kezelni.
Másrészt óvatosan ezekkel a papírokkal. (Csak az OPUSra néztem rá, nem véletlenül toporgott 20-30 forinton évekig... )
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-12-07, 21:27   #3 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Istenem, hova jutottunk… Mészáros papírok… Van benne potenciál…

Egyrészt Mészárost nem tőzsdeguruként kellene kezelni.
Másrészt óvatosan ezekkel a papírokkal. (Csak az OPUSra néztem rá, nem véletlenül toporgott 20-30 forinton évekig... )
Misi, egyszer poén volt, de többedjére nem az. Ez a sztori rólunk szól, hogy mi ebből mennyit tudunk megfogni. De hogy szakmai dolog is legyen a mondanivalómban, azért nem mozdultak évekig, mert akkor még nem az övé volt egyik cég sem. Jövőben is könnyen lehet más BÉTes cég is az övé.

Mostantól figyelemmel kísérem ezeket is.
Régi 2017-12-08, 07:05   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Misi, egyszer poén volt, de többedjére nem az.

De hogy szakmai dolog is legyen a mondanivalómban, azért nem mozdultak évekig, mert akkor még nem az övé volt egyik cég sem. Jövőben is könnyen lehet más BÉTes cég is az övé.
Nagy az arcod, mint mindig. Ha szakmaiságot szeretnél, akkor Harry Potter után ne Butcher Lawrence-t válaszd követendő példának. Esetleg olvasgass szakkönyveket cégértékelésről…

Egyáltalán mit tudsz a cégek számairól, hogy nagy potenciált látsz benne, és másoknak ajánlgatod?

Egyébként ez nem poén.
Amerikában sokáig erkölcstelennek tartották a shortolást, mert az a gazdasági növekedés ellen fogad.
Itt és most a hazai tőzsdeélet önjelölt prófétája a közpénz ellopásából élő maffiózóra fogadna. No comment.
Nem is ezért írtam. Lufi.
Régi 2017-12-08, 11:44   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 467
Hírnév szint: 4
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

nehéz lehet ilyen hülyének lenni
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-08, 13:42   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Misi, mindig is irigy voltal, most is az vagy, ez jutott neked, reszvetem

Nem is tudom, ki ajanlott itt kamu brokereket meg most is tanitja a nepet a hulyesegre, hat, jo srac vagy teXD

Szerintem mindenkinek jobb, ha szemelyeskedes helyett eszerveket is felhoznal neha, de ha nem tudsz, kerlek, keruld el legalabb a topikokat, ahol en szolok hozza, megtisztelnel vele
Régi 2017-12-08, 14:51   #7 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Misi, mindig is irigy voltal, most is az vagy, ez jutott neked, reszvetem

Szerintem mindenkinek jobb, ha szemelyeskedes helyett eszerveket is felhoznal neha,
Mielőtt elindulnék egy több ezer fős céges évzáróra, egy gyors válasz: tények helyett ismét gyerekes reakciót kaptam.

De pl. az említett OPUS nem olyan régen volt 3,8 Ft is, most 655.

Mi okozza a 170-szeres emelkedést?
Kvalitatíve 170-szer okosabb az új tulaj, vagy a menedzsment? (Hihihi.)
Kvantitatíve 170-szer több a pénz, az eszköz, vagy a bevétel?
Sőt ennél is jobb a helyzet, ha nagy potenciál van benne?

Én egy teljesen más forgatókönyvet látok megalapozottnak, de nem részletezem.

További jó vásárlást.
Régi 2017-12-08, 15:21   #8 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 742
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mielőtt elindulnék egy több ezer fős céges évzáróra, egy gyors válasz: tények helyett ismét gyerekes reakciót kaptam.

De pl. az említett OPUS nem olyan régen volt 3,8 Ft is, most 655.

Mi okozza a 170-szeres emelkedést?
Kvalitatíve 170-szer okosabb az új tulaj, vagy a menedzsment? (Hihihi.)
Kvantitatíve 170-szer több a pénz, az eszköz, vagy a bevétel?
Sőt ennél is jobb a helyzet, ha nagy potenciál van benne?

Én egy teljesen más forgatókönyvet látok megalapozottnak, de nem részletezem.

További jó vásárlást.

Nem akarok beleszólni a személyeskedésetekbe, pláne nem felkavarnia lelkivilágodat a céges ingyenbuli előtt, nehogy a kaviár kiforduljon a szádból.

De azért megkérdezném, hogy nekünk, spekulánsoknak, nem teljesen mindegy hogy mitől megy fel, avagy esik valaminek az ára?
Tehát ha longra játszok valamivel, ami hoz X egység nyereséget, az többet ér akkor erkölcsileg, ha Mészáros nincs mögötte, vagy kevesebbet ér amikor elköltöm a megkeresett nyereséget, ha Trump cége nincs/vagy van érdekelve?
Szóval nem teljesen mindegy az hogy mi hajtja fel az árat, ha van rá módszerem hogy spekulálni tudjak rá kellő mértékű kockázat mellett?

Mert ha ebből ilyen fölöslegesen szélsőséges lelkiismereti jogvitát gerjesztenénk magunkban, akkor ne vegyünk fegyvergyár részvény opciót, mert az én pénzemből embereket gyilkolnak, de ne vegyek gyógyszeripari részvényt sem, mert az én pénzemből csinálják a jövő heti állat kísérleteket, és bitcoint meg pláne ne birtokoljak, mert a bányász gépek áramot fogyasztanak, amit meg az Oroszok gyártanak, közben kizsákmányolják a természeti erőket, vagy emiatt erdőket irtanak ki, amivel végső soron önmagamat gyilkolom egészségileg, meg az utódokat....

Én azt mondom, hogy vagyok annyira önző, hogyha valami felfelé megy, azt longolom és pont lesz...om hogy miért teszi azt amit, ha nekem belefér a kockázatomba és látok elég potenciált benne.
Ez a színtiszta önző érdekem, amit pénzre tudok váltani.
Hogy Mészáros, meg a hasonlók mit csinálnak, azzal meg pont azért nem foglalkozom, mert mint ahogy ma már leírtam, amire nincs ráhatásom, azzal egy percig sem foglalkozom, még gondolati szinten sem!

Egyébként ezek a Magyar papírok pláne érdektelenek pl. nekem, ha nincs rá tőkeáttételes termék, legalább egy opció, vagy valami, mert az hogy önmagában csinál X hónap alatt sok százalékot, az édes kevés.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-08, 16:25   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Misi, én nem ajánlottam vételre egyébként, egy szóval sem, csak látókörbe kerültek.

Tback, nem kell tőkeáttétel, de ha van rendszer, amiben ezek kereskedése (ahogy írtad, megfelelő rendszerben, és kockázat mellett) megfér, sőt, a stratégia része, akkor miért is ne

Amúgymeg én sem csinálok lelkiismereti problémát, mert ha megnézzük a vilgcégeket a legkisebb cégekig, mindenhol találnánk olyan mocskos dolgokat, hogy csak na.

A részvénykereskedés nem az értékteremtésről szól. Ez egy bullshit szerintem. Kőkemény spekuláció hétköznapi embereknek, milliárdos alapoknak, menedzsmentnek, országoknak, nyugdíjalapoknak. Pénzről szól, ez van. Ettől persze még a pénz egy része kerülhet "jó" helyre, de mindenkinek van sejtése, a pénz hány százaléka kerül "jó" helyre, ami szintén szubjektív.

Amúgy Misi, tényleg, hagyjuk egymást, ok? Ne offoljunk, én se szólok hozzád, kérlek, te se hozzám

Egyébként a Mészáros-papírokban az a kiemelt sztori számomra, hogy a tömegek viselkedését én itt tudom tetten érni úgy, hogy még pénzem is legyen belőle.

Jegyzem meg még, hogy amiket valóban vételre ajánlottam eddig (lásd kriptopénzek), azokon nehéz volt nem bukni, mert a márciusi árszintet azóta sem érte el lefelé egyik pénz sem euróval, dollárral szemben.
Régi 2017-12-08, 20:41   #10 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.347
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Nagy az arcod, mint mindig. Ha szakmaiságot szeretnél, akkor Harry Potter után ne Butcher Lawrence-t válaszd követendő példának. Esetleg olvasgass szakkönyveket cégértékelésről…

Egyáltalán mit tudsz a cégek számairól, hogy nagy potenciált látsz benne, és másoknak ajánlgatod?

Egyébként ez nem poén.
Amerikában sokáig erkölcstelennek tartották a shortolást, mert az a gazdasági növekedés ellen fogad.
Itt és most a hazai tőzsdeélet önjelölt prófétája a közpénz ellopásából élő maffiózóra fogadna. No comment.
Nem is ezért írtam. Lufi.
Nem ismerek rád Misi!!!!
Nem mind1, hogy ''ki'' papírjaival spekulálunk? Nem hajtasz azzal semmi hasznot a malmára, ha zsebed tömöd
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-09, 10:03   #11 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Egy picit másnap van. Elvesztettem a fonalat.

Most akkor végülis a longban, vagy shortban van az a nagy potenciál?

No, mindegy.
Én longolni nem fogom ezeket a fent vázolt (szerintem szakmai) okokból.
Shortolni meg nem is tudom, melyik brókeremnél tudnám, ha akarnám…

Ti akkor konkrétan, most hogy akartok ebből pénzt kivenni?
Régi 2017-12-09, 11:50   #12 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.699
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

No, mindegy.

Ebbe nem szabad beszállni directben mert veszélyes.
Csakis közvetítőként!
A legegyszerűbb módja ha összehozod a megfelelő partnereket és azért kérsz jutalékot.

Például a Mészárost a Sertéstőzsdével:
Sertés Tőzsde

Ez egy win-win szituáció mivel kifizetődőbben hedgelhetik egymást mint ha külön-külön csinálják ezt egy hideg hűtővel illetve a gázperzselővel.
A jutit a tippért pigcoinban kéretik küldeni

https://cryptocurrencytalk.com/topic...n-on-exchange/
Csatolt kicsinyítések
meszaros-papirok-pigcoin.jpg  
Régi 2017-12-09, 13:04   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

No, mindegy.

Részemről az lesz, hogy várok egy pullback-et. Ha visszaesnek jókorát (Konzum pl 1400-1600 környékéig, de nincs kőbe vésve), akkor nézem a napos trend alakulását, és a híreket a cégről, és a politikáról. Ahogy jönnek a választások, amin nyer a Fidesz, szerintem elég csinosat fognak menni, hiszen a közbeszerzéseket ezek a cégek fogják kapni tovább, ami fundában véve jó hír rájuk nézve. De persze egy globális krach pl ne üssön be addig. Vételt szinte biztosan több részletben fogom megtenni.

Shortolás se rossz, de abban én még egyáltalán nem vagyok járatos, így ez nekem nem játszik egyelőre. A longban amúgyis több a potenciál, hiszen shorton max 100%-ot kereshetünk (tőkeáttét nélkül), longon meg nincs felső határ.

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebbe nem szabad beszállni directben mert veszélyes.
Csakis közvetítőként!
A legegyszerűbb módja ha összehozod a megfelelő partnereket és azért kérsz jutalékot.

Például a Mészárost a Sertéstőzsdével:
Sertés Tőzsde

Ez egy win-win szituáció mivel kifizetődőbben hedgelhetik egymást mint ha külön-külön csinálják ezt egy hideg hűtővel illetve a gázperzselővel.
A jutit a tippért pigcoinban kéretik küldeni

https://cryptocurrencytalk.com/topic...n-on-exchange/
Állat vagy kocaseggu
Régi 2017-12-09, 18:29   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 268
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem hiszem, hogy gigászi bevétel növekedés fog végbemenni, hiszen elvileg a tőzsdei cégeknek a működése elég átlátható és ez ebben a műfajban nem túl pozitív, ha csak nem valami ....... céljuk van vele. Az árfolyammozgás egy érdekesebb kérdés. Tartok tőle, hogy ez az egész egy pénzmosoda. Hűbéresek itt fizethetik majd be a lóvét a nagy emberek kasszájába, így legalizálva a pénzeket, mert nem közvetlenül a zsebbe fizetnek, hanem a tőzsdén keresztül. Nem véletlenül olyan papírokat cégeket vettek, amelyek árfolyamát "könnyű" volt az egekbe tornázni alacsony közkézhányad mellett. Nagy pénzmozgások vannak az országban és cserébe sok pénz folyik a politika és politikusok irányába is. Itt az a probléma, hogy az egyik lábat törvények által legalizálták de a másik láb az ellenszolgáltatást nem tudták ezidáig legalizálni, hiszen ez maga a korrupció. Viszont a tőzsdén keresztül legalizálni lehet ezt is. Mert tudjuk, hogy a tőzsdén lehet hülyének lenni és szart venni bármennyiért.
ANONYMOUSFX elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-10, 06:30   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Így igaz habibabu. Egyetertek.

Viszont erdekes megtapasztalni e reszvenyek, es pl. a kriptopenzek eseteben is azt, hogy olyan rendszert uzemeltetek, ahol tredenkent az R/R nem ritkan 100 akar. Tehat MM, es tozsdepszicho szempontjabol is erdekes az egesz, mert nalam eddig is fontos volt az R/R, amikor beleptem forexen, hataridon (bar mar e ket piacnal is teljesen mas sulyozast kap a rendszeremben a 'kezdeti' R/R fogalma).
Amit Tback emlitett, hogy o pl. nem kereskedik ilyesmit tokeattet nelkul, valahol ertheto, de olyan piacokon, ahol a szazas R/R tenyleg megvalosul zaros (par hetes) idointervallumban (amit equalizer Zoli forexen probalt bemutatni ), ott ezt az elonyt (marmint a nagy tokeattetelt) boven kompenzalja a nagy volatilitas, es a nagy varhato R/R. Hangsulyozom, nalam. Mert nekem is tok mas MM-et kellett kitalalnom magamnak, amit a szervezetem is elvisel
Régi 2017-12-12, 13:04   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://index.hu/gazdasag/2017/12/12/..._baratkoznak/#
Régi 2017-12-12, 13:28   #17 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
Hírnév szint: 1
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Akkor ez egy jó lehetőség. Érdemes annak lekereskednie, aki ilyen „segtup”-val is tradel. Szerintem kól teszitek, ha kiveszitek a benne lévő profitot.

A kereskedéstől függetlenül, ha belegondoltok, nagyon kemény, hogy egy ember sgtrómanokkon keresztül szinte mindent megvesz az emberek pénzén. Biztosító, bankok, közüzemi szolgáltatók szinte ateljes szállodaipar stb. Ezek egy részét szintén az emberek pénzéből államosította, majd újra az emberek pénzéből megvette magának. A sok buta birka meg bólogat és tapsol hozzá, majd kezet csókol, amikor választások előtt a saját pénzéből visszakap egy kis alamizsnát. Elképesztő, hogy hogy lehet manipulálni és irányítani a buta birkákból álló nyájat.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-12, 15:19   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 421
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ennyi baromságot nehéz lehet összehordani.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-12, 17:54   #19 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

"A kérdés csak az, hogy ez a vételi hullám nem merítette-e ki a bennfentes kereskedelem tényállását. Arról nem tudni, hogy ebben az ügyben volt-e valamilyen jegybanki vizsgálat, ahogy általában sem tudni, hogy az MNB valaha is indokoltnak érezte-e ezt a Konzum, az Opus és az Appeninn különleges ármozgásai esetén."

Egyébként:
https://atlatszo.hu/2017/12/11/mesza...fografikakkal/
Régi 2017-12-12, 18:04   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Srácok, hogy jön ide a politika megint? Nyilván van véleménye mindenkinek, de szerintem ne teregessük ki a szennyestXD

Maradjunk már a piacokon és a részvényekben, jó?

Amúgy ha belevesz Lőrinc a CIG-be, brutálmód felmehet az is, 750ezres tétel volt felső limiten 3 órája...

A választások előtt én nagyon fogom keresni a long belépőket még, hacsak nem jön addig valami globális válság kibontakozója.

Misi: önmagukat meg nem fogják megbüntetni, ugyanmár
Régi 2017-12-12, 18:21   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 180
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Maradjunk már a piacokon és a részvényekben, jó?
Ott maradtam, csak próbáltam egy gyors „fundamentális” elemzést végezni, melyben meghatározó szerepe van az említett birkáknak.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-12, 18:22   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Na igen, meg is lett az eredménye Új csúcs.
Csatolt kicsinyítések
meszaros-papirok-konzum.png  
Régi 2017-12-12, 18:23   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ott maradtam, csak próbáltam egy gyors „fundamentális” elemzést végezni, melyben meghatározó szerepe van az említett birkáknak.
Jójó, de tartson még ki a sok Fityisz-birka, és kriptoszakértő
Régi 2017-12-12, 20:01   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a....5.270807.html
Régi 2017-12-12, 20:03   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azért ráléptek a gázra a fiúk.
Régi 2017-12-12, 20:21   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón. Szép és jó, hogy vesznek valamit a piaci ár alatt aztán EU pénzekből meg mindenféle támogatásból értéknövelő beruházást csinálnak mindamellett, hogy pl túlárazással kivesznek plusz pénzt az EU pénzekből. Probléma ott van, hogy sok esetben lehet, hogy veszteséges egységeket, cégeket vettek. Nincs készpénz termelés. Hitel van!! Hitelek nagy kockázatot jelentenek, hiszen bármikor visszavonható és a mögöttes fedezet hiába sokszorosa az annyit ér amennyiért azt megveszik :-)) Igen, ez egy megtörtént eset, szereplők egy agrárvállalkozás, másik szereplő egy naaaaagyon nagy bankvezér, aki egy e-maillel visszavonatta az összes hitelt. Érdekes gondolat, hogy hogy lehet kivonni cégekből úgy pénzt, hogy ne lehessen soha azt mondani, hitel fedezetét vonták ki a cégből. Nem kivonták csak részvényt vettek.
Régi 2017-12-12, 20:51   #27 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 742
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón. Szép és jó, hogy vesznek valamit a piaci ár alatt aztán EU pénzekből meg mindenféle támogatásból értéknövelő beruházást csinálnak mindamellett, hogy pl túlárazással kivesznek plusz pénzt az EU pénzekből. Probléma ott van, hogy sok esetben lehet, hogy veszteséges egységeket, cégeket vettek. Nincs készpénz termelés. Hitel van!! Hitelek nagy kockázatot jelentenek, hiszen bármikor visszavonható és a mögöttes fedezet hiába sokszorosa az annyit ér amennyiért azt megveszik :-)) Igen, ez egy megtörtént eset, szereplők egy agrárvállalkozás, másik szereplő egy naaaaagyon nagy bankvezér, aki egy e-maillel visszavonatta az összes hitelt. Érdekes gondolat, hogy hogy lehet kivonni cégekből úgy pénzt, hogy ne lehessen soha azt mondani, hitel fedezetét vonták ki a cégből. Nem kivonták csak részvényt vettek.

Lefordítom trader nyelvre a lényeget, amiről írsz.

Ezek a részvények nagy volatilitású termékek!
Vásárlás (short vagy long) előtt kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét hogy Önnek való e az effajta kockázat, vagy inkább vegyen államkötvényt....

Csak azért beszélgettek e magyar cégekről, mert itt éltek és beleláttok a médiamanipulált sok bullshittbe!
Ez a tipikus, "mitől fújódik vajon a lufi" esete.
Annyira lényegtelen, hogy el sem tudom mondani.

Vegyetek inkább külföldi részvényeket, azok egy része mögött ugyanez van, de mivel nem tudsz róla így nem zavar és nyugodt lelkiismerettel teszed zsebre a profitot, vagy stoppolódsz ki.

1 számú szabály: Egy percet se foglalkozz még gondolati szinten sem olyan dolgokkal, amire kevés, vagy nulla ráhatásod van!!!!

Idézet:
ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egy apróság. Nagy növekedés mögött nagy hitelek álltak. Stratégia nagyon egyszerű vegyél meg mindent nagyon olcsón.
Erre meg csak annyit, hogy Te és én is ugyanezt csináljuk, nem tűnt fel?
Margin számlán veszünk olcsón és próbálunk eladni drágán, tehát hitelből keresünk pénzt, aljas, erkölcstelen módon! Kizsákmányolva ezzel a sok nyugdíjast, aki bankbetétbe teszi a pénzét, majd a bank hitelt ad a brókernek, az meg nekünk leverage formában...
Húúúú...tényleg ilyen fa...ságokon kell agyalni?
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-12, 21:06   #28 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, mert mint részvény nem érdekel. Habár ebben a pillanatban úgy gondolom, hip-hop 5000 Ft felett lesz az árfolyam. Viszont mint a papír mögött álló dolgok és azok mozgatórugói érdekelnek. Spekuláns amúgy gondolkozik, megpróbálja megérteni a piac mechanizmusát. Nem egy agyatlan egysejtű, ami arra megy amerre a pénzt hallja csörögni.
Régi 2017-12-13, 11:00   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

habibabu, hagyjuk légyszi a hitvitákat.

Tomy jól leírta a lényeget helyettem is, köszi.

Csak arról beszélgessünk, ami KÖZVETLEN hatással van az árfolyamra. Az, hogy ki mit lop el, az indifferens infó. Nyilván nem maguktól mentek fel az árfolyamok, meg nem a Misiféle belső érték miatt.

De egy spekuláns (azaz a mi) dolgunk az, hogy lekereskedjük jól a piac adta lehetőségeket. Lehet ez deviza, kripto, részvény, etf, arany, vagy bármi más.

És igen, gondolkodik, és nem agyatlan baromságokat hord össze irigységből, mint itt páran azért, mert kimaradtak belőle. És most nem rád gondoltam habibabu.
Régi 2017-12-13, 17:16   #30 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Talán van itt olyan, aki véletlenül látta a Tőzsdecápák című filmet. Ott Gordon Gekko-t azért rács mögé ültették, mert egy cég szakszervezetétől szerzett bennfenntes infót használt fel.

Itt meg bennfenntes infók, politikai döntések, lopott közpénz, manipulált tőzsde, manipulált felügyelet mellett hozzáértő módon arról megy a diskurzus, hogy ezt észre kell-e venni, vagy csak le kell kereskedni, mert mozog az ár…

Szerintem zongorázni lehetne a különbséget a két tőzsdekultúra között.
De nem offolnám ezzel a topicot, mert sokan úgyse értenék.

(Én továbbra is azt gondolom, hogy ez egy birka ország. Sok hülye megszavazza magának a jobbágysorsot, míg közszolgáik és strómanjaik főúri vagyonokat lopnak közpénzből.
És megértem, ha ha valaki éppen abban lát maga számára előnyt, hogy követi a lopott pénzek útját.
De ettől ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
Régi 2017-12-13, 18:47   #31 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 92
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Talán van itt olyan, aki véletlenül látta a Tőzsdecápák című filmet. Ott Gordon Gekko-t azért rács mögé ültették, mert egy cég szakszervezetétől szerzett bennfenntes infót használt fel.

Itt meg bennfenntes infók, politikai döntések, lopott közpénz, manipulált tőzsde, manipulált felügyelet mellett hozzáértő módon arról megy a diskurzus, hogy ezt észre kell-e venni, vagy csak le kell kereskedni, mert mozog az ár…

Szerintem zongorázni lehetne a különbséget a két tőzsdekultúra között.
De nem offolnám ezzel a topicot, mert sokan úgyse értenék.

(Én továbbra is azt gondolom, hogy ez egy birka ország. Sok hülye megszavazza magának a jobbágysorsot, míg közszolgáik és strómanjaik főúri vagyonokat lopnak közpénzből.
És megértem, ha ha valaki éppen abban lát maga számára előnyt, hogy követi a lopott pénzek útját.
De ettől ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
így van, de nem emlékszem, hogy bárki is börtönbe ment volna (akár a filmben, akár a való életben) amiatt, mert látta, hogy felfelé/lefelé megy a cég értéke és beszállt, nyert, kiszállt. Ha valakinek belsős infoi vannak és azzal kérkedik, hogy milyen ügyesen beszállt, ott lenne létjogosultsága annak amit mondasz. De jelen helyzetben nem erről van szó. Aki előző nap beszállt CIG-be, ott tényleg van mit vizsgálódnia a hivatalos szerveknek, amik nyilván nem fognak tudni/nem akarnak (húzd alá ami jobban tetszik) semmit rábizonyítani senkire. Az, hogy valaki a mozgásból LEGÁLISAN pénzt csinál, nem gondolnám, hogy bármennyire is etikátlan.

Egyébként engem is mélységesen felháborít, hogy haverom beszállt én meg kimaradtam.
Régi 2017-12-14, 17:42   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
ez még nem stratégia, amiből mindig meg lehet élni a tőzsdén. És nem is etikus, amivel dicsekedni kellene.)
Ki dicsekszik? Mert szerintem senki

A stratégia elmondom mi: keresni olyan szektort, ahol lufi várható, ennyi. Mivel a tőke a szokásosnál is nagyobb kockázatnak van kitéve, ezért minimális, azaz a jelenben nominálisan olcsó dolgok vételét kell alkalmazni, és nagy darabszámot. Pl Opus pár forintért, Ripple centekért. Be kell vásárolni tízezer darabot mondjuk.

Ez max pár száz euró, vagy pár tízezer forint. És hadd szóljon, ennyi. Ha ugrik a levesbe mind, akkor se dől össze a világ. Egy jó kiszállóval viszont elég szép összeget lehet keresni
Régi 2017-12-14, 18:00   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Lesznek itt még lehetőségek:

https://www.vg.hu/penzugy/tobb-uj-ce...vore-2-713233/
Régi 2017-12-14, 18:38   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nap végére leKONUlt.
Csatolt kicsinyítések
meszaros-papirok-konzi.png  
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:54 , a GMT +1 időzóna szerint.