Tőzsde Fórum

Tőzsde Fórum (http://forum.tozsde.hu/)
-   Segítség (http://forum.tozsde.hu/segitseg/)
-   -   Fórum help (http://forum.tozsde.hu/segitseg/162-forum-help.html)

harzol 2010-01-30 19:54

Fórum help

Felmerülhetnek olyan kérdések a fórum működésével, használatával kapcsolatban, melyek nem mindegyikőnk számára egyértelműek.

Sokat tud ez a fórum, de épp ezért nem is olyan egyszerű átlátni.

Ide tehát jöhetnek a felmerülő kérdések, vagy épp az olyan felfedezések a fórum működésével kapcsolatban, melyek számotokra nem voltak egyértelműek, de mindenképpen hasznosak.

harzol 2010-01-30 19:56

Rögtön bemásolom, hogyan kell képet (pl. grafikont) beilleszteni a fórumba. Van más mód is, de ez nem igényel külső forrást és semmi egyéb képzettséget:

Csatolás úgy tudsz egy bejegyzésbe illeszteni, hogy az adott témában a hozzászólás mező alatt a Részletes gombra kattintasz. Akkor megjelenik egy nagyobb szerkesztőablak, ahol a kis gemkapocs ikonra klikkelve tudsz fájlt feltölteni. Tallóz, majd feltölt.
Akár több képet is feltölthetsz egyszerre, majd bezár gomb.
Ekkor a hozzászólás ablakba úgy tudod a képet a kiválasztott helyre beilleszteni, ha gemkapocstól jobbra található lefele nyíllal kiválasztod a megfelelőt és ráklikkelsz.
Előnézetben akár még ellenőrizni is tudod, hogy minden az elképzeléseidnek megfelelően alakult-e.

butcher 2010-07-26 10:58

Szia harzol!
A segítségedre lenne szükségem, mivel a fórum oldalai nem mindig töltődnek elsőre, csak többszöri nekifutásra néha. Míg más fórumokon nincs ilyen gondom. Legfrissebb mozillát használom. Segítségedet köszönöm!
butcher

harzol 2010-07-26 20:35

Szia!

Először is kérem a többi fórumozót, hogy ha hasonlót tapasztal, akkor jelezze itt.
Másodsorban milyen internetet használsz? ADSL, Kábel, Mobilnet... és milyen sebességűt?

Egyelőre sajnos nem tudok segíteni, mert én még nem észleltem ilyen problémát?

Itthonról nézed az oldalt, vagy esetleg külföldről?

harzol

butcher 2010-07-27 07:35

Idézet:

harzol eredeti hozzászólása (Hozzászólás 6255)
Szia!

Először is kérem a többi fórumozót, hogy ha hasonlót tapasztal, akkor jelezze itt.
Másodsorban milyen internetet használsz? ADSL, Kábel, Mobilnet... és milyen sebességűt?

Egyelőre sajnos nem tudok segíteni, mert én még nem észleltem ilyen problémát?

Itthonról nézed az oldalt, vagy esetleg külföldről?

harzol

Szia harzol.
Magyarországon használom, t-onlines adsl. Köszi, hogy válaszoltál. Majd valahogy elbíbelődöm vele. Csak kicsit zavaró a sok oldal nem elérhető üzenet.

Pekka 2010-07-29 15:18

Sziasztok!

Hogyan tudom beállítani, hogy kapjak e-mailt, ha jön újabb hozzászólás egy témában?
Elvileg be van, de lehet hogy valamit nem jól csináltam.

Köszönöm

harzol 2010-07-29 19:10

Szia!

Téma eszközök > Feliratkozás erre a témára > Azonnali e-mail értesítés

Ennek elvileg működnie kell.

Pekka 2010-07-29 19:44

Idézet:

harzol eredeti hozzászólása (Hozzászólás 6343)
Szia!

Téma eszközök > Feliratkozás erre a témára > Azonnali e-mail értesítés

Ennek elvileg működnie kell.

Szia!

Igen, ezt néztem én is, de nem voltam benne biztos.
Köszönöm

garfi 2010-12-10 19:25

Sziasztok!

Tudom hogy nem jó helyre írok, de fogalmam sincs hová kellene...

Valaki egyszer berakott valamelyik témába egy "Drag & Drop" scriptet, ami a SL-t és TP-ot állította be. Sajnos sehogy sem találom és a neten sem találtam meg azt amit keresek. Ha esetleg megvan az ami ide lett feltöltve/belinkelve (sajnos azt sem tudom, ki által) akkor felrakná ide is?

Köszönöm!

harzol 2010-12-10 20:19

Nem igazán vágom a témát, de rákeresve erre a hozzászólásra akadtam:
http://forum.tozsde.hu/tozsdei-elemz....html#post7134

Ez volna az?

garfi 2010-12-10 21:49

Igen-igen!
Köszönöm szépen, én valamiért nem találtam meg.

Jó kis script, lustaság fél egészség :)

StLui 2011-03-17 19:48

Szia Harzol
Próbálgatom a Chrome10-et és hasonlóan járok vele mint az iPhonon a safari-val, belépek, visszatesz a főoldalra és olyan mintha nem lennék belépve, belépek bármelyik topic csoportba, akkor már láthatóan be vagyok lépve, ha kilépek a főoldalra akkor megint nem vagyok belépve, valami tipped van?
Köszi!
Helyesbítek, ha vissza gombbal lépek ki a főoldalra akkor nem vagyok ott belépve, illetve ilyenkor hiába frissítek is pl F5-tel. De ha beléptem valamelyik topic csoportba és onnan a bal felső sarokban lévő főoldalas hivatkozásra klikkelek akkor belépve vagyok már a főoldalon is

harzol 2011-03-17 20:07

Ok. Próbálom kideríteni mi lehet a gond.
Első körök a Google-ön még nem hoztak eredményt.

StLui 2011-03-17 20:33

Belépek a könyvjelzőn keresztül, vagy beírom a címsorba és úgy, nem vagyok beléptetve, ráklikkelek a bal felső sarokban lévő "Tőzsdefórum" linkre ami ugyanide a főoldalra hoz és máris be vagyok léptetve (persze engedélyeztem tegnap az emlékezzem rám opciót)

harzol 2011-03-17 21:02

Nem igazán vágom, hogy mi lehet a gond, mert nekem minden OK Chrome 10-el. iPhone-al nem tudtam tesztelni. :)

Chrome verziószáma, amivel nézem: 10.0.648.134
Nálad melyik van fent?

StLui 2011-03-17 21:06

Nekem is. Mindegy annyira nem lényeges, majd odaklikkelek :)
Köszi

StLui 2011-03-17 21:19

Idézet:

StLui eredeti hozzászólása (Hozzászólás 12632)
Nekem is. Mindegy annyira nem lényeges, majd odaklikkelek :)
Köszi

Még annyi eszembe jutott, hogy engedélyeztem a chrome-nak hogy "kezelje" a jelszavakat (mindíg megkérdezi, ha egy olyan helyre lépek be ahova még addig chrome-on keresztül nem léptem be addig.

silverspeed 2011-03-17 22:03

Idézet:

StLui eredeti hozzászólása (Hozzászólás 12633)
Még annyi eszembe jutott, hogy engedélyeztem a chrome-nak hogy "kezelje" a jelszavakat (mindíg megkérdezi, ha egy olyan helyre lépek be ahova még addig chrome-on keresztül nem léptem be addig.

Szia StLui!

Általában használom a crome-ot, én elmentettem a jelszót is illetve bepipáltam a négyzetet ahol kiírja "emlékezzen rám" és azóta könyvjelzőből is , illetve más egyéb módon is mindig beléptetve hagy.
üdv

StLui 2011-03-18 08:21

Idézet:

silverspeed eredeti hozzászólása (Hozzászólás 12636)
Szia StLui!

Általában használom a crome-ot, én elmentettem a jelszót is illetve bepipáltam a négyzetet ahol kiírja "emlékezzen rám" és azóta könyvjelzőből is , illetve más egyéb módon is mindig beléptetve hagy.
üdv

hát igen, ez érdekes, mert ugyanezt csináltam, és nálam csak akkor leszek belépve, ha belépek akárhogy a főoldalra, majd még egyszer klikkelek a bal felül látható Tőzsde Fórum linkre

Sipirla 2011-08-03 14:53

Szia . Jonak látszik ez a forum , de könnyü elveszni benne . Sok téma van , és azon belül is sok téma . Kellene egy kisegitö lehetöség ami leegyszerüsiti a dolgokat hogy mi az ami érdekel . Ez olyan mint egy nagy könyvtár , de elehet tévedni benne , arra gondoltam hogy mindegyik regisztrált forumozonak egy mappát adni ahová begyüjtögetheti azokat a témákat , szobákat amelyekben érdekelt , és amikor jön nem kell fonalat huznia maga után hogy merre menjen , ha több dolog is érdekli . Ien leegyszerüsitésre gondoltam .

oneill 2011-11-30 12:55

Üdvözletem! Olyan problémával szembesültem új tagként a fórumon, hogy amikor a profilomra állok rá, az alábbi szöveget dobja fel a rendszer:
"Ez a felhasználó nem regisztrált, ezért nincs megjeleníthető profilja.". Egyedül azért furcsállom, mert be vagyok jelentkezve. Ezzel a gonddal más is szembesült, illetve van valami jelentősége a tapasztalt eredménynek?
Köszönöm előre is a választ!

harzol 2011-11-30 13:36

Ez egy hiba a fórum motorban, amit a felhasználónévben szereplő aposztróf okoz.
Sajnos nem tudok vele mit kezdeni, legfeljebb ha megváltoztatom a felhasználóneved.

Gondot nem okoz. Egyedül annyit, hogy ezt a profilt nem fogja tudni megtekinteni senki. Ha megnézed bárki más profilját látod miről maradsz le. Szerintem ettől még a fórum lényege használható marad, de ha téged zavar kérlek írd meg privátban mire változtassuk meg a neved.

harzol 2011-11-30 14:58

Felhasználónév javítva. :)

oneill 2011-11-30 15:06

Köszönöm, harzol. :)

Sipirla 2011-12-19 15:52

Sziasztok megszeretnék osztani egy két pdf.dokumentumot de nemtudom hogyan kell nemnagyon értek hozzá segitséget kérek.Köszönöm.

harzol 2011-12-19 19:46

Csatolások: 2
Idézet:

Sipirla eredeti hozzászólása (Hozzászólás 18535)
Sziasztok megszeretnék osztani egy két pdf.dokumentumot de nemtudom hogyan kell nemnagyon értek hozzá segitséget kérek.Köszönöm.

Szia!

Dokumentum (fénykép, pdf...) feltöltésének menete:
- Válasz íráskor a részletes gombbal tudunk egy bővített lehetőségeket tartalmazó válasz oldalra jutni.
- Ezen a képernyőn a kis gemkapocs segítségével tudunk fájlokat feltölteni.
Csatolás 2085

- Itt előbb tallózni kell a képet, vagy egyéb fájlt, majd a feltölt gombbal feltölteni.
- Akár több fájllal is meg lehet ezt ismételni, majd a kis ablakot be lehet zárni.
- A gemkapocs melletti lefele nyíllal tudunk választani, hogy a feltöltött anyagok közül melyiket akarjuk beszúrni oda, ahol a kurzor áll.
Csatolás 2086
- A bejegyzésben így fogod látni a beszúrt fájlt:
HTML kód:

[ATTACH]2085[/ATTACH]
- A válasz elküldése után azonban már rendesen (kép esetében pl. képként) jelenik meg, de van lehetőség előnézet megtekintésre is.

Remélem segítettem.

Üdv,
harzol
Tőzsde Fórum adminisztrátor

Sipirla 2011-12-20 13:49

Szia az a baj hogy amit feltöltök dokumentumot az nagyobb méretü joval amit megengedne feltölteni.Ienkor mit kell tenni ?

willow 2011-12-20 14:19

Idézet:

Sipirla eredeti hozzászólása (Hozzászólás 18559)
Szia az a baj hogy amit feltöltök dokumentumot az nagyobb méretü joval amit megengedne feltölteni.Ienkor mit kell tenni ?

Ha tudod akkor tedd fel több részletben.

StLui 2011-12-20 15:53

Idézet:

Sipirla eredeti hozzászólása (Hozzászólás 18559)

feltöltöd valahová, és ide csak a linket teszed be

harzol 2011-12-20 16:58

Mekkora fájlról lenne szó?

Sipirla 2011-12-20 17:36

Egy 1296 KB. és egy 625 KB.

harzol 2011-12-20 22:02

Szűk fél mega a korlát (500 000 byte), de látom máshogy sikerült megoldani. Szólj ha mégis kellene a limitemelés.

Sipirla 2011-12-20 22:19

Köszönöm felrakatam a dokumentumokat egy megosztora onnan letölthetöek a linkek elérhetök igy tudtam megoldani.

Sipirla 2012-08-24 11:58

Helo.Ojan problémám van hogy mindég ki és ujra be kell lépjek ahoz hogy lássam irtak e új hozzászólást.Erre van megoldás hogy nkeljen ki be ugrálnom ?

harzol 2012-08-24 23:07

Úgy érted, hogy ez az oldal neked nem jeleníti meg a friss hozzászólásokat? - http://forum.tozsde.hu/search.php?do=getnew

Milyen böngészőt használsz?

Sipirla 2012-08-25 14:26

Igen úgy értem.Mozzilát használok.

harzol 2012-08-25 20:12

Kérlek próbáld ki másik böngészővel, vagy másik számítógéppel, hogy kiderüljön, hogy valami a böngészőben lett elállítva, vagy a felhasználói fiókoddal van gond itt a fórumon.

Idézet:

Sipirla eredeti hozzászólása (Hozzászólás 25976)
Igen úgy értem.Mozzilát használok.

Sipirla 2012-10-01 18:37

Szia. Hogy lehet képet beileszteni ide ? Linket kér.Egy képfeltöltő oldalról próbáltam képet felrakni de nemtöltötte fel a képet.Mozzilám van.

Forex Klub 2012-10-01 19:19

Csatolások: 1
Azzal is megy. Ne a Gyors választ használd. Fölötte van szélen a Válaszol gomb. Megírod a hozzászólást, majd lejjebb a További opciók közt találod a Csatolásokat rendszerez gombot. Betallózod a képet, feltöltöd. Válasz elküldése.

Sipirla 2012-10-02 16:27

Csatolások: 1
Köszönöm.

Gszab 2013-06-12 22:36

Sziasztok!

Abban tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet privát üzenethez képet csatolni ha lehet egyáltalán?

Köszi!

_pda_ 2013-06-13 04:24

Idézet:

Gszab eredeti hozzászólása (Hozzászólás 34907)
Sziasztok!

Abban tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet privát üzenethez képet csatolni ha lehet egyáltalán?

Köszi!

csak külső linkről

Gosor 2015-01-23 12:50

PIP-manualis szamitasa

Szép napot kívánok mindenkinek! Remélem hogy nem fogok evvel a témával untatni senkit(nagyon szeretnem tudni) , és még szeretnék elnézést kerni, a véletlenszeru hibák miatt amit az írásomban elkovethetek. Keresek egy olyan videot vagy egy olyan jegyzetet, ami ertelmesen elmagyarazza nekem ,hogy hogyan tudom salyat magam papiron levezetve manualisan kiszamolni
a spreadet, vagy a PIP-et. (Azt tudom hogy a pip az utolso tizedes szam a devizaban pl EUR/USD=0,0001 ha EUR/JPY=0,01. Es ezt a 0,0001-et vag a 0,01-et elkell osztanom az adott devizaval, attol fugg hogy bid vagy ask, pld EUR/USD 0,0001/1,14345 akkor megkapom az egy pipre juti erteket hogy 0,00009 es ezutan a tokemmel kell szorozni vagy hogyan kell?? Ha egyatalan jol irtam). Es meg azt hogy ha pl. van egy tokem amin van 500 E es nyitok egy pozicot long-al 0,20 befektetessel vagy nem is tudom hogy mondjak, de hogyan tudom kiszamolni azt, hogy tudjam mennyit akarok nyerni, es mennyire tegyem a stop loss gombot.Ugy gondolom a pipet amibol kitudom szamolni a szpreadet is hogy mennyi osszeget kap a broker ceg a nyeresegembol!?Es nagyon szepen koszonom elore is a valaszokat, es orluko hogy egy ilyen kozossegbe tartozhatok.

Gosor 2015-01-23 17:08

Mar rajottem.. DE koszonom ha veletlenul valaki segiteni szeretett volna :D

MyBusiness 2016-05-17 23:46

Csodamacska olyan jóindulatú hogy az már csoda.
De te hamar kilépsz innen ha azért ugrottál be 25 dolcsival, hogy álnéven, minden gond nélkül mocskolódj.
Csodamacska azt is jól tudja, hogy magam éles helyzetekben névvel címmel szerepeltem.
Rakd fel te is.

A csodamacska 2016-05-17 23:48

SUPURLA,
Nem a megítéléssel van bajom és nem védek senkit, tályékoztatni akartalak hogy ő csak félre értett téged, elsőre hülyeségnek tűnt amit írtál hogy nyitsz 1 lotot, rosszul fejezted ki magad, én értettem ezért akartam tisztázni mindent, sajnálom hogy emiatt veszekedtek.

A csodamacska 2016-05-17 23:51

MyBusiness, ne haragudjatok hogy mindig beleszólok dolgokba, csak van kedvem meg időm segíteni, azért vagyunk tagok hogy helyre tegyük a tényeket és véleményeket, több szem többet lát.

SUPURLA 2016-05-17 23:53

Nem kell tájékoztassál, meggyőznöd sem kell.Tiszta a látásom. Engem ne tájékoztassál ilyesmiről soha. Mintha én nem tudnák racionálisan döntéseket hozni. . . Ne, ne kontráz rá.
Köszönöm.

MyBusiness 2016-05-17 23:53

Idézet:

A csodamacska eredeti hozzászólása (Hozzászólás 79499)
MyBusiness, ne haragudjatok hogy mindig beleszólok dolgokba, csak van kedvem meg időm segíteni, azért vagyunk tagok hogy helyre tegyük a tényeket és véleményeket, több szem többet lát.

Veled minden OK :)

MyBusiness 2016-05-18 00:01

Idézet:

SUPURLA eredeti hozzászólása (Hozzászólás 79500)
Nem kell tájékoztassál, meggyőznöd sem kell.Tiszta a látásom. Engem ne tájékoztassál ilyesmiről soha. Mintha én nem tudnák racionálisan döntéseket hozni. . . Ne, ne kontráz rá.
Köszönöm.

Ez egy tőzsdefórum nem kültelki kocsma, tévesen regisztráltál.
Ne nicknéven írogass.

A pontos idő 22:55 , a GMT +1 időzóna szerint.