Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-08, 18:08   #51 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.264
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Durván bezuhant az EDF. Szokott ilyen lenni pl. osztalékfizetésnél. Értesítettek is, hogy 3500 Ft-ot elkönyveltek a számlán (korábban ez kérdés volt, hogy számolják el).
Szerintem most még érdemesebb venni, így lehet, hogy újabb összeget nyomok a számlára, és "aláveszek".
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio4.png  
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 19:31   #52 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 356
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Durván bezuhant az EDF. Szokott ilyen lenni pl. osztalékfizetésnél. Értesítettek is, hogy 3500 Ft-ot elkönyveltek a számlán (korábban ez kérdés volt, hogy számolják el).
Szerintem most még érdemesebb venni, így lehet, hogy újabb összeget nyomok a számlára, és "aláveszek".
Szia!

Érdekes ez a CFD portfólió építési kísérlet, mindig jó témákat vetsz fel, köszönet érte.

Az EDF higítás előtt azért ezt javaslom olvasd el:

http://www.teletrader.com/edf-edf-an...=1488997427679

Ma jelent meg, szerintem ezért (is) zuhant ekkorát.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-09, 17:17   #53 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes ez a CFD portfólió építési kísérlet,

Az EDF higítás előtt azért ezt javaslom olvasd el:
Igen. Bár ez tőzsdefórum, de gyanítom, kevesen mélyedtek bele a nemzetközi piacokon részvénybefektetésbe. Ez egy „esettanulmány”, amin keresztül sok érdekes tapasztalatra lehet majd szert tenni kb. 1 év alatt.

Hm. Érdekes, de valószínűleg nem negatív a hír, mégis kicsit új helyzetet teremt. Ha jól értem, tőkeemelés, új részvényjegyzés a 2017-2020 közötti fejlesztésekhez, amibe vastagon beszáll a francia állam is. A cég nem lesz rosszabb, sőt.

Szavazzunk, most venni vagy nem venni?
Régi 2017-03-09, 17:46   #54 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen. Bár ez tőzsdefórum, de gyanítom, kevesen mélyedtek bele a nemzetközi piacokon részvénybefektetésbe. Ez egy „esettanulmány”, amin keresztül sok érdekes tapasztalatra lehet majd szert tenni kb. 1 év alatt.

Hm. Érdekes, de valószínűleg nem negatív a hír, mégis kicsit új helyzetet teremt. Ha jól értem, tőkeemelés, új részvényjegyzés a 2017-2020 közötti fejlesztésekhez, amibe vastagon beszáll a francia állam is. A cég nem lesz rosszabb, sőt.

Szia!

Egy szavazat a nem mellett.

Indoklás:

1, Árfolyam reakció a hírre: -15% zuhanás gappel, történelmi mélypontra Következtetés: a piac nem jól fogadta a hírt. Persze a túlreagálás benne van a pakliban.
2, Árprémium: Az új részvénykibocsátás árfolyama 6,35, a jelenlegi ár alatt 20 százalékkal. Következtetés: Miért venne valaki 7,9-en, ha 6,35-ön is megteheti. Igaz: az új részvény hozzáférhetősége és jogosultsága -ha jól értem- korlátozott.
3, Az állam tulajdonos lesz. Ez önmagában nem jó hír, mert csak azt szokták szanálni, akinek szüksége van rá.
4. TA ok: A részvény árfolyama öt év alatt negyedelődött, fordulatra utaló jel nincs. (Mindezt történelmi bikapiacon)
5, Elvi Money management ok: vesztő pozícióra ne vegyünk rá.
6. Fundamentális ok: az energiapiac forrong, a jövő trendjei a jelenlegi üzleti modell teljes átalakulása felé mutatnak.

Persze a tévedés joga fenntartva, ez csak egy személyes (és gyors) vélemény a partvonal mellől. Alapos fundamentális elemzés után lehet, hogy más lenne a végkövetkeztetésem.
Régi 2017-03-09, 18:18   #55 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.177
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Majdnem sikerült eltalálnom a vételi pozit, de nam nyitott. Szerintem jön ez lejjebb is, megvárom.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-edf_mgb.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-09, 19:44   #56 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egy szavazat a nem mellett.
Indoklás:
Úgy látom, eddig egy-egy.

Én igazából még nem tudom.
Pánikol a Piac, de ekkor érdemes venni.
Engem is zavar az a 6,35-ös ár, de ha jól értem, ez jelentős diszkontot tartalmaz.
Az állam már most is többségi tulajdonos, ami nem ritka közműcégnél.
Eddig is használtam a hígítást részvényeknél, ha az fundamentálisan jobb vételt jelentett. A számok pedig jók.
TA majd idővel követi, de persze segítheti is az időzítést.
Régi 2017-03-09, 20:47   #57 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel már pluszban voltam, vettem 200 Debenhams DEB.UK cfd-t is.

Nem igazán hallottam még erről a cégről, pedig 1778 óta működik, 240 áruházzal, 27 országban, 30 ezer alkalmazottal. http://www.debenhams.com/
Fundamentálisan jó adatokat találtam, de aztán mégis elbizonytalanodtam az árazása miatt.
Én 0,53 fontért vettem, de több helyen a DEBENHAMS PLC ORD 0.01P nevű részvényt 53,25-ért árazzák (pl. LSE).
Ha a helyes ár 0,53, akkor jó vétel volt, ha 53,25, akkor ezt nagyon benéztem.

A megoldás (és tanulság) abban az ORD 0.01P-ben van.
Ti ezt hogy értelmezitek? Tud erről valaki valahol pontos leírást?
Megnyilt a DEBENHAMS megbizásom tegnap, remélem jo vétel lesz.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-debenhams-megnyilt.jpg  
Régi 2017-03-10, 10:00   #58 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Majdnem sikerült eltalálnom a vételi pozit,
Rányitottam én is, mert bízok a fundamentumokban.

De azért rakok a számlára egy 50 ezres vésztartalékot, ha valami krach történne. (Legfeljebb továbbküldöm majd egy forex számlára később.)
További lehetőség, hogy realizálom a Cofa nyereséget, ha elérte az első célárat 7,5 körül és oldalazásba/korrekcióba kezd.

Olyan ez, mint egy sakkparti. A végén győzni kell.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio5.png  
Régi 2017-06-18, 10:19   #59 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás „Kövessetek! Csak havi 20. Nem! 10 ezer. Fagyipénz.”

Ne mondja senki, hogy ezen a fórumon csak a marketing és egyéb ökörködés megy, nincs szó tőzsdéről, senki nem mutat éles számlát, realtime és nincs kit követni.

Állítom: a tőzsdézés tanulható. No, de mennyi az annyi?
160 ezret raktam eddig a tesztszámlára, 108 dolgozik, többi tartalék.
Eddig fél év alatt jött 13 ezer osztalék, 18 nyereség (28,7% hozam a 108-ra vetítve. Lesz ez jobb is, ha az angolok lenyugszanak, illetve veszek még a tartalékból) a 17,7 ezer költségen (ügyleti díj, kamat) felül.
Volt/lesz itt minden, ami állítólag tilos a tőzsdén: kis számla, brutál nagy költség, ellenmozgás, stop nélkül, alávétel…
De így is teljesült az 1. kommentben megfogalmazott cél alig fél év alatt. És ezzel itt befejeztem a nyilvános portfólió-építést.

Aki akar, a weboldalamon keressen, olvasson, kövessen, profitáljon, fizessen.
(féláron, amiért természetesen cserébe mentorlás jár minden témában)
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio170618.png  
Régi 2017-06-20, 10:26   #60 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Köszönöm a tömeges érdeklődést a fórum egyetlen, működő, igazi tőzsdei topicja iránt.

Igen, már 24 ezer felett van a lebegő nyereség a tesztszámlán…
A többi GYIK-re itt válaszolnék:
- Van főállásom, nekem ez hobbi, de ugyanakkor van vele munka is, így 15 fő alatt nem biztos, hogy megéri időt szánni a követésesdire (annyira azért nem vagyok paranoiás )
- a tartalom már jelszóval védett, azt csak az előfizetők kapják meg abban a hónapban
- kb. havonta nyitok egy-egy részvénypozit, de több elemzést csinálok, a blog hetente frissül több témában, ahol van lehetőség akár naponta is chatelni , konzultálni
- figyelek magyar részvényt is (és még sok mást)
- néha küldök majd hírlevelet is az aktualitásokról, de igény szerint fejleszthető a kapcsolattartás
- … folyt.köv.

Ne dumáljunk, csináljuk.
Régi 2017-07-12, 16:30   #61 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nálad mi a helyzet azzal a rohadt EDF-el? Még szerencs, hogy 10-nél zártam. 9,17 nél nyitott új vételt... hát...nem kecsegtet
Sok adólyukat akar betömni az új góré!
Eredetileg 2 pozim volt, az egyiket a tőkéhez képest már szép nyereséggel lezártam, a másikat meghagytam. Nekem szépen hozott, nem szidom.

Ma egyébként 3,3%-t emelkedett. Úgy tűnik, épp most van ismét jó (alá)vételi lehetőség, hisz visszakorrigált az utolsó hullám 61,8 Fibojához, és megint 30% diszkont van benne.
(bár ez már VIP ötlet, a fizetős tagoknak)
Régi 2017-07-12, 17:19   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Eredetileg 2 pozim volt, az egyiket a tőkéhez képest már szép nyereséggel lezártam, a másikat meghagytam. Nekem szépen hozott, nem szidom.

Ma egyébként 3,3%-t emelkedett. Úgy tűnik, épp most van ismét jó (alá)vételi lehetőség, hisz visszakorrigált az utolsó hullám 61,8 Fibojához, és megint 30% diszkont van benne.
Majd fizetek egy sört, de én 7,50 felett nem veszek
Nézd meg hány nap ültem benne boldogan... hogy csuktamwoonabe ott 10,20-nál
... most meg rámegy a gatyám is... mire leirtam, már -409 + a rezsi
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-edf_6_6_17_stav.jpg   reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-edf_6_6_17_1.jpg  
Régi 2017-07-12, 18:00   #63 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nézd meg hány nap ültem benne boldogan... hogy csuktamwoonabe ott 10,20-nál
... most meg rámegy a gatyám is...
A fundamentális alapú kereskedés nem a kapkodásról szól. Ha van okod várni, hát kiülöd, míg újra be nem érik a pozíció…
Egyébként kedvet kaptam tőled a Plusz500-hoz. 2000 féle termék és köztük sok részvény CFD...
Régi 2017-07-12, 18:01   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

VIP 5letre VIP kérdés: Szerinted hogy reagál erre a hírre részvény?
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdas...ak.643559.html

... a végén a lényeg!
Régi 2017-07-12, 18:42   #65 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
VIP 5letre VIP kérdés: Szerinted hogy reagál erre a hírre részvény?
2025-ig sok víz lefolyik a Szajnán…
De szerintem akkor is lesz áramfogyasztás és áramszolgáltató. Legfeljebb nem a nukleáris energiát, hanem pl. a megújuló energiaforrásokat fejlesztik.

Ilyen hírre hogy reagál? Fene tudja. Korábban is volt már hasonló hír, az után szépen emelkedett.
Így ha olcsó, veszek és kivárom, míg felmegy.
Régi 2017-07-17, 12:35   #66 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egyébként kedvet kaptam tőled a Plusz500-hoz. 2000 féle termék és köztük sok részvény CFD...
Mától együttműködök a +Plus500 brókerrel, amely nemzetközi részvények, ETF-k (tőzsdei befektetési alap), árupiaci, forex és egyéb termékek széles választékát kínálja költséghatékonyan.

Most már bárki nyithat a weboldalamon keresztül (bármelyik +Plus500 reklámra kattintva) demo (gyakorló) és éles számlát, ill. használhatja az egyszerűen kezelhető platformot, majd a moneymentor partnereként kérdezhet, tanulhat, megismerheti a saját lehetőségeit, követheti a hosszú és rövidtávú részvény, áru, forex és egyéb elemzéseket és kereskedéseket is.
Régi 2017-07-17, 12:48   #67 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mától együttműködök a +Plus500 brókerrel, amely nemzetközi részvények, ETF-k (tőzsdei befektetési alap), árupiaci, forex és egyéb termékek széles választékát kínálja költséghatékonyan.

Most már bárki nyithat a weboldalamon keresztül (bármelyik +Plus500 reklámra kattintva) demo (gyakorló) és éles számlát, ill. használhatja az egyszerűen kezelhető platformot, majd a moneymentor partnereként kérdezhet, tanulhat, megismerheti a saját lehetőségeit, követheti a hosszú és rövidtávú részvény, áru, forex és egyéb elemzéseket és kereskedéseket is.
Nekem meg ezért akartátok a fejem venni
Habár ezen a fórumon nem is használtam ki a parteri kapcsolatom... sok szerencsét
Régi 2017-07-17, 13:04   #68 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nekem meg ezért akartátok a fejem venni
Kösz.
Kompromisszumos megoldás.
A +Plus500-nál sok termék, sok részvény van és költséghatékony. Ez a lényeg.
De pl. a felülete nem alkalmas komoly (technikai) elemzésre.
Szerencsére erre buy&hold típusú részvénykereskedésnél nincs is szükség. És ami még hiányzik, azt én hozzárakom a weboldalamon. De csak tagoknak.
Régi 2017-07-17, 13:10   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kösz.
Kompromisszumos megoldás.
A +Plus500-nál sok termék, sok részvény van és költséghatékony. Ez a lényeg.
De pl. a felülete nem alkalmas komoly (technikai) elemzésre.
Szerencsére erre buy&hold típusú részvénykereskedésnél nincs is szükség. És ami még hiányzik, azt én hozzárakom a weboldalamon. De csak tagoknak.
Ezért elemzek máshol én is, de különben a letöltendő verzió nagyon is megfelel elemzésre, csak ki kell másolni a Web Trader amúgy is eléggé komolytalan és sokat kérdez... ezt csak ugy margóra mint VIP barátnak
Régi 2017-07-17, 20:36   #70 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 1
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ki mint vet, úgy arat...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 20:51   #71 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezekre mekkora a tőőőőőkeáttétel? A plus500 tuti nem igazi részvényeket nyomat, ez nem baj, de akkor cfd-kkel kisebb tőke mellett lehet kereskedni gondolom, ezért kérdezem.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 21:04   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezekre mekkora a tőőőőőkeáttétel? A plus500 tuti nem igazi részvényeket nyomat, ez nem baj, de akkor cfd-kkel kisebb tőke mellett lehet kereskedni gondolom, ezért kérdezem.
Lépjél be Dávid demoba, semmibe sem kerül... de én is beszervezhetlek élesben is
Régi 2017-07-18, 18:23   #73 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze, cfd-kről van szó.
Ebben a topicban éppen azt bizonyítottam, hogy kis pénzzel, akár 100e forinttal is érdemes nemzetközi részvény cfd-kel kereskedni.
Általában 1:10 tőkeáttétel van. Ez elég is, hogy nyugodtan tudjak aludni buy&hold stratégiánál. Lehet ezzel okosan kereskedni.

Neked ott vannak a criptovaluták is. Azoknál 1:5, 1:10. 1:30 tőkeáttételeket látok.

De C@maronak igaza van: próbáld ki, nyiss egy demót ingyen, kötelezettségek nélkül, itt:
Régi 2017-07-18, 22:55   #74 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Persze, cfd-kről van szó.
Ebben a topicban éppen azt bizonyítottam, hogy kis pénzzel, akár 100e forinttal is érdemes nemzetközi részvény cfd-kel kereskedni.
Általában 1:10 tőkeáttétel van. Ez elég is, hogy nyugodtan tudjak aludni buy&hold stratégiánál. Lehet ezzel okosan kereskedni.

Neked ott vannak a criptovaluták is. Azoknál 1:5, 1:10. 1:30 tőkeáttételeket látok.

De C@maronak igaza van: próbáld ki, nyiss egy demót ingyen, kötelezettségek nélkül, itt:
Ránézek, de inkább a Plus500 részvényeiben látok perspektívát már egy ideje
Április óta +50%
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-plus500.png  
Régi 2017-07-20, 10:28   #75 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Nem voltam gép előtt, nem állítottam át az elsődleges célárat, így ma, mikor megugrott az NN, profit taking lett a vége.

Nézzük ezt a pozíciót számokban:
Hozam: 19045 Ft / költség nélkül 15879
Margin: 20699. Erre vetített hozam: 92% / 76,7%
Teljes pozíció tőkeáttétellel: 136632. Erre vetített hozam: 14% / 11%
Tőke: 160000. Erre vetített hozam: 12,5% / 10%
Pozícióban töltött idő: 5 hónap.

Tudom, forexben állítólag többet és gyorsabban lehet keresni.
Itt ilyen a realitás, 100% találati arány mellett.

Érdemes-e követni?
Néhány százezres tőkénél a hozamból kijön a teljes költség, és még a piaci kamatok felett marad is.

És valami ilyesmit látnál a számládon:
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-plus500.png  
Régi 2017-07-20, 11:14   #76 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 366
shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.shortosgyula elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

100% -os találati arány mellett lehetnél kicsit merészebb is a pozícióméretet illetően.
shortosgyula nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-20, 11:47   #77 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
100% -os találati arány mellett lehetnél kicsit merészebb is a pozícióméretet illetően.
Másik brókernél 100+60 ezres tesztszámlán kezdtem, így az ott kereskedett paramétereket hasonlítgatom a +plusz500-assal.
De felőlem mindenki felszorozhatja magának.

Ez a fajta kereskedés egyébként a szűrésen, kiválasztáson, az óvatos méretezésen és a türelmen múlik.
Régi 2017-07-20, 15:08   #78 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez a fajta kereskedés egyébként a szűrésen, kiválasztáson, az óvatos méretezésen és a türelmen múlik.
Szia Moneymentor!

Szeretném Neked és minden buy and hold stílusban befektető tradertársnak figyelmébe ajánlani az alábbi cikket:

http://alapblog.hu/lehangolo-hozamkilatasok/

Nem állítom, hogy egy az egyben el kell fogadni a végkövetkeztetéseit, de szerintem elgondolkodni mindenképp érdemes a leírtakról kicsit tágabb kontextusba helyezve ezáltal az egyéni részvények kiválasztásával, vásárlásával kapcsolatos döntéseket.
Régi 2017-07-20, 15:34   #79 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szeretném Neked és minden buy and hold stílusban befektető tradertársnak figyelmébe ajánlani
Szia!
Kösz, érdekes. De kicsit depis a cikk.

A befektetői profit 2 forrásból származik: osztalék ás árfolyamnyereség.

Az előbbi kisebb és bizonytalanabb volt az elmúlt években is. Nem DCF modell alapján kereskedem, engem kevésbé érdekel.

Viszont úgy gondolom, mindig lesznek alulárazott magyar és nemzetközi részvények (főleg egy esetleges korrekció után ! ), amit érdemes olcsón venni, egy ideig tartani, majd egy reális profittal eladni.

Ez azért nem a klasszikus buy&20+ évig hold, hanem inkább fund-tech swing.
Régi 2017-07-20, 18:27   #80 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Valamelyik cég honlapján régen olvastam hogy náluk részvény cfdre van osztalék, tehát szimulálja az igazit.
Random Capitalnál talán lehet napontúl tartani tőkeáttéttel igazit.
Mennyit lehet keresni buy and hold módon részvényekkel évente? 20%? 30%?
A swap nagyon sokat megeszik ebből.

Részvényindexeken mt4en futuresre nincs swap. Egy dax, vagy hasonló index mögött ott egy ország és annak sok részvénye, biztonságosabb mint egy részvény.
A buy and hold rosszul is elsülhet. Évekig mehet lefele a trend. A stopos technikai kereskedést biztonságosabbnak tartom.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-20, 18:57   #81 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Moneymentor!

Szeretném Neked és minden buy and hold stílusban befektető tradertársnak figyelmébe ajánlani az alábbi cikket:

http://alapblog.hu/lehangolo-hozamkilatasok/

Nem állítom, hogy egy az egyben el kell fogadni a végkövetkeztetéseit, de szerintem elgondolkodni mindenképp érdemes a leírtakról kicsit tágabb kontextusba helyezve ezáltal az egyéni részvények kiválasztásával, vásárlásával kapcsolatos döntéseket.
Érdekes a cikk. A baj ott van, hogy ilyen szituáció még sohasem volt eddig, így akár még 10 évig is mehetnek fel az árak. Miért ne mehetnének? Érdemes elolvasni A fekete hattyú című könyvet Talebtől. Mindenki várja a shortot, közben elmegy a vonat mellettünk. Egyelőre még hoz pénzt a buy and hold, S&P csak megy felfelé akadálytalanul. Én addig inkább veszek (rá), amíg a chart mutatja. Ha majd jön a zuhi, más lesz, de sokan évek óta várnak. Mire???
Régi 2017-07-20, 19:15   #82 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A buy and hold rosszul is elsülhet.
Több témát dobtál fel, amire érdemes reagálni:

1. Igen, cfd után is kaptam osztalékot. De, mint fentebb írtam, ez a nyereség kisebb része. Viszont cfd-t rugalmasabban tudod méretezni, ill. nem kell annyi tőke az áttétel miatt.
2. Mennyit lehet keresni? Attól függ, mekkora kockázatot vállalsz. De a topic szándéka az volt, hogy bizonyítsa, legalább annyit, mint a profi alapkezelők. Egyébként sokan boldogok lennének azzal az évi 20-30%-kal is.
3. Nem eszi meg a swap. Nézd meg a fenti képeket.
4. Index más kategória. Az a piac általános hangulatát mutatja. Vannak benne jó és rossz részvények, alul és főként túlértékeltek. Nem képezi le a teljes gazdaságot (lásd a BUX szárnyal, Magyarország pedig …), és nem biztonságosabb, mint egy jól kiválasztott, alacsony Bétájú részvény.
5. Buy&hold akkor sül el rosszul, ha rossz a kiválasztás, túlzott a pozícióméretezés és nincs türelem.
6. Ha lefele megy a trend, olcsóbban lehet majd venni, ha jön a setup.
7. A stopot én is javaslom mindenkinek, aki technikai alapon kereskedik. Fundamentális kereskedésnél elsősorban nem így kezeljük a kockázatot, hanem pl. helyes pozícióméretezéssel, alapos elemzéssel.
Régi 2017-07-20, 20:44   #83 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Én örülnék 20-30%-nak tőkeáttét nélkül, viszont a legtöbben mégcsak nem is nyereségesek sehány százalékosan hosszú távon. Erre rájön még a swap.
Egész év alatt az összes nyertes és vesztes pozikra fizetünk sok swapot és spredet. Lehet hogy egy pozid csak 1 hónapig tartod, de utána nyitsz még többet. Sok kicsi sokra megy, részvényeknél a jutalék vagy spred is jelentősen nagyobb mint fxen vagy indexen pl dax, bux. Fxre ráadásul a swap lehet pozitív, határidősre meg 0.
Tőkeáttéttel többet kereshetsz de arányosan nőnek a költségek is. Aki meg nem nyereséges annak még rosszabb. Én örülnék évi 10%-nak is de az össz swap szerintem elvisz ötöt belőle.
Részvény szerintem sérülékeny, csődbe tud menni. Egy pénznem vagy egy bux index mögött egy ország van. Hosszú távra biztonságosabb.
Régi 2017-07-20, 20:50   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én is örülnék 20-30%-nak, tőkeáttét nélkül ez nagyon jó szint, viszont a legtöbben mégcsak nem is nyereségesek sehány százalékosan hosszú távon. Erre rájön még a swap.
Egész év alatt az összes nyertes és vesztes pozikra fizetünk sok swapot és spredet. Lehet hogy egy pozid csak 1 hónapig tartod, de utána nyitsz még többet. Sok kicsi sokra megy, részvényeknél a jutalék vagy spred is jelentősen nagyobb mint fxen vagy indexen pl dax, bux. Fxre ráadásul a swap lehet pozitív, határidősre meg 0.
Tőkeáttéttel többet kereshetsz de arányosan nőnek a költségek is. Aki meg nem nyereséges annak még rosszabb. Én örülnék évi 10%-nak is de az össz swap szerintem elvisz ötöt belőle.
Részvény szerintem sérülékeny, csődbe tud menni. Egy pénznem vagy egy bux index mögött egy ország van. Hosszú távra biztonságosabb.
Cica, gondolom... szeretnél egy olyan autót, amibe nem kell energia, benzin, olaj... szóval semmi, csak úgy megy magától és kész
Neked mindig a swapokkal meg spredekkel van bajod? Ki nem szarja le, ha nyereséges vagy! Jó lóra kell tenni és jóirányba állítani
Régi 2017-07-20, 21:08   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak el akartam mondani az előny hátrányokat.
Úgy csinálsz mintha hülyeséget mondtam volna, de én figyelembe vettem azt a szempontot is hogy a legtöbben veszteségesek vagy nulla körüliek, vagy nem eléggé nyereségesek, nekik sokat számítanak a költségek.
Mondjuk hogy évi 10%ot tudnék elérni, átlagosan 2 hónapig tartok egy pozit és évente 15 darabot. Az adó, spred, swap, slippage elvisznek mondjuk hetet akkor marad 3%. Ennyiért nem éri meg. Ha eléggé nyereséges vagy akkor is sokkal több költséget fizetsz mint hinnéd. Tőkeáttéttel nő minden költség, még ha havonta 300 ezer forintot keresel részvénnyel az sokkal több lenne ha inkább határidős daxal keresnéd.
Az volna a kérdésem moneymentor csak a részvényekhez értesz?
Határidősnek sok komoly előnye van.
Régi 2017-07-20, 21:11   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem akarlak titeket megbántani de logikus és helyes állításaim vannak szerintem, ti meg mindig hülyét csináltok belőlem. Mit értetlenkedtek mindig? Ezeket mind illene tudnia mindenkinek. Amikor igazságokat leírok mindig valaki nekem támad. Fene essen belétek. Na mindegy.
Régi 2017-07-20, 21:35   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rengeteg költséget lehet daxal megspórolni, fillérekbe kerül a spred, nincs swap. Sokkal több pénzem marad meg. Részvényekbe azt nem szeretem hogy drága. Tévedhetek, de amikor tényeket írok és abba köttök bele az bosszantó.
Régi 2017-07-20, 22:02   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem akarlak titeket megbántani de logikus és helyes állításaim vannak szerintem, ti meg mindig hülyét csináltok belőlem. Mit értetlenkedtek mindig? Ezeket mind illene tudnia mindenkinek. Amikor igazságokat leírok mindig valaki nekem támad. Fene essen belétek. Na mindegy.
Jajjjjjjjjjj cica, eszem azt a csöpppp kis szád
Most rontást kűűűűűté rám
Régi 2017-07-20, 22:09   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Dehogy csak itt töröm magam hogy fárasszalak szorgalmasan titeket erre ez a hála.
Borzasztó.
Régi 2017-07-20, 22:16   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dehogy csak itt töröm magam hogy fárasszalak szorgalmasan titeket erre ez a hála.
Borzasztó.
Végre, látom a fogaid
Ez egy havi kereskedésem összesítése, hát mond meg... kit zavar az a swap meg a komissió, meg a mitooménmi ott Pl. a Földgáznál... belefutottam a görgetésbe
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_jun7_jul7_sum.jpg   reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_jun7_jul7_sum_2.jpg  
Régi 2017-07-20, 22:24   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem mindenki akkora ász mint te. Én örülnék évi 20 százaléknak de az egészet elvinné a swap meg egyéb. Nagyon nyereséges kell legyek hogy ne számítson.
Régi 2017-07-20, 22:26   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem mindenki akkora ász mint te. Én örülnék évi 20 százaléknak de az egészet elvinné a swap meg egyéb. Nagyon nyereséges kell legyek hogy ne számítson.
Mennyire akarsz 20%-ot? tisztááán
Régi 2017-07-20, 22:45   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Inkább összeget nem mondanék. De a banki kamatnál nettó 10% is sokkal több.
Plus500on tanultam eleinte fxet. Szeretem a feelingjét. Ott nézegettem sokat néha reggelig az árfolyamokat backtestelni. Csak demón.
Cégek közt nem tűnik komolynak.
Régi 2017-07-21, 03:03   #94 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az volna a kérdésem moneymentor csak a részvényekhez értesz?
Hát feladtad a leckét, hogy mit és hogyan válaszoljak…
Elsőre eszembe jutott néhány ironikus poén, aztán gondoltam, egy az egyben bemásolom a saját írásodat (Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ), de végül elhatároztam, hogy inkább türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet hagyom fejlődni…

Kedves csodamacska!
Örülünk a hozzászólásainak, mely mutatja, hogy bizony nagy szükség van arra az ismeretterjesztő munkára, amit weboldalunkon végzünk.
Szolgáltatásunkkal éppen az a cél, hogy 20+ éves pénzügyi tudásunk és tapasztalatunk legjavát nyújtva elkalauzoljuk az ügyfeleinket a pénzügyi piaci termékek, de leginkább a befektetések útvesztőiben.

Kérjük olvassa el figyelmesen tájékoztatónkat újra ( http://kriminalm.wixsite.com/moneyme...tor-megoldasok ), fizessen elő Ön is, nyisson számlát, kövesse a moneymentort.

Nem kell tehát 20, vagy 100 milliós számlával rendelkeznie, ha privát banki segítségre van szüksége.
Sok sikert kívánunk és kínálunk.
üdv
Régi 2017-07-21, 20:10   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát feladtad a leckét, hogy mit és hogyan válaszoljak…
Elsőre eszembe jutott néhány ironikus poén, aztán gondoltam, egy az egyben bemásolom a saját írásodat (Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ), de végül elhatároztam, hogy inkább türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet hagyom fejlődni…

Kedves csodamacska!
Örülünk a hozzászólásainak, mely mutatja, hogy bizony nagy szükség van arra az ismeretterjesztő munkára, amit weboldalunkon végzünk.
Szolgáltatásunkkal éppen az a cél, hogy 20+ éves pénzügyi tudásunk és tapasztalatunk legjavát nyújtva elkalauzoljuk az ügyfeleinket a pénzügyi piaci termékek, de leginkább a befektetések útvesztőiben.

Kérjük olvassa el figyelmesen tájékoztatónkat újra ( http://kriminalm.wixsite.com/moneyme...tor-megoldasok ), fizessen elő Ön is, nyisson számlát, kövesse a moneymentort.

Nem kell tehát 20, vagy 100 milliós számlával rendelkeznie, ha privát banki segítségre van szüksége.
Sok sikert kívánunk és kínálunk.
üdv
Misikém, hát ez igen
Mennyit kell előfizetni VIP tagoknak
... én is nyitok egy CHART-STRATÉGIA oktatást. 10e a beugró
... 1 hét alatt, ha nem duplázza meg a számláját, akkor én fizetek
Régi 2017-07-22, 02:41   #96 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.891
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A saját tőkédet kockáztatnád ilyen hozamért? Sztem akkor másban érdemes gondolkodni. Pl ingatlant adj bérbe de tőzsdén évi 20%-ért kockáztatni saját tőkét az csak mérgelődés lehet. A kockázat és a hozam elképesztően aránytalan.
Nem szabad a banki kamatokhoz mérni a spekulációt.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 05:02   #97 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

C@maro:
Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.
Ha demo, vagy szembeállított számlákon ellentétes kereskedésből a jobb, vagy egyéb trükk, nem érdekel.
Ha igaz, az ilyen emberektől én is szívesen tanulnék. Még ha nem hetente duplázunk, akkor is. Komolyan.

De maradjunk két lábbal a földön. Akikkel én találkozom, az átlag magyar, nem ilyen problémákkal küzd, nem ilyesmiben van szüksége segítségre.
Viszont az én időm is (fagyi)pénz.

Mybusiness:
Szinte egy mondatoddal sem értek egyet.
Az ügyfelek általában bizony saját megtakarított pénzüket kockáztatják mindenféle befektetésben.
20+% hozam ma kifejezetten jónak számít a piacon. (Egyébként miért ez a szám ragadt meg?)
Az ingatlan se tud többet, ott is hullámzik az ár, van költség, mérgelődés (keresés, adásvételi procedúra, felújítás, albérlőkkel vita, nehezebben mozgatod a tőkét, stb.), ahhoz is érteni kell, mint a tőzsdéhez.
„Az a kockázat, ha nem tudod, hogy mit csinálsz.” – Warren Buffett
A banki kamat és a spekuláció (és minden más megoldás) ugyanazon a tőkepiaci egyenesen helyezkedik el. Kérdés kinek, melyiket, milyen súllyal ajánljuk.
Régi 2017-07-22, 07:52   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro:
Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.
Ha demo, vagy szembeállított számlákon ellentétes kereskedésből a jobb, vagy egyéb trükk, nem érdekel.
Ha igaz, az ilyen emberektől én is szívesen tanulnék. Még ha nem hetente duplázunk, akkor is. Komolyan.

De maradjunk két lábbal a földön. Akikkel én találkozom, az átlag magyar, nem ilyen problémákkal küzd, nem ilyesmiben van szüksége segítségre.
Viszont az én időm is (fagyi)pénz.
Trükknek nem nevezném, habár... lehetne az is, de mégis valóság! Nem fogom itt nyilvánosan kiteregetni a forgatókönyvet.
Aki figyeli a posztjaimat, annak vagy összeáll a kép... vagy vessen magára
A lényeget publikáltam: rébuszokban, hülyeségekben, viccesen és főleg képekben. Olyan ez mint a puzzle, össze kell rakni!

''Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.''

Látod! én ezt észre sem vettem... én csak azt néztem, hogy legyen 36e eróm a megnyitáshoz... és hogy ez kinél hány%, azt mindenki maga dönti el!
Lezártam a GBPAUD pozíciót, mert..., de lesz másik

Kitippeltem a fórumon 3+1 +1 embert, akikkel ''talán'' tudnék összehozni egy komoly csoportot, hogy segíteni tudjunk az embereken... már akin lehet és megérdemli
Gondolkodom tényleg 1hetes táboron is, valahol a tengerparton... vagy egy meghitt, csendes tóparton... csak legyen net..., ahol 1 hetes élő kereskedés mellett megosztanám a ''CHART-STRATÉGIA'' alapjait.
Szóval... keresem az embereket és téged a tegnapi ''türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet'' ... lehetnél a szóvivő moderátor
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_stav_1.jpg  
Régi 2017-07-22, 08:17   #99 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 683
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Végre, látom a fogaid
Ez egy havi kereskedésem összesítése, hát mond meg... kit zavar az a swap meg a komissió, meg a mitooménmi ott Pl. a Földgáznál... belefutottam a görgetésbe
Erről beszéltem márpárszo...
Gratulálok!
Tényleg, akinek a stratiját megborítja a spread, a swap, vagy valami hasonló költség, ott szar a starti.

Bőségesen kell lennie nyereségnek, különben ha egy strat brókerfüggő, akkor felejtő.

Szép tradek!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 08:30   #100 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem fogom itt nyilvánosan kiteregetni a forgatókönyvet.
A lényeget publikáltam: rébuszokban, hülyeségekben, viccesen és főleg képekben.
Itt a fórumon én is ezt csinálom. De ez nem oktatás, és nem is hatékony.
Ezzel szemben egy részletesen leírt forgatókönyv, egy-egy téma kibeszélése, vagy néhány fő mentorálása ennél hatékonyabb lehet.
De a „bűbájos-türelmes moderátor” szerep helyett eleinte inkább csendes megfigyelő lennék más játékában.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 21:19
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 08:56
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 19:36
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 23:05
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 17:47

A pontos idő 22:09 , a GMT +1 időzóna szerint.