Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-08, 17:08   #51 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.179
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Durván bezuhant az EDF. Szokott ilyen lenni pl. osztalékfizetésnél. Értesítettek is, hogy 3500 Ft-ot elkönyveltek a számlán (korábban ez kérdés volt, hogy számolják el).
Szerintem most még érdemesebb venni, így lehet, hogy újabb összeget nyomok a számlára, és "aláveszek".
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio4.png  
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-08, 18:31   #52 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 273
Hírnév szint: 1
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Durván bezuhant az EDF. Szokott ilyen lenni pl. osztalékfizetésnél. Értesítettek is, hogy 3500 Ft-ot elkönyveltek a számlán (korábban ez kérdés volt, hogy számolják el).
Szerintem most még érdemesebb venni, így lehet, hogy újabb összeget nyomok a számlára, és "aláveszek".
Szia!

Érdekes ez a CFD portfólió építési kísérlet, mindig jó témákat vetsz fel, köszönet érte.

Az EDF higítás előtt azért ezt javaslom olvasd el:

http://www.teletrader.com/edf-edf-an...=1488997427679

Ma jelent meg, szerintem ezért (is) zuhant ekkorát.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-03-09, 16:17   #53 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes ez a CFD portfólió építési kísérlet,

Az EDF higítás előtt azért ezt javaslom olvasd el:
Igen. Bár ez tőzsdefórum, de gyanítom, kevesen mélyedtek bele a nemzetközi piacokon részvénybefektetésbe. Ez egy „esettanulmány”, amin keresztül sok érdekes tapasztalatra lehet majd szert tenni kb. 1 év alatt.

Hm. Érdekes, de valószínűleg nem negatív a hír, mégis kicsit új helyzetet teremt. Ha jól értem, tőkeemelés, új részvényjegyzés a 2017-2020 közötti fejlesztésekhez, amibe vastagon beszáll a francia állam is. A cég nem lesz rosszabb, sőt.

Szavazzunk, most venni vagy nem venni?
Régi 2017-03-09, 16:46   #54 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 273
Hírnév szint: 1
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen. Bár ez tőzsdefórum, de gyanítom, kevesen mélyedtek bele a nemzetközi piacokon részvénybefektetésbe. Ez egy „esettanulmány”, amin keresztül sok érdekes tapasztalatra lehet majd szert tenni kb. 1 év alatt.

Hm. Érdekes, de valószínűleg nem negatív a hír, mégis kicsit új helyzetet teremt. Ha jól értem, tőkeemelés, új részvényjegyzés a 2017-2020 közötti fejlesztésekhez, amibe vastagon beszáll a francia állam is. A cég nem lesz rosszabb, sőt.

Szia!

Egy szavazat a nem mellett.

Indoklás:

1, Árfolyam reakció a hírre: -15% zuhanás gappel, történelmi mélypontra Következtetés: a piac nem jól fogadta a hírt. Persze a túlreagálás benne van a pakliban.
2, Árprémium: Az új részvénykibocsátás árfolyama 6,35, a jelenlegi ár alatt 20 százalékkal. Következtetés: Miért venne valaki 7,9-en, ha 6,35-ön is megteheti. Igaz: az új részvény hozzáférhetősége és jogosultsága -ha jól értem- korlátozott.
3, Az állam tulajdonos lesz. Ez önmagában nem jó hír, mert csak azt szokták szanálni, akinek szüksége van rá.
4. TA ok: A részvény árfolyama öt év alatt negyedelődött, fordulatra utaló jel nincs. (Mindezt történelmi bikapiacon)
5, Elvi Money management ok: vesztő pozícióra ne vegyünk rá.
6. Fundamentális ok: az energiapiac forrong, a jövő trendjei a jelenlegi üzleti modell teljes átalakulása felé mutatnak.

Persze a tévedés joga fenntartva, ez csak egy személyes (és gyors) vélemény a partvonal mellől. Alapos fundamentális elemzés után lehet, hogy más lenne a végkövetkeztetésem.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-09, 17:18   #55 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 715
Hírnév szint: 2
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Majdnem sikerült eltalálnom a vételi pozit, de nam nyitott. Szerintem jön ez lejjebb is, megvárom.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-edf_mgb.jpg  
C@maro elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-09, 18:44   #56 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy szavazat a nem mellett.
Indoklás:
Úgy látom, eddig egy-egy.

Én igazából még nem tudom.
Pánikol a Piac, de ekkor érdemes venni.
Engem is zavar az a 6,35-ös ár, de ha jól értem, ez jelentős diszkontot tartalmaz.
Az állam már most is többségi tulajdonos, ami nem ritka közműcégnél.
Eddig is használtam a hígítást részvényeknél, ha az fundamentálisan jobb vételt jelentett. A számok pedig jók.
TA majd idővel követi, de persze segítheti is az időzítést.
Régi 2017-03-09, 19:47   #57 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 715
Hírnév szint: 2
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mivel már pluszban voltam, vettem 200 Debenhams DEB.UK cfd-t is.

Nem igazán hallottam még erről a cégről, pedig 1778 óta működik, 240 áruházzal, 27 országban, 30 ezer alkalmazottal. http://www.debenhams.com/
Fundamentálisan jó adatokat találtam, de aztán mégis elbizonytalanodtam az árazása miatt.
Én 0,53 fontért vettem, de több helyen a DEBENHAMS PLC ORD 0.01P nevű részvényt 53,25-ért árazzák (pl. LSE).
Ha a helyes ár 0,53, akkor jó vétel volt, ha 53,25, akkor ezt nagyon benéztem.

A megoldás (és tanulság) abban az ORD 0.01P-ben van.
Ti ezt hogy értelmezitek? Tud erről valaki valahol pontos leírást?
Megnyilt a DEBENHAMS megbizásom tegnap, remélem jo vétel lesz.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-debenhams-megnyilt.jpg  
C@maro elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-10, 09:00   #58 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Majdnem sikerült eltalálnom a vételi pozit,
Rányitottam én is, mert bízok a fundamentumokban.

De azért rakok a számlára egy 50 ezres vésztartalékot, ha valami krach történne. (Legfeljebb továbbküldöm majd egy forex számlára később.)
További lehetőség, hogy realizálom a Cofa nyereséget, ha elérte az első célárat 7,5 körül és oldalazásba/korrekcióba kezd.

Olyan ez, mint egy sakkparti. A végén győzni kell.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio5.png  
Régi 2017-06-18, 09:19   #59 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás „Kövessetek! Csak havi 20. Nem! 10 ezer. Fagyipénz.”

Ne mondja senki, hogy ezen a fórumon csak a marketing és egyéb ökörködés megy, nincs szó tőzsdéről, senki nem mutat éles számlát, realtime és nincs kit követni.

Állítom: a tőzsdézés tanulható. No, de mennyi az annyi?
160 ezret raktam eddig a tesztszámlára, 108 dolgozik, többi tartalék.
Eddig fél év alatt jött 13 ezer osztalék, 18 nyereség (28,7% hozam a 108-ra vetítve. Lesz ez jobb is, ha az angolok lenyugszanak, illetve veszek még a tartalékból) a 17,7 ezer költségen (ügyleti díj, kamat) felül.
Volt/lesz itt minden, ami állítólag tilos a tőzsdén: kis számla, brutál nagy költség, ellenmozgás, stop nélkül, alávétel…
De így is teljesült az 1. kommentben megfogalmazott cél alig fél év alatt. És ezzel itt befejeztem a nyilvános portfólió-építést.

Aki akar, a weboldalamon keressen, olvasson, kövessen, profitáljon, fizessen.
(féláron, amiért természetesen cserébe mentorlás jár minden témában)
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio170618.png  
Régi 2017-06-20, 09:26   #60 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Köszönöm a tömeges érdeklődést a fórum egyetlen, működő, igazi tőzsdei topicja iránt.

Igen, már 24 ezer felett van a lebegő nyereség a tesztszámlán…
A többi GYIK-re itt válaszolnék:
- Van főállásom, nekem ez hobbi, de ugyanakkor van vele munka is, így 15 fő alatt nem biztos, hogy megéri időt szánni a követésesdire (annyira azért nem vagyok paranoiás )
- a tartalom már jelszóval védett, azt csak az előfizetők kapják meg abban a hónapban
- kb. havonta nyitok egy-egy részvénypozit, de több elemzést csinálok, a blog hetente frissül több témában, ahol van lehetőség akár naponta is chatelni , konzultálni
- figyelek magyar részvényt is (és még sok mást)
- néha küldök majd hírlevelet is az aktualitásokról, de igény szerint fejleszthető a kapcsolattartás
- … folyt.köv.

Ne dumáljunk, csináljuk.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2064 2017-05-07 20:01
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 18:36
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 16:47

A pontos idő 11:32 , a GMT +1 időzóna szerint.