Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-07-22, 08:07   #101 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.054
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erről beszéltem márpárszo...
Gratulálok!
Tényleg, akinek a stratiját megborítja a spread, a swap, vagy valami hasonló költség, ott szar a starti.

Bőségesen kell lennie nyereségnek, különben ha egy strat brókerfüggő, akkor felejtő.

Szép tradek!
Köszönöm!

Én is gratulálok neked!
Te is benne vagy a pakliban, szivesen leülnék veled diskurálni

Mai délelőtti program: elemzés, dinamika számítás -JPY, GBP, AUD, NZD, EUR vs minden.
C@maro elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 12:26   #102 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Van választásom akkor olyan instrumentumokat keresek ami olcsó és sokat szokott menni az ár.
Nem számolom ki de mondjuk évi 400 ezer forintot spórolok ha nem drága instrumentumokon vagyok az nekem számít, ha eléggé nyereséges lennék akkor is számít mert sokkal több marad meg. Aki veszteséges annak meg csökkenti a mínuszát, aki nyereséges annak növeli a plusszát.
Tőkeáttét és trédek száma nagyon befolyásolja ezt.
Évi 20% nekem örömteli, tegyük fel 5 millió forintnál főleg ha visszaforgatom kamatos kamatra. Olyan megtakarításra gondolok ami erre a célra van.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-07-22, 12:44   #103 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Van választásom akkor olyan instrumentumokat keresek ami olcsó és sokat szokott menni az ár.
Nem számolom ki de mondjuk évi 400 ezer forintot spórolok ha nem drága instrumentumokon vagyok az nekem számít, ha eléggé nyereséges lennék akkor is számít mert sokkal több marad meg. Aki veszteséges annak meg csökkenti a mínuszát, aki nyereséges annak növeli a plusszát.
Évi 20% nekem örömteli, tegyük fel 5 millió forintnál főleg ha visszaforgatom kamatos kamatra. Olyan megtakarításra gondolok ami erre a célra van.
Engem kimondottan érdekelne egy ilyen számlatörténet... hátha tudok segíteni, mit csinálsz rosszul.
Régi 2017-07-22, 12:57   #104 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 69
Hírnév szint: 1
binarytrader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezt a kamatos visszaforgatást évek óta álmodozod. Kíváncsi leszek, amikor el is kezded, és már 100-200 lotokat kell majd benyitnod...
Valaki írta már itt ezt a fajta megközelítést, hogy baromság. Nem kivitelezhető. Papíron remek, élesben más. Ezek a 10 dollárból 1 milliárdok, folyamatos lotemeléssel, kamatos kamattal, mesék. Biztos van egy-két manusz szétkokózva megcsinálja, garantálom nem te leszel az. Pláne, ennyit rágódsz rajta, meg mélázol.

Maró Karcsi meg egy másik történet a maga napi 20-30 millió huf-os nyerőivel, az apránként(értsd: évekig) adagolgatott plussz500-ával, és a szép lassan eljutunk a végkifejlethez, amikor is beérik a "gyümölcs": az egzotikus tengerparton tartott fullos trader oktatással ki tudja mennyiért... Hozzá képest a lassú víz partot mos lófarok. Ja és nem az állítólagos derék munkásainak ajánlja fel, hanem anonim noname forumos kitudjakiknek. Ez a a legszebb és legkorrektebb az egészben
binarytrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 13:30   #105 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Egy darabig működik a kamatos kamat, nem baj.
Nyilván nagyobb megtakarítással többet lehet nyerni egy bizonyos határig.
Mire jó sokkal drágább instrumentumon kereskedni ahol az évi nyereséged kitudja hány százalékát bukod a többletköltség miatt?
Régi 2017-07-22, 14:26   #106 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Engem kimondottan érdekelne egy ilyen számlatörténet... hátha tudok segíteni, mit csinálsz rosszul.
Moneymentor részvényezik napontúl. Néztem párat, ezeken a swap évi kb 9%-a a pozinak.
Ha 5 milliós pozikat nyitok és év közben összesen 300 napig tartom őket, egyik pozit mondjuk 30 napig+másikat 45 napig stb, akkor egy év alatt 375 ezer forintot fizetek swapra. Ez kivonódik a nyereségemből.
Futuresen ingyen van a swap, akkor minek dobjak ki az ablakon évi 375 ezer forintot.
Tettem még egy elkeseredett próbát hogy logikus döntésekben segítsek.
Nyilván ha csak részvényhez ért Moneymentor és indexhez nem, akkor más a helyzet, de én pl kizárólag technikai alapon kereskedek, fx index vagy akármi, nekem lényeg hogy sokat menjen olcsó legyen ahogy Shortosgyula is mondta.
Régi 2017-07-22, 16:43   #107 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nyilván ha csak részvényhez ért Moneymentor és indexhez nem, akkor más a helyzet, de én pl kizárólag technikai alapon kereskedek, fx index vagy akármi, nekem lényeg hogy sokat menjen olcsó legyen
Kedves csodamacska!
Felmerül a kérdés, hogy te egyáltalán értesz valamihez? Tisztában vagy legalább az alapfogalmakkal? Valóban van olyan tapasztalatod, amivel meg tudod ítélni, hogy hogyan és mivel lehet pénzt keresni, és mivel nem?

Egyébként ez egy részvény topic, amiben sikerült bebizonyítani, hogy a Graham-Buffett vonalon haladva lehet részvényekkel néhány hónapos időtávon komoly nyereséggel kereskedni a nagy költség és swap ellenére is. De tovább finomítom a dolgot, és a követőimnek inkább már olyan brókert ajánlok, ahol a margin és a költségek jóval alacsonyabbak. Mégis, mit nem lehet ezen érteni?

De index kell? Írtam erről a blogomon. Kiszámoljam neked a US30, vagy a BUX belső értékét? De a jövőben ezeket már nem a fórumon osztom meg.
Árupiac? Írtam erről a blogomon. Arany, olaj, kukorica, kávé, stb, de csak tagoknak.
Forex? Indítottam rá a haladóknak külön topicot, sőt saját daytrade statégiámat tudom mellé tenni.
Kötvény, befalapok? Biztosítás, LTP? CSOK? Hitel? Egyéb? Megoldható, mindent a maga helyén, a maga idejében.

Szóval tudsz pénzt keresni részvénnyel, vagy nem? Ha igen, oké. Ha nem, de érdekel, fizess elő és kövesd. Ha nem érdekel, lehet a következő topicban fáradni és hagyjuk a szófosást a swapról...

(hopp, kiestem a türelmes-bűbájos szerepből. Ezért sietve hozzáteszem, hogy please.)
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 17:33   #108 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem akartalak megbántani, azt hittem legjobban részvényhez értesz. Mert ha indexhez is, azzal sokkal jobban megéri foglalkozni. Több marad meg a nyereségből. Csak ezt akartam mondani.
Régi 2017-07-22, 18:40   #109 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nem akartalak megbántani,
Nem bántottál meg. De idegesítő, hogy nem látod a fától az erdőt.
Na nézzük mégegyszer, utoljára ezt a swap témát a kedvedért.

A korábban jelzett pozícióban ( Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ) a marginom 20699 ft volt, a pozíció méretem 136632, azaz 115933 ft-ot kaptam kölcsön 5 hónapra 1249 ft kamatra.
Ez egy hónapra 250 ft, éves szinten 3000, azaz 2,6% hitelkamat.

Ez pedig qva jó most a piacon, jobb, mint a jelzáloghiteleké, messze jobb, mint a szabad felhasználású személyi hiteleké.

Ha a nyitási és zárási költséget is nézzük, az tényleg soknak tűnhet (a fenti 4-szerese), de más brókerek is kérnek ennyit, s mivel ebben a kereskedésben jóval nagyobb potenciál volt, így nekem megérte még itt is megkockáztatni.

De… a +Plus500-zal ugyanezt a jövőben kisebb költségért le tudom kereskedni, így még több profit maradhat hasonló szituációban minden követő zsebében.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-swap.png  
Régi 2017-07-22, 18:44   #110 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
binarytrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt a kamatos visszaforgatást évek óta álmodozod. Kíváncsi leszek, amikor el is kezded, és már 100-200 lotokat kell majd benyitnod...
Valaki írta már itt ezt a fajta megközelítést, hogy baromság. Nem kivitelezhető. Papíron remek, élesben más. Ezek a 10 dollárból 1 milliárdok, folyamatos lotemeléssel, kamatos kamattal, mesék. Biztos van egy-két manusz szétkokózva megcsinálja, garantálom nem te leszel az. Pláne, ennyit rágódsz rajta, meg mélázol.

Maró Karcsi meg egy másik történet a maga napi 20-30 millió huf-os nyerőivel, az apránként(értsd: évekig) adagolgatott plussz500-ával, és a szép lassan eljutunk a végkifejlethez, amikor is beérik a "gyümölcs": az egzotikus tengerparton tartott fullos trader oktatással ki tudja mennyiért... Hozzá képest a lassú víz partot mos lófarok. Ja és nem az állítólagos derék munkásainak ajánlja fel, hanem anonim noname forumos kitudjakiknek. Ez a a legszebb és legkorrektebb az egészben
Kopognak a szelepeid Kicsikocsi
Gondolkozzál már 1kicsit! Ki fog dolgozni, ha az ''állítólagos derék munkásaim'' elkezdenek kereskedni
Régi 2017-07-22, 19:29   #111 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kopognak a szelepeid Kicsikocsi
Gondolkozzál már 1kicsit! Ki fog dolgozni, ha az ''állítólagos derék munkásaim'' elkezdenek kereskedni
Te fogsz.
Régi 2017-07-22, 20:03   #112 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
binarytrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te fogsz.
Ezzel mindent elárultál magadról
Gondoltam, hogy nem egy parton állunk.
Régi 2017-07-22, 20:25   #113 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Nem szerencsére.
Régi 2017-07-22, 23:11   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.873
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A banki kamat és a spekuláció (és minden más megoldás) ugyanazon a tőkepiaci egyenesen helyezkedik el. Kérdés kinek, melyiket, milyen súllyal ajánljuk.[/QUOTE]

Tehát a tőzsdén kívüli, tőkeáttételes kereskedést a banki kamattal vetjük össze.
Miféle pénzügyi tanácsadás ez kérlek tisztelettel

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-23, 00:17   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Plus500 nincs negatív egyenleg, van garantált stop, követő stop, óriási termékválaszték. Szuper.
Csak a honlapon az van hogy ciprusi. Eredetileg uk, de úgy tűnik lett leánycége cipruson. Számlanyitásnál óvatosnak érdemes lenni nehogy ciprus alá tartozzak.
Moneymentor, amiket mondtál az szép, bár engem nem cáfol. Két instrumentum közt azt fogom választani ami rengetegszer olcsóbb mert sok kicsi sokra megy, hát még ha nem is olyan kicsi az a sok kicsi.
Egy érvem viszont van amellett hogy részvényekre fanyalodjak, az idő. Sokáig tart mire az a pár instrumentum amiket nézek az ár nekem szimpatikus helyre ér, gyakrabban lenne trédem ha részvényeket is néznék amikor épp a fő devizák messze vannak az általam kívánt belépési ártól.
Majd ránézek hogy mozognak a részvények hátha megjön a kedvem.

Még valami. Úgy tűnik H.úr feladta? Na akik eddig védték őt így jártak.
Régi 2017-07-23, 05:04   #116 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Moneymentor, amiket mondtál az szép, bár engem nem cáfol.
Nem akarlak cáfolni, csak bemutattam, hogy működik a Graham-Buffett-féle, azaz főként fundamentális alapú RÉSZVÉNYbefektetés. Mert működik. Kis tőkével, költséggel, swappal is. Ez egy valós lehetőség bárkinek, aki tényleg tőzsdézne.

A +Plus500 sem az egyetlen, vagy legjobb bróker. A rengeteg részvény (és egyéb termék), alacsony költség miatt javaslom.
A demo számlanyitás ingyenes a weboldalamon keresztül. Ha valaki értékeli a munkámat, tanulni és követni szeretné, ez csak egy jelzés a részéről.

De ha valaki technikai alapon, mással akar/tud pénzt keresni, hát tegye. Az egy másik topic.
Régi 2017-07-23, 05:08   #117 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Miféle pénzügyi tanácsadás ez kérlek tisztelettel
Ilyen.
Mutass konkrétan jobbat , kérlek tisztelettel.
Régi 2017-07-23, 06:43   #118 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A +Plus500 sem az egyetlen, vagy legjobb bróker. A rengeteg részvény (és egyéb termék), alacsony költség miatt javaslom.
A demo számlanyitás ingyenes a weboldalamon keresztül. Ha valaki értékeli a munkámat, tanulni és követni szeretné, ez csak egy jelzés a részéről.
Még szép, hogy Te sem kérsz pénzt a weboldalamon keresztül nyitott demo számláért!!! ...mivel alapból ingyenes!!!
Régi 2017-07-23, 07:18   #119 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Még szép, hogy Te sem kérsz pénzt a weboldalamon keresztül nyitott demo számláért!!! ...mivel alapból ingyenes!!!
Miért, van weboldalad?
Ha véletlenül arra küldenék ügyfelet, akkor miért ne kérnék?
Régi 2017-07-23, 09:19   #120 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Futuresen ingyen van a swap
Szia Csodamacska!

Csak pontosítani szeretnék: Futures/forward termékek esetén is van swap, csak ott kvázi fordított az elszámolás a spot ügyletekhez képest:

-Egy napon túl tartott azonnali ügyletben az egy napra jutó finanszírozási költséget naponta írják jóvá/terhelik rá az ügyfélre. Ehhez rendszerint a bróker is hozzáteszi a maga jutalékát, ezért van például, hogy a devizapárok többségénél a short és a long tartása egyaránt veszteséget okoz.
-A futures/forward termék esetében a mindenkori ár a spothoz képest alakul ki, melyet elsősorban a lejáratig hátralévő idő, az irányadó kamatokból levezethető finanszírozási költség, illetve a kamatokra, keresletre/kínálatra vonatkozó várakozások határoznak meg. Ha minden más tényező változatlan a finanszírozási költség naponta kiárazódik a termék árából, csak ezt nem a bróker könyveli rá a termékre, hanem a "piac", hisz egyébként kockázat mentes arbitrázs lehetőség alakulna ki.

Összességében tehát a swap (tartási) költség mind a két ügylet típus esetén felmerül, csak a futures/forward rendszerint olcsóbb, hisz itt a bróker jutaléka nem növeli a költségeket. De javítson ki valaki, ha tévedek.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-23, 11:55   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én futuresen a részvényindexekre gondoltam pl dax. Nem a devizákra. Most akkor ebből kiárazódik a swap?
Régi 2017-07-23, 12:04   #122 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én futuresen a részvényindexekre gondoltam pl dax. Nem a devizákra. Most akkor ebből kiárazódik a swap?
Nincs swap, nincs prémium... elvileg, de magas az árkülönbség! Eleve jó nagy miusszal lépsz be nyitáskor... és ha nem vagy tisztában a call és a put indexek mozgásának irányával, amit a DAX részvény vezet, akkor a bugyid is rámegy
Régi 2017-07-23, 13:01   #123 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.667
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Köszönöm!

Én is gratulálok neked!
Te is benne vagy a pakliban, szivesen leülnék veled diskurálni

Mai délelőtti program: elemzés, dinamika számítás -JPY, GBP, AUD, NZD, EUR vs minden.

Valami ilyenről van szó??

Havi nagymedve:
GBP-CAD ( -1.96% <--> 2.16% )

Múlt heti best:
GBP-CHF ( -2.04% <--> 1.15% )

Ez alapján a CAD még rágyúrhatna újra hóvégéig.
Régi 2017-07-23, 13:15   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Havi nagymedve:

Múlt heti best:

Tudtam én, hogy megjelenik a ''kiválasztott''

Erről van szó, csak értELMEzni kell.
... nagy tüskebökire számítok nyitáskor
Régi 2017-07-23, 16:14   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs swap, nincs prémium... elvileg, de magas az árkülönbség! Eleve jó nagy miusszal lépsz be nyitáskor...
Akkor legyen fx pozitív swap irányban. Az már csak megfelel.
Régi 2017-07-23, 16:46   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor legyen fx pozitív swap irányban. Az már csak megfelel.
nem tudom, mi az a pozitív swap
Régi 2017-07-23, 16:58   #127 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Furcsa "kereskedő" vagy. Nem ismered a swapot.

Régi 2017-07-23, 17:36   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Furcsa "kereskedő" vagy. Nem ismered a swapot.

Bemutatod? Ugy sem mutattál eddig semmit érdeklődéssel várom!
A pozitív swapról van szó!
Régi 2017-07-23, 18:18   #129 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 605
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Hát amikor Te vagy a "bank" és olyat adsz el amikor neked tejel a túloldal!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-23, 18:32   #130 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bemutatod? Ugy sem mutattál eddig semmit érdeklődéssel várom!
A pozitív swapról van szó!
Szakirodalom, swap számítása. Még te is megérted majd😊

Régi 2017-07-23, 18:36   #131 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát amikor Te vagy a "bank" és olyat adsz el amikor neked tejel a túloldal!
Ne te súgjál
Régi 2017-07-23, 18:39   #132 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szakirodalom, swap számítása. Még te is megérted majd😊

Én nem ''Szakirodalom'' -al kereskedek, azt meghagyom neked

Azt hittem, vannak ''saját szavaid'' is
Régi 2017-07-23, 18:47   #133 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Havi nagymedve:

Múlt heti best:

Bizony rágyúrhat, sőt, még tovább is Kocka!

Egy-két ilyen táblázat, és már az ingyenes oldalakon megy is a tech-funda-holygrail analízis.
Pl. investing.com.
A kamat irány az egyik tényező a középtávú közreadott elemzésekben, mint pl ez is.
Mondjuk logikus is a széllel nem szemben vizelni....

Cím:  investing.GIF
Megnézték: 130
Méret:  9,8 KB

Egyébként ez a 8x8 mátrix melyik oldalról való?
Egész jópofa.
Régi 2017-07-23, 18:51   #134 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ne te súgjál
Dehogy súgok! Szerinted szükséges? Ugyan...

Viszont mi a különbség a swap és a szintetikus swap között?
Régi 2017-07-23, 18:58   #135 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=C@maro;92329]Én nem ''Szakirodalom'' -al kereskedek

Ez nem kétséges😊

Képletet kell nézned a swaphoz.
Egyszerű.

Régi 2017-07-23, 19:20   #136 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=MyBusiness;92333]
Idézet:
Én nem ''Szakirodalom'' -al kereskedek

Ez nem kétséges😊

Egyszerű.

Én filmeket szoktam nézni, meg a chart mozgást. Képletek alapján számolni szoktam. De lehet hogy képlet bámulással is lehet pénzt keresni
Régi 2017-07-23, 19:32   #137 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A plus500adon kattints a prémiumra. Ott magyarázatot ad, miszerint a prémium (swap) összege levonásra vagy hozzáadásra kerül a számládon.
Plus500nál nem nagyon divat pozitívat adni. Próbáld ki vannak sokkal jobb brókerek ahol a swapot megkapod pl eurusd shortnál, nempedig levonják.
Régi 2017-07-23, 19:34   #138 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=MyBusiness;92333]
Idézet:
Én nem ''Szakirodalom'' -al kereskedek

Ez nem kétséges😊

Egyszerű.

A Vaksötéten kívül most a NEM-et bámulom, várva a 21:00 végzetet
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-nem230717_long1.jpg  
Régi 2017-07-23, 19:45   #139 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

................

Egyébként ez a 8x8 mátrix melyik oldalról való?
Egész jópofa.

A mátrix saját tákolmány. Nincs még html oldal kimenete, valószínűleg nem is lesz. (mezei 3d-s desktop exe)
Ha sikerül beleheggesztenem az előző heti nyitó szintjeidet is, mint inspirátor majd kapsz belőle.
//feltéve hogy szeretnél kettővel kevesebb monitort bámulni

Amikor új hét kezdődik, az előző heti nyitó általában meddig játszik ?
(keddig, szerdáig??)

tudom.... tudom... de ez mégiscsak egy nyomorult félatumata és a szabál az szabál.
Valami alapján rajzolnia kell, mivel improvizálni képtelen.
Régi 2017-07-23, 19:47   #140 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

[QUOTE=C@maro;92337]
Idézet:

A Vaksötéten kívül most a NEM-et bámulom, várva a 21:00 végzetet
Ezekhez is tartozott képlet és most kép lett
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-coinok230717_longok.jpg  
Régi 2017-07-23, 19:56   #141 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A mátrix saját tákolmány. Nincs még html oldal kimenete, valószínűleg nem is lesz. (mezei 3d-s desktop exe)
Ha sikerül beleheggesztenem az előző heti nyitó szintjeidet is, mint inspirátor majd kapsz belőle.
//feltéve hogy szeretnél kettővel kevesebb monitort bámulni

Amikor új hét kezdődik, az előző heti nyitó általában meddig játszik ?
(keddig, szerdáig??)

tudom.... tudom... de ez mégiscsak egy nyomorult félatumata és a szabál az szabál.
Valami alapján rajzolnia kell, mivel improvizálni képtelen.

Na, egész ügyes! Tetszik.

A hétfő nálam amolyan nap is, meg nem is, szóval nem releváns, főleg ha nincs aznapra fontosabb gazdasági hír. Márpedig legtöbbször nincs semmi extra.
Ez alapján keddtől számít az új hét gyakorlatilag.
Ha mégis a hétfő a megszokottnál mozgalmasabb lenne, akkor természetesen kötöm a heti nyitó szinteket is, de akkor meg kell legalább lennie aznapra is egy D1-es atr-nek.
(Nem nézem egyébként az atr-t, mert ezt lehet érezni a mozgásokból, csak neked írom, hogy könnyebb legyen fordítani robotika languagesre. )

Kettővel kevesebb monitort???
Hát eleve kettő van csak.
Igaz, azok extra nagyok...
Régi 2017-07-23, 20:15   #142 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A plus500adon kattints a prémiumra. Ott magyarázatot ad, miszerint a prémium (swap) összege levonásra vagy hozzáadásra kerül a számládon.
Plus500nál nem nagyon divat pozitívat adni. Próbáld ki vannak sokkal jobb brókerek ahol a swapot megkapod pl eurusd shortnál, nempedig levonják.
Én azt prémiumnak értelmezem, mely vagy negatív, vagy pozitív... nem cserének
Akadnak +prémiumos termékek is, csak keresni kell.
A mai NEM belépőm eleve negatív kamatos volt a belépésnél... megrövidítettek 25-el... de a lényeg a Netto!
A NEM longot megusztam kamatmentesen, szerencsére +ban.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-nem230717__zar.jpg  
Régi 2017-07-23, 20:34   #143 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sokkal jobb cégek vannak.
Régi 2017-07-23, 20:39   #144 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na, egész ügyes! Tetszik.

A hétfő nálam amolyan nap is, meg nem is, szóval nem releváns, főleg ha nincs aznapra fontosabb gazdasági hír. Márpedig legtöbbször nincs semmi extra.
Ez alapján keddtől számít az új hét gyakorlatilag.
Ha mégis a hétfő a megszokottnál mozgalmasabb lenne, akkor természetesen kötöm a heti nyitó szinteket is, de akkor meg kell legalább lennie aznapra is egy D1-es atr-nek.
(Nem nézem egyébként az atr-t, mert ezt lehet érezni a mozgásokból, csak neked írom, hogy könnyebb legyen fordítani robotika languagesre. )

Kettővel kevesebb monitort???
Hát eleve kettő van csak.
Igaz, azok extra nagyok...
Értem, köszi!
Egyszer unalmamban csináltam egy tesztet az elmúlt 10 évre, kiátlagolva az egyes hétköznapokat.
A hétfői napon minden instrumentum statisztikailag nagyobbat mozdult az összes többi napnál minimum 20-25 százalékkal.
//ezt a mondatot ajánlom Macska figyelmébe, különösen hogy hétfőtől-szerda estig még a swap is barátibb...
Régi 2017-07-23, 20:46   #145 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sokkal jobb cégek vannak.
Biztos igazad van. Legyen szerencséd!
Régi 2017-07-23, 21:01   #146 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Értem, köszi!
Egyszer unalmamban csináltam egy tesztet az elmúlt 10 évre, kiátlagolva az egyes hétköznapokat.
A hétfői napon minden instrumentum statisztikailag nagyobbat mozdult az összes többi napnál minimum 20-25 százalékkal.
Na, akkor megvan ez is, mehet a heti nyitó hétfőtől nálad.

Nekem nincs ilyen adatsorom, de ha tippelnem kellett volna, azt mondanám hogy átlagosan szerdán van a legmozgalmasabb nap fx-en.

Ami nekem jobban számít, hogy NEKEM a nap mely szakaszában érdemes tradelnem és mikor nem annyira.
Erről ninjatrader egész jó ki statisztikát tud csinálni. Pár ezer trade után már sokat elárul egy ilyen graph.
Ez pl fontos nálam, abból a szempontból, hogy mikor NE tradeljek.

reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-distribution-hourly.gif
Régi 2017-07-23, 21:28   #147 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi szépen.
Régi 2017-07-23, 21:55   #148 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Na, akkor megvan ez is, mehet a heti nyitó hétfőtől nálad.

Nekem nincs ilyen adatsorom, de ha tippelnem kellett volna, azt mondanám hogy átlagosan szerdán van a legmozgalmasabb nap fx-en.

Ami nekem jobban számít, hogy NEKEM a nap mely szakaszában érdemes tradelnem és mikor nem annyira.
Erről ninjatrader egész jó ki statisztikát tud csinálni. Pár ezer trade után már sokat elárul egy ilyen graph.
Ez pl fontos nálam, abból a szempontból, hogy mikor NE tradeljek.

Csatolás 10796
Héjjj, nem kötözködni akartam.
Ez a hétfői mozgalmasság dolog amit kianalizáltam nem üti azt amit mondtál.
Csak valószínűleg más stratégiát kell rá használni, vagy az előző hét nyitó/min/max zónáit, mert 1 nap alatt nyilván nehezebben tudnak a nagy D1 ATR szintű dolgok kialakulni.
A kérdés leginkább arra vonatkozott, hogy az előző hetek értékei meddig vannak figyelembe véve?
Pl egy pénteki napon nyilván fennt van az aktuális heti vasárnap esti kezdés, esetleg ott virít még az előző hét kezdő zónája is.
De utána csak leamortizálódik a múlt hétnél régebbi vonal a chartról ? ? (bízom benne, utálom a sok vonalat

//igen, a napon belüli órás grafikonos eredményességed is valószínűleg nagyban korrelál az óránkénti átlagos elmozdulással.
Talán csak az amcsi nyitásnál nem hozod a többi sávhoz képest elvárt értéket, pedig ebéd után könnyebb koncentrálni.
Desszertre biztos mindig vmi sexy titkárnő van Más nem lehet a háttérben.

Ez egyébként GMT Budapest ??
Régi 2017-07-23, 22:25   #149 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem az én hozzászólásom. C@maro, ne szerkesztgess összevissza.

Régi 2017-07-24, 10:58   #150 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 346
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@Kockaseggű
@Tback
@Mindenki

Sziasztok!

Hátha tudjátok használni valamire:

reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-eurusd-oras.png

reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-eurusd-napos.png

reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-eurusd-havi.png
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 20:19
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 18:36
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 16:47

A pontos idő 16:01 , a GMT +1 időzóna szerint.