Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-07-24, 14:39   #151 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
@Kockaseggű
@Tback
@Mindenki

Sziasztok!

Hátha tudjátok használni valamire:
Szia.
Ha ez igaz, akkor biztos elbarmoltam valamit az ordinary days analizatorban.
Elő kell szednem és belenéznem, mert szeretem a hétfőt
//mindig is az volt a kedvenc napom.
Talán a sok showbusiness miatt.
A legkoncertetlenebb nap az tuti.
Régi 2017-07-24, 19:39   #152 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
@Kockaseggű
@Tback
@Mindenki

Sziasztok!

Csatolás 10797

Csatolás 10798

Csatolás 10799

Köszi.

Gyanítom hogy korrekt a grafikonod.
Nálam ez abból látszik hogy egyező a Te eu órás elmozdulásod az én órás hozam kimutatásommal, ami logikus, hiszen ha van mozgás, akkor tudunk pénzt csinálni.

A szerdára saccoltam mint legnagyobb elmozdulású nap, de a grafikonod alapján a csütörtök a legnagyobb.
Hasznos volt.

reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-hozam-eloszlas.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-07-28, 13:18   #153 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.666
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
@Kockaseggű
@Tback
@Mindenki

Sziasztok!

Csatolás 10797

Csatolás 10798

Csatolás 10799
Szia.
Hasznos volt.
Tényleg jól elbarmoltam az átlagolóval valamit.
//konkrétan: egy héten kétszer volt hétfő

A GBPNZD nagyon durva a 260as átlaggal.
Kezdem érteni miért adják olyan drágán.

Régi 2017-07-28, 15:10   #154 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.248
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kösz, hogy megosztjátok.
De miért nem itt? Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-28, 16:53   #155 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 347
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kösz, hogy megosztjátok.
De miért nem itt? Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy?
Szia!

Jogos! Írtam Harzolnak, hogy legyen kedves áttenni a 150-153 hozzászólásokat a forexhaladós topikba.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-12, 16:11   #156 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött. A zuhanás mögött rövidtávon a csalódást jelentő gyorsjelentéssel egyidejűleg bejelentett osztalék csökkentés áll, a tényleges problémák ugyanakkor inkább a cég vezetési, és az ebből adódó eladósodási és versenyképességi gondjaira vezethetők vissza.

https://finance.yahoo.com/quote/TEVA/

Nem mélyedtem el részletesen a cég fundamentumaiban, ráadásul a részvénypiac egésze tekintetében is inkább bearish vagyok, ezért kérlek jelen posztomat senki ne tekintse vételi ajánlásnak. Még az is lehet, hogy a helyes stratégia innen short, hisz minden árnak van fele. Célom mindössze annyi, hogy felhívjam a figyelmet egy extrém ármozgásra, hogy mindenkinek meglegyen a lehetősége időben végiggondolni beleillik-e a stratégiájába és meghozhassa a maga döntését a venni, eladni, kivárni-figyelni, vagy figyelmen kívül hagyni dilemma tekintetében.

Miért teszem mindezt? Mivel több (tíz)ezer részvény van egy ember képtelen folyamatosan monitorozni az alkalmi lehetőségeket. Ha a jövőben neked tűnik fel egy megfontolásra érdemes helyzet, remélem Te is kiposztolod, károd nem keletkezik belőle, ugyanakkor még az is lehet, hogy több szem többet lát alapon készpénzre váltható bizonyossággá válik, hogy egységben az erő. Vagy ismét bebizonyosodik, hogy menthetetlenül naív vagyok...
Régi 2017-08-12, 17:05   #157 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött.
Köszi. Ez volt a topic célja.

Egy kis adalék a témához: https://kiszamolo.hu/teva-reszvenyek...yari-akcioban/

Nem hozta a szűrőm (azaz nem felelt meg minden feltételemnek), de felveszem a figyelőlistára.
Komoly cég, alulértékelt, Béta is 0,51, azaz fele a kockázat, mint a piac egészének.
Nagyjából támaszhoz ért, 16 éve volt ennyi az ára.
Régi 2017-09-14, 13:21   #158 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 4
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

AlpinForex : "Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött."

Köszi a Teva ajánlást , poziba voltam 17,33-tól 19,69-ig , nettoprofit kb 9% , majd egy hónap alatt ! (15,2 mélypontot kiültem)

üdv , speki
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-14, 14:33   #159 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
chartspeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
AlpinForex : "Szeretném figyelmetekbe ajánlani a Teva részvényt, melynek árfolyama augusztus elseje óta gyakorlatilag lefeleződött."

Köszi a Teva ajánlást , poziba voltam 17,33-tól 19,69-ig , nettoprofit kb 9% , majd egy hónap alatt ! (15,2 mélypontot kiültem)

üdv , speki
Szia!

Gratulálok! Nekem még megvan, holnap jár le a rá kiírt covered call opcióm.

Ha megengedsz egy építő jellegű megjegyzést: A kiszálló a csúcsot ütő M15 gyertyában szép munka, de a realizált 1:1 RR az ügylet kockázatához képest kevésnek tűnik, hosszútávon egy hulló késekbe belenyúló stratégia szerintem csak magasabb profitelvárással életképes.
Régi 2017-09-14, 15:03   #160 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 34
Hírnév szint: 4
chartspeki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Alpinforex : "de a realizált 1:1 RR az ügylet kockázatához képest kevésnek tűnik"

Teljesen igazad van , én spec a chartok alapján nemigazán szoktam 1:1 RR-nél nagyobb profitelvárást táplálni , mert a fránya chartokon mindig útba esik egy-két ellenállás/támasz , bár valószínű ezeket csak én látom annak !
A kiszállóm a kialakult napos rések alapján történt (09.11-én elég nagy réses nyitás) , biztos volt mögötte valami hír , de megmondom őszintén azóta se néztem utána h mi is volt az ! A réses szituról majd késöbb írok !

Opciódhoz gratulálok , késöbb kicsit részletesebben beavathatnál a részleteibe !
chartspeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-14, 16:21   #161 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Azzal, hogy a várakozások szerint emelkedett az ár és technikailag már a vételi jelek is kialakultak (pl. naposon), a fundamentumok alig változtak, így nincs ok eladni. Én még tartom.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 20:19
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 18:36
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 16:47

A pontos idő 18:46 , a GMT +1 időzóna szerint.