Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-02-04, 18:18   #1 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.249
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot!

Néhány éve elindult az OTP Fundman befektetési alap. Leginkább fundamentális alapon válogatnak a fiatal alapkezelők a nemzetközi részvényekből. A portfólió részvénytúlsúlyos, 20-30 egyedi részvényből diverzifikált.
Az ötlet jó, de éves átlagban csak 4,25%-ot hoztak eddig.

Szerintem ezt „házilag” lehet jobban csinálni pl. Graham és Buffett nyomdokain haladva swing és long-term befektetésekkel. Buy&hold.

Ehhez várok hazai és nemzetközi részvény-kereskedésben járatos traderektől konkrét tapasztalatokat, véleményeket, ötleteket.
Építsünk egy közös portfóliót, ami megveri a Piacot.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-04, 18:46   #2 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás moneymentor portfólió

Saját projektként nyitottam csak erre a célra egy éles számlát.

Jelenleg 100.000 forint van rajta az induláshoz. Eddig 2 pozit nyitottam.

Vettem 25 db EDF cfd-t. Francia elektromos szolgáltató, kb. 40%-kal alulértékelve. Költség : 1550 huf, spread: 77 huf, napi swap: 5 huf, 1 tick: 7 huf.

Vettem 25 Coface cfd-t is. Francia biztosító, kb. 40%-kal alulértékelve. Költség : 1550 huf, spread: 255 huf, napi swap: 4 huf, 1 tick: 7 huf.

Mivel van még bőven pénz a számlán, ezért a portugál Impresa: Ipr médiacéggel is szemezgetek.

Nincs SL. Buy&hold. Ha margin call veszély lenne, vagy éppen venni akarnék valamit és a nyereség nem fedezi, töltök még rá.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-moneymentorportfolio1.png  
Hirdetések
Régi 2017-02-05, 16:59   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Vegyél AMD-t.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-05, 17:45   #4 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vegyél AMD-t.
AMD? Ez a Advanced Micro Devices, Inc. a Nasdaqon? Miért ajánlanád?
Ha jól látom veszteséges, ezért osztalékot nem fizet, 26-szorosan túlértékelt, eladósodott. Technikailag új csúcson, korrekció nélkül…

Igazából nem azért indítottam a topicot, hogy tippeket gyűjtsek, mert több tucat jobbnál-jobb lehetőséget vizsgálok éppen.

Egyrészt tapasztalatcsere lenne. Érdekelne, hogy vannak-e, akik komolyan részvényeznek egy tőzsdefórumon? Mi alapján választanak? Mekkora potenciált látnak egy-egy ötletben? Hogyan méreteznek pozíciót? Meddig tartják? stb.

Másrészt cél megmutatni, hogy viszonylag kis tőkével is érdemes klasszikus módon részvényezni, portfóliót építeni.

(Bár azt hittem, nagyobb érdeklődés lesz a témára.)
Régi 2017-02-07, 13:40   #5 (permalink)
Szenior tag

lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
AMD? Ez a Advanced Micro Devices, Inc. a Nasdaqon? Miért ajánlanád?
Ha jól látom veszteséges, ezért osztalékot nem fizet, 26-szorosan túlértékelt, eladósodott. Technikailag új csúcson, korrekció nélkül…

Igazából nem azért indítottam a topicot, hogy tippeket gyűjtsek, mert több tucat jobbnál-jobb lehetőséget vizsgálok éppen.

Egyrészt tapasztalatcsere lenne. Érdekelne, hogy vannak-e, akik komolyan részvényeznek egy tőzsdefórumon? Mi alapján választanak? Mekkora potenciált látnak egy-egy ötletben? Hogyan méreteznek pozíciót? Meddig tartják? stb.

Másrészt cél megmutatni, hogy viszonylag kis tőkével is érdemes klasszikus módon részvényezni, portfóliót építeni.

(Bár azt hittem, nagyobb érdeklődés lesz a témára.)
Hogy jött ki hogy 26-szorosan túlértékelt?
Tegnap is csak 11%-ot ment.
Régi 2017-02-07, 14:45   #6 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 348
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hogy jött ki hogy 26-szorosan túlértékelt?
Tegnap is csak 11%-ot ment.
Szia!

Szerintem a price/book, azaz az egységnyi könyv szerinti értékre jutó részvény ár alapján állapítja meg Mentor az alul/fölül értékeltséget. Ha a mutató 1 alatt van, akkor a cég eszközei diszkonttal, ha fölötte prémiummal vásárolható meg. Ez a mutató az AMD esetében a tegnapi brutál emelkedést követően 32, tehát itt a befektetők a jövőbeni remélt növekedést (a sztorit) vásárolják. Az értékalapú befektető jellemzően nem ezt, hanem olyan érett, stabil fundamentumokkal rendelkező cégeket keres, akik a múltban már bizonyítottak, de áruk adott pillanatban a fair value-tól elmarad.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-07, 14:59   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Szerintem a price/book, azaz az egységnyi könyv szerinti értékre jutó részvény ár alapján állapítja meg Mentor az alul/fölül értékeltséget. Ha a mutató 1 alatt van, akkor a cég eszközei diszkonttal, ha fölötte prémiummal vásárolható meg. Ez a mutató az AMD esetében a tegnapi brutál emelkedést követően 32, tehát itt a befektetők a jövőbeni remélt növekedést (a sztorit) vásárolják. Az értékalapú befektető jellemzően nem ezt, hanem olyan érett, stabil fundamentumokkal rendelkező cégeket keres, akik a múltban már bizonyítottak, de áruk adott pillanatban a fair value-tól elmarad.
Köszönöm a választ.
Tény hogy most a sztorit vásárolják, eléggé nagyok a várakozások. Március elején kiderül..
Régi 2017-02-05, 18:45   #8 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia!

Érdekes téma, komoly kihívás. Respekt érte.

Néhány észrevétellel szeretnék hozzájárulni a sikeréhez.

Nagyon nagy hendikeppel indulsz:

*Buy&hold stratégiához a CFD meglehetősen drága megoldás, a Te versus alapkezelők versenyben önmagában ez a tétel kb. évi 3% versenyhátrányt jelent. (és a kamatok emelkedésével ez a jövőben ennél csak rosszabb lehet.
*Az alacsony és a portfólió építéssel tovább aprózódó tőkeméret miatt a tranzakciós költségeid brutálisak. 1000 CFD költsége ugyan annyi, mint 25-é, így az egy db-ra jutó költséged elvben is minimum 40x nagyobb, mint az alapkezelőké, és akkor még az általuk valószínűleg elérhető eleve kedvezőbb részvény vásárlási kondíciókról nem is beszéltünk.
*osztalék ágon is veszítesz pár tizedet a magánszemélyeket terhelő, kifizetői ágan automatikusan levont kb. 30%-os adóelőleg miatt. (Az EDF esetén pl. 10% az osztalék, így az adó sem elhanyagolható)

Mindez nem jelenti azt, hogy nem működhet a dolog, csak azt, hogy nagyon nagy kihívás lesz, hisz első évben összességében kb 5-8% magasabb hozamot kell elérj, mint a fundman, hogy ugyanott tarts.

A versenyhátrányt nyilván professzionális részvénykiválasztással tudod ellensúlyozni. Valószínüleg te is olvasod a fundman.hu blogot. Visszatérő motívum, hogy nem csak a fundamentális számokat vizsgálják meg töviről hegyire, de évente ellátogatnak a kiszemelt cégekhez és mélyen a döntéshozók szemébe néznek: keresztkérdésekkel és intuícióval olyan belsős információkhoz jutnak, amiről mi nem is álmodhatunk. Ilyen oldalról szerintem nem lehet megverni őket. Part szélén álló kisbefektetőként két esélyünk lehet hosszútávú céges sztorik meglovaglásához. Vagy a cégek életét befolyásoló makro sztorit kell időben felismerni, vagy az adott cég havi grafikonján időben felismerve a trendet együtt utazni a momentummal. Ez utóbbi tekintetben pl az EDF vásárlás bátor húzásnak tűnik, hisz 2008-óta tartó történelmi bika piacon a részvény 90%-kos bukóban jelenleg is történelmi mélyponton van. Persze innen bármikor jöhet egy 100% felpattanás, de valljuk be ez szerencsejáték kategória. A biztosító esetén a trend szintén csökkenő, de a momentum legalább felfelé mutat 7,5 fölött a trendforduló is benne van a pakliban. Tehát oda akarok kilyukadni, hogy ha a fundamentális adatok elemzésével nem tudunk versenyelőnyre szert tenni az alapkezelőkkel szemben, akkor a buy&hold stratégia esetén is a beszállási pont technikai szempontból igazolható kiválasztásával kövessük le őket! Csak azt kell tudni megállni, hogy ha eltaláljuk az irányt ne szálljunk ki idő előtt. Viszont, ha technikailag bebizonyosodik, hogy nem volt igazunk szerintem itt is kell a stop, max újból vissza kell szállni, ha csak szívatás volt. Egyszerűen rövid az élet, és kevés a tőkénk ahhoz, hogy egy jelentős bukóba hosszú időre beragadjunk.

PS. Egyébként a hozzászólásodban említett 40%-kos alulértékeltséget milyen mutatóra vonatkozóan értetted? Milyen fundamentum adatokat figyelsz?
Régi 2017-02-06, 07:05   #9 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nagyon nagy hendikeppel indulsz
Ezzel még nem sikerült eltántorítani… De komolyra fordítva, sok kérdést felvetettél, amit érdemes átgondolni.

Azt hiszem egy kicsit más szemlélet kell a részvényekhez, befektetéshez,mint a forexhez, spekulációhoz.

Részvény + befektetés– tulajdonosi jogot jelent egy remélhetőleg jól működő cégben. A tulajdonos szemlélete nem rövidtávú és „nix ugribugri”, ha esik az árfolyam.

CFD – igen, én is eléggé költségesnek látom, de vannak előnye is: a tőkeáttétel miatt nem kell annyi pénzt beletolni, de több hozamot lehet elérni, rugalmasabb, gyorsabb a számlanyitás, jó a felület, forintban is tudok tervezni, utalni pár órán belül..

Osztalék – beépül a CFD árába, de igazából én eddig se az osztalékkal kerestem több pénzt a részvényekkel.

Részvényválasztás – igen, ez egy fontos tényező. Én ebben a Graham-Buffett féle értékalapú szemléletet követem. Igyekszem minél olcsóbban venni. Így kifejezetten örülök árfolyamesésnek, mindenféle történelmi mélypontnak… Ez nem szerencsejáték.
Ellenben nem ugrok egy sztorira, vagy nem hiszek a DCF (diszkontált cash flow) modellben, ami többnyire csak csillagjóslás komolyságú.

Szóval vannak hátrányok, de előnyök is a Fundmanhoz képest. Szerintem tudom majd hozni a 4,25% hosszabb távon.

De ettől függetlenül érdekel, ki hogy részvényezik a haladók közül.
Régi 2017-02-06, 19:27   #10 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:

Osztalék – beépül a CFD árába, de igazából én eddig se az osztalékkal kerestem több pénzt a részvényekkel.
Szia!

Erre kérdezz rá a szolgáltatódnál, mert pl az én brókeremnél nem így van. De igazából logikailag sem érteném, hogy épülhetne be a CFD árába a kifizetett osztalék, hisz a mögöttes termék (amit a CFD tickre pontosan lekövet) ára a szelvényvágás napján rendszerint az osztalék árával csökken, hisz cash megy ki a cégből. Az általam felvetett problémát az okozza, hogy ha 100 forinttal csökken a részvény árfolyama, akkor az lebegő mínusz, melyet a tulajdonos oldaláról elvben kiegyenlít a 100 forint készpénz. A gyakorlatban viszont a 100 forint cash magánszemély esetén nem 100, hanem csak kb. 70, mert a többit a kifizető levonja adóba. ETF-eknél valóban van olyan, ahol az osztalék beépül az árba (total return), de többségében azok is kifizetik a bennük keletkező osztalékot. Egy szó mint száz érdemes odafigyelni erre, mert például engem két órán át izzasztott az adórevizor a külföldi illetőségű osztalékaim kapcsán.
Régi 2017-02-07, 08:14   #11 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Részvény + befektetés– tulajdonosi jogot jelent egy remélhetőleg jól működő cégben. A tulajdonos szemlélete nem rövidtávú és „nix ugribugri”, ha esik az árfolyam.

CFD – igen, én is eléggé költségesnek látom, de vannak előnye is: a tőkeáttétel miatt nem kell annyi pénzt beletolni, de több hozamot lehet elérni, rugalmasabb, gyorsabb a számlanyitás, jó a felület, forintban is tudok tervezni, utalni pár órán belül..

De ettől függetlenül érdekel, ki hogy részvényezik a haladók közül.

Azt sem árt tudni, hogy a CFD nem jelent tulajdonosi jogot, csak egy szimpla "fogadás" az árfolyamra, ahol az ellen oldal a brókercég.

Az én filozófiám szerint a befektetés a már meglévő pénzek elhelyezésének a kérdése. Ez kizárja a tőkeáttétel használatát. Amit írtál, az nem befektetés, hanem spekuláció. Hiába buy&hold.

A kérdéstől sem térek ki: SMK-val értek egyet.
A piacot nem szükséges megverni: elég, ha a legalacsonyabb költséggel és 1-hez minél közelebbi korrelációval le tudjuk követni. Ez a befektetési szemléletem.
Emellett természetesen spekulálok is jóval nagyobb hozamokért, mint a részvénypiaci átlag, de azt másik számlán csinálom elkülönített pénzzel.

A befektetés itthon van TBSZ-en. Ide is lehet HUF-ot utalni és nagyon kedvezően váltanak: USDHUF: 5-10 filléres spread + 0,3% min 5$ ami kb. 90 fillér. Nekem ez vált be, habár a befektetést nemrég kezdtem ennél a cégnél.

Pillanatnyilag SP500 követő ETF-eket vettem (VOO), de hosszabb távra van egy kb. 40 db-ból álló részvény listám is amiket értékeltségi alapon időzítek. Itt tech. elemzés nincs, csak fundamentumok alapján keresgélek.

A spekulációmnál is használom a befektetési portfóliómba választott részvényeket, de teljesen más megközelítéssel tradelem őket. Itt az időtáv csak jellemzően 1 hónap, míg a befektetési portfólióban nincs ilyen időtáv. Ott nem áll szándékomban eladni csak nagyon kivételes esetben.

Részvények esetében soha nem használok short irányt. Ez mindkét megközelítésre igaz. Így a kockázatom limitált, hiszen lefelé van stoploss (0$) fölfelé korlátlan lenne a kockázat. Indexeknél már más a helyzet, ezek spekulatív kereskedésébe több minden belefér. De mindenre igaz, hogy soha nem kötök olyan ügyletet, aminek korlátlan kockázata van. Soha, soha, soha.

A befektetés során alaptermékekkel kereskedem, a spekuláció alkalmával alaptermék és opció, ebből is inkább az utóbbi a jellemző.

Még az is fontos, hogy a teljes portfólión belül ez a két irányvonal (spekuláció + részvény buy&hold) kb. 30-30%-os súlyra van belőve 2017 végére. A többi 40%-nyi eszköz másban, máshol van. A rebalanszírozást évente végzem el, ha szükséges.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-07, 08:58   #12 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

a befektetési portfólióban nincs ilyen időtáv. Ott nem áll szándékomban eladni csak nagyon kivételes esetben.

Részvények esetében soha nem használok short irányt. Ez mindkét megközelítésre igaz. Így a kockázatom limitált, hiszen lefelé van stoploss (0$) fölfelé korlátlan lenne a kockázat. Indexeknél már más a helyzet, ezek spekulatív kereskedésébe több minden belefér. De mindenre igaz, hogy soha nem kötök olyan ügyletet, aminek korlátlan kockázata van. Soha, soha, soha.

A befektetés során alaptermékekkel kereskedem, a spekuláció alkalmával alaptermék és opció, ebből is inkább az utóbbi a jellemző.

Szia FXtrader55!

Mint opciós, az opciósnak két tipp:

1. Collar pozíció a konzervatív részvény portfóliód downside risk csökkentésére. Ha a short callt a részvényekre, a long putot indexre kötöd az eltérő (index szinten jellemzően alacsonyabb) vola miatt) nagyobb mozgásteret, extra creditet, vagy túlsúlyozott védelmet nyerhetsz. Az index nyilván lehet index ETF is, a jobb hangolhatóság miatt. Ez a megoldás nyilván egyedi bedőlések ellen nem véd, csak, ha a piac egésze reccsen meg. (aktuális lenne, bár ha jól számolom a jó allokáció miatt egy 30% lejtmenet portfólió szinten számodra csak kb 10% veszteséget jelentene)
2. Beszállás short puttal részvénybe buy limit helyett. Ha teljesül: nyertél, ha nem teljesül: nyertél. Viccet félretéve a cost basist így akár jelentősen is csökkentheted. (pláne ha jelentés előtti napon írsz ki)

Sok sikert!
Régi 2017-02-07, 11:01   #13 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia FXtrader55!

Mint opciós, az opciósnak két tipp:

1. Collar pozíció a konzervatív részvény portfóliód downside risk csökkentésére. Ha a short callt a részvényekre, a long putot indexre kötöd az eltérő (index szinten jellemzően alacsonyabb) vola miatt) nagyobb mozgásteret, extra creditet, vagy túlsúlyozott védelmet nyerhetsz. Az index nyilván lehet index ETF is, a jobb hangolhatóság miatt. Ez a megoldás nyilván egyedi bedőlések ellen nem véd, csak, ha a piac egésze reccsen meg. (aktuális lenne, bár ha jól számolom a jó allokáció miatt egy 30% lejtmenet portfólió szinten számodra csak kb 10% veszteséget jelentene)
2. Beszállás short puttal részvénybe buy limit helyett. Ha teljesül: nyertél, ha nem teljesül: nyertél. Viccet félretéve a cost basist így akár jelentősen is csökkentheted. (pláne ha jelentés előtti napon írsz ki)

Sok sikert!

Köszönöm, ismerem mindkét technikát .

Az elsőt nem használom, nem szeretném covered call-al kizárni magam a ritka, ám extrém méretű felfutásokból. Cserébe természetesen tolerálom a nagyobb mértékű visszaeséseket is, mivel elég hosszú az időtáv (kizárólag a buy&hold-nál van így).
A másodikat használom, sőt van külön egy spekulatív stratégiám ami erre épül. Ennél sokkal összetettebb, de a mögöttes logika ez.

Látom, ismered ezt a terepet. Lehet, hogy lenne miről beszélgetnünk ?

A témát egyébként oktatom is, kizárólag személyes keretek között, előre megválogatott embereknek. Csoportos oktatást nem csinálok és nem is tartom jónak.
Emellett igyekszem kapcsolatot építeni olyanokkal, akik tapasztaltak opciós téren és használni tudjuk egymás tudását.

Bocs az OFF-ért, kicsit eltértem a tárgytól.
Régi 2017-02-06, 08:39   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én több különböző fundamentális elemzésre, és különböző időzítésekre alapuló technikát teszteltem. Voltak közöttük ígéretesek, jópár esetben 2-3x több hozammmal kecsegtettek mint a sima piaci átlag buy+hold.
Azonban mindegyik illúziónak bizonyult. Volt, hogy az elérhető funda adatok voltak rossz minőségűek. Pl a valós közzétételnél korábbi időpontra mutatta a ycharts a különböző adatokat (várható osztalék bejelentés, eredménykimutatások, cash flow kimutatások, stb)
Másik probléma az volt jellemzően hogy az előnyt a stratégia pl kizárólag a válságidőszakokban szedte össze. Ilyenkor az átlagnál kisebb visszaesést szenvedett el a stratégiám, és szinte kizárólag ez adta az előnyt a piaci átlaghoz képest.
Ha pedig azon múlik egy stratégia többlet előnye, hogy a 15-20 részvényből nem 7 hanem csak 5 szenved el jelentős visszaesést a válságkor, akkor az lehet, hogy csak szerencse volt. Múltbeli szerencsére meg nem lehet alapozni jövőbeli befektetési stratégiát.

A legjobb stratégia amit ismerek, még mindig a piaci átlag buy&hold alacsony költséggel.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-06, 19:09   #15 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Szia!

Segítségképp néhány információ forrás, az értékalapú befektetés fókuszú részvénykiválasztáshoz.

1, A téma legjelesebb és legsikeresebb kéviselőjének aktuális portfóliója:

http://www.gurufocus.com/StockBuy.ph...Warren+Buffett

Az oldalon további "guruk" pozícionáltságából is szerezhetünk inspirációt.

2, Egy hazai, az érték alapú befektetést elsősorban osztalék fókusszal megvalósító guru palánta. (a hírlevele és a könyve is érdekes olvasmány)

http://osztalekportfolio.com/

Érdemes elmélyedni a részvénykiválasztás logikájában, szerintem vannak használható, objektív, ugyanakkor könnyen alkalmazható szűrési paraméterei.

3, Érdekes olvasgatnivaló lefekvés előtt. Nem ebből lehet megtanulni az értékalapú befektetést, de szemléletet, gondolkodási keretet ad.

http://ertekalapu.blogspot.hu
Régi 2017-02-06, 23:19   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 391
Hírnév szint: 4
falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Nekem az etoro-nál van egy kicsi de éles számlám. S&P500 részvényeit trédelem napos charton. A finviz.com oldal és technikai elemzés alapján hozok döntést. $50 a legkisebb egység amivel trédet tudok nyitni, de a stopom rövidebb, kb $10 körül szokott lenni. 2-5R körüli elsődleges célárral dolgozok, ahol vagy hagyom záródni, vagy átállok stopkövetésre. Teszek be pár képet mert azt szeretném kérdezni, hogy ilyen arányokkal és összegekkel tudnátok-e ajánlani olyan brókert, ami ennél komolyabb, illetve ahol az S&P összes részvényével tudnék kereskedni hasonló módon, $1000 körüli kezdő tőkével. Ehhez a brókerhez nem szeretnék több pénzt betenni.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-2017-02-06_e.jpg   reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-2017-02-06_agn2.jpg   reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-2017-02-06_agn.jpg  

falcon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-07, 06:03   #17 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

tudnátok-e ajánlani olyan brókert, ami ennél komolyabb, illetve ahol az S&P összes részvényével tudnék kereskedni hasonló módon, $1000 körüli kezdő tőkével. Ehhez a brókerhez nem szeretnék több pénzt betenni.
Szia!

Ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt. Remélhetőleg sikerül közülük választani.

https://www.nerdwallet.com/investing...ker-comparison

Sok sikert!
Régi 2017-02-15, 21:12   #18 (permalink)
Szenior tag

falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.falcon már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Tegnapelőtt PG részvénynél úgy ítéltem meg hogy elfogyott a lendület, ezért betettem +1R-be a stopot. Tegnap a leszúrás ki is vett a trédből, de nem bántam, mert a többi részvényem szépen hasított. Ma meg szétkapartam az arcom, amikor megláttam hogy ekkorát ment. Volt ennek a hírnek valami előzménye, vagy az ilyen gap-et generáló hírekre nem lehet felkészülni? Nagyon bosszant, érdekelne ha valaki ezt ügyesebben csinálta mint én .

marketwatch hír:
http://www.marketwatch.com/story/act...-pg-2017-02-14
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-2017-02-15_pg.jpg  
Régi 2017-02-16, 07:56   #19 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Tegnapelőtt PG részvénynél úgy ítéltem meg hogy elfogyott a lendület,

Nagyon bosszant, érdekelne ha valaki ezt ügyesebben csinálta mint én .
Nem akarok beleokoskodni, mert ezzel nem kereskedtem (bár nem is rossz lehetőség).

Warren Buffett azt mondja, hogy addig nem száll ki egy részvényből, amíg a (fundamentális) ok, ami miatt beszállt, meg nem szűnik. Mivel az árat mániás-depressziósan csapongónak tartja, így nem tenne be szűk stopot pusztán technikai alapon.
Régi 2017-02-16, 12:37   #20 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem akarok beleokoskodni, mert ezzel nem kereskedtem (bár nem is rossz lehetőség).

Warren Buffett azt mondja, hogy addig nem száll ki egy részvényből, amíg a (fundamentális) ok, ami miatt beszállt, meg nem szűnik. Mivel az árat mániás-depressziósan csapongónak tartja, így nem tenne be szűk stopot pusztán technikai alapon.
Igen, normális ember akinek van megfelelő tőkéje, inkább így kereskedik. Én most az 1-2 hétig tartott momentum trédekkel próbálkozok. Például itt van a BMY, normális ember ebbe nem vesz bele, de leszúrt havin egy jelentős szintre, ahonnan nagyon intenzíven indult el felfelé és ez kitartott a célárig, ami 5R lett végül tegnapi zárással. Ugyanilyen szépen jön az AGN is, de ott még nem érte el a célárat. Lehet hogy furcsa ez az 1-2 hét ezen a piacon, de a perces chartok után ahol leginkább kereskedek, itt úgy érzem magam mint egy leszedált csiga .
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-2017-02-16_bmy.jpg  
Régi 2017-02-16, 12:57   #21 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.059
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Neked hogy megy a franciázás?
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-16, 15:25   #22 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Neked hogy megy a franciázás?
Kösz, volt már pluszban is.
A Piac mindig később reagál, így türelmesen várok. Az EDF még bizonytalankodik, de a Cofa beindulni látszik.
Nézegetek lehetőségeket, de azóta még nem vettem ebbe a portfólióba.
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-portfolio2.png  
Régi 2017-02-16, 17:05   #23 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kösz, volt már pluszban is.
A Piac mindig később reagál, így türelmesen várok. Az EDF még bizonytalankodik, de a Cofa beindulni látszik.
Nézegetek lehetőségeket, de azóta még nem vettem ebbe a portfólióba.
Szia!

Figyelőlistára, további elemzésre ajánlom, Value Investing szempontból érdekes lehet:

Transocean FCF: 29, P/B 0,3, trend: +54%
Strabag FCF: 24, P/B 0,73, trend +47% DIV: 2,8%
CEZ: FCF 17,4 P/B: 0,87, trend 18%, DIV: 7%
MOL :-) FCF: 15, P/B: 0,81, trend: +52%

Tudom, nem tippeket keresel, de ezek nem is azok. :-)
Régi 2017-02-16, 13:05   #24 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Tegnapelőtt PG részvénynél úgy ítéltem meg hogy elfogyott a lendület, ezért betettem +1R-be a stopot. Tegnap a leszúrás ki is vett a trédből, de nem bántam, mert a többi részvényem szépen hasított. Ma meg szétkapartam az arcom, amikor megláttam hogy ekkorát ment. Volt ennek a hírnek valami előzménye, vagy az ilyen gap-et generáló hírekre nem lehet felkészülni? Nagyon bosszant, érdekelne ha valaki ezt ügyesebben csinálta mint én .

marketwatch hír:
http://www.marketwatch.com/story/act...-pg-2017-02-14
Szia!

Szerintem ne hibáztasd magad, ezt a bennfenteseken kívül senki nem tudhatta előre. Véleményem dióhéjban:

1, az árfolyamreakció hevessége kissé túlzottnak tűnik (az új tulajdonos részesedése 0,02% vs a tegnapi felértékelődés 8,7 milliárd USD vs az éves nyereség 10 milliárd USD.)
2. A tegnapi 3,7 százalékos árnövekedéshez szerintem érdemben hozzájárult, hogy több éves ellenállás tört meg, így a kitörésre játszó momentum kereskedők is felugottak a robogó vonatra.
3. Technikai szempontból szerintem semmi nem utalt arra, hogy valami készülődik a cég háza táján (november óta a PG lemaradó volt a DOW teljesítményéhez képest)
4. Ha jobban belegondolunk fundamentálisan semmi nem változott, csak a semmiből született egy bika sztori. Kérdés, hogy ez elég lesz-e ahhoz, hogy a papír a történelmi maximumot legyőzve megcélozza a 100 dolcsis álomhatárt? Nekem erre egyelőre nincs válaszom.
Régi 2017-02-21, 15:25   #25 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ez egy kicsit durva

http://finviz.com/quote.ashx?t=CMCSA
Régi 2017-02-21, 15:49   #26 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Split volt 2:1 arányban:

https://biz.yahoo.com/c/17/s2.html?cmcsa

Szóval nem szakadásról van szó, hanem egy előre tervezett és bejelentett részvényfelosztásról.
Régi 2017-02-21, 16:23   #27 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szia!

Köszönöm a kiegészítést, mára befejezem a rémhírterjesztést .
Régi 2017-02-21, 16:35   #28 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Köszönöm a kiegészítést, mára befejezem a rémhírterjesztést .
Szerencse, ha nem a számlád bánta
Régi 2017-02-21, 16:46   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerencse, ha nem a számlád bánta
Split esetén ha tegnap mondjuk belépek 76-on, akkor ugyanúgy veszteség, mintha ennyit zuhant volna?
Régi 2017-02-21, 17:47   #30 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Split esetén ha tegnap mondjuk belépek 76-on, akkor ugyanúgy veszteség, mintha ennyit zuhant volna?
Ez egy ostoba kérdés volt, főleg a haladó szekcióban, kérlek ne offold szét ezt a topikot!

Egy részvény felosztása több részvénnyé. Ha például 2:1 arányú Split történik, egy részvény helyett kettőt kapunk, és természetesen az árfolyam is kb. a felére fog csökkenni.
Régi 2017-02-22, 07:55   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez egy ostoba kérdés volt, főleg a haladó szekcióban, kérlek ne offold szét ezt a topikot!

Egy részvény felosztása több részvénnyé. Ha például 2:1 arányú Split történik, egy részvény helyett kettőt kapunk, és természetesen az árfolyam is kb. a felére fog csökkenni.
Ezt magadnak válaszoltad?
Régi 2017-07-17, 19:36   #32 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 19
Hírnév szint: 1
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ki mint vet, úgy arat...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-20, 19:44   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 697
A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Én örülnék 20-30%-nak tőkeáttét nélkül, viszont a legtöbben mégcsak nem is nyereségesek sehány százalékosan hosszú távon. Erre rájön még a swap.
Egész év alatt az összes nyertes és vesztes pozikra fizetünk sok swapot és spredet. Lehet hogy egy pozid csak 1 hónapig tartod, de utána nyitsz még többet. Sok kicsi sokra megy, részvényeknél a jutalék vagy spred is jelentősen nagyobb mint fxen vagy indexen pl dax, bux. Fxre ráadásul a swap lehet pozitív, határidősre meg 0.
Tőkeáttéttel többet kereshetsz de arányosan nőnek a költségek is. Aki meg nem nyereséges annak még rosszabb. Én örülnék évi 10%-nak is de az össz swap szerintem elvisz ötöt belőle.
Részvény szerintem sérülékeny, csődbe tud menni. Egy pénznem vagy egy bux index mögött egy ország van. Hosszú távra biztonságosabb.
A csodamacska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-20, 19:50   #34 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is örülnék 20-30%-nak, tőkeáttét nélkül ez nagyon jó szint, viszont a legtöbben mégcsak nem is nyereségesek sehány százalékosan hosszú távon. Erre rájön még a swap.
Egész év alatt az összes nyertes és vesztes pozikra fizetünk sok swapot és spredet. Lehet hogy egy pozid csak 1 hónapig tartod, de utána nyitsz még többet. Sok kicsi sokra megy, részvényeknél a jutalék vagy spred is jelentősen nagyobb mint fxen vagy indexen pl dax, bux. Fxre ráadásul a swap lehet pozitív, határidősre meg 0.
Tőkeáttéttel többet kereshetsz de arányosan nőnek a költségek is. Aki meg nem nyereséges annak még rosszabb. Én örülnék évi 10%-nak is de az össz swap szerintem elvisz ötöt belőle.
Részvény szerintem sérülékeny, csődbe tud menni. Egy pénznem vagy egy bux index mögött egy ország van. Hosszú távra biztonságosabb.
Cica, gondolom... szeretnél egy olyan autót, amibe nem kell energia, benzin, olaj... szóval semmi, csak úgy megy magától és kész
Neked mindig a swapokkal meg spredekkel van bajod? Ki nem szarja le, ha nyereséges vagy! Jó lóra kell tenni és jóirányba állítani
Régi 2017-07-20, 20:08   #35 (permalink)
Szenior tag

A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.A csodamacska már nem kispályás.
Alapbeállítás

Csak el akartam mondani az előny hátrányokat.
Úgy csinálsz mintha hülyeséget mondtam volna, de én figyelembe vettem azt a szempontot is hogy a legtöbben veszteségesek vagy nulla körüliek, vagy nem eléggé nyereségesek, nekik sokat számítanak a költségek.
Mondjuk hogy évi 10%ot tudnék elérni, átlagosan 2 hónapig tartok egy pozit és évente 15 darabot. Az adó, spred, swap, slippage elvisznek mondjuk hetet akkor marad 3%. Ennyiért nem éri meg. Ha eléggé nyereséges vagy akkor is sokkal több költséget fizetsz mint hinnéd. Tőkeáttéttel nő minden költség, még ha havonta 300 ezer forintot keresel részvénnyel az sokkal több lenne ha inkább határidős daxal keresnéd.
Az volna a kérdésem moneymentor csak a részvényekhez értesz?
Határidősnek sok komoly előnye van.
Régi 2017-07-21, 02:03   #36 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az volna a kérdésem moneymentor csak a részvényekhez értesz?
Hát feladtad a leckét, hogy mit és hogyan válaszoljak…
Elsőre eszembe jutott néhány ironikus poén, aztán gondoltam, egy az egyben bemásolom a saját írásodat (Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ), de végül elhatároztam, hogy inkább türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet hagyom fejlődni…

Kedves csodamacska!
Örülünk a hozzászólásainak, mely mutatja, hogy bizony nagy szükség van arra az ismeretterjesztő munkára, amit weboldalunkon végzünk.
Szolgáltatásunkkal éppen az a cél, hogy 20+ éves pénzügyi tudásunk és tapasztalatunk legjavát nyújtva elkalauzoljuk az ügyfeleinket a pénzügyi piaci termékek, de leginkább a befektetések útvesztőiben.

Kérjük olvassa el figyelmesen tájékoztatónkat újra ( http://kriminalm.wixsite.com/moneyme...tor-megoldasok ), fizessen elő Ön is, nyisson számlát, kövesse a moneymentort.

Nem kell tehát 20, vagy 100 milliós számlával rendelkeznie, ha privát banki segítségre van szüksége.
Sok sikert kívánunk és kínálunk.
üdv
Régi 2017-07-21, 19:10   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát feladtad a leckét, hogy mit és hogyan válaszoljak…
Elsőre eszembe jutott néhány ironikus poén, aztán gondoltam, egy az egyben bemásolom a saját írásodat (Részvénybefektetés haladóknak: verjük meg a Piacot! ), de végül elhatároztam, hogy inkább türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet hagyom fejlődni…

Kedves csodamacska!
Örülünk a hozzászólásainak, mely mutatja, hogy bizony nagy szükség van arra az ismeretterjesztő munkára, amit weboldalunkon végzünk.
Szolgáltatásunkkal éppen az a cél, hogy 20+ éves pénzügyi tudásunk és tapasztalatunk legjavát nyújtva elkalauzoljuk az ügyfeleinket a pénzügyi piaci termékek, de leginkább a befektetések útvesztőiben.

Kérjük olvassa el figyelmesen tájékoztatónkat újra ( http://kriminalm.wixsite.com/moneyme...tor-megoldasok ), fizessen elő Ön is, nyisson számlát, kövesse a moneymentort.

Nem kell tehát 20, vagy 100 milliós számlával rendelkeznie, ha privát banki segítségre van szüksége.
Sok sikert kívánunk és kínálunk.
üdv
Misikém, hát ez igen
Mennyit kell előfizetni VIP tagoknak
... én is nyitok egy CHART-STRATÉGIA oktatást. 10e a beugró
... 1 hét alatt, ha nem duplázza meg a számláját, akkor én fizetek
Régi 2017-07-20, 20:11   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem akarlak titeket megbántani de logikus és helyes állításaim vannak szerintem, ti meg mindig hülyét csináltok belőlem. Mit értetlenkedtek mindig? Ezeket mind illene tudnia mindenkinek. Amikor igazságokat leírok mindig valaki nekem támad. Fene essen belétek. Na mindegy.
Régi 2017-07-20, 21:02   #39 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem akarlak titeket megbántani de logikus és helyes állításaim vannak szerintem, ti meg mindig hülyét csináltok belőlem. Mit értetlenkedtek mindig? Ezeket mind illene tudnia mindenkinek. Amikor igazságokat leírok mindig valaki nekem támad. Fene essen belétek. Na mindegy.
Jajjjjjjjjjj cica, eszem azt a csöpppp kis szád
Most rontást kűűűűűté rám
Régi 2017-07-20, 21:09   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Dehogy csak itt töröm magam hogy fárasszalak szorgalmasan titeket erre ez a hála.
Borzasztó.
Régi 2017-07-20, 21:16   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dehogy csak itt töröm magam hogy fárasszalak szorgalmasan titeket erre ez a hála.
Borzasztó.
Végre, látom a fogaid
Ez egy havi kereskedésem összesítése, hát mond meg... kit zavar az a swap meg a komissió, meg a mitooménmi ott Pl. a Földgáznál... belefutottam a görgetésbe
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_jun7_jul7_sum.jpg   reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_jun7_jul7_sum_2.jpg  
Régi 2017-07-22, 07:17   #42 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 606
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Végre, látom a fogaid
Ez egy havi kereskedésem összesítése, hát mond meg... kit zavar az a swap meg a komissió, meg a mitooménmi ott Pl. a Földgáznál... belefutottam a görgetésbe
Erről beszéltem márpárszo...
Gratulálok!
Tényleg, akinek a stratiját megborítja a spread, a swap, vagy valami hasonló költség, ott szar a starti.

Bőségesen kell lennie nyereségnek, különben ha egy strat brókerfüggő, akkor felejtő.

Szép tradek!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-20, 20:35   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rengeteg költséget lehet daxal megspórolni, fillérekbe kerül a spred, nincs swap. Sokkal több pénzem marad meg. Részvényekbe azt nem szeretem hogy drága. Tévedhetek, de amikor tényeket írok és abba köttök bele az bosszantó.
Régi 2017-07-20, 21:24   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem mindenki akkora ász mint te. Én örülnék évi 20 százaléknak de az egészet elvinné a swap meg egyéb. Nagyon nyereséges kell legyek hogy ne számítson.
Régi 2017-07-20, 21:26   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem mindenki akkora ász mint te. Én örülnék évi 20 százaléknak de az egészet elvinné a swap meg egyéb. Nagyon nyereséges kell legyek hogy ne számítson.
Mennyire akarsz 20%-ot? tisztááán
Régi 2017-07-22, 01:41   #46 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.877
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A saját tőkédet kockáztatnád ilyen hozamért? Sztem akkor másban érdemes gondolkodni. Pl ingatlant adj bérbe de tőzsdén évi 20%-ért kockáztatni saját tőkét az csak mérgelődés lehet. A kockázat és a hozam elképesztően aránytalan.
Nem szabad a banki kamatokhoz mérni a spekulációt.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-22, 04:02   #47 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

C@maro:
Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.
Ha demo, vagy szembeállított számlákon ellentétes kereskedésből a jobb, vagy egyéb trükk, nem érdekel.
Ha igaz, az ilyen emberektől én is szívesen tanulnék. Még ha nem hetente duplázunk, akkor is. Komolyan.

De maradjunk két lábbal a földön. Akikkel én találkozom, az átlag magyar, nem ilyen problémákkal küzd, nem ilyesmiben van szüksége segítségre.
Viszont az én időm is (fagyi)pénz.

Mybusiness:
Szinte egy mondatoddal sem értek egyet.
Az ügyfelek általában bizony saját megtakarított pénzüket kockáztatják mindenféle befektetésben.
20+% hozam ma kifejezetten jónak számít a piacon. (Egyébként miért ez a szám ragadt meg?)
Az ingatlan se tud többet, ott is hullámzik az ár, van költség, mérgelődés (keresés, adásvételi procedúra, felújítás, albérlőkkel vita, nehezebben mozgatod a tőkét, stb.), ahhoz is érteni kell, mint a tőzsdéhez.
„Az a kockázat, ha nem tudod, hogy mit csinálsz.” – Warren Buffett
A banki kamat és a spekuláció (és minden más megoldás) ugyanazon a tőkepiaci egyenesen helyezkedik el. Kérdés kinek, melyiket, milyen súllyal ajánljuk.
Régi 2017-07-22, 06:52   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro:
Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.
Ha demo, vagy szembeállított számlákon ellentétes kereskedésből a jobb, vagy egyéb trükk, nem érdekel.
Ha igaz, az ilyen emberektől én is szívesen tanulnék. Még ha nem hetente duplázunk, akkor is. Komolyan.

De maradjunk két lábbal a földön. Akikkel én találkozom, az átlag magyar, nem ilyen problémákkal küzd, nem ilyesmiben van szüksége segítségre.
Viszont az én időm is (fagyi)pénz.
Trükknek nem nevezném, habár... lehetne az is, de mégis valóság! Nem fogom itt nyilvánosan kiteregetni a forgatókönyvet.
Aki figyeli a posztjaimat, annak vagy összeáll a kép... vagy vessen magára
A lényeget publikáltam: rébuszokban, hülyeségekben, viccesen és főleg képekben. Olyan ez mint a puzzle, össze kell rakni!

''Tegnap reggel posztoltál egy kereskedést. Egyetlen traden 10 millió fontos, azaz 3 400 000 000 ft-os pozíció, 27,2 millió ft-os nyereség.''

Látod! én ezt észre sem vettem... én csak azt néztem, hogy legyen 36e eróm a megnyitáshoz... és hogy ez kinél hány%, azt mindenki maga dönti el!
Lezártam a GBPAUD pozíciót, mert..., de lesz másik

Kitippeltem a fórumon 3+1 +1 embert, akikkel ''talán'' tudnék összehozni egy komoly csoportot, hogy segíteni tudjunk az embereken... már akin lehet és megérdemli
Gondolkodom tényleg 1hetes táboron is, valahol a tengerparton... vagy egy meghitt, csendes tóparton... csak legyen net..., ahol 1 hetes élő kereskedés mellett megosztanám a ''CHART-STRATÉGIA'' alapjait.
Szóval... keresem az embereket és téged a tegnapi ''türelmes-bűbájos ügyfélszolgálatos énemet'' ... lehetnél a szóvivő moderátor
Csatolt kicsinyítések
reszvenybefektetes-haladoknak-verjuek-meg-piacot-p500_stav_1.jpg  
Régi 2017-07-22, 07:30   #49 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem fogom itt nyilvánosan kiteregetni a forgatókönyvet.
A lényeget publikáltam: rébuszokban, hülyeségekben, viccesen és főleg képekben.
Itt a fórumon én is ezt csinálom. De ez nem oktatás, és nem is hatékony.
Ezzel szemben egy részletesen leírt forgatókönyv, egy-egy téma kibeszélése, vagy néhány fő mentorálása ennél hatékonyabb lehet.
De a „bűbájos-türelmes moderátor” szerep helyett eleinte inkább csendes megfigyelő lennék más játékában.
Régi 2017-07-20, 21:45   #50 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Inkább összeget nem mondanék. De a banki kamatnál nettó 10% is sokkal több.
Plus500on tanultam eleinte fxet. Szeretem a feelingjét. Ott nézegettem sokat néha reggelig az árfolyamokat backtestelni. Csak demón.
Cégek közt nem tűnik komolynak.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex haladóknak: holtpont vagy halott ügy? moneymentor Devizatőzsde 2071 2017-07-31 20:19
Könyvajánló kezőknek és haladóknak! Jockey1 Kezdőknek 15 2014-05-03 07:56
Forex Csapdák-Proftáljunk belőle!! avagy hogyan nem eszi meg a nagy hal a kicsit Forexunderground Devizatőzsde 30 2012-09-17 18:36
Forex kezdőknek és haladóknak fxgekko Kezdőknek 1 2012-06-30 22:05
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 16:47

A pontos idő 08:53 , a GMT +1 időzóna szerint.