Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-12-20, 21:27   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.400
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Camaro, eleg bizonyiteknak ez a chart, hogy azert az a csucs megis a C hullam csucsa volt?

Csatolás 12236

En sajnos egy baki miatt veletlenul zartam a poziciot (ugy 230 pontot vittem el az eddigi 300 esesbol, itthon vettem eszre... egy korrekcio utan most, hogy atutottuk a trendvonalat ujra visszaallok, ha szerencsem van meg pont ott ahol kiszalltam). Telepitettem most eloszor az Android mobil applikaciojat a Dukas-nak... azon nezegettem, hogy milyen fasza kis app, vezetes kozben, es ugy latszik veletlenul megallitottam az osszes pozicioimat... ez van. (a Close all positions gomb tul kozel van a X-hez ami az appot zarja... hmmmm, vajon veletlenul?
Jaj Zolikám, ez még csak fütyfürütty Ez csak egy kis korrekció a Long hullámban. 13090-nél kiszállt a TP a 13311-en nyitott pozimmal és visszavett a megbízás ott az alján 13035,77 -en. Hol van ez a bóhafingnyi mozgás a te 1:7 R-es tradedhez, majd 11240 nél monjad, ha meg lesz a 1:7-ed
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 16:23   #52 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 571
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jaj Zolikám, ez még csak fütyfürütty Ez csak egy kis korrekció a Long hullámban. 13090-nél kiszállt a TP a 13311-en nyitott pozimmal és visszavett a megbízás ott az alján 13035,77 -en. Hol van ez a bóhafingnyi mozgás a te 1:7 R-es tradedhez, majd 11240 nél monjad, ha meg lesz a 1:7-ed
Nezd, asszem valamit felreertelmezunk... mar meg se haragudj.

Az, hogy ebbol lesz 1:7 trade, vagy csak 1:3 annak semmi koze ahhoz, hogy az a csucs a korrekcion beluli C hullam vege volt... ... ha 1:7 trade lesz belole, akkor az a C hullam a 2-es hullam volt egy impulzuson belul... ha pedig 1:3 lesz, akkor ez csak egy nagyobb B hullam volt egy nagyobb korrekcion belul, lesz most lefele egy ami nagyobb TF-en egy korrekcio lesz es onnan meg egy fel... ilyen egyszeru.

Amugy most visszaleptem a shortba... a baki miatti kilepesem vegett. Ugyhogy back in business.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-01-03, 15:39   #53 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.580
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Te Zoli, van valami update?
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-05, 08:45   #54 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Sziasztok! Kivanok mindenkinek egy sikerekben gazdag, boldog uj EVET!

Egyelore nincs semmi update, mivel kivettem en is vagy ket het "szabadsagot", mielott elmentem volna sizni, zartam minden poziciomat, igy szuzen kerultem az uj evbe. Hetvegen elemzem a piaci fejlemenyeket es megcsinalom a 2018-as utitervet, valamint a 2017-es visszanezest = tanulsagok levonasa + strategiak tuningolasa. Mindenki ezt kellene tegye.

Amit viszont nem hagyhattam ki az a kriptopiac... mint mar annyiszor mondtam, a tavaly asszem aprilisaban, amikor a BTC $800 korul lebegett, vettem egy fel bitcoint, vagyis ugy kb. $400-at befektettem a piacba... szorakozaskeppen. Ezt a fel bitcoint bevaltottam annak idejen 1024 PIVX-re, amely akkor $0.4 korul volt... ezt aztan atvaltottam XRP-re, de mivel sokat baszakodott annak idejen, atvaltottam TRST-ra... ezzel pedig most a mai reggelen $10.000 korul volt a szamlam... es ma reggel, az XRP 0.27-rol 3-ra valo ugrasanak peldjara, vettem $10.000 dollar ertekben DGB-t, amikor az kb. $0.1 korul volt ma reggel... mi az otlet ebben? Van DGB-bol kb. 9 milliard darab... a Ripple-bol volt vagy 38 milliard, megis felment kb. 12-szeresere az utolso 2 hetben... szerintetek mi gatolja meg a DGB-t, hogy a kovetkezo 6 honapban $10 legyen? retorikus kerdes volt... meg mindig szorakozasbol uzom a kriptot... majd ugy $100.000 folott gondolkozok, hogy ez esetleg komoly is lehet...

PS: az az abudhabi-i haverem, amely a tavaly $7-ben vett 1000 darab ETH-t es mindmaig kitartott vele, atutotte a celnak kituzott $1.000.000-t mostansag...
Régi 2018-01-05, 18:41   #55 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Megvan a harmadik trade-em is a szamlan, a mai napon nyitottam meg, mondhatni szerencsebol, hiszen pont akkor neztem ra az EURCHF chart-ra amikor a belepo volt, igy 3.5 pip-es SL-al !!! meg is volt a beallo, habar kisebb kockazattal mint normalis a korulmenyekre figyelemmel.

Ime a setup amit varok:

journey-1-000-1-000-000-trade-no.-3-eurchf-short-4h.jpg

Van egy kerdesem egyesekhez (David, shortosgyula stb.): Emlekezzunk kicsit, melyik paron mondtam utoljara, hogy ugrani fog, lefikaztatok es oszt' a vegen ugrott is? (GBPJPY)

Az EURCHF is nagyot fog zuhanni... most? Nem tudom. De minden short jelet kihasznalok arra, hogy ezt a zuhanast idoben megfogjam. Ez a mostani beallo mondhatni tokeletesre sikeredett.

journey-1-000-1-000-000-trade-no.-3-eurchf-short-1h.jpg

Ez a trade, ha tenyleg ez a vegso csucs (hiszen barmikor bekovetkezhet) akkor nekem 1:337-et jelent. Mivel 3 pipre vagyok a csucstol es mar BE-ben, hiszen odaig ha visszamegy az arfolyam, akkor lesz uj csucs.

Itt a beallo, a szerencsen mult, hogy pont akkor neztem ra amikor a tokeletes pillanat volt a strategiam szerint es meg is kattintottam:

journey-1-000-1-000-000-chart_eur_chf_10-mins_snapshot.png
Régi 2018-01-06, 08:59   #56 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Egy kis didaktikai kiegeszitest is eszkozolnek ehhez az utobbi trade setup-hoz, hatha segit majd valakin a kovetkezo hasonlo helyzetben. Elore is elnezesedet kerem Alpin, de megint nagy felbontasu kepeket fogok csatolni, hiszen ebben a prezentacioban nem az arszintek a fontosak, hanem a strukturak..

Az egesz gondolatmenet lenyege az, hogy olykor, nagyobb fordulopontok kozeleben, az arfolyam egy "squeeze" tipusu strukturat hoz letre amelynek valoszinusege >95%, hogy a trenddel ellentetes iranyba torjon ki a jovoben. Ez a helyzet manapsag az EURCHF-el is, nagyon rego ota varom a pillanatot, hogy ez a squeeze elkezdjen zuhanni, turelmesen halmoztam eddig a sok short pozit, melyet az ujabb es ujabb csucsokrol inditottam ahhoz, hogy begyujtsek jo par BE vagy kisebb porfitos/vesztos trade-et mar eddig:

journey-1-000-1-000-000-eurchf-daily.jpg

Egy gond van csak, espedig az, hogy ideged kell legyen kivarni a kitores pillanatat, hiszen a struktura lenyege pont az, hogy irdatlan mennyisegu uj csucs/alj keletkezik, fenntartva ezzel a folyamatos divergenciat is egyben (ezt en a MACD-n nezem, de barmilyen megfelelo indikator jo a divergencia figyelesere pl. AO, RSI), amely rajatszik a piac azon jellegere, hogy az az erzesed, hogy minden pont ellened tortenik, hiszen minden elinditott poziciod SL-at (elozo csucs/alj folott/alatt) pont kiszedi mielott ujra a jo iranyba menne. Idegesito tud lenni, de bizton allitom, hogy megeri megjatszani...

Ezt a tipusu strukturat jatszottam meg a GBPJPY-en par honapja, bezsebelve az eddigi legnagyobb egy trade-en kaszalt profitomat amely egyben pip rekorder pozicio is lett (kb. 835 pip profit - 5 lottal).

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-daily.jpg - a nyillal jelzett struktura volt a trade-em kiindulopontja, de ha jol megfigyelitek ugyanolyan struktura temerdek volt ezen a paron elotte is es utana is.

Na most, ezt a tipusu strukturat, channeling jellegebol kifolyolag, ket, esetleg harom) fele keppen lehet EREDMENYESEN tredelni:

1. Megvarva azt a pillanatot amikor az arfolyam kilep a strukturabol a trenddel ellentetes iranyba. Ez esetben megvarjuk a kitores utani elso korrekciot es utana allunk pozicioba, vagy a korrekcio trendjebol valo kitoresnel, vagy pedig mar egy elozo, korrekcion beluli csucsnal. A ketto kozott a kulonbseg oriasi, viszont a trader felkeszultsegi szintjevel, strategiajaval, kockazatvallalasi keszsegevel, agresszivitasaval egyenesen aranyos, evidens okok miatt :

journey-1-000-1-000-000-eurchf-4h-conservative-entry.jpg

2. Kihasznalva egy-egy extrem pontot a strukturan belul. Mit jelent extrem pont? Egy uj csucsot jelent. Hogyan ismersz fel egy extrem pontot? Nem konnyen, real time-ban, annal konnyebben visszanezetben, de akkor mar sokat nem ersz vele beallasi szempontbol. En a tapasztalatom es tudasom alapjan ismerem fel, atadni szivesen atadnam, de nem tudom, hiszen 3 evet tanultam ra, hogy ez megtortenhessen...

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-extrem-pontok.jpg - ezek az extrem pontok a strukturan belul

A beallasi pontot pedig nagyon egyszeru kiszurni: nagyobb TF-en valo extrem pontban kicsi TF-en keresek egy elso impulziv mozgast az ellenkezo iranyba amelyet kovet, tokeletes esetben, egy ABC tipusu haromhullamu korrekcio, majd ennek a korrekcionak a kitoresenel allok altalaban pozicioba. En ebben az esetben, az egyperces struktura milyensege/tokeletessege miatt, meg ennel is tovabbmentem az aggresszivitassal es mar a korrekcio utolso csucsan bealltam pozicioba (nem ajanlom senkinek aki nem ismeri a strukturak viselkedesi modjat, hiszen normalis esetben ilyen beallokkal teszed tonkre a szamlad), innen a csak 3 pip koruli SL... meg a skalp SL-oknal is jobb es megis hosszabb tavu trade-rol van szo...

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-beallo.jpg journey-1-000-1-000-000-chart_eur_chf_1-min_snapshot.png - igy nez ki a belepo a Dukas platformjan

Tenyleg csakis a szerencsemen mult, hogy percre pontosan abban a pillanatban neztem ra a chartra amikor az 1 perces struktura a vegehez ert, annyi idom volt csak, hogy megkattintsam a trade-et, a SL-t is csak a kattintas utan allitottam be...

3. Egy alternativ, de annal szeretetremeltobb beallasi tehnika a rekurziv trendvonalak strategiaja, nagyon sokszor hasznalom es most is szempont volt az analizisemben. A lenyeg az, hogy extrem ponthoz kozelitve meghuzzuk a HELYES trendvonalakat kulonbozo TF-en vezetve az arfolyamot. Ez esetben a tokeletes beallo az utolso es egyben legkisebb TF-en huzott trendvonal torese lenne, amikor mar minden TF-en visszavezetve divergenciat mutatnak az indikatorok. Konnyu leirni, konnyu latni amikor be van rajzolva, de annal nehezebb ezt real time-ban levezetni.

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-trendvonalak.jpg

Ha jol megfigyeljuk, latni lehet, hogy minden HELYESEN behuzott trendvonal attorese alkalmaval az arfolyam ilyen vagy olyan modon reagal... persze ide az kell, hogy HELYESEN tudjunk trendvonalat megfigyelni, hiszen a trederek 99.5%-a ezt nem tudja... mert nem konnyu HELYESEN latni...

Mint latni, a Tehnikai Analizis eszkozeinek tarhaza vegtelen, viszont egyes eszkozok jobbak, masok meg gyengebbek, mint ahogy szeget verni lehet kalapaccsal is, de a franciakulcs szelevel is...

A targetrol pedig annyit, hogy ez, idealis esetben, visszamegy teljesen a napos trendvonalig... viszont nagy esely van arra is, hogy ez utkozben valtozzon, a struktura valtozasa eredmenyekeppen. Vannak bizonyos erzekeny pontok a charton amiket nezni fogok es bizonyos esetben kiveszem a profitot ha valtozast latok, a kovetkezo ket ilyen pont a kovetkezok:

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-sensitive-points.jpg

Az elso pont az amikor eleri az elozo impulzus aljat, mivel ez a kisebb TF struktura lehet egy flat korrekcio is meg tobb felfele mozgashoz. A masodik ilyen pont a trendvonal kozeleben lesz, ugyanolyan meggondolasbol mint az elobbi pontnal. A trendvonal atutese eseteben pedig ujabb, nagyobb TF strukturan levo erzekeny pontok kerulnek majd kepbe, de mindent a maga idejeben. Egyelore ez az impulziv mozgas, valamint az eszkozeim azt mutatjak, hogy jo uton haladunk. Figyelembe veve azt is, hogy az EURUSD-on is 2200 pipes mozgast varok lefele, meg a vegen nagyon jol is elsulhet.

Ki mondta azt, hogy nehez a TA es a kereskedes? Hiszen lam' milyen egyszeru...
Régi 2018-01-06, 12:33   #57 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem tudom, mire gondolsz Zoli, mert én biztosan nem fikáztalak. Mindig is a kockázatkezelésedet firtattam, arról még azóta sem győztél meg, de ez nem is szempont Meg a túl nagy arcodat, amiért a saját stratégiádat a többieké fölé helyezted

Technikai elemzést lehet ezerféleképpen csinálni, nincs ezzel gond

Ettől függetlenül nem okoz gondot őszintén drukkolnom neked, hajrá
Régi 2018-01-06, 12:45   #58 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom, mire gondolsz Zoli, mert én biztosan nem fikáztalak. Mindig is a kockázatkezelésedet firtattam, arról még azóta sem győztél meg, de ez nem is szempont Meg a túl nagy arcodat, amiért a saját stratégiádat a többieké fölé helyezted

Technikai elemzést lehet ezerféleképpen csinálni, nincs ezzel gond

Ettől függetlenül nem okoz gondot őszintén drukkolnom neked, hajrá
Nincs gond, vicces volt a tortenet annak idejen, csak ennyi. Peace!
Régi 2018-01-06, 20:16   #59 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 401
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy kis didaktikai kiegeszitest is eszkozolnek ehhez az utobbi trade setup-hoz, hatha segit majd valakin a kovetkezo hasonlo helyzetben.
Szia Equalizer!

Zseniális hozzászólás. Szerintem már ezért az egyért érdemes volt megnyitni a topikot, köszönet érte.

Korábban utaltál rá, hogy ezzel a kísérlettel az elsődleges célod az, hogy a nyilvánosság erejével kimozdítsd magad a komfortzónádból, a cél melletti nyílt elköteleződés és a trade tervek kinyilatkoztatásával járó számonkérhetőség mintegy kikényszerítse ezáltal személyes fejlődésedet. Nos, hát rajtam ne múljon... ezért pár észrevétellel szeretnék hozzájárulni a sikerhez. Írod:

„...igy 3.5 pip-es SL-al !!! meg is volt a beallo, habar kisebb kockazattal mint normalis a korulmenyekre figyelemmel.”

Ebből nekem az jön le, hogy nem az „előírt” 500 dolcsival (=14,7 lot a 3,5 pipre) szálltál be a trade-be, hanem ex per tipp mondjuk százötvennel. (=5 lot). Kérdés az, amit én a helyedben a célul kitűzött önfejlesztés érdekében feltennék magamnak(már, ha tényleg helyes a kiinduló feltételezés), hogy miért?

1, Az egyik lehetséges magyarázat nyilván az, hogy kb tíz másodperc alatt kellett meghozni a döntést, így a pillanat hevében nem igazán volt lehetőség a racionális mérlegelésre, ezáltal a kisebb pozíció méret tulajdonképpen a hiányos információk kompenzálására tudat alatt adott ösztönös kockázatkezelésnek fogható fel. Ezzel nehéz vitába szállni, hisz a jó trader sajátja a gyors helyzetfelismerés, ugyanakkor... Nem pont ezzel az impulzivitással akarsz leszámolni? Hogy alapos kutatómunkával felkutatsz, kielemzel egy lehetőséget, megtervezed a beszállót, aztán... ösztönösen durr bele bumm? Mert gondoljuk csak végig: nem tíz pipre utazó skalper vagy. A stopot adó kanócvég adott. Ha még adsz magadnak pár percet a helyzet mérlegelésére mondjuk már 3 pippel arrébb van az ár. (a kötés pillanatában az M5 ATR10 2,6 pipet mutatott) Ez azt jelenti, hogy stabilabb a jel, nyugodtabb a döntés, ezáltal hiába nő a stop 6,5 pipre, valójában –mivel biztosabb vagy a dolgodban- nyolc lottal tudsz (mersz) elindulni... Kevésbé tökös megoldás ez az óvatoskodás igaz, de számoljunk csak: a tervezett napos trendvonal célzónáig ez a plusz három lot több, mint 10K pluszt jelent. Dollárban. Jogos: ez esetben az initial risk abszolút értéke 150-ről 500 dollárra nő, de ezt szerintem bőven kompenzálja a plusz reward esélye és hogy a várt irányba történő igazolt elmozdulás valamint a nagyobb ármozgástér miatt jelentősen (na jó: valamelyest) csökken a kistopolódás bekövetkezési valószínűsége.

2, A másik forgatókönyv, hogy eleve résznyitásokkal terveztél piacra lépni, igazodva ahhoz, hogy az ármozgás visszaigazolja-e az előzetes elképzeléseket. Előre skálázott osztott belépőknek ugyanakkor a csatolt charton nincs jele, pozíció építés szándéka esetén viszont nincs szükség előzetes pozíció méret csökkentésre, hisz a ráépítés elvben amúgy sem járhatna kockázat növekedéssel. Ettől függetlenül, ha tippelnem kellene „ismerve” Téged, egy korrekciós mozgás után a ráduplázást a BE-ben lévő eredeti pozira majdnem biztosra veszek.

3, Persze lehet, hogy egyszerűen csak rugalmas kockázatkezelést használsz, mikor csak a max risk van kőbe vésve, de a ténylegesen felvállalt ennél ad hoc lehet lényegesen kisebb is, ha tudat alatt úgy érzed, hogy ez a signal bizony nem az a bombabiztos fajta, mondhatni kétesélyes akármennyit is gondolkodnál is rajta. Bevallom, magam is élek ezzel a módszerrel, ezért merem hitelesen állítani, hogy ezzel az a baj, hogy pont azt a szubjektivitást konzerválja, amit a siker érdekében fontos lenne mielőbb kiiktatni a folyamatból.

Összegzés: Nem azért „adtam szádba” a lehetséges magyarázatokat, hogy okoskodjak. Csak meg szerettem volna előzni, hogy ösztönös védekező reflexből kihúzz egy választ a kalapból anélkül, hogy mélységében elgondolkodtál volna a valós mozgatórugóidról. Szerintem egyik felsorolt forgatókönyv sem jobb, vagy rosszabb a másiknál. A lényeg, hogy tudatosan került e alkalmazásra, vagy ösztönösen. Ha tervszerűen, akkor az előrébb visz a célod elérésében, ha impulzíve, pillanatnyi ötlettől vezérelve, akkor talán ez a hozzászólás hozzásegít, hogy rakoncátlan pszihódat is a cél szolgálatába állítsd. Vagy legalábbis tegyél egy fontos lépést, hogy megismerd és kielemezd a benned futó alapértelmezett döntési rutin érzelmi és racionális aspektusait. Mert talán éppen ennek finomhangolása lesz az az apró, de "szükséges Plussz", ami fejlődésedet a kívánt irányba lendítheti.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-06, 22:39   #60 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ebből nekem az jön le, hogy nem az „előírt” 500 dolcsival (=14,7 lot a 3,5 pipre) szálltál be a trade-be, hanem ex per tipp mondjuk százötvennel. (=5 lot). Kérdés az, amit én a helyedben a célul kitűzött önfejlesztés érdekében feltennék magamnak(már, ha tényleg helyes a kiinduló feltételezés), hogy miért?
Szia Alpin,

Reszletekre valo figyelmeddel egeszen melyen belelatsz az ember vesejebe... koszonom a hozzaszolast!

Nos, a helyzet az, hogy ennek kezzelfoghato oka van, amely otvozi kicsit az osszes altalad felvazolt helyzetbol a lenyeget es meg egyet pluszban:

Amikor elinditottam az alszamlat, beallitottam rajta 1:200 leverage-t, mivel $1000 volt az alaptoke es $500 volt a kezdeti riziko, igy az elso trade-emen az alap 1:100-al nem tudtam volna pozit nyitni a margin call miatt (Dukasnal 100%-nal van margin call es 200%-nal margin cut). Miutan zartam a poziciot visszaallitottam ezt 1:100-ra. Erre meg ratevodik az is, hogy a hetvegi leverage csak 1:30, igy ha tul sok/nagy, a kis alaptokere viszonyitott pozi van nyitva, margin call-t vagy esetleg cut-ot veszelyeztetek este 8-kor amikor valtozik a leverage. A tegnap ket pozit nyitottam a szamlan, EURJPY es GBPUSD (ez utobbi tervben volt mar amikor az EURCHF-et nyitottam - hamarosan annak az elgondolasat is posztolom). A GBPUSD is csak $300 koruli rizikoval van nyitva, mert a vegen igy adta a kb. pozimeret, hogy a hetvegi leverage ne akasszon be egy esetleges gap eseten piacnyitaskor. Es ez a szamitas a pillanat heveben hasracsapassal/approximalassal tortent mikozben a telefonomrol autobol inditottam a pozikat... szemmertek alapon.

Ez volt az elso szempont abban az egy percben amikor dontest kellet hozni, valtoztathattam volna a beallitason, de arra mar nem volt idom... 1 lottal nyitottam az EURCHF-et (ezen a szamlan).

A masik szempont a 3-3,5 pipes SL volt, ami nem igazan a szokasom, nem kenyelmes a pszihomnak ez a kis tavolsag, lottonak tunik a tapasztalatom alapjan, hiszen egy kisebb zaj is siman kivehet es folytatodik utana tovabb a menet. Mindenkeppen, ha meglett volna az 1:200 akkor is csak 5 lottal nyitottam volna pozit, mint ahogy a foszamlamon is csinaltam, igaz kicsivel lekesve a pillanatatot (ott 5 pip korul volt a SL... hiszen idobe telt amig atvaltott az android app egyik szamlarol a masikra ). Es ott nem volt gond a margin.

Jol gondolod, nekem is van maximum kockazatom es helyzettol fuggoen felezem azt olykor, vagy negyedelem stb. :O

Nem pont ezzel az impulzivitással akarsz leszámolni? Hogy alapos kutatómunkával felkutatsz, kielemzel egy lehetőséget, megtervezed a beszállót, aztán... ösztönösen durr bele bumm? - a helyzet az, hogy ahogy mondtam is ezt a setup-ot nagyon reg ota nezem, ismerem mit csinal a struktura, ki volt analizalva a helyzet alaposan es csak azt vartam, hogy egy uj csucsot kapjak es onnan az emlitett beallasi jelet... mivel ez megvolt, ezert alltam be... nem talalomra.

Amugy a szamitasaiddal tokeletesen egyetertek, ezt biztonsagosabban is be lehetett volna kotni, igy utonezetbol azt is tudom, hogy hogyan es hol, de ahogy mondtad, a pillanat heveben maskepp lattam a dolgokat, nem volt idom a tokeletes szamitasokat elvegezni.

Erre csak rarakodik meg az, hogy eleve kitoreses strategiara nem akartam menni, mivel megvolt az eselye egy 3 hullamu korrekcionak es onnan megint fel, igy pont akkor szalltam volna be amikor fordul felfele az ar... kb igy:

journey-1-000-1-000-000-gbpjpy-alt.png

Csereben, amikor az elso trendvonalhoz kerult az afolyam, mar BE-be tudtam rakni az esetleges felfele menetel ellensulyozasara.

Azt is jol gondolod, hogy amikor a lefele trend konfirmalodik, elkezdem a raepiteseket/duplazasokat mindegyik idealis korrekcio utan. jol "megismertel" ezido alatt.

Osszegezve: a pozicionyitas a fent emlitett objektiv (de a szubjektivek is) limitaciok vegett tudatosan volt vegrehajtva egy olyan setup-on amit jo elore alaposan kielemeztem, tudtam, hogy mit varok es hogyan jarok el amikor a pillanat bekovetkezik. Paradoxalis modon, ha ez a beallo nem 3-5 pippes stoppal tortent volna meg counter trendben, hanem mondjuk 15-20-al egy kitores utan, akkor a foszamlamon 5 helyett 20 lottal nyitom a poziciot... itt jott be a szubjektivitas amit az elobb leirtam: feltem a kis stopp + a zajtol.
Régi 2018-01-07, 12:28   #61 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

A negyedik trade a szamlan a GBPUSD short. Rovid elemzest csinalok, hiszen lehet segit meg valakinek, a setup nagyon is aktualis meg mindig.

Az alapotlet a napos charton szuletett, hiszen nem kell sok tudas ahhoz, hogy ranezesre is meg lehessen allapitani, hogy egy korrektiv strukturaban vagyunk. Es a korrektiv struktura, definicio szerint, egy ujabb trendiranyu impulzus elozmenye, ergo nagy valoszinuseggel meg latunk hamarosan egy ujabb lefele impulzust. Az alapotlet szemleltetve a kovetkezo (hetes struktura -> napos struktura):

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-weekly.jpg journey-1-000-1-000-000-gbpusd-daily.jpg

A gondolatmenet es setupelemzes pedig a kovetkezo: Ket lehetoseget latok kibontakozni, az elso az, hogy a korrektiv struktura befejezodott a narancssarga X pontban, kovetkezett egy impulzus lefele mint az 5.-ik (Z) hullam 1-es hullama, most vegzodik a 2-es hullam es kovetkezik egy agressziv 3-as lefele amelyet jo lenne elkapni az elejetol, es mi lenne a jobb pont mint ahol most vagyunk:

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-daily-alt-1.jpg

A masodik lehetoseg pedig az, hogy meg csinalunk egy zold X-et lefele es felmegyunk megegyszer egy zold Z hullamot ami befejezi a narancssarga X-et es egyben a napos korrektiv strukturat (nem kizart, hiszen nincs divergencia a zold W es Y kozott):

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-daily-alt-2.jpg

Egy kerdes megfogalmazodhat a laikusok fejeben, hogy miert alltam be, ha eleve nem tudom eldonteni, hogy alternativa 1 vagy 2 lesz a nyero? A dolog egyertelmu: nezd a ket alternativa elvarhato minimum kozos reszet, es ez minimum meg egy napos impulzus lefele meg akkor is, ha a 2-es alternativa lesz a vegen a nyero, es miert ne elkapni azt a par szaz pipet:

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-daily-alt-1-2-kozos.jpg

Belemenve kicsit a 4 oras chartba, eszreveheto az a minimum mozgas amit elvarok. Itt is most ket lehetoseg all fenn, az egyik az, hogy innen lefele az ut, ebben az esetben, mivel nem utottunk uj csucsot mielott bezuhantunk volna, azt jelenti, hogy vagy teljesen lefele az ut es ez volt a 2-es hullam az 1-es alternativabol amirol az elobb beszeltem vagy pedig azt, hogy ez volt egy korrekcio egy nagyobb korrekcion belul es ettol meg mindig megallhatunk ahol jeleztem, csinalva egy regular vagy esetleg contracting flat-et es onnan megegyet felmegyunk a 2-es alternativa alapjan. Ez lenne a kozos mozgas amit minimum elvarok:

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-4h.jpg

A masik lehetoseg az, hogy atutjuk innen az elozo csucsot, ebben az esetben kizarodik az 1-es alternativa lehetosege (hiszen Elliott szabalyai alapjan a 2-es hullam nem utheti at az 1-es forrasat, ha pedig atuti akkor csakis egy running vagy expanding flat lehet majd belole) viszont meg mindig az elvaras az a minimum lefele impulzus amit az elobb berajzoltam.

Megint feltevodhet a kerdes, hogy akkor megis miert alltam be, ha meg itt is 2 alternativat latok? A valaszt pedig az oras chart adja meg. Az elozo analizisemben mar mondtam, hogy mi nekem a beallasi jel: egy impulziv mozgas trenddel ellentetben es egy korrektiv struktura, ez volt az en idealisnak hitt beallasi pontom, osszevetve meg mas sajat eszkoztaram alapjan eloallo jellel is:

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-1h.jpg

Persze itt is vannak erzekeny pontok majd ahol figyelni fogom az arfolyamot esetleges visszapattanasok miatt, de erre van majd a kozlejovoben a BE... a tavolabbi jovoben pedig majd a struktura alapjan valo profitba huzas = trailing stop.

2016 novembereben volt egy elemzesem az USDCAD-ra, majdnem tokeletesen megegyezo struktura volt elorelatva mint amilyen most van itt a GBPUSD-n. Ott is ket alternativam volt, rogton lefele vagy WXYXZ struktura mint 2.-ik alternativa, pont mint itt. Ott a 2-es lett a nyero majdnem tokeletesen mint ahogy elorejelzve volt. Ha valakit erdekel, itt az akkori elemzes: https://www.tradingview.com/chart/USDCAD/dP9bAFhl/ lehet gorgetni elore es akkor elobukik az ami azota tortent, erdekes latnivalo...
Régi 2018-01-08, 13:50   #62 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Update-nek annyit, hogy megallitottam a GBPUSD pozit, mivel ez az impulzus es ez a flag tipusu korrekcio azt sugallja nekem, hogy van meg egy kis felfele menet. Valahogy igy:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-1-8-2018-2.47-pm.jpg
Régi 2018-01-10, 16:37   #63 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Zartam az EURCHF trade-emet, hiszen a tegnapi felfele mozgas elegge nem tetszett, visszaadtam 1:30 ($950) R/R-rol 1:10-ig ($300) mindent, aztan 1:20-nal ($600) zartam a pozit, mivel gyanus nekem az, hogy ez van kibontakozoban (es mivel a kereskedest a valoszinusegre jatszom, ezert a zaras...):

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-1-10-2018-5.33-pm.jpg

Egy esetleges ujabb csucsrol vgy fennebbrol majd ujra probalkozok, hiszen a struktura nagyobb TF-en ugyanaz maradt, de mint mondtam, a trade menedzsment az olykor beleszolhat... longot nem nyitok, ez biztos, amig a struktura ilyen amilyen a naposon es 4h-n, addig csakis shortban gondolkodok.
Régi 2018-01-11, 19:02   #64 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

EURCHF reloaded... mint latjuk, jo dontesnek bizonyult a tegnap a struktura milyensege miatt zarni a poziciot, megsporoltam vele egy csomot. Most visszaalltam, hiszen eselyes, hogy lefele induljon innen, kesz strukturat latok meg egy lefele menetre legalabb...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-1-11-2018-7.59-pm.jpg
Régi 2018-01-11, 19:57   #65 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
EURCHF reloaded... mint latjuk, jo dontesnek bizonyult a tegnap a struktura milyensege miatt zarni a poziciot, megsporoltam vele egy csomot. Most visszaalltam, hiszen eselyes, hogy lefele induljon innen, kesz strukturat latok meg egy lefele menetre legalabb...

Csatolás 12309
Pontosan igy látom én is, 1768 on akarok belépni, M5ön most megy A>B és jön a magas C
Régi 2018-01-11, 21:33   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan igy látom én is, 1768 on akarok belépni, M5ön most megy A>B és jön a magas C
2.29-es BUGos a ECH most zajló ABC hullámköze, m1 -en látható a struktúra. A következő a 2. hullámban lesz m5-ön is látható magasabb árréssel, a 3. a 5 hullámú 3. hullám 2. korrekciója lesz m5-ön, de látható lesz m15-ön is a befejező 4. rész az 5. hullám ABC ujrajátszásában lesz de ez már H1en.
Régi 2018-01-12, 18:33   #67 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Mint mondtam, ez az extrem pontos + squeeze pattern ezzel jar, kinlodassal... addig amig elkapod azt a hullamot aminn bezsebelsz egy vagon penzt... mikor mar mindenki megunta varni az ugrot/zuhanot, na akkor fog ugrani/zuhanni. En nem szoktam megunni ezt, mert tudom, hogy statisztikailag mik az eselyek a zuhanasra, ugyhogy minden short setup-ot megjatszok addig, amig elkapom az igazi menetet.

Ime itt egy ujabb extrem pont es egy tokeletes squeeze (dying out pattern) ezuttal kisebb TF-en, megismetelve a daily squeeze-t... a squeeze letorese es egy flag az idealis beallo, lassuk megkapjuk-e most, tenyleg itt lenne mar az ideje egy napos impulzusnak e hosszu konszolidacio utan:

journey-1-000-1-000-000-eurchf.png
Régi 2018-01-12, 19:57   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mint mondtam, ez az extrem pontos + squeeze pattern ezzel jar, kinlodassal... addig amig elkapod azt a hullamot aminn bezsebelsz egy vagon penzt... mikor mar mindenki megunta varni az ugrot/zuhanot, na akkor fog ugrani/zuhanni. En nem szoktam megunni ezt, mert tudom, hogy statisztikailag mik az eselyek a zuhanasra, ugyhogy minden short setup-ot megjatszok addig, amig elkapom az igazi menetet.

Ime itt egy ujabb extrem pont es egy tokeletes squeeze (dying out pattern) ezuttal kisebb TF-en, megismetelve a daily squeeze-t... a squeeze letorese es egy flag az idealis beallo, lassuk megkapjuk-e most, tenyleg itt lenne mar az ideje egy napos impulzusnak e hosszu konszolidacio utan:

Csatolás 12312
Alighanem csak ujranyitás után tudjuk meg

vagy a piros X abcde és le, vagy a kék XABC és le.
Miután felfedeztem a 2.29 -es ''szökőévhullámot'', nem léptem be még, szerintem még újra játsza a kék téglalapban lévőt.
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-ech_xd_2.jpg   journey-1-000-1-000-000-ech_xd_3-replay.jpg  
Régi 2018-01-12, 20:33   #69 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Miután felfedeztem a 2.29 -es ''szökőévhullámot'', nem léptem be még, szerintem még újra játsza a kék téglalapban lévőt.
Ok, ok, de akkor most zárjam az ECH longokat, vagy sem?
Fog esni, vagy nem biztos hogy tutti?
Mert én kérem szépen nem olvastam ezt a jóslatot tegnap (hál istennek) így a szokásos módon a support körül, a nyitó ár előtt csak bekötődött az a buy limit.
Szánom, bánom, de azért mégsem annyira, sőt, ma még bekattant rá plusszba egy buy stop is, hogy legyen még mit fogni rajta.
Na ezzel a nyereséggel akarnám majd én bekockáztatni azt a várva várt shortot, ha majd beérik.
De megvallva az igazat, vagy egy olyan érzésem hogy csak azért is fel fog ez még kúszni addig az ominózus 1.2000-ig, ami már nincs is olyan messze.

Ne legyen igazam (bár az sem kerülne semmibe), de arra a "véres" keresztárfolyamra a fél világ emlékszik...

(Amúgy a mai megtorpanás csak simán az előzmény sidewalk 123,6-os szintje volt, szóval van ott még hely felfelé is.)

journey-1-000-1-000-000-ech.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-12, 22:29   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert én kérem szépen nem olvastam ezt a jóslatot tegnap (hál istennek) így a szokásos módon a support körül, a nyitó ár előtt csak bekötődött az a buy limit.
Szánom, bánom, de azért mégsem annyira, sőt, ma még bekattant rá plusszba egy buy stop is, hogy legyen még mit fogni rajta.
Na ezzel a nyereséggel akarnám majd én bekockáztatni azt a várva várt shortot, ha majd beérik.
De megvallva az igazat, vagy egy olyan érzésem hogy csak azért is fel fog ez még kúszni addig az ominózus 1.2000-ig, ami már nincs is olyan messze.

Ne legyen igazam (bár az sem kerülne semmibe), de arra a "véres" keresztárfolyamra a fél világ emlékszik...

(Amúgy a mai megtorpanás csak simán az előzmény sidewalk 123,6-os szintje volt, szóval van ott még hely felfelé is.)

Csatolás 12315
Ha valahol 1,153-nál száltál be longba, akkor túléled ezt a korrekciót és a cél az 1,21
Most elindítottam lefele, hogy legyen jóóónagyugrás nyitásra felfele
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-eurchf_120118_xd.gif  
Régi 2018-01-13, 07:11   #71 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:

Nekem ezek az altalad felvazolt pattern-ek nem mondanak semmit, sosem lattam oket es szerintem nem ismetlodo dolgok.... pedig a formafelismeres egyik lenyege az, hogy megismetlodo formaciokat tradeljunk meg, nem pedig hasracsapva behuztt vonalak menten. A kerdesem egyszeru: van valami statisztikai alapod akkor amikor behuzod ezeket a vonalakat? Fel tudod vazolni ennek a statisztikai kimutatasnak az alappillereit? 100 hasonlo formaciobol atlagban hanyszor mukodik az altalad elvart mododn? stb. ... ameddig ez nincs kidolgozva, addig nem komolyanveheto...

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Csatolás 12315
Hogy zarjad-e a longod vagy sem, a Te dontesed... van egy sanda gyanum, hogy ha azt mondanam neked, hogy zarjad, akkor sem hallgatnal ram, hanem a sajat elkepzelesed szerint mennel tovabb ami szuper dolog! Ameddig amig van sajat elkepzelesed, addig biztonsagban vagy a piacon.

Ha figyelmesebb lettel volna, olvastad volna egy elozo posztomat, amely alapjan zartam az EURCHF shortomat, pont abbol a meggondolasbol, hogy vartam ezt a felfele mozgast, PONT ezt a felfele mozgast! a #63-as...

DE: engem ez a par pipnyi felfele mozgas NEM erdekel... mint mondtam, nincs idom egesz nap bujni a monitort, hogy minden 10 pipnyi mozgast elkapjak, idealis beallot, de inkabb idealis kiszallot kapva... amig tavol vagyok, egy ilyen beallo hamar ki is vaghat, hiszen egy ilyen mozgast megcsinalhat lassan is (mint a mostani eset) de gyorsan is (egy spike, es mire megint gep elott vagyok, mar ki is vette a BE-t vagy vesztot)... orvendek, hogy Te tudsz csak ezzel foglalkozni, en meg nem. Igy az en reszortom marad a nagyobb mozgas... nincs ebben amugy semmi baj, gondolom, nem?

Mint mondtam, egy ilyen strukturaban SOSEM keresnek long beallot, mivel a felfele mozgasok, amig a struktura el, addig nagyon limitaltak (sosem tudod hanyszor uti meg at a csucsot, vagy hogy meddig megy fel egy csucs atutese soran stb.). Egyeduli eset amikor longot keresnek az egy nagy spike felfele, ami megtori a squeeze pattern-t es egy korrekcio egy hosszabb felfele mozgashoz. Ez most nincs meg, sot...

A Te tegnapi long beallot sem kotnem soha be, hiszen tulelni egy felfelel squeeze-t azzal a sok korrektiv jellegu csucsatutessel es impulziv jellegu korrekcioval idegmorzsolo lehet... foleg ugy, hogy nem tudsz targetet magad ele tenni strukturalis alapon... es azt a kovetkeztetest mar levontam, mivel latom a chartjaidbol, hogy azt tredelsz amit latsz, a targetkepzesi tehnikad szemmerteken alapul, nem pedig tervezesen... lasd a DAX longodat is, beallsz mikor minden felfele latszik menni aztan majd kiszallsz amikor a dolgok majd lefele neznek ki... en ezt nem tudnam csinalni a mar emlitett limitacioim miatt... nekem kell a strukturaalapon valo tervezes, ugy a beallok mint a kiszallok teren. Es csak akkor valtoztatok ezen a terven, amikor a struktura valtozik.

Idézet:
Ha valahol 1,153-nál száltál be longba, akkor túléled ezt a korrekciót és a cél az 1,21
Most elindítottam lefele, hogy legyen jóóónagyugrás nyitásra felfele
Jo jo, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem stb. Meg egyszer: milyen alapon hatarozod meg azt, hogy a cel 1,21? Meg akkor is ha tenyleg addig felmegyunk, ezt a kijelentesedet akkor majd a szerencsenek fogom tulajdonitani, hiszen hol a terv? Milyen terv? Erted?

Egy terv, ami alapjan dontest lehet hozni, igy nez ki:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-1-10-2018-5.33-pm.jpg

Az, hogy nem kotottem be a longot amikor zartam a shortot mert vartam ezt a mozgast, annak megvan az objektiv oka. Ez egy terv.
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-screen-shot-1-11-2018-7.59-pm.jpg  
Régi 2018-01-15, 11:35   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mi a helyzet Zoli a számlával? Bocs, elvesztettem itt az offokban a lényeget.
Mennyin van most, hány R pluszban? És csak az első trédben tértél el a kockázati szintedtől?
Régi 2018-01-15, 16:48   #73 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 760
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás eurchf

Idézet:
Nekem ezek az altalad felvazolt pattern-ek nem mondanak semmit, sosem lattam oket es szerintem nem ismetlodo dolgok.... pedig a formafelismeres egyik lenyege az, hogy megismetlodo formaciokat tradeljunk meg, nem pedig hasracsapva behuztt vonalak menten. A kerdesem egyszeru: van valami statisztikai alapod akkor amikor behuzod ezeket a vonalakat? Fel tudod vazolni ennek a statisztikai kimutatasnak az alappillereit? 100 hasonlo formaciobol atlagban hanyszor mukodik az altalad elvart mododn? stb. ... ameddig ez nincs kidolgozva, addig nem komolyanveheto...

Hogy zarjad-e a longod vagy sem, a Te dontesed... van egy sanda gyanum, hogy ha azt mondanam neked, hogy zarjad, akkor sem hallgatnal ram, hanem a sajat elkepzelesed szerint mennel tovabb ami szuper dolog! Ameddig amig van sajat elkepzelesed, addig biztonsagban vagy a piacon.
Természetesen a kérdés csak költői volt, hiszen pontosan tudom hogy mikor, mit és hogyan csinálok.
Lehet hogy nem észlelsz "tervet" a tradekben, de hidd el, hogyha nem lenne tervezve minden lépés, akkor nem lenne eredmény sem.
Egyetértek, saját elképzelés kell, és annyira szilárd, hogy semmi se tudjon közbeszólni. 100%-ban tökéletesen kivitelezett tradekben hiszek csak és kizárólag.

Idézet:
Ha figyelmesebb lettel volna, olvastad volna egy elozo posztomat, amely alapjan zartam az EURCHF shortomat, pont abbol a meggondolasbol, hogy vartam ezt a felfele mozgast, PONT ezt a felfele mozgast! a #63-as...
Igen, természetesen olvastam hogy zártad a shortot. Logikus döntés volt.

Utána azt is olvastam a #64-es posztodban hogy "visszaálltam", gondolom shortba.
Bár az utána mondatot nem teljesen értettem hogy "kesz strukturat latok meg egy lefele menetre legalabb".
A rajz alapján így még a shorta csak később kellett volna hogy sor kerüljön...

Ezt követően a #67-es posztban egy újabb "ideális beálló" shortra, ami kb 1.18000 körül volt.

Szóval értem én hogy terv, meg magas találatú, meg hogy pár pontos stop és hatalmas +R, ezt készséggel elfogadom. De amint a mellékelt eset is mutatja, nem mindig a trader húzza a chartot.
A lényege az egésznek az lenne mindössze, hogy megértsük azt hogy ugyanazon termékkel, ugyanazon időszakban, ugyanúgy lehet nyereséges rendszert üzemeltetni, teljesen más piaci nézettel is.
Természetesen a 3. hullámot Te is és Én is bizonyára lekereskedjük szinte minden esetben, ez nem is vitás, mert azokat a vak is észre veszi.

Vannak azonban ilyen időszakok, mint a fenti példa, amin lehet úgy is nyereséget produkálni, hogy egyszerű szinteket, trendcsatornákat, priceaction-öket, forgalmi adatokat, stb.. figyelünk, meg még mellé pár dolgot.

Idézet:
DE: engem ez a par pipnyi felfele mozgas NEM erdekel... mint mondtam, nincs idom egesz nap bujni a monitort, hogy minden 10 pipnyi mozgast elkapjak, idealis beallot, de inkabb idealis kiszallot kapva... amig tavol vagyok, egy ilyen beallo hamar ki is vaghat, hiszen egy ilyen mozgast megcsinalhat lassan is (mint a mostani eset) de gyorsan is (egy spike, es mire megint gep elott vagyok, mar ki is vette a BE-t vagy vesztot)... orvendek, hogy Te tudsz csak ezzel foglalkozni, en meg nem. Igy az en reszortom marad a nagyobb mozgas... nincs ebben amugy semmi baj, gondolom, nem?
Pár pip engem sem érdekel, de egy ilyen tetű lassú terméknél mint EURCHF ha megcsinálhat legalább 100 pipet, az már kezd érdekelni, mint ahogy most is.
Ennyi simán benne volt a csatornájában longra.

Persze, mindenki azzal és annyit foglalkozik, amennyit szeretne.

Idézet:
Mint mondtam, egy ilyen strukturaban SOSEM keresnek long beallot, mivel a felfele mozgasok, amig a struktura el, addig nagyon limitaltak (sosem tudod hanyszor uti meg at a csucsot, vagy hogy meddig megy fel egy csucs atutese soran stb.). Egyeduli eset amikor longot keresnek az egy nagy spike felfele, ami megtori a squeeze pattern-t es egy korrekcio egy hosszabb felfele mozgashoz. Ez most nincs meg, sot...
Megértettem, ez a te dolgod, csupán arra mutattam rá, hogy ahány trader, annyi elgondolás, annyi trade...

Idézet:
A Te tegnapi long beallot sem kotnem soha be, hiszen tulelni egy felfelel squeeze-t azzal a sok korrektiv jellegu csucsatutessel es impulziv jellegu korrekcioval idegmorzsolo lehet... foleg ugy, hogy nem tudsz targetet magad ele tenni strukturalis alapon... es azt a kovetkeztetest mar levontam, mivel latom a chartjaidbol, hogy azt tredelsz amit latsz, a targetkepzesi tehnikad szemmerteken alapul, nem pedig tervezesen... lasd a DAX longodat is, beallsz mikor minden felfele latszik menni aztan majd kiszallsz amikor a dolgok majd lefele neznek ki... en ezt nem tudnam csinalni a mar emlitett limitacioim miatt... nekem kell a strukturaalapon valo tervezes, ugy a beallok mint a kiszallok teren. Es csak akkor valtoztatok ezen a terven, amikor a struktura valtozik.

Helyes!
És hajrá az 1 millióért!
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-16, 10:00   #74 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 431
Hírnév szint: 2
Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Etna már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

EQ mi a helyzet a journey-vel? Az első tripla megvolt már? Nem néztem be egy ideig, lehet lemaradtam. Valamint ha jól emlékszem 80-90+%-os jeleket kötsz. A haverod is x ezer trade nyerő sorozatot tesz le az asztalra. Szerintem neki is menne simán ez a kihívás nem? EQ?
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-16, 14:07   #75 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
EQ mi a helyzet a journey-vel? Az első tripla megvolt már? Nem néztem be egy ideig, lehet lemaradtam. Valamint ha jól emlékszem 80-90+%-os jeleket kötsz. A haverod is x ezer trade nyerő sorozatot tesz le az asztalra. Szerintem neki is menne simán ez a kihívás nem? EQ?
Eddigi eredmeny: 1.000 --> 4.600 ; 3 db. trade = 2/1 a W/L. Uj trade nincs bekotve, mert a napokban nem kereskedtem, chartra sem neztem ra.

Igen, elmeletileg neki is menne, de valoszinuleg nem fog ilyet inditani, hiszen komolyabb mint en...
Válaszol

Címkék
#thejourney

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 20:32
My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink SaxoBank Story Brókercégek 23 2017-04-21 20:41
Blueprint Capital - Remote Trader pozicio - Kockazatmentes $10,000 kezdotoke blueprintcapital Brókercégek 13 2015-08-14 10:54
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 13:46

A pontos idő 01:45 , a GMT +1 időzóna szerint.