Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-02-26, 16:05   #151 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.915
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Köszi a gyors választ.

Mégegyszer nekifutok, mert vszeg kicsit belekavarodtam. Oké, nem skalp, fogtam. Alap esetben egy trader 1-2-5 százalék kockázattal tolja. Tegyük fel, hogy szupermen az illető és csak minden harmadik tradje vesztő. (nullás trade nem számít) Ez azt jelentené, hogy ha mondjuk konzervatívan 1%-kal 1:1 RR-re megy, akkor mire jön a bukó már (elvben) van (lehet) 2% profitja. Ha ekkor kezdene martinozni, akkor bajban van, hisz ha erről a szintről kezd el duplázni (1% risk) a negyedik körben már 16%-kot kellene feltenni. Necces. Ha ekkor lép vissza a 0,25 lotos elvben fenntartható(bb) martinos rajtkockára, akkor csak 1:4 RR mellett ér vissza „nullába”. Viszont, ha már az elejétől nem 1, hanem csak 0,25 százalék riskkel indul, akkor a két nyerő is csak 0,5% profitot ér, ami 1,5%-kal kevesebb, mint amit egyébként elérhetett volna. Szóval az előző posztban megfogalmazott technikai problémák mellett nekem van némi elvi fenntartásom is a konstrukcióval szemben.

Mi a vélemény(ed)?
Ha ekkor kezdene martinozni, akkor bajban van, hisz ha erről a szintről kezd el duplázni (1% risk) a negyedik körben már 16%-kot kellene feltenni. -ezt most én nem értem gondolom elszámoltál 1 kört
... bocs Zoli a topicod bántalmazásáért
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 16:31   #152 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Hírnév szint: 3
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Köszi a gyors választ.

Mégegyszer nekifutok,
Mi a vélemény(ed)?
De megint lotot írtál mester, pedig az %. 0.25% az első kocka. Így kitolja 6-ról 8-ra a bukósort, amit elbír kb. a számla. Másrészt írtam is , hogy én 1RR-el számolok, egy ilyen szisztemnél kellene martinak helytállnia, persze nem az örök időkig, hanem egy ésszerű mm-et mellétéve. És alap hogy egy kis számlával indítani, és azt felszilajozni(TM, R, All Rights Reserved.).
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-02-26, 16:35   #153 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Hírnév szint: 6
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Viszont, ha a letét dupláját emeled meg, nem % szerint, mint a fenti Pldöben, akkor 8 vesztő után nincs duplázási lehetőség
De igy jobban néz ki, nem?
Ez nekem úgy jön át, hogy van az első trade, ez 9 részből áll, és ennek az R értéke összesen 1000 pénz. Ennyi is van a számlán, nem több.

A második trade a 10 sorszámú.
1450 pénzes számlán 1450 egység a Risk, 1 trade, utána nincs tovább.

A harmadik trade a 11-es, 5800-as számlán, 50%-os riskkel.

stb...stb...

Az első trade kimenetelének esélye elég magas hogy plusszban fog záródni, hiszen martingallel jó esetben 9-es rányitás átlagártól csak elmegy jó irányba. (attól függ milyen sűrűn nyitod).

A második trade kimenetelének elvi esélye 50%-os, ami végül is nem igaz, mert nem tudjuk hogy a számlán hol van a bróker stop, csak azt tudjuk hogy a TP az +4350 pénznyire van.
Tehát szerintem ennek a nyerési esélye elég alacsony.

A harmadik trade (11-es) esélyei már nyilván jobbak, de tudni kell hozzá a stopout szintet és hogy kb mennyire van ehhez képest a TP, illetve az is lényeges hogy van-e valami konkrét trend, minta, akármi, ami megy egy irányba mint a szög...

Szerintem te úgy játszod ezt, hogy van egy közepesen méretű számla, pl. 100,000 euró.
Csinálsz kis egységeket, mondjuk 5,000-es elvi csomagokat, amiben kötögeted az egyes termékeket. Ez már így élből akár 20 termék.
Aztán ha néha "átlóg" a dolog egy másik csomagba, mert kell a letét, akkor az belefér.
Az esetek nagy részében meg futja az 5,000.- ből.

Találati arányod így gyakorlatilag lehet 100% is, simán.
És különösebben kockázatosnak sem érzem a dolgot, mindamellett hogy megvan az egységnyi kockázat, ami azért nem feltétlen alacsony, de nem is megterhelő a sok nyerő trade miatt.

E mellé még egy normális elemzés, irány meghatározás, struktúra felismerés és már ok is a dolog.

Ja, és megint oda lyukadunk ki, hogy stratégiához a brókert! Mert ehhez ugye a legideálisabb bróker a legjobb, különben sok az álló pénz a számlán mindig.

Nagyot tévedek?
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 16:44   #154 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jól beszélsz, ez az igazi ok.

Már korábban is látszott C@maró chartjain a "megbocsátható martingale" elv alkalmazása.
Nem véletlen hogy legtöbb esetben már azoknak a (összevont) poziknak a képét láttuk amit elkezd managelni, vagy már plusszba van húzva.

Mt4-en ez élből látszana, mt5-ön és hasonlókon pedig ugye nem.

Jól csinálja a mester!

Egyébiránt jó gondolkodási lehetőség egy új irányra, hogy bekötök valamit, aztán -1R bukó, utána megint bekötök ugyanazon a charton, ugyanarra később és újra -1R bukó, majd a harmadikra bejön és +2R-t számolok pl.

Ez valóban úgy is kivitelezhető hogy úgy nyitom a másodikat, hogy előtte nem zárom az elsőt, hanem hagyom függő vesztőben.
Minden csak attól függ hogy mi a veszteség keretem maximuma, vagyis hogyan osztom be a pénzt a számlámon.
Játék a számokkal, semmi más.
Végeredményben pedig abszolut jó lehet, ha észnél van az ember, akkor amikor meg kell hozni a nehéz döntést, relatív nagyon ritkán, amikor totál megváltozik egy termék mozgása...
A P500-on lehetetlen a pozíciók összevonása. Minden trade külön látszik, még abban az esetben is, ha részzárást alkalmazok, mert a fennmaradó rész új szerződés alatt fut, csak a nyitási idő marad a ráeső martinnal.
Régi 2018-02-26, 17:37   #155 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A P500-on lehetetlen a pozíciók összevonása. Minden trade külön látszik, még abban az esetben is, ha részzárást alkalmazok, mert a fennmaradó rész új szerződés alatt fut, csak a nyitási idő marad a ráeső martinnal.
Akkor keverem a chartodat valami másik bróker felülettel.
Nem ismerem a+500-at, de úgy tűnt mt5-höz hasonló.
Régi 2018-02-26, 17:53   #156 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor keverem a chartodat valami másik bróker felülettel.
Nem ismerem a+500-at, de úgy tűnt mt5-höz hasonló.
A cTradert használom elemzésre és rajzolásra, az eddigi legmegbízhatóbb felület rajzra. Kötni itt életveszélyes, mert 1ik pillanatról a másikra akár 10xese is lehet a martinköv, még jó, hogy mutatja, de a beadott megbízásod megnyitása az tánc a borotvapengén... meg aztán itt találhatók a Kavan a világ legjobb árai egyszerre a legmagasabb vételi ötvözve a legalacsonyabb eladási árral 6 sávos autósztrádányi spreeddel ... de megy éjjel is a DAX!!!
Régi 2018-02-26, 17:55   #157 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A cTradert használom elemzésre és rajzolásra, az eddigi legmegbízhatóbb felület rajzra. Kötni itt életveszélyes, mert 1ik pillanatról a másikra akár 10xese is lehet a martinköv, még jó, hogy mutatja, de a beadott megbízásod megnyitása az tánc a borotvapengén... meg aztán itt találhatók a Kavan a világ legjobb árai egyszerre a legmagasabb vételi ötvözve a legalacsonyabb eladási árral 6 sávos autósztrádányi spreeddel ... de megy éjjel is a DAX!!!
Lemaradt a kép
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-ctrader.gif  
Régi 2018-02-26, 18:00   #158 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Lemaradt a kép
Ennyi vonalat...Jó hogy nem kérnek érte felárat C-tradernél a szoftverhasználatért.

Kamu-cash-DAX
Régi 2018-02-26, 18:30   #159 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez nekem úgy jön át, hogy van az első trade, ez 9 részből áll, és ennek az R értéke összesen 1000 pénz. Ennyi is van a számlán, nem több.

A második trade a 10 sorszámú.
1450 pénzes számlán 1450 egység a Risk, 1 trade, utána nincs tovább.

A harmadik trade a 11-es, 5800-as számlán, 50%-os riskkel.

stb...stb...

Az első trade kimenetelének esélye elég magas hogy plusszban fog záródni, hiszen martingallel jó esetben 9-es rányitás átlagártól csak elmegy jó irányba. (attól függ milyen sűrűn nyitod).

A második trade kimenetelének elvi esélye 50%-os, ami végül is nem igaz, mert nem tudjuk hogy a számlán hol van a bróker stop, csak azt tudjuk hogy a TP az +4350 pénznyire van.
Tehát szerintem ennek a nyerési esélye elég alacsony.

A harmadik trade (11-es) esélyei már nyilván jobbak, de tudni kell hozzá a stopout szintet és hogy kb mennyire van ehhez képest a TP, illetve az is lényeges hogy van-e valami konkrét trend, minta, akármi, ami megy egy irányba mint a szög...

Szerintem te úgy játszod ezt, hogy van egy közepesen méretű számla, pl. 100,000 euró.
Csinálsz kis egységeket, mondjuk 5,000-es elvi csomagokat, amiben kötögeted az egyes termékeket. Ez már így élből akár 20 termék.
Aztán ha néha "átlóg" a dolog egy másik csomagba, mert kell a letét, akkor az belefér.

És különösebben kockázatosnak sem érzem a dolgot, mindamellett hogy megvan az egységnyi kockázat, ami azért nem feltétlen alacsony, de nem is megterhelő a sok nyerő trade miatt.

E mellé még egy normális elemzés, irány meghatározás, struktúra felismerés és már ok is a dolog.

Ja, és megint oda lyukadunk ki, hogy stratégiához a brókert! Mert ehhez ugye a legideálisabb bróker a legjobb, különben sok az álló pénz a számlán mindig.

Nagyot tévedek?
Ezzel én igy nem foglalkoztam, azt a 2 verziót csak gyorsan összeprogramoztam Excelben Etna 5lete alapján és az en elgondolásom szerint. Hasonlót alkalmaztam 3-4 éve és bizony majdnem 100%os találattal, ha a bukót fedezni tudtam nyerővel, hogy a végeredmény plusszos legyen. Soha sem használtam ilyen R/R számításokat és az nem is érdekel továbbra sem. A rizikót megtanultam elviselni a 28 évnyi vállalkozás alatt, mikor milliós értékeket adtunk ki 50-80e nyereséggel 2 hét fizetési határidővel, ami soxor 30-60 napra is kitolódott. Tehát itt mennyi volt az R/R faktor??? főleg, hogy nekem a 25%-os Áfát be kellett fizetnem, ha fizettek, ha nem!
De mindjárt időt szakítok az általad felvetett megállapítás elemzésére, mert nagyon jól gondolod.
Régi 2018-02-26, 19:21   #160 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 319
Hírnév szint: 5
deimos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A martinozásnak sok hátulütője van, lehet korlátolt vagyok, de maradjunk az eredeti martinozásnál, az az hogy az előző "tétet" duplázzuk.

Ahogy Etna írta és 0.25%-al kezdünk akkor 8 lépésünk van a végéig.

Már az is kétséges, hogy van olyan stratégia ami nem produkál 8 vesztőt egyhuzamban, de ha létezne is ilyen akkor is 400 nyerőre lenne szükségünk ahhoz, hogy felduplázzuk a számlát.

Tekintettel arra, hogy ezt viszonylag kis számlával kéne csinálni, így nem sok teteje van a további vizsgálódásnak.
deimos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 19:25   #161 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Nagyot tévedek?
Ezzel igy en egyet tudok erteni.

Pont azt akartam irni Etna-nak valaszkent, hogy csak azert nem allok neki martinozni, mivel a szamlam megengedi, hogy nagyobb poziciokat nyissak, hosszabb tavra, relativ tag SL-al kombinalva, igy a profitom akkora, kis kockazat mellett, hogy egyszeruen nincs szuksegem egy martingale tipusu strategiaval jaro plusz kockazat stressznovelo hatasara. A journey szamla teljesen mas tal teszta, azt nem stresszkent kezelem, hiszen $1000 a realis riziko rajta ami elenyeszo. Ha lesz rajta par 100k lehet majd maskepp fogom felfogni, de most erre egyelore nem gondolok.
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 19:38   #162 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A martinozásnak sok hátulütője van, lehet korlátolt vagyok, de maradjunk az eredeti martinozásnál, az az hogy az előző "tétet" duplázzuk.

Már az is kétséges, hogy van olyan stratégia ami nem produkál 8 vesztőt egyhuzamban, de ha létezne is ilyen akkor is 400 nyerőre lenne szükségünk ahhoz, hogy felduplázzuk a számlát.

Tekintettel arra, hogy ezt viszonylag kis számlával kéne csinálni, így nem sok teteje van a további vizsgálódásnak.
Az en strategiam, amiota kidolgoztam es hasznalom, meg nem produkalt 5 vesztot egy sorozatban, 4-et is, ha jol emlekszem csak egyetlen egyszer, szemelyes hiba miatt, nem pedig strategiai hianyossag miatt... az atlagos W/L arany, ha a BE-eket nem szamolom, 70% feletti. A min. R/R tredenkent 1:3, de volt mar pelda 1:42-re is, lezart trade es kivett profitos pozi leven. Siman lehet vele martingale-ezni.

Ezert inditottam el ezt a journey szamlat, hogy lassam elesben mit lehet vele termelni egy kis szamlarol... mert elmeletileg ugyanazt tudna egy nagy szamlaval is, aranyosan... annyi a modositas a pur martingale-el szemben, hogy nem a vesztok utan duplazok, hanem jol definialt equity szintek elerese utan, amit ugy szamolok ki, hogy min. 5x nagyobb legyen az equity mint a felvallalt kockazat/trade. Hiszen 5-ot nem buktam meg soha sorozatban, igy a szamlat sem fogom lenullazni, valoszinuleg...
Régi 2018-02-26, 19:40   #163 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Lehet hogy nem is az "eredeti" martinozás az ami működőképes.
Meg az is lehet hogy nem is a duplázás a jó megoldás.
Nem tudom, nem vagyok ebben nagy szakértő.
Én abban látom a rövidebb távú, ellenben busás megtérülést, amikor egy "martin" jelleggel elkezdett tradet manageled egy jó ideig és akár 1 tradeben megkeresed az adott kockázatodat, akár egy "számlányi" kockázatot.

Egyébként Moncsicsi véleményére kíváncsi lennék, mert van egy olyan érzésem hogy sok hasznosat tud erről a területről, de valami oknál fogva bölcsen hallgat.
Régi 2018-02-26, 19:43   #164 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A rizikót megtanultam elviselni a 28 évnyi vállalkozás alatt, mikor milliós értékeket adtunk ki 50-80e nyereséggel 2 hét fizetési határidővel, ami soxor 30-60 napra is kitolódott. Tehát itt mennyi volt az R/R faktor??? főleg, hogy nekem a 25%-os Áfát be kellett fizetnem, ha fizettek, ha nem!
Na ezt pontosan tudom hogy mit takar.
Soha többet kereskedelem, meg többszázmilliós árukészlet, meg kintlévőség, körbetartozás, halasztott fizetés, árubeszerzésnél előre fizetés, áfabefizetés, alkalmazottak, stb...
Próbálom még az emlékét is elfeledni.
Megértelek.
Régi 2018-02-26, 19:44   #165 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

400 nyerő duplázáshoz??? Mit számoltál te? További 0.25% belépést az akkori tőkéhez viszonyítva, vagy a sima 1. belépési tétet akarod 400x megismételni?
Azért tettem be azt a maradék 362-őt Allinre, hogy akkor már vesszen vagy nyerjen
#141 (permalink) - na ehez nem értek
Régi 2018-02-26, 19:48   #166 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na ezt pontosan tudom hogy mit takar.
Soha többet kereskedelem, meg többszázmilliós árukészlet, meg kintlévőség, körbetartozás, halasztott fizetés, árubeszerzésnél előre fizetés, áfabefizetés, alkalmazottak, stb...
Próbálom még az emlékét is elfeledni.
Megértelek.
Ezert nem kicsit tudlak irigyelni... hiszen pont a velejeben vagyok benne ennek az ordogi kornek... de ami kesik, nem mulik... En is megertelek
Régi 2018-02-26, 20:04   #167 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 477
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

@C@maro
nem értem gondolom elszámoltál 1 kört

Az első, alap kockázattal (1%) elbukott trade az én felfogásomban business as usual, ezért a martin, mint „kockázatkezelés” az első duplázással indul: 1 kör: 2%, 2. kör 4%, 3. kör 8%, 4. kör 16%. "Hivatalosan" vszeg Neked van igazad, hogy már az első 1% buktát is illik beleszámolni. Az én megközelítésem bevallottan konzervatív, melynek célja, hogy a kisebb, ezáltal gyanúsan valószínű "kritikus" értékkel eltántorítsam magam a módszer gyakorlati használatától...

@Etna
De megint lotot írtál (...), pedig az %. 0.25% az első kocka

Valóban, a nagy kapkodásban ez nagyon becsípődött, de remélem a lényeg azért így is átment. Azaz: Ha a normál (mondjuk 1%) risk általános használata helyett újra és újra 0,25 százalékkal indítasz, csak azért, hogy bukta esetén maradjon mozgástere a martinnak, akkor valójában összességében kevesebb pénzt csinálsz, nagyobb kockázatfelvállalásával, ráadásul hosszabb idő alatt. Szerintem érdemes lenne utánaszámolni a saját stratid statisztikai sarokszámaival, matek a legjobb patkolókovács egy göthös számla felszilajozásához.

@Tback

Érdekes gondolatmenet, de lenne néhány észrevételem.

1. a 10. trade esetén az 1450-es induló számlaméret szerintem félrevezető, vagy végzetesen félreértek valamit. Az általad leírtakat én úgy értelmezem, hogy az 1000 dolláros számlán nyitunk egy 10 dollár célárú tradet. Ha a -1R teljesül előbb, akkor -1R-ben nyitunk egy újabb 10 dolláros tradet az eredeti célárral, majd újra és újra gridelünk, összesen kilencszer. Ha így van elvi 50 százalékos eséllyel nyerünk 10 dollárt, 33 százalékos sanszunk van 30 dollárra (ha a második megnyíló pozitól fordul rá a grafikon a TP-re) és így tovább. 450 dolcsi nyerő csak akkor jön ki, ha a kilencedik megnyíló pozitól jön vissza 9R-t az ár, de ezen a ponton már igencsak rezeg a léc, hisz a MC pont innem már alig 3-4R távolságra van. Tehát összegezve: igaz, hogy annak nagyon nagy a valószínűsége, hogy a trade ezzel a módszerrel nyerő lesz, de a 450 dolcsis eredmény valószínűsége meglehetősen kicsi, ennél a teljes számlavesztés is sanszosabbnak tűnik.
2. A második, 10-es sorszámot viselő trade koncepcióját bevallom nem értem. 1450 dolcsis számlastoppal egy menetben háromszorozás, azaz 4350 dolcsi a cél. De ennek miért 50 százalék az elvi valószínűsége? És még ha annyi is lenne, mi indokolná, hogy traderként tripla vagy semmi szerencsejátékot űzzünk? Mit értek félre? Ne haragudj az okvetlenkedéseimért, nem kekeckedni akarok, dehogy. Csak megtanultam, hogy a szavaidat érdemes komolyan venni, és traderként igyekszem szabálykövető lenni!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-26, 20:28   #168 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

400? De azzal nem kalkulálsz, hogy van amikor 5 nyerő is jön zsinórban... 400 nem úgy jött ki, hogy mindig 8 bukó van? Bamme, na az a trader lenne maga a grál!!!!
Régi 2018-02-26, 20:39   #169 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

@C@maro
nem értem gondolom elszámoltál 1 kört

Az első, alap kockázattal (1%) elbukott trade az én felfogásomban business as usual, ezért a martin, mint „kockázatkezelés” az első duplázással indul: 1 kör: 2%, 2. kör 4%, 3. kör 8%, 4. kör 16%. "Hivatalosan" vszeg Neked van igazad, hogy már az első 1% buktát is illik beleszámolni. Az én megközelítésem bevallottan konzervatív, melynek célja, hogy a kisebb, ezáltal gyanúsan valószínű "kritikus" értékkel eltántorítsam magam a módszer gyakorlati használatától...

@Etna
De megint lotot írtál (...), pedig az %. 0.25% az első kocka

Valóban, a nagy kapkodásban ez nagyon becsípődött, de remélem a lényeg azért így is átment. Azaz: Ha a normál (mondjuk 1%) risk általános használata helyett újra és újra 0,25 százalékkal indítasz, csak azért, hogy bukta esetén maradjon mozgástere a martinnak, akkor valójában összességében kevesebb pénzt csinálsz, nagyobb kockázatfelvállalásával, ráadásul hosszabb idő alatt. Szerintem érdemes lenne utánaszámolni a saját stratid statisztikai sarokszámaival, matek a legjobb patkolókovács egy göthös számla felszilajozásához.

@Tback

1. a 10. trade esetén az 1450-es induló számlaméret szerintem félrevezető, vagy végzetesen félreértek valamit. Az általad leírtakat én úgy értelmezem, hogy az 1000 dolláros számlán nyitunk egy 10 dollár célárú tradet. Ha a -1R teljesül előbb, akkor -1R-ben nyitunk egy újabb 10 dolláros tradet az eredeti célárral, majd újra és újra gridelünk, összesen kilencszer. Ha így van elvi 50 százalékos eséllyel nyerünk 10 dollárt, 33 százalékos sanszunk van 30 dollárra (ha a második megnyíló pozitól fordul rá a grafikon a TP-re) és így tovább. 450 dolcsi nyerő csak akkor jön ki, ha a kilencedik megnyíló pozitól jön vissza 9R-t az ár, de ezen a ponton már igencsak rezeg a léc, hisz a MC pont innem már alig 3-4R távolságra van. Tehát összegezve: igaz, hogy annak nagyon nagy a valószínűsége, hogy a trade ezzel a módszerrel nyerő lesz, de a 450 dolcsis eredmény valószínűsége meglehetősen kicsi, ennél a teljes számlavesztés is sanszosabbnak tűnik.
2. A második, 10-es sorszámot viselő trade koncepcióját bevallom nem értem. 1450 dolcsis számlastoppal egy menetben háromszorozás, azaz 4350 dolcsi a cél. De ennek miért 50 százalék az elvi valószínűsége? És még ha annyi is lenne, mi indokolná, hogy traderként tripla vagy semmi szerencsejátékot űzzünk? Mit értek félre? Ne haragudj az okvetlenkedéseimért, nem kekeckedni akarok, dehogy. Csak megtanultam, hogy a szavaidat érdemes komolyan venni, és traderként igyekszem szabálykövető lenni!
2. A második, 10-es sorszámot viselő trade koncepcióját bevallom nem értem. 1450 dolcsis számlastoppal egy menetben háromszorozás, azaz 4350 dolcsi a cél. De ennek miért 50 százalék az elvi valószínűsége? - ez a trade lehet akár egy sorozat is, elkapva egy jó hullámot az elején és állhat 3-4 belépőből, amikor ez előző pozik már megkeresték a martint.
Régi 2018-02-26, 20:41   #170 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
400 nyerő duplázáshoz??? Mit számoltál te? További 0.25% belépést az akkori tőkéhez viszonyítva, vagy a sima 1. belépési tétet akarod 400x megismételni?
Azért tettem be azt a maradék 362-őt Allinre, hogy akkor már vesszen vagy nyerjen
#141 (permalink) - na ehez nem értek
hátttt.... minden duplázásnál az alaptétet nyered pluszban, szóval igen, egy duplázáshoz 400 nyerő kell, ha az alaptét 0,25 %
Régi 2018-02-26, 20:45   #171 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
400? De azzal nem kalkulálsz, hogy van amikor 5 nyerő is jön zsinórban... 400 nem úgy jött ki, hogy mindig 8 bukó van? Bamme, na az a trader lenne maga a grál!!!!
ok, de a nyerők után is duplázni akarsz, vagy mi? Nem értem, akkor ez nem martin.
Martinnál mindegyik nyerés egy alaptétet jelent pluszban.
Régi 2018-02-26, 20:49   #172 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
@Tback

@1, Logikát próbálok találni C@maro táblázatában, erre írtam amit írtam, én nem csinálom ezt.
De a logikát követve mondok egy példát, mert szerintem ott sántít az első pont hogy ha nagyobbat kockáztatok, akkor már nem feltétlen az eredeti nyereségre utazok, a példában a 450.-re. (bár lehet h a Martinosok így csinálják, nem tudom)
Itt van mondjuk BTC.
Tegyük fel az esésben elkezd valaki vásárolni.
Van a számláján 100,000 pénz és 10,000 -et beletol btc-be, de nem egy részletben, mert nem tudja mi az alja.
Vesz pl. fibo 23.6-os szinten egy csomagot.
Tegyük fel a 10,000-nek ötödéből.
TP szint legyen neki az OTH, tehát kb 11,500
Stopja meg legyen a 10,000 pénz. (akárhány pont is ez, most nem számolgatom ki.)
Ha megfogja ezt a tradet, akkor keres vele x egységet tp-nél.

Utána lentebb megy az ár és vesz még mondjuk a példa kedvéért 38.2 szint közelében is.
Vegyen duplát, ez most mindegy, csak a logika a fontos.
Úgy húzza a stopokat, hogy most már a 2 pozi vihet max 10,000-et a számlájáról.
Viszont tp továbbra is maradt ugyanaz, hiszen mondhatja azt, hogy ez egy korrekció. Bár kicsit nagyobb mint amire számított, de még belefér.
Aztán amikor megindul jó irányba, elérkezik az a szint, amikor már azt mondja hogy innentől tényleg felfelé és benne marad.

A lényeg szerintem hogy ilyen stratot akkor érdemes csinálni, ha a nyereség oldalt fel lehet borítani és a kezdeti riskhez (ami egyébként nem növekedett, mert max 10,000.- volt) egy nagyobb mértékű nyereség tud párosulni.
A kétszeres pozival elért TP, az nyilván nagyobb lesz, mint az egyszeres pozijú.

Arról nem is beszélve, hogy új csúcs esetén nem feltétlen kell eldobni az egész nyerő pozit, mert attól hogy dupla nagyságú, lehet még azt tovább tartani, akár még rávenni is, ha már nincs risk.

Nem tudom ez e a kérdés, de így látnám értelmét egy ilyen stratnak.

Gondold el nálam, egy belépési szint pl napi open, vagy heti nyitó, stb...
Ha ezek a szintek relatív közel vannak egymáshoz, stopon belül, simán benyitható részlegesen is az egyik pozi az első szinten és ha nem az lesz a forduló, akkor a másikon is a másik fele.
Természetesen nem halmozott kockázattal, hanem eleve megosztottal.

A lényeg szerintem az lenne a martinos gondolatmenetben, hogyha növelem a pozi méretet, ezzel együtt nem feltétlen nő a kockázat, viszont elvárás lenne a nyereség növelése, a pozi nagyság függvényében.

journey-1-000-1-000-000-btc-pelda.jpg

@2, Azért írtam hogy "elvi", mert ugye bármi, bármikor megtörténhet, de nyilván sok trade/statisztikai esélye 1/3, ha a stop 1 egységnyi, a tp pedig háromszoros.
De nyilván egy 80% os statisztikai gyakoriságú forduló szint elérésekor benyitott pozi fordulási esélye 80%-os, még ha a TP elérés esélye a légüres térben lényegesen alacsonyabb, 1/3-as stop/tp esetén.
Szóval szerintem helyzettől is függőek az esélyek, amikor a matematikai esélyt "felszorozza" a trader szemében látható adott minta.

Hányszor mondta már Eq hogy van neki 95%-os jelzése. (egymás után több is, ha nem jön be )
Na amikor ez megvan, de éppen kiütné a szűk stoppot, de még él a helyzet az adott tradre, akkor lehet hogy bekockáztatna még egy tradet a meglévő mellé, ha van rá kockázati keret, mert ha egy ilyen trade bejön, ami pl. évente egyszer van, akkor kasza van vele.
Ez megint csak egy eszmefuttatás, de lehet benne logika, úgy hogy nem növekszik a kockázat, de változnak az esélyek, a nyereség és minden más.

(Ezt csak azért írtam ide a végére, hogy Spartan EQ nehogy kivágjon a topikjából )
Régi 2018-02-26, 20:55   #173 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
hátttt.... minden duplázásnál az alaptétet nyered pluszban, szóval igen, egy duplázáshoz 400 nyerő kell, ha az alaptét 0,25 %
Ez így már sántít a 0,25%-al, mert nem találsz ehhez semmit, ami centenként enged pozit nyitni, mivel minden nyerő után változik a tőkéd és vele a %-os érték és az alaptét növekszik. Tehát csak a kezdeti letétet tudod állandóan ismételni (1000 ből 2,50-et), ha van ilyen nyitási lehetőség.
Régi 2018-02-26, 20:58   #174 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hányszor mondta már Eq hogy van neki 95%-os jelzése. (egymás után több is, ha nem jön be )
Na amikor ez megvan, de éppen kiütné a szűk stoppot, de még él a helyzet az adott tradre, akkor lehet hogy bekockáztatna még egy tradet a meglévő mellé, ha van rá kockázati keret, mert ha egy ilyen trade bejön, ami pl. évente egyszer van, akkor kasza van vele.
Ez megint csak egy eszmefuttatás, de lehet benne logika, úgy hogy nem növekszik a kockázat, de változnak az esélyek, a nyereség és minden más.

(Ezt csak azért írtam ide a végére, hogy Spartan EQ nehogy kivágjon a topikjából )
Mindent amit irtal, azt en aktivan hasznalom is... de ez nem martingale...

Na amikor ez megvan, de éppen kiütné a szűk stoppot, de még él a helyzet az adott tradre, akkor lehet hogy bekockáztatna még egy tradet a meglévő mellé, ha van rá kockázati keret, mert ha egy ilyen trade bejön, ami pl. évente egyszer van, akkor kasza van vele. - pontosan ez az a nalam normalis folyamat, amit aktivan hasznalok... es kasza van... vagy igy szedek ki egy veszteseges poziciot BE-be egy masik ugyanazon strukturan belul ugyanazon iranyba inditott pozicioval amelynek kisebb a TP szintje... vagy igy szedek ki egy veszteseges pozit BE-be az eredeti Sl szinten is akar, amely a vegen megis megindul a jo iranyba effektiv kockazatmentesen... ratappintottal a lenyegre
Régi 2018-02-27, 11:13   #175 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Maximum öt szintes Fibo alapú grid számolótábla

Sziasztok!

Tback fibós grid ötletét továbbgondolva csináltam egy számoló táblát, melyet szeretnék feldobni a köz javára. Külön szeretném Moncsicsi figyelmébe ajánlani a táblázatot, nem csak azért mert ő ért a grid témához közülünk a legjobban, de kicsit engesztelésképp is, amiért a múltkorjában akaratomon kívül megbántottam...

A mellékelt excel segítségével finomhangolható strati koncepciója a következő:

Adott egy termék masszív felettes idősíkú trendben. Korrekció kezdődik. Tegyük fel nem értünk Elliotthoz, így csak annyit tudunk valószínűsíteni, hogy nem ez a korrekció fogja tengelyéből kimozdítani az univerzumot, magyarán a trend folytatódásához keresünk beszállót. Statisztikánk szerint mondjuk a korrekció fibo 38/50/62/74/100 szintjén 30/25/20/15/10 százalékos eséllyel szokott újra irányba állni a trend. (nem valid értékek, csak demonstrációs célt szolgálnak) Backtestelt találati arányunk (tehát, hogy valóban fordulni fog valahol a mozgás még a referencia csúcs/alj (fibo100) túllövése előtt) 66%. Ha 1% a kockázati keretünk és minden szintre ennek egyforma arányú részegységét tesszük, akkor belátható, hogy 34 százalék eséllyel bukunk 1%-ot, a nyerő tradek átlagos hozama pedig 1,9%, amennyiben Fibo -38 százalékot (azaz az inverz fibo 138-as szintjét) tekintjük minimális célárnak és a stop fibo 115-ön van. A számolótábla abban segít, hogy lemodellezzük mi lesz az eredmény, ha ettől eltérő a találati arány, az egyes fordulati szintek helye és/vagy valószínűség eloszlása, ha eltérő pozíció méretek, stop szintek, célárak, grid higítás számok kombinációjával játsszuk meg a lehetőséget.

Nem állítom, hogy a schnellben összerakott excel tábla hibátlan, logikai és képlet hiba egyaránt lehet benne. Ha valaki ilyet észlel, kérem jelezze.

Így néz ki:

journey-1-000-1-000-000-szamolotabla-printscreen.png

És innen lehet letölteni:

http://www.filedropper.com/gridszmoltblabyalpinforex
Régi 2018-03-03, 08:35   #176 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 864
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Tback fibós grid ötletét továbbgondolva csináltam egy számoló táblát, melyet szeretnék feldobni a köz javára. Külön szeretném Moncsicsi figyelmébe ajánlani a táblázatot, nem csak azért mert ő ért a grid témához közülünk a legjobban, de kicsit engesztelésképp is, amiért a múltkorjában akaratomon kívül megbántottam...
Nem bántottál meg, ahhoz te "túl" kulturált vagy - egy ellenvélemény, vagy hasonló, még nem ok a bántódásra.

Magam is határozottan azt képviselem, hogy a girdezés (nagy általánosságban értve), nem professzionális kereskedés, legalábbis abban az értelemben, ahogy a szakma (?) érti. (Magánvéleményem szerint más szempontból nagyon is professzionális, de ebbe most nem megyek bele.) S ezzel együtt azt is állítom, hogy a számla nullázásához első osztályú, tehát mindenki próbáljon meg megtanulni "rendesen" kereskedni.
Aki pedig eleve ferde szemmel néz a gridezés milliónyi verziójára, az egyenesen meneküljön is előle, mert garantált a bukása. Én valamilyen aberrált módon, kényszeresen ragaszkodom eme szemlélethez (jobban szeretem ezt a szót a "girdezésnél", mert nem annyira beszűkítő), vagy ahogy szintén divatos mondani: a pszichómnak -akarom mondani: pszichémnek... - ez felel meg, és beteges módon nem a normális kockázatkezeléssel járó kereskedés. (De majd kezeltetem magam, ha ennek szükségét érzem.)
S az előbb említett "milliónyi verzióra kitérve zárom mondandóm, tiszteletben tartva eme fórum anti-grides jellegét: kizárólag az olyasfajta ellenzőkkel szokott problémám lenni, akik mindössze annyit tudnak gridekről és martinokról, hogy adott egy eszköz, amire mindig rákötnek, ha ellene megy az ár a kezdeti pozíciónak, majd várják a csodát. S ebben a mondatban minden szó lényeges.

Korábban csak a tervezett tőkeáttét csökkentés miatt reagáltam egy hozzászólásra, mert az az én rendszereimet(?) enyhén szólva hazavágja, de már alakulóban egy új stratégia, ami számomra tűrhető módon kezeli ezt is. Legalábbis úgy látszik.
moncsicsi78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-03, 11:50   #177 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
akik mindössze annyit tudnak gridekről és martinokról, hogy adott egy eszköz, amire mindig rákötnek, ha ellene megy az ár a kezdeti pozíciónak, majd várják a csodát. S ebben a mondatban minden szó lényeges.
Ez tényleg így van, és számomra az a megdöbbentő, hogy még tapasztaltabb traderek is pusztán azt az oldalát látják a martinnak, hogy amíg ellen irányba megy, addig folyamatosan, valamilyen szabály mentén(megtett távolság, összeg, szintek stb), kötik rogyásig, majd megy az ima, hogy visszakorrigáljon az ár. MM és egyebek, elemzés szóba sem kerül. Pedig ha kicsit mélyebben belenéz az ember, egy egész gazdag világ tárul fel előtte.
Régi 2018-03-05, 14:17   #178 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.021
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Martin

Elolvasgattam, amiket írtatok. Érdekes. Most megnéztem a saját elmúlt 3 havi statisztikámat. Nem volt benne 4 egymást követő vesztő. Ennek ellenére miért nem tartom a saját esetemben jó ötletnek a hígítás bármelyik fajtáját?

Egyrészt, mivel ahhoz akármilyen egyszerűnek is hangzik, ezt beépíteni egy rendszerbe nem olyan egyszerű. Ha most a pszicho részétől elvonatkoztatok, akkor is keresnem kell egy olyan helyzetet, ahol a nagyobb kockázatot felvállalom akár a nagyobb nyerő érdekében is. Én egyszerűbbnek találom ezt egy következő pozíció felvételénél.

De, ami a fő gondom. Egy vesztő tréd után jellemzően a számlaméret csökken. És minél inkább csökken, annál kisebb abszolút értékben a következő pozi benyitásához felhasznált margin (nálam). Vesztő után csökken, nyerő után nő a kockázat. Ha fordítva csináljuk, akkor épp az ellentétes logikát használjuk: növeljük a kockázatot, és véleményem szerint feleslegesen, egy egyáltalán nem biztosan nagyobb nyerő reményében.

Kereskedés során talán a legeslegfontosabb a kockázatkezelés. Nem azt mondom, hogy hülyeség a hígítás, de (eltekintve a pszicho részétől) a kockázat a csökkenő R-beli nyereséghez képest nő (hiszen minél távolabb kerül az árfolyam a képzeletbeli célárunkhoz, annál kisebb eséllyel éri majd el a jövőben). Tehát a pszicho mellett a matek is ellenünk szól. De ettől még nem használhatatlan, csak egy nehezebben járható útnak gondolom.

A haverom egyébként épp emiatt is, nagyon ritkán van benne giga nagy nyerőkben, hiszen teljesen más úgy nagyobb poziban lenni, hogy előtte nagyobb kockázatot vállaltál, mint amikor elindulsz kicsiben, és építed fel a rányitásokat. Lehet a kettőt is kombinálni persze, az is érdekes lehet. Túlképp rewand is valami hasonlót csinál a sok kis nyitásával, bár ennyire nem néztem meg.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-05, 14:24   #179 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.021
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egyébként ez kicsit hasonló ahhoz a kérdéshez is, amikor sok kis nyerő vs egy nagy nyerő témát boncolgatjuk. A zártkörű csoportunkban ketten is inkább a kis nyerőket rakják el. És néha felcsesződnek, amikor nagyon sokat megy utána irányukba a pozíció. Mindezt azért, hogy "igazuk" legyen. Ez egy pszicholépcső. Anno, amikor elkezdtem a trédelést, én is martinnal kezdtem. Utána az inkább kis nyerőkkel, ma meg inkább a ritkább, de giga nyerőkkel kereskedem. Lehet, hogy ez egyfajta fejlődési pálya? Nem tudom, ez most csak úgy eszembe jutott. Mindamellett mindegyikkel lehet biztosan pénzt csinálni, hisz sikeresek. De a trédben valamit valamiért elv is érvényesül. Nekem pl viszonylag sok a nullás pozim. De tisztán kimutatta a matek: nem éri meg 1R-eket eltenni.

Szerintem mindenkinek érdemes a saját rendszerének számait behelyettesíteni különböző képletekbe, és kijön a matek, hogy van-e értelme váltani egyikről a másikra. Onnantól meg csak pszicho kérdése minden. De az is kétségtelen, hogy minél kevésbé fektetünk energiát a chartolás megtanulásába, annál inkább beszorítanak a csapdák. Tehát, ha van egy deimos által korábban "meztelennek" nevezett stratégia, abból jobban lehet okoskodni. A meztelen stratégiát itt inkább R-ben pluszosnak kell érteni.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-06, 17:33   #180 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A hullamteoria limitjei: sosem lehet PONTOSAN elore megmondani, hogy egy hullam hany pipet vagy mennyi idot fog tartani, hogy meddig mehet le vagy fel. Viszont egeszen nagy pontossaggal meg lehet josolni, hogy egy adott struktura hogyan fog kinezni es kb. mikor van kesz arra, hogy elkaphass egy ujabb impulzust... es az impulzus hozza a penzt a hazhoz.

journey-1-000-1-000-000-eurchf-1h-entry.jpg ------> journey-1-000-1-000-000-echf-outcome.jpg

Na most, ha valaki jol megfigyeli a chartot, akkor tiszta, hogy strukturalis szempontbol az elorejelzes majdnem tokeletes... annyicska megjegyzessel, hogy a lefele impulzus nem volt meg kesz akkor amikor a korrektiv struktura elorelatva volt... vagyis meg volt egy alacsonyabb rendu hullam ami befejezte az elso impulzust ahhoz, hogy korrekcioba valtson at. Vagyis ha az elorejelzett strukturat rahuzzuk a megfelelo helyre, akkor ezt kapjuk:

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  ECHF outcome.jpg
Megnézték: 25
Méret:  197,8 KB
Azonosító:  12732 ------> journey-1-000-1-000-000-echf-outcome2.jpg

Innen meg teljesen tokre kiolvashato, hogy milyen szepen elorelathato a piac es milyen szep profitot is lehet termelni a kisebb TF-en is amikor egy nagyobb korrekcion beluli kisebb impulzusokra hajtasz. Ez a hullamelmelet igazi piaci elonye. Amit meg en is csak kapisgalok, hogy akkor basszus, ez kemeny. Es minden ilyen sikerelmeny ujabb es ujabb megerosites abban, hogy ez az ami mukodik.

Nem osztom azt a velemenyt, hogy a piacot nem lehet vagy nem szukseges elorelatni, hanem csak egy random iranyu pozicio menedzsselese az ami fontos. Hiszen a vak is lathatja, hogy mekkora potencial van abban amikor "elorelathatova" valik a piac...
Régi 2018-03-12, 08:53   #181 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nálad 95% legalább
De inkább az a kérdés, mennyit hoz az egyik és mennyit vihet a másik?

EU short be van nyitva mai nappal hosszú távra?

Ez szerintem meg kb ilyesmi lehet.

Csatolás 12546
Szia Tback,

Gyere menjunk vissza kicsit az idoben, tegyunk egy szep kis idoutazast. Az en SP500 otletemre Te ezt a chartot tetted fel anno:

journey-1-000-1-000-000-tbakc-chart-sp.jpg

Eddig mind szep es jo, hiszen amire asszondtad, hogy 60%, az megtortent (leszamitva azt, hogy kicsivel rovidebb volt mint az elorelattam...), amire asszondtad, hogy 40%, az is megtortent. Kerestem a lefelemenetben, kihagytam a felfele menetet...

Mennyi eselye is van akkor, hogy az amire 30%-ot mondasz, az most megtortenjen? En, mint azt az elso mozgasnal tettem, most is beshortolom az elso short setup jelnel... Heyho silver!!!

journey-1-000-1-000-000-if0w2bnm.png
Régi 2018-03-12, 14:42   #182 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Tback,

Gyere menjunk vissza kicsit az idoben, tegyunk egy szep kis idoutazast. Az en SP500 otletemre Te ezt a chartot tetted fel anno:

Csatolás 12817

Eddig mind szep es jo, hiszen amire asszondtad, hogy 60%, az megtortent (leszamitva azt, hogy kicsivel rovidebb volt mint az elorelattam...), amire asszondtad, hogy 40%, az is megtortent. Kerestem a lefelemenetben, kihagytam a felfele menetet...

Mennyi eselye is van akkor, hogy az amire 30%-ot mondasz, az most megtortenjen? En, mint azt az elso mozgasnal tettem, most is beshortolom az elso short setup jelnel... Heyho silver!!!

Csatolás 12818

Na akkor legyen Back To The Past...
Dícséretes ha pénzt kerestél akármelyik meneten is.
Meg amúgy el is várható, ha már ezzel töltöd az idődet hogy chartolj!

Első kanyar lefelé, 60% os eséllyel.
Szerintem ez messze nem azt csinálta amit kellett volna csinálnia akkor, ha ténylegesen további short mozgás van.
Persze, 60%-os esélyt írtam, aminek a szimpla oka az hogy előzménye egy jó nagy zakó volt és kb a 123%-os emelkedő szint az ahol átmenetileg meg is állt, amikor a nyilakat rajzoltad.
Az ezt követő esés fele annyi sem volt, mint egy rendes eső trendben.
Tehát az irány bejött, hozamban szerintem az elvárt alatt maradt bőven, ha egyáltalán a febr. 21-i nagy mozgás ki nem vágta az embert nullában.

A második kanyar, felfelé, amire 40%-ot írtam, az végül is az én olvasatomban nem történt meg.
Lényegesen lentebb lenne az a szint, aminél ezt várhattuk volna, ha folytatódik a le-trend, de nem ez lett.
Kétségtelen hogy volt egy felfelémozgás, további kb 123%-ig, de ez egy másik folyamat, egy más dinamikájú emelkedés része.
Azért írtam hogy 40% esély, mert amíg az előző mély pont nincs meg, nem látom annak a folyamatnak a lezajlását, addig fogalmam sincs hogy mi a reális elvárás az emelkedésre. Szóval kevesebb mint 50% ez volt a lényeg.
Ha lemegy addig amíg Te rajzoltad, onnan még kevesebb mint 40%-ot írtam volna...De NEM ment le odáig.
De ha arra megy ki a dolog, hogy egy bármikori esés után lesz-e emelkedés, akkor nyilván, annak az esély 100%. Mondjuk ezzel még pont egy fillért sem lehet keresni, még ha igaz is.

A harmadik szakasz, amire írtam hogy 30%, az ugyanazon elv alapján volt.
Amig az előtte lévőt nem látom, addig az én rendszeremben nincs értelme húzgálni bármiféle nyilakat is.
Ennek az esésnek a te rajzod alapján le kellett volna mennie az 2520-as szint alá.
Lement itt is kb a feléig, de márc 1 után egy merőben más folyamat indult el.
Szóval NEM ment le az idei low értékek alá.

Összegezve, amit rajzoltál, az egy hullámzás.
Ennek a hullámzásnak a teljesülése részleges volt.
Ezek mindegyikén lehetett pénzt keresni.
A mozgások nagyságának előjelzett teljesülése nem érte el az 50%-ot sem.

A jelenlegi helyzetben még egy kis emelkedés lenne az, ami az újabb 123-as szintig elérne.
HA nem megy tovább és esik, akkor divergenciával megkezdve megyünk lefelé.
Én örülnék neki úgyszintén.
Tradelni még nem tudom, nekem még korai a beszálló.
Ez egyenlőre emelkedik, longokat játszottam erre múlt héten is.

Szóval a kérdéseidre, hogy minek, mekkora esélye van, az én nézetemben így néz ki a válasz.
Én nem úgy tradelek, hogy visszanézem hogy igazam lett-e.
Ez nem számít.
Az számít, hogy mennyit kerestem, ha igazam volt és mennyibe került ha nem.

De mondom még egyszer, ha azt nézzük hogy most valami emelkedik, berajzolok egy lefelé nyilat, hogy esni fog, garantáltan 100%-ban igazam lesz!
Mert esni, biztos fog, valamikor, valamennyit...
Kb ez történt az elmúlt 1 hónapban is.

Szerintem egy csatornában megyünk, főként felfelé.
Nálam ez valahogy így néz ki.
És igen, én is azt mondom hogy ESNI fog!

journey-1-000-1-000-000-spx500h1.jpg

Összefoglalva, szerintem azzal tudsz te is és én is pénzt keresni, hogy a fejünkben lévő elvárásoknak megfelelő képet keresve a charton, hozunk egy üzlet reményében egy adott kockázatot, egy adott helyzetben.
Mivel ezt teljesen másként csináljuk, szerintem nincs sok értelme a másik szemével próbálni nézni a dolgokat.
Látod, most is ez van. Én nem értek egyet teljesen azzal amit te mondasz.
(Amúgy egyáltalán nem is gondolkodtam ezen az spx500 múlton eddig)
Egyszerűen nem úgy látom a jelenből a múltat, mint te.
Hát még a jövőt...
Ettől függetlenül örülök ha Te úgy érzed hogy bejött az amire gondoltál, annak meg pláne ha pénzt is kerestél vele.
Ez a szép ebben, hogy mást látunk, mást csinálunk, és mégis lehet hasonlóan eredményes a végkifejlet.
Régi 2018-03-12, 20:11   #183 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Összefoglalva, szerintem azzal tudsz te is és én is pénzt keresni, hogy a fejünkben lévő elvárásoknak megfelelő képet keresve a charton, hozunk egy üzlet reményében egy adott kockázatot, egy adott helyzetben.
Mivel ezt teljesen másként csináljuk, szerintem nincs sok értelme a másik szemével próbálni nézni a dolgokat.
Ez a mondatod mindent meger es mindent osszegez is egyben! Hiszen az en szempontombol, az en elvarasaim szerint, tokre azt csinalta az SP500 amit a strukturatol elvartam, eddig. Es ha mindketten penzt tudunk ezekbol a setup-okbol kovacsolni ugy, hogy kozben maskepp nezunk ra, az a lenyeg...
Régi 2018-03-13, 16:30   #184 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Aki mer, az nyer... Ezt sem kotottem be a Journey szamlan, de ez van...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-13-2018-5.21-pm.png

Egy lenyeges szempont a kereskedesben, pszihologiailag, hogy amikor a nagy tobbseg giga-mega-bearish vagy bullish, akkor az ellenkezoje fog tortenni az esetek 90%-aban... most is ez tortent a GA-n, mindenki meg volt gyozodve, hogy most esni fogunk... de a struktura mast mutatott. Belongoltam. Ugy ahogy az SP500-at is beshortoltam.

Pozi BE-ben es lassuk, hogy a TP-t eleri e.

PS: Felreertest idejeben elkerulendo, ez a kep a Dukascopy Trader verseny szamlamrol van... Az igazi szamlamon egy 0-ssal kisebb a profit... de ugy is jo. Hiszen penzUGYES a hetvegen egeszen meghozta a kedvem megint megnyerni a Dukas versenyt... meg csak azert is, most 2 ev kihagyas utan...
Régi 2018-03-13, 18:53   #185 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Idézet:
Aki mer, az nyer... Ezt sem kotottem be a Journey szamlan, de ez van...

Csatolás 12821

Egy lenyeges szempont a kereskedesben, pszihologiailag, hogy amikor a nagy tobbseg giga-mega-bearish vagy bullish, akkor az ellenkezoje fog tortenni az esetek 90%-aban... most is ez tortent a GA-n, mindenki meg volt gyozodve, hogy most esni fogunk... de a struktura mast mutatott. Belongoltam. Ugy ahogy az SP500-at is beshortoltam.

Pozi BE-ben es lassuk, hogy a TP-t eleri e.

PS: Felreertest idejeben elkerulendo, ez a kep a Dukascopy Trader verseny szamlamrol van... Az igazi szamlamon egy 0-ssal kisebb a profit... de ugy is jo. Hiszen penzUGYES a hetvegen egeszen meghozta a kedvem megint megnyerni a Dukas versenyt... meg csak azert is, most 2 ev kihagyas utan...

Szia Equalizer!

Good job! Aki korán kel, aranyat lel! Gratulálok!

Azért nem lettem volna a helyedben, mikor a pozinyitást követő fél órán belül a pofátlan bikacsapda után 25 pipet zuhant az ár. Nem is értem hova rakhattad az éles számlán a stopot, mert számomra az éjszaka M5-ön felépült háromszög talpa alatt pár pippel lett volna a logikus helye (1,7607 körül), esetleg a februári low (1,7603) alatt picivel, de erre a verzióra az 5 lotot már nem dobtam volna rá. Mondjuk másoknak is sok stopja lehetett a zónában, vszeg ez táplálta a zuhanást. Hasonlóképp kényelmetlen szitu lehetett, amikor a 25 pip nyerő délre lenullázódott, külön respect, hogy ezek szerint ekkora pozitív elmozdulás után sem húztad nullába. Nem szégyellem bevallani, hogy vszeg én itt is elvéreztem volna, ha benne vagyok a tradeben.

A másik amit nem értek, hogy ilyen radikális trendfordulóra hogyhogy a viszonylag illikvid ázsiai seasonban tetted fel a tétjeidet. A vastagbukszás londoni nagyfiúk 8-9 (Erdélyi idő szerint 9-10) óra körül ülnek a géphez, bőven benne volt a pakliban, hogy mielőtt fellövik az árfolyamot az űrbe előtte az éjszakai mélypont alatt bányásznak hozzá egy kis üzemanyagot. Tudom nem hiszel a stopvadászatban, de Elliott szemmel sem világos a belépő, hisz ha egy impulzust vársz felfelé, akkor az első hullám startjának elcsípésénél sokkal kevésbé kockázatosnak tűnik (laikusként) megvárni míg a második visszajön az elvárt szintre (mint ahogy most is Fibo 76-ig) aztán onnan rock and roll!

Ps. Sok sikert a versenyhez, de legfőképp az éles tradehez!
Régi 2018-03-13, 20:22   #186 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Equalizer!

Good job! Aki korán kel, aranyat lel! Gratulálok!

Azért nem lettem volna a helyedben, mikor a pozinyitást követő fél órán belül a pofátlan bikacsapda után 25 pipet zuhant az ár. Nem is értem hova rakhattad az éles számlán a stopot, mert számomra az éjszaka M5-ön felépült háromszög talpa alatt pár pippel lett volna a logikus helye (1,7607 körül), esetleg a februári low (1,7603) alatt picivel, de erre a verzióra az 5 lotot már nem dobtam volna rá. Mondjuk másoknak is sok stopja lehetett a zónában, vszeg ez táplálta a zuhanást. Hasonlóképp kényelmetlen szitu lehetett, amikor a 25 pip nyerő délre lenullázódott, külön respect, hogy ezek szerint ekkora pozitív elmozdulás után sem húztad nullába. Nem szégyellem bevallani, hogy vszeg én itt is elvéreztem volna, ha benne vagyok a tradeben.

A másik amit nem értek, hogy ilyen radikális trendfordulóra hogyhogy a viszonylag illikvid ázsiai seasonban tetted fel a tétjeidet. A vastagbukszás londoni nagyfiúk 8-9 (Erdélyi idő szerint 9-10) óra körül ülnek a géphez, bőven benne volt a pakliban, hogy mielőtt fellövik az árfolyamot az űrbe előtte az éjszakai mélypont alatt bányásznak hozzá egy kis üzemanyagot. Tudom nem hiszel a stopvadászatban, de Elliott szemmel sem világos a belépő, hisz ha egy impulzust vársz felfelé, akkor az első hullám startjának elcsípésénél sokkal kevésbé kockázatosnak tűnik (laikusként) megvárni míg a második visszajön az elvárt szintre (mint ahogy most is Fibo 76-ig) aztán onnan rock and roll!

Ps. Sok sikert a versenyhez, de legfőképp az éles tradehez!
Szia Alpin,

Koszonom a biztato szavakat! Ez az agresszivitas ahogy felfele megy engem is meglep... Vartam a felfelet, hiszen erre palyaztam, de meg mindig meglepnek a C hullamok, hogy milyen karokat tudnak okozni, egyeseknek, akik ezt beshortoltak... Elliott nemhiaba hivta a "sucker's play"-nek oket...

Ez volt a trade setupom, pontosabban, a chart minden kerdesedet megvalaszolja:

journey-1-000-1-000-000-ga.png

A nullaba huzasnal megtanultam azt, hogy a masodik hullam az elso impulzus utan ami profitba lendit, nagyon melyen visszakorrektalhat, egyes esetekben kozel 100%-ot... igy ha fajdalmas is olykor, de hagyni kell menni, hiszen a harmadik hullam, mint esetunkben is most, meger mindent... A legrosszabb pillanat az amikor kiver a BE es utana elszokik 120 pipet egy delutan alatt... erre fajdalmasan jottem ra.

Relativ fogalom a radikalis trendfordulo amirol beszelsz... hiszen nekem, a strukturak viselkedeset ismerve, teljesen normalis volt, hogy ez fel kell forduljon. Egyszeruen amikor raneztem a chartra abban a pillanatban meg is kellett tegyem a trade-et, hiszen az idealis zonaban volt az en latasmodom szerint. Az, hogy az elejen meg ment kicsit ellenem, ez van, vartam ra, de ami a trigger volt az ez:

journey-1-000-1-000-000-ga-trigger.png

Ez az ugynevezett "hokibot" formacio... nezd a belso divergenciat a MACD-n... a legrosszabb esetben is fordult volna felfele, ha nem mas, egy korrekcionyit, es akkor kivettem volna BE-ben vagy profitban... erted a gondolatmenetem?

Elliott szemmel sem világos a belépő
- ezzel lehet, hogy meg az elliottosok kozul is a nagyja egyetertene Veled... de nekem mas standardjaim vannak ezekkel a formaciokkal, nembeszelve arrol, hogy szet van tesztelve es back-tesztelve es komoly statisztikam van a mukodesere, igy nekem nem meglepetes az ami a piac nagy reszenek esetleg igen. Foleg az iranymentes tredereknek...

impulzust vársz felfelé, akkor az első hullám startjának elcsípésénél sokkal kevésbé kockázatosnak tűnik (laikusként) megvárni míg a második visszajön az elvárt szintre (mint ahogy most is Fibo 76-ig) aztán onnan rock and roll! - tokeletesen egyetertek Veled. Viszont mint mondtam, statisztikam van ra, hogy hanyszor megy es hanyszor nem 100 esetbol... es arra is, hogy ha nem teszem meg, hanyszor megy el az orrom elott a tokeletes visszatesztre varva ami soha nem jon el... itt eljott, de gyakran nem... es ne felejtsuk el a triggert amit mutattam az elobb...
Régi 2018-03-13, 20:44   #187 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A másik amit nem értek, hogy ilyen radikális trendfordulóra hogyhogy a viszonylag illikvid ázsiai seasonban tetted fel a tétjeidet. A vastagbukszás londoni nagyfiúk 8-9 (Erdélyi idő szerint 9-10) óra körül ülnek a géphez, bőven benne volt a pakliban, hogy mielőtt fellövik az árfolyamot az űrbe előtte az éjszakai mélypont alatt bányásznak hozzá egy kis üzemanyagot.
Ezt a par kerdest kihagytam meg az elobb...

Annyit megjegyeznek, hogy nem 25 pipem fordul zeroba delre, hanem 50...

A vastagbukszas londoni fiuktol nem kell felni... ok is latjak, hogy a struktura hogyan alakul... amugy banyasztak is uzemanyagot a melypont alatt, de ez ahogy mondtad, benne volt a pakliban. Ahogy a piac, en is diszkontaltam ezt a kockazatot amikor bealltam poziba.
Régi 2018-03-13, 20:49   #188 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megmutatom mi lesz a nagyobb buli ennel a long-nal... a kovetkezo short, ami min. az 1.-es targetig fog menni, kis szerencsevel a 2.-esig es nagy szerencsevel a weekly low ala... azt nem is mertem felrajzolni a chartra...

journey-1-000-1-000-000-ga-short.png
Régi 2018-03-14, 16:46   #189 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Update a GBPAUD trade-rol:

A tegnap, pont azon az alapelven amin bealltam, kiszalltam a pozibol, hiszen korrekciot vartam... a fene gondolta volna, hogy ekkora zuhanas lesz a korrekciobol... jo dontes volt kiszallni. Most pedig egy bull-flag utan vissza fogok szallni, de ugy, hogy mar bezsebeltem $5770-et.

journey-1-000-1-000-000-chart_gbp_aud_15-mins_snapshot.png
Régi 2018-03-15, 17:38   #190 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ez a GBPAUD egy komoly didaktikai alap... Pont az van, hogy elkapsz egy jo trade-et, pont azt csinalja amit elorelattal, keresel rajta egy vagon penzt, de nem ert el csak a fele targetig... a kiszallas, hiszen egy vagon penzt kerestel egy eses elott, bazi jonak tunt, de utolag ranezve azert megsem, hiszen a targetet ki fogja utni... Mi ebbol a tanulsag? Kihivas az elmeleti kereskedo bajnokoknak innen a forumrol: Mi ebbol a tanulsag?

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-15-2018-6.17-pm.jpg

A lefele hullam kicsit azert elgondolkodtatott, hiszen tul impulzivnak tunt. De ha jol megnezzuk, megvan benne a harom hullam es egy baz othullamu C hullam, Elliott sucker's play-e, ami itt egeszen hozta a hirnevet... A hullam aljan gondolkodtam, hogy alljak vissza longba, de nem tettem, hiszen nem volt a strategiamnak megfelelo jel. Ez egy flag lett volna a felmenoben, de mint latjuk, beigazolodott amit a multkor mondtam, nem mindig kapsz rendes flag-et es lemaradsz a trade-rol. Ide persze meg hozzajon az is, hogy egesz nap uton voltam, parszor neztem ra a chartra a telefonomrol, de az nem elegseges es veszelyes is.

A velemenyem meg mindig az, hogy ez felfele atuti a korrekcios A hullam csucsat es onnan be fog, bazi modon, zuhanni. Ezen pedig rajta szeretnek lenni. Es, mint latjuk, a filozofalgatas, hogy az AUD erosodik es a GBP gyengul, vagy forditva, vagy egyik gyorsabban mint a masik, nem allja a helyet. A struktura minden esetben a beteljesules fele tendal, mindig. Ezert en sosem nezek korrelaciot, nincs ertelme, a struktura mindent elarul.

Szerintem ebbol egy expanding ending diagonal lesz (lasd az expanziot a MACD-n es a strukturabeli hullamokat), mint C hullam a daily korrekcion belul, ami tul szep is lenne, hogy igaz legyen, hiszen ez mar Journey szamla jellegu trade setup lehet ahol az R/R az egekig erhet...
Régi 2018-03-16, 07:26   #191 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Par JPY par amire setup-unk lesz hamarosan... vagy nem.

journey-1-000-1-000-000-eurjpy-buy-setup.png journey-1-000-1-000-000-chfjpy-buy-setup.png

Ertheto a lenyeg, vagy reszletezzem jobban?
Régi 2018-03-16, 07:51   #192 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meg egy szep trade lehetoseg: EURCAD short setup.

A lenyeg es az elvart mozas a napos charton a kovetkezo:

journey-1-000-1-000-000-eurcad-daily.jpg

Ez a 4 orason igy nez ki, ez a minimum ami a nagy mozgasbol meg kellene legyen:

journey-1-000-1-000-000-eurcad-4h.jpg

A beallom pedig az 1 orason a kovetkezo, a flag kitoresnel beallo, stop ahol mutatom es BE-be huzni minel hamarabb, aztan hagyni menni, hiszen sosem tudod, hogy nem e ez a nagy mozgas kezdete. Lehet, hogy nem, de mindenkepp, strukturailag, a daily struktura keszen van a trendfordulora, a kisebb TF-en valo mozgasok a zaj kategoriaba esnek be. Mivel az EURUSD-n meg varok egy felfele-t, majd a nagy short setup-ot paritas alatti szintig, ez is mehet meg kicsit fennebb es aztan kezdje a zuhanast, de minden szep short setup mostantol eladhato, hiszen az EUR mellett a CAD is befolyasolja az arfolyamot, igy ha az EUR meg kicsit erosodik is, az nem feltetlenul azt jelenti, hogy az EURCAD is... hiszen ismeritek a velemenyem a korrelaciokrol.

journey-1-000-1-000-000-eurcad-1h.jpg

Bovebb hullamteoria magyarazatot nem rakok, hiszen eddig sem nagy igeny volt ra.

Ez az en velemenyem a kovetkezo varhato iranyrol. Ennyi. Mindenki ugy kereskedje le ahogy tudja. Aki birja, marja.
Régi 2018-03-16, 10:02   #193 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

GBPAUD update:

Megvan a long trade targetje. Aki idaig tartotta, az ugyesebb volt mint en, hiszen en csak a felet fogtam meg a mozgasnak, tehnikai okok miattpedig mar nem volt hely ahol visszaszalljak a longba. De jo volt, eljen hullamelmelet!

journey-1-000-1-000-000-ga2.png

A mostani market sentiment pedig bullish, mindenki felfele varja. Pont mint a long trade eseteben, amikor mindenki lefele varta mar, most is itt az ideje ellentetesen gondolkozni = hullamelmelet szempontjabol latni a strukturat.

Es en most nezem igazan a chartot keresve egy sell setup-ot, hiszen ha ebbe shortba allok es megindul, az nagyon sokat fog menni lefele = PROFIT.

Mint a long eseteben, varjunk egy kis belso divergenciat az utolso hullamban es en eladom ezt hosszu tavra.
Régi 2018-03-16, 15:22   #194 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 66
Hírnév szint: 2
VikThor1029 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Meg egy szep trade lehetoseg: EURCAD short setup.

A lenyeg es az elvart mozas a napos charton a kovetkezo:

Csatolás 12871

Ez a 4 orason igy nez ki, ez a minimum ami a nagy mozgasbol meg kellene legyen:

Csatolás 12872

A beallom pedig az 1 orason a kovetkezo, a flag kitoresnel beallo, stop ahol mutatom es BE-be huzni minel hamarabb, aztan hagyni menni, hiszen sosem tudod, hogy nem e ez a nagy mozgas kezdete. Lehet, hogy nem, de mindenkepp, strukturailag, a daily struktura keszen van a trendfordulora, a kisebb TF-en valo mozgasok a zaj kategoriaba esnek be. Mivel az EURUSD-n meg varok egy felfele-t, majd a nagy short setup-ot paritas alatti szintig, ez is mehet meg kicsit fennebb es aztan kezdje a zuhanast, de minden szep short setup mostantol eladhato, hiszen az EUR mellett a CAD is befolyasolja az arfolyamot, igy ha az EUR meg kicsit erosodik is, az nem feltetlenul azt jelenti, hogy az EURCAD is... hiszen ismeritek a velemenyem a korrelaciokrol.

Csatolás 12873

Bovebb hullamteoria magyarazatot nem rakok, hiszen eddig sem nagy igeny volt ra.

Ez az en velemenyem a kovetkezo varhato iranyrol. Ennyi. Mindenki ugy kereskedje le ahogy tudja. Aki birja, marja.

Engem mindig érdekelt,ha nem írtam akkor is. Csendben figyelem az elméleteket és próbálok tanulni.
Tehát most fog csinálni egy flag-et és utána jöhet a beálló és indul lefele az árfolyam?

Ezt a "fordulót" meg szerintem Camaro előre látta pipre pontosan hol fog történni.
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-eurcad.jpg  
VikThor1029 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-16, 16:19   #195 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GBPAUD update:

Megvan a long trade targetje. Aki idaig tartotta, az ugyesebb volt mint en, hiszen en csak a felet fogtam meg a mozgasnak, tehnikai okok miattpedig mar nem volt hely ahol visszaszalljak a longba. De jo volt, eljen hullamelmelet!

Csatolás 12874

A mostani market sentiment pedig bullish, mindenki felfele varja. Pont mint a long trade eseteben, amikor mindenki lefele varta mar, most is itt az ideje ellentetesen gondolkozni = hullamelmelet szempontjabol latni a strukturat.

Es en most nezem igazan a chartot keresve egy sell setup-ot, hiszen ha ebbe shortba allok es megindul, az nagyon sokat fog menni lefele = PROFIT.

Mint a long eseteben, varjunk egy kis belso divergenciat az utolso hullamban es en eladom ezt hosszu tavra.
Megy a GA-lambom szépen felfele... milyen jó, hogy nem hallottam az ujjongásod még képes lettem volna kilépni 1,8 alatt a longból
Régi 2018-03-19, 18:29   #196 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megy a GA-lambom szépen felfele... milyen jó, hogy nem hallottam az ujjongásod még képes lettem volna kilépni 1,8 alatt a longból
Ha tartottad a GA-t longba, akkor az egy szuper trade lett... elismeresem! Engem meglepett cseppet ez az agressziv felfele menet, amit longban kerestem annak felet vissza is adtam. C'est la vie... A napi struktura a szememben nem valtozott, de mindig meglep a running flat, mint mar annyiszor mondtam... valahogy meg nem talaltam ra hatekonyan lekereskedheto strategiat amikor masra varsz es ez lesz belole. Szerencsere ez a kivetel es nem a szabaly.

Amit nezek az a JPY parosok felfele: UJ, CHFJ, EJ. Amit nezek lefele: UCAD, ECHF. Ezekben latok hosszabb tavu potencialt. A JPY parosokon egy szep oras bullish flag es lehet longba lepni, ahogy kitort az elozo oras csucs folott, lehet BE-be tenni es hagyni menni. Ha szerencsesek vagyunk, ez lesz a felfele mozgas hosszabb tavon. Ha nem vagyunk annyira szerencsesek, akkor meg lesz egy-ket lefele kisebb spike de aztan mindenkeppen felfele az irany. Arrol meg nem kellene lemaradni.
Régi 2018-03-20, 12:40   #197 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Bekotottem egy gyors trade-et a GA-n, visszahoztam a vesztesegemet amit a short miatt szenvedtem el, zartam is a poziciot ahogy atutotte az aljat.

journey-1-000-1-000-000-ga-recover.png

Szep haromhullamu korrekcio. Hagyhattam volna a shortot BE-ben, hiszen lefele nagyobb utat varok mint felfele, de ebben a lenyeg nem a hosszutavu gondolkodas volt, hanem a gyors C hullam altal profitot termelni, vagy veszteseget visszanyerni.
Régi 2018-03-20, 13:01   #198 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bekotottem egy gyors trade-et a GA-n, visszahoztam a vesztesegemet amit a short miatt szenvedtem el, zartam is a poziciot ahogy atutotte az aljat.

Csatolás 12899

Szep haromhullamu korrekcio. Hagyhattam volna a shortot BE-ben, hiszen lefele nagyobb utat varok mint felfele, de ebben a lenyeg nem a hosszutavu gondolkodas volt, hanem a gyors C hullam altal profitot termelni, vagy veszteseget visszanyerni.
És szerinted ez ''még'' a C hullám volt? A C hullám után folytatódik a trade a hullám irányába, nem?
Régi 2018-03-20, 13:14   #199 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És szerinted ez ''még'' a C hullám volt? A C hullám után folytatódik a trade a hullám irányába, nem?
Ha jobban megnezed a chartot amit posztoltam, akkor lathatod, hogy ezen a kis TF-en, az a haromhullamu korrekcio ami ugymond ABC hullamokbol all, ennek a harmadik, lefele iranyulo C hullamat kereskedtem le. Kivettem a profitot hiszen egy ABC utan egy ujabb csucs kell(ene) kovetkezzen. Igy kell kis TF-en kereskedni, ezek kozul is a preferenciam a C hullam korrekcion belul, vagy 3-as hullam impulzuson belul.

Egy C hullam utan pedig a korrekcio be kell(ene) fejezodjon, igy a varhato mozgas a C hullammal ellentetes lesz... ezert is a profit taking ha a C-re hajtottal.
Régi 2018-03-20, 13:38   #200 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha jobban megnezed a chartot amit posztoltam, akkor lathatod, hogy ezen a kis TF-en, az a haromhullamu korrekcio ami ugymond ABC hullamokbol all, ennek a harmadik, lefele iranyulo C hullamat kereskedtem le. Kivettem a profitot hiszen egy ABC utan egy ujabb csucs kell(ene) kovetkezzen. Igy kell kis TF-en kereskedni, ezek kozul is a preferenciam a C hullam korrekcion belul, vagy 3-as hullam impulzuson belul.

Egy C hullam utan pedig a korrekcio be kell(ene) fejezodjon, igy a varhato mozgas a C hullammal ellentetes lesz... ezert is a profit taking ha a C-re hajtottal.
Értem én, hogy mit mondsz, de szerintem a C hullám az a téglalapban kezdődött és ott is ért véget. Most vagyunk a shorthullám 1. hullámának a korrekciós részén.
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-ga_xd-c-hullam.gif  
Válaszol

Címkék
#thejourney

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 20:32
My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink SaxoBank Story Brókercégek 23 2017-04-21 20:41
Blueprint Capital - Remote Trader pozicio - Kockazatmentes $10,000 kezdotoke blueprintcapital Brókercégek 13 2015-08-14 10:54
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 13:46

A pontos idő 05:19 , a GMT +1 időzóna szerint.