Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-03-20, 13:09   #201 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 840
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Értem én, hogy mit mondsz, de szerintem a C hullám az a téglalapban kezdődött és ott is ért véget. Most vagyunk a shorthullám 1. hullámának a korrekciós részén.
Ezt ne haragudj de nem ertem... hogyan kezdodott es ert is veget ugy, hogy meg ugyanaz a hullam meg mindig megy lefele? ... valahol veget fog erni, de meg nem ert veget, hiszen meg akkor sem volt vege amikor en kivettem a profitot... de mint mondtam, az en profittaking-emnek vesztesegvisszaszerzesi okai voltak, maskepp hagytam volna, hogy menjen tovabb...

Amugy ez lassan longra fog fordulni...
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-20, 15:39   #202 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Értem én, hogy mit mondsz, de szerintem a C hullám az a téglalapban kezdődött és ott is ért véget. Most vagyunk a shorthullám 1. hullámának a korrekciós részén.
Akkor most vond is le a kovetkezteteseket... tiszta mostanra, hogy ez egy ABC korrekcio volt eddig... a C hullam profitjat ki kellett venni, hogy longra allj meg egy felfele impulzusra. Ilyenek a strukturak.
Hirdetések
Régi 2018-03-20, 16:26   #203 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.675
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor most vond is le a kovetkezteteseket... tiszta mostanra, hogy ez egy ABC korrekcio volt eddig... a C hullam profitjat ki kellett venni, hogy longra allj meg egy felfele impulzusra. Ilyenek a strukturak.
Nekem nyóóóóc
A kék csiknál nyitott pozim él
A piros csiknál nyitott pozit zártam a sárga csíknál - mert a struktura a kék körben nem azt rajzolta, amit amit vártam az 1. hullám befejezésére.
A zöldet most nyitottam a fordulónál - figyelem a 2. hullám korrekciós befejeztét!
Tudom, neked mint profi EW-snek ez taliánul van
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-ga_xd-c-hullam2.gif  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-21, 10:12   #204 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

USDCAD szcenario.

journey-1-000-1-000-000-usdcad-4h-sell-setup.jpg
Régi 2018-03-22, 04:55   #205 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Kiszurtam meg egy jo trade lehetoseget, a GBPNZD shortot. A szep benne az, hogy siman fel tudok allitani egy olyan szcenariot amelyben az NZDUSD emelkedik es a GBPUSD esik, strukturak alapjan, ez azt jelentene, hogy a GBPNZD nagyon esik, pont arra a C hullamra amit berajzoltam.

journey-1-000-1-000-000-gbpnzd-sell-setup.png

1300 pip koruli a target, de a mostani SL miatt ami 300 pip, kell meg varni kicsit amig egy squeezben torkollik a mostani felmenetel es akkor eladni, igy javithato az R/R vagy megvarni az elso impulzust lefele es az elso korrekcio utan beallni, igy is javithato az SL szint, hiszen nem a nagy csucs fole helyezed, hanem az elso lefele impulzus fole. Ha setup-ot ad, bekotom.
Régi 2018-03-22, 05:24   #206 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

A USDJPY-n most buy setup van, orason a beallo. Ez az elvaras:

journey-1-000-1-000-000-usdjpy-buy-setup.png
Régi 2018-03-25, 09:34   #207 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Hullamelmelet alapu strukturaelemzo gondolkodasmod, az egyetlen olyan nekem eddig bevalt tehnikai elemzesi eszkoz amivel pontosan elorelathato a jovo barmilyen kereskedheto instrumentumon. Nagy szavak lennenek ezek? Dontse el mindenki sajat maganak... Miert fontos piaci elony az, ha elorelatjuk mi fog tortenni? Ezt is dontse mindenki maga el... Ime egy gondolatmenet es hogyan latod az altalanos kepet elore amikor a struktura-latasod ki van mar alakulva:

1. Egy bizonyos pillanatban tettem egy elorejelzest az S&P500-on. Ez az elorejelzes harom egymasutani impulziv hullamot vetett elore, igy nezett ki:

journey-1-000-1-000-000-sp500-16.02.2018.png

A gondolatmenet ezen elorejelzes hata mogott, strukturakban gondolkodva, egyszeru volt:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-25-2018-10.41-am.jpg

Hosszas varakozas utan, bull trendben, kaptunk vegre egy komolyabb impulzust lefele, ez volt az I, ami utan meg egy impulzust, az I-t es utana meg egy impulzust, az I-t... majd egy korrektiv strukturat, a K-t... Strukturakban gondolkodva, az esetek mindegyikeben, ezek 3-as vagy 5-os hullamzasban fordulnak elo, igy minden I impulzusnak + K korrekcionak kell legyen minimum egy impulziv I tarsa (vagy meg pluszban egy K es egy I), ami kiegesziti a strukturat. Tehat a minimum elvaras a mi esetunkben az volt, hogy kapunk egy I-t aztan egy I-t es vegul egy I-t ... ertheto?

Amit elore nem tudtam, csak sejtettem, az az, hogy az I hol fog vegzodni, atuti az elozo I aljat, vagy sem, mielott I-re fordulna... hiszen strukturailag megvan az eselye egy expanded flat-nek is es egy running flat-nek is (mint esetunkben ahogy lett)... mivel az alj tul lent volt, igy a runningnak adtam nagyobb eselyt... es meg is tredeltem.

2. Azt mar tudjuk, hogy mi lett a vegkimenetel:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-25-2018-10.43-am.jpg

Megkaptuk az I-t ami kiteljesitette az I+K+I strukturat. Ez az I+K+I = K. Utana az I kiteljesitette az I+(I+K+I)+I = I+K+I strukturat. Ez volt az a pillanat amikor shortba alltam, a 78.6%-nal, pont ahogyan azt 2 lepessel ezelott elorelattam. Most is shortban vagyok es utazok vele egeszen kb. addig amig az I-t rajzoltam, hiszen ez a hullam ketfelekeppen zajlodhat le:

a. Ez az I amit berajzoltam, amiben shortban vagyok, kiteljesiti a I+[I+(I+K+I)+I]+I = I+(I+K+I)+I = I+K+I haromhullamu korrektiv strukturat, es onnan utana FELFELE az irany.

b. Ez az I amit berajzoltam, amiben shortban vagyok, egy magasabb TF impulzusnak a 3-ik hullama, ami agressziv modba fog valtani es zuhanni fog, tehat LEFELE az irany hosszabb tavon is.

Mindket esetben shortban lenni most a legokosabb dolog, minimum az elozo I hullam 127%-ig, onnan meg majd meglatjuk, ha lesz divergencia, vagy ha nem, vagy mas ilyenszeru continuation vagy counter trend jeleket nezve. De ott mar a profit jelentos lesz, van mibol majd gazdalkodni.

3. Ezt a szcenariot amit vazoltam akkor alakitottam ki amikor mar a harom impulzus + a korrekcio ki volt alakulva, igy konnyebb volt a dolgom. De ha az elejetol vettem volna a gondolkodasmodot, igy gondolkodtam volna:

Eloszor is az elso impulzus utan vartam volna egy haromhullamu korrekciot es a kovetkezo nagyobb impulzust:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-25-2018-11.20-am.jpg A C-t es a C-t akartam volna elkapni, hiszen az A-t nem konnyu lekereskedni, a B pedig idegorlo...

A B helyett pedig kaptunk meg egy impulzust, ami miatt mar nem vartam volna egy C-t... hiszen impulzus utan korrekcio jon... igy nem lett volna trade-em felfele es automatikusan a gondolkodasom miatt mar egy komplexebb B hullamra vartam volna...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-25-2018-11.21-am.jpg

Amikor meglattam, hogy korrektiv modon mentunk felfele, akkor publikaltam az elorejelzesem, hiszen akkorra mar tiszta volt, hogy harom egymasutani impulzus fog kovetkezni Bealltam fentrol az elso kek nyiltol, de korrektiv modon jott lefele, kivettem egy kis profitot, mert tudtam lesz meg egy felfele.. a masodik kek nyiltol pedig megint bealltam es lent a harmadik kis nyilnal szalltam ki amikor a struktura megcsinalta a running flat-et es lattam az elso kis bull-flaget...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-3-25-2018-11.24-am.jpg

Itt allhattam volna buy-ba, de lemaradtam rola... a sarga nyilnal, a 78.6%-nal pedig, az elorejelzeshez hiven, beszalltam a nagyobb shortba es azota is tartom... azt, hogy hogyan alakult az arfolyam azota, mind tudjuk.

Hat nem szep ez a kereskedes?
Régi 2018-03-31, 14:24   #208 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Szintet lepett a Journey szamla... az aktualis equity $5,458 rajta. Az aktualis kockazati szint trade-enkent $500. Kicsit atgondoltam es atszamoltam a dolgokat, $1000 - $10.000 kozott $500 lesz a kockazat tredenkent, $10k-tol pedig minden egyes szamladuplazasnal a tredenkenti kockazat is duplazodik, igy minden egyes szinten 5 trade-re lesz elegendo a kockazati alap mielott a downgrade megtortenne... ha 5 trade-et sorban elvesztek mondjuk 20k dollarnal, az leviszi a szamlam 10k-ra es a kockazati szintemet is visszaveti $2k-rol $1k-ra.

Csak 8 szintet kell meg lepnem... A pszihologiai erdekessegek pedig a 5-ik szinttol fognak majd kezdodni...

Sokaig nem kotottem uj trade-et, hiszen mas tennivaloim voltak meg nem is nagyon kaptam megfelelo setup-ot amit hosszutavon lehetett volna hagyni. Az utolso trade ami meg mindig megy, amivel attortem a $5k hatart az az EURCHF short, amit ha lehet meg tartani fogok.

Sok szep es nagy trade kovetkezik: USDJPY buy, CHFJPY buy, USDCAD sell, GBPAUD sell, CRUDE v. BRENT sell, HKX buy es aztan sell, NGAS buy, GBPNZD sell. Ezeket nezem es ezek vannak struktura szempontjabol extrem pontokban.

Kivanok mindenkinek kellemes Husvetot!
Régi 2018-03-31, 18:30   #209 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.774
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

.....

Sok szep es nagy trade kovetkezik: USDJPY buy, CHFJPY buy, USDCAD sell, GBPAUD sell, CRUDE v. BRENT sell, HKX buy es aztan sell, NGAS buy, GBPNZD sell. Ezeket nezem es ezek vannak struktura szempontjabol extrem pontokban.

Kivanok mindenkinek kellemes Husvetot!
Hajrá, hajrá!!
A CADot veszek, olajakat adok dolgot viszont átgondolnám, hacsak nem korrelációzol, de úgy rémlik hogy nem.
Régi 2018-03-31, 19:07   #210 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hajrá, hajrá!!
A CADot veszek, olajakat adok dolgot viszont átgondolnám, hacsak nem korrelációzol, de úgy rémlik hogy nem.
A sok nagy es szep trade kozul el is kell veszteni egyet, nem igaz? tul szep lenne mindegyiket learatni...

Amugy tudod jol, hogy korrelacioban nem gondolkozom. De ha lenne is, nem gond ha a CAD es az OIL trade-ek kozul az egyiket elveszitem... csak nyerjem meg a masikat, hiszen vesztek 1R-t es nyerek 10R-t... mindketto strukturaja jol nez ki, minimum az egyik nem szabadna racafoljon a statisztikara es akkor mar jol vagyunk.
Régi 2018-04-02, 10:32   #211 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás Trade no. 4 - USOIL

Ime a 4.-ik trade amit bekotok a szamlan. USOIL sell setup.

Az entry setup valamint a SL ($67) es TP ($56) targetek a kovetkezok:

journey-1-000-1-000-000-entry-setup.png

A feher trendvonal egy erzekeny zona, hiszen divergencia hianyaban adtam el, igy lehet onnan, vagy akorul, pattano lesz, ez esetben kiveszem a profitot.
Régi 2018-04-02, 11:21   #212 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

USOIL update: BE-be tettem, mert megvan az eselye, hogy egy running flat legyen es akkor meg egy felfele varhato. Ugyanilyen stilusban, ha kivesz, akkor ujra beallok fennebbrol. Egyszeru.

journey-1-000-1-000-000-1st-trial.png
Régi 2018-04-02, 14:20   #213 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

USOIL update 2:

Annyira szeretem a hullamelmeletet!!!

journey-1-000-1-000-000-chart_light.cmd_usd_15-mins_snapshot.png
Régi 2018-04-02, 14:35   #214 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 37
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez nagyon durván bejött Próbálom én is folyamat rárakni a shortokat a kitöréseknél.
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-02, 14:42   #215 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nagyon durván bejött Próbálom én is folyamat rárakni a shortokat a kitöréseknél.
Kisebb TF-eken nezed? Hiszen az orason most tort ki lefele a konszolidaciobol. Mindenesetre tartani szeretnem minimum $58-ig, de inkabb %56-ig... az jo zseee lenne.

Ne feledjuk, hogy ez min. egy C hullam, ami a sucker's play Elliott szerint... vagyis megtortenhet, hogy korrekciok nelkul megyunk vegig rajta egeszen le... ez lenne a szerencses eset. A feher trendvonalnal nezzed majd, ott kis TF-en nem erdemes kotni, mert megrangathat kicsit
Régi 2018-04-02, 14:49   #216 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kisebb TF-eken nezed? Hiszen az orason most tort ki lefele a konszolidaciobol. Mindenesetre tartani szeretnem minimum $58-ig, de inkabb %56-ig... az jo zseee lenne.

Ne feledjuk, hogy ez min. egy C hullam, ami a sucker's play Elliott szerint... vagyis megtortenhet, hogy korrekciok nelkul megyunk vegig rajta egeszen le... ez lenne a szerencses eset. A feher trendvonalnal nezzed majd, ott kis TF-en nem erdemes kotni, mert megrangathat kicsit
Nagy TF-en nézem, de kicsiken rakok rá kisebb stoppokkal. A múltkori low alatt van sell stoppom, ha letörné. Hát nekem is úgy 57-58$ a target, de mehetne lejjebb is, nem haragszom meg. Az lenne az ideális, ha az indexek is elindulnának lefele, akkor fasza kis short lehetne olajon is.

Régi 2018-04-02, 14:53   #217 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nagy TF-en nézem, de kicsiken rakok rá kisebb stoppokkal. A múltkori low alatt van sell stoppom, ha letörné. Hát nekem is úgy 57-58$ a target, de mehetne lejjebb is, nem haragszom meg. Az lenne az ideális, ha az indexek is elindulnának lefele, akkor fasza kis short lehetne olajon is.
Mi az osszekottetes az indexek es az olaj kozott? Fogalmam sincs ezekrol a dolgokrol amugy... Mindenki mondja, hogy ilyen meg olyan korrelacio de en meg nem fedeztem fel egy objektiven merheto osszefuggest a chartok kozott.

Egy dolgot viszont latok, es az a HK index... azon bazi nagy trade-et latok elore. Shortra.

Az jo, ha nagyobb TF-en nezed a mozgast es kicsin kotod, a legjobb amit csinalhatsz, hogy maximizald az R/R kilatasaidat.
Régi 2018-04-02, 15:02   #218 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Idézet:
Mi az osszekottetes az indexek es az olaj kozott? Fogalmam sincs ezekrol a dolgokrol amugy... Mindenki mondja, hogy ilyen meg olyan korrelacio de en meg nem fedeztem fel egy objektiven merheto osszefuggest a chartok kozott.

Egy dolgot viszont latok, es az a HK index... azon bazi nagy trade-et latok elore. Shortra.

Az jo, ha nagyobb TF-en nezed a mozgast es kicsin kotod, a legjobb amit csinalhatsz, hogy maximizald az R/R kilatasaidat.
Az energia szektor elég nagy részét teszik ki az S&P-nek. 2016 elején tickre egyszerre mentek, amikor az olaj lenézett 26$-ig. Nem mindig erős a korreláció, de van amikor nagyon együtt mennek. Hát nagyon jó a kicsin kötni, szó se róla, de benne van, hogy akár ötször is kiszed mielőtt beesne, és persze lehet, hogy a hatodikra már nem nyomod meg. Kis stop átka, de ha minimalizálom a bukóim és a nyerőimet kitartom, akkor az hosszútávon elég jó. Nikkei-en is érik a short, meg úgy igazából az egész világ equity piacain, szóval azokon megérné már most elkezdeni a pozikat építeni.

Olajon is megvan már a breakeven, illetve beraktam felfele limiteket, ha visszanézne még egyszer, bár kötve hiszem.
Régi 2018-04-02, 15:13   #219 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az energia szektor elég nagy részét teszik ki az S&P-nek. 2016 elején tickre egyszerre mentek, amikor az olaj lenézett 26$-ig. Nem mindig erős a korreláció, de van amikor nagyon együtt mennek. Hát nagyon jó a kicsin kötni, szó se róla, de benne van, hogy akár ötször is kiszed mielőtt beesne, és persze lehet, hogy a hatodikra már nem nyomod meg. Kis stop átka, de ha minimalizálom a bukóim és a nyerőimet kitartom, akkor az hosszútávon elég jó. Nikkei-en is érik a short, meg úgy igazából az egész világ equity piacain, szóval azokon megérné már most elkezdeni a pozikat építeni.

Olajon is megvan már a breakeven, illetve beraktam felfele limiteket, ha visszanézne még egyszer, bár kötve hiszem.
En is ugyanezt csinalom, a nagyobb TF squeeze-ek eseteben... van amikor osszeszedek 7-8 BE vagy veszto trade-et is mielott bezuhan es megadja azt amire vartam... a lenyeget szepen megfogtad: nem szabad feladni! mert akkor jon a nagy mozgas mikor a kereskedok 99.9%-a mar feladta es/vagy megunta a sok vesztot

Rapillantok a nikkei-re is egyet, hatha van valami szep struktura ott...
Régi 2018-04-02, 16:44   #220 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Most eléggé együtt mennek.

Régi 2018-04-02, 17:07   #221 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Most eléggé együtt mennek.
A jo az, hogy mindkettoben shortban vagyok... ugyhogy ha egyutt, ha nem egyutt, de essenek mint allat...

Amugy amikor az SP500-on shortba alltam es esni kezdett, az olaj meg felfele ment...
Régi 2018-04-02, 18:55   #222 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Idézet:
A jo az, hogy mindkettoben shortban vagyok... ugyhogy ha egyutt, ha nem egyutt, de essenek mint allat...

Amugy amikor az SP500-on shortba alltam es esni kezdett, az olaj meg felfele ment...
Király vagy. Kíváncsi leszek mi lesz, ha SPX benéz a múltkori szint alá... Hát nem sok jót jósolok
Régi 2018-04-02, 19:25   #223 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás Trade no. 5 - CHFJPY

Ime itt az 5.-ik trade is amit bekotottem: CHFJPY buy setup.

Régi 2018-04-03, 07:21   #224 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 192
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jól néz ki!Én lehet lemaradok róla,mert 110.340 alatt venném.Eur/chf short 1.18350 felett.
Ráültem a kezemre chf ügyben.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-03, 07:21   #225 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 192
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jól néz ki!Én lehet lemaradok róla,mert 110.340 alatt venném.Eur/chf short 1.18350 felett.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-03, 18:07   #226 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
tapci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miert venned csak akkor,ha lemegy 340 ala?
Régi 2018-04-03, 19:20   #227 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás Trade no. 6 - EURCHF

Bekotottem a tokeletes sell setupot az EURCHF-en 6.-ik trade-kent.

Régi 2018-04-03, 19:48   #228 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 13128
Nem vételi tippet akartál nyomni???
Régi 2018-04-03, 21:39   #229 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Csatolás 13128
Ha én lennék a swájcifőgeci, akkor előtte még visszaengedném a floor szakadás előtti állapotig, sőt ki is szpájkolnám egy kicsit.
Régi 2018-04-14, 06:12   #230 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Update:

- EURCHF = szivas lett, de ujra short jelet keresek
- USOIL = kivettem a profitot a trendvonal kozeleben, ujra szerettem volna allni a shortba de mar nem kaptam setupot... jobb is
- USDJPY = longban eleg nehezkesen indul, de jo trade meg mindig es nagyon messze tud potencialisan menni:

journey-1-000-1-000-000-en4obgj0.png

-HKX = szuper trade, longban nyomom, viszont a short lesz a nagyon nagy fogas, amikor megerik:

journey-1-000-1-000-000-cgqajmax.png

- USDCAD = szuper trade, akinek CAD tredjei vannak, hajra, nincs meg zarasi jel:

journey-1-000-1-000-000-ir43siiq.png
Régi 2018-04-14, 07:25   #231 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Update:

- EURCHF = szivas lett, de ujra short jelet keresek

....................
Pedig egyszer már megfogadtad hogy jobban kellene hallgatnod rám.
Beszéltem a főgecikkel. Ez volt az alap büntetésed.

A bónuszt pedig ilyen apró adagokban fogod kapni hogy ne vedd észre.

Régi 2018-04-14, 11:35   #232 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Pedig egyszer már megfogadtad hogy jobban kellene hallgatnod rám.
Beszéltem a főgecikkel. Ez volt az alap büntetésed.

A bónuszt pedig ilyen apró adagokban fogod kapni hogy ne vedd észre.
Ja, lehet, hogy jobb lett volna melyebben belemerulni a mondandodba... Tedd mar meg, hogy beszelsz veluk, hogy mostantol erosodjon kicsit a CHF, mondjuk ugy 500 pipnyit az EURCHF esesere merve. Adok 10%-ot a nyeresegbol...

A kis bonusszal kapcsolatban, hogyan kell a tablazatot elorevetiteshez hasznalni?
Régi 2018-04-14, 13:24   #233 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:

A kis bonusszal kapcsolatban, hogyan kell a tablazatot elorevetiteshez hasznalni?
Sehogy, de előrevetítem belőle hogy mi fog történni:
A két táblázat között van majd másfél év.
A SPREADEK szép apránként a jövőben is emelkedni fognak.
A jlenlegi emelkedési szint valószínűleg azzal van összefüggésben, hogy
annál a brókernél amelyikről ez készült újabban már adnak negatív egyenleg elleni védelmet.
//Ennyibe került. Kvázi nem is túl sok. Ezért kár volt annyira befeszülniük előtte.
Viszont az ESMA kontra ügyféltávozások miatt pedig további emelkedésnek nézünk majd elébe.
Én ezt látom.

Amire hasznáhatod, bár nálad nem ez sok vizet zavar:
-vannak idősávok amikor jobb nem kereskedni.
-illetve a pl a GBPNZD-t olcsóbban lehet összelegózni a GBPUSD NZDUSD párokból.... bár stresszesebb is egyszerre kettőt nyomni/számolgatni, nem véletlen raknak rá extra kezelési költséget...
Régi 2018-04-14, 18:51   #234 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ja, lehet, hogy jobb lett volna melyebben belemerulni a mondandodba... Tedd mar meg, hogy beszelsz veluk, hogy mostantol erosodjon kicsit a CHF, mondjuk ugy 500 pipnyit az EURCHF esesere merve. Adok 10%-ot a nyeresegbol...
most futottam bele.
érdekes elmélet:

https://index.hu/gazdasag/2018/04/13..._svajci_frank/

de nem hinném hogy hazaviszik.....
Régi 2018-04-14, 19:34   #235 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
most futottam bele.
érdekes elmélet:

https://index.hu/gazdasag/2018/04/13..._svajci_frank/

de nem hinném hogy hazaviszik.....
Minden olyan cikk ami azzal kezdodik, vagy folytatodik, hogy "a Bloomberg arrol ir..." az nalam a vicc- vagy szennylap kategoriaba esik... mert ismerem a Bloomberg irodakban kik dolgoznak, mekkora a szaktudasuk es hogyan szerzik az infokat az ilyen cikkekhez... Az eszed megall amikor belegondolsz, hogy a felelosseg = 0 a kobon, megis egyesek bibliakent nezik e hireket es mi tobb, ezek alapjan trade donteseket is hoznak.

Szcenario: a CHF hetfotol zuhanni fog. Akkor mi lesz a magyarazat? Megmondom en: az oroszok megsem viszik a lovejukat, vagy nem annyit ami megrengetne a CHF erosseget... ket nap alatt elfelejtodik az oligarha mania es kapnak valami mas magyarazatot az erosodesre... vagy esetleg pont azt, hogy de jo, viszik az oroszok a penzuket es azert erosodik a CHF mert igy most mar tisztabb lesz a penzugy a maffia penzeik nelkul...

Az eszed megall amikor belegondolsz. Ennyi erovel penzugyes Misi is irhatna egy cikket magyarazatkent az MXN erosodesre.
Régi 2018-04-15, 18:10   #236 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Egy masik topikban, a #bolondokhaza-ban, a minap tettem egy megjegyzest, espedig azt, hogy (+++) tudas + strukturak ismerete + kitartas = $$$$$$$$$$$$$$$$$$$...

Nos, mire is ertem a strukturak ismeretet es miert is olyan nagyon fontos? Elinditok egy ismeretterjeszto sorozatot, ingyert , csakis azert, hogy a joravalo trader-emberek itt profitalhassanak vagy egyszeruen felismerhessek a lehetosegeket. Amugysem valo ez mindenkinek, csak aki elhivatottan a kereskedesbol keresi a kenyeret, ilyen pedig itt keves van. En annak a kevesnek szolok itt. Nem a KEZDOKET szeretnem megszolitani itt, mint mas topikok facebook guru banditai, hogy a kis penzuket is lecsavarjam roluk es ugyse tudjanak tobbet mint azelott, hanem a HALADOKAT de inkabb a PROFIKAT akik ugymond "iranymentes" kereskedest folytatnak ami azt jelenti, hogy 2 pippes stoppal 5 pippre utaznak (vagy ilyesmi) ... ezt mint mondtam, sosem tamogattam, sosem ertettem meg, hogy mire jo... A kovetkezo szeria raebreszt majd arra, hogy hogyan lehet tobb pippet kiszedni a piacbol, a skalpolo stressze nelkul... hiszen az arfolyamok iranya elorelathato, mi tobb, tervezheto az utja...

1. Elso leckekent a legfontosabb strukturakat szeretnem bemutatni, amit egy charton laikuskent is, egy kis formafelismero tehetseggel, felismerhetunk es aszerint tervezhetjuk trade-unket: ezek a hullamelmelet alapu korrektiv strukturak. Ezek a kovetkezok: 1. regular flat; 2. expanded flat; 3. running flat; 4. contracting flat; 5. double three (ez allhat ket egymasutan kovetkezo barmilyen tipusu flat korrekciobol amit egy harom vagy ot alhullamu hullam kot ossze); 6. triple three (ugyanaz mint az elobbi, csak harom flat osszekotve)

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-1.56-pm.jpg

A mai napon a REGULAR FLAT-rol beszelek es hogyan keresem a tokeletes trade-et ezen ismeretek segitsegevel. Nem magyarazom a korrekcio sajatossagait, hiszen mint mondtam, nem a KEZDO-ket celzom. (A kezdoknek ajanlom a Robert Prechter - Elliott wave principle cimu konyvet, ott megtalaljak a strukturak magyarazatait).

A lenyeg, hogy egy impulzus utani korrektiv struktura, esetunkben RF, szemelyiseget kihasznalva megprobaljuk tokeletes pontban elkapni a kovetkezo impulzust egy trenden belul. Nezzunk egy peldat relevans peldat is:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-2.01-pm.jpg

Par nappal ezelott publikaltam ezt a trade setup-ot, az USDCAD short trade-et. A racio, strukturak formafelismerese alapjan az volt, hogy volt egy lefele impulzusunk es egy ABC korrekcionk. Mi a setup ebben? Sokan azt, hogy atuti az arfolyam az A pontot felfele, bullish trend continuation jelnek veszik es buy setup-ot keresnek. Ez ebben az esetben hiba!!! Miert? Mert azt nem veszik ezek a szakik figyelembe, hogy egy korrektiv strukturan belul vagyunk, nem pedig egy impulzuson belul, igy a trend nagyon nagy valoszinuseggel nem felfele van, hanem lefele... tehat sell setup-ot keresunk (az 1 es 2 rajzok egy-egy bull es bear trenden beluli ABC korrekciot abrazolnak).

Hogyan gondolkodom en, amikor ilyen formaciokat talalok a chartokon, TF-tol fuggetlenul, barmilyen TF-en? Az A pont attorese utan mindenkeppen minden sell setup-ot kihasznalok, hogy shortba keruljek, hiszen a kovetkezo impulzus lefele atuti az 1-es pontot. Erre palyazok mindig. (Ha az arfolyam nem uti at az A pontot, attol meg bezuhanhat, de ekkor nem regular, hanem contracting flat-unk volt, es at majd maskor taglaljuk). Tehat, atutottuk az A pontot felfele, hogyan tovabb? Mit jelent az, hogy sell setup-ot keresunk? Azt jelenti, hogy lennebb megyunk egy TF-el es megvizsgaljuk, hogy hogyan alakul az arfolyam itt:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-7.38-pm.jpg

Nekem a sell setup azt jellenti, hogy kell egy kisebb TF impulzus lefele es utana egy 3 hullamu korrekcio, ez nekem a sell setup kisebb TF-en egy nagyobb TF-nyi impulzus elkapasahoz. Ez adja a tredjeim nagy R/R mivoltat, kis kockazattal. Ezt keresem:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-7.43-pm.jpg

Vagyis azt keresem, hogy a piros vonal (az elozo A pont szintje) at legyen torve, legyen egy impulzusom lefele es egy haromhullamu korrekciom ami ezt az impulzust korrektalja. Vagyis valahol a BC hullamon keresek meg egy kisebb TF-en egy ugyanilyen beallot (imp + korrekcio). Ha ezt megkapom, beallok. Az, hogy a C pont atutotte a 0 pontot mar figyelmeztet arra, hogy ebbol nem lesz a nagy zuhanas, hiszen egy impulzus kezdeten nem lehet az, hogy az elso korrekcio tulmegy az impulzus kezdopontjan... igy ezt a trade-et tartom addig amig az aljat atutjuk, de kiveszem a profitot hiszen meg egy felfele menetet varok...

A kovetkezo lehetoseg meg itt jelenik meg:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-7.48-pm.jpg

Ugyanaz az elmelet mint az elobb, itt be is alltam a trade-be hiszen tokeletes sell setup volt. Es mivel a C pont nem utotte at a 0 pontot, ez mar eselyesebb volt, hogy zuhanjon a nagyobb TF target fele ami a masodik chart 3-as pontja korul lesz... vagyis ezt a trade-et mar nem zartam profitban meg egy felfele-t varva, hanem egyszeruen BE-be tettem amikor bezuhant es hagytam menni. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet meg par felfele menet altalaban, hanem csak annyit, hogy megvan az eselye, hogy ez legyen a zuhano, mert a nagyobb TF struktura regular flat-kent komplett es ha ez az ami zuhan, akkor azt hosszabban tartani kell ahhoz, hogy osszejojjon a bazi trade.

Es a trade-et elore meg lehet tervezni, mint ahogy azt meg is terveztem elore es vegre is hajtottam ugy ahogy azt megterveztem, valamint addig tartom, ameddig valtozast nem eszlelek a strukturaban. Mivel impulzust vartunk es impulziv modon esunk, ezert a minimum amit targetkent el kell erjunk, az az, hogy az elozo impulzus aljat attorjuk, akar csak 1 pippel is... de inkabb az elozo impulzus 127%-at celozzuk meg. A minimum elvaras tehat ez, ami 1:26 R/R-t jelent, es hiaba ez a bazi RR egyesek szemebn utopia, elerhetetlen feher csoka, ez majdnem riziko mentesen kieszelt setup, nem varazslat:

journey-1-000-1-000-000-ir43siiq.png

Fel szeretnem hivni a figyelmet arra, hogy ez a struktura valtozhat utban lefele peldaul ugy, hogy triple three lesz belole. Ez esetben a korrekcio trendvonala fogja az erzekeny pontot jelenteni, ott majd nezni fogom a price action-t. De szerintem ez most menni fog, nagyon impulziv mozgasnak tunik es a momentum erosodik ahelyett, hogy kihalna ami a valtozast mutatna elore.

Egy masik jellemzo pelda a HK index amit nagyon nagy trade-nek tartok, miert? Mert ugyanugy egy regular flat-et latok kialakulni egy impuzlus utan, ami egy nagyobb strukturanak jelentheti az elso es masodik hullamat, a harmadikra befizetnek majd shortban:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-8.01-pm.jpg

Megfigyelheto a sargaval jelzett, kisebb TF-u korrektiv strukturat ami egy expanded flat... longban vagyok, az elobb leirtak alapjan azert, hogy elkapjam a rozsaszin C hullamot, kiveszem majd a profitot es beallok a bazi shortra...

Ugyanez a racio a USDJPY trade-emben is es meg sok mas bazi trade-ben ami alapjan penzt veszek ki a piacbol, NAGY penzt (sajnos a chartot nem tudom feltolteni, allitolag csak 8 a maximum... de ha megneed az USDJPY napos chartjat, meglatod mi a racio benne... hazifeladatnak is jo lesz, hogy magadtol gyere ra mirol beszelek).

Miert mondom, hogy nem KEZDOK-nek beszelek, hanem HALADOK-nak: mert ez a formafelismeresen alapulo tudas amit most atadtam, segithet neked, hogy ha mar egyszer, barmilyen strategia alapjan be vagy allva egy trade-be es ezt a formaciot talalod a nagyobb TF-en... ne jarj ugy mint szegeny penzUGYES, hogy tudatlansagbol zarj egy olyan trade-et 20 pip profitban aminek a potencialja 2000 pip, csak tartanod kell eleg idot... mert hamis onamitas az, hogy a kereskedes lenyege az, hogy minel hamarabb kivegyuk a lebego profitot.

Ha kerdeseid vannak, szivesen valaszolok.
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-15-2018-8.05-pm.jpg  
Régi 2018-04-15, 22:40   #237 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
bptrfx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Kezdetnek rögtön leszögezném, hogy örülök neki, hogy nekikezdtél ennek az ingyenes ismeretterjesztő sorozatnak. Már várom a folytatást.

Akkor a kérdés, ami a struktúrák felismerésével kapcsolatos. Egyik példádban az USDCAD szerepel és ott megakadt a szemem a számozásodon, majd később írod is, hogy most az előző impulzus 127%-át célzod meg TP gyanánt.

1, Mi alapján döntöttél úgy, hogy az előző impulzus az egyes?

A kérdésem oka az, hogy szerintem az előző impulzus a 3-as volt és véleményem szerint az 1-es 2016 januárjában kezdődött. Ezt egy időben hosszú korrekció követte, ami sejteti, hogy a 4-es inkább "rövid" lesz.

2, Ha most a 3-as hullámot várod, akkor miért 127% a célod?

Tudtommal a 3-as hullám az esetek kb 85%-ban minimum 161.8% hosszú. (nem teszteltem, csak a szakirodalomra tudok hagyatkozni)

+1,
Ha látsz logikát az egyes kérdésem okfejtésére, mely alapján most az 5-ös hullámban vagyunk. Te kb. hova tennéd a TP-t?
A kérdés oka pedig az, hogy feltételezésem szerint az 1-es hosszabbra sikerült, mint a 3-as, így az ötödik hullámot kellene a legrövidebbnek várni, azaz <100%. Amint átütötte az előző mélypontot 1.2 körül, akkor már illendő is szűkíteni a stoppot, vagy inkább egy Fibo szint a célravezetőbb? Tudom jobb lenne ott ülni és figyelni, hogy mikor töri meg az eső trendet, de azt a verziót most vegyük figyelmen kívül.

Előre is köszi a választ.
bptrfx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-16, 05:44   #238 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
bptrfx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Akkor a kérdés, ami a struktúrák felismerésével kapcsolatos. Egyik példádban az USDCAD szerepel és ott megakadt a szemem a számozásodon, majd később írod is, hogy most az előző impulzus 127%-át célzod meg TP gyanánt.

1, Mi alapján döntöttél úgy, hogy az előző impulzus az egyes?

A kérdésem oka az, hogy szerintem az előző impulzus a 3-as volt és véleményem szerint az 1-es 2016 januárjában kezdődött. Ezt egy időben hosszú korrekció követte, ami sejteti, hogy a 4-es inkább "rövid" lesz.

Tudtommal a 3-as hullám az esetek kb 85%-ban minimum 161.8% hosszú. (nem teszteltem, csak a szakirodalomra tudok hagyatkozni)

+1,
Ha látsz logikát az egyes kérdésem okfejtésére, mely alapján most az 5-ös hullámban vagyunk. Te kb. hova tennéd a TP-t?
A kérdés oka pedig az, hogy feltételezésem szerint az 1-es hosszabbra sikerült, mint a 3-as, így az ötödik hullámot kellene a legrövidebbnek várni, azaz <100%. Amint átütötte az előző mélypontot 1.2 körül, akkor már illendő is szűkíteni a stoppot, vagy inkább egy Fibo szint a célravezetőbb? Tudom jobb lenne ott ülni és figyelni, hogy mikor töri meg az eső trendet, de azt a verziót most vegyük figyelmen kívül.

Előre is köszi a választ.
Szia, jo latni, hogy erdekel a tema es az, hogy kerdeseket is fel tudsz rakni ami a temahoz kapcsolodik bizonyitja, hogy nem vagy kezdo.

1, Mi alapján döntöttél úgy, hogy az előző impulzus az egyes? - a szamozas amit a peldaban eszkozoltem nem veszi figyelembe az elozmenyeket, hiszen csak annyit szerettem volna peldazni, hogy hogyan hatarozunk meg egy hosszabb tavu iranyt csakis a strukturak ismeretet alapon vevo formafelismeresre hagyatkozva. Mint mondtam, ez a lehetoseg azoknak szol akiknek hullamelmelettol eltero strategiajuk van kiepitve, esetleg rovid tavra es beallnak peldaul ebbe az USDCAD trade-be (vagy CADJPY-be stb.) egy extrem pontban amit nem ismernek fel es kivesznek a piacbol 20 pippet ahelyett, hogy kivennenek 1000-et egyszeruen csak azzal, hogy felismerik az extrem pontot (USDCAD eseteben extrem pontot egy nagyobb TF korrektiv struktura vege jelenti). Tehat az, hogy az elozo impulzust 1-esnek neveztem el, teljesen veletlenszeru, a helyzetet akartam peldazni es nem az USDCAD Elliott teoria alapu analiziset.

Ha hosszabb tavu analizist kellene keszitsek speciell a USDCAD parosra, a kovetkezo par evben a mozgasokrol valo elkepzelesem a kovetkezo lenne:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-16-2018-7.10-am.jpg Ez az amit a hagyomanyos Elliott wave-esek varnanak.

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-16-2018-7.12-am.jpg Ez az amit en varnek a strukturafelismeres valamint hullamelmelet alapjan.

Ez ugyanaz a helyzet ami pl. az SP500-on tortent, az a harom mozgas amit mar itt sokszor lebeszeltunk Tback-el, az a harom mozgas amire eselyeket is adtunk nezd vissza valahol megkapod a magyarazatot is, persze kisebb TF-en tortent es kifutoban van. Az elkepzeles a sajat letesztelt tapasztalatombol arad, mivel egy korrektiv struktura lehet egyszeru is, de inkabb komplex. Ez amit abrazoltam pedig nem is annyira komplex. Edigg a legkomplexebb korrektiv strukturat, egy perfekt triple three-t a GBPCAD adott, 3 evig korrektalt.

- kisebb TF-re ereszkedve az analizissel, szerintem egy C hullamban vagyunk lefele. Azert szoktam 127%-ot targetkent felallitani, mert statisztikaim szerint annak van a legnagyobb eselye, hogy az arfolyam elerje amikor egy impulzust tredelunk egy korrektiv struktura valamint egy azelotti impulzus utan (ha nem vesszuk figyelembe a 100%-ot, ami pont a struktura toresvonala, viszont akkor kihagyod a 100 es 127 kozotti reszt ami lenyeges pipptobbletet jelent - mondjuk ugy, hogy szerintem ez az idealis TP szint, meg akkor is ha tovabbmegy 161.8-ig, de tobbszor nem mint igen). Itt el kell felejteni a hagyomanyos Elliott szamozasokat, azok az en velemenyem szerint nem ervenyesek, hogy most 1, 3 vagy 5-os a hullam... olykor mukodnek forexben, tobbszor nem. Valamint azt is el kell felejteni, hogy az impulzusok 5 hullambol allnak aminek az 1, 3 es 5 al-hullamai ugyancsak impulzusok. Ilyet en meg sosem talaltam a karrierem soran, ahogy zig-zag-et sem. Elmondhatom azt is, amiert egy hagyomanyos Elliottos felakasztana, hogy az arfolyam korrektiv strukturakban mozog elore is... Ezert van az, hogy a hagyomanyos Elliottosok szamozast eroltetnek a chartokra es innen erednek a nagy problemak/tevedesek, hogy mindenhol 5 hullamot akarunk latni. Visszanezetbol konnyu 5 hullamot valamire raeroltetni, viszont az elorejelzes majdnem biztos, hogy nem ugy fog mukodni ahogy ezek a szakik "elorelatjak". Ezert kellett egy objektivebb analizis rendszer. Az Elliott elmeletnek en csak a korrektiv strukturait hasznalom, amihez hozzatettem meg kettot.

Ezt egy időben hosszú korrekció követte, ami sejteti, hogy a 4-es inkább "rövid" lesz. - ezeket a megfogalmazasokat sem hasznalom, hiszen tobbszor nem jonnek be mint igen.

Tudtommal a 3-as hullám az esetek kb 85%-ban minimum 161.8% hosszú. (nem teszteltem, csak a szakirodalomra tudok hagyatkozni) - erre maris van egy ellenpelda pont abban a helyzetben amirol beszelsz: az altalad felismert 1-es hullam es a hosszu korrekcio utan jott szerinted a 3-as ami rovidebb volt mint az 1-es... es meg a 127%-ot sem erte el, nemhogy a 161.8%-ot... Annak idejen amikor meg a hosszu korrekcioban voltunk csinaltam egy elorejelzest, amiben teljesen konkretan elorelattam, hogy meglesz ez az altalad felismert 3-as hullam, akkor is a 127%-ig vartam, de nem tudtam kitartani a vegeig, zartam a pozit ugy 200 pip utan ha jol emlekszem, kihagyva a nagyjat... pszihologiai alapja volt ennek a rossz dontesnek, de az analizis nagyon jo volt.

Ha látsz logikát az egyes kérdésem okfejtésére, mely alapján most az 5-ös hullámban vagyunk. Te kb. hova tennéd a TP-t? - szerintem nem az 5-os hullamban vagyunk, hacsak nem egy contracting ending diagonal lesz ebbol, hanem inkabb egy C hullam harmadik hullamjanak a harmadik hullamjaban... targetkent hagynam a 127%-ot ahogy mondtam, de figyelnem a price action-t amikor atutjuk az aljat. A charton az aljat hasznaltam TP-kent, hiszen az egy tapasztalatlan treder, aki esetleg bekototte a setup-ot, eseteben is majdnem biztos, hogy meglesz anelkul, hogy tudna mit kell kezdeni onnan tovabb...

A kérdés oka pedig az, hogy feltételezésem szerint az 1-es hosszabbra sikerült, mint a 3-as, így az ötödik hullámot kellene a legrövidebbnek várni, azaz <100%. - ha ez igy lesz, akkor egy contracting ending diagonal-unk lesz, de meg akkor is min. a 100% meg kellene legyen. Vagyis az altalad 3-asnak keresztelt hullam aljat le kell torjuk.

Amint átütötte az előző mélypontot 1.2 körül, akkor már illendő is szűkíteni a stoppot, - mint mondtam, kellene figyelni, hogy mi tortenik ott, kihal e a momentum vagy divergencia alakul e ki ott vagy ilyesmi. Ha ezeket valamilyen okbol nem tudod figyelni (legyen az idohiany vagy stb.) egyszerubb kivenni a profitot, hiszen ez egy jo trade volt amugy is... nem 20 pippet fogtal meg, hanem volt egy 1:26-hoz R/R-ed ami a szakmaban ismetlem, feher hollo...
Régi 2018-04-18, 09:51   #239 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Egy konkludens pelda arra, hogy a strukturak figyelembevetele alapjan hogyan kell letredelni egy C hullamot.

journey-1-000-1-000-000-ka17ao1y.png

Megvolt az A hullam lefele, megvolt egy B hullam felfele (arra vartam, hgoy ne ussuk at a csucsot, de ez van... igy most mar csak egy C hullamnyit fogunk lefele menni...) es el kellett kapni a C hullamot, ami a charton most megy... Volt egy veszteseges trade-em mielott az A csucsot atutottuk volna, hiszen nem hittem volna, hogy atutjuk mielott bezuhanunk, es ez a mostani, amit az elso fentebb leirt modon keszult kis TF korrekcio utan allitottam be. Es ez mint latjuk, zuhan. Ilyen egyszeru.
Régi 2018-04-18, 12:50   #240 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egy konkludens pelda arra, hogy a strukturak figyelembevetele alapjan hogyan kell letredelni egy C hullamot.

Csatolás 13238

Megvolt az A hullam lefele, megvolt egy B hullam felfele (arra vartam, hgoy ne ussuk at a csucsot, de ez van... igy most mar csak egy C hullamnyit fogunk lefele menni...) es el kellett kapni a C hullamot, ami a charton most megy... Volt egy veszteseges trade-em mielott az A csucsot atutottuk volna, hiszen nem hittem volna, hogy atutjuk mielott bezuhanunk, es ez a mostani, amit az elso fentebb leirt modon keszult kis TF korrekcio utan allitottam be. Es ez mint latjuk, zuhan. Ilyen egyszeru.
Szerintem meg azért zuhan, mert a B hullám 3. hullámának a közepén koorigál. Ilyen egyszerű
Régi 2018-04-18, 13:00   #241 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem meg azért zuhan, mert a B hullám 3. hullámának a közepén koorigál. Ilyen egyszerű
Ezzel csak annyi bajom van, hogy ez a lefele mozgas nem igazan tunik korrektivnek nekem... de ha igazad van (5% esely) es ez csak egy korrekcio volt, huzok megint egy BE tredet, semmi gond ezzel nincs. De akarhanyszor be kelljen alljak egy ilyenszeru trade-be, mindig arra teszem a penzem amelynek a 95% eselye van, meg akkor is ha 100-bol 5-nel BE-t szivok be... erted?

Hiszen amit Te mondsz, azt erzelemmel teljes hangon mondod... Te ugy erzed, hogy ennek meg van felfele... En nem erzek semmit, a tegnapelott huztam egy vesztot rajta es meg mindig nem ereztem semmit, aztan a tegnap meglattam ezt a setupot ami ma megjatszodott ahogy mar a tegnapelott vartam... ennyi. Ilyen egyszeru!
Régi 2018-04-18, 14:07   #242 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel csak annyi bajom van, hogy ez a lefele mozgas nem igazan tunik korrektivnek nekem... de ha igazad van (5% esely) es ez csak egy korrekcio volt, huzok megint egy BE tredet, semmi gond ezzel nincs. De akarhanyszor be kelljen alljak egy ilyenszeru trade-be, mindig arra teszem a penzem amelynek a 95% eselye van, meg akkor is ha 100-bol 5-nel BE-t szivok be... erted?

Hiszen amit Te mondsz, azt erzelemmel teljes hangon mondod... Te ugy erzed, hogy ennek meg van felfele... En nem erzek semmit, a tegnapelott huztam egy vesztot rajta es meg mindig nem ereztem semmit, aztan a tegnap meglattam ezt a setupot ami ma megjatszodott ahogy mar a tegnapelott vartam... ennyi. Ilyen egyszeru!
Ezzel én is így vagyok Tegnap 7-9 óra körül volt a GBP gyengülésésére ''összeállásom'', ezért kiléptem a longokból és shortra váltottam ma 10 ig. Most longolok egy kicsikét, míg összeverődik a többi is a szintekre, kb 1/3 az alsó csúcsoktól. Aztán adok nekik 2/3 os többségi shortot
Régi 2018-04-18, 17:26   #243 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

A GBPUSD short trade hullamelmelet modra.

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-18-2018-7.21-pm.jpg

A sarga ABC, mivel a B csucsa atutotte az A csucsat, mar nem lehet regular flat, hanem csak running vagy expanded flat. Ez utobbinak jobban orvendenek, mivel shortban vagyok es igy tobb pippet ki tudok szedni a trade-bol. A running flat azert kucifantos tradelesei szempontbol, mert azelott fordul mielott atutne az A aljat... igy csak akkor veszi eszre az ember, hogy baj van amikor bullish jelet ad, ez pedig visszavesz par tiz esetleg szaz mar megnyert pippet es ezzel aranyosan par ezer dollart is... nem szeretem. (a flat-ekrol lasd a fennebbi bemutato chartot, ha meg mindig nem tudnad mirol beszelek).

Aki lekesett a trade-rol, vagy be szeretne duplazni vagy tudomisen, az varjon egy 4 oras flag-et, ami 1 oras korrektiv strukturat jelent es mehet a short. A legrosszabb ami egy ilyen korrekcio utan tortenhet az az, hogy esetleg csak meg egy 4 oras impulzust kapunk lefele es utana megint felfele az irany... de az is 100-150 pip, ugyhogy... erted.
Régi 2018-04-19, 08:59   #244 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 450
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A GBPUSD short trade hullamelmelet modra.

Csatolás 13240

A sarga ABC, mivel a B csucsa atutotte az A csucsat, mar nem lehet regular flat, hanem csak running vagy expanded flat. Ez utobbinak jobban orvendenek, mivel shortban vagyok es igy tobb pippet ki tudok szedni a trade-bol. A running flat azert kucifantos tradelesei szempontbol, mert azelott fordul mielott atutne az A aljat... igy csak akkor veszi eszre az ember, hogy baj van amikor bullish jelet ad, ez pedig visszavesz par tiz esetleg szaz mar megnyert pippet es ezzel aranyosan par ezer dollart is... nem szeretem. (a flat-ekrol lasd a fennebbi bemutato chartot, ha meg mindig nem tudnad mirol beszelek).

Aki lekesett a trade-rol, vagy be szeretne duplazni vagy tudomisen, az varjon egy 4 oras flag-et, ami 1 oras korrektiv strukturat jelent es mehet a short. A legrosszabb ami egy ilyen korrekcio utan tortenhet az az, hogy esetleg csak meg egy 4 oras impulzust kapunk lefele es utana megint felfele az irany... de az is 100-150 pip, ugyhogy... erted.

Szia Equalizer!

Nagyszerű kezdeményezés ez a forexes jómunkásember Elliott fejtágító, köszönet érte. Ha kész lesz az anyagból összeállított Eqlliott pdf kérlek jelezd hol kell számlát nyitnunk, hogy kaphassunk egy ingyenes példányt belőle!

De viccet félretéve: Tudod, hogy ismeretlenül is feltétlen híve vagyok „munkásságodnak”. Olykor meghökkentő állításokat, prognózisokat teszel, rákényszerítve minket a gondolkodásra, hogy kilépjünk jól bevált, de éppen ezért a továbbfejlődést korlátozó langymeleg konfortzónánkból. Mindezt azért tartom fontosnak előzetesen kinyilatkoztatni, mert az alábbiakban némi frusztráltságról szeretnék tanubizonyságot tenni.

Fél éve –inspirációdra- nagy elánnal vetettem bele magam Elliott rendszerének megismerésébe. Lelkesedésem töretlen, annak ellenére, hogy a várt minőségi „hipertér ugrás” nálam (egyelőre) nem következett be. Hiába „tudom” a fontos és kevésbé fontos EW szabályokat rá kellett jöjjek, hogy ez nem tudomány, sokkal inkább művészet. A gyakorlatban állandóan olyan falakba ütközök, hogy akkor egy alakzatban most mi számít hullámnak?, egy azonosított hullám melyik idősík mozgásához tartozik? mit kezdjek az arányosság elvét megsértő formációkkal? egy spike megsérti vagy konfirmálja a szabályt? Hogy lehet az, hogy ugyanazon szabályok eltérő értelmezésével egymással homlok egyenest következtetésre juthatunk? Alapvetően szenzibilis és kreatív személyiség vagyok. Hogy sikeres lehessek a forexben igyekszem ezt mind inkább háttérbe szorítani, objektív szabályokkal gúzsba kötni a fantáziámat. Egy trendvonal, egy mozgó, egy high/low egyszerű és konkrét. Elméletben egy EW hullám és struktúra is az, de a gyakorlatban... Szubjektív skicc szintjén, pláne utólag még tiszta a kép, de amint rázummolok az objektív részletekre, minden összekuszálódik. Szóval ami neked "eccerű", az nekem, nekünk nem feltétlen az. Íme néhány példán keresztül Tiborc panasza...

1. Legutóbbi GBPUSD C hullám várakozás. Ha már alakzatfelismerésről van szó engem meglehetősen összezavar, hogy ugyan ezen a páron fél évvel ezelőtt egy dettó ugyan ilyen alakzat már lejátszódott, de a kimenetel a mostani várakozással ellentétes lett. Félre ne érts, ez nem jelenti azt, hogy most nem jöhet be a prognózis, csak azt, hogy egy ilyen transzparens ellentmondás meglehetősen elbizonytalanít.

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-w.png

2. Ugyan ennél a képnél, példánál maradva. Ha abból indulok ki, hogy az előző és a mostani W formációk korrekciók egy emelkedő trendben, akkor hol van közöttük az öt hullámos impulzus? Nyilván a szintugrást eredményező brutál emelkedő szakasz nem lehet más, mint impulzus. De miért nem találom benne az öt hullámot? Erre bizonyára lehet azt mondani, hogy egy TF-t lejjebb kellene kapcsolni? De ez nem logikus, hisz ha napos mozgást nézek, akkor a két napos korrekció között az impulzusnak is naposon jól kivehetőnek kéne lenni?

3. Ugyan ez a pár, egy TF-fel lejjebb, az általad berajzolt számozással.

journey-1-000-1-000-000-gbpusd-flat.png

a kék a hullámba még bele tudom látni, hogy az egy RF 3-3-5. Még azt is érteni vélem, hogy a b miért nem az előző csúcsra került, hisz akkor nem jött volna ki a hullám matek. De a kék c hullám (ami befejezi a kék „A” hullámot) nekem túl rövidke, és sehol benne egy hullám, pedig mivel elvben impulzus ötnek is kéne lennie... A piros „a” hullám esetén viszont a bőség zavara kavar be... (nekem semmi se jó! ) Itt legalább 9 hullám van. Oké, megnyúlásról is olvastam (impulzusnál), meg wxyz korrekciókról, de nekem erre egyik verzió sem illik. Akár csak a piros „b”.... Ami hullám szám és karakterisztika alapján akár impulzus is lehetne, de az nem lehet egy flat b-je... És folytathatnám, de nem teszem ...AAAOOOOÓÓÓÓÓÓÁÁÁÁÁÁÁ!

Egy szó mint száz nagy a kavar a fejemben. Meglehet, bolondot csinálok magamból, hogy kiteszem az asztalra a kétségeimet, de azzal vigasztalom magam, hogy aki tanul az hülye, de aki nem, az az is marad... Meg szerintem számodra is hasznos lehet, a visszajelzés, hogy ad1. nem hiába körmölsz annyit, gondolataid a háttérben nagyobb vihart aratnak, mint ami a visszajelzések száma alapján tűnik, ad2. ha valóban az edukáció a célod részletes magyarázatokkal kiegészített esettanulmányokból soha nem lehet elég.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 12:06   #245 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.851
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
. Hogy sikeres lehessek a forexben igyekszem ezt mind inkább háttérbe szorítani, objektív szabályokkal gúzsba kötni a fantáziámat. Egy trendvonal, egy mozgó, egy high/low egyszerű és konkrét. Elméletben egy EW hullám és struktúra is az, de a gyakorlatban... Szubjektív skicc szintjén, pláne utólag még tiszta a kép, de amint rázummolok az objektív részletekre, minden összekuszálódik. Szóval ami neked "eccerű", az nekem, nekünk nem feltétlen az. Íme néhány példán keresztül Tiborc panasza...
Tback
2015-04-20, 20:28
...Ha relatív egyszerű a kereskedési rendszer, akkor ennek üzemeltetése kellemes, tudatalattival könnyen működtethető lesz....

Szia Alpinforex!

Én ugyan nem értek az Elliott-hoz, és annak technikai részéhez nem kívánok hozzászólni. Viszont Tomy, szinte 3 évvel ezelőtti mondását ajánlom figyelmedbe a Tőzsdepszichó topikból.

Nem tudom, mennyi időt, energiát tettél bele az Elliott-szemléletbe, de lehet, akkor ez nem a te szisztémád. Keress egy számodra könnyebben, jobban feldolgozhatónak tűnő rendszert. Ez csak egy ötlet, kívánom a legjobbakat!

(Épp tegnap írtam arról, hogy egy nyerő stratégiát se biztos, hogy tudunk üzemeltetni hosszútávon, hát még akkor egy újat.)
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 15:17   #246 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 450
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tback
...Ha relatív egyszerű a kereskedési rendszer, akkor ennek üzemeltetése kellemes, tudatalattival könnyen működtethető lesz....

Szia Alpinforex!

Én ugyan nem értek az Elliott-hoz, és annak technikai részéhez nem kívánok hozzászólni. Viszont Tomy, szinte 3 évvel ezelőtti mondását ajánlom figyelmedbe a Tőzsdepszichó topikból.

Nem tudom, mennyi időt, energiát tettél bele az Elliott-szemléletbe, de lehet, akkor ez nem a te szisztémád. Keress egy számodra könnyebben, jobban feldolgozhatónak tűnő rendszert. Ez csak egy ötlet, kívánom a legjobbakat!

(Épp tegnap írtam arról, hogy egy nyerő stratégiát se biztos, hogy tudunk üzemeltetni hosszútávon, hát még akkor egy újat.)
Szia Dávid!

Köszönöm segítő észrevételed, Tback megállapítása valóban kiállja az idő próbáját, osztom. Szerencsére Elliott nálam nem kenyérre kell, megjegyzésemet koránt sem a szerteszét guruló dollárok feletti búbánat motiválta, sokkal inkább...

1, ... a tudásvágy. Bár Tominak abban is igaza van, hogy a polihisztorok kora lejárt, azért engem még 7 év után is ambícionál, hogy fejlődjek, hogy új vizeken próbáljam ki magam. Tudom, már a suliban is ciki volt az első padban ülő szemüveges srác, aki kicsöngetés előtt is kérdésekkel ostromolja a tanárt, de mit tegyek... ez van.

2. ...az unalom. Na jó, ha egészen őszinte lehetek magamhoz az új ismeretek szerzése egy másik praktikus célt is szolgál. Ha már minden párt kétszer kielemeztem, minden hírt háromszor elolvastam, a pozíciókat ötször ellenőriztem, a lakásban minden polc, lambéria és még mittudom én mi fel van szerelve, akkor kell valami releváns cél a trade mellett, ami értelmet és keretet ad a napnak. Persze lehetne valami egészen mást csinálni, mint forex témában képezni magam, de ad1. engem még úgy huzaloztak, hogy amit csinálsz, csináld jól, ad2. húsz évig voltam vállalkozó, most is millió ötletem lenne miből lehetne pénzt csinálni, de próbáltam: a kettő egymás mellett nem megy. Mivel mindent elkötelezetten, százszázalékon szeretek csinálni két saját baba egyidejű dédelgetése nekem kontraproduktív. Rewandot csodálom a szimultán produkciójáért, ugyan alkalmazott nem voltam még soha, tehát arról nem tudok nyilatkozni, de egy saját biznisz futtatásához nekem koncentrált fókusz kell, ha megosztom a figyelmem akkor két szék közül a padlóra esem. Ahhoz meg túl nagy számlával kereskedek, hogy ennek luxusát megengedhessem magamnak. A fórumozás, az önképzés, mint pl. az Elliott délibáb kergetése eltereli a figyelmemet a -psziho csapdákkal teli konkrét trade-ről-, de ezáltal/ezzel együtt megmaradok a kaptafánál, a forex keretein belül és ha szerencsém van talán még valami extra értéket is teremtek.

3. ...inspiráció. Tisztelem azt a munkát, amit EQ beletesz a fórumba. Ha az egy posztra jutó leütések számát vizsgálnánk minden bizonnyal dobogós helyen végezne, és akkor még a tartalmi kérdésekről nem is beszéltem. Szerintem megérdemli, hogy kapjon visszajelzést arról, hogy nem csak öncélúan kopácsol a nagy semminek, arról nem is beszélve, hogy sokan lehetnek a fórum népe között azok, akik ugyan érdeklődnek Elliott iránt, de nem merik/akarják feltenni kérdéseiket, félve attól, hogy leoltják őket. Szándékom szerint posztommal önjelölt Tiborcként a nevükben is szóltam.

Még két megjegyzés a másik topicban tett reakciódra reflektálva:

1, A heti open valóban ott kéne legyen, ahol írod (vasárnap CET/CEST 23 óra), de ha megnézed a csatolt képedet az azon berajzolt vonal nem oda került, sokkal inkább a hétfő hajnali 2 óra nyitóra. Persze lehet benéztem, és akkor én vagyok az igazi prím, de ha esetleg indit használsz erre, inkább ellenőrizd a beállításokat.

2. Az MME oklevélhez gratulálok. Hogy ehhez a topikhoz illő fordulattal zárjam erre vonatkozó soraimat javaslom tedd ki a falra, hogy mindig emlékeztessen EQ bölcsességére: Sok verébnél mindig jobb egy bazi nagy túzok!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 17:56   #247 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.851
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Túzok bizony:)

Idézet:
Szia Dávid!

Köszönöm segítő észrevételed, Tback megállapítása valóban kiállja az idő próbáját, osztom. Szerencsére Elliott nálam nem kenyérre kell, megjegyzésemet koránt sem a szerteszét guruló dollárok feletti búbánat motiválta, sokkal inkább...

1, ... a tudásvágy. Bár Tominak abban is igaza van, hogy a polihisztorok kora lejárt, azért engem még 7 év után is ambícionál, hogy fejlődjek, hogy új vizeken próbáljam ki magam. Tudom, már a suliban is ciki volt az első padban ülő szemüveges srác, aki kicsöngetés előtt is kérdésekkel ostromolja a tanárt, de mit tegyek... ez van.

2. ...az unalom. Na jó, ha egészen őszinte lehetek magamhoz az új ismeretek szerzése egy másik praktikus célt is szolgál. Ha már minden párt kétszer kielemeztem, minden hírt háromszor elolvastam, a pozíciókat ötször ellenőriztem, a lakásban minden polc, lambéria és még mittudom én mi fel van szerelve, akkor kell valami releváns cél a trade mellett, ami értelmet és keretet ad a napnak. Persze lehetne valami egészen mást csinálni, mint forex témában képezni magam, de ad1. engem még úgy huzaloztak, hogy amit csinálsz, csináld jól, ad2. húsz évig voltam vállalkozó, most is millió ötletem lenne miből lehetne pénzt csinálni, de próbáltam: a kettő egymás mellett nem megy. Mivel mindent elkötelezetten, százszázalékon szeretek csinálni két saját baba egyidejű dédelgetése nekem kontraproduktív. Rewandot csodálom a szimultán produkciójáért, ugyan alkalmazott nem voltam még soha, tehát arról nem tudok nyilatkozni, de egy saját biznisz futtatásához nekem koncentrált fókusz kell, ha megosztom a figyelmem akkor két szék közül a padlóra esem. Ahhoz meg túl nagy számlával kereskedek, hogy ennek luxusát megengedhessem magamnak. A fórumozás, az önképzés, mint pl. az Elliott délibáb kergetése eltereli a figyelmemet a -psziho csapdákkal teli konkrét trade-ről-, de ezáltal/ezzel együtt megmaradok a kaptafánál, a forex keretein belül és ha szerencsém van talán még valami extra értéket is teremtek.

3. ...inspiráció. Tisztelem azt a munkát, amit EQ beletesz a fórumba. Ha az egy posztra jutó leütések számát vizsgálnánk minden bizonnyal dobogós helyen végezne, és akkor még a tartalmi kérdésekről nem is beszéltem. Szerintem megérdemli, hogy kapjon visszajelzést arról, hogy nem csak öncélúan kopácsol a nagy semminek, arról nem is beszélve, hogy sokan lehetnek a fórum népe között azok, akik ugyan érdeklődnek Elliott iránt, de nem merik/akarják feltenni kérdéseiket, félve attól, hogy leoltják őket. Szándékom szerint posztommal önjelölt Tiborcként a nevükben is szóltam.

Még két megjegyzés a másik topicban tett reakciódra reflektálva:

1, A heti open valóban ott kéne legyen, ahol írod (vasárnap CET/CEST 23 óra), de ha megnézed a csatolt képedet az azon berajzolt vonal nem oda került, sokkal inkább a hétfő hajnali 2 óra nyitóra. Persze lehet benéztem, és akkor én vagyok az igazi prím, de ha esetleg indit használsz erre, inkább ellenőrizd a beállításokat.

2. Az MME oklevélhez gratulálok. Hogy ehhez a topikhoz illő fordulattal zárjam erre vonatkozó soraimat javaslom tedd ki a falra, hogy mindig emlékeztessen EQ bölcsességére: Sok verébnél mindig jobb egy bazi nagy túzok!
Nem akarok offolni, de be tudsz tenni ide egy képet, nálad ez hogyan néz ki? Mert London egy órával van lemaradva, a szerver kettővel, tehát elvileg ha rossz is, akkor is egy órával kellene eltérnie.
MT4-ben a szerveridőt hogy lehet állítani? Vagy a kódban írjam át inkább nyitó+60 percre?

Én drukkolok az Elliott-hoz, szerintem elég kemény kihívás lesz, de téged ismerve, semmi sem lehetelten, akár egy túzoknak

Equalizer pedig keményen tolja, tényleg elismerésem!
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 18:34   #248 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tback

Szerintem Alpinnak nem az a gondja, hogy nem lenne neki egy konnyebben feldolgozhato rendszere... hanem az, hogy optimizalni szeretne azt abbol a szempontbol, hogy ne kelljen feltetlenul a rovidtavu trade-ekkel bajlodjon, stresszeljen, zarjon skalpszeru trade-eket amikor azt hullamelmelet alapjan nem kellene... hanem felismerve egy-egy varhato hullamot, a strategiajat kibovitendo modon meglovagolja a teljes hullamot. Magyarul: ne zarjon egy trade-et 20 pipben ha 500 varhato es objektiv modon elorelathato. A hangsuly az objektiven van, hiszen pont ez a baja, hogy a hullamelmeletbe nem tudja, meg, belevinni az objektivitast. De meglesz majd neki!

Idézet:
Szia Equalizer!

Nagyszerű kezdeményezés ez a forexes jómunkásember Elliott fejtágító, köszönet érte. Ha kész lesz az anyagból összeállított Eqlliott pdf kérlek jelezd hol kell számlát nyitnunk, hogy kaphassunk egy ingyenes példányt belőle!

De viccet félretéve: Tudod, hogy ismeretlenül is feltétlen híve vagyok „munkásságodnak”. Olykor meghökkentő állításokat, prognózisokat teszel, rákényszerítve minket a gondolkodásra, hogy kilépjünk jól bevált, de éppen ezért a továbbfejlődést korlátozó langymeleg konfortzónánkból. Mindezt azért tartom fontosnak előzetesen kinyilatkoztatni, mert az alábbiakban némi frusztráltságról szeretnék tanubizonyságot tenni.

Fél éve –inspirációdra- nagy elánnal vetettem bele magam Elliott rendszerének megismerésébe. Lelkesedésem töretlen, annak ellenére, hogy a várt minőségi „hipertér ugrás” nálam (egyelőre) nem következett be. Hiába „tudom” a fontos és kevésbé fontos EW szabályokat rá kellett jöjjek, hogy ez nem tudomány, sokkal inkább művészet. A gyakorlatban állandóan olyan falakba ütközök, hogy akkor egy alakzatban most mi számít hullámnak?, egy azonosított hullám melyik idősík mozgásához tartozik? mit kezdjek az arányosság elvét megsértő formációkkal? egy spike megsérti vagy konfirmálja a szabályt? Hogy lehet az, hogy ugyanazon szabályok eltérő értelmezésével egymással homlok egyenest következtetésre juthatunk? Alapvetően szenzibilis és kreatív személyiség vagyok. Hogy sikeres lehessek a forexben igyekszem ezt mind inkább háttérbe szorítani, objektív szabályokkal gúzsba kötni a fantáziámat. Egy trendvonal, egy mozgó, egy high/low egyszerű és konkrét. Elméletben egy EW hullám és struktúra is az, de a gyakorlatban... Szubjektív skicc szintjén, pláne utólag még tiszta a kép, de amint rázummolok az objektív részletekre, minden összekuszálódik. Szóval ami neked "eccerű", az nekem, nekünk nem feltétlen az. Íme néhány példán keresztül Tiborc panasza...

1. Legutóbbi GBPUSD C hullám várakozás. Ha már alakzatfelismerésről van szó engem meglehetősen összezavar, hogy ugyan ezen a páron fél évvel ezelőtt egy dettó ugyan ilyen alakzat már lejátszódott, de a kimenetel a mostani várakozással ellentétes lett. Félre ne érts, ez nem jelenti azt, hogy most nem jöhet be a prognózis, csak azt, hogy egy ilyen transzparens ellentmondás meglehetősen elbizonytalanít.

Csatolás 13248

2. Ugyan ennél a képnél, példánál maradva. Ha abból indulok ki, hogy az előző és a mostani W formációk korrekciók egy emelkedő trendben, akkor hol van közöttük az öt hullámos impulzus? Nyilván a szintugrást eredményező brutál emelkedő szakasz nem lehet más, mint impulzus. De miért nem találom benne az öt hullámot? Erre bizonyára lehet azt mondani, hogy egy TF-t lejjebb kellene kapcsolni? De ez nem logikus, hisz ha napos mozgást nézek, akkor a két napos korrekció között az impulzusnak is naposon jól kivehetőnek kéne lenni?

3. Ugyan ez a pár, egy TF-fel lejjebb, az általad berajzolt számozással.

Csatolás 13249

a kék a hullámba még bele tudom látni, hogy az egy RF 3-3-5. Még azt is érteni vélem, hogy a b miért nem az előző csúcsra került, hisz akkor nem jött volna ki a hullám matek. De a kék c hullám (ami befejezi a kék „A” hullámot) nekem túl rövidke, és sehol benne egy hullám, pedig mivel elvben impulzus ötnek is kéne lennie... A piros „a” hullám esetén viszont a bőség zavara kavar be... (nekem semmi se jó! ) Itt legalább 9 hullám van. Oké, megnyúlásról is olvastam (impulzusnál), meg wxyz korrekciókról, de nekem erre egyik verzió sem illik. Akár csak a piros „b”.... Ami hullám szám és karakterisztika alapján akár impulzus is lehetne, de az nem lehet egy flat b-je... És folytathatnám, de nem teszem ...AAAOOOOÓÓÓÓÓÓÁÁÁÁÁÁÁ!

Egy szó mint száz nagy a kavar a fejemben. Meglehet, bolondot csinálok magamból, hogy kiteszem az asztalra a kétségeimet, de azzal vigasztalom magam, hogy aki tanul az hülye, de aki nem, az az is marad... Meg szerintem számodra is hasznos lehet, a visszajelzés, hogy ad1. nem hiába körmölsz annyit, gondolataid a háttérben nagyobb vihart aratnak, mint ami a visszajelzések száma alapján tűnik, ad2. ha valóban az edukáció a célod részletes magyarázatokkal kiegészített esettanulmányokból soha nem lehet elég.
Szia Alpin!

Legeloszor is annyit , hogy teljes mertekben aterzem a kinlodast amin keresztulmesz... hiszen en is keresztulmentem rajta ugy, hogy meg nem voltam biztos benne, hogy az amit csinalok egyaltalan mukodik e a valosagban, keresni fogok tudni e vele penzt vagy csak beleolok 2-3 evet es aztan kiderul, hogy nem sokat er az egesz. Ahhoz, hogy strukturalatasom legyen a piacon kurvara megkinlodtam, olykor sirni tudtam volna idegessegemben, elkeseredettsegemben, egyedulletemben stb... Neked az az elonyod az egeszben, hogy konfirmalni tudom Neked, hogy a dolog nagyon mukodik, minden objektivitas mellett! Ami nem azt jelenti, hogy konnyu dolgod lesz ha belevagsz... csak annyit, hogy tudod, hogy megeri.

Segitek megerteni a dolgokat, ahol tudok, de az "AHA MOMENT" Toled kell jojjon, ezt ne felejtsuk el...

Eloszor is annyit, hogy sokszor mondtam mar, hogy az Elliott konyvnek CSAK a korrektiv struktura resze hasznalhato, ha nem akarsz belebolondulni a szubjektivitas halojaba es az EWI utra jutni, ahol belekenyszeritsz 5 hullamot oda is ahol egyertelmu, hogy csak 3 van... Impulzusok eseteben is a legtobbszor csak 3 hullamot fogsz talalni... Ez a kulonbseg. A STRUKTURA A LENYEG!!! Es azok csakis olyanok amiket leirtam fennebb!!!

Szoval, azt mondod falakba szaladsz:

- egy alakzatban most mi számít hullámnak? - ahhoz, hogy a szubjektivitast minel jobban kiszoritsd a hullamok felismeresebol, nem szabad "szemmertekre" hagyatkozni, foleg az elejen. Nekem erre van a MACD indikator, aminek a hullamait hasznalom. Ket dologra: divergenciat nezni a hullamok kozott (belso vagy kulso) es hullamokat azonositani. Hogyan tudnam ennek a magyarazatat egy-ket-tiz posztba beleszoritani? Lehetetlen... Harom eve tanulom es meg mindig nem vagyok tokeletes benne, meg sok tapasztalnivalom van.

- egy azonosított hullám melyik idősík mozgásához tartozik? - en standard idosikokat hasznalok: 15p -> 1h -> 4h -> 1d -> 1w -> 1m ... ennyi. Peldat is adok, egyszeruen csak megfigyelesbol hogyan kovetkeztetsz egy hullamot ki, hogy milyen TF-hez tartozik: pl. a 4h-n talalsz egy flag-et... az egy hullam. de ugyanaz a hullam az 1h-n 3 hullam vagy 5, impulzus+korrekcio+impulzus+... szabad szemmel is konnyen felismerheto, de ott van a MACD is erre.

- mit kezdjek az arányosság elvét megsértő formációkkal? - hagyomanyos Elliottosok leszarjak az aranyossag elvet... szerintem hiba. A hagyomanyos Elliottosoknal latsz csak olyat, hogy a 2-es hullam tizede a 4-esnek... ilyen nincs. Ezt ugy nevezik, hogy fixing the charts ahhoz, hogy valahogy kijojjon az 5 hullam. De a piac nem 5 hullamoknak vonul...

- egy spike megsérti vagy konfirmálja a szabályt? - egy spike is a struktura/hullam resze, hiszen ahol az arfolyam jart, azt valos... ezert nincsenek a charton "false breakout"-ok...

- Hogy lehet az, hogy ugyanazon szabályok eltérő értelmezésével egymással homlok egyenest következtetésre juthatunk? - nem ertem mire erted, a szabaly az szabaly... ha eltero ertelmezest adhatunk egy szabalynak akkor az nem szabaly, hanem esetleg javaslat...

Vegyuk a peldaidat alapul:

1. a GBPUSD C hullam varakozas. A detto ugyanilyen alakzat amirol beszelsz, az meg engem is megetetett fel evvel ezelott, hiszen ugyanugy mint most, akkor is shortra jatszottam... minden ilyen alakzatot shortra jatszanek, a felfele kiugras a kivetel. De megmutatom, hogy mit tanultam abbol a fel evvel ezelotti tortenetbol ami Neked is segiteni fog a kovetkezokben. A lenyeg, hogy a strukturak parokban mozognak, ami azt jelenti, hogy minden elso impulzusra ami egy strukturat kezd meg, kell kapjunk minimum meg egy impulzust egy a kettot osszekoto korrektiv formacio utan. Ez fog segiteni a tovabbiakban majd, hiszen ha a fel evvel ezelotti strukturat elemezzuk, akkor figyelembe veve az elobbi axiomat, ezt kapjuk:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-19-2018-7.58-pm.jpg

Osszevisszasagnak tunik elso latasra, de nezd jobban meg, hasznalva a piac fraktalis termeszetet, hogy minden impulzus parban tortenik... bentrol kifele haladva pedig megkapod minden strukturakezdo impulzus strukturavegzo impulzusat... es kesz is vannak a strukturak... szinekkel abrazolva. Innen pedig, miutan minden hullamnak megvan a parja, tiszta sor, hogy a feher, a nagy, amit annak idejen egy lefele impulzusnak es utana egy korrekcionak hittunk meg tobb lefele-hez, valojaban egy nagy contracting flat volt, az a fajta amit annyiszor mondtam mar, hogy a legnehezebb lekereskedni... ez sem hazudtolta meg magat.

DE: annak az eselye, hogy ilyesmi kialakuljon, csekely, de ott van... a charton. En is beszoptam annak idejen, ezert kezdtem el nezni a parositast... amikor nem vagy biztos benne, hogy mi a struktura ami alakul, bontsd le elemeire es megvilagosodsz...

Konkluzio: a fel evvel ezelotti struktura nem detto ugyanaz ami most van folyamatban!!!

2. Erre a kerdesedre a valasz az elobbi valasz alapjan mar egyertelmu. Viszont megegyszer felhivom a figyelmed arra, hogy en NEM Elliott hullamelmeletet alkalmazok, habar mindenki errol beszel, ezt akarjak ramfogni... En tovabbfejlesztett hullamelmeletet alkalmazok, amiben Elliott teoriaja csak annyiban merul ki, hogy az altala felismert es leirt korrektiv strukturakat en is elismerem, de azonkivul meg hozzacsatoltam kettot. Amiket folyamatosan mondtam, hogy NEM hasznalok, az peldaul az, hogy egy impulzus mindig 5 hullamu kell legyen... ez nem igy van, hiszen a legtobb impulzus 3 hullamu... na ezt mondd el egy Eliottosnak es mar ki is tagadott... pedig ez bizonyitottan igy van. A tobbi okfejtesed jo, de ezt a szabalyelterest nem veszi figyelembe.

3. Felejtsd el a 3-3-5 es 5-3-5 strukturakat... a nagy tobbseguk 3-3-3, amit Elliott sosem irt le igy... de attol meg igy van. Nezd a hullamot ahol szerinted boseg van es hasonlitsd ossze a MACD-vel... mit latsz? Hany hullamot latsz ott?

Azt ertem mar, hogy ezt a hullamelmeletet nem fogom tudni atadni... hiszen barmilyen jol is leirjam oket, az nem egyszeru, sosem mondtam, hogy az, sot, nagyon nehez egy bizonyos pillanatig. Ezert mondtam azt, hogy Nektek akiknek mas strategiatok van, sokat fog az az egyszerusitett verzio segiteni, hogy egy impulzus + egy korrekcio utan MINDIG meg egy impulzus jon!!! Ennyi eleg a sikeres kereskedeshez!!! Tehat:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-19-2018-8.29-pm.jpg

Egy korrekcio utan MINDIG egy impulzus jon!!! A lenyeg pedig az, hogy ha beallsz a sajat strategiad alapjan peldaul ott ahol a nyilak vannak, ne szallj ki 20 pipnel, hanem menj vele 500-at, mert impulzus jon. Csak ennyit kell tudj pluszban a jol bejaratott komfortzonas strategiad melle, hogy TOBB penzt csinalj nyugodtabban mint eddig...

A baj az, hogy ha ez ilyen egyszeru lenne, hogy mindenhol regular flat-ek jelennenek meg, akkor minden felagyu is akar milliomos lenne, meg penzUGYES Misi is Itt jonnek a finomsagok, a valtozatos flat strukturak formajaban... ezeket kell kitanulni.

HA A KORREKTIV STRUKTURAKAT MEGERTED, ELKAPOD AZ IMPULZUST UTANUK ES AZ = $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Barmi kerdesed van, pelda formajaban tedd fel es berajzolom, hogy mi a szitu vele...
Régi 2018-04-19, 18:47   #249 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Nezd mit mondtam a tegnap, hogy a GBPUSD-n mit varjatok, hol alljatok be ha lemaradtatok a trade-rol es mi lett belole mostanra:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-18-2018-7.21-pm.jpg journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-19-2018-8.45-pm.jpg

A kulonbseg az, hogy amire vartam az az idealis eset, egy regular flat es lett belole egy running flat... de mindegy is, hiszen korrektiv struktura lett ami 3 hullambol all, es a korrekcios B hullam utan jott egy C hullam... mindig jon erted? Ecceru...
Régi 2018-04-19, 18:58   #250 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szia Dávid!

húsz évig voltam vállalkozó, most is millió ötletem lenne miből lehetne pénzt csinálni, de próbáltam: a kettő egymás mellett nem megy. Mivel mindent elkötelezetten, százszázalékon szeretek csinálni két saját baba egyidejű dédelgetése nekem kontraproduktív. Rewandot csodálom a szimultán produkciójáért, ugyan alkalmazott nem voltam még soha, tehát arról nem tudok nyilatkozni, de egy saját biznisz futtatásához nekem koncentrált fókusz kell, ha megosztom a figyelmem akkor két szék közül a padlóra esem. Ahhoz meg túl nagy számlával kereskedek, hogy ennek luxusát megengedhessem magamnak. A fórumozás, az önképzés, mint pl. az Elliott délibáb kergetése eltereli a figyelmemet a -psziho csapdákkal teli konkrét trade-ről-, de ezáltal/ezzel együtt megmaradok a kaptafánál, a forex keretein belül és ha szerencsém van talán még valami extra értéket is teremtek.

Sok verébnél mindig jobb egy bazi nagy túzok!
Ugyanabban a cipoben jarok, en 18 eve vagyok vallalkozo, sosem voltam alkalmazott es elkerulnem, ha lehet, hogy valaha is az legyek... En meg tudom a kettot egyutt csinalni es mellette meg sok mast is, beleertve meg egy-egy forumposztot is. De abban igazad van, hogy ha nem struktura tredelest csinalnek, swing-ben, akkor ez nem menne. En nyugodt szivvel hagyom ott a latatlanban a mar beallt trade-emet, hiszen sejtem, hogy a struktura merre fele alakul... mellette meg mehet mas aktivitas. Nem idealis eset, de meg belefer. Ezert szeretem a hullamelmeletet... azert a bazi tuzokert, olykor...
Válaszol

Címkék
#thejourney

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 19:32
My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink SaxoBank Story Brókercégek 23 2017-04-21 19:41
Blueprint Capital - Remote Trader pozicio - Kockazatmentes $10,000 kezdotoke blueprintcapital Brókercégek 13 2015-08-14 09:54
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 12:46

A pontos idő 18:02 , a GMT +1 időzóna szerint.