Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-04-19, 19:14   #251 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.860
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nezd mit mondtam a tegnap, hogy a GBPUSD-n mit varjatok, hol alljatok be ha lemaradtatok a trade-rol es mi lett belole mostanra:

Csatolás 13265 Csatolás 13266

A kulonbseg az, hogy amire vartam az az idealis eset, egy regular flat es lett belole egy running flat... de mindegy is, hiszen korrektiv struktura lett ami 3 hullambol all, es a korrekcios B hullam utan jott egy C hullam... mindig jon erted? Ecceru...
Akármit csinálsz ez így túl bonyi.
Láttam nemrég egy webinárt.
Elneveztem a promótált setupot (parasztosan kával) kvazimódószkalpernek,
mert amolyan féloldalas fejváll benyomását keltette.
A lényegét tekintve, tökre hasonlít a Tied is rá.
Sőt! Mintha FKlub Zoli is ezt a figurát nyomogatta volna a videoiban még amikor nézegettem.
Szóval ha ennek a kirakott figurának sűrűbben fejelgeted a nyomorékabbik oldalát lefele, akkor lehet ugyanott leszel vele összeségében eredményileg mintha mindenféle fletly elméleteket gyártasz köré betűtésztából azzal a zöldpiros hullámos maci spirállal alátámasztva

No a hülyeséget félretéve:
Mi mutatja meg hogy honnan kell kezdeni a nullás pontot?
Hiszen ez mindennek az origója.
Ha nem jó pontból kezdem a kiszámolóst, sose lesz olyan mint a Tied.
Sejtem hogy a MACI hullám, de definiálhatnád szakszerűen,
felpaintezve egy példa setupot hogy azon miért pont ott volt az origó.
Régi 2018-04-19, 19:51   #252 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.026
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nezd mit mondtam a tegnap, hogy a GBPUSD-n mit varjatok, hol alljatok be ha lemaradtatok a trade-rol es mi lett belole mostanra:

Csatolás 13265 Csatolás 13266

A kulonbseg az, hogy amire vartam az az idealis eset, egy regular flat es lett belole egy running flat... de mindegy is, hiszen korrektiv struktura lett ami 3 hullambol all, es a korrekcios B hullam utan jott egy C hullam... mindig jon erted? Ecceru...

De hát drága szívem, nem kellett ide 3 diplomás Eliott mester, hiszen egyszerűbben is be tudott nyílni az a kis shortocska...

Figyelj, nálam vannak vízszintes vonalak is. Tudom, ez eretnekség, meg amatőr dolog, de akkor is (pláne nagyobb TF-en).
Aztán van egy olyan csatorna, amire a Csalagút is irigy lenne.
E mellé, meg hogy még csak véletlenül se vegyen longot az ember, odavágja a divergenciáját is.

No, a józan paraszti észt elővéve én rákönyököltem a shortra, az első komolyabb piros H1-es candelnél.
Volt egy elég jó stop szint is, meg a szokásos elgondolás a BE-re, meg stb, stb, ahogy már sok ezerszer máskor is.
Stop húzás H1-ben zajlik.
Egyenlőre nem nyitok rá többet, mert ez nálam még nem az az eset.

(Azt már nem is említem hogy heti nyitót tegnap is és ma is alulról nyaldosta, csak azért, hogy utána legyen nekem jó kis következő stop szint )

Hát ez van. NO stress, csak egy szokásos meló, amit meg kell csinálni. Egy percig sem érdekel hogy mi lesz a sorsa a tradenek. Teljesen lényegtelen, mert MINDEN TRADE NYER!

Egyébként gratulálok mindenkinek, aki bármely elgondolás alapján letradelte ezt (is).
Mert mint tudjuk, ahány ház, annyi szokás.
Kívánom hogy essen be 1.3000-ig!

journey-1-000-1-000-000-gu-short.jpg
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-04-19, 19:58   #253 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 976
Hírnév szint: 2
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De hát drága szívem, nem kellett ide 3 diplomás Eliott mester, hiszen egyszerűbben is be tudott nyílni az a kis shortocska...

Figyelj, nálam vannak vízszintes vonalak is. Tudom, ez eretnekség, meg amatőr dolog, de akkor is (pláne nagyobb TF-en).
E mellé, meg hogy még csak véletlenül se vegyen longot az ember, odavágja a divergenciáját is.

No, a józan paraszti észt elővéve én rákönyököltem a shortra, az első komolyabb piros H1-es candelnél.
Volt egy elég jó stop szint is, meg a szokásos elgondolás a BE-re, meg stb, stb, ahogy már sok ezerszer máskor is.
Egyenlőre nem nyitok rá többet, mert ez nálam nem az az eset egyenlőre.

(Azt már nem is említem hogy heti nyitót tegnap is és ma is alulról nyaldosta, csak azért, hogy utána legyen nekem jó kis következő stop szint )

Hát ez van.
Nem vagyok rá büszke, pláne itt, Elliotos körben, de azért stressz nélkül sikerült megjátszani.

Egyébként gratulálok mindenkinek, aki bármely elgondolás alapján letradelte ezt (is).

Csatolás 13267
Szep szep na... vak tyuuuuk is kap szemet, ezt igy mondjak nalunkfele... na ne haragudj meg ram na, kell kis szemfenyvesztes baszakodast szinleljunk mi is, meg azt hiszi Misi, hogy csokos baratok vagyunk maskepp...

Nagy osszegben merek veled fogadni, hogy ahol shortot neztunk ott a traderek 95%-a longba allt...

1.3 kicsit meresz vallalkozas, de ha napos strukturat torunk, ami meglehet, akkor meg annal is lennebbi targetet rizikoznek meg...
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-19, 20:08   #254 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szep szep na... vak tyuuuuk is kap szemet, ezt igy mondjak nalunkfele... na ne haragudj meg ram na, kell kis szemfenyvesztes baszakodast szinleljunk mi is, meg azt hiszi Misi, hogy csokos baratok vagyunk maskepp...

Nagy osszegben merek veled fogadni, hogy ahol shortot neztunk ott a traderek 95%-a longba allt...

1.3 kicsit meresz vallalkozas, de ha napos strukturat torunk, ami meglehet, akkor meg annal is lennebbi targetet rizikoznek meg...
Jól beszélsz vak tyúk! A szemfényvesztés az használ. Akár 5,000.-/óráért is eladhatnád.
Na de viccet félre téve, csak azért raktam ki ezt a tradet, mert nem olvastalak mostanában, aztán most hogy benéztem, jót mosolyogtam azon hogy többen is ugyanezt játsszák. Másként kerülgetjük a kását, de a végén csak, csak bekötjük, vagy így, vagy úgy. Ez a lényeg.

Remélem GBP országban most úgy gondolja mindenki hogy a font a legszarabb a világon és akkor hasíthatunk tovább lefelé.
Régi 2018-04-19, 20:21   #255 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Egyenlőre nem nyitok rá többet, mert ez nálam még nem az az eset.

Hát ez van. NO stress, csak egy szokásos meló, amit meg kell csinálni. Egy percig sem érdekel hogy mi lesz a sorsa a tradenek. Teljesen lényegtelen, mert MINDEN TRADE NYER!

Csatolás 13267
Ezen a képen is Kvazimódót látom...
Lehet hogy az a nyomorék mindenhol ott van....
Régi 2018-04-19, 20:32   #256 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezen a képen is Kvazimódót látom...
Lehet hogy az a nyomorék mindenhol ott van....
Ezt hogy érted?
A H and S-re gondolsz vagy ilyesmi?
Én nem figyelem ezt, mert fölösleges.
Minden emelkedő hullámzás egy eső hullámzásba való irányváltást követően értelem szerűen fej-vállat tesz ki.
Nem is tudna másként fordulni.
Az hogy ez milyen "nyomorék" vagy szabályos, az az én fejemben tök mindegy.

Ez kb annyira törvényszerűen jelen van, mint amikor balra kanyarodni akarok egy utcába és elforgatom balra azt a kormányt, amit addig egyenesen tartottam.
Mindig másként forgatom, de általában beveszem a kanyart.
Minden balra kanyar előtt a másik irányban volt a kormány...

Nem tudom hogy erre a "kvazimodora" gondolsz-e.
Régi 2018-04-20, 05:58   #257 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Egy masik pelda amit bekotottem a tegnapelott: Itt pedig szepen latszik az A hullamban az 5 hullam es a B-ben a 3... a C kovetkezik:

journey-1-000-1-000-000-shfq5pmg.png

A trigger pedig, mint sokszor rmondtam mar, extrem pontban (vagyis a korrekcio vegen) egy impulzus ami attori az eddigi trendvonalat es egy flag ami korrektal folotte/rajta/alatta, kisebb TF-en:

journey-1-000-1-000-000-zngkleoo.png
Régi 2018-04-20, 06:48   #258 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ezt hogy érted?
A H and S-re gondolsz vagy ilyesmi?
Én nem figyelem ezt, mert fölösleges.
Minden emelkedő hullámzás egy eső hullámzásba való irányváltást követően értelem szerűen fej-vállat tesz ki.
Nem is tudna másként fordulni.
Az hogy ez milyen "nyomorék" vagy szabályos, az az én fejemben tök mindegy.

Ez kb annyira törvényszerűen jelen van, mint amikor balra kanyarodni akarok egy utcába és elforgatom balra azt a kormányt, amit addig egyenesen tartottam.
Mindig másként forgatom, de általában beveszem a kanyart.
Minden balra kanyar előtt a másik irányban volt a kormány...

Nem tudom hogy erre a "kvazimodora" gondolsz-e.
Erre gondoltam.
Lehet kevesebb chartot/videot kellene néznem.
Régi 2018-04-20, 13:10   #259 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Alpin, ez is Neked szol:

Nezd a gazt, keresd az impulzusparokat:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-20-2018-3.05-pm-2.jpg

Most shortolom a narancssarga C hullamert a piacot, majd longolom a szurkeert, ami ugyancsak C es utana shortolom a feher C-ert... aztan meg longolom hosszuuuuuuuu tavra, ugy kb. addig amig $5-$6 lesz a gaz, es ezt nagy pozicioval fogom tenni max. 1:10 leverage-el... Ha viszont lemegy 2-2.1-re a gaz, akkor ott rateszek $100k rizikot leverage es stop nelkul $2-rol csakis felfele mehet...
Régi 2018-04-20, 15:37   #260 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 152
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha viszont lemegy 2-2.1-re a gaz, akkor ott rateszek $100k rizikot leverage es stop nelkul $2-rol csakis felfele mehet...
Azt megkérdezhetem, hogy egy ekkora pozíció "fenntartása" kb naponta mennyibe kerül dukasnal? Mi történik abban az esetben, ha mondjuk 1-2 évig ottmaradna 2 dollár környékén a gáz?

Csak azért kérdezem, mert egyik ismerősöm próbálkozott ilyennel cukron Oandan és hiába ment fel idővel, addigra több pénzt elvitt az O/N költség.

Esetleg határidőn kötöd be? Ott viszont a spread nyilván betölti ugyanezt a szerepet.
Régi 2018-04-20, 16:37   #261 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt megkérdezhetem, hogy egy ekkora pozíció "fenntartása" kb naponta mennyibe kerül dukasnal? Mi történik abban az esetben, ha mondjuk 1-2 évig ottmaradna 2 dollár környékén a gáz?

Csak azért kérdezem, mert egyik ismerősöm próbálkozott ilyennel cukron Oandan és hiába ment fel idővel, addigra több pénzt elvitt az O/N költség.

Esetleg határidőn kötöd be? Ott viszont a spread nyilván betölti ugyanezt a szerepet.
1000 kontraktusnal kb. $8/nap a longra ami elenyeszo ahhoz kepest, hogy mekkora lesz a mozgas felfele, amit ugy 300 napig kellene tartsak... az $2400 ami O/N penz. A varhato profithoz kepest 1000 kontraktusnal, az semmi. A kezdo spread-em 1000-el kb. $2.000... A Dukasnal 1:100 leverage mellett.

Egyszer megcsinaltam a bakit, hogy 1 kontraktust akartam bekotni, hogy lassam, hogy mennyi a pipnyi mozgas, azt irta, hogy a minimum 1000... hat akkor bekotottem 1000-et (amugy a minimum... mikor meglattam, hogy egybol levett 2000 dollart a spread, kicsit randult egyet a gyomrom... foleg, hogy ment par pippet es mar 5000 volt a minusz... kimenedzseltem magam 500 dollar pluszba es zartam a pozit, fogytam 2 kilot hiszen kis TF-en a gaz nagyon ugral es egy kis hullam nagy kart okozhatott volna
Régi 2018-04-20, 22:28   #262 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
1000 kontraktusnal kb. $8/nap a longra ami elenyeszo ahhoz kepest, hogy mekkora lesz a mozgas felfele, amit ugy 300 napig kellene tartsak... az $2400 ami O/N penz. A varhato profithoz kepest 1000 kontraktusnal, az semmi. A kezdo spread-em 1000-el kb. $2.000... A Dukasnal 1:100 leverage mellett.

Egyszer megcsinaltam a bakit, hogy 1 kontraktust akartam bekotni, hogy lassam, hogy mennyi a pipnyi mozgas, azt irta, hogy a minimum 1000... hat akkor bekotottem 1000-et (amugy a minimum... mikor meglattam, hogy egybol levett 2000 dollart a spread, kicsit randult egyet a gyomrom... foleg, hogy ment par pippet es mar 5000 volt a minusz... kimenedzseltem magam 500 dollar pluszba es zartam a pozit, fogytam 2 kilot hiszen kis TF-en a gaz nagyon ugral es egy kis hullam nagy kart okozhatott volna
8$/nap 1000 kontraktusra? Az nagyon kevés. Így nyilván nincs jelentősége. De futures spreadeket elnezve ennél sztem nagysagrendekkel többnek kéne lennie. Ami zavart engem pl amikor srac kötötte Oandan, hogy nem voltak hajlandoak elarulni hogy pontosan hogy szamolodik o/n ktg cukor eseten. Ezt nem tartom korrektnek. Dukasnal nem tudom hogy megy ez.
Régi 2018-04-21, 08:43   #263 (permalink)
Tag

Chucky logója

Hely: CME
Összes hozzászólás: 57
Hírnév szint: 1
Chucky a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
8$/nap 1000 kontraktusra? Az nagyon kevés. Így nyilván nincs jelentősége. De futures spreadeket elnezve ennél sztem nagysagrendekkel többnek kéne lennie. Ami zavart engem pl amikor srac kötötte Oandan, hogy nem voltak hajlandoak elarulni hogy pontosan hogy szamolodik o/n ktg cukor eseten. Ezt nem tartom korrektnek. Dukasnal nem tudom hogy megy ez.
Nem teljesen értem miről beszélsz. Határidőn a spread 1 tick minden likvid instrumentumon, ami a természetes piaci spread.

Az oanda az egyik legjobb csomó szempontból, a swapot mindenre ki tudod számolni. Nekem is volt már olyan, hogy hetekig pluszos swapot kaptam olaj shortokra, aztán egy pillanat alatt már negatív volt...

https://www.oanda.com/forex-trading/...ing-calculator
Chucky nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-28, 21:51   #264 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
fischer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia EQ

Orulok hogy elinditottad a fejtagitast, biztosan kovetni fogom az irasaidat!
Fucsa persze azt hallani, hogy mennyire fittyet hanysz az Elliott szabalyok tobbsegere, biztosan megvan ra az okod ..a kerdesem/keresem ezzel kapcsolatos lenne.

Az Elliott wave principle-t olvastam, tudnal esetleg egyeb szakirodalmat ajanlani?
Mivel Elliott teren csak a korrektiv strukturakra helyezed a hangsulyt gondolom mast is hozzakovacsolsz hogy biztos legyen a siker, ha nem tul nagy titok esetleg errol tudnal irni par sort / szakirodalmat emliteni.

Valamint, azt kifejtened hogy amikor extrem pontokat es significant toppokat emlitesz, azokat mi alapjan hatrozod meg? Fibo ertekek, vagy esetleg a korabban emlitett impulzus parok fordulopontjai?

Koszi
Udv.
Fischer
fischer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-30, 09:02   #265 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
fischer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia EQ

Orulok hogy elinditottad a fejtagitast, biztosan kovetni fogom az irasaidat!
Fucsa persze azt hallani, hogy mennyire fittyet hanysz az Elliott szabalyok tobbsegere, biztosan megvan ra az okod ..a kerdesem/keresem ezzel kapcsolatos lenne.

Az Elliott wave principle-t olvastam, tudnal esetleg egyeb szakirodalmat ajanlani?
Mivel Elliott teren csak a korrektiv strukturakra helyezed a hangsulyt gondolom mast is hozzakovacsolsz hogy biztos legyen a siker, ha nem tul nagy titok esetleg errol tudnal irni par sort / szakirodalmat emliteni.

Valamint, azt kifejtened hogy amikor extrem pontokat es significant toppokat emlitesz, azokat mi alapjan hatrozod meg? Fibo ertekek, vagy esetleg a korabban emlitett impulzus parok fordulopontjai?

Koszi
Udv.
Fischer
Szia fischer,

Az azert kicsit tulzas, hogy egeszen fittyet hanynek Elliottra... hiszen csak egyes szabalyait hagyom figyelmen kivul... azokat amelyeket a tesztjeim soran eletkeptelennek talaltam, mint peldaul az, hogy egy impulzus 5 hullambol kell alljon, ez talan a legszembetunobb inadvertencia.

Szakirodalomkent Glenn Neely valamint Ramki Ramakrishnan konyveit ajanlom. Szukseges es elegseges, ahogy Tback mondana... Az utobbi megmutatja, hogy egy impulzus hogyan kellene viselkedjen, ezt inkabb targetkepzesnek lehet hasznalni...

Semmi mast nem kovacsolok hozza, csak a MACD-t amit divergenciara es hullamidentifikaciora hasznalok. Keep it simple! Ne bonyolodj bele az Elliottba es foleg a "fixing the charts"-ba ne (szemmertek utani szamozasra ertem), mert akkor holtvaganyra kerulsz...En leegyszerusitettem a dolgokat: amit fontos felismerni, meg a szamozast is hanyagolom olykor, azok a korrektiv strukturak, nem mintha azokat kellene tradelni, hanem azert, hogy a kovetkezo impulzusokat elkapd, igy csinalsz penzt.

Extrem pontokban erdemes beallni kereskedesbe, ilyenek, az en nezetemben, a kovetkezok, peldaval is ellatva:

- egy magasabb TF (4h, daily esetleg weekly) korrekcio B hullamanak a vege, ahol a C hullamot akarod elkapni a korrekcio belul.

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-30-2018-10.55-am.jpg

- egy magasabb TF (4h, daily esetleg weekly) korrekcio C hullamanak a vege, ahol a kovetkezo impulzust akarod elkapni a korrekcion kivul.

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-30-2018-10.57-am.jpg

- egy magasabb TF (4h, daily esetleg weekly) impulzus 2.-ik hullamanak a vege (vagyis a 2-es hullam utolso impulzusanak a vege, amely meg nem utotte at az 1-es hullam eredetet) ahol a kovetkezo 3.-ik hullamot akarod elkapni

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-4-30-2018-10.56-am.jpg

A beallasi strategia mindig az nalam, hogy extrem pont korul varok egy addigi hullamon beluli trenddel ellentetes impulzust, majd egy korrekciot es utana beallok. Ez altalaban az 1 orason tortenik. Vagy aranyosan kisebb TF-en, viszont ott nagyobb a zaj, nem mindig kapod meg a zaszlot... ezert is nem igazan csipem a "skalp" trade-eket amiket 15 perces es alatta kotok... Nembeszelve azokrol a, szerintem, kaszinokrol amiket 1 perces alatt, netan 5 masodperceseken kotnek egyesek... lehet megy, de inkabb nem.
Régi 2018-04-30, 09:43   #266 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem teljesen értem miről beszélsz. Határidőn a spread 1 tick minden likvid instrumentumon, ami a természetes piaci spread.

Az oanda az egyik legjobb csomó szempontból, a swapot mindenre ki tudod számolni. Nekem is volt már olyan, hogy hetekig pluszos swapot kaptam olaj shortokra, aztán egy pillanat alatt már negatív volt...

https://www.oanda.com/forex-trading/...ing-calculator
Bocs, csak most olvastam amit írtál. Nálam a spread itt calendar spreadet jelentett, mivel hosszú távú pozícióról kérdeztem EQ-t. Ha front hónapon longolsz és nem jön ki az elképzelésed mielőtt kifutna a front, akkor át kell vinned következő határidőre a pozíciódat, amit ugye calendar spreaddel tudsz megtenni.

Teoretikusan belongolod front hónapot (legyen mondjuk január) olajon 35 dolláron, mert azt mondod ez alá nem fog menni és célom az 50 dollár. Jellemzően ilyenkor hátsó határidők 35 dollárnál magasabb értéken állnak, február például 36-on, március 37-en... tehát a spread -1,00 havonta. (Nyilván nem így néz ki.) Tegyük fel, hogy felmegy a január 38-ig de még nem érte el a kívánt célárat, így átviszed a pozit februári lejáratra. Februári lejárat a spread miatt ugye 39-en van. Újra elindul lefelé az olaj és lemegy megint 35 dollárig, amelynél lejjebb valóban nem megy, de itt marad erre a hónapra. Átviszed márciusra megint a spreaden. Március 36-on van ugye, ez megint lemegy 35-ig. Stb. Ebben az esetben igazad lesz, hogy 35 alá nem ment a az olaj, de van már rajta 2 dollár bukód.

CFD-kben nem vagyok otthon, de ott tudtommal naponta fizetsz/kapsz swapot, amit gondolom adott termék futures lejáratai alapján számítanak ki úgy, hogy jó legyen a brókernek. így CFD-n két hónap alatt ez a 2 dollárnyi bukó (plusz egy kis pénz a brókernek) a két hónapnyi swapban fog megtestesülni.

Dukasnal ha jól olvasom havi adjustmentek vannak (és ezért nem jelentős az overnight költség), ami kb olyan mintha futuresön rollingolnád a pozit.
Régi 2018-04-30, 09:51   #267 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bocs, csak most olvastam amit írtál. Nálam a spread itt calendar spreadet jelentett, mivel hosszú távú pozícióról kérdeztem EQ-t. Ha front hónapon longolsz és nem jön ki az elképzelésed mielőtt kifutna a front, akkor át kell vinned következő határidőre a pozíciódat, amit ugye calendar spreaddel tudsz megtenni.

Teoretikusan belongolod front hónapot (legyen mondjuk január) olajon 35 dolláron, mert azt mondod ez alá nem fog menni és célom az 50 dollár. Jellemzően ilyenkor hátsó határidők 35 dollárnál magasabb értéken állnak, február például 36-on, március 37-en... tehát a spread -1,00 havonta. (Nyilván nem így néz ki.) Tegyük fel, hogy felmegy a január 38-ig de még nem érte el a kívánt célárat, így átviszed a pozit februári lejáratra. Februári lejárat a spread miatt ugye 39-en van. Újra elindul lefelé az olaj és lemegy megint 35 dollárig, amelynél lejjebb valóban nem megy, de itt marad erre a hónapra. Átviszed márciusra megint a spreaden. Március 36-on van ugye, ez megint lemegy 35-ig. Stb. Ebben az esetben igazad lesz, hogy 35 alá nem ment a az olaj, de van már rajta 2 dollár bukód.

CFD-kben nem vagyok otthon, de ott tudtommal naponta fizetsz/kapsz swapot, amit gondolom adott termék futures lejáratai alapján számítanak ki úgy, hogy jó legyen a brókernek. így CFD-n két hónap alatt ez a 2 dollárnyi bukó (plusz egy kis pénz a brókernek) a két hónapnyi swapban fog megtestesülni.

Dukasnal ha jól olvasom havi adjustmentek vannak (és ezért nem jelentős az overnight költség), ami kb olyan mintha futuresön rollingolnád a pozit.
Időközben rájöttem a kérdésedre, csak furcsáltam, hogy itt valaki határidős spreadelésről beszél.

Itt írtam erről pont: Tőzsdepszichológia.

Ugye a spreadek jelentősen eltérhetnek, mert nem mindig az aktuális kamattal van beárazva. Tegyük fel, hogy 4 kamatemelés van tervben a FED-nél. Na, ilyenkor nem mindig az aktuális kamatot fogod látni a különböző lejáratok között.

Igen, CFD-k után naponta fizetsz. Egyik stratégiám pont az volt, hogy olajon építgettem a shortokat, mert olyan szintű pozitív swapot kaptam, hogy rendesen megdobta a számlát. Aztán egyik napról a másikra ezt a swapot átrakták negatívra.... Inkább ez arra megy, hogy a bróker lehúzzon.
Régi 2018-04-30, 09:56   #268 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Időközben rájöttem a kérdésedre, csak furcsáltam, hogy itt valaki határidős spreadelésről beszél.

Itt írtam erről pont: Tőzsdepszichológia.

Ugye a spreadek jelentősen eltérhetnek, mert nem mindig az aktuális kamattal van beárazva. Tegyük fel, hogy 4 kamatemelés van tervben a FED-nél. Na, ilyenkor nem mindig az aktuális kamatot fogod látni a különböző lejáratok között.

Igen, CFD-k után naponta fizetsz. Egyik stratégiám pont az volt, hogy olajon építgettem a shortokat, mert olyan szintű pozitív swapot kaptam, hogy rendesen megdobta a számlát. Aztán egyik napról a másikra ezt a swapot átrakták negatívra.... Inkább ez arra megy, hogy a bróker lehúzzon.
Nyilván jól kell járnia a brokernek, tehát fizetni nem fizet annyit amennyi járna, kérni többet kér mint ami járna, de ennek valamilyen formában azért tükröznie kell a termék határidős lejárati szerkezetét.
Régi 2018-04-30, 10:06   #269 (permalink)
Tag

Chucky logója

Alapbeállítás

Bocsi Zoli a szemetelésért, de ez neked is érdekes lehet. Beraktam 6 különböző lejáratú olajat, és bekereteztem a napi változást az összesen. Látszik, hogy nagyjából mindegyiken hasonló, szóval a spreadet tradelni max pár tickre tudod napon belül(napi range ezeken kb 1-4 tick), de azt elég biztosan ki lehet szedni. Ajánlom a webes TT-t, mert ingyenes és be tudod hozni gyakorlatilag bárminek a domját, chartját. Egyetlen hátránya, hogy 10 perces delay van rajta.

Itt egy vidi róla: https://www.youtube.com/watch?v=3N4IOAL03TY
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-oil-spread.png  
Régi 2018-04-30, 22:44   #270 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
fischer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia fischer,

Az azert kicsit tulzas, hogy egeszen fittyet hanynek Elliottra... hiszen csak egyes szabalyait hagyom figyelmen kivul... azokat amelyeket a tesztjeim soran eletkeptelennek talaltam, mint peldaul az, hogy egy impulzus 5 hullambol kell alljon, ez talan a legszembetunobb inadvertencia.....
Koszi szepen, vilagos a dolog, keep it simple
fischer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-16, 16:16   #271 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Tegnapi igeretemhez huen, ime itt vannak azok a trade setup-ok amiket hosszutavon nezek, illetve amikben hossutavon mar benne vagyok (ez nem trade call, de szivesen valaszolok barmilyen kerdesre, ha valaki meg akarna tredelni ezeket):

Az elso es szerintem az egyik legszebb trade lehetoseg az a HKIDX vagyis a Hong Kong tozsdeindex, ezt ketfelekeppen latom most, az egyikverzioban meg maradunk a korrekcios ovezetben a masik verzioban pedig innen esunk, nem reszletezem most, hogy miert, ha valakit erdekel majd rakerdez... de mindenkeppen az elso sell setup az must have:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-2.55-pm.jpg journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-2.56-pm-2.jpgjourney-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-2.56-pm.jpg

A masik trade az EURUSD hosszutavu short, ebben mar benne vagyok:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-3.00-pm.jpg

A masik hosszutavu trade az USDJPY, ebben is benne vagyok, az erdekesseg az ebben, hogy egy impulzus utan felfele egy meg nagyobb impulzust varok lefele, ez jol elfoglal majd az idenre:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-3.01-pm-2.jpg

A masik az EURNZD, egy lefele impulzus utan egy nagyobb felfele impulzus kovetkezik majd... de elobb valahogy ezt a lefele-t kellene elkapni egy visszateszt utan:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-3.09-pm.jpg

Egy masik szep setup az NGAS, itt korrektalunk ahhoz, hogy egy lefele impulzussal befejezzuk a nagyobb korrektiv strukturat es onnan minden ami adodik az mega buy... de elobb egy kis short, ami pont most erik:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-5-16-2018-2.51-pm.jpg

Jo tradelest kivanok mindenkinek! En most elhuztam egy idore.
Régi 2018-05-17, 08:13   #272 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 46
VikThor1029 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Idézet:
Tegnapi igeretemhez huen, ime itt vannak azok a trade setup-ok amiket hosszutavon nezek, illetve amikben hossutavon mar benne vagyok (ez nem trade call, de szivesen valaszolok barmilyen kerdesre, ha valaki meg akarna tredelni ezeket):

Az elso es szerintem az egyik legszebb trade lehetoseg az a HKIDX vagyis a Hong Kong tozsdeindex, ezt ketfelekeppen latom most, az egyikverzioban meg maradunk a korrekcios ovezetben a masik verzioban pedig innen esunk, nem reszletezem most, hogy miert, ha valakit erdekel majd rakerdez... de mindenkeppen az elso sell setup az must have:

Csatolás 13615 Csatolás 13616Csatolás 13617

A masik trade az EURUSD hosszutavu short, ebben mar benne vagyok:

Csatolás 13618

A masik hosszutavu trade az USDJPY, ebben is benne vagyok, az erdekesseg az ebben, hogy egy impulzus utan felfele egy meg nagyobb impulzust varok lefele, ez jol elfoglal majd az idenre:

Csatolás 13619

A masik az EURNZD, egy lefele impulzus utan egy nagyobb felfele impulzus kovetkezik majd... de elobb valahogy ezt a lefele-t kellene elkapni egy visszateszt utan:

Csatolás 13620

Egy masik szep setup az NGAS, itt korrektalunk ahhoz, hogy egy lefele impulzussal befejezzuk a nagyobb korrektiv strukturat es onnan minden ami adodik az mega buy... de elobb egy kis short, ami pont most erik:

Csatolás 13621

Jo tradelest kivanok mindenkinek! 😉 En most elhuztam egy idore.

Hong Kong
Befejeződött a sárga C korrekció, majd kezdődött egy impulzus aminek a korrekciójában vagyunk. Előtejelzésed szerint ez a B korrekciós hullám expanding flat lesz, de ez lehet hogy akár running flat lesz és előbb befejeződik a korrekció második hulláma és irány észak ugye? Ami a C hullám lesz ami nagy valószínűséggel nem üt új csúcsot és ezzel kész a második hullám és onnan indulhat egy nagyobb 3. hullám.
Kérdés, amire igazából lehet válaszolok is: ez a 78%-os Fibo szint a te statisztikádban többször fordul elő mint forduló pont? És ez csak korrekciónál érvényes? Mi a többi lehetőség? Új csúcsot üthet az árfolyam átütve a korábbi sárga C csúcsot?
A lényeg hogy le,többet fel, aztán mégtöbbet le az irány ugye?

Sent from my iPhone using Tapatalk
VikThor1029 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-05-18, 06:37   #273 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
VikThor1029 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hong Kong
Befejeződött a sárga C korrekció, majd kezdődött egy impulzus aminek a korrekciójában vagyunk. Előtejelzésed szerint ez a B korrekciós hullám expanding flat lesz, de ez lehet hogy akár running flat lesz és előbb befejeződik a korrekció második hulláma és irány észak ugye? Ami a C hullám lesz ami nagy valószínűséggel nem üt új csúcsot és ezzel kész a második hullám és onnan indulhat egy nagyobb 3. hullám.
Kérdés, amire igazából lehet válaszolok is: ez a 78%-os Fibo szint a te statisztikádban többször fordul elő mint forduló pont? És ez csak korrekciónál érvényes? Mi a többi lehetőség? Új csúcsot üthet az árfolyam átütve a korábbi sárga C csúcsot?
A lényeg hogy le,többet fel, aztán mégtöbbet le az irány ugye?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Szia Viktor,

annyira jo kerdeseket tettel fel, hogy egyszeruen muszaj valaszoljak Neked, kiszedtel a hibernacios allapotombol amelybe belemerulni keszultem... a kerdeseid alapjan siman leszurni azt, hogy a tema erdekel, utananeztel, utanatanultal es van kapacitasod meglatni az osszefuggeseket is, gratulalok, csak igy tovabb... Barmikor kerdezhetsz barmit, megrpobalok a legjobb tudasom szerint segiteni.

Befejeződött a sárga C korrekció, majd kezdődött egy impulzus aminek a korrekciójában vagyunk. - legalabbis ez az a szcenario amit meg szeretnenk jatszani... azt, hogy a sarga C befejezodott e vagy sem, nincs ahonnan tudjuk, legfeljebb a tapasztalat az ami erre enged kovetkeztetni, hiszen ha jol megnezzuk ezt a HKIDX-et, nagyon szereti a running flat-eket (ami tokeletesen reflektalja az emberi pszihologiat, hiszen running flat-et pszihologiailag ugy lehet magyarazni, hogy mindenki arrafele tendal, hogy az arfolyam atusson egy szignifikans csucsot, majd az extazis alabbhagy es forduloban mar mindenki azt remeli, hogy a szignifikans alj nem torik meg, igy kialakul a running flat). Mivel nem tudjuk, hogy a sarga C a struktura veget jelenti vagy sem, de van egy sanda gyanunk ra, hisyen ezer ilyet lattunk mar, igy minden olyan impulzus lefele es korrektiv struktura utana, mint amit Te is lathatsz most rajta, egy jel es egyben egy lehetoseg is megfogni az egyel nagyobb TF impulzust lefele... jol latod a dolgokat, a tapasztalat majd meghozza az alternativakban valo gondolkodast is es akkor leszel igazan kemeny trader...

Előtejelzésed szerint ez a B korrekciós hullám expanding flat lesz, de ez lehet hogy akár running flat lesz és előbb befejeződik a korrekció második hulláma és irány észak ugye? - ha a rozsaszin B-rol beszelsz a masodik rajzombol, akkor mint a rajzomon is lathatod, egy REGULAR FLAT az amire varok, nem pedig EXPANDED... miert? Azert, mert a statisztikai elofordulasi valoszinusegek csokkeno sorrendjenek fuggvenyeben varom a korrekciokat, mindig regular flat-et elorevetitve, hiszen ebbol a legegyszerubb majd nezetet valtani, ha mondjuk atutodik egy csucs/alj es leszukul a lehetosegek tarhaza regular-rol expanded vagy running-ra. Vagyis: MINDIG regular korrekciot josolunk elore es a strukturabeli minimalis valtozasok alapjan valtoztatjuk az elvarasainkat is. Az az eset amelyben hamarabb befejezodik a rozsaszin B hullam utolso, lefele C hullama mint az A alja, abban az esetben egy CONTRACTING FLAT-unk lesz es azt kurva nehez elore felismerni, meg nekem is, folyamatosan ez az a formacio ahol lemaradok egy-egy bazi trade-rol... de a lenyeg ugyis az, hogy NE VESZITS PENZT, vagyis ha nem vagy egy trade-ben az csakis annyit jelent, hogy johet a kovetkezo opportunitas...

Ami a C hullám lesz ami nagy valószínűséggel nem üt új csúcsot és ezzel kész a második hullám és onnan indulhat egy nagyobb 3. hullám.
- pontosan! Ez az elvaras ami tokeletesse tenne ezt a setup-ot. De mint mondtam, sokszor a setup nem egeszen tokeletes... a lenyeg mindig az, hogy B hullamot sosem trade-elek, hiszen ideg es szamlaorlo lehet... mindig egy adott strukturan belul az impulzust kell megjatszani es ezek kozul a C es a 3.-ik altalaban az ami a szamladat epiti, de nagyon... igy most el kellene kapni ezt a C-t ami keszul felfele, ha lesz egyaltalan belole valami, de eppen ezrt, mert ez nem biztos, minden sell setup-ot ki kell hasznalni eladni es BE-be tenni, mert ha zuhanni fog, akkor nem all meg, hogy kapj meg egy beallot...

Kérdés, amire igazából lehet válaszolok is: ez a 78%-os Fibo szint a te statisztikádban többször fordul elő mint forduló pont? - ugy ertettem Ramki konyvet olvastad, amit adtam... abban azt mondja, hogy a masodik hullam altalaban 50% feletti visszatesztet mutat... ez minel melyebb (61.8, 78.6, 88.6) annal jobb R/R-t fog adni a trade... ennyi az elmelet. Az en statisztikam szerint a legjobb fordulopontok a 61.8 koruliek, de ebben az esetben ez a szint mar "foglalt", hiszen onnan fordult, pipre pontosan, a korrekcio A hullama... igy mar csak az marad hatra, az elobb leirt prioritizalasi lista szerint, hogy mivel a C hullam altalaban at kell usse az A csucsat, igy tovabb is halad a 61.8-nal valoszinuleg a 78.6-ig (hiszen a statisztikam szerint ha az A 61.8-rol fordul akkor a C nagyon nagy valoszinuseggel a 78.6-rol fordulhat - ezt ugy is nevezik, harmonikus formacioval kifejezve, amiket Miska szerint nem ismerek, hogy Gartley pattern... tredeltem a harmonikus formaciokat is, statisztikaztam oket stb., de azok, a hullamteoria megismerese utan, mar csak potkerekeknek tunnek egy versenybiciklin)

És ez csak korrekciónál érvényes? - ezert a kerdesedert meg kell dorgaljalak kicsit... hiszen a minap elmondtam Neked valamit... FIB szinteket csakis korrekciok eseteben nezunk, az impulzusra vetitve!!! Ezt ne felejtsd el.

Mi a többi lehetőség? Új csúcsot üthet az árfolyam átütve a korábbi sárga C csúcsot? - igen, siman uthet uj csucsot is a sarga C felett, ez esetben majd megvaltozik a nezetunk es nem elso es masodik hullamkent nezunk mejd erre a lefele impulzusra es korrekciora, hanem mint A es B egy varhato EXPANDED vagy RUNNING flat kibontakozasaban. De igy is lesz meg egy felfele rozsaszin C impulzus es egy lefele nagyobb C impulzus amin szep penzt lehet majd keresni... erted a gondolatmenetet? Az ok amiert most 1 es 2-ben gondolkozunk az, hogy a nagyobb weekly struktura komplett, mert atutottuk a sarga C vel a sarga A csucsat... es mikor komplett a struktura, a felfele mozgas mar limitalt, de a lefele az bazi nagy lehet, ezert a bazi iranyba tendalunk mi is... megelozve a piaci altalanos retail gondolkodasmodot, nagy sikerrel...

A lényeg hogy le,többet fel, aztán mégtöbbet le az irány ugye? - szerintem igen, hiszen eddig igy nez ki... de legy felkeszulva a valtozasokra is es a nezetedet dinamikusan kezeld, ahogy egy struktura valtozik, valtoztasd a nezetedet is... ez idovel nagyon konnyuve valik, most elhiszem, hogy elkap a siras olykor... mint ahogy Alpin is mondta...
Válaszol

Címkék
#thejourney

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 19:32
My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink SaxoBank Story Brókercégek 23 2017-04-21 19:41
Blueprint Capital - Remote Trader pozicio - Kockazatmentes $10,000 kezdotoke blueprintcapital Brókercégek 13 2015-08-14 09:54
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 12:46

A pontos idő 18:48 , a GMT +1 időzóna szerint.