Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-06-03, 17:49   #301 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 1
beepbeepimajeep a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tőzsdepszichológia szoba a legjobb móka mostanában <popcorn>
beepbeepimajeep nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-03, 17:54   #302 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
beepbeepimajeep eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tőzsdepszichológia szoba a legjobb móka mostanában <popcorn>
ja. de lehet ideje lenne már nyitni egy kifejezetten pszihiátriait is
Régi 2018-06-03, 18:04   #303 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ja. de lehet ideje lenne már nyitni egy kifejezetten pszihiátriait is
De legyen ott olyan jóóóódoktornő, akihez járok, mikor a fegyverviselési engedélyhez kell az igazolás, azt mondta nekem utoljára, ha mégegyszer idejövök, akkor Ő világgá megy
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-04, 22:52   #304 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tehát: EUR USD short
Ha hajnalba jön AUD interest rate hike(van pár szép eco adatuk ami miatt elvileg beleférhet..) akkor várhatunk még arra a shortra...
Régi 2018-06-05, 21:22   #305 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Na végre sikerült berakni egy rohadt képet (Első képem!)
Mi a véleményetek erről?
Régi 2018-06-05, 21:29   #306 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Majd 141-től integess felfele
Régi 2018-06-05, 22:08   #307 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

YEN Currency index(Előző kép miatt) , ez a terv , max útközbe újratervezés
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-yen-currency-index.jpg  
Régi 2018-06-06, 15:58   #308 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.055
Hírnév szint: 3
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Trade setup az S&P500-on:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-6-2018-4.53-pm.jpg

Tokeletes ABC korrektiv struktura utan (5-3-5 struktura mint a tankonyvben) johet egy uj impulzus lefele, minimum a trendvonalat atutve. A setup agressziv modon egy kisebb TF impulzus lefele es egy 3 hullamu korrekcio utolso hullamanak counter trend tipusu beszalloja (zold nyil). Vagy biztonsagosabb megoldas, ha a 3 hullamu struktura kitoresenel szallunk be (feher nyil). Az elobbi nagyon jo R/R-t ad es biztos elkapod a mozgast, ha lesz... az utobbi nem ad akkora R/R-t es meglehet, hogy nem kapod el a mozgast, de ha megis, akkor biztos lehetsz, hogy menni fog a kitores utan. Ki ahogy preferalja, szemelyes kockazatturokepessege aranyaban...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-06, 16:06   #309 (permalink)
Szenior tag

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Na végre sikerült berakni egy rohadt képet (Első képem!)
Mi a véleményetek erről?
A helyzet az, hogy ha azt a lefele mozgast tartod az impulzusnak, akkor majdnem elkepzelhetetlen, hogy csak akkor legyen a korrekcioja mint amit Te rajzoltal oda, hiszen a korrektiv strukturak altalaban tobbet tartanak idoben mint az impulzusaik. De ez nem egy szabaly. Sokkal inkabb el tudom kepzelni, hogy ez az altalad abc-nek titulalt mozgas csak az A hullama lesz a korrekcionak, utana egy B es aztan meg egy C... Nezz ra a USDMXN napos chartjara es meglatsz egy ilyen mozgast, egy korrektiv ABC-t amire itt is szamithatunk.

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-6-2018-5.02-pm.jpg

Persze ez akkor, ha az impulzus tenyleg az amit berajzoltal, sajnos nem volt idom a chartomon utananezzek en is ennek, hogy helyes vagy sem.. a chartodrol helyesnek tunik, hiszen nem latom az elozmenyeket.
Régi 2018-06-06, 16:16   #310 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A helyzet az, hogy ha azt a lefele mozgast tartod az impulzusnak, akkor majdnem elkepzelhetetlen, hogy csak akkor legyen a korrekcioja mint amit Te rajzoltal oda, hiszen a korrektiv strukturak altalaban tobbet tartanak idoben mint az impulzusaik. De ez nem egy szabaly. Sokkal inkabb el tudom kepzelni, hogy ez az altalad abc-nek titulalt mozgas csak az A hullama lesz a korrekcionak, utana egy B es aztan meg egy C... Nezz ra a USDMXN napos chartjara es meglatsz egy ilyen mozgast, egy korrektiv ABC-t amire itt is szamithatunk.

Csatolás 13896

Persze ez akkor, ha az impulzus tenyleg az amit berajzoltal, sajnos nem volt idom a chartomon utananezzek en is ennek, hogy helyes vagy sem.. a chartodrol helyesnek tunik, hiszen nem latom az elozmenyeket.
Sokkal tovabb várom le , csak pici lett a vonal
Néztem ma USDMXN-t pont ADR vonalig korrigált vissza
Gondolom te is várod már az USD fallt , avval egy darabig ellehetne lenni..
Régi 2018-06-06, 16:32   #311 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sokkal tovabb várom le , csak pici lett a vonal
Néztem ma USDMXN-t pont ADR vonalig korrigált vissza
Gondolom te is várod már az USD fallt , avval egy darabig ellehetne lenni..
A USDMXN-en mostantol fogva minden bearish flag-et a H1-en megtredelek shortra... elerte kb. azt a szintet ahova ezt a C hullamot vartam. Lehet nem kapom el egybol az elso bealloval ezt a zuhanast, mint a buy setup-omnal, de az nem szamit... Lenyeg, hogy 4000 pip az ami rank var ebben.
Régi 2018-06-06, 16:55   #312 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
A USDMXN-en mostantol fogva minden bearish flag-et a H1-en megtredelek shortra... elerte kb. azt a szintet ahova ezt a C hullamot vartam. Lehet nem kapom el egybol az elso bealloval ezt a zuhanast, mint a buy setup-omnal, de az nem szamit... Lenyeg, hogy 4000 pip az ami rank var ebben.
Ezek szerint te jobb helyen vagy mint én.. Itt 950 spread differrel lehet beszallni..
En most dolcsi backtestre várok hogy sül el , utána meglátjuk..
Régi 2018-06-06, 17:15   #313 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezek szerint te jobb helyen vagy mint én.. Itt 950 spread differrel lehet beszallni..
En most dolcsi backtestre várok hogy sül el , utána meglátjuk..
nálam meg nincs semmi...ködbe vesztek a törökökkel együtt
Régi 2018-06-07, 07:45   #314 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Trade setup az S&P500-on:

Csatolás 13895

Tokeletes ABC korrektiv struktura utan (5-3-5 struktura mint a tankonyvben) johet egy uj impulzus lefele, minimum a trendvonalat atutve. A setup agressziv modon egy kisebb TF impulzus lefele es egy 3 hullamu korrekcio utolso hullamanak counter trend tipusu beszalloja (zold nyil). Vagy biztonsagosabb megoldas, ha a 3 hullamu struktura kitoresenel szallunk be (feher nyil). Az elobbi nagyon jo R/R-t ad es biztos elkapod a mozgast, ha lesz... az utobbi nem ad akkora R/R-t es meglehet, hogy nem kapod el a mozgast, de ha megis, akkor biztos lehetsz, hogy menni fog a kitores utan. Ki ahogy preferalja, szemelyes kockazatturokepessege aranyaban...
absolut nem baszogatásképpen:
egy ilyen esetben amikor pont ellentétesen megy az árfolyam, akkor mi történik a tervvel?
csak feljebb kerül az 5. pont és ennyi? Vagy érvényét veszti, mert hetediknek már gonosz lenne?
Régi 2018-06-07, 08:04   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
absolut nem baszogatásképpen:
egy ilyen esetben amikor pont ellentétesen megy az árfolyam, akkor mi történik a tervvel?
csak feljebb kerül az 5. pont és ennyi? Vagy érvényét veszti, mert hetediknek már gonosz lenne?
Abszolut egyszeru a keplet: volt beallasi setup? vagyis egy impulzus lefele es egy korrekcio? Nem volt. Igy trade pozicio sincs meg... nem ment ellentetesen az arfolyam, csak meg nem fejezodott be a struktura, hiszen ezzel a kicsit fennebb menetellel meg mindig ugyanarra a strukturara varunk.

Az egesz elmelet pedig tovabbcsuszik felfele, azt hittem, hogy az 5.-ik hullam befejezodott a tegnap... nem fejezodott be, vagyis az 5.-ik hullamon belul is keressuk az 5 hullamot (vagy 3-at)... a short setup ugyanaz, csak fennebbrol: varjuk, hogy befejezodjon a korrektiv strukutraban az utolso impulzus utolso impulzusa es utana egy lefele impulzus es korrekcio utan short... egyszeru?

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-7-2018-8.57-am.jpg
Régi 2018-06-07, 21:57   #316 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

USD/MXN megy tovább 20.86 :/
Régi 2018-06-07, 22:57   #317 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
keressuk az 5 hullamot (vagy 3-at)...
Az nem gond, hogy a rajz szerint így a 3. hullám lenne a legrövidebb?
Régi 2018-06-24, 10:02   #318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

Egy kis update a futo trade-ekrol amik kozben megertek/bekotodtek.

1. Az egyik legszebb strukturat a HK index nyujtja, egeszen kenyelmes es biztonsagos volt a kereskedese lefele, short amit zartam penteken. Egy kisebb TF korrekcio utan pedig longot fogok nyitni es felmegyunk vele a 78.6% + 127% korulre. Onnan pedig egy nagyobb short az ami latszik most. De ez valtozhat... lenyeg, hogy lefele jo volt, felfele meg jo lesz, aztan onnan majd meglatjuk, hogy a lefele jo lesz e vagy sem.

journey-1-000-1-000-000-24.06.2018_forecas.png

2. az USDMXN is megcsapta azt a szintet ahova eredetileg vartam. Visszanezetbol azt mondhatjuk, hogy jo 800 pippel hamarabb zartam a long poziciomat (1800 pip profitban), viszont ez a kereskedes hatulutoje, hogy visszanezetbol mindig okosabbak vagyunk, ha a visszanezetet kellene kereskedni minden kereskedo milliardos lenne... a lenyeg, hogy beraktam a shortot amikor az utolso trendvonal megdolt miutan fordult a 78.6% - 127% zonabol. Aki nincs benne, annak ajanlom, hogy varjon egy korrekciot es utana heyho silver hiszen bazi nagy swapot kapsz minden napert amit shortban toltesz ami vagy kitolja a BE szintedet vagy pedig az eredeti BE-det ha kiszedi, megis profitban leszel.

journey-1-000-1-000-000-24.06.2018_forecast.png

3. az USDJPY hosszutavu long poziciomat zartam, hiszen haromhullamu korrekciot varok lefele ami megadja majd a nagyobb TF hullam masodik hullamjat. Az amikor befejezodik, ujra longba allok, a short odaig nem erdekel.

journey-1-000-1-000-000-24.06.2018_situation.png

4. AUDCAD long meg mindig fut. Fene tudja meddig fog menni, mert nem igazan impulziv a menet, de BE-bol konnyebb nezni a fejlemenyeket, a trade-et nem allitom meg csak ha ordas strukturatorest fogok latni, ami meg nincs.

journey-1-000-1-000-000-24.06.2018_audcad.png

5. ForexKlub, hogy a te kerdesedre is valaszoljak: nem, nem zavar az, hogy a harmadik hullam a legrovidebb a rajzomon... tudod miert? Egyreszt azert, mert amikor rajzoltam, nem figyeltem es mericskeltem az aranyokat, mert nem fontos az en meglatasomban... masreszt azert mert a fordulopontot sem a mericskeles adja meg nekem, mint a "valodi" elliottosoknak, hanem egy objektiven felismerheto jelrendszer (hiszen majdnem mindig minden hullam csak 3 alhullambol all es nem 5-bol - hatha akad vaegyszer egy "valodi" elliottos aki ennek ellent tud mondani, objektiv bizonyitekkal a kezeben )... harmadreszt a rajzoknak az en eszkoztaramban semmilyen jelentosege nincs, azokat csak szemleltetokent rakom be egy chartra, hogy akik nezik jobban megertsek, hiszen minel tobb erzekszerv annal jobb, tudod... negyedreszt pedig, es az a legfontosabb: mert nem ELLIOTT hullamelmelet alapjan kereskedek, mint azt mar annyiszor leirtam. Hanem sajat szabalyrendszert dolgoztam ki a hullamok identifikaciojara illetve kereskedesere es az nagyobb sikerrataval jar mint a "valodi" elliottosok tudasa. Innen ered az is amikor olykor azt mondom, hogy nezzunk egy 5 hullamu hullamot... hiszen tudom, hogy ez a hullamelmelet feher holloja... de meg mindig konnyebb rafogni egy hullamra, hogy ot hullambol all minthogy felrugni az egesz 5 hullamu impulzus hitrendszert, ezert nem is farasztom magam, hogy elmagyarazzam, hogy mit statisztikaztam en ki magamnak, hiszen milyen celt szolgalna megis itt ezen a forumon??? na ezert mondom neked, hogy keress 5 hullamot, mert annak latszik, de valojaban nem az... Meg mindig lefele varom az SP-t, de lehet, hogy lesz meg egy kis felfele azelott, az viszont nem erdekel...

journey-1-000-1-000-000-sp500update.png
Régi 2018-06-24, 15:17   #319 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Az egesz elmelet pedig tovabbcsuszik felfele, azt hittem, hogy az 5.-ik hullam befejezodott a tegnap... nem fejezodott be, vagyis az 5.-ik hullamon belul is keressuk az 5 hullamot (vagy 3-at)... a short setup ugyanaz, csak fennebbrol: varjuk, hogy befejezodjon a korrektiv strukutraban az utolso impulzus utolso impulzusa es utana egy lefele impulzus es korrekcio utan short... egyszeru?

Csatolás 13901
Még azt sem ismered fel, hogy egyáltalán melyik hulllámfázisban vagy!
A charttal nehéz vitakozni! Szépen rácáfol minden szavadra!
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-sp500-h1-2.png  
Régi 2018-06-24, 16:39   #320 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Te is mész Dubaiba előadni?
Nem védem EQ-t, mert igazad van, ezt már én is mondtam soxor, viszont a te hullámaid is félre kakukkolnak rendesen
Régi 2018-06-24, 17:10   #321 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.020
Hírnév szint: 6
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Te is mész Dubaiba előadni?
Talán árubemutató is lesz NASA-termékekből. (Brit tudósok részvétele is valószínű.)
Dubai helyett jó lesz neki egy kis előzetes.
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-24, 17:50   #322 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem védem EQ-t, mert igazad van, ezt már én is mondtam soxor, viszont a te hullámaid is félre kakukkolnak rendesen
Tedd fel a saját verziódat, és beszélgessünk róla. Nem vagyok Elliott guru, de legalább olyan alap vezérelvekkel tisztában vagyok, hogy "a 3. hullám soha nem lehet a legrövidebb". Ezt viszont már 70 éve nem tudják megcáfolni.
Régi 2018-06-24, 18:00   #323 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Dart.Trader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"A sithek mindig ketten vannak. Egy mester és egy tanítvány."
Régi 2018-06-24, 18:31   #324 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tedd fel a saját verziódat, és beszélgessünk róla. Nem vagyok Elliott guru, de legalább olyan alap vezérelvekkel tisztában vagyok, hogy "a 3. hullám soha nem lehet a legrövidebb". Ezt viszont már 70 éve nem tudják megcáfolni.
én már jeleztem régebben, hogy az a jelenlegi a 3. hullám közepe, tehát 3/2 fejeződik be és jön a 3/3 as long
Régi 2018-06-24, 20:32   #325 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mindig is megmosolyogtatott az a kompetenciaaradat ami itt folyik...

Idézet:
Figyelj, tobbe kevesbe hosszabb gondolkodas utan megis lecsapom a kepedbe azt a magaslabdat amit felemeltel, habar nincs kedvem es idom sem tobbet ilyen alacsony szakmai szintu, evidens basztatasi szandekkal megirt hulyesegre valaszolgatni, ez megis belefer most... hiszen tanulni is lehet ebbol, hat akkor hozzuk ki a maximumot a helyzetbol...

1.) Megprobalom kimazsolazni azt a szemernyi szakmai lenyeget ami a posztodbol kihamozhato. Azt mondod, hogy nem tudom hol vagyunk a strukturan belul hiszen a chart racafol minden szavamra... akkor lassuk kicsit, hogy mirol is beszelunk:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-24-2018-8.26-pm.jpg

Nagyon ugy nez ki, hogy a strukturan belul volt egy A impulzus lefele (ez gondolom meg neked is evidens) es most annak vagyunk a korrektiv strukturajaban (az en szabalyaim szerint mindenkepp). Amit meg akarok fogni, az a kovetkezo impulzus lefele, miutan a korrektiv struktura befejezodott. Hol jon itt be megis a kepbe, hogy nem tudnam milyen hullamfazisban vagyunk? Ennyire egyszeru, nem kell itt sokat filozni.

2.) Na de lassuk kicsit akkor a te chartodat, amivel meg akartad mutatni nekem a tuttit...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-24-2018-8.36-pm.jpg

a.) Tovabblepve azon, hogy visszanezetbol a hulye is meg tudja szamozni a hullamokat, meg ha heytelenul is, de mindig akad 5 hullam amire ra lehet fogni, hogy az a tuti. A baj az, hogy ezzel a szamozasi strategiaval, amit csak odahanyunk a chartra objektiv szabalyok nelkul, sokra nem fogsz menni akkor amikor nincs visszanezet... vagyis ebbol a gondolkodasmodbol nem fogsz megelni.

Na de ha Elliott elmeletrol beszelunk, akkor biztos tisztaban vagy azzal a szaballyal, hogy egy 12345 impulzus akkor impulzus, tobbek kozott, ha ugy az 1 mint a 3 valamint az 5.-ik hullamok is impulzusok, vagyis mindegyikben megvan az 5 hullam melyeknek ugyanugy az 1, 3 es 5 hullamuk impulzus. Na most, mutasd csak meg nekem, hogy az 1-es hullamodban es az 5-osodben hol latsz te 5-5 hullamot? Vagyis a rajzod es a szamozasod, tisztan Elliott szabalyai szerint, helytelen.

b.) Ugyanezen szabaly menten, mutasd meg nekem, hogy a 3-as hullamodnak az alhullamaiban hogyan talalod meg az 5 hullamot ahhoz, hogy azt impulziv 3-as hullamnak nevezhesd?

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-24-2018-8.45-pm.jpg

Mert akarhonnan neznem is, lemenve meg egy TF-et, vagy akar egy laikus szemevel is, ott ugy az i-esben mint az v-osben csak 3-3 hullamot talalunk...

Es ezek eddig csak az olyan hibak amiken barmely "valodi" elliottos atsiklik, hiszen honnan is tudna, mert a konyv erre nem ter ki, gondolkodni pedig mar nehez, tesztelgetni pedig mar budos...

c.) Na de akkor menjunk tovabb... asszondod, es azzal basztatsz, hogy a 3-ik hullam nem lehet a legrovidebb... (ez amugy azert hulyeseg, mert ahol a legrovidebbnek tunik majd egy 3-ik hullam, ott nem volt 5 hullam igy az nem volt a 3-ik...de erre most nem terjunk ki, hiszen egyetemi lecket nem lehet ovodasnak atadni ket szoban amugy sem...) errefel a korrektiv strukturad C hullamanak a 3-ik hullama a te chartodon is a legrovidebb...

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-24-2018-8.50-pm.jpg

Meg mielott azt mondanad, hogy az egy ending diagonal, mondom neked, hogy az nem az... (amugy egy ending diagonalnak viszont a 3-ik hullama biztos nem a legrovidebb...). Szoval ugy, hogy a rajzokon elcsusznak az aranyok olykor? Csak azt nem ertem, hogy miert jar a szad akkor?

d.) Amire rairtad, hogy az en viziom volt, az nem helyes. Nekem nem az volt a viziom.

e.) A korrektiv strukturadnak a B hullama nem helyes... ezert kellett megeroszakold a szegeny C hullamot, hogy valahogy kijojjon az 5 hullam... tipikus elliottos kontar hiba. A helyes B hullam az egy running flat, amit mar nem egykonnyu felismerni "valodi" elliottos szferakban:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-24-2018-8.55-pm.jpg

Siman az is meglehet, hogy amit te ott korrektiv strukturanak nezel, az a lefele C hullam (amit en varok) elso hullama, vagy az elso hullamanak az elso hullama... ez majd elvalik.

3.) Nezd, utoljara mondom el, hatha megerted: en NEM ELLIOTT ELMELET SZERINTI strategiat kereskedek... hanem sajat hullamelmelet alaput, en magam raktam magamnak ossze... objektiv szabalyrendszerrel ellatva. Ebbol az axiomabol kiindulva, hiaba keresed rajtam ELLIOTT alapu gondolkodasmoddal a fogast, mert nem fogsz talalni, hiszen almat hasonlitsz bananhoz... ez joval meghaladja az elliott alapu limitalt gondolkodast. Viszont en le tudok ereszkedni az ELLIOTT gondolkodasmodhoz, igy ket perc alatt kivesezem a tudasbeli hianyossagaidat, pont ugy mint ahogy azt a divergenciaval tettem ami miatt meg mindig latom be vagy ragva... gondolom azota sem javitottad ki magad azokbol a hibakbol, de azert siman uj temat kezdesz amiben aszabbnak gondolod magad... nem semmi.

4.) Ha figyeltel volna, akkor eszrevehetted volna, hogy ugyanugy objektiv szabalyrendszerem van egy trade-be valo beallashoz is... vagyis ha tevedek es az arfolyam nem onnan fordul ahonnan varom (es ennek lehetosege mindig benne van a pakliban) akkor egyszeruen nem lesz meg az a jel ami miatt trade-be kerulok, igy ha tevedek, nincs veszteseg. Es az SP500-on egyelore meg oda sem kerultem, hogy elkonyveljem, hogy tevedtem, hiszen a struktura aminek a veget varom, hogy utana shortba alljak az 1-es pontnal megjelolt C impulzusra, meg nem fejezodott be, igy meg nincs trade-em amiben benne lennek. De hamarosan...

5.) Azt vegkepp nem ertem, hogy az, hogy Erdos Alpar megy e Dubaiba vagy sem, vagy en megyek e vagy sem, az teged miben lenditene elorebb? Miben leszel te jobb, hogyan fejlodsz te nagyobbat abbol, hogy en hova jarkalok a nagyvilagban? Leereszkedni a szanalmas penzugyes es bennfentes szintjere pedig nem tudom ha egy hatarozott cel amit szem elott kell tartanod...

Ertsd mar meg egyszer: en nem vagyok a konkurrenciad... nem fogok ugyfeleket elcsalni toled, hiszen en nem adok elo semmit, foleg penzert nem... epp ezert nem ertem a szelmalomharcot amit ellenem vivsz. Nekem csak harom szam kell ahhoz, hogy szakmailag elfogadhatonak tartsalak: az utolso 1 eved ossz W/L aranya (abszolut es egyszerusitetlen ertekekben), az atlag R/R aranyod (abszolut es egyszerusitetlen R ertekben kifejezve) es a toke abszolut erteke amin ezeket az eredmenyeket kihoztad... ebbol meg tudom mondani, hogy ki vagy es mire vagy kepes. A tobbi pedig csak hasztalan halandzsa.

Idézet:
Szia mester! Nyugi, nem kell vedjel... de mindig nyitott vagyok egy kis konstruktiv kritikara, kerlek mondd mar el, hogy hol hibazok a hullamok kezeleseben... de csatolj a magyarazathoz kepet is azokrol a setup-okrol ahol szerinted hibaztam, hogy tanulhassak is valamit.
Régi 2018-06-25, 08:53   #326 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Úgy tűnik elindult a fórum moderáció. Helyes!
Mások minősítgetése ismeretlenül, úgyis csak a hozzászólót minősíti.
Régi 2018-06-25, 09:31   #327 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Úgy tűnik elindult a fórum moderáció. Helyes!
Mások minősítgetése ismeretlenül, úgyis csak a hozzászólót minősíti.
Az erdekes az, hogy ket dolgot moderaltak ki a hozzaszolasainkbol:

1. a te dubai-os bekopesedet miszerint ugy akartal basztatni, hogy elkezdted mocskolni egy baratomat, ami mellesleg az uj GDPR torvenyt is sertette...

2. az en objektiv velemenyemet, miszerint a szakmai tudasod gyenge labakon all, a videoidra es posztjaidra epitve fel ezt a velemenyt. Amit bizonyitani is tudok barmikor.

Es mindezen moderalas a te sajat "ferfias" keresedre, mivel sertette az ego-d az objektiv velemenyem...

Azert jo, hogy van moderalas, nemdebar? Foleg neked kedvez...
Régi 2018-06-25, 10:18   #328 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 31
tízóratíz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hogy áll a journey számlád Zoltán?
Legutóbb 7000USD körül volt rajta, volt azóta kötés?
tízóratíz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-25, 10:29   #329 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
2. az en objektiv velemenyemet, miszerint a szakmai tudasod gyenge labakon all, a videoidra es posztjaidra epitve fel ezt a velemenyt. Amit bizonyitani is tudok barmikor.

Es mindezen moderalas a te sajat "ferfias" keresedre, mivel sertette az ego-d az objektiv velemenyem...

Az objektív véleményed az lett volna, ha a SAJÁT képedre reagálsz.
Esetleg férfiasan belátod, hogy az ott bizony még nem az 5. hullám volt, hanem még csak a 3. és ott te bizony eltévedtél. Van ilyen, csak nem mindenki képes belátni, hogy néha hibázik.

Az Admin, helyesen és korrektül járt el, amikor a kérésemre, a szakmai tartalomhoz szorosan nem kapcsolódó, személyeskedő megjegyzéseidet eltávolította. Ahogy helyesen törölte az Alpárral kapcsolatos részt is.

Ha tiszta, kulturált fórumot akartok, akkor meg kell húzni a határokat! Tisztába kell végre tenni, hogy mit lehet mások sértegetése nélkül leírni és mit nem!
Csatolt kicsinyítések
journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-7-2018-8.57-am.jpg  
Régi 2018-06-25, 10:35   #330 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kakukkos!
Nagy nehezen kimanageltem majdnem nullára a legaljád száznegyventizet...
de azért tényleg jó hogy kikakukkoltad!!!, köszi!! mert csak odasóztam nekik

Most aztán remélem, az új dzsörni körömben ezzel a reloadolt indításoddal tényleg sokáig tekerhetek felfele, mert k..vára nem érek majd rá a klímaszerelés mellett szirszar pozikat babyszittelni.

Régi 2018-06-25, 12:55   #331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Esetleg férfiasan belátod, hogy az ott bizony még nem az 5. hullám volt, hanem még csak a 3. és ott te bizony eltévedtél. Van ilyen, csak nem mindenki képes belátni, hogy néha hibázik.

Az Admin, helyesen és korrektül járt el, amikor a kérésemre, a szakmai tartalomhoz szorosan nem kapcsolódó, személyeskedő megjegyzéseidet eltávolította. Ahogy helyesen törölte az Alpárral kapcsolatos részt is.

Ha tiszta, kulturált fórumot akartok, akkor meg kell húzni a határokat! Tisztába kell végre tenni, hogy mit lehet mások sértegetése nélkül leírni és mit nem!
Kinyilik a bicska az erdelyi zsebemben amikor ekkora demagogiakat latok... szoval egy fel orara sem attol, hogy beposztolsz egy sulyos, torvenyt es intimitast is serto, szemelyeskedest amit instant moderalnak, helyesen, kezded itt osztani az eszet, hogy meg kell huzni a hatarokat meg, hogy igy meg ugy a szemelyeskedo megjegyzesekkel... te aztan nem vagy semmi ember.

De terjunk vissza a szakmai oldalara a dolgoknak, es ha lehet, maradjunk is annal a kovetkezokben is...

Meg mindig nem ertem, hogy miert ragadtal le egy rajznal es mi kifogasod van vele amugy? Mert az arfolyam tovabb ment annal a pontnal amit berajzoltam, mint lehetseges fordulopontot? Es ennek amugy milyen jelentosege van? Ez a te bizonyitekod arra, hogy en nem ertem meg a sajat strategiamat sem? Az amit berajzoltam az nem egy lehetseges kimenetel volt akkor amikor berajzoltam? Igen, az volt az akkori viziom... es akkor mi van? Helytelen vizio volt? Elmondtad ott akkor real-time-ban, hogy helytelen a viziom, vagy most visszanezetbol nyomod a dumat csak, amikor mar egyertelmu, hogy mi lett? erted amit mondani szeretnek? ... Vagy konkretan mi a problemad, hogy ertsem meg, hogy esetleg vilagositsalak fel... IGEN: tovabbment az ar annal amit elorelattam. Es? Akkor mi van? En nem voltam a trade-ben, igy nem vesztettem penzt rajta... Miert nem voltam benne? Mert nem volt beallasi jelem, egyszeru.

A hullamelmelet (meg az Elliott fajta is) szepsege az, hogy segitsegevel vizionalhatsz egy veges szamu kimenetelt minden strukturabeli armozgasra es ezek szama rohamosan csokken ahogy a struktura vege fele kozelitunk... a vegen pedig marad egy olyan setup, aminek a legnagyobb a valoszinusege, hogy ugy alakuljon ahogy azt elorelattuk. Ennyi van a hullamelmeletben es nem tobb... de ez az elony a piacon elegseges ahhoz, hogy penzt keressunk es meghozza nagy penzt, folyamatosan, megismetelheto modon.

Soha nem allitottam, hogy minden setup eseteben minden ugy alakul ahogy azt meg az elejen elorelattam... sot, ez csak nagyon keves setup eseteben van igy... ami viszont biztos az az, hogy a strukturak alakulasaval a nezetem is alakul es eljutok egy olyan pontba egy bizonyos pillanatban amikor azt tudom mondani, hogy a struktura ami elottem van az "kesz" van, vagyis beallasi jelre varok es ha megkapom, beallok es vegigviszem a trade-et, 80%-os W/L talalati arannyal. Vagyis meg igy is, hogy megvarom a tokeletesnek tuno "kesz" pillanatot a beallashoz, minden tudasomat latba vetve, meg igy is csak 4 trade-et talalok el 5-bol, a masik 1-nel pedig meg nem volt "kesz" a struktura... vagyis a tevedes eselye eleve bele van kalkulalva a rendszerbe... Es az egy fontos dolog, hogy meg a tevedesek felet is ki lehet menedzselni legalabb BE-be.

Akkor magyarazd csak meg nekem, hogy mi ertelme van annak, hogy belemkotsz, hogy tovabbment az SP500 mint ahova rajzoltam, hogy fordulni fog? Hiszen az a struktura amire varok, hogy befejezodjon, az meg nem fejezodott be... ennek lehetosege pedig a chartomon is ott van amit lobogtatsz, hiszen rozsaszinnel rajta van a folytatodas lehetosege is. Az a chart nem azt mondja, hogy BIZTOS onnan fog fordulni... hanem azt, hogy attol a pillanattol fogva keresem a jelemet ahhoz, hogy shortba alljak... de nem kaptam meg... igy fennebbrol keresem majd ugyanazt a jelet... mi a nehez ezen megerteni?

De feltettem par szakmai kerdest neked az elozo posztomban, arra nem jott valasz. Jo lenne ha reagalnal rajuk, lassunk kis szakmat toled.

10:10 : a szamlan azota csak egy trade-et kotottem be, az a USDMXN short amit a tegnap posztoltam. A szamla egyenlege most kb. $8.700
Régi 2018-06-25, 16:47   #332 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:

Belekötsz valakibe majd menekülsz admin bácsihoz az elég vicces...
Régi 2018-06-25, 21:21   #333 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 495
Hírnév szint: 2
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Az erdekes az, hogy ket dolgot moderaltak ki a hozzaszolasainkbol:

1. a te dubai-os bekopesedet miszerint ugy akartal basztatni, hogy elkezdted mocskolni egy baratomat, ami mellesleg az uj GDPR torvenyt is sertette...

Szerintem ezt az "OBJEKTÍV" véleményt egyszerűen saját véleményre kellene módosítani,:

- így elfogadható, nem sértő;
Régi 2018-06-25, 21:39   #334 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 495
ANONYMOUSFX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kioktató stílus sem jön be nekem.

Néha belőlem is előbújik a mindenható és mindentudó kisördög és úgy gondolom most kioktatom a technikai elemzésből a gyereket. Végén nem teszem, mert önmagában ez nem visz előrébb és csak kizökkent a lelki egyensúlyomból :-)

Látod rólam bárki leírhatja, hogy hülye vagyok a legvadabb dolog, amit teszek, hogy megkérem mint Chucky-t ugyan mondja már el nekem mire alapozza véleményét?!?!
Régi 2018-06-26, 05:35   #335 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Apropo chartra valo racafolas... ha az altalad berajzolt chart helyes lett volna, ami nem volt, akkor a korrekcios strukturad utan egy ujabb impulzus kellett volna kovetkezzen ami atuti minimum az elozo csucsot, valahogy igy:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-26-2018-6.21-am.jpg

Ha erre vartal volna, es a rajzod alapjan egyertelmu, hogy a TE real-time elkepzelesed (viziod) ez volt es nem az, hogy shortot varj, akkor longba szalltal volna a kitorest kovetkezoen, pont ott ahol az arfolyam lefordult... de ne aggodj, ezt sok "valodi" elliottos elkoveti... Es a hiba MINDIG ez: a chartot visszanezetbol szamozzak, hasracsapas vagy regeni szemmertek modszerevel, ahogy te is tetted, egyszeruen figyelmen kivul hagyva a strukturat (vagyis a valodi hullamfazist ) es igy probaljak a jovot megjosolni = fatal error!

Na de akkor hogyan magyarazod ezt, hiszen ez brutal nem az amire vartal volna... (valodi elliottos szemlelettel, vagy barmi mas szemlelettel)?:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-26-2018-6.22-am.jpg

Az en viziom meg mindig az, meg ha kicsivel fennebb is megyunk majd, hogy ennek az utja majdnem kotelezo modon az, hogy visszatesztelje az aljat, vagy most, mint ahogy a feher nyil mutatja, vagy pedig egy kovetkezo csucsutes utan, mint ahogy a rozsaszin ut mutatja:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-26-2018-6.34-am.jpg
Régi 2018-06-26, 05:50   #336 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy szep struktura amin valodi penzt lehet fogni: XAGUSD.

Az idealis esetben ezekre a mozgasokra varok:

journey-1-000-1-000-000-screen-shot-6-26-2018-6.45-am.jpg

Mindharom varhato mozgas egy-egy impulzus, vagyis erdemes oket megcelozni. Amire vigyazni kell az az, hogy nem mindig, vagyis altalaban, a valodi elet racafol az "idealis"-nak titulalt es elorevetitett mozgasra, ami annyiban merul ki, hogy az a bizonyos elvart hullam rovidebb, hosszabb, cikcakkosabb stb. lesz mint a berajzolt egyenes vonalu egyenletes mozgas... de ez miert gond? hiszen a hullam ott lesz, a beszallasi valamint kiszallasi jelek adottak, akkor mar csak az lehet belole, hogy vagy kevesebbet nyersz mint az elorelatott helyzet, vagy tobbet vagy pedig hosszabb ido alatt...
Régi 2018-06-26, 08:34   #337 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Apropo chartra valo racafolas...
Szerintem ne fáraszd tovább magad!
Alpin pár hónapja javasolta, hogy nekünk esetleg össze kellene ismerkednünk. Azt válaszoltam neki, hogy én olyan emberekkel én nem tudok mit kezdeni, akik helyből negatív előítélettel indítanak. Bármilyen kommunikációhoz kölcsönös tisztelet, elfogadás, nyitottság kellene. Ahhoz pedig hogy mástól tanulni lehessen, alázat. Nekem úgy tűnik, hogy belőled ezek hiányoznak.

Én nem Elliottozom. Amiben nekem Elliott egy kicsit segített, az csupán annyi, hogy könnyebben meghatározom, hogy jelenleg hol járhatunk a mozgásfolyamatokban. Veled ellentétben nem a jövőt találgatom vele.

A kijelentéseidet pedig kétszer is gondold át, mert a jövőben is kérni fogom a moderációt, ha azt szükségesnek érzem! Amíg én nem minősítelek téged, addig neked sem kellene engem. Előbb-utóbb majd csak megtanulod hol a határ.
Régi 2018-06-26, 09:35   #338 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 587
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bármilyen kommunikációhoz kölcsönös tisztelet, elfogadás, nyitottság kellene. Ahhoz pedig hogy mástól tanulni lehessen, alázat. Nekem úgy tűnik, hogy belőled ezek hiányoznak.
equ szeret fontoskodni az biztos.
Mondjuk ez a mondat tőled sem szép:

"Még azt sem ismered fel, hogy egyáltalán melyik hulllámfázisban vagy!"

Mindketten ugyanazokat a hibákat követitek el a másik emberrel szemben. Senkinek a stratégiáját,látásmódját nem szabadna kérdőre vonni,megítélni.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-06-26, 14:00   #339 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Előbb-utóbb majd csak megtanulod hol a határ.
Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
equ szeret fontoskodni az biztos.
Ha meglenne az a hatranyos tulajdonsagom, hogy hatarokat szabjak megamnak, vagy, meg rosszabb esetben, megengedjem masoknak, hogy hatarokat szabjanak nekem, nem lennek itt ahol vagyok... ugyhogy egyetlen dologgal tudsz te es meg paran itt esetleg hatarokat szabni a kritikaimnak: rittyentesz valami hozzaadott erteket. Valami hasznalhatot.

Egy dolgot azert elarulok, a viccet felreteve, 18 eve vallakozo vagyok a roman fuckin' dzsungelben... zerorol epitettem fel az egesz eletemet, karrieremet. A "kicsit" eroszakosabb fellepesem pedig ennek tudhato be, hiszen ez kellett a tuleleshez es az ervenyesuleshez... es a jellemem is olyan, hogy amit akarok, azt atviszem tuzon vizen keresztul. Ez nem fontoskodas vagy alazat hianya... az alazatot a kemeny uton tanultam meg... es elnezest kerek attol akit ez a stilus esetleg bantana... de nem a seggnyalok tarsasagat kell keresni, hiszen azoktol sokat nem fogsz tanulni, elorebb nem fogsz jutni... a fejlodest csakis a komfortzona elhagyasa fogja biztositani... mindenben. Ennek ellenere en is ugy gondolom, hogy nincs miert megismerjuk egymast, meg ha Alpine is az otlet, hiszen baratok nem leszunk, szakmailag pedig nincs mirol dumaljunk, nincs kozos nevezo kozottunk.

Nem engedhettem meg magamnak, hogy tul sok idot pazaroljak el a bullshit-re, egyik domeniumaban sem az eletnek. Ezert a donteseim gyorsak es vegervenyesek kellett legyenek, hamar fel kellett ismerjem a helyzeteket es az embereket, ezt megszoktam, az eletem resze lett. Sok energiat forditok arra, hogy megkapjam a pro vagy kontra bizonyitekokat es sosem dontok valamiben, ha annak nincsenek racionalis okai. Es ennek megfeleloen ervenyesulok a kereskedesben is... mindig minden elkepzelt dologban megfizettem a domenium legjobbjat (vagy annak titulaltat) ahhoz, hogy tanulhassak tole (Scott Carney, Ramki, Anil stb.), hogy minel kevesebb idot fecsereljek a keresgelesre es a zsakutcak elkerulesere... Igy jutottam arra a kovetkeztetesre a kereskedesben, hogy az egyetlen olyan eszkoz amivel penzt lehet keresni az a tehnikai analizis (a funda sucks) es azon belul a leghatekonyabb a hullamok elemzese, de az is csak egy bizonyos felekeppen amit kistatisztikaztam... ez az en strategiam. Minden mas strategia (S/R, harmonikus, ciklikus, hasracsapasos stb.) ennel sokkal kisebb hatekonysagunak bizonyult a tesztjeim soran es ennek olykor hangot is adok... innen jon a "fontoskodo" jelzo... hiszen tenyleg nem jo erzes amikor valaki leocsarolja azt a vert izzadva kitermelt rendszert amivel vegre penzt keresel (vagy csak szeretnel).

Hangsulyozom: NEM AZT MONDOM, HOGY MAS NEZETTEL NEM LEHET PENZT KERESNI... (hiszen MassEffect is penzt keres es meghozza >65% W/L arany kell hozza, ami nem semmi ugy ahogy nyomja, elhiheted) hanem azt, hogy mas strategia nem a leghatekonyabb. Es amikor majd talalok egyet amelyik a sajat hullamelemzesemnel hatekonyabbnak fog bizonyulni, instant atterek arra...

Az viszont biztos, hogy minden amiben velemenyt nyilvanitok azt a legnagyobb jo erdekeben teszem maximalis joindulat mellett, ingyen... hiszen, mint mindenben, csak ugy letezik harmonia es egyensuly, ha nem csak kapsz hanem adsz is vissza... meg akkor is, ha az pont zavar teged, mert kritikanak veszed. Hogy miert engedem meg ezt magamnak, hogy beszoljak egynek s masnak? Mert mindig is zavart a bullshit, foleg amit nyiltan nyomnak, esz nelkul...

Konkluzio: elnezest kerek minden sertett feltol. De nem igerem, hogy valtozni fogok...
Régi 2018-06-26, 14:09   #340 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kerdeztetek tobben, hogy mi a jele a fordulonak, mi az en jelem, hogy bealljak egy trade-be egy struktura feltetelezett vegen. Hat ime, ennel szebbet nem is tudnek elkepzelni:

journey-1-000-1-000-000-nu81bfpi.png

Egy struktura vegen, divergencia + belso divergencia, egy impulzus ami ellenkezo iranyba ugrik es atuti az elozo reflex pontot valamint egy korrektiv struktura ami elorevetiti, hogy meg tobb lefele mozgas kellene kovetkezzen. A korrektiv struktura (zaszlo) kitoresenel johet is a short pozicio, SL a struktura felett. Egy agressziveb beallo pedig pont most shortba allni. Az eselyek ilyen helyzetben pedig >80% ha megvarod a letorest (ebben az esetben az eselye, ha tevedsz, a BE-nek > 95%) es ha most allsz be, akkor az eselyed kb. 50% (a BE eselye ha tevedsz pedig 25%) viszont az R/R aranyodat megduplazod. Szamoljunk utana kicsit, hogy melyik eri meg jobban hosszutavon...
Régi 2018-06-29, 11:11   #341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Aki fundamenta alapon kereskedik, az erre a hirre https://www.bbc.com/news/business-44646775 valoszinuleg kemenyen, all-in modon, beshortolta volna a DBK reszvenyt, hiszen ennel egyertelmubb negativ hirt nem sokszor kap egy reszveny...

Ezzel szemben pedig:

journey-1-000-1-000-000-dbk.png

Valahogy a funda nekem nagyon sucks...

Amit a DBK-n varok kozep, hosszu es meg hosszabb tavon:

journey-1-000-1-000-000-dbk1.png journey-1-000-1-000-000-dbk2.png
Régi 2018-06-29, 11:19   #342 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.020
Hírnév szint: 6
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Aki fundamenta alapon kereskedik, az erre a hirre https://www.bbc.com/news/business-44646775 valoszinuleg kemenyen, all-in modon, beshortolta volna a DBK reszvenyt, hiszen ennel egyertelmubb negativ hirt nem sokszor kap egy reszveny...

Ezzel szemben pedig:

Csatolás 13988

Valahogy a funda nekem nagyon sucks...

Amit a DBK-n varok kozep, hosszu es meg hosszabb tavon:

Csatolás 13989 Csatolás 13990
Igen, ez nem így működik. 😊

l
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-07-13, 08:35   #343 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Egy ujabb szep lehetoseg az S&P500-on:

journey-1-000-1-000-000-sp500-triple-c-imp.png

Venned az SP500-at csak mert attort felfele egy lenyeges S/R szintet? Vagy mert attorni keszul egy meg erosebb S/R szintet? Rossz dontes!

Az en velemenyem szerint a kovetkezokben meg fog noni a volatilitas egy ideig (strukturalis elonezetem szerint kell kovetkezzen egymas utan harom ellentetes iranyu C hullam melyek befejeznek egyenkent egy-egy nagyobb es nagyobb TF korrektiv strukturat). Amugy ezek a kedvenc helyeim a kereskedeshez (lasd a hasonlosagot az USDMXN trade-jeimmel), hiszen gyors lefolyasuak (C hullam szemelyiseg). Egy buktato van az egeszben: ha nem tudod felismerni, hogy mikor vannak a hullamok kezdetei es vegei, ezek a C hullamok nem kegyelmeznek: kistoppolnak BE-ben (a legjobb esetben) vagy kiutik a stopjaidat mielott ujbol az elvart iranyba sietnenek tovabb (a legrosszabb esetben).

Velemenyem szerint a legkisebb TF struktura mar kesz van ahhoz, hogy barmely pillanatban bezuhanjon az arfolyam, hogy elvegezze az elso C hullamot amit feltuntettem, vagyis a (c)-t... ugyhogy meg egy eggyel kisebb TF-en varj egy lefele impulzust mostantol kezdve barmikor es egy oras flag-et es maris mehet a short... vagy ha vannak hirek mostanaban, egy entry order az oras trendvonal alatt is jo megoldast jelenthet... Vagy ha nagyon agressziv vagy, egyszeruen beshortolhatod most is (SL a legmagasabb csucs folott... az R/R igy nem a legjobb, mint ha megvarnal egy flag-et, viszont biztos nem maradsz le a trade-rol)
Régi 2018-07-13, 20:15   #344 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Aki az EURHUF-ra palyazik... sell setup, az amit vartunk, vagyis az impulzus lefele es egy haromhullamu korrektiv struktura. Erdemes shortba allni az 50% visszateszt korul, hiszen jocskan van meg lefele mondjuk ugy 300-ig.

A setup:

journey-1-000-1-000-000-eurhuf.png

Az emlekezteto, hogy mire palyazunk:

journey-1-000-1-000-000-eurhuf-daily.png

En shortban vagyok 330.3 szinttol es tartani szeretnem 300-ig.
Válaszol

Címkék
#thejourney

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Forex Verseny $10.000 USD díjazással joe134 Tőzsdejátékok 7 2017-07-28 20:32
My Saxo Bank story: ~ 90.000$ loss after a blink SaxoBank Story Brókercégek 23 2017-04-21 20:41
Blueprint Capital - Remote Trader pozicio - Kockazatmentes $10,000 kezdotoke blueprintcapital Brókercégek 13 2015-08-14 10:54
30.000 eurot hogy erdemes forintra valtani? kerdezo Kezdőknek 26 2012-11-10 13:46

A pontos idő 01:03 , a GMT +1 időzóna szerint.