Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-01-23, 10:24   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Shortolni az EurUsd-t egy ilyen emelkedés után...őrültség

manualis-s-r-kereskedes-eurusd1.png

Edit:YUPPEEE, sikerült a képbeillesztés

Utoljára módosítva: Kamionos által : 2014-01-23 10:26 Oka: örömködés
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 11:19   #52 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Angolok nem fognak kamatot emelni, sem QE-t visszafogni. Semmi nem változik. Nőnek az ingatlanárak, de azt mondják h volt is honnan emelkedni. Gazdasági adatok elég jók. Azokon a napokon, amikor nem lesz erős USD long mehet ez (GBPUSD) fel.

Én egyelőre kivárok, nem tetszik h USDCHF is beesett fibo alá. Nem mondom h venném az EURUSD-t...
  Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-01-23, 15:31   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem úgy néz ki mintha az Amcsik el akarnák adni....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 16:36   #54 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Nem. Meg vannak vadulva.

Az arany ment 35 dollárt korrekció nélkül. Mi van ezekkel?
Régi 2014-01-23, 16:59   #55 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Meg is van. Délután a törökök megint aktívkodtak, mert délelőtt hiába szórták el a dollárjukat.
Sajnos úgy néz ki, hogy délután is

Ma elherdáltak 2,2 milliárd dolcsit a 35 tartalékból. Túl sok látszatja nem volt, lássuk be.
Ebből kamatemelés lesz. Méghozzá a masszívabb fajtából, mert különben a piac nem veszi komolyan.
Régi 2014-01-23, 17:20   #56 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem. Meg vannak vadulva.

Az arany ment 35 dollárt korrekció nélkül. Mi van ezekkel?
1. Indiában is választások lesznek, és kezd az ellenzék egyre erősebb lenni. Az ellenzék pedig eltörölné az aranyra újonan kivetett import szabályokat.
2. Gyengült a dollár.
3. A chart-ból kitűnik, hogy 1270 felett nagyon gyors emelkedést lehet várni. Sok stop lehet azon a környéken, és a chart jellege is teljesen megváltozik.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 18:40   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Elég xarul néz ki a forint
Matolcsy azt mondta, hogy nincs árfolyamcél, csak inflációs cél.... meglátjuk 340-nél mennyire fog izzadni a tenyere.....
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-eurhuf.lmxdaily.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 19:06   #58 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Ma elherdáltak 2,2 milliárd dolcsit a 35 tartalékból. Túl sok látszatja nem volt, lássuk be.
Ebből kamatemelés lesz. Méghozzá a masszívabb fajtából, mert különben a piac nem veszi komolyan.
Nekem kicsit sántít, hogy egy napi, átlag 3000 milliárd dollár forgalmú bankközi devizapiacon néhány milliárd dollár eladása ekkora árfolyam változást idézzen elő. Esetleg, ha ünnepnap vagy este interválna a török jegybank.
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 19:17   #59 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elég xarul néz ki a forint
Matolcsy azt mondta, hogy nincs árfolyamcél, csak inflációs cél.... meglátjuk 340-nél mennyire fog izzadni a tenyere.....
És milyen jól tartja magát HUF dollárral szemben. Biztosan Mark Mobius áll megint a vételi oldalon. 306.50-ről egy shortra befizetek...
Régi 2014-01-23, 19:23   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem kicsit sántít, hogy egy napi, átlag 3000 milliárd dollár forgalmú bankközi devizapiacon néhány milliárd dollár eladása ekkora árfolyam változást idézzen elő. Esetleg, ha ünnepnap vagy este interválna a török jegybank.
Így legalább tudják, hogy nincs értelme többször próbálkozniuk
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 19:24   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
És milyen jól tartja magát HUF dollárral szemben. Biztosan Mark Mobius áll megint a vételi oldalon. 306.50-ről egy shortra befizetek...
Reméljük nem az MNB égeti feleslegesen a pénzt
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-23, 19:36   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Reméljük nem az MNB égeti feleslegesen a pénzt
Hamarosan választások. Egy 340-es Euro árfolyam nagyon jól jönne az ellenzéknek.
Lehet a Soros besegít a maga eszközeivel és lehetőségeivel a "mentoráltjainak".
No, de ne feledjük, hogy van egy független jegybankunk, aki szerintem nem fogja veszni hagyni a jobboldali szavazatokat.
Régi 2014-01-24, 11:30   #63 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Meg van még a 3 lot? Most már picit meleg lehet a pite.
Régi 2014-01-24, 13:14   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg van még a 3 lot? Most már picit meleg lehet a pite.
A felét lezártam még 1.3644-nél. A másik fele még fut. A stoptól 20 pipre állt meg a felszúrás. Nem ez az év trédje eddig
Régi 2014-01-24, 21:07   #65 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem akarok mentegetőzni, mert semmi szükségem rá. Csak úgy eszembe jutott, hogy egy kezemen meg tudom számolni azokat itt a fórumon, akik felvállalják, hogy élesben bekötnek valamit és egyből ki is teszik. Én mindig ezt teszem, amennyire emlékszek.

Általában vagy azt látni a képeken, hogy hol kellene, vagy kellett volna belépni, vagy egy már bekötött és nyerőben futó pozit utólag kiraknak, hogy mekkora király az illető, mert megfogta a mozgást. És sokszor még ez is demoszámla, ami ugyanaz elvileg és mégis más.

4 órás chartra kötöttem, úgyhogy a kép egyáltalán nem elkeserítő. Kicsit túlvállaltam magam az igaz, mert szerettem volna a felét zárni 1.3567 környékén és a másik felét tartani 1.3370 környékéig. Amint láttam, hogy nem úgy reagált a szintre, ahogy szerettem volna, akkor feleztem és így még belefér a stoppom a 2 százalékba. Ekkora kockázatot amúgy igen ritkán szoktam vállalni. Általában beérem 1% körüli kockázattal.

Ezt csak úgy le akartam írni, ha már eszembe jutott.
Régi 2014-01-25, 08:05   #66 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Majd legközelebb jobb lesz. Akár még ez is lehet nyerő, nem sok kell hogy visszajöjjön.
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-kamionos.png  
Régi 2014-01-25, 09:52   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hát csak a gond itt van: (1.kép), engem erre emlékeztet (2.kép)
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-eurusd.lmxdaily.png   manualis-s-r-kereskedes-eurusd.lmxdaily2.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 09:57   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Meg eléggé úgy látom h most a részvénypiactól is függ h merre lesz az irány. Ha pánik van meg rossz adatok Kínából, akkor USDJPY sell, ami még nagyobb nyomást adhat az USD-re és GBP long mellett már lehet EURUSD is longba kerül.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 10:38   #69 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem akarok mentegetőzni, mert semmi szükségem rá. Csak úgy eszembe jutott, hogy egy kezemen meg tudom számolni azokat itt a fórumon, akik felvállalják, hogy élesben bekötnek valamit és egyből ki is teszik. Én mindig ezt teszem, amennyire emlékszek.

Általában vagy azt látni a képeken, hogy hol kellene, vagy kellett volna belépni, vagy egy már bekötött és nyerőben futó pozit utólag kiraknak, hogy mekkora király az illető, mert megfogta a mozgást. És sokszor még ez is demoszámla, ami ugyanaz elvileg és mégis más.

4 órás chartra kötöttem, úgyhogy a kép egyáltalán nem elkeserítő. Kicsit túlvállaltam magam az igaz, mert szerettem volna a felét zárni 1.3567 környékén és a másik felét tartani 1.3370 környékéig. Amint láttam, hogy nem úgy reagált a szintre, ahogy szerettem volna, akkor feleztem és így még belefér a stoppom a 2 százalékba. Ekkora kockázatot amúgy igen ritkán szoktam vállalni. Általában beérem 1% körüli kockázattal.

Ezt csak úgy le akartam írni, ha már eszembe jutott.
Nem kötelezhető senki, hogy az éles számlájáról posztolgasson nyilvános fórumon, de a könnyebb érthetőség kedvéért szerencsésebb, ha egy diagrammal mellékelve osztja meg az illető a hosszú távú piaci elképzeléseit, belépéseinek szintjeit, stophelyeit, végső célárát. Ez lehet fundamentális, piaci hangulat elemzés, vagy szimplán technikai analízis illetve ezek kombinációja. A közös nevező ugyan az, hagyni a nyerőket futni minél tovább a veszteségeket pedig elvágni minél hamarabb.

Lehet félreérthető volt a szándékom, de nem a belépőkre akarom kihegyezni a topikot, hanem a kilépőkre és a stophelyekre és ezek miértjére, hogy valaki demó vagy éles számlán mutatja be elképzeléseit, az számomra irreleváns.

Jómagam nem MT4 platformon kereskedek és nem CFD-n, hanem spot devizapárokon, aminek van egy olyan sajátossága a CFD-kel szemben, hogy itt minden este zárják és újra nyitják a pozíciókat és realizálják a nyereséget vagy veszteséget a napi +/- kamattal korrigálva. Ez gyakran szorulna magyarázatra, hogy miért beszélek pluszról, amikor látszólag mínuszban vagyok.Ezért előfordul, hogy ha nem vagyok figyelmetlen, akkor bekötöm ugyan azt az éles kötést MT4 demó számlán is, de általában ez el szokott maradni, mert nincs jelentősége.

Száz szónak is egy a vége, ebben a topikban az információk cseréjéről, tippekről, konkrét lehetőségekről lenne szó a swing kereskedés tükrében és remélem minél több tapasztalt trader is megosztja a gondolatait a piacról, mert néha ők se tudhatják nem-e egy kevesebb információ birtokában lévő padavántól fog új ihlettel és friss gondolatokkal gazdagodni. Mert tudjuk, olykor a vak tyúk is talál szemet és a jó trader pedig holtig tanul.
Régi 2014-01-25, 10:40   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát csak a gond itt van: (1.kép), engem erre emlékeztet (2.kép)
Azért lényeges különbség, hogy az első képen emelkedő csúcsok követték a trendvonalról visszapattanást, míg most egy duplacsúcs van. Ettől persze lehet, hogy igazad lesz.
Régi 2014-01-25, 11:04   #71 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Azért lényeges különbség, hogy az első képen emelkedő csúcsok követték a trendvonalról visszapattanást, míg most egy duplacsúcs van. Ettől persze lehet, hogy igazad lesz.
Igen, ez egy fontos különbség. Én sem tudom mi lesz, mert nem látok a jövőbe. Kicsit eső után köpönyeg, de ezt a napos képet csütörtök kora reggel észre kellett volna venni (nekem is )
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 11:04   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nézd Sawyer, semmi nem áll tőlem távolabb, mint, hogy kötelezzek bárkit bármire. Csak nekem hitelesebb, ha valaki a "pénzét" is adja a véleményéhez. Ettől persze még lehet értékes egy-egy poszt. Volt, hogy nekem is felhívta a figyelmem egy olyan helyzetre, amit magamtól éppen nem vettem volna észre.

Csak Zoli "meleg a pite" beírása eszembe juttatta, hogy egyszerűen hiányolom a vesztes pozikat (nem csak ebben a topikban, hanem az egész fórumon).
Azt érzem, hogy mindenki fél attól, hogy nehogy kiderüljön, hogy neki vesztes pozija van/lesz. Értem én, hogy manapság főleg elítélendő a vesztes szerepnek még a látszatát is kerülni, de a tőzsdén ez nem vezet sok jóra.
Vesztes pozik mindig mindenkinek lesznek és nincs benne semmi rendkívüli. Remélem átment, hogy mit akartam ebből kihozni.
Bocs, hogy offoltam...

A belépő, kilépő, stop kéz a kézben jár. Majd igyekszek tp-t és figyelt szinteket is írni, ha posztolok valamit. Bár igaz, hogy az én stoppom inkább vészstopnak van a váratlan eseményekre és inkább az árfolyammozgástól függően menedzselem a pozit.
Régi 2014-01-25, 12:30   #73 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Csak Zoli "meleg a pite" beírása eszembe juttatta, hogy egyszerűen hiányolom a vesztes pozikat (nem csak ebben a topikban, hanem az egész fórumon).
Azt érzem, hogy mindenki fél attól, hogy nehogy kiderüljön, hogy neki vesztes pozija van/lesz. Értem én, hogy manapság főleg elítélendő a vesztes szerepnek még a látszatát is kerülni, de a tőzsdén ez nem vezet sok jóra.
Vesztes pozik mindig mindenkinek lesznek és nincs benne semmi rendkívüli. Remélem átment, hogy mit akartam ebből kihozni.
Szerintem, ha Archenius Zooli a pités beírását iróniának szánta volna, akkor valószínűleg egy smile-t rakott volna a mondata végére, hogy jobban érezd magad, de lehet tévedek.
Mindenkinek vannak vesztes pozíciói, de ezek publikálása nem a legjobb reklám lenne különösen annak, aki oktatásra adta a fejét és a szabadidejét.

Más. Brókeremnél éves devizapiaci kitekintő lesz hétfőn egy webinár formájában, ha érdekel ITT regisztrálhatsz és aki meghallgatja, annak kíváncsian várom a véleményét, ellenvéleményét az elhangzottakkal kapcsolatban.
Régi 2014-01-25, 12:57   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezért nem szeretem a fórumot, mert nem az megy át, amit az ember szeretne. (Vagy csak rosszul fogalmazok!?) Semmi bajom Zooli hozzászólásával, csak elindított egy gondolatot, amit mindenkire érvényesnek érzek.

Egyébként pedig ha egy leendő nebuló látja az érem mindkét oldalát és a nyerő/vesztő pozik arányát, mértékét, akkor annál nincs jobb reklám szerintem. Biztos nem mennék olyanhoz tanulni, akinek "csak" nyerő trédei vannak.
De még egyszer mondom, a hozzászólást nem Zoolinak címeztem vagy éppen Neked, hanem csak beugrott és leírtam. De itt be is fejezem, nehogy más is félreértse és sértődés legyen még a végén.
Köszi a webinárt, lehet, hogy megnézem. Hátha hozzátesz valamit a képhez, amit már kialakítottam magamban. Bár jellemzően minden elemző ugyanazokat látja. Nem szeretnek kilógni a sorból, mert akkor később tudják azt mondani, ha másképp alakul, hogy mindenki más is így látta
De asszem egy kicsit negatív vagyok ma Még jó, hogy hétvége van...
Régi 2014-01-25, 13:09   #75 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Elnézést! Nem bántás, vagy kötözködés volt a kérdés.
Majd teszek fel vesztő kötéseket is.
Régi 2014-01-25, 13:36   #76 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Zooli sztem nem a rosszlindulatáról híres

Jó lenne pár olyan topik, ami csak 1-1 devizapárral foglalkozik. Elég nagy már itt a káosz....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 14:52   #77 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg eléggé úgy látom h most a részvénypiactól is függ h merre lesz az irány. Ha pánik van meg rossz adatok Kínából, akkor USDJPY sell, ami még nagyobb nyomást adhat az USD-re és GBP long mellett már lehet EURUSD is longba kerül.
Az USA indexek több, mint 2%-os esésének ellenére, szerintem elég jól tartotta magát az Euró US dollárral szemben, amit én az erős vásárlóerő jelenlétének tudok be.
Technikailag se indokolt még short pozikat felvenni hosszútávra. Az arany és az energiahordozók árai is emelkedőben,az indexek is erős napos támasznál, könnyen folytatódhat a dollár gyengülés, de nem föltétlen a Yen-nel szemben.
Régi 2014-01-25, 15:05   #78 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Még pont nem egyértelmű mi akar ebből kisülni...

USD index hosszútávon olyan mintha hosszútávon longra állna, (most épp esésben) arany is pont 1267 felett zárt. EURUSD és GBPUSD longra áll, ha adni fogják a részvényeket, akkor USDJPY is sell. DAX esett pénteken vagy 300 pontot...
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-usdollardaily.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 15:14   #79 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Érdekes, hogy ezt még magad is írtad
Nem azért h okoskodjak, de szerintem ez egy tipikus pszicho csapda:

Az embernek van egy elképzelése, hogy hol szeretne eladni egy eső trendben, majd egyszercsak azt látja, hogy az ár "sokkal jobb helyen van" mint amit várt volna. Közben pedig ugye nem erről van szó, mert ha egy trading pitben lennénk akkor hallanánk ahogy mindenki őrült módon órdít h buy buy buy.... az ilyenbe beleadni elég veszélyes. Mondhatnám h értelmetlenül bátor. Én is csináltam már sokszor ilyet, de nem szabad....

Limittel akkor szeretek eladni ha az ár egy erős ellenállás alatt oldalazik 10-20 pipre és a legjobb árat szeretném kapni, stop 10-20 ponttal az ellenállás fölé... vagy ha szépen trendel lefelé az ár és tudom h kijön egy hír, ami megmozgathatja a piacot, de nem többet mint 30-40 pipet, akkor berakhatok beszállásra kicsit távolabb is limitet.

Beleadni marketen egy emelkedésbe olyan mintha valaki farkas szemet nézne egy ász-szervával.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 15:27   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Még pont nem egyértelmű mi akar ebből kisülni...
Ezzel egyetértek, de ha SP500 indexet megnézed, akkor 1772-es szinttől elég erős a vételi szándék, ha jövőhéten újra megveszik, akkor folytatódhat az EURUSD long trend, de min. egy oldalazás.

Másik kedvenc˝indikátorom˝ az USDNOK kereszten is elég zavaros a kép. Vajon melyik irányba lesz a kitörés? Elég sok a bizonytalanság...
Régi 2014-01-25, 16:03   #81 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 514
Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Dvit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most lehet baromira égő kérdésem lesz, de vállalom, jó pap holtig tanul alapon.. sp500 emelkedik, akkor nem a dollárnak kellene erősödnie euroval szemben? Miért e/u long?
Dvit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-25, 17:54   #82 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Az embernek van egy elképzelése, hogy hol szeretne eladni egy eső trendben, majd egyszercsak azt látja, hogy az ár "sokkal jobb helyen van" mint amit várt volna. Közben pedig ugye nem erről van szó, mert ha egy trading pitben lennénk akkor hallanánk ahogy mindenki őrült módon órdít h buy buy buy.... az ilyenbe beleadni elég veszélyes. Mondhatnám h értelmetlenül bátor. Én is csináltam már sokszor ilyet, de nem szabad....

Limittel akkor szeretek eladni ha az ár egy erős ellenállás alatt oldalazik 10-20 pipre és a legjobb árat szeretném kapni, stop 10-20 ponttal az ellenállás fölé... vagy ha szépen trendel lefelé az ár és tudom h kijön egy hír, ami megmozgathatja a piacot, de nem többet mint 30-40 pipet, akkor berakhatok beszállásra kicsit távolabb is limitet.

Beleadni marketen egy emelkedésbe olyan mintha valaki farkas szemet nézne egy ász-szervával.
Nem vitatkozni akarok, mert nincs értelme (ahány trader annyi stratégia), de az idősíktól is függ ki milyen trendet lát (például a USDJPY-t hogy látjátok, mert nekem még mindig egy felfelé menő trendben van, mert én a hetes és napos chartok alapján kereskedek, de sok m5-n kereskedő embernek ez a pár komoly down trend-ben van). Másodszorra, értem, hogy a legtöbb helyen a trenddel szembeni kereskedést az ördög művének tekintik, de ez sem feltétlenül igaz. Ha nem használunk tőkeáttételt (vagy legalábbis nem sokat) akkor nem feltétlenül hülyeség egyfajta martingale-grid stratégia, ahol megpróbáljuk állandóan javítani az átlag árunkat amíg végre a piac megindul az áltlunk elgondolt irányba. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs megszabott stratégia és fix risk management, csak egy kicsit dinamikusabb (ie változik a sl szint az átlagár és pozició méret függvényében). És ezzel sem azt mondom, hogy fade every trend, de amikor valami nagyon elszállt egy irányba akkor érdemes a másik oldalon beszállni. Példának kedvéért ha jövő héten az AUDUSD lecsusszanna 82-83 köré az egy sokkal jobb vétel lenne azon a ponton mint eladás, legalábbis az én szememben.

Mégegyszer, ezzel nem azt mondom, hogy a Ti kereskedési stílusotok nem jobb mint az enyém, csak azt akartam kihozni hogy sokféleképpen lehet lenyúzni az állatot.
Régi 2014-01-25, 18:34   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Röviden csak annyit, hogy ott volt a szint, amit néztem. 3 napja linkeltem ezt a képet, most már érdekesebb.

manualis-s-r-kereskedes-eurusd.png

1.3232-őt már akkor bejelöltem, úgyhogy benyitottam, amikor elérte. Ennyi. Nem jött olyan hír, ami miatt ne tettem volna. Meg volt a napi ATR. És gondoltam csak a törökök miatt esett a dollár. Erre délután rátettek még egy lapáttal. Ki gondolta volna? Előfordul.
Meddig is szúrt fel az ár? Mit ad isten pipre pontosan a piros erős szintig. Szóval a szintek, amiket figyelek nem légből kapottak, de ezt magamnak már nem kell bizonygatnom./ Hiszek benne, mint Jano a villákban/ Az meg, hogy ki hogyan kereskedi le, az teljesen egyéni. Ahogy mondtam már neked ilyenkor arra számítok, hogy legalább a beszállóáramat kb. 80 százalékban visszateszteli. Nekem inkább legyen nagyobb lebegő mínusz, mint hogy 10-40 pippes stoppomért izguljak 4 órás charton, hogy vajon felszúr-e és kivesz, mielőtt kiderül, hogy működött-e a szintem.
Most legalább egyértelműen látom, hogy a szintre nem reagált, úgyhogy keresem a nullás, vagy a kis plusszos kiszállást. Ha elesik a piros is, akkor go long és az új csúcs.
Régi 2014-01-25, 18:51   #84 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most lehet baromira égő kérdésem lesz, de vállalom, jó pap holtig tanul alapon.. sp500 emelkedik, akkor nem a dollárnak kellene erősödnie euroval szemben? Miért e/u long?
Ugyan az van, mint a devizapároknál. Nyereség-veszteség a devizapár második tagjában képződik, csak itt eszközök vannak az elő tagban. Részvény, kötvény, index, energiahordozó, stb.
Arany fel --> Dollár le.

A Fed havi 85 milliárd (frissen nyomtatott) dollár értékben vásárol amerikai állam kötvényeket, hogy így élénkítse az amerikai pénzpiacokat, olcsó tőkét juttatva a rendszerbe. Januártól ezt 75 milliárdra csökkentik, valószínűleg ezt árazza most a piac.
Régi 2014-01-25, 19:05   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

De, ha kevésbé hígítják a dollárt januártól, akkor erősödnie kellene, vagy nem?

Éppen ezért nem rajongok a "ha az x instrumentum emelkedik, akkor y-nak esnie kell" elméletekért. Vannak időszakok, amikor a korreláció egyértelmű egy ideig, máskor meg pont ellentétes. Ha fundamentálisan alá tudjuk támasztani, akkor már lehet értelme.
De akkor is ahhoz, hogy y-t le tudjuk kereskedni ez alapján, ahhoz tudni kellene, hogy x emelkedni fog, vagy esni. Szóval alapból nem vagyunk előrébb azzal, hogy két chartot figyelünk egy chart helyett. Vagy rosszul gondolom?
Régi 2014-01-25, 19:18   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az idősíktól is függ ki milyen trendet lát (például a USDJPY-t hogy látjátok, mert nekem még mindig egy felfelé menő trendben van, mert én a hetes és napos chartok alapján kereskedek, de sok m5-n kereskedő embernek ez a pár komoly down trend-ben van).
USDJPY egyértelműen emelkedő, de szerintem egy korrrekciós fázisban vagyunk épp. Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.
Régi 2014-01-25, 19:31   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
USDJPY egyértelműen emelkedő, de szerintem egy korrrekciós fázisban vagyunk épp. Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.
Kép lemaradt!
manualis-s-r-kereskedes-usdjpymonthly.png
Régi 2014-01-25, 19:44   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Márciustól jön az ÁFA módosítás náluk, ami indokolttá teheti, hogy rápakoljanak majd még a lazításra. A képen is nekem az látszik, hogy éppen visszateszteli a kék vonalat. Februárban még szerintem megszúrja a szintet. Ha nem zár alá, akkor irány észak. Már alig bírom kivárni, hogy longolhassam Hacsak nem történik valami nagyon váratlan, akkor idén meg lesz a 112.
Régi 2014-01-25, 19:49   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
De, ha kevésbé hígítják a dollárt januártól, akkor erősödnie kellene, vagy nem?
85 milliárd dollárról 75 milliárdra csökkentik a havi eszközvásárlási keretet. Ez szerintem nem jelent egyet azzal, hogy felhagynak a monetáris politikájukkal és az eddig felfújt lufit hagynák kipukkadni.

Az index chart mozgások csak az adott deviza erejéről adhat némi információt, hogy melyik deviza kereszt hogyan követi azt le az számomra se kiszámítható.
Régi 2014-01-25, 21:17   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
A Fed havi 85 milliárd (frissen nyomtatott) dollár értékben vásárol amerikai állam kötvényeket, hogy így élénkítse az amerikai pénzpiacokat, olcsó tőkét juttatva a rendszerbe. Januártól ezt 75 milliárdra csökkentik, valószínűleg ezt árazza most a piac.
Ezt már december óta tudni lehet. Meg azt is h szinte biztosan fognak vágni, mert a munkanélküliségia adat is jó lett. Ez már nem hír értékű. Vágnak, de nyomtatnak is egy csomót? Igen. Akkor miért lenne jó a dollár?

Idézet:
Nem tudom mi a terve a BoJ-nak, de talán még folytatják a korábbi agresszív monetáris politikát és tovább gyengül a Yen, mert a korábban meghirdetett 2 % inflációs céljukat még nem érték el.
Amíg nincs elérve a 2%-os inflációs cél nyomtatni fognak. Se többet sem kevesebbet. Viszont ha Kínából jönnek a rossz adatok meg beüt a a rosszkedv a részvénypiacokon, akkor nem lesz más mint eladni a Nikkeit és venni rajta a YEN-t. (Mert nincs egészséges kötvénypiac, de ezt már elég sokszor leírtam).

Elvileg a Japán gazdaságnak a 110 már nem jó és pénteken beszélték is h a yen "már túl gyenge" de igazából nincs hivatalos árfolyamcél. Azért örülnének ha 100 maradna.... a pénznyomtatással eddig a teljes pénzkészletet közel 50%-al bővítették ki (árfolyam 80-ról indult, ennek a 150% 120 lenne, de az amcsik is nyomtattak egy csomót...) Jó lesz még ez az USDJPY long, csak essen most még be egy kicsit

A kérdés az h az EU hogyan akar fellépni a túl alacsony infláció ellen. Ha kamatot vágnak, akkor az Amcsik is és az megint nem jó (ezzel már bepróbálkoztak pár hónapja), pénzt nyomtatni meg megint nem nagyon akarnak v tudnak, sőt most utoljára még a deflációt is tagadták, pedig másról sem lehet hallani. Amíg nincs valami konkrétabb fellépésük ezügyben, EUR megint long.

Angolok rebesgették h emelni fognak a kamatokon - persze nem lesz belőle semmi - sem a QE-n nem változtatnak. Ez ugye bearish, viszont a gazdaság elvileg egyre jobban teljesít, ami inkább bullish.

Ausztráliából nem jönnek jó adatok, először 8500-re akarták lebeszélni az árfolyamot, mostmár 8000-ra. Szerintem elég pofátlanság h így megmondják hol kéne az árnak lennie, de majd a piac eldönti, hogy mennyire akarnak ennek igazat adni. A szotri ugye az volt, hogy majd kamatot is vágnak, hogy ezt elérjék, de ilyen nem lesz, mivel az infláció látványosan NŐ. Sőt NZD kamatemelést már előre megmondták h esedékes lesz....

Ehhez még hozzájön h mennyire fogják tartalékvalutának tekinteni az USD-t.

Érdekes h az elmúlt hetekben USDCHF többett emelkedett, mint amennyit az EURUSD esett, viszont amikor jött a fordulós nap csütörtökön, újra a frank lett a favorit. Ha pánik van, akkor mégis látszik h ki miben szeretné tartani a pénzecskéjét
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-26, 14:12   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sőt NZD kamatemelést már előre megmondták h esedékes lesz....
Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.
Régi 2014-01-26, 14:41   #92 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Köszi a részletes fundamentális kitekintőt, még próbálom emészteni az olvasottakat, nem teljesen tiszta pl., hogy miért jó a new zealandi gazdaságnak a kamatemelés, holott már így is nagyon erős a devizájuk. Egyedül az export bevétel növelésére tudok gondolni.

Az NZDUSD chart hetesen ennek ellenére az emelkedés hanyatlását mutatja erősen... 1-29-én lesz a következő kamatdöntő ülés, kíváncsian várom, hogy tényleg emelnek-e.
Nem fognak még. Csak később...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-27, 02:06   #93 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
A kamatdöntő ülés tényleg érdekes lehet, én is kíváncsi vagyok mikor jön rá a RBNZ, hogy nem kéne elkapkodniuk a kamatemelést. Igen, az ingatlanpiacuk kicsit túl meleg, de ugyanakkor a két legnagyobb kereskedelmi partnerjuk nagy bajban van (1.Kína 2.Ausztrália), és a világgazdaság általánosságban lassul.
Szerintem az AUDNZD lehet hogy csak momentumból lemegy 1-ig, de annál tovább nagyon nehéz lesz lenyomni.
Régi 2014-01-27, 05:07   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak egy kis javítás, az erősebb valuta rombolja mint az export bevételeket (ha visszaszámítják NZD-re) mint pedig a versenyképességet.
Nem látom néha a fától az erdőt, kicsit belezavarodtam az NZDUSD keresztbe, mert itt a gyengébb deviza van az első tagban, ez okozott némi fogalom zavart.

Persze, hogy csökken az export bevétel, ha erősödik a deviza, pl. ha eladjuk az olaszoknak a magyar tejet, minél gyengébb a Forint az Euróhoz viszonyítva (mint a jelenlegi helyzet), annál nagyobb árbevétellel számolhatnak az exportőrök(és nem a termelő). Az importőr és a deviza hiteles az előzőek inverze.

Úgy kalkulálom, hogy cirka négy-öt év és feljövök a Ti (XXX, GP57,Kami, stb.) szintetekre fundamentumokban.... Köszi a helyreigazítást!
Régi 2014-01-29, 12:58   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum
Régi 2014-01-29, 14:23   #96 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 8
ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jelentem, az EURUSD visszajött a beszállómért, az USDHUF pedig éppen megcsinálta a célárat. Kiszálltam, hogy majd visszaszállok fentebb, de kicsit erős a momentum
Biztos megzavartad őket valami félelmetes villával!
Régi 2014-01-29, 15:08   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Gratulálok! Türelem játék volt.
USDHUF hozta az elképzeléseimet, amit már egy héttel korábbi posztban felvázoltam(korrekció 221-221,50-ig, majd irány észak), de lemaradtam róla, mert egy bull gyertyát még várnom kellett naposon, de ez ma elég nagyra sikerült. D1 belépőknek ez a hátránya, hogy a jó belépők nem várnak meg. Majd a visszaútra befizetek.

EURUSD-on továbbra is csak long beszállók jöhetnek szóba, főállás mellett marad a délutáni daytréding, persze a Vedd és tartsd szemlélet alapján.
Régi 2014-01-29, 16:34   #98 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Szép!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-29, 19:44   #99 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Meg is van. Délután a törökök megint aktívkodtak, mert délelőtt hiába szórták el a dollárjukat.
Sajnos úgy néz ki, hogy délután is

Meggyütt. Kicsit későn, mert az Ironos számlámat elfüstölte a gyengülő líra Kérdés, hogy mennyi hatás marad a mai FED döntés után? Vannak kétségeim...de egyenlőre tartom.
Régi 2014-01-29, 20:05   #100 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

FED-re eladták a részvényeket, de USD-t le sem xarták. Holnap keresni fogom az USD sellt.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 19:28 , a GMT +1 időzóna szerint.