Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Swing és/vagy long term kereskedések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-04-04, 10:55   #301 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Ja.... 3700-en van a trendváltás szintje lefelé, mai NFP vagy megcsinálja vagy nem.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 10:59   #302 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Erről mi a véleményetek?
benne van, támaszokon figyelni a PA-t lefelé
most is azon csücsül, + fibo 50
beszállni most nem mernék, du usa adatok, csinálnak egy olyan trükköt mint tegnap, repül mindenki
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-04-04, 13:47   #303 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megy a szenvedés Elvileg 3700-re ki van írva egy opció. Az a kérdés 16:00 után mi lesz.... de előbb utóbb el kéne adni szvsz. Azon se csodálkoznék ha majd csak jövőhéten....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-04, 18:33   #304 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megvolt az 50 pipes mozgás és már vége is dolognak erre a hétre. Elképesztő mennyire kicsik lettek a napi ATR-ek.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-05, 14:05   #305 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megvolt az 50 pipes mozgás és már vége is dolognak erre a hétre. Elképesztő mennyire kicsik lettek a napi ATR-ek.
Majdnem az összes action az FX piacokon kívül történik mostanában. FX és interest rate piacok tényleg halódnak, részvény indexeken van szép mozgás meg az árupiacokon (az árupiacokra mindig lehet számítani egy kis volatilitásra).

Szerintem ez a szinkronizált pénznyomtatás az oka a jelenségnek, meg hogy az összes nagy jegybank/kincstár kéz a kézben veszi eladja egymás valutáját meg kötvényeit.

De tényleg elég gyötrelmes, hogy a EUR még 100 pipet se tud mozogni egy nap alatt. Ez a vol contraction persze azt eredményezi, hogy az összes játékos nagyobb kenést alkalmaz, ami meg fogja hozni a kitörést ebből a helyzetből, csak várjuk kivárni.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-05, 15:38   #306 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Így van, nincs rendes funda mozgatóerő. Stabilitás 4ever
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-14, 12:34   #307 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Megért volna egy dupla tételt
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-euraud.lmxm15.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 11:29   #308 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Hírnév szint: 7
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most, hogy a daytraderek elfogytak a topikból, nyugodtan beszélgethetünk a hüve...., akarom mondani a támaszokról illetve ellenállásokról.

Csökkent a trend a chartok posztolása területén, ezért heti egy-két diagrammal próbálok hozzájárulni ezen trend megfordításához, persze némi hátsó szándékkal...(privát swing partykhoz keresek partnert a további közös fejlődés reményében, egyedül uncsi)

Techn. alapok: kezdetek HWT, majd J16( jarroo mester) + market analízis+ pici COT analízis és egy csipetnyi funda( ez utóbbi folyamatos fejlesztés alatt)

GU chart, különösebb litániát nem fogok írni, szerintem egyértelmű milyen irányban és melyik szintekről keresek belépőt.

MLS= Monthly Low Support
MHR=Monthly High Resistance
MLCS=Monthly Low Close Support
MHCR=Monthly High Close Resistance

és így tovább...
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-gbpusdmonthly.png   manualis-s-r-kereskedes-gbpusdweekly.png   manualis-s-r-kereskedes-gbpusddaily.png  

manualis-s-r-kereskedes-gbpusdh1.png  
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 11:47   #309 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A ződ vonal, ami megfordítja a dollármilliárdok folyóját
  Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 13:44   #310 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 261
Hírnév szint: 6
senegye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.senegye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most, hogy a daytraderek elfogytak a topikból, nyugodtan beszélgethetünk a hüve...., akarom mondani a támaszokról illetve ellenállásokról.

Csökkent a trend a chartok posztolása területén, ezért heti egy-két diagrammal próbálok hozzájárulni ezen trend megfordításához, persze némi hátsó szándékkal...(privát swing partykhoz keresek partnert a további közös fejlődés reményében, egyedül uncsi)

Techn. alapok: kezdetek HWT, majd J16( jarroo mester) + market analízis+ pici COT analízis és egy csipetnyi funda( ez utóbbi folyamatos fejlesztés alatt)

GU chart, különösebb litániát nem fogok írni, szerintem egyértelmű milyen irányban és melyik szintekről keresek belépőt.

MLS= Monthly Low Support
MHR=Monthly High Resistance
MLCS=Monthly Low Close Support
MHCR=Monthly High Close Resistance

és így tovább...
Ha már font-dollár, akkor: mi a közös a jelölt gyertyáknál?
(...és nem is szűrtem, csak jelöltem)
Ja, most nézem, egy kiváló lehetőséget nem is jelöltem - pedig azt be is kötöttem anno.
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-2014-06-22_143400.png  
senegye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 15:04   #311 (permalink)
Szenior tag

Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
senegye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha már font-dollár, akkor: mi a közös a jelölt gyertyáknál?
(...és nem is szűrtem, csak jelöltem)
Ja, most nézem, egy kiváló lehetőséget nem is jelöltem - pedig azt be is kötöttem anno.
Légy üdvözölve,

Az a közös, hogy a jelzett gyertya vagy zöld vagy piros színű, illetve talán még az, hogy elnyeli az előző gyertyát? Ez utóbbi csak tipp!

Ha le van tesztelve és hosszú távon életképes a módszer,akkor nem lehet semmi probléma, hogy gyertya szignálokra lépsz be. Én kicsit más irányba indultam el a HWT-s alapokkal, mégpedig, hogy a szabályozott piac milyen nyomot hagy a devizapiacon és ezen ismeretek alapján kis kockázatú belépőket keresni napos idősíkon max. 3% DD-nal a teljes tőkére vetítve,min. 30-40%-éves hozammal, legalább három éven át. Napos idősíkon ez a célkitűzés, ezért is vagyok nagyon válogatós.

Kis tőkével ez az évi 30-40% kevés lenne az üdvösséghez, ezért megélhetési kereskedésre marad a daytrade elsajátítása swing alapokra, perces-ötperces belépőkkel, olyan sindleresen, pda-san, n3d-sen ˝egyszerűen˝ 200-300 R-es trédekkel, de ehhez még szokni kell a több egymást követő bukó sorozatot belépéseknél, plusz nem hátrány, ha fő műsor időben többet gép előtt tudnék tartózkodni.
Régi 2014-06-23, 23:12   #312 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Szeretem ezt a topikot, mert jó visszanézni, hogy az ember mit látott jól vagy rosszul korábban. Utoljára február 10-15 között írtam ide és egész jól beletrafáltam az EURAUD és az EURCAD shortba.

A következő napokra-hetekre egyenlőre erősorrendet írnék, aztán majd rakok fel képeket is.

Erősödés: JPY, EUR, CAD, AUD
Gyengülés: GBP, NZD, és egy kicsit kilóg, de indexek.

Dollárral szokás szerint nem tudok mit kezdeni. Számomra kérdőjel.

EURAUD még mindig jónak tűnik shortra, amíg le nem ér az 1.42 körüli szintig. De ha tényleg GBP gyengülni fog, akkor inkább azzal párosítanám.
CAD-nál én várnék egy visszatesztet H4en. USDCAD-nál pl a korábbi letörési szint 820-nál jónak tűnik.

A legígéretesebbnek egyenlőre szigorúan technikai alapon az EURGBP long és a GBPCAD short tűnik a következő hetekre. A hír meg majd érkezik hozzá szokás szerint.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-24, 20:24   #313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Szeretem ezt a topikot, mert jó visszanézni, hogy az ember mit látott jól vagy rosszul korábban. Utoljára február 10-15 között írtam ide és egész jól beletrafáltam az EURAUD és az EURCAD shortba.

A következő napokra-hetekre egyenlőre erősorrendet írnék, aztán majd rakok fel képeket is.

EURAUD még mindig jónak tűnik shortra, amíg le nem ér az 1.42 körüli szintig. De ha tényleg GBP gyengülni fog, akkor inkább azzal párosítanám.
CAD-nál én várnék egy visszatesztet H4en. USDCAD-nál pl a korábbi letörési szint 820-nál jónak tűnik.

A legígéretesebbnek egyenlőre szigorúan technikai alapon az EURGBP long és a GBPCAD short tűnik a következő hetekre. A hír meg majd érkezik hozzá szokás szerint.

Nyilvános mentális napló vezetésnek is tekinthető a posztolás, nem lehet tudni épp milyen kommentár formájában jön az ihlet, ami akár gyökeresen megváltoztathatja az addig kialakított képünket a piacról. És jó, ha a fejünkben lévő hangon kívül más vélemény is szélesíti a tudásunkat.

Legkésőbb hétvégén én is csatlakozok a posztoláshoz, nemrég vetettem bele magam a napon belüli éles kereskedésbe és még úgy izgulok kereskedés közben, mint kezdő **** a gőzfürdőben. Ma a piac győzött, kicsit fáj is mert nem volt kíméletes. Napos TF-en kereskedve legalább sokkal több idő van feldolgozni a vesztes trédeket.

Érdeklődéssel várom a hozzászólásaid!
Régi 2014-06-27, 09:47   #314 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ebből mi lesz? NZD valóban gyengülni fog vagy csak a hónap végére való tekintettel zárják a long pozíciókat? Passz
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-gbpnzdweekly.png   manualis-s-r-kereskedes-gbpnzddaily.png  
Régi 2014-06-27, 09:57   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

AUDNZD kereszten is valami hasonló.
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-audnzddaily.png  
Régi 2014-06-27, 10:05   #316 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

USDJPY kereszten szépen kitart a hetes támasz, ha ma se töri át a szintet, akkor jövőhéten Yen gyengülésre fogok spekulálni, mert nem szívesen kötnék a BoJ ellen. Habár magas lett a Japán infláció, érdekes lenne ha tovább gyengítenék a Yent, még a végén átesnek a ló túloldalára.
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-usdjpy.jpg  
Régi 2014-06-27, 12:25   #317 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Most jön majd az része a történetnek, hogy magas az infláció, de rájönnek, hogy az a nagy büdös semmire elég De nem akarok belemenni itt fundába...
Régi 2014-09-08, 09:17   #318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés. Ha nem haragszotok, akkor képek nélkül.
A fentieket megjátszottam, ahogy írtam.
EURUSD-nél kétszer is próbálkoztam longgal. 1.35-nél és 1.3350-nél. Aztán látva a funda híreket (öngól szankciók, recesszió) elengedtem a sztorit. 200 pip bánta a próbálkozást.

jen nem nagyon mozog. továbbra is hagyom.

USDCADnál zártam a longokat 820-nál és fordítottam. Egyenlőre nem tudja, hogy merre menjen.

GBPCAD szépen teljesít. GBP viszi a vállán a történetet. CAD egyenlőre semmit nem tesz hozzá.

GBPAUDnál hasonló a helyzet.

De szépen teljesítettek. Ma zárom 800 és 1000 pip haszonnal. Egyenlőre pihentetem őket.

EURGBP pipre ott van, ahol a posztom idején. Tartom. 150-200 pipet szeretnék belőle kicsalogatni.

USDHUF short, amibe belefogtam ma. Ha még ellennem megy, akkor 245-nél még egy adaggal megkínálom. Célár1 238, célár2 232.
Szerintem megérett a helyzet egy dollár gyengülésre. A pénteki ADP hír már jelzi, hogy azért fellendülés ide vagy oda, azért ott sincs kolbászból a kerítés még. Ráadásul a FED szerintem ezzel a QE leépítéssel kifogja a vitorlából a szelet.

Jah... majd elfelejtettem. DAXot nyitottam 10000-en és zártam 9200-nál. 9580-tól újra benne vagyok. Részemről jöhet a fekete október A történelmi csúcsig nyugodt vagyok. Ott majd újra gondolom, ha elmegy addig. SP is 2000-en, ami erős szint neki. De szerintem Európában nagyobb a gáz, ezért DAX short továbbra is.

Összességében jól sikerült a nyár. Remélem nektek is.
Pipekben gazdag őszt!
Régi 2014-09-08, 12:57   #319 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kamionos, köszi az összefoglalót, hasznos és érdekes volt.
Az eredményekhez meg egy nagy gratula! Szép munka!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-09-26, 15:17   #320 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
EURUSD-nél kétszer is próbálkoztam longgal. 1.35-nél és 1.3350-nél. Aztán látva a funda híreket (öngól szankciók, recesszió) elengedtem a sztorit. 200 pip bánta a próbálkozást.
Lehet, hogy lassan érdemes lenne megpróbálkozni egy újabb EURUSD longgal. Kb. 1.26 és 1.28 között van egy igen messzire visszanyúló hetes ppz, az EUR már vagy egy hónapja túladott, az USD meg ugyan ennyi ideje túlvett, a kereszt kb. 5 hónapja esik... És a Holló óta tudjuk, hogy "Örökké nem eshet".
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-03, 19:58   #321 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lehet, hogy lassan érdemes lenne megpróbálkozni egy újabb EURUSD longgal. Kb. 1.26 és 1.28 között van egy igen messzire visszanyúló hetes ppz, az EUR már vagy egy hónapja túladott, az USD meg ugyan ennyi ideje túlvett, a kereszt kb. 5 hónapja esik... És a Holló óta tudjuk, hogy "Örökké nem eshet".
Hogy elbeszélgessek magammal: EURUSD-n 1H-s garfikonon kedden a 14 órás gyertyánál volt egy jó beszálló a várt longra. Igaz, már 1.26 alatt, de csak egy kicsivel, és ennyire lehetünk rugalmasak Mit mondjak, sok nem volt benne, csak egy kis korrekcióra futotta. Aznap 40-45 pipet lehetett elcsípni, a türelmesebbek csütörtök estére megfoghattak 100-110 pipet, de ezt nem hiszem, hogy ezt sokan kivárták volna.
Ma este a 19:00-ás gyerttyánál is be lehetett volna szállni, de én péntek este már nem lépek be, a hétvége mindig tartogathat meglepetéseket
Csatolt kicsinyítések
manualis-s-r-kereskedes-eurusd.jpg  
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-07, 17:24   #322 (permalink)
Szenior tag

ambrika logója

Hely: Jelenleg a Balcsi alsó végénél.
Összes hozzászólás: 224
ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.ambrika már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én most pénteken nyitottam fölfelé 251x-255x környékén. 285x-295x környékére várom, legalább 2 W1 zölddel, utána FOMC, tapírt kinyírják, EU tovább le...
ambrika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-30, 07:44   #323 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Köszi Capitano! Van, hogy jobban megy, máskor kevésbé. Akárcsak egy vállalkozás.

Az ősz nálam a TP1-nél felezésről és aztán kistoppolódásról szólt.

USDHUF éppen megcsinálta a TP1-et, aztán a másik fele kistoppolt. Most ismét benne vagyok. Év végére szerintem kell az erősebb forint Vargáéknak, hogy látszódjon a "kedvezőbb adósságpálya". Aztán jövőre további forintgyengülésre számítok, hogy azért ne zúgolódjon már a tömeg az erősebb forint miatt a forintosítás után. Persze, hogy mennyire sikerül ezt így keresztülvinni az kérdés. De szerintem Orbánék elég kreatívak ebből a szempontból.

USDCAD-ot kidobtam 250 pip minusszal, mert minden funda ellenem szólt, úgyhogy nem erőltettem tovább.

A Daxi szépen teljesített. Szintén első céláras volt 8500-nál. Sosem csináltam még rajta 1000 pontot, úgyhogy öröm és boldogság- Sajnos a másik fele szintén kistoppolt. De ez teljesen érthető az európai pénznyomtatás miatt. Mintha ezek direkt váltásban nyomták volna az amcsikkal. Emiatt hagyom is egyenlőre. 1-2 napos longokat nyomok rövid távon, amikor úgy adódik.

Ezen okok miatt nem is erőltetem az EURUSD longot. Igazából várom a kedvező belépési lehetőségeket shortra és TP1 1.2 lesz. De jelenleg eléggé túladott. De ez az oldalazás kezd korrekciószagú lenni

Technikai kép alapján hónaposon szép támasznál van az EURCAD és szép volt a megelőző mozgás is, úgyhogy longolom. Bízom egy rövid EUR korrekcióban és az olajár miatti várható rosszabb CAD adatokban a következő időkben. Az elképzelésem 1.4 fölött él. Céláram nincs is. Menet közben döntöm el majd, hogy meddig tartom.

Nyitottam 1200-on arany shortot. Szeretném vele látni az 1000-et első körben. Egyenlőre jól indult el. Az egyetlen instrumentum, amire tervezek poziráépítést.

Sajnos a jenrallyból megint kimaradtam. És nem szokás neki korrekciót csinálni én meg nem vagyok olyan, hogy mozgó vonatra ugorjak fel.
H1-en néha megcsípek rajta egy-egy 30-50 pipes mozgást trendirányba, de ennyi. Nem az én pályám.

Az ősz nekem mindig elég gyenge. Idén legalább volt némi nyereségem.

Pipekben gazdag telet mindenkinek!

Jah...és nem birizgáljátok a gépet dec 20 és szilveszter között!
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 05:45 , a GMT +1 időzóna szerint.