Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Technikai elemzés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-31, 02:54   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 8
Desault a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Technikai elemzés

Szóval az a helyzet, hogy technikai elemzést szeretnék megtanulni, de idáig nem találtam értelmes segítséget neten, és hátha ti tudnátok esetleg linket adni, vagy elmesélni ti hogyan tanultátok meg?!
Desault nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-31, 08:35   #2 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Desault eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szóval az a helyzet, hogy technikai elemzést szeretnék megtanulni, de idáig nem találtam értelmes segítséget neten, és hátha ti tudnátok esetleg linket adni, vagy elmesélni ti hogyan tanultátok meg?!
Van itt a fórumon egy olyan, hogy "technikai elemzéssel foglalkozó oldalak"! Rengeteg oldal van benne felsorolva! Kezd talán azokkal!
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-08-31, 16:38   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 11
Desault a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi!
Desault nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 12:37   #4 (permalink)
Tag

zolih logója

Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 60
zolih a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ha egy formáció szinte tökéletes viszont egy tüske belerondít akkor nem tekintitek az adott formációnak?

pl: ez zászló vagy sem?

zolih nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-30, 18:19   #5 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
zolih eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ha egy formáció szinte tökéletes viszont egy tüske belerondít akkor nem tekintitek az adott formációnak?

pl: ez zászló vagy sem?

Ez nem zászló, hanem csak egy sima oldalazás.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 13:46   #6 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez nem zászló, hanem csak egy sima oldalazás.

én idáig ugy tudtam hogy számit zászlónak amikor egy meredek emelkedést konszolidációs szakasz követ. bár lehet hogy tévedek.

tüskére visszatérve, a kérdésem az lenne hogy mennyire veszitek egy adott alakzat, sáv, trendvonal..stb részének?
láttam videókban olyat is hogy mikor a trader például kitörésre vár akkor a meghúzott (áttörendő) trendvonala tartalmazza a tüskéket is (tehát ezeket is át kell törni) és olyat is mikor a trendvonal csakis a a gyertya test által lesz meghatározva( tehát mintha a tüskék nem is léteznének).

ugyanez lenne a kérdésem mikor sl-t akarjuk belőni egy adott alakzat lekereskedésre esetén. ha a tüskét is beleszámitom akkor már vagy nem is alakzat vagy őrült nagy az sl és inkább nem trédelem. ha pedig nem veszem figyelembe a tüskét akkor minden ok. de nem tudom mennyire kellene figyelmen kívül hagynom.

köszi.
Régi 2011-01-03, 14:11   #7 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
én idáig ugy tudtam hogy számit zászlónak amikor egy meredek emelkedést konszolidációs szakasz követ. bár lehet hogy tévedek.

tüskére visszatérve, a kérdésem az lenne hogy mennyire veszitek egy adott alakzat, sáv, trendvonal..stb részének?
láttam videókban olyat is hogy mikor a trader például kitörésre vár akkor a meghúzott (áttörendő) trendvonala tartalmazza a tüskéket is (tehát ezeket is át kell törni) és olyat is mikor a trendvonal csakis a a gyertya test által lesz meghatározva( tehát mintha a tüskék nem is léteznének).

ugyanez lenne a kérdésem mikor sl-t akarjuk belőni egy adott alakzat lekereskedésre esetén. ha a tüskét is beleszámitom akkor már vagy nem is alakzat vagy őrült nagy az sl és inkább nem trédelem. ha pedig nem veszem figyelembe a tüskét akkor minden ok. de nem tudom mennyire kellene figyelmen kívül hagynom.

köszi.
Akár az is lehetne zászló, amit te beraktál. De véleményem szerint az csak egy oldalazás. Túl kevés a gyertya. Sokan sokféleképpen határozzák meg a tüske jelentőségét, mindenkinek egyéni izlése szerint. Ahogy irtad, nehéz eldönteni, hogy mikor, hogyan vegyük figyelembe. Ezért én úgy csinálom, hogy nem gyertyákat használok a trend megállapitásához, hanem vonalgrafikont. Igy már sokkal egyértelműbb a helyzet. Szúrok be egy zászlót. Szerintem ezen a charton jól látszik, hogy mire gondoltam.
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-d16.gif  
Régi 2011-01-03, 14:29   #8 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

értem. kösz.

belejavitottam a grafod-ba, (tudom d1-en ilyen tüske nem nagyon van, csak a példa kedvéért) ez továbbra is zászló lenne?

technikai-elemzes-d16jav.gif
Régi 2011-01-03, 14:48   #9 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Alapbeállítás

Idézet:
értem. kösz.

belejavitottam a grafod-ba, (tudom d1-en ilyen tüske nem nagyon van, csak a példa kedvéért) ez továbbra is zászló lenne?

Csatolás 1091
Már értem, hova akarsz kilyukadni. Attól, hogy egy tüske belerondit az alakzatba, attól még az zászló marad. Szerintem.
Régi 2011-01-03, 15:52   #10 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

Idézet:
butcher eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már értem, hova akarsz kilyukadni. Attól, hogy egy tüske belerondit az alakzatba, attól még az zászló marad. Szerintem.
ok, köszi
Régi 2011-01-17, 11:35   #11 (permalink)
Tag

zolih logója

Alapbeállítás

üdv!

nem tudjátok véletlenül h a forexstreet mi alapján számol pivot-ot?
nálam oandás és alparis adatokkal is mindig más jön ki (2-3pip eltéréssel).
Régi 2011-01-17, 13:34   #12 (permalink)
Szenior tag

forexmaniac logója

Összes hozzászólás: 153
forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.forexmaniac már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
üdv!

nem tudjátok véletlenül h a forexstreet mi alapján számol pivot-ot?
nálam oandás és alparis adatokkal is mindig más jön ki (2-3pip eltéréssel).
pivotot az előző napi heti havi, nyitó-záró max-min értékekből kell számolni, ezért van hogy brókerenként eltér, mert ugye minden bróker más áron adja a portékáját
forexmaniac nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-18, 17:51   #13 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Hírnév szint: 0
Alapbeállítás

Mi várható a közeljövőben az arany árával kapcsolatosan? Megérné az admiralmarkets-en HUF devizájú tőkém átrakni arany alapúra? Jelenleg elég sokat nőt, de félek, hogy most megindul majd visszafelé ha csillapodik a gazdasági helyzet. Kinek mi a véleménye?
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-18, 18:15   #14 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 801
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi várható a közeljövőben az arany árával kapcsolatosan? Megérné az admiralmarkets-en HUF devizájú tőkém átrakni arany alapúra? Jelenleg elég sokat nőt, de félek, hogy most megindul majd visszafelé ha csillapodik a gazdasági helyzet. Kinek mi a véleménye?
Jól látod. Ez is lehet a helyzet.
Régi 2011-09-18, 18:41   #15 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 157
Alapbeállítás

Akkor most várakozom. Idáig USD számlám volt, de most hogy megindult vissza inkább átraktam HUF-ra. Aztán ha visszamegy egy 185-ös szintre ismét visszaváltom.
Nufy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-18, 19:09   #16 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tökéletesen értelmetlen lenne bármit is jósolgatni. De a fák sem nőnek az égig...........
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-20, 19:41   #17 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdvözlet!

Támasz/ellenállás szintekkel kapcsolatban lenne egy konkrét kérdésem.
EUR/USD 1h grafikonon behúzhatom-e a támaszt 1,3600-ra és az ellenállást 1,3720-ra? Az a problémám ezzel a két értékkel, hogy mindkét esetben kilóg egy kanóc.

A válaszadót megkérném, hogy vegye figyelembe a bejegyzésem dátumát
A kérdésem a bejegyzésem időpontjára vonatkozó real time árszintekre vonatkozik.

Előre is köszönöm a segítséget!
Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-21, 08:58   #18 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.622
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Trailer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdvözlet!

Támasz/ellenállás szintekkel kapcsolatban lenne egy konkrét kérdésem.
EUR/USD 1h grafikonon behúzhatom-e a támaszt 1,3600-ra és az ellenállást 1,3720-ra? Az a problémám ezzel a két értékkel, hogy mindkét esetben kilóg egy kanóc.

A válaszadót megkérném, hogy vegye figyelembe a bejegyzésem dátumát
A kérdésem a bejegyzésem időpontjára vonatkozó real time árszintekre vonatkozik.

Előre is köszönöm a segítséget!
A H1 időtávon már nem lehet egy-egy S/R szintet konkrét értékkel meghatározni. Tekintsd úgy mint egy zónát, amiben lehetnek kanócok. Minél több alj-csúcs megegyezési pont van annál jobb. Ráadásul fölfelé egy rés is kialakult hétfőn, ami önmagában is egy ellenállás zóna.
Csatolt kicsinyítések
technikai-elemzes-eurusd.png  
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-05, 10:27   #19 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
rodcsy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok.
Gondoltam megosztok veletek pár hasznos programot, amely segíthet az elemzésbe.

Íme:
http://www.ingyenestozsdeszoftver.hu/
Túl sok hozzáfűznivalóm nincs a felület magyar és az oldalon minden fontos infó bejegyzésre került.

A következő program a híreket szedi neked egy csokorba és figyelmeztet a hír beérkezése előtt/ahogy beállítod/ ill. a prioritását is beállíthatod a gyenge és az erős "esetleg piacmozgató" hírek közt.
Itt a felület angol de végtelenül leegyszerűsített,de azért a youtube-on találtam egy videt a beállításához.http://www.youtube.com/watch?v=P41id...feature=relmfu
A felület angol.
Íme a program:

http://fx-metropolis.com/nu_Info.html
vagy
http://www.forextra.org/program.html
Itt videó is van a beállításhoz!

Üdv,
ROD
rodcsy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-06, 19:10   #20 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Időjárás short :)

elég egyértelműnek tűnik

Vasárnap is marad a viszonylag sok felhő, de számottevő csapadék már sehol sem lesz. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. Az évszakhoz képest hűvös idő várható, 10 fok körüli maximumokkal, hajnalban helyenként ismét fagyhat.
Csatolt képek

_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-07, 08:37   #21 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
elég egyértelműnek tűnik [/I]
Jó a párhuzam. Az időjárás előrejelzés is olyan egzakt tudomány, mint a csillagjóslás, vagy tőzsdei elemzés.

Egyébként tényleg nem értem, mitől lenne ez a helyzet teljesen egyértelmű short. Oké, látunk egy korrekciót, de ez harmonic patternként akár további emelkedést is jelezhet.

Szerintem ilyenkor egy meteorológus megnézi a fundamentumokat: január van vagy április, mennyi is szokott ilyenkor lenni az átlaghőmérséklet, milyenek az Európa feletti ciklonok…
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-07, 09:52   #22 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jó a párhuzam. Az időjárás előrejelzés is olyan egzakt tudomány, mint a csillagjóslás, vagy tőzsdei elemzés.

Egyébként tényleg nem értem, mitől lenne ez a helyzet teljesen egyértelmű short. Oké, látunk egy korrekciót, de ez harmonic patternként akár további emelkedést is jelezhet.

Szerintem ilyenkor egy meteorológus megnézi a fundamentumokat: január van vagy április, mennyi is szokott ilyenkor lenni az átlaghőmérséklet, milyenek az Európa feletti ciklonok…
TF nem volt mellette, csak a lehetséges setup
Csatolt képek

Régi 2013-08-01, 08:07   #23 (permalink)
Új tag

Hírnév szint: 5
Árpibá a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem értem miért nem megy ez a topic . Szerintem fontos dolog a technicai elemzés , szerintem a legfontosabb . Vagy nem ? Hozzátartozik ehhez a témához az indikátorok is . Akar valaki ide írni? Nemértem mért nem megy ez a topic .
Árpibá nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-01, 08:13   #24 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Árpibá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem értem miért nem megy ez a topic . Szerintem fontos dolog a technicai elemzés , szerintem a legfontosabb . Vagy nem ? Hozzátartozik ehhez a témához az indikátorok is . Akar valaki ide írni? Nemértem mért nem megy ez a topic .
há tegyé közzé valamit az elképzeléseidből, oszt akkor lesz miről beszélni, ha másnak nincs erre ingerenciája
Régi 2013-08-01, 09:31   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Rendben .
Én kezdő amatőr vagyok demoszámlán nyomatom de minden héten minden nap reggeltől estig de csak EUR/USD devizapárral semmi mással . Technikai elemzés alatt azt értem hogy technika , szóval rá kell jönni a kereskedés technikájára minnél több információhoz hozzájutni ami alapján tisztább képet kapunk a jelenlegi hejzetről , a multról és ami reményt ad a jövönek .Szerintem szükség van vizszintes vonallal megjelölni a trend alját vagy a csatorna alját és a trend vagy csatorna tetejét is , és a trendet is egy trendvonallal vagy kettővel , szóval az elöző trend vonalat is othagyni ameddig kell . Kellenek még az indikátorok . Amiket én használok azok a Commodity Channel Index , Williams' Percent Range , Relative Strength Index , de keresgélek még a neten hasznos indikátorok után de rengeteg haszontalan indikátor van . 3 időzonám van , a H1 , H4 , Daily , de csak a H1 és a H4-et nézem de ezt a kettőt egyszerre vertikálisan . Én így próbálkozok . Ti ? Hogy nyomatjátok ? Mivel foglalkoztok , mi a taktikátok ?
Régi 2013-08-01, 09:35   #26 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elfelejtettem , kihagytam azt hogy használok még 2 függöleges vonalat amivel a trend elejét jelölöm meg és a trend végét és ezeket mindég arrébviszem ahogy halad jobra az ár és kialakulnak az ujabb trendek . A kis trendeket is megjelölöm ezekkel a függőleges vonalakkal .
Régi 2013-08-07, 05:12   #27 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ugylátom ki van halva ez a fórum . 2 topikba is irtam de semmi életjel .
Régi 2013-08-23, 09:35   #28 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hobgoblin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Árpibá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Rendben .
Én kezdő amatőr vagyok demoszámlán nyomatom de minden héten minden nap reggeltől estig de csak EUR/USD devizapárral semmi mással . Technikai elemzés alatt azt értem hogy technika , szóval rá kell jönni a kereskedés technikájára minnél több információhoz hozzájutni ami alapján tisztább képet kapunk a jelenlegi hejzetről , a multról és ami reményt ad a jövönek .Szerintem szükség van vizszintes vonallal megjelölni a trend alját vagy a csatorna alját és a trend vagy csatorna tetejét is , és a trendet is egy trendvonallal vagy kettővel , szóval az elöző trend vonalat is othagyni ameddig kell . Kellenek még az indikátorok . Amiket én használok azok a Commodity Channel Index , Williams' Percent Range , Relative Strength Index , de keresgélek még a neten hasznos indikátorok után de rengeteg haszontalan indikátor van . 3 időzonám van , a H1 , H4 , Daily , de csak a H1 és a H4-et nézem de ezt a kettőt egyszerre vertikálisan . Én így próbálkozok . Ti ? Hogy nyomatjátok ? Mivel foglalkoztok , mi a taktikátok ?
Elárulok egy titkot: a kereskedéshez még grafikon se kell.

Kezdjük az alapokkal: mi a grafikon? A piaci ár (=számok) grafikus, vagyis lerajzolt-leírt ábrázolása egy bizonyos időléptéken, időskálán. Ezek között a SZÁMOK között keresünk összefüggéseket. A számok egymásra következése (=a piaci ár mozgása) már önmagában is mutat szabályszerűségeket. A grafikus ábra csak nekünk segítség, mert vizuálisan fogékonyabbak vagyunk, azaz szemmel jobban átlátjuk az időben az ármozgást, mintha folyton egy rakat számot kéne észben tartanunk.

Szóval amíg a csupasz grafikon és az ott látott ármozgás alapján nem tudunk lépni, addig fölösleges indikátorokkal bűvészkedni.
Hobgoblin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 02:12   #29 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 4
Rics. a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát Hobglobin ha te technikai elemzés nélkül tudsz kereskedni akkor biztos profi vagy. Nekem jobban tetszik a technikai elemzés mert könnyű, meg máshoz nem is értek de ez bejön.Fölösleges indikátorokkal bűvészkedni ? Ármozgás alapján belépni ? Hosszútávu stratégiával elképzelhető amit írsz de addig kinő az ember szakálla. Rövidtávon gondolkodom.Esetleg akár napon belül is és csak devizában egyenlőre.Ez az új nikkem szóval a régi nikkem az Árpibá. Abbahagytam az egészet párszor mert túlbonyolítottam de mindég visszatérek mert szerintem lehet pénzt keresni tecnikai stratégiával.Az én stratégiám a láss,olvass,és értsd meg hogy mi és miért történik, és a higgadtság.És az hogy egyszerre 3-4 időzonát figyelek. A H4 H1 M30 M15, és úgy lépek be és ki ahogy lehet, van hogy bent maradok 1-2 napra mert bent kell, de nem kockáztatok a kicsiért csak néha mert a mohóság az emberben van. Meg annyi még hogy nem használok más indikátort csak a Commodity Chanel Indexet, A Relative Strength Indexet és néhol a Moving Avarage vonal indikátort. És még annyi hogy az egyszerűség az nem rossz dolog. De amint látom nem nagyon árulják el az emberek a stratégiájukat.Igazuk van, miért tennék ? Ki adna hatalmat a saját ellenségei kezébe ? De azért meglehetne közelíteni ezt az online kereskedést érthetőbben és egyszerűbben is nem csak haszontalan mihaszna semmire nem való stratégiákkal amiket rásóznak az emberekre. Ez vajon csak ebben az országban lehet így vagy csak én látom így ahogy olvasgatom a fórumot hogy duma az van meg nyalizás, képmutatás de tehetség meg eredmények semmi ?Akinél meg van az meg lapít a fűben.Nem olyan nagy dolog ez szerintem csak túlbonyolítják és néha becsapják az embereket butaságokkal.Tudom nem fog menni ez a topik de azért leírtam amit akartam.De azért írjon valaki ha akar ! Amúgy most pozitívban van a demószámlám. Sok sikert.
Rics. nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 09:39   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Smile

Kedves RICS,aki lapit a fűben az megdolgozott,megszenvedett a tudásáért.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 10:32   #31 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 141
szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szeki már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Rics. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát Hobglobin ha te technikai elemzés nélkül tudsz kereskedni akkor biztos profi vagy. Nekem jobban tetszik a technikai elemzés mert könnyű, meg máshoz nem is értek de ez bejön.Fölösleges indikátorokkal bűvészkedni ? Ármozgás alapján belépni ? Hosszútávu stratégiával elképzelhető amit írsz de addig kinő az ember szakálla. Rövidtávon gondolkodom.Esetleg akár napon belül is és csak devizában egyenlőre.Ez az új nikkem szóval a régi nikkem az Árpibá. Abbahagytam az egészet párszor mert túlbonyolítottam de mindég visszatérek mert szerintem lehet pénzt keresni tecnikai stratégiával.Az én stratégiám a láss,olvass,és értsd meg hogy mi és miért történik, és a higgadtság.És az hogy egyszerre 3-4 időzonát figyelek. A H4 H1 M30 M15, és úgy lépek be és ki ahogy lehet, van hogy bent maradok 1-2 napra mert bent kell, de nem kockáztatok a kicsiért csak néha mert a mohóság az emberben van. Meg annyi még hogy nem használok más indikátort csak a Commodity Chanel Indexet, A Relative Strength Indexet és néhol a Moving Avarage vonal indikátort. És még annyi hogy az egyszerűség az nem rossz dolog. De amint látom nem nagyon árulják el az emberek a stratégiájukat.Igazuk van, miért tennék ? Ki adna hatalmat a saját ellenségei kezébe ? De azért meglehetne közelíteni ezt az online kereskedést érthetőbben és egyszerűbben is nem csak haszontalan mihaszna semmire nem való stratégiákkal amiket rásóznak az emberekre. Ez vajon csak ebben az országban lehet így vagy csak én látom így ahogy olvasgatom a fórumot hogy duma az van meg nyalizás, képmutatás de tehetség meg eredmények semmi ?Akinél meg van az meg lapít a fűben.Nem olyan nagy dolog ez szerintem csak túlbonyolítják és néha becsapják az embereket butaságokkal.Tudom nem fog menni ez a topik de azért leírtam amit akartam.De azért írjon valaki ha akar ! Amúgy most pozitívban van a demószámlám. Sok sikert.
Kedves Rics,

érdekes az írásod. Hobglobin nem írt rosszat, szerintem elég jól látja a dolgokat. Pénzt keresni valóban lehet mindenféle elemzés nélkül is, véletlenszerű belépéssel, pusztán kiszállási és MM szisztéma használatával. Ne nekem hidd el, teszteld le te magad. A probléma ott kezdődik, amikor az emberek grafikont és számlaegyenleget is néznek hozzá...

Ezzel nem azt mondom, hogy fölösleges elemzni vagy indikátort használni, de önmagában ezekkel nem lehet egy vasat sem keresni. Az ember valamiért úgy kezdi el ezt a szakmát, hogy tudni akarja a jövőt. Azt hiszi, hogy minnél jobban beleássa magát az elemzésbe, annál jobban látja majd a jövőt, és ha megérti hogy mi mozgatja a piacokat, akkor majd elkerülheti a veszteség és a bizonytalanság okozta érzelmi frusztrációt és fájdalmat. Mindenki így van ezzel, nincs ezzel semmi gond, csak meg kell változni.

Meggyőződésem szerint a piacokat a piaci résztvevők mozgatják, akik több millióan vannak, akik aszerint fognak cselekedni, hogy épp milyen érzelmeket és gondolatokat élnek át. A tőzsde az emberi érzelmek óriási gépezete, pont ezért kiszámíthatatlan.
Olvass el bármely elemző portált, akiknek sokkal nagyobb tudásuk, pénzük, számítógépeik, stb. vannak. Ők sem látják a nem létező jövőt.

Abban egyetértek veled, ezen a fórumon rengeteg a ködösítés. Mindenki mondja a magáét vagy csak önigazolásért jár ide, és nincs ezzel baj, csak ez nem a kezdőknek való hely. Én azt tudom javasolni, hogy olvasgasd Van Tharp könyveit, Birgert, és a Market Wizzards-ot. Ezekben minden benne van, ami a sikerhez kell.

Le lehet írni ide bármilyen stratégiát, meg bizonygatni számlaegyenlegekkel, de semmi értelme. A pénz nem a stratégiában van. A kulcs a következetes és fegyelmezett szabálykövetés, na ez az, ami borzasztó nehéz. Idáig eljutni már-már fanatikus kitartást igényel, és sokszor nem kellemes élmény.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ne hidd el emit itt írtam, ez csak az én véleményem. Találd meg a saját utad, mert úgyis csak azt fogod tudni követni.
szeki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-20, 13:21   #32 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nekem pl a technikai elemzésre alapozott kereskedés nagyon nem jött be. Volt egy már- már primitív buy and hold stratim évekkel ezelőtt (mikor még híre hamva sem volt rsi-nek itthon) annyi volt az egész, hogy megvettem a rv-t tartottam 1-2-3 évig majd eladtam.Ez a 90-es években évi kb 100%-ot hozott.a veszteségtűrő képességem meg nagyon jó volt, 50%DD-t simán kiültem.(mindig tőkeáttát nélkül kereskedtem, manapság sem megyek 1,5-2 fölé)
aztán jött a technikai elemzés a 2000-es évek közepén.elmentem tanfolyamra, macd, rsi, fibo...éssss semmi. sorra zártam kis (meg nagy) veszteségekkel a pozikat (veszteséget levág, nyereséget futtat(na) ha lett volna). és a számla folyamatosan kis veszteség és a 0 között volt, mert a diverzifikáció miatt a fixed income jellegű befektetések kihúzták a kakiból...
próbáltam mindent, egyszerű rsi 20-80, macd +/- divergencia, fibó szintek,amibroker programozás de nem lett jobb. a csúcs az 1min-60 min daytrade, swingtrade volt, itt csak buktam, néha sokat.
aztán rájöttem, hogy a technikai elemzés nem nekem való, mert nem hiszek abban, hogy azért megfordul az árfolyam, mert az rsi 10-20, a fibó meg 67 stb..
azóta alapvetően egy kvantitatív funda alapú megközelítést alkalmazok, nagyon kis technikai kiegészítéssel.
aprópénz keresésre meg opciós kerekedés, volailitás alapon.(magas vola eladás gyj.előtt.)ezeket vmelyik topikba régebben beírtam, de kb.senkit sem érdekelt, így befejeztem.

Írod, hogy akinek van működő stratija az lapít a fűben. Akkor most röviden beírom, miből élek de valszeg teljesen felesleges lesz, mert itt mindenki gyorsan, napon belüli devizakereskedéssel akar meggazdagodni, ami csak egy nagyon kis rétegnek sikerül (és ők sem ide írogatnak, vagy abbahagyják, mint pl Sidius. Őszintén: magyar fórumra én sem szeretek írogatni, mert tele van rosszindulatú fogalmatlanokkal, meg trollokkal. az időm meg drága..)
Stratégiák:
1,magas osztaléhozamú eszközök vétele. (pl most van:edf, gldi, srv, dbbr,rem, phk,gdl, slvo stb...ezek stabilan hozzák a pénzt.
1,a:ha nincs épp jó lehetőség a piacon, akkor a pénz Preferred stockban,ETD-ben áll, 6-10%-os hozammal. ez a kettő így kb évi 10-15%-ot hoz.
időtáv: több év
2,a: funda alpú rv.kiválasztás, technikai belépéssel.(minimális technika, ahogy írtam)
4.féle beállítással válogatok rv-t:
http://finviz.com/screener.ashx?v=21...pt_optionshort
http://finviz.com/screener.ashx?v=21...rt,sh_price_o5
http://finviz.com/screener.ashx?v=21...tionshort&ft=2
http://finviz.com/screener.ashx?v=21...sma200_pb&ft=2
2.b:ez kidob 50-60 rv-t, amiből inkább makro funda alapján szűrök tovább: pl Brazil, Török kamatemelés hatására érdemes volt ilyen rv-t venni, mert várható volt, h ezek a rv-ek a devizaárfolyamok mozgása miatt usd-ben drágábbak lesznek.(lehet, h nem ezért mentek, de eddig bejött)
2.c: belépés annyiból történik tech alapon, hogy csak akkor veszek, ha napos, hetes , havi(D1, W1, esetleg M1-nem perces, hanem M mint Month)
charton minimum vagy támasz körül van az ár.
pozíció menedzsment: diverzifikációval, pozíció méretezéssel, put, call opciókkal.
időtáv: 6 hó-2 év közt kb.
3, gyorsjelentés előtt call put kiírás vola kiárazódásra játszva.
ez hozza az aprót gyj. szezonban. itt nagyobb mozgásnál kell figyelni, és szükség esetén rv-el biztosítani az opciót. abszolút tech független.
időtáv:1nap

Tőkevédelem: főképp diverzifikációval (mind eszköz, mind földrajzi).
Befektetések összetétele
Magas osztalékhozamú befektetés:20-50%
Kötvény alapú befektetés:20-40%
Egyedi rv:20-40%
Átsúlyozás: piaci helyzet függvényében
Opciós spekuláció: bróker által biztosított tőkeáttételből megy, rövid időtáv és az éves 1,6% usd hitelkamat miatt.

A 3 kombunációjával évi 10-50% a hozam($-ban), és a befizetett összeg alá csak az 1.évben ment a tőkém, amikor még csak a tech.elemzést erőltettem.
Ezzel nem mondom, hogy az nem működik, csak azt, hogy az én személyiségemhez nem passzol a pusztán tech. alapú kereskedés.
Mindenki úgy keres pénzt, ahogy akar(vagy tud)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 00:34   #33 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hello Szeki." Értem" én hogy lehet technikai segítség nélkül is kereskedni a tőzsdén aki tud már, érti, beleszületett egy kereskedő családba, korán kezdte, volt pénze és lehetősége hogy kitanulja vagy épen rááll az esze stb stb. De ez a topik a Technikai elemzés neve alatt fut.Nem lehet indikátorokkal pénzt keresni ? Vagy magában az indikátorral ? Lehet, magában az indikátorral nemigazán de ott van még a csárt az indikátorokhoz. Szerintem az indikátorok pont azt a célt szolgálják hogy relatív valós képet kapjunk a jelenről. A jövőt nem látja senki a jósokon kívül.Tőzsdén kereskedő emberből nem lesz jósnő . Jó, biztos nagyon király ha már valaki annyira otthon van a tőzsdén hogy mindent ért, szerintem is király.De én nem tudok mást csak leolvasni a képernyőről, az indikátorokról hogy mikor léphetek be, mikor nem, és mikor kell kilépni. Ez nem kevés de szerintem is nem elég még. Emberek érzelmei a tőzsdén ? Engem nem érdekel. Aki érzelmek alapján kereskedik hacsak nem tökéletes megérzései vannak annak gyorsan annyi. Én úgy látom hogy a tőzsdének önálló élete van. Nem kell foglalkozni az emberek érzelmeivel csak le kell olvasni hogy hol kell be és kilépni és hogy mi történik vagy nem történik de legfőképpen a be és kiszállási pontokat. Kösz a könyvtippeket majd utána nézek. Találjam meg a saját utam ? Nem vagyok elveszett. Olvastam André Kostolányy könyvéből egyet kettőt gyorsan átolvastam üres fejjel, nem nekem valók az ilyen nagy közép és felsőbb osztály béli befolyásos emberek életművei de mégis úgy éreztem utána hogy egy más ablakon nézek a világra . Azóta másképp fogom fel a dolgokat amik a nagyvilágban vannak, ajánlom neked is és mindenkinek a könyveit, igaz ő spekuláns nem elemző de szerintem kihagyhatatlan annak aki a tőzsde után érdeklődik. Stingy szerintem te inkább spekuláns vagy. De én nem tudom.Meg hosszú távra fektetsz be, meg már jó ideje benne vagy a szakmában és biztos tele vagy pénzel és van tőkéd a befektetéseidhez. Én is majd egyszer hasonló kukac szeretnék lenni mindenhez érteni. Időm mint a tenger. Írod hogy nem szeretsz magyar fórumokba írogatni mert sokan nem szakmabeliek nem értenek hozzá, értelmetlenek, trollok és nem szívesen pazarolod a drága időd, igazad van, ha profi vagy ne írj amatőröknek szakmai nyelven mert nem fogják érteni. Szakmai fórum ez érdekes megnevezés. Meg hogy ez haladó részleg, bocsi, nem is néztem meg. Akkor nyissak egy topikot az a kezdő résznél ? Amit leírtál meg belinkelgettél megmondom őszintén nem sokat értettem belőle Én egy két éve amikor rátaláltam a Googleban arra a szóra hogy online tőzsde akkor gyorsan nyitottam egy számlát, 5000 Ft. volt rajta, és kis híján 15000-et csináltam belőle egy két hét alatt ami akár hogy is nézem az a tőke 300 %-a. Igaz elkopott a pénz meg azóta sok demószámla is másik platformon de ez vigasztal hogy míg mások 5-10 %-ot keresnek addig én képes vagyok ilyesmire is, és azon a platformon nem is lehetett trendvonalat húzni sem indikátorokkal bővíteni szóval semmit. Nagyzolhat nekem akárki ha tudom hol kell belépnem és kilépnem ennél egyszerűbben nem lehet. Nagyon primitív módszer de az egyszerűbb mindég jobb. De majd szeretném jobban beleásni magam a dolgokba.Szerintem túl sokat szerettem volna, hogy megosszák az emberek hogy hogy elemeznek vagy kitárgyalni egy két neten található technikai stratégiát és leszűrni belőle az értelmet vagy az értelmetlenséget.Akkor a fórum csak tracsparti. Szerintem vannak kisemberek is akik most vagy nemrég ismerkedtek meg az online tőzsdével és szeretnének pénzt keresni. Tudom húzzon el mindenki tanfolyamra aki meg nem az egy csóró szar meg gyakoroljon évekig és kussoljon be. : ) De szerintem azóta hogy online is lehet kereskedni már nem csak azok sportja akiknek van tőkéjük vagy megtehetik hogy kitanulják iskolában vagy azoké akik olyan családba születnek bele ahol nem ismeretlen a téma. Vannak
szerintem olyan dolgok amikről érdemes beszélni amatőröknek. Lehet tényleg nyitok egy topikot a kezdő szekcióba.
Régi 2014-04-21, 01:28   #34 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hozzáteszem hogy a 300%-os profit a szerencsének a műve volt. Indikátorokkal és trendvonal berajzolásokkal realizálható. Vannak indikátorok amikkel nem lehet pénzt keresni azaz nem lehet egyszerűen pontosan megbízhatóan értelmes dolgot leolvasni róluk vagy késnek vagy hazudnak néha pl divergencia esetén vagy nemtudom mikor, régebben utána olvastam ennek már nem tudom pontosan de tény hogy vannak indikátorok amiket szerintem jobb ha nem használ az ember.
Régi 2014-04-21, 01:30   #35 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Találkoztam olyan indikátorral is ami adott egy jelzést erősen mutatta hogy mit tegyek aztán kis idővel meggondolta magát eltüntette a jelzést és kirakta a másik irányba.
Régi 2014-04-21, 09:35   #36 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Smile

Rics,kezdésnek talán legjobb a forexfactory és hasonló oldalak böngészése a-z ig
És ez még csak pénzbe sem kerül. Járj végig több száz ösvényt,tesztelj,vond le a tanulságot,és gondolkodj az összefüggéseken.Remélem valamilyen szinten tudtam segíteni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 16:24   #37 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Kösz Balu Megnéztem a Forexfactory oldalát de nem láttam semmi hasznosat, de azért kösz.
Régi 2014-04-21, 16:37   #38 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Smile

Rics,nézd meg jobban azt az oldalt,
egy jó tanács.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 17:43   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Smile

Rics,ott mindent megtalálsz amit kerestél.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 20:12   #40 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez az eurusd-usdchf divergencia is jókor baszakodik,már nézegettem eurgbp
  Válaszol idézettel
Régi 2014-04-21, 23:01   #41 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én nem szeretem a divergenciát meg azokat az indikátorokat sem amik divergenciát mutatnak. Nem szeretem ha divergenciát mutat egy indikátor mert akkor abban az időben becsap.
MEGERŐSÍTŐ VAGY DIVERGENCIA INDIKÁTOROK

Divergencia az amikor az indikátor vonala az árfolyam grafikonnal ellentétes irányba mozog.
Valójában a divergencia vissza nem igazolása a trendnek, vagyis figyelmeztető jelzésnek
számít.
Régi 2014-04-22, 00:46   #42 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 899
Hírnév szint: 6
Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Én nem szeretem a divergenciát meg azokat az indikátorokat sem amik divergenciát mutatnak. Nem szeretem ha divergenciát mutat egy indikátor mert akkor abban az időben becsap.
MEGERŐSÍTŐ VAGY DIVERGENCIA INDIKÁTOROK

Divergencia az amikor az indikátor vonala az árfolyam grafikonnal ellentétes irányba mozog.
Valójában a divergencia vissza nem igazolása a trendnek, vagyis figyelmeztető jelzésnek
számít.
mire is jó ez? valamit elárul az árról. kicsit késve, paraméterektől függően. nem ad belépést, nem ad célárat.
Jano nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-22, 02:38   #43 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ezt találtam a divergenciáról : A divergencia azt mutatja, hogy a meglévő trend nem tartható, ezért ilyen esetekben azt várjuk hogy az árfolyam követi az indikátort. Szóval annak a trendnek ott a vége amikor divergenciát lát az ember.De aki pl. napon belül kereskedik indikátor jelzése alapján, és fordított jelzést ad az indikátor, hát az nagyon szopacs.
Közép vagy hosszú távú stratégiához való szerintem.Ez is elmond valamit egy kis tudnivalót, információt a divergencia.Egy videóban azt láttam hogy minél több információt kel tudni a csártról ha ránézünk akkor minél több információhoz jussunk hozzá, olvassuk.
De azt sem tartom kizártnak hogy a divergenciát azt részvénykereskedésnél nézik, ezt lehet olvasni a MACD indikátor leírásában. Vannak indikátorok amiket részvénykereskedéshez találtak ki de ha butaságokat írok akkor nyugodtan oltsatok le mert én így gondolom de közben lehet hogy máshogy van.
Indikátorokról : http://www.forexhunter.hu/halado/indikatorok
Régi 2014-04-22, 07:42   #44 (permalink)
Szenior tag

Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.Jano elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

divergenciára trédelni meglehetősen frusztráló. gondolj csak bele, az információ amire alapozod a döntésedet az mondjuk MACD(12,26) alapján az ár valamint egy időszak átlagának a viszonya.

ráadásul ha jol akarod csinálni akkor mégis hova rakod a stopot egy 12 periodusu mozgó átlagár alapján történő trédeléskor? mivel az egész késve jelez általában már elhagyta az ár azt a zónát ahol kis stoppal be tudsz lépni.. márpedig elhagyja mert ezek mind lagging indikatorok. célárad nincs, csak ugy képlékenyen hogy majd ha az ellentéteset jelzi...

itt egy jó és részletes leírás macd ről, belemélyülhetsz backtestelheted, lesz pár hónap mire kikeveredsz ebből a zsákutcából.
Régi 2014-04-22, 07:51   #45 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tedd meg a saját megfigyeléseidet Rics.!
Sokan sok helyen írtak már a divergenciákról, csak épp a kialakulásuk okáról nem ír senki.
Gondold végig, hogy amikor látsz egy-egy divergenciát, akkor a felettes idősíkokon mi történik. Ha pl látsz M5-M15 felbontású charton egy hagyományos divergenciát, akkor mit látsz H1-H4-en? Vagy vizsgáld meg, mi a helyzet a rejtett divergenciákkal ugyanilyen helyzetben. Mi lehet az ok, amiért eltér egymástól a két mozgás?
Régi 2014-04-22, 08:57   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tedd meg a saját megfigyeléseidet Rics.!
Sokan sok helyen írtak már a divergenciákról, csak épp a kialakulásuk okáról nem ír senki.
Gondold végig, hogy amikor látsz egy-egy divergenciát, akkor a felettes idősíkokon mi történik. Ha pl látsz M5-M15 felbontású charton egy hagyományos divergenciát, akkor mit látsz H1-H4-en? Vagy vizsgáld meg, mi a helyzet a rejtett divergenciákkal ugyanilyen helyzetben. Mi lehet az ok, amiért eltér egymástól a két mozgás?
egyetértek. érdekes kérdés, hogy hol alakul ki mondjuk egy trendtörés? vajon a heti charton egy divergencia sejteti előre, hogy valami változni fog, vagy 5 másodperces csarton egyszer csak az egyik tick nem bir ujabb csúcsot kiadni?

fogsz egy labdát, feldobod a levegőbe, honnan tudod hogy mikor ér véget az uptrendje?
ahogy tanult barátom mondta: mi lehet az ok?
Régi 2014-04-22, 17:19   #47 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Én nem figyelem a divergenciát, nem használok MACD indikátort ezért nem is tudom megfigyelni.
. Konvergenciák és divergenciák
Negatív divergenciának, vagy bearish divergenciának nevezik azt az esetet, amikor az MACD vonala folyamatosan csökken, és egyre alacsonyabb szintekre kerül, miközben a részvény árfolyama nem állít fel újabb mélypontokat.
Ennek analógiájára pozitív, vagy bullish divergenciáról beszélhetünk, ha az MACD emelkedik és újabb és újabb csúcspontjai vannak, miközben az árfolyam nem állít fel újabb csúcsokat.
Nem kell ezt nagyon túl bonyolítani te oktató. Tudom te ebből élsz hogy nem világosan beszélsz a dolgokról. Fejezd be.
Régi 2014-04-22, 17:32   #48 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Jano megértette mit szerettem volna írni, te nem. Sajnálom.
Leírhatnám az okokat is, sőt már el is mondtam nyilvánosan, ingyen, de sokkal hasznosabb ha magadtól jössz rá összefüggésekre.
További sok sikert!
Régi 2014-04-22, 22:24   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miről beszélsz, mi az hogy ingyen ? Többet nekem ne írjál. Janó is milyen 5 másodperces időzónáról beszél és mi az hogy azon az időzónán a divergencia befolyásolna valamit. Hagyatok már te is meg a Janó is te szélhámos kurzslo.
mit hőbölögsz cukorfalat?! ma még ingyen kérdezhetsz holnaptól viszont már 999+ÁFA a modortalanságod miatt.
Régi 2014-04-22, 22:37   #50 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mit hőbölögsz cukorfalat?! ma még ingyen kérdezhetsz holnaptól viszont már 999+ÁFA a modortalanságod miatt.
Gondolom ennyiért még csak kérdezhet. A válasz majd külön tarifa lesz?
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kezdőknek, technikai elemzés

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Fundamentális elemzés Attis Részvényárfolyamok 82 2017-01-23 17:09
Technikai analízis vata Devizatőzsde 14 2012-11-22 21:46
Tőzsdei Befektetések a Technikai Elemzés Segítségével Mighti Tőzsdei könyvek 11 2011-04-13 20:54

A pontos idő 19:38 , a GMT +1 időzóna szerint.