Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Technikai elemzés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-18, 18:46   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
Hírnév szint: 7
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Stop loss

Mint tudjuk a stop szintet nem csak a teherbírásunkhoz, de az árfolyamhoz is be kell állítani. Szóljon hát erről ez a topic.
Milyen módszereket ismersz? Azoknál milyen problémákkal találkoztál? Melyik mellett döntöttél?
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-16, 09:07   #2 (permalink)
Tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
MA3MA50 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha nagyon biztos vagyok a pozícióm sikerében, akkor szűkebb stoppot állítok be.
Rendszerint kerek számok alá húzom pl beszálltam 1.68-on akkor a stoppomat a kerek 1.50 alá teszem - 1.49-1.48-hoz. De a helyzet mindig adja, hogy mi a kerek, és mi alá lehet a stoppot behúzni. Csak sose szabad egész szám fölé tenni szerintem.
MA3MA50 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-04-30, 01:12   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A stoppokat a csúcs-völgy elmélet, vagy ATR alapján érdemes elhelyezni, illetve fontosabb támaszok alá és ellenállások fölé. Én általában ezek kombinációját alkalmazom. Stoppokról magában nem érdemes beszélni, ugyanis a stop elhelyezésének pillanatában tudnod kell, hogy mi a minimális célár. Azért írom, hogy minimális, mert ha melletted van a piac, akkor a pozíciót nem fontos lezárni ha elérted a célárat, hanem bizonyos esetekben érdemes a stophúzás módszerét alkalmazni. Ennek a legjobb módja, ha pl. long pozíció esetén mindig a következő völgy alá húzod a stoppod egészen addig amíg a trend melletted van és ki nem stoppolódsz. Vannak más módszerek is, pl. fotosabb fibo szintek alá/fölé is lehet stoppokat helyezni, de erről nem írok semmit, mert a Fibonacci szintek alkalmazásával szégyenszemre bajban vagyok. Elméletileg az a lényeg, hogy minél több és minél nagyobb akadályok legyenek az ár és a stoppod között, a pozícióba lépés pillanatában. A célárad felé vezető út pedig lehetőség szerint legyen szabad, ne legyenek ott fontosabb technikai szintek amik megállíthatják, vagy megfordíthatják a piacot. Fontos még a kockázat/nyereség arány, ez minimum legyen 1:1, de inkább jobb.
Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
módszerek, Stop-Loss

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 10:24 , a GMT +1 időzóna szerint.