Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Technikai elemzés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-23, 19:29   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 7
fxmate a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Tozsde.mlsv.hu

Üdv mindenkinek!

Ma az FE topik kicsit offolodni kezdett, így a http://tozsde.mlsv.hu/ -val kapcsolatba lesz ez az új topik.
fxmate nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-23, 19:52   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nevető3dick belinkelt a forexegyetem topikba pár linket, amin található ez a blog. Itt található, egy ppt előadás, amiben elég komoly számlanövekedések is meg lettek említve. Én meg azon lepődtem meg, h pont a nevető3dick linkelte be ide, akiről a FE topikot olvasva számomra az jött le, h szkeptikus a "tőzsdei csodamódszerekkel" kapcsolatban. Az előadásban van százszoros tőkenövekedés is, viszont valóba kis tőkével, illetve vannak említve nagy bukók is! Ez tény! A fórumon beregisztrált a tulajdonos/szerző, így szerintem is az a korrekt, ha itt fel tudnánk tenni a kérdéseket neki.

Kedves zsozs11!
Engem pár dolog tényleg érdekelne,

"2010. áprilisban a tartalékok megcsappantak, így 145 USD-vel kezdtem kereskedni április 25-én
2010. május 6-ra 1.000 USD fölé ment az egyenleg. A szakadásban sikerült 5.000 USD-re feltornászni
Május végére 17.000 USD lett az egyenleg hosszabb távú stratégia alkalmazásával"

Egész nap trédeltél ilyenkor? Milyen instrumentumokon? Mit értettél hosszabb távú stratégián itt?

Sikerhez szükséges egyenleg diánál miért van beírva a 3 minilot? Lehet vmi nem esett le nekem, de nem értem hogy jöttek ki ezek az összegek!

"A megélhetéshez több kell. Legalább havonta átlagban 2x annyi profit, mint a havi kiadás"
Ezt nem teljesen értem. Nyilván jobb a pénzből a sok de a többiből tartalékot képzel, vagy más jellegű befektetésbe teszed ezt el?

A statisztikát se értem, hogy milyen adatokból jött ki, a tőzsdére v forexre értetted-e vagy csak úgy általánosságba írtad ezt?

Köszönöm válaszaid!
Hirdetések
Régi 2011-03-23, 20:10   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
zsozso11 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia,

szép sorjában:

Abban az időben egész nap tradeltem. Délelőtt dax cfd, délután dow, sp500 cfd.
Május 6-án dax, dow shortban voltam délelőttöl, és a szakadás kezdetétől rá tudtam még adni, mivel a stop már pluszban volt. Magam sem számítottam ekkora szakadásra, így egy kicsit elaludtam a zárással, de így is szép eredmény lett.

Ezek után dax, dow hosszabb távú pozik voltak pár órától pár nap, illetve eur/usd és eur/chf több napos pozik. Aki visszaemlkészik erre az időszakra, az tudja, hogy indexekben nagyon szép swing trendek voltak (dowban volt 1000 pont is 3 nap alatt), eur/usd és eur/chf-ben pedig a tavalyi év gyönyörűen trendelő volt. Így lehetett elérni ilyen szép növekedést. Az Eur/chf-nél pl végigültem 1,4-ről a szakadás 1,32-ig. Az 800 pip.

3 minilot azért van beírva, mert én szeretem, ha szükség esetén 3 részre tudom osztani a pozíciókat: 1. első célár, 2. második célár. 3. stop húzással akár napon túlra is. Mikrolotot én nem szeretem, az túl kicsi nekem

Azért kell 2x több pénz, mert a tőzsdében nem mindig tudsz ugyanolyan eredményeket elérni, így szükség van tartalékokra. Pl. nálam 3. éve márciustól-június végéig nagyon jól megy, majd július- augusztus egyszerűen nem megy. Épp ezért vállaltam el idén erre az időszakra egy IT projektvezetést,és addig nem eröltettem a piacot. Ugyanilyen időszak december-január. Minden olyan időszak, amikor kevéssé trendel a piac.

A staisztikát több helyen olvastam, illetve van egy-két ismerősöm akik megerősítették (bróker cégek/oktató cégek környékéről)

Remélem mindenre válaszoltam

Zsolt
zsozso11 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-23, 21:06   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm a válaszaid.
Nyilván már érthető a 3 minilot így, ill h miért számolsz 2* a kiadások mértékével azonos profitcéllal. A 145 dolláros számlán hogy kezelted a kockázatodat?
Vmi stratégiád csak volt, hogy növeled a tőke növelésével a kötésegységed nem? Ezek elég szép eredmények, amiket írtál a diasorba!
A kimagasló eredményeidnél mekkora volt véleményed szerint a szerencse szerepe/h a piac adta a lehetőséget? Indexeken és fx-en érted ez ezeket a hozamokat ha jól értem?
Régi 2011-03-23, 21:27   #5 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
zsozso11 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia,

145 USD-nél igen nehéz kockázatot kezelni. SP500 mininél 1 pont 1 usd, így itt még lehetett valamit, de a kockázat így is több, mint 5 % volt. 2-300 usd-nél bevállaltam már 1 dax ot vagy 1 dow-t. Devizákat itt még nem mertem. Többször visszaestem 1-200 usd-ket is mire elértem a kb 1.000 usd-t. Azért itt még nagy szerepe volt a szerencsének. Utána jött május 6- ami szintén szerencse volt a piactól. Ennyit egy nap alatt nem szokott esni. Az első nagy nyereményem jelentős részét elbuktam, de itt már megtartottam (ennyit számít a rutin) és erre már tudtam építeni egy stratégiát, ahol már lehetett devizákkal is kereskedni.

Index vs forex:
Én 2009-ben kizárólag indexekkel kereskedtem. Szerncsém volt mert elkaptam egy jó időszakot, és ebben hetekig tudtam ugyanazzal a stratégiával kereskedni. Nyáron megváltozott a piac, és nem ment. Ekkor kezdtem el forex-szel foglalkozni. Kb 1 évig forexben nem voltam sikeres. Ekkor döntöttem úgy tavaly április 25-én már csak 145 usd-vel, hogy visszatérek indexekhez. És ez újra ment, majd utána végre a forex piacon is tudtam keresni, de ott már csak h1 h4 charton swing kereskedéssel. Több embertől hallom, hogy ők is átélik ezt: van akinek a forex megy, az indexek nem, másnak fordítva. Mindenesetre a forex más piac. Azóta már forex daytradeben is tudok sikeres lenni, de ez nem passzol az életritmusomhoz.

Legújabban demoban egy hetes startégiát tesztelek, nagyon ígéretesek az eredmények és az előnyök. Ha lesz róla valami, felrakom a blogra.

Zsolt
zsozso11 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-25, 13:38   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia Zsolt!

Köszönöm elolvastam a válaszaidat.
Válaszol

Címkék
blog, FOREX, technikai elemzés, tőzsde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:02 , a GMT +1 időzóna szerint.