Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Technikai elemzés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-15, 21:38   #1 (permalink)
Tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
MA3MA50 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kereskedési Stratégiák

SZIASZTOK
Kész vagy félkész stratégiákat lehetne megosztani, tapasztalatot cserélni, gyűjteni!
Stratégia alatt azt a kereskedési mechanizmust értem ami alapján a beszálló szignáljaid lesznek, és kockázatot kezelsz. Én eddig alakzatokat (háromszögeket, zászlókat,..stb,stb) kerestem. Sikeres is volt, de ki voltam téve annak, hogy vagy bejön, vagy nem.
Ezért, hogy a jó eredményből jobb legyen, nekiálltam kidolgozni, egy "komolyabb", de hasonlóan egyszerű stratégiát.
Ezt első ízben meg is osztom veletek, de a tapasztalataimat egyenlőre csak backtest formájában tudtam levonni.
1 lépés: A következő volna a stratégia:
Amerikai (SP-500) piacon alkalmaznám. Először is megnézem milyen az adott nap "színe" (http://finviz.com/map.ashx) ha zöld, akkor megnézem magát az sp-500 indexet 5 perces grafikonon, hiszen megeshet, hogy az előző naphoz képest fentebb nyitott gap-pel de azóta esik. De ha szép zöld a nyitás, szép zöld 5perces gyertyák is vannak, akkor és csak akkor kereskedek.
2.lépés: A megfigyelésem, hogy 15percesben a legérdemesebb csinálni, lehetőség szerint 1:100 CFD vel. A stratégiám lényege, hogy beállítom a grafikonrajzolómon a chartra a 3 napos moving averege-et és az 50 napos moving average-et. Ezután elkezek keresgélni az sp-500-on belül olyan részvényt, ami aktuálisan felfelé ívelő trendben van és hosszú távon is. DE a fő az ,hogy a 3napos moving average keresztül metssze az 50naposat, oly módon, hogy a metszéskor egy üres zöld gyertya legyen. Ez adja a long signalt.Ha megvan veszek x darab részvényt (számoljunk 100-al), majd szűkebb stoppot teszek rá. A lényeg, hogy a legtöbb esetben az adott körülményekben tényleg felfelé megy a részvény. A 2+1-es szabállyal (amit vagy mástól hallottam, vagy én találtam ki, nem tudom már) [ha két kisebb teli piros gyertya van (vagy egy nagyobb) akkor adom csak el, egyébként tartom ] kezelem a kockázatomat. Szóval megy megy a trend, aki akar stoppokat is állíthat be. Na mikor már úgy látom, hogy szép a hasznom akkor veszek dupla annyi put opciót, mint ahány a részvény birtokában vagyok. A put opció arra ad jogot, hogy az adott áron eladjam a részvényeket. Ezzel biztosítom, hogy a jó kis profitomat már ne vegye el a piac. Ezt exercisolással tudom megtenni (ib-n http://www.interactivebrokers.com/en..._an_option.htm). Ha a trend emelkedett utána vagy korrekció lesz, vagy kicsit/jobban lefelé megy (15 percesben tapasztalom). Ekkor veszek még száz részvényt. A 200 részvényemet excercisolom a put opcióval. Ha a felfelé menő trendet erősnek látom, akkor nem csinálom a put opciós variációt, csupán keresztezés + zöld üres gyertya (tehát a long signal) után ráteszek egy követő stoppot.
Elméletben a legtöbb, ezzel a stratégiával csinált kereskedés nem hogy működőképes, hanem a sokadik backtest után is nagyon szépen működik.
DE EDDIG MÉG NEM PRÓBÁLTAM ÉLESBEN, DEMÓVAL (egy ismerősöm IB felületén) IS CSAK EGYSZER, AKKOR MŰKÖDÖTT, VISZONT SEMMIM SINCS ARRÓL, HOGY ÉLESBEN IS MŰKÖDNE. SZeretném, sőt nagyon szépen megköszönném, HA VALAKI SEGÍTENE FOGÁST/KRITIKÁT TALÁLNI A LEÍRT STRATÉGIÁBAN, HISZEN LEGJOBBAN ERRE VOLNA MOST SZÜKSÉGEM.
Tudom, rossz a helyesírásom, és fogalmazni sem a legjobban tudok, de hátha lesz valaki aki megérti, és még segíteni is tud
MA3MA50 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-17, 18:55   #2 (permalink)
Tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 41
MA3MA50 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nos, ma kipróbáltam - snp, yhoo,aapl, abx, acn, adbe, brcm - részvényekkel. Ezek megfeleltek vagy részben megfeleltek és szépnek találtam őket.
Az aapl -ön nem sokat kerestem, mert idő előtt eladtam, de a többi szépen hozott. Még piacnyitás után nem sokkal nyitottam, szinte az összes pozit (15 percest használok) és mostanra mindet bezártam. Nagy haszon volt rajtuk. Put opciót nem vettem.
Régi 2012-04-17, 20:49   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 277
barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.barabasi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MA3MA50 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, ma kipróbáltam - snp, yhoo,aapl, abx, acn, adbe, brcm - részvényekkel. Ezek megfeleltek vagy részben megfeleltek és szépnek találtam őket.
Az aapl -ön nem sokat kerestem, mert idő előtt eladtam, de a többi szépen hozott. Még piacnyitás után nem sokkal nyitottam, szinte az összes pozit (15 percest használok) és mostanra mindet bezártam. Nagy haszon volt rajtuk. Put opciót nem vettem.
hasznosabb volna, ha chartot is mellekelnel
barabasi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-21, 08:44   #4 (permalink)
Új tag

ironwill logója

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 7
ironwill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szép napot !

A kezdő kereskedőknek szeretnék segíteni , ezzel az oldallal !

http://www.forexstrategiesresources.com/

Rengeteg , működőképes rendszer és használható indikátor található benne .

Jó tesztelgetést és sikeres kereskedést !
ironwill nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-21, 13:55   #5 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 185
Hírnév szint: 8
tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tapci már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kérlek ne vidd tév útra a kezdőket az ingyenes statikus stratégiákkal,mert nagyon meghosszabbítod a tanulási periódusát még annak is aki keményen szeretne érvényesülni ebben a szakmában.Minden ingyenes stratégia zsákutca,meg kell tanulni kereskedni éveken át.Ez egykemény szakma ,ne csatlakozzunk a szar reklámok kínálta reményhez.
tapci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-21, 15:19   #6 (permalink)
Új tag

ironwill logója

Összes hozzászólás: 20
ironwill a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Minden stratégia ingyenes ez igaz , de több rendszert és indikátort is láttam az oldalon amiért máshol pénzt kérnek ! Csupán jó indulat vezérelt , sok mindent innen tanultam és teszteltem is több rendszert . A rendszerek nagy része kidobni való , de van ami használható ! A szent grált magunknak kell megalkotnunk !
ironwill nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 20:50   #7 (permalink)
Szenior tag

Sipirla logója

Összes hozzászólás: 114
Sipirla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

kereskedési statégiák a technikai elemzés alapján pdf.
Link: http://pdfsb.com/readonline/5a314e45...413d3d-4840642
Régi 2012-10-28, 07:03   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás kezdőknek

Elsősorban bináris opciókhoz ajánlom ezt a nagyon egyszerű stratégiát,

http://opciotrader.ucoz.com/blog/str.../2012-10-27-54
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-28, 21:55   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Csak azok a jobbrol megjelenö ablakok ne lennenek ! Kaszino es egyeb marhasagok. Irj, ha nem lesz es megnezem az oldalt
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-21, 05:37   #10 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 783
habibabu a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül habibabu részére
Alapbeállítás

http://ken.ucoz.hu/index/0-2

Nyugodtan megnézheted, most már bal oldalt van :-)
habibabu nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-06, 20:58   #11 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 5
Hobgoblin a hírnévhez vezető út elején jár.
Lightbulb

Ez vicces lesz, de ennél egyszerűbb technikát senki se tud: a saját kezed!

Nyújtsd ki a jobb kezed magad elé, kifelé fordított tenyérrel és egyenes ujjakkal. Nézd meg: a hüvelykujjad tetejétől magasabb a mutatóujjad teteje, és a középső ujjad a csúcs – onnan pedig lejjebb van a gyűrűsujjad és végül a kisujjad teteje.

Ennek alapján figyeld meg az ármozgás csúcsait a grafikonon:
  1. két pálcika (vagy gyertya) után egy harmadik a csúcsot alakítja ki;
  2. a következő annál lejjebb zár;
  3. az ötödik pedig annál is lejjebb zár.

Amint a „kisujj", az ötödik pálcika/gyertya lezáródik, piaci áron beléphetünk. A stop a „középső ujj" tetején túlra kerül, a célunkat pedig 1:1 alapon lőjük be.

(Nyilván mélypontot is vizsgálhatunk, akkor meg kell fordítani a „kezet".)
Csatolt képek

Hobgoblin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-07, 05:47   #12 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

De mi van, ha a piac egy ilyen "kezet" mutat?
Csatolt képek

Régi 2013-07-07, 06:33   #13 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
áááááááááááááááááááááááááááááááááááááá............ ..........
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-07, 09:44   #14 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hírnév szint: 5
Hobgoblin a hírnévhez vezető út elején jár.
Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem baj, egy kis gyakorlás után egyértelműen látni fogjuk a nyerő belépőket:
Csatolt képek

Hobgoblin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-11-09, 21:26   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 2
R1peti a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezen beszartam a nevetéstől XDDDDDDD
R1peti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-17, 10:17   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 262
recefyce a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Érdekelne, hogy használjátok /próbáltátok-e Darvas módszerét ?
recefyce nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-17, 11:27   #17 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Érdekelne, hogy használjátok /próbáltátok-e Darvas módszerét ?
Darvas módszerét nem, de én is hasonlóan trédelek ahogyan o /momentum alapú/. Az árstruktúra miatt forexen nem, vagy csak nagyon kicsi elonnyel fog mukodni, de ha van pénzed részvényeket trédelni, akkor nagyon jól mukodik. Dan Zangert ajánlom alaposabb tanulásra: http://chartpattern.com/
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-17, 14:52   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
marcelhossa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Darvas módszerét nem, de én is hasonlóan trédelek ahogyan o /momentum alapú/. Az árstruktúra miatt forexen nem, vagy csak nagyon kicsi elonnyel fog mukodni, de ha van pénzed részvényeket trédelni, akkor nagyon jól mukodik. Dan Zangert ajánlom alaposabb tanulásra: http://chartpattern.com/
Ezer köszi, megnézem!
Egyébként is részvényekkel kereskednék.
Régi 2016-12-17, 18:28   #19 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Úgy látom, hogy ő a klasszikus alakzatokat használja,úgy mint zászló, ék,fej-vállak, stb...
Te is ezek szerint kereskedsz?
Ha sarkosítva fogalmazunk, akkor azt mondhatjuk, hogy Darvas a csatornákat figyelte.
Próbált meghatározni egy "ár-intervallumot", ami fölött vétel, allatta pedig eladás volt az ajánlatos. Legalábbis ha jól vettem ki...
Régi 2016-12-17, 20:03   #20 (permalink)
Tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 98
Hírnév szint: 4
marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.marcelhossa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy látom, hogy ő a klasszikus alakzatokat használja,úgy mint zászló, ék,fej-vállak, stb...
Te is ezek szerint kereskedsz?
Ha sarkosítva fogalmazunk, akkor azt mondhatjuk, hogy Darvas a csatornákat figyelte.
Próbált meghatározni egy "ár-intervallumot", ami fölött vétel, allatta pedig eladás volt az ajánlatos. Legalábbis ha jól vettem ki...
Nem, én csak simán momentumra, de futuresen
Darvas a a techno-fundamentalista szemlélete alapján olyan cégeket keresett, amikbe látta a potenciált h lesz piaca a termékeiknek, és megerositésnek használta a dobozból való kitorést és a megnovekedett volument. És csak longokat keresett
Dant én nem ismerem ennyire, annyit tudok h akkor akar vásárolni, amikor a nagyok. Ami kozos benne és Darvasban, h szuk stoppokkal trendkovetnek. A lényeg h a pozi gyorsan pluszba keruljon a megnyitása után
marcelhossa nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
cfd, indikátor, moving average, opció, stratégia

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Élő FOREX kereskedési nap - tozsdenap.com krizso76 Tőzsdei képzések 4 2012-02-09 10:58
FXrace - Forex kereskedési verseny harzol Tőzsdejátékok 1 2011-04-15 08:29

A pontos idő 08:50 , a GMT +1 időzóna szerint.