Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Technikai elemzés

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-29, 20:18   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fibonacci

Ebben a topikban a Fibonacci szintek helyes alkalmazásáról szeretnék egyelőre kérdezni. A Fibonacci vonalak berajzolásása mindig egy lokális mélypont és egy lokális csúcspont segítségével történik. Lefelé trend esetén a lokális csúcspont a kiindulópont /tehát a 100-as szint/, a lokális mélypont pedig a nullás. Felfelé trend esetén a lokális mélypont a kiinduló pont /tehát a100-as szint/, a lokális csúcs pedig a nullás. Viszont egy adott instrumentum esetében különböző idősíkokon más és más lokális mélypontokat és csúcspontokat találunk, ebből adódnak a galibák. Én például szinte mindegyik instrumentum esetén 2 fibo-t is felrajzolok. Az egyiket D1, a másikat H4 grafikonon de utóbbit csak akkor, ha az a D1 grafikonon is jól látszik. Nézzük ezt a gyakorlatban:

Három chartot töltök fel, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Az első képen D1 grafikonon jelöltem ki a fibo-t.
A második képen a H4 grafikonon jelöltem ki a fibo-t.
A harmadik képen látható a kettő együtt a D1 grafikonon.

Megjegyzés: Nyilván azt a Fibonacci vonalat érdemes felvenni, ami sok charton ott van, mert csak akkor működik. A D1 grafikonon felvett fibo valószínűleg sok charton ott van, de a H4-en felvett fibo-ban már nem vagyok annyira biztos, mivel a lefelé trend egyáltalán nem hasonlít a szabályoshoz. Egy szó mint 100, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Csatolt kicsinyítések
fibonacci-eurusd-1.gif   fibonacci-eurusd-2.gif   fibonacci-eurusd-3.gif  

Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-30, 00:37   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 7
Trailer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Másképp közelítem meg a kérdést. Szerintetek melyik az igazi? Feltöltök 8 képet, mind a 8 képen különböző Fibo vonalak találhatóak, mind EUR/USD és mind most készült az utóbbi 10 percben. Ahány helyen nézem, annyiféleképp magyarázzák. Már ha magyarázzák. Valaki szerint fibo vonalakat csak napi grafikonon szabad kijelölni. Vannak akik szerint óráson is. Kialakíthatok saját stílust, de minek. Szokjak meg valamit ami rossz? Van a fibo szintek felrajzolásának valami általános szabályrendszere ami alapján egyértelműen megállapítható, hogy melyiket érdemes felrajzolni?

A PA, a valós támaszok, a valós ellenállások egyértelműek. A fontosabb trendeket is a PA alapján rajzoljuk be, gondolom mindannyian hasonlóan.

De mi a helyzet a Fiboval? Mert ha mindenkinek más Fibo vonal van a charton /beleértve az intézményi befektetőket is akiket úgy szeretek/, akkor nincs sok értelme a dolognak. Ha valaki tudja a választ, kérem a forrást is jelölje meg, hogy saját szememmel is lássam azt a rendkívül logikus okfejtést, ami kétséget kizáróan leírja, hogy hogyan kell helyesen megszerkeszteni a fibot és miért. Lehet, hogy egyszerű a válasz csak valami elkerülte a figyelmem a témával kapcsolatban.
Csatolt kicsinyítések
fibonacci-01.gif   fibonacci-02.gif   fibonacci-03.gif  

fibonacci-04.gif   fibonacci-05.gif   fibonacci-06.gif  

fibonacci-07.gif   fibonacci-08.gif  
Trailer nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-03-29, 16:44   #3 (permalink)
Tag

Hely: Offshore
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 5
Offshore Lovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Offshore Lovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!

Az alábbi helyen választ kapsz:
http://www.fibonaccibook.com/

Ezen kívül, ha Fibo kereskedési stratégiával akarsz foglalkozni, ajánlom, Joe Dinapoli - Trading with DiNapoli Levels című könyvét.

A sikeres Fibo kereskedéshez elengedhetetlen indikátorokat és taktikákat tudhatsz meg belőle, szerintem kötelező darab annak, aki Fibo szintek mentén akar kereskedni.
Offshore Lovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-30, 10:52   #4 (permalink)
Szenior tag

orkati logója

Hely: Várpalota
Összes hozzászólás: 876
Hírnév szint: 6
orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.orkati elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés MSN-en keresztül orkati részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül orkati részére
Alapbeállítás

Én ezért nem szeretem a fibo-t. Annyiféleképpen lehet húzni egy idősíkon is, hogy az már zavaró. A trendvonalakat is többféle módon lehet meghúzni, de ott talán kicsit kevesebb a lehetőség.

A fibo- és a trendvonalak számomra kicsit "képzelt" vonalak, nem "valóságosak", ellentétben mondjuk egy olyan szinttel, ami az árat többször megtorpanásra késztette már, és ezért nem is használom őket.

Ettől még persze lehet, hogy valaki sikeresen alkalmazza ezeket az eszközöket a kereskedésében, nagyrészt nem ettől függ a siker
orkati nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-01, 00:13   #5 (permalink)
Tag

Hely: Offshore
Összes hozzászólás: 42
Offshore Lovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Offshore Lovag már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Eleinte nekem is zavaró volt, viszont idővel megszokja a szemed, és tudod, hogy csak egy jó megoldás van, ha fibo-t kell húzni.

Sok esetben a Fibo szintek is felfoghatók trendvonalként, bár én arra használom, hogy trendfordulót azonosítsak vele és megfelelő belépési pontot keressek. Take profit célok megállapítására szintén tökéletes.

Egy azon Fibo szint is megtorpanásra tudja késztetni az árat akár többször is. Sőt gyakran látok olyat, hogy egy fibo szint először ellenállás, majd pedig támasz lesz. A Fibo szintek közötti csatornázásról nem is beszélve.
Offshore Lovag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-07-06, 20:27   #6 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 12
Hobgoblin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Trailer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Másképp közelítem meg a kérdést. Szerintetek melyik az igazi? Feltöltök 8 képet, mind a 8 képen különböző Fibo vonalak találhatóak, mind EUR/USD és mind most készült az utóbbi 10 percben. Ahány helyen nézem, annyiféleképp magyarázzák. Már ha magyarázzák. Valaki szerint fibo vonalakat csak napi grafikonon szabad kijelölni. Vannak akik szerint óráson is. Kialakíthatok saját stílust, de minek. Szokjak meg valamit ami rossz? Van a fibo szintek felrajzolásának valami általános szabályrendszere ami alapján egyértelműen megállapítható, hogy melyiket érdemes felrajzolni?
Van.

De kezdőként soha ne egy-egy árkilengést nézzen senki. Sokkal kifizetődőbb, ha kilengések sorozatára, azaz alakzatokra vadászik. (Mert ha folyton csak egyetlen kilengést néz, sose tudja, hogy hol fordul az ár.)

Nézzünk egyet folyamatában. Lásd a képeket, abból egyértelműbb.

Magyarázat: mindig az épp aktuális árkilengést nézzük, és várjuk meg a visszatesztet 50 vagy 61,8 vagy 78,6 százaléknál (vagy 88,6-nál).
Látjuk, ahogy kirajzolódik egy alakzat az egymást követő kilengések során.

Figyelem! 4. kép (sárga Fibonacci) és 5. kép (kék Fibonacci): a kezdő árkilengés és az aktuális árkilengés egybeeső szintjeit nézzük. Ebből kiderül, hogy a kezdő árkilengés 61,8%-a és az utolsó árkilengés 127,2%-a (tehát kiterjesztés) nagyon közel van (lásd külön a 6. képen berajzolva a sárga és kék vonalat). Az lesz a belépési helyünk, amit figyelni kell.

Az utolsó képen látszik, hogy szépen meg is fordult ott az ár.

(Ui.: a példában az EUR/USD 2013. április–június napi grafikonja szerepel, mérje vissza mindenki a szinteket.)
Csatolt kicsinyítések
fibonacci-eu-gartley-01k.png   fibonacci-eu-gartley-02k.png   fibonacci-eu-gartley-03k.png  

fibonacci-eu-gartley-04k.png   fibonacci-eu-gartley-05k.png   fibonacci-eu-gartley-06k.png  

fibonacci-eu-gartley-07k.png  

Utoljára módosítva: Hobgoblin által : 2013-07-06 20:31 Oka: (kiegészítés)
Hobgoblin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-31, 10:09   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Dectum a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Offshore Lovag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sok esetben a Fibo szintek is felfoghatók trendvonalként, bár én arra használom, hogy trendfordulót azonosítsak vele és megfelelő belépési pontot keressek. Take profit célok megállapítására szintén tökéletes.
Hogyan azonosítasz trendfordulót fibonaccival? Tudnl erre egy példát mutatni?
Dectum nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 08:44 , a GMT +1 időzóna szerint.