Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Nemzetközi piacok > Tengerentúli tőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-18, 21:27   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Apple részvény

Steve Jobs bejelentése szabadsága kapcsán felpezsdítette az Apple körüli híreket és még idehaza is rendesen hallani az Apple-ről, mint részvénytársaságról és a nagy árfolyamveszteségről.

A mai nap nyitására szépet zuhant az Apple részvény árfolyama, pedig még csak nem is tudni mi áll a szabadság hátterében.

Én amúgy sem hiszem, hogy egyetlen személy kellene, hogy meghatározza egy cég értékét.

Komolyan érdekel a papír, de azt előre bevallom, hogy semmi pénzért nem vennék belőle.

Lényegében azért, mert egy túlspirázott divatnak tartom az Apple termékei iránti megnövekedett keresletet. Biztos jó, sőt lehet a legjobb az iPhone, az iPod és az egyéb i-s termék, de különlegességük nem fog örökké tartani.
A konkurencia is fejleszt, előbb-utóbb lesz valami más, ami még divatosabb lesz, de ha mégsem akkor sem nagyon lehet már hova fejlődnie az Apple-nek.
Úgy értem eléggé a csúcson vannak és újabb piacokat már nehéz lesz ezen a prémium árkategóriás piacon keríteniük. Merészebb lennék shortolnék is.

Vélemény?
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-19, 00:52   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az a szabadság bizony betegszabadság - ha megnézed Steve-et - akkor azonnal észrevehető, hogy nagyon beteg. Most éppen májgondok miatt... "Apple Inc. announced Monday that Jobs, who co-founded the company in 1976, would take an indefinite medical leave for unspecified problems. The leave could be related to his previous bout with pancreatic cancer or his 2009 liver transplant."
Tény, hogy ő a lelke, motorja a cégnek, az ő személye ugyanolyan ikonikus,mint Billé volt, ezt árazta az a hatalmas gap, amivel tegnap nyitott:
"For now, investors appear to be hoping for the best. Apple stock fell $7.83, a little more than 2 percent, to close Tuesday at $340.65. It recovered more than half of that loss after the closing bell after reporting strong earnings." Egy másik szinte legendaszerű történet, mikor visszatért a céghez az első munkanapján beszállt a liftbe és egy vele utazó fiatalembertől megkérdezte: magának mi itt a munkája? Mire kiszálltak az 5-ik emeleten a srácnak nem volt állása...

Én bizony vettem belőle 341,92-ön, mert a piac nem hülye és ezt arra értem, hogy nem véletlenül trendel olyan gyönyörűen, ahogy azt eddig is tette. Csak egy pillantás a csártra.. Majd egy másik az after hoursra:-)
Az Apple a leginovatívabb termékfejlesztő, a konkurenciának nevezett klónozók ötlettelenek, a cég körül kialakult mítosz egyáltalán nem a véletlen műve, ilyen divatot kreálni az IT-ben őrülten nehéz, ráadásul drágák a cuccok is. Ami viszont jót tesz az árrésnek. Részvényesi szempontból nézve különösen. Számtalan információ beszerezhető amúgy a cégről, nekem egyelőre elég a gyorsjelentés, meg az hogy gyakorlatilag nem tudja kielégíteni a termékei iránti keresletet. Az sem kérdés ahol ekkora szellemi kapacitás van, ott már tudják hogy mire lesz szüksége a piacnak. Ha piac még nem tudná, akkor meg megteremtik a keresletet.
Emlékszem mikor az IPad-al kijöttek, akkor egy másik tőzsdefórumon kialakult egy polémiám mennyire tuti a cucc. Akkor 190 körül járt az árfolyam...
Nem nagyon szoktam adni az elemzői ajánlásokra, de azért annak is utána lehet járni mekkora a konszenzus a további kilátásokat illetően.
Részvénynél azért alaposabban utána lehet járni a "fundamentumoknak", illik is mielőtt döntést hozol. Ha drágállod az új csúcsokat, akkor ne vegyél, itt is ugyanaz a törvény mint bármely más instrumentum esetében. RR, RM, MM.
Ha pedig érdekel a papír sorsa, akkor legalább akkora körültekintéssel kell mérlegelni, mintha autót vennél. Ha nem tetszik, hát nem tetszik, majd elviszi más.
Egy érdekesség még. A napi forgalom 63 millió darab volt 340 dollárjával (átlag). Ha forintosítod a számot, akkor galaktikus méreteket fogsz látni
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-22, 23:00   #3 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tegyük fel hogy szeretnék Apple részvényt. Itthonról hogyan tudok vásárolni?

KBC Equitas-nál van számlám.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 11:05   #4 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tegyük fel hogy szeretnék Apple részvényt. Itthonról hogyan tudok vásárolni?

KBC Equitas-nál van számlám.
Nem sértésnek szánom, de azért azt nem árt tudni, hogy a saját brókerednél milyen lehetőségeid vannak. Főleg, hogy a főoldaláról a szolgáltatásoknál rögtön ott a külföldi részvény:

http://online.kbcequitas.hu/kulfoldi_reszveny

Itt meg a kondíciók és egyéb tudnivalók:

http://www.kbcsecurities.hu/?p=szolg_lakossagi&n=2

Utoljára módosítva: sidius által : 2011-01-23 11:06 Oka: kieg.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 16:41   #5 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Ok, de 5000 Ft egy tranzakcióért, ráadásul telefonon át. Megveszem, eladom az már 10000. Hát kösz, azt inkább nem.

Amit a beszélgetéseitekből leszűrtem azok alapján azt hittem egyértelmű, hogy ez nem pálya.
Régi 2011-01-23, 16:54   #6 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ok, de 5000 Ft egy tranzakcióért, ráadásul telefonon át. Megveszem, eladom az már 10000. Hát kösz, azt inkább nem.

Amit a beszélgetéseitekből leszűrtem azok alapján azt hittem egyértelmű, hogy ez nem pálya.
Nem kérdés, hogy ha külföldi részvényt akarsz akkor külföldi diszkontbróker kell. A magyar brókerek borzasztóan drágák. Viszont te azt kérdezted, hogy itthonról hogy tudsz vásárolni, és az EQ-t említetted! Erre válaszoltam! Hát itthonról ez a valóság.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 18:26   #7 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:

Már többször irtam. FIO broker, budapesti képviselet, amerikai, német, cseh, magyar piac, kötésenként kb 8-9 dollár. Segitőkész ügyfélszolgálat, megbizható bróker. Magyar viszonylatban a legjobb, mi kell ennél több?
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 10:03   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Vezető hír az Aplle és Steve Jobs az index.hu címlapján: http://index.hu/tech/2011/01/26/stev...lkul_az_apple/

Most is leírják milyen jó adottságú emberek állnak még Steve Jobs mellett, illetve az Apple élén. Tim Cook és Jonathan Ive is olyan személy a cikk szerint, aki meghatározó alak.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-29, 20:04   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 105
Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Jegenye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az ugye egy percig sem kérdés, hogy AAPL-t venni itthonról megbízhatóan és olcsón darabszám korlátozás nélkül itthon is lehet. Engedtessék meg egy ízig vérig honi IB bróker kéretlen önreklámja: www,mwi.hu,(díjjegyzék részletezve) a magyar supportról pedig személyesen gondoskodom, ha kell:-)
Persze nem ez a lényeg mindenki a neki bevált cégnél köt, van aki pl. Metatradert használ kereskedési platformként én személy szerint nem sokra becsülöm, sőt ...(semmire)
De ezt hagyjuk, nem szorosan idetartozó vélemény.
Ami a pozit illeti, sokak aranyszabályaként működő "nem hígítunk" felkiáltás ellenére számomra egyáltalán nem jelent problémát egy erősen trendelő papír korrekciójába belevenni. Így alakult ki a 336-os átlagbeszerzési ár.
Ellenben a pénteki kereskedés során, amiről még korántsem tudni, hogy egy trendfordulós nap lesz-e, vagy csak sima korrekció -erre semmilyen TA maszlag nem tud választ adni - jobbnak láttam kiszállni nullában. Pillanatnyilag úgy ítéltem meg, hogy a potenciális nyerő elhanyagolható egy beragadás esélyéhez képest.
De ha már potenciákról, várható kimenetelekről van szó, akkor itt egy nagyon jó írás, elemzés:http://dotkom.blog.hu/2011/01/28/az_...alojaban_olcso
Jegenye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-06, 10:45   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 38
Becker a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ti értitek, hogy mi ez most az Apple körül? Miért csökkentik a súlyát a NASDAQ-on belül?
Becker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 08:18   #11 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Steve Jobs halálával szerintetek változott valami a tőzsdei szempontokból?
Régi 2013-01-25, 10:18   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Steve Jobs halálával szerintetek változott valami a tőzsdei szempontokból?
A cég szempontjából változott: eltünt az éléről az innovatív zseni. Ki veszi át a helyét, mennyire tudják pótolni elég kérdéses.

Btw a tegnapi jelentés után valaki tradeli az AAPL-t?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-02-01, 18:42   #13 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A cég szempontjából változott: eltünt az éléről az innovatív zseni. Ki veszi át a helyét, mennyire tudják pótolni elég kérdéses.

Btw a tegnapi jelentés után valaki tradeli az AAPL-t?
Jelentése óta technikailag elég bénán fest. Én 420$ körül fogom figyelni.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-01, 20:02   #14 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Párszor megshortoltam, de végül úgy döntöttem, hogy inkább hagyom. Nincs túlértékelve, így nem szakad be mint egy romlott papír, viszont technikailag olyan rondán néz ki, hogy longolni sem lehet. Opcióval lehetne sávozásra játszani.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-01-09, 18:03   #15 (permalink)
Tag

fearline logója

Összes hozzászólás: 98
fearline a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Most mi a vélemény az Apple-ről? Technikailag nagyon jó lehetőségek jelentkezhetnek longra a közeljövőben!
fearline nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-09, 18:48   #16 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 261
Hírnév szint: 6
senegye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.senegye már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
fearline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most mi a vélemény az Apple-ről? Technikailag nagyon jó lehetőségek jelentkezhetnek longra a közeljövőben!
Egy ideje én is figyelem. 530-nál szeretnék egy szép gyertyajelet látni:
Csatolt kicsinyítések
apple-reszveny-2014-01-09_194454.png  
senegye nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-11, 09:37   #17 (permalink)
Tag

fearline logója

Összes hozzászólás: 98
fearline a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én egszerű trendvonaltörésre fogok beszállni
fearline nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-12, 20:57   #18 (permalink)
Tag

Hely: Ireland
Összes hozzászólás: 43
Hírnév szint: 6
InDaHoodGeneralAladeenMTF a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv!

Mi a véleményetek a tesco es glaxosmithkline részvényekről? Folytatódni fog meg az esés,vagy mar itt az idő a vásárláshoz?
Régi 2015-11-26, 10:30   #19 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 44
Hírnév szint: 3
Arnold G a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás jo az apple

jo egy hete még érdemes volt shortolni.

http://www.smarttrade.hu/hu/tradingt...-11-16-8-24-04
én személy szerint hiszek az apple sikerességében, mivel más terméket adnak, mint az összes többi gyártó, ezért minidg lesz a termékeikre kereslet.
bárki bármit mondjon, az apple cuccok egész egyszerűen attól jobbak, hogy időt spórolnak meg a usernek azzal, hogy működik , magától, szépen okosan.
ennyi, ha valami nekem időt spórol meg az pénzt is megspórol, tehát hosszabb távon minden esetben megéri egy macbook, vagy iphone.
Arnold G nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Apple, iPhone, Steve Jobs

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:58 , a GMT +1 időzóna szerint.