Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Nemzetközi piacok > Tengerentúli tőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-30, 09:17   #1 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Facebook részvény

A napokban több helyen lehetett olvasni róla, hogy most már biztos, hogy 2012-ben tőzsdére megy a Facebook.
Értékét majd 100 milliárd dollárra teszik, amit kicsit túlzónak érzek, de abban biztos vagyok, hogy az első néhány napban meredeken meg fog ugrani az árfolyam.
Ebben csak az tesz kicsit bizonytalanná, hogy 10 millird dollárt várnak a bevezetéskor áruba bocsájtott részvényekért, ami elég soknak tűnik. Egyáltalán mire kellhet Zuckerbergnek ennyi pénz?
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 19:31   #2 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mag28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A napokban több helyen lehetett olvasni róla, hogy most már biztos, hogy 2012-ben tőzsdére megy a Facebook.
Értékét majd 100 milliárd dollárra teszik, amit kicsit túlzónak érzek, de abban biztos vagyok, hogy az első néhány napban meredeken meg fog ugrani az árfolyam.
Ebben csak az tesz kicsit bizonytalanná, hogy 10 millird dollárt várnak a bevezetéskor áruba bocsájtott részvényekért, ami elég soknak tűnik. Egyáltalán mire kellhet Zuckerbergnek ennyi pénz?
Mást se látok, csak hogy próbálsz találgatni részvényárfolyamokat a jövőre nézve, sőt van amit biztosra is veszel, sajnos ez nem járható út pénzkereset szempontjából, de ha nem ez a cél, akkor nem szóltam. Bár találgatni akkor sincs szerintem értelme, erre ott van a sok szakértő, meg a jósnő aki vállalja, ha nem találja el a nemét a jövőben fogant gyermeknek, akkor visszaadja a pénzt, mindre fiút mond, felét eltalálja, tőlük megtartja a pénzt a jóslásért, másik felének visszaadja .
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-11-30, 20:36   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valóban csak találgatni lehet.
Se jót és se rosszat nem érdemes gondolni. Nem az lesz, amit gondolunk, hanem amit a piac beáraz. A piac meg tele van meglepetésekkel.
Megmondom őszintén, hogy nekem nem tetszik a Facebook. Ettől még lehet nyereséges is. És ha mégis nyereségesen jöhetek ki belőle, akkor be kéne fektetnem pénzt. Mert a jó befektetőnek ez a dolga. Persze jó stratégiával.
Olyan sok pénzem nincsen. Úgyhogy ez nem nekem való most.
Régi 2011-12-01, 07:52   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 51
basesoft a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Majd jól eldurran ez a lufi is.
basesoft nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 08:56   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 285
Hírnév szint: 9
Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kisbefektető már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem meg lehet közelíteni fundamentálisan a dolgokat.
Jelen állapotában a Facebook 100 év alatt ha kitermelné a jelenleg reálisnak tartott árat. Ez nyilván nem lenne nagy biznisz.
Ellenben a hatalmas felhasználóbázis lehetőséget teremt olyan szolgáltatások bevezetésére, ami igen komoly jövedelmet hozhat. Nem tudom pontosan, hogy mik lehetnek ezek, de ha a Facebook-nál sem tudják, akkor biztos nem jó vétel a Facebook részvény.
Kisbefektető nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 09:12   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Honnan tudod, hogy ez lufi?
A Facebook vezető pozícióban van a közösségi oldalak területén. Nagyon nehéz elmozdítani innen az ide szokott népet. A Google Plusnak is nagyon sok időbe és munkába fog telni, hogy akkora létszámú közösséget építsen ki, ami elég legyen ahhoz, hogy átcsábítsa a Facebookról az embereket.
Egyébként egy új korszak nyílik jelenleg. Új alulról szerveződő közösségi oldalak jönnek létre. Ilyen lesz a muveszetvilag.com is. Régen a fórumok voltak nagyon aktívak, amíg a Facebook nem jött be. A Facebook megjelenésével ez a helyzet megváltozott.
Biztos meg fogja a Google Plus és új közösségi oldalak szorongatni a Facebook oldalt, ugyanakkor a Facebook is tartogathat meglepetéseket az első helyezet megtartásáért.
Van itt versenyt és sok versenytárs van már. Van x mennyiségű felhasználó, ezeken osztoznak. Már nem tekinthető egyetlen közösségi oldalnak a Facebook, ezért sokkal nagyobb kihívások fogják érni.
Régi 2011-12-01, 09:19   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem mellékszolgáltatás nagyon nem jöhet szóba. Inkább plusz funkciókat vezetnek. Ha a felhasználó nem akar többé játékokat látni, akkor fizet x összeget.
Régi 2012-02-02, 20:57   #8 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Itt vannak a friss hírek a Facebook tőzsdére lépésével kapcsolatban:
http://index.hu/tech/uzlet/2012/02/0..._a_facebookon/

5 milliárd dollár 5% részvénycsomagért.

Még biztosabb vagyok benne, hogy az első nap meredeken felfelé fog menni az árfolyam.

Mi a teendőm, ha a lehető legkorábban Facebook részvényt akarok venni. Úgy értem tudok venni a kibocsájtási áron? Mi kell ehhez? Elég tuti üzletnek tűnik, hisz akár még aznap kiszállva is több 10% haszonra lehet szert tenni.

Ha valamiért nem tud az ember Facebook részvényt jegyezni, akkor a kereskedés megkezdése után rögtön nagy ugrásra lehet számítani, vagy pár százalékkal magasabb áron még lehet vásárolni a nyitás után 1-2 perccel?
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 09:35   #9 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mag28, én is olvastam a cikket. Nincs tapasztalatom ilyesmiben és érdemes lenne ellenőrizni azt, hogy a tranzakció is azonnal lebonyolódik e. Nagyon sokan fognak hirtelen részvényt venni és eladni, ezért a rendszert is megterhelheti. Erre valószínűleg a tőzsde cégek fel vannak készülve.
Szerintem is jól lehet vele kaszálni, ha a megfelelő időpontban veszed és adod el. Az a gyanúm, hogy elég népszerű portfólió lesz a facebook részvény, úgyhogy a hullámokat is lehet meglovagolni.
Régi 2012-02-08, 15:34   #10 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 67
xexees a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mást se látok, csak hogy próbálsz találgatni részvényárfolyamokat a jövőre nézve, sőt van amit biztosra is veszel, sajnos ez nem járható út pénzkereset szempontjából, de ha nem ez a cél, akkor nem szóltam. Bár találgatni akkor sincs szerintem értelme, erre ott van a sok szakértő, meg a jósnő aki vállalja, ha nem találja el a nemét a jövőben fogant gyermeknek, akkor visszaadja a pénzt, mindre fiút mond, felét eltalálja, tőlük megtartja a pénzt a jóslásért, másik felének visszaadja .
Én Jobbat hallottam, a nőgyógyász, ha fiút jósolt, akkor lányt irt be a naplójába. Mikor mentek reklamálni, vissazkereste, és lány volt neki bejegyezve Csak csóválgatta a fejét és nem értette a reklamálókat.
xexees nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-22, 22:46   #11 (permalink)
Új tag

Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
queenspark a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hamarosan kezdetét veszi a FB láz!

Remélem mindenki készen áll, szerintem ügyesen, jókor, jó helyen lehet lenni ezzel a részvénnyel és így nagy kaszálásra van esély.

2012 ápr., máj.ban vezetik be? Hol lehet FB részvényeket venni?
queenspark nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-09, 09:43   #12 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
colour a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Látom, már titeket és érdekel a FB-téma.

Nekem 2 kérdésem lenne:

- azt lehet tudni, előre be fogják jelenteni, hogy pontosan melyik naptól kezdve lehet kereskedni a FB részvényeivel?
- amelyik brókercég foglalkozik amerikai papírokkal, annál FB részvény is lesz?
colour nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-04, 19:27   #13 (permalink)
Tag

Hely: Makó
Összes hozzászólás: 41
Hírnév szint: 6
MA3MA50 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hello
Ha minden igaz, akkor Május 18
http://www.origo.hu/gazdasag/2012050...ll-street.html
Régi 2012-05-21, 21:10   #14 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok! Többen erdeklödtetek a Facebook reszvenyek irant. Most mit szoltok az indulasahoz? Eleg gyenge volt a start.
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-11, 14:16   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
escuchame a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ellenben most már felmerül a kérdés:

Itt az ideje a Facebook részvények vásárlásának?
escuchame nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 12:08   #16 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
escuchame eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ellenben most már felmerül a kérdés:

Itt az ideje a Facebook részvények vásárlásának?
Érdemes elgondolkodni ezen a Facebook részvényen.

Tipikus IPO, azaz Elsődleges nyilvános forgalomba hozatal (Initial Public Offering). Adott egy működő, nagyreményű vállalkozás, ahol a tulajdonos úgy dönt, hogy nyilvános részvényeket bocsát ki. Ennek 2 alapvető oka lehet: vagy további tőkét akar bevonni a fejlesztésekhez, vagy egyszerűen el akar adni másoknak a tulajdonrészéből.

Természetesen a cél, hogy sok pénzt vonzzon be, azaz magas áron történjen a kibocsátás, ezért megbíz pl. egy brókerházat a folyamat megszervezésével. Ők fényes jövőt festenek, diszkontált cash flow módszerrel (ami egy picit a csillagjóslás kategóriája) túlértékelik a jövőbeni bevételeket, aztán beindul a marketing.

Sok kapzsi ember elhiszi a jutalékban érdekelt brókerek tippjét, beleugrik, majd nem érti, hogy a kezdeti lelkes kereslet okozta emelkedés után miért kezd azonnal zuhanni, mikor a korábbi tulajdonosi kör már az irreálisan magas áron profitot realizál (hogy esetleg később alacsonyan visszavehesse). Így balekunk vagy évekig bennragad, vagy veszteséggel száll ki belőle.

Hasonló történt a magyar piacon a CIGPannóniával is.

De térjünk vissza a FB-ra. A 45 usd körüli kibocsátási ár extrém magas, mikor a könyv szerinti értéke 6 usd körül van.

Miért hitték azt sokan, hogy az adott szolgáltatás gyorsan ki tudja termelni a kettő különbségét?
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Facebook, közösségi oldalak, Mark Zuckerberg

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 03:07 , a GMT +1 időzóna szerint.