Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Nemzetközi piacok > Tengerentúli tőzsde

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-02-07, 14:25   #1 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Összes hozzászólás: 308
Hírnév szint: 7
ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ChyberBoB részére
Alapbeállítás Kereskedési rendszerek USA részvényekre, belépéssel, menedzseléssel.

Mivel nem túl időigényes, és korábban már volt szó róla, így elkezdem vezetni a napon túli kereskedéseimet az amerikai részvénypiacon. Ennek az egyik számomra produktív oka, hogy a nyilvánosság elé tárt trédek kicsit mindig közelebb állnak az illető tréder szabályrendszeréhez, mint azok amiket csak egymaga köt be. Célom, hogy minél magasabb százalékban tudjam a kereskedési rendszeremet betartani, és ez ellenőrizhető is legyen.

Mivel ez egy nyilvános fórum, mindenkinek a kereskedéseit szívesen olvassuk, főleg, ha a rendszerét is megosztja velünk, hogy ellenőrizni tudjuk annak szabályosságát.

Tudom, hogy ez egy kicsit újszerű próbálkozás itt a fórum keretein belül, én mégis rá merek állni a közönség mérlegére, és szívesen olvasok minden észrevételt és kritikát.
ChyberBoB nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-12, 15:25   #2 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.ChyberBoB elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A stratégia a következő:
A fő trendet mindig naposon csúcs völgy elemzéssel állapítom meg, amerre megy a piac, arra keresek alkalmas részvényeket az S&P100 ban.
Minimum 1,8R hozam lehetősséggel megáldott üzleteket kötök.
Kockázatot H1 csúcs völgyekkel csökkentem. célárnál nem szállok ki, csak agresszívabban húzom a stopot. Ellentétes jelzésre kiszállok. Pl: Van egy célárat megérintő gyertya aminek ha elesik a minimum értéke a következő gyertyában, akkor zárok.
Ráépíteni csak abban az esetben szoktam, ha a kezdeti kockázatom két pozícióval sem haladja meg az 1 egységet.

Kíváncsi volnék, hogy ki trédel még hasonló startégiával részvényeket napon túl?!

Amit ma kiszemeltem az az F /Ford/ lesz a mai napra.
Piac zárás előtt kb 15 perccel már elkezdem az order beadását és gondolkodom annak teljesüléséről.

Ja, és még egy fontos kritérium, jelentés előtt 2-3 nappal nem kötöm be a részvényeket. Az egy olyan jellegű kockázat amit nem tudok kezelni. Kivételt képezhet ez alól, ha már nyereségben vagyok és a jelentés a piac nyitvatartási ideje alatt történik meg.

Az árfolyam legyen veletek, no meg a volatilitás.
Hirdetések
Régi 2013-02-12, 19:45   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 158
Hírnév szint: 8
Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv!

Hol szoktad listázni, illetve szűrni a részvényeket? Én a http://www.finviz.com -ot ismerem, de ott csak a S&P500 indexre enged keresni.

Mit szólsz ezekhez a papírokhoz, valamelyik megfelel a feltételeknek?
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=I...c&ta=1&p=d&b=1
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=O...c&ta=1&p=d&b=1
http://www.finviz.com/quote.ashx?t=W...c&ta=1&p=d&b=1
Brian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-02-12, 20:05   #4 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

A http://www.freestocksharts.com-on szoktam nézni, ott külön rá tudsz keresni nasdaq100 ra s&p100 ra meg egy csomó más index részvényeire.
ITW jól néz ki, csak már volt benne jelzés két napja sajna. A másik kettőbe én még nem szállnék be, nem olyan szépek azok a c.trendek. Ettől még lehet jó, mondjuk H1-en.
Benne vagy valamelyikbe?

Ahogy elnézem a Fordba ma nem lesz jelzés, bár még változhat, de ha piros lesz a napos gyertya 9:50ig, akkor felejtő, de nem baj, hátha megy lejjebb és egy jobb hozammal majd nyitható lesz később.
Régi 2013-02-12, 20:08   #5 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

A jelentéseket pedig itt szoktam nézni: http://biz.yahoo.com/research/earncal/f/f.html
Régi 2013-02-12, 20:40   #6 (permalink)
Szenior tag

Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Brian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A http://www.freestocksharts.com-on szoktam nézni, ott külön rá tudsz keresni nasdaq100 ra s&p100 ra meg egy csomó más index részvényeire.
ITW jól néz ki, csak már volt benne jelzés két napja sajna. A másik kettőbe én még nem szállnék be, nem olyan szépek azok a c.trendek. Ettől még lehet jó, mondjuk H1-en.
Benne vagy valamelyikbe?

Ahogy elnézem a Fordba ma nem lesz jelzés, bár még változhat, de ha piros lesz a napos gyertya 9:50ig, akkor felejtő, de nem baj, hátha megy lejjebb és egy jobb hozammal majd nyitható lesz később.
Gondolom erre gondoltál, csak elgépelted: http://www.freestockcharts.com/
Én nem kereskedek részvényekkel, csak érdekel, hogy milyen technikai kritériumok szerint keresed a beszállót.
Régi 2013-02-12, 20:43   #7 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom erre gondoltál, csak elgépelted: http://www.freestockcharts.com/
Én nem kereskedek részvényekkel, csak érdekel, hogy milyen technikai kritériumok szerint keresed a beszállót.
Igen, valóban arra az oldalra gondoltam.
Ebből is látszik, hogy mindenki a tőzsdei szolgáltatásokból akar megélni, mellé gépelek és még ott is van valami eladó Nevetséges....
Tisztelet persze a kivételnek.
Régi 2013-02-15, 11:23   #8 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Készítettem egy excelt amit megosztok, hogy nyomon követhető legyen a kereskedés. Remélem, hogy működik, szerintem vannak még gyerekbetegségek, nem szoktam ilyesmiket csinálni.
https://skydrive.live.com/view.aspx?...GSuLU8gjLJGMwY

Elvileg itt minden változást folyamatosan lehet majd figyelni.
Egy kötés van benne eddig, értelem szerűen mivel tegnap nyílt még veszteségben van a stop. Ha valami nem egyértelmű, amit el tudok képzelni akkor kérdezzetek.
Várom az észrevételeket és javaslatokat is, hogy hogyan lehetne jobb, áttekinthetőbb, hasznosabb mindenki számára.
Az induló egyenleg csak a kezdeti kockázathoz van igazítva, a valós számla nem ennyi.
Régi 2013-02-19, 15:53   #9 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

FB menedzselése a következő képen néz ki, ha új H1es csúcsra megy az árfolyam, vagyis 28,75 fölé és a zárás is az az érték felett történik, akkor a stopot tudom módosítani 28,09 nél található völgy alá pár centtel.
A pozícióba lépés utáni első cél a kockázat csökkentése.
Régi 2013-02-19, 17:46   #10 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

A stopot módosítottam, a kockázat a harmadára csökkent. A piac majd el dönti a többit.
Régi 2013-02-21, 22:48   #11 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

A stopot módosítottam, a kockázat a harmadára csökkent. A piac majd el dönti a többit.
Ennek stop lett a vége. Kötöttél azóta mást?
Régi 2013-02-22, 15:22   #12 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ennek stop lett a vége. Kötöttél azóta mást?
Nem, mert nincsen jelzés F volt figyelős, de egyenlőre felejtő, bár kialakulhat.

Ha kötök írom, ahogy mondtam. A napon túli kereskedés ilyen, van amikor hetekig nincsen kötés, és amikor van, akkor egy két nap alatt van annyi jelzés, hogy szelektálni kell, vagy csökkentett kockázattal kötni többet.
A számla 2%a van összesen kockáztatva, de sosem egy trédben, hanem minimum kettőben, vagyis 1%/trade.
Még várok egy korrekciót a részvénypiacon, hogy be tudjak szállni megfelelő ügyletekbe.

Ezért is kell több lábon állni.
A napon túli részvény kereskedés, majdnem olyan mint egy passzív jövedelem, alig igényel odafigyelést. Ezért is nem értem, meg soha azt a kifogást, hogy nekem nincs időm tőzsdézni... Nincs este háromnegyed tíztől tízig 15 perce pénzt keresni? Szerintem ha akarná, mindenki tudna 15 percet rá szánni az életéből erre a szakmára. Kezdőknek a legjobb indulás. Türelem gyakorlásához megfelelő, benne van egy poziban napokig, vagy hetekig, és ha még pénz sem termel az elején, nagyon sok csapdát segít kikerülni és a mentális játékban maradást is előtérbe helyezi. A számlád is védve van a 2*es tőkeáttétel miatt. Képtelenség elveszíteni 1%os kockázat mellett egy számlát a részvénypiacon. Aki erre képes, az tud valamit
Régi 2013-02-22, 17:04   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem, mert nincsen jelzés F volt figyelős, de egyenlőre felejtő, bár kialakulhat.

Ha kötök írom, ahogy mondtam. A napon túli kereskedés ilyen, van amikor hetekig nincsen kötés, és amikor van, akkor egy két nap alatt van annyi jelzés, hogy szelektálni kell, vagy csökkentett kockázattal kötni többet.
A számla 2%a van összesen kockáztatva, de sosem egy trédben, hanem minimum kettőben, vagyis 1%/trade.
Még várok egy korrekciót a részvénypiacon, hogy be tudjak szállni megfelelő ügyletekbe.

Ezért is kell több lábon állni.
A napon túli részvény kereskedés, majdnem olyan mint egy passzív jövedelem, alig igényel odafigyelést. Ezért is nem értem, meg soha azt a kifogást, hogy nekem nincs időm tőzsdézni... Nincs este háromnegyed tíztől tízig 15 perce pénzt keresni? Szerintem ha akarná, mindenki tudna 15 percet rá szánni az életéből erre a szakmára. Kezdőknek a legjobb indulás. Türelem gyakorlásához megfelelő, benne van egy poziban napokig, vagy hetekig, és ha még pénz sem termel az elején, nagyon sok csapdát segít kikerülni és a mentális játékban maradást is előtérbe helyezi. A számlád is védve van a 2*es tőkeáttétel miatt. Képtelenség elveszíteni 1%os kockázat mellett egy számlát a részvénypiacon. Aki erre képes, az tud valamit
Talán a pozíciómenedzselés az, ami gondot okozhat napi 15 percben. Ha éppen akkor kellene stoppot módosítani, amikor nem vagy gép előtt, abból adódhatnak anomáliák. Egyébként igazad van, napos chart-on 1% mellett viszonylag biztonságos a kereskedés.
Régi 2013-03-01, 15:13   #14 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

A mai nap egy mentális tréning is lehet. EMC-ben a stopom 22,76nál volt elhelyezve, az árfolyam 22,75ig jött le, onnan fordult. Realizálva a veszteségem. A feladat végtelenül egyszerű. Ez a tréd csak egy a több 100-ból. Halmazokban kell gondolkodni. Kinél nem volt még olyan, hogy pont egy centre vagy pipre fordult az árfolyam a stopjától és hozott nagy nyerőt. Azokra a trédekre jobban kell emlékezni, de sajnos az emberi elme olyan élményeket raktároz mélyebben amik erősebb érzelmi hatást váltottak ki, és megfigyelésem szerint a negatív élményeknek az ember hajlamos nagyobb jelentőséget tulajdonítani, ezáltal az érzelmek is fokozódnak, ami a jobb elraktározást segíti elő.
Egy tréder feladat többek között az, hogy a mentális épségét megőrizze és a negatív gondolatokat olyan pozitív gondolatokra cserélje amik produktívak és az önbizalmat építik, vagy rosszabb esetben is minimum megőrzik.
Nálam ez a következő: A kereskedési rendszeremet sikeresen végig kísértem, a piac nem most fogja odaadni ami jár nekem. Türelmesnek kell lennem.
Régi 2013-03-01, 17:57   #15 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 18
For-FOREX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv,

Szeretném megkérdezni, hogy melyik cégnél kereskedsz, és mennyi a költség ?

Köszönettel
For-FOREX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-01, 18:38   #16 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A mai nap egy mentális tréning is lehet. EMC-ben a stopom 22,76nál volt elhelyezve, az árfolyam 22,75ig jött le, onnan fordult. Realizálva a veszteségem. A feladat végtelenül egyszerű. Ez a tréd csak egy a több 100-ból. Halmazokban kell gondolkodni. Kinél nem volt még olyan, hogy pont egy centre vagy pipre fordult az árfolyam a stopjától és hozott nagy nyerőt. Azokra a trédekre jobban kell emlékezni, de sajnos az emberi elme olyan élményeket raktároz mélyebben amik erősebb érzelmi hatást váltottak ki, és megfigyelésem szerint a negatív élményeknek az ember hajlamos nagyobb jelentőséget tulajdonítani, ezáltal az érzelmek is fokozódnak, ami a jobb elraktározást segíti elő.
Egy tréder feladat többek között az, hogy a mentális épségét megőrizze és a negatív gondolatokat olyan pozitív gondolatokra cserélje amik produktívak és az önbizalmat építik, vagy rosszabb esetben is minimum megőrzik.
Nálam ez a következő: A kereskedési rendszeremet sikeresen végig kísértem, a piac nem most fogja odaadni ami jár nekem. Türelmesnek kell lennem.
Nekem is ez volt a héten. 1 pip-pel vette ki a stoppom egy EURAUD short. A következő nap az EURUSD 1 pip-pel a sell limitem előtt fordult, utána beesett.
Ez van.
Régi 2013-03-01, 18:38   #17 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
For-FOREX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv,

Szeretném megkérdezni, hogy melyik cégnél kereskedsz, és mennyi a költség ?

Köszönettel
IB-n kereskedem a részvényeket és a legolcsóbb amiről tudomásom van.
általában 1 centen belül van a költség oda vissza összesen részvényenként.
Mondjuk veszek 100 részvényt költség 40 cent, kiszálláskor meg kb 50 cent.
Régi 2013-03-02, 14:25   #18 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

"A mai nap egy mentális tréning is lehet. EMC-ben a stopom 22,76nál volt elhelyezve, az árfolyam 22,75ig jött le, onnan fordult. "
mivel az IB-nél vagy, nem gondolkodtál azon, hogy stop megbízás helyett opcióval véded a pozíciódat?( itt fillérekbe kerül akár call, akár put opciót venni, kiírni)
nekem ez már néhányszor jó szolgálatot tett. pl VXX-nél mocskos nagy bukót sikerült igen szépen redukálni call kiírással és rövid put vételekkel tavaly.
stop megbízást szinte sosem használok, napon túl szvsz sokkal megnyugtatóbb opcióval biztosítani a pozíciót. (pl egy méretes gap esetén sem történik semmi)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-04, 13:23   #19 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Hogy őszinte legyek, erre még sosem gondoltam.
Régi 2013-03-18, 19:54   #20 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

AAPL-el ma érdemes lehet elindulni, ha elsőre nem is sikerül. A hozam kecsegtető és egy nagyon erős cégről van szó.
Régi 2013-03-18, 22:08   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AAPL-el ma érdemes lehet elindulni, ha elsőre nem is sikerül. A hozam kecsegtető és egy nagyon erős cégről van szó.
Egy egységet megérhet a dolog..
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-rendszerek-usa-reszvenyekre-belepessel-menedzselessel-aapl.png  
Régi 2013-03-18, 23:52   #22 (permalink)
Új tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 21
Hírnév szint: 6
kristof9226 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia ChyberBob!

Nekem tetszik az elképzelésed (tudunk egymásnak segiteni, hogy egy-egy pozinak mik lehetnek a buktatói, valamint több stratégiát megismerni). Vmi hasonlót szeretnék megvalósitani a kereskedés de hogyan topikban. Megtennéd, hogy részletesen bemutatod a stratégiád (ábrákkal)? Mik a beszállási, kiszállási pontok főleg. A pozi menedzselésed már olvastam pár posttal korábban, azt nem szükséges leirnod ujra. Köszi!
kristof9226 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-19, 09:07   #23 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Szia Kristóf!

Beszállásra használom a Profitosok P1es és P4es szignáljait. P1 amit Brian képén is láthatsz feljebb. P4es pedig egy jelentős szinten keresem a legmélyebbre menő gyertyát aminek a maximum értéke a következő gyertyában, vagy az az utániban egy fölé zárással elesik long esetén. Jelentős szintnek az számít amikor egy árfolyam szintet többször is tesztelt a piac és onnan fordult. pl:
EMC amit meg is lőttem, csak peches volt a menedzselés újra pedig nem szálltam be.

Kiszállásnál pedig rá bízom magam a piacra, célárnál nem szoktam kiszállni csak ritkán, ellen p4re naposon. Viszont amit nagyon szeretek az a H1 csúcs völgy követés a célárnál is, meg a kockázat kivételekor is.
Úgy gondolom, hogy ez egy végtelenül egyszerű stratégia és működik. Az oka amiért közzé tettem a naplót ami ugyan még nagy eredményeket nem tartalmaz, bár szerintem már az is eredmény ha a tréder jól menedzsel egy pozit és az nem megy ki teljes kockázatban az az, hogy arra sarkaljam magam, hogy minél hibátlanabb kereskedéseket hajtsak végre, és erre másokat is inspiráljak.
Régi 2013-03-19, 12:54   #24 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
albinolynx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helló!

Segítséget szeretnék kérni, hogy hol található a neten olyan zárás utáni összegző táblázat ami tartalmazza a részvények aznapi:

- záró árát
- minimum-, maximum árát
- forgalmat
- esetleg visszamenőleg is listázható lenne 5 munkanap

Hasonlóan a www.freestockcharts.com-hoz, csak felsorolás szerűen, grafikonok nélkül. Így nem kellene vacakolni a leolvasással. Létezik ilyen?

Köszönöm!
albinolynx nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-19, 13:45   #25 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Szia.

Nem tudok neked ebben segíteni.
Régi 2013-03-19, 13:49   #26 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

AAPL kockázatát lehet csökkenteni.
A kezdeti kockázatot a napos chart alapján határoztam meg és a pozíciót is annak megfelelően méreteztem a rendszeremnek ez is része. A kockázatot H1en már most lehet csökkenteni, tulajdon képen már a belépéskor is lehetett csökkenteni.

424,94re.
Régi 2013-03-19, 18:59   #27 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Most egy nagyon fontos dologról fogok írni pár szót.

Egy kereskedési rendszernek tartalmaznia kell a kereskedő mentális állapotának a menedzselését is.
Mi a kereskedő legnagyobb ellensége? A tréder legnagyobb ellensége a félelem, mitől fél a tréder? A veszteségtől, mi lesz a számlával, hogyan lesz nyereséges, fél hogy le marad valamiről. Ezek olyan érzelmek amiket nem lehet elűzni, nem lehet őket kiiktatni teljesen, ezekkel csak barátkozni lehet. Ezeknek az a szerepe, hogy jelezzen felénk, hogy ha jön a farkas, vagy a medve, akkor jobb ha menekülünk, távol állunk a piactól, amikor jönnek a veszteségek nem kell egyből visszavágni. A másik kimenetele a félelemnek amikor agresszivitást hoz elő, amikor le akarjuk boxolni a piaccal az igazunkat, amikor le akarjuk gyűrni a farkast, a medvét. Itt a farkasnak elég pirosak a fogai és a piac kegyetlen, tehát ha neki állunk vele küzdeni abszolúte nem is figyeljük, hogy mi az információ. A csárt nagyon szépen beszél, de a félelem, amikor megjelenik, az információkat el kezdi torzítani. Már nem azt akarod látni ami tényleg történik a csárton, hanem ami a te fejedben van u.n. meggyőződéseket. Olyan meggyőződéseid vannak, hogy már a stratégiád nem fog működni, megint nem működött. A félelem ahogy megjelenik torzítja a tudat alattit és a tudat alattinál megjelent információkat abszolúte figyelmen kívül hagyja. Már a stopokat nem úgy fogod kezelni már a stratégiádat nem fogod követni és teljesen más irányba mész el. A Végén gyakorlatilag amikor már nem tudsz fölállni a kereskedéstől, legtöbbször mi fog történni? Úgy oldalba vág a piac hogy föl sem fogsz tudni állni. A tapasztalt tréder hogy kezeli ezeket? Álltalában nem fél, persze ott is megjelenik a félelem, de nem olyan mértékben ahogy egy kezdőnél.Álltalában körültekintő, nem fél folyamatosan figyeli, hogy mi történik és fókuszált, folyamatosan fókuszban van, mi történik a piacon, és nincsenek elvárásai, az elfogadás az első szempont. Elfogadsz mindent ami veled történik. Elfogadod a kistoppolódásokat. Elfogadod az a veszteségeket amik veled történik, hiszen ezen a piacon nélkülözhetetlen úgymond a veszteségek vele járója a kereskedésnek és nem lehet kiküszöbölni a veszteségeket 100%ban. A veszteségeket csak kontrollálni tudod. De amit leginkább tudsz kontrollálni az saját magad és az érzelmek. Az érzelmeket ne is próbáld úgymond kiiktatni, hogy most nem fogok félni, mert mindig meg fognak jelenni. A mohóság, hogy majd lemaradok, milyen jó ötletem volt mégsem vagyok benne, lemaradtam. Folyamatosan ilyen gondolatok merülnek fel a tréder fejében, ezért jó tanács: Vagy elfogadod ezeket az érzelmeket megbarátkozol vele, hogy e mögött milyen szándékok vannak, mert minden érzelemnek van egy szándéka. Ezeket gyakorlatilag felismered, jegyzeteled lehet ezt kereskedési mentális naplónak nevezni, és figyeld meg, hogy mi az üzenete ezeknek az érzelmeknek. Tehát a tapasztalt tréder nem fél, fókuszált és felvállalja a kockázatot és mindig azzal kalkulál, hogy mekkora a kockázatunk. Nem vállal túl sok kockázatot. Nézzük meg, hogy mi történik az amatőr kezdő kereskedővel aki általában mit csinál. Folyamatosan fél, mindig fél a veszteségtől, második pont könnyelmű és túl vakmerő nem nagyon tekint körül, csak az ő igazát akarja úgymond ráerőltetni a piacra.
A piac mégsem engedi ezeket, mégsem enged a trédernek ezért átmegy a tréder úgymond próbálja torzítani az információkat, mégiscsak jobb ez a stop inkább csak ide helyezem el, szűkebb stoppot nem teszem a napi highra vagy a relatív csúcsra emelem a pozíció méretet amúgy is szűk stopot teszek be, közel van a stop a piachoz, nyilván ki fog stoppolódni ezért abszolúte nem fókuszált. A félelem mindent torzít, minden adottságaidat és intuíciós képességeidet torzítja és plusz torzítja a piacon kialakult információkat is. Ezért gyakorlatilag nehéz a kereskedés mert ezekkel együtt kell élni, kereskedni és föl kell ismerni. Tehát a kezdő kereskedő fél a veszteségtől folyamatosan erre fókuszál, könnyelmű és túl vakmerő, nem fókuszált teljesen. Ilyenkor jönnek pót cselekvések mikor veszteség van. A piac jelzi, hogy veszteség van ilyenkor vagy a stopot módosítja, vagy azt mondja, hú ez túl fájdalmas dolog inkább elkezdek mást csinálni. Beléptem lesz ami lesz, elkezdek emaileket olvasni telefonálok elmegyek ide-oda-amoda és abszulúte nem a piacra fókuszálsz, hogy mi is történik a piacon. Kerüli a kockázatot, szűk stopokat helyez el és nem enged teret a trédeknek és folyamatosan ha egy kis profit megjelenik, már gyakorlatilag kiszáll a pozícióból.
Volt egy felmérés, hogy mi az a legnagyobb dolog amitől félünk általánosságban.
A haláltól félünk ez komoly, ez a legnagyobb, legdominánsabb félelmi ok, azután jön ,hogy pénzt nem szeretnek veszíteni, félünk, hogy tévedünk.
Félünk, hogy tévedünk. Mit jelent tévedni a piacon? Ez egy általános dolog tehát megszokott dolog úgymond tévedni vagy abszolúte ki lehet küszöbölni a hibáknak a meglétét vagy egyszerűen 100%ban nem lehet?
A különbség az amatőr és a profi között, hogy a profi elfogadja, hogy hibázik az amatőr meg nem. Ezért saját magát hibáztatja, a piacot, a mentorát is lehet hibáztatni, a stratégiát is lehet hibáztatni és nem azzal foglalkozunk, hogy a hibákat el kell fogadni és ezzel gyakorlatilag... a profi viszont tudja, hogy mennyit hibázhat. Minden profinak van egy hibázási rátája ahol van egy netovább. Nagyon sokat hibázunk, lehet, hogy éves szinten a trédjeinknek az 50%a hibás, főleg az elején, aztán ezt le lehet csökkenteni 40re 30ra 20ra. A legprofibb trédereknél is nincs olyan, hogy nulla. Tehát, vagy elfogadod a hibákat, hogy gyakorlatilag hibázni fogsz és ezt hívják BEEING állapotnak ahol a tréder fókuszált kiegyensúlyozott és gyakorlatilag önbecsülés az elfogadáson keresztül, elfogad mindent ami történik vele. Ezért nem is próbál ellene nagyon küzdeni, nem azzal foglalkozik, hogy mit hibázott, hanem azzal, hogy mit lehetne a következő trédben még jobban csinálni. Nem rágom magam, hogy mi történik, megint hol hibáztam, mi van már velem, miért nem jön a profit. Ha ilyen kérdések merülnek fel akkor a DOOING állapotban vagy, ami azt jelenti, tenni mindenképpen tenni ilyenkor a pénzre fókuszálsz, ilyenkor már elvárásokat trédelsz folyamatosan pénzügyi eredményekre akarsz kilukadni, bizonyítani akarsz. Igazából ez nem az az állapot ahol lenned kell. A BEEING állapot ahol teljesen kiegyensúlyozott vagy, nincsenek elvárásaid mindent elfogadsz, te egy emberből vagy aki alkalmas a hibázásra. Ezért feljegyzed magadnak, hogy hogyan kezeled ezeket a hibákat, erre készítesz egy tervet. Ha túl sokat hibázok már egy kicsit vissza fogottabban kereskedek, nem próbálom őket kiküszöbölni, mert hibátlan tréder nincs. Annyi a különbség, hogy a tapasztaltabb tréder már tud mit kezdeni ezekkel a hibákkal.
A másik dolog amitől félünk az, hogy lemaradunk valamiről. Ennek az üzenete, tanuld meg szabályozni magad. Tanuld meg, hogy ebbe az állapotba így viselkedek másik állapotba meg amúgy viselkedek, ha sokat tévedek elfogadom kicsit fékezek, átgondoltabban állok hozzá a következő trédnél, nem kockáztatok annyit, nem emelem a pozíció méretet a piac amúgy is vissza jelzi a veszteségeken keresztül ha nem működik. Ha nem működik valami akkor azt nem kell csinálni. Tehát változtatni tudni kell az attitűdödön meg a hiteden. Ezért a legtöbben gyakorlatilag nagyon profik abban, hogy nyilván minden tévedés, igazából fájdalommal jár úgymond és ezért kitalál mindenki mindenféle fájdalom csillapító módszereket. PL: nagyon közel próbálja húzni a stopot a nyereségeket próbálja abszolúte realizálni, vannak olyanok akik hígítanak, reménykedünk egy kicsit annak ellenére, hogy már jelentős mínuszban van a tréd, még egyszer belépek szűkebb stoppal még egyszer, még egyszer még szűkebb stoppal még nagyobb pozi mérettel, semmi más nem történik, mint az egymás utáni szűk stoppal való belépés semmi más mint hígítás. Tehát egy nagy stoppal dolgozol csak többször lépsz be a piacra. Reménykedünk, hogy majd megfordul a piac s torzítjuk ilyenkor az információkat. Hogyan tudod magadat szabályozni? PL:Fel kell tenni a kérdést, mekkora a koncentrációm, tehát, mennyire tudok koncentrálni a piacra, az is lehet, hogy nem is itt vagyunk hanem teljesen máshol kandikálunk mentálisan. Másik kérdés, hogy hány hibát csinálok, mennyit engedhetek meg magamnak, hogy hány akadályozó gondolatot engedsz meg magadnak? Ismerd fel ezeket a kereskedést akadályozó gondolatokat jegyezd föl és ha azt látod, hogy ez akadályoz a kereskedésben, akkor hány ilyen gondolkodásmódot tudsz megakadályozni. Tedd fel magadnak a kérdést. Mennyit engedhetsz meg magadnak? PL: Tudtam, hogy ott ki fog stoppolni, igazából az ilyen szennyes gondolkodásmódot valahogy ki kéne küszöbölni. Már megint a szemét, már megint kistoppolt, tudtam, hogy ki fog stoppolni, ezek mind olyan gondolatok amik igazából nem produktív gondolatok. Erre fókuszálj, hogy mi az ami produktív gondolat és mi az ami nem. Az, hogy folyamatosan hibáztatod magad valamiért, ostorozod magad valamiért, az gyakorlatilag nem visz soha előre. Csak arra fókuszálj ami előre visz. Eddig biztos voltak jó periódusaid is, gondolj arra, hogy milyen gondolatok visznek előre. Általában akkor a legjobb a tréder amikor abszolúte nincsenek elvárásai, kiegyensúlyozott és ilyen szennyes gondolatok nem járják a fejét.
Régi 2013-03-20, 05:36   #28 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 582
Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Sawyer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Remek post!Cím:  41.gif
Megnézték: 1255
Méret:  1,3 KB Köszi!Cím:  77.gif
Megnézték: 1253
Méret:  2,8 KB
Sawyer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-27, 18:55   #29 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Az AAPL és a MO kockázatát is lehet csökkenteni.
AAPL eléggé rosszul fest, mert ha a piac felfelé megy a részvény pedig esik, nem szokta azt sugallni, hogy van benne erő. Ettől függetlenül bármi megtörténhet.
Régi 2013-04-10, 22:26   #30 (permalink)
Szenior tag

stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

én is beszálltam ma az AAPL-be 432-n. biztosításnak meg 430-as 04.26 lejáratú call kiírás 17,1-en, és egyenlőre péntekig (o4.12) 425-ös put vétel 1,26-on.
jó lenne, ha a gyorsjelentésig nem nagyon mocorogna, így a call-ból szépen eltűnik addig az időérték jó része..04.23-án gyj, akkor biztos veszek rá egy rövid put-ot aznap, sose lehessen tudni
Régi 2013-04-11, 08:03   #31 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Helyes

425-nél én is beszálltam longra.
Régi 2013-04-11, 08:23   #32 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Amit írtál egész jól hangzik. A callon szépen lehet majd kaszálni, ha nem hívják le, ha meg lehívják, akkor a részvényen visszakeresed. Nem rossz.
Régi 2013-04-11, 19:21   #33 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 181
Hírnév szint: 5
Muttley a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ezek szerint ez egy ilyen időszak, mindenki almát vesz :)
Csatolt képek

Muttley nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-11, 21:55   #34 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Hát akkor kell venni amikor olcsó
Régi 2013-04-24, 14:19   #35 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
dave91 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia, befejezted a kereskedést, vagy csak nem frissíted a kereskedéseidet?
dave91 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-25, 22:24   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

észrevettem, hogy gyj. előtt igencsak megnő az opciók IV-je. volt olyan lejárat almában, aminek 23-án este (gyj előtt) 10 dodó volt az ára, 24-én nyitáskor meg 3 körül.(mivel az ár nem sokat mozgott, a IV meg visszament 40-körüliről huszonvalamennyire. )
ma ugyanez volt amzn-nál. megjátszottam, hátha bejön.
275 körül zárt a rv, adtam holnapi lejáratra 265-ös put-ot 4,9-ért és 285-ös call-t 5,3-ért.
ha holnap nyitásig nem mozog nagyot, és kiárazódik a vola, meglesz a hétvégi bulipénz
arra számítok, hogy kemény 0 befektetéssel összejön 5-800 usd, meglátjuk. végül is ha 255-295 közt lesz az ár legalább egy picit holnap, akkor már nagyot nem bukok...
Régi 2013-04-26, 14:40   #37 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
dave91 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia, befejezted a kereskedést, vagy csak nem frissíted a kereskedéseidet?
Szia!

Nem fejeztem be és a naplóm is töltöm, csak nem vagyok egy számtech zseni, ezért lehet, hogy nem frissül amit én frissítek
Majd megnézem, hogy hogyan is áll a napló.
Régi 2013-04-26, 15:11   #38 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

na, nyitóban zárva mindkét amzn pozi, nettó 440 dollár nyereség. pár sörre elég lesz
egyébként itt is ua volt, mint almánál, tegnap este 40% IV, most meg 25,9%, könnyű gyors pénz...
Régi 2013-04-26, 20:00   #39 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
na, nyitóban zárva mindkét amzn pozi, nettó 440 dollár nyereség. pár sörre elég lesz
egyébként itt is ua volt, mint almánál, tegnap este 40% IV, most meg 25,9%, könnyű gyors pénz...
Nagyon zsír

Nekem is mostanában elég sok napon belüli pozim van. Ráálltam a gyors pénzre én is.
Régi 2013-05-02, 21:36   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

tegnap kötöttem facebookra egy iron butterfly-t amit kis nyereséggel zártam ma nyitásban.
ma zárás előtt LNKD-re kötöttem egy short strangle-t, (szintén a vola kiárazódására játszva). holnapi lejárat, call kiírás 210-es strike, 6,9 usd, put kiírás 190 strike 4,5 usd.
220 és 180 közt jó vagyok, a részvény volatilitása 3-7 közt volt kb az elmúlt évben (ATR 15). persze a gyorsjelentés mindig okozhat meglepit, a legutóbbinál a záró és nyitó közt 17 usd volt, ezért gondoltam, hogy 20 dolcsi most is elég lesz. végül is az lenne meglepetés, ha nem menne sehova, hisz mindenki azt várja, hogy nagy lesz az elmozdulás-a piac meg szeret minél nagyobb fájdalmat okozni. holnap 15.30-kor kiderül
Régi 2013-05-03, 14:54   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

LNKD call, put nyitóban zárva 300 usd +. mivel after és premarketben is jó nagyot esett(kb 10%-ot), nem mertem várni, pedig 2 perccel később még 200 usd összejött volna. mindegy, némi kockázattal és 0 befektetéssel nem rossz ez. hátra van még a jelentési szezon fele, lesz még lehetőség.
Régi 2013-05-17, 19:26   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ma ennyit adott a piac
Csatolt képek

Régi 2013-05-21, 16:42   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

mai trade
Csatolt képek

Régi 2013-05-31, 16:07   #44 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

jó pozi, rosszul managelve
Csatolt képek

Régi 2013-05-31, 18:40   #45 (permalink)
Szenior tag

ChyberBoB logója

Alapbeállítás

Az ilyenekből lehet a legtöbbet tanulni, megfigyeled, hogy hol hibáztál és hogy mi volt a mentális vagy a környezetből fakadó oka, amire legközelebb oda kell figyelni!
Régi 2013-12-13, 16:45   #46 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

nap dilemmája: hová tegyem a stopot? 10:32-kor short 1071,47-en. sajnos csak egyben tudom zárni a pozit, nincs scale out lehetőség.
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-rendszerek-usa-reszvenyekre-belepessel-menedzselessel-goog.jpg  
Régi 2013-12-13, 17:49   #47 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

stop ebben a pillanatban 1066,06-ba húzva
Csatolt kicsinyítések
kereskedesi-rendszerek-usa-reszvenyekre-belepessel-menedzselessel-goog2.jpg  
Régi 2013-12-13, 18:34   #48 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

stop 64,64-re húzva. szigorítunk mert menni kellene. aztán ha kivesz és ma esik 1050 alá akkor hétvégén a kardunkba dőlünk.
Csatolt kicsinyítések
Régi 2013-12-13, 18:40   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

azt hiszem ezt hívják, úgy hogy kellemetlen....
Csatolt kicsinyítések
Csatolt képek

Régi 2013-12-13, 19:13   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Kár volt kapkodni, SPY visszatesztelte a nyitási árat és esik. 1782-ről nem csoda...

De legalább nyertél rajta
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Kereskedési Stratégiák MA3MA50 Technikai elemzés 19 2016-12-17 20:03
Kereskedési Időszak! alkonya Kezdőknek 14 2015-01-29 19:36
IronFX Éles kereskedési verseny IronFX NZ Tőzsdejátékok 20 2012-09-17 12:52
Élő FOREX kereskedési nap - tozsdenap.com krizso76 Tőzsdei képzések 4 2012-02-09 10:58
FXrace - Forex kereskedési verseny harzol Tőzsdejátékok 1 2011-04-15 08:29

A pontos idő 09:43 , a GMT +1 időzóna szerint.