Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Tőkeáttét

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-17, 19:09   #51 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1. Én azt hittem, hogy ez a lot arány minden kereskedésre igaz. Azaz ha berakok 100 ezer forintot, akkor 1:100 arány azt jelenti, hogy ezer forinttal kell minimum megbízást indítanom. De most meg azt látom, hogy csak akkor fontos ez az arány, hogyha a brókertől akarok nagyobb pénzt igényelni kereskedés céljából. Tehát ha csak a saját pénzemmel akarok kereskedni, akkor akár 1 dollárt is elég vásárolnom.

Mennyire kell figyelnem a spread értékere? Biztos nem fogok ész nélkül kereskedni. De ha kisebb árfolyammozgásokra játszok, akkor a spread által a bróker mekkora szeletet hasíthat a nyereségből? Elég nagyot, hogy érdemes legyen ezt is szem előtt tartani? Esetleg függ ez attól is, hogy mit adok miért? Inkább az arányokra vagyok kíváncsi, például elérheti e a nyereség felét a spread értéke.
Remélem nem tértem el túlságosan a témától.
Vegyük alapul az euro-usa dollárt. Tételezzük fel, hogy a spread 2pip. Ha 0.01 lotot kötsz, a bróker jutaléka 20 cent, és minden egyes pip +- 10 cent. Ha 0.1 lotot kötsz, akkor a bróker jutaléka 2 dollár, és minden pip elmozdulás 1 dollár. Ha 1 lottal kötsz, akkor a bróker jutaléka 20 dollár, és minden pip +- 10 dollárt ér. Ha például veszel 1 lotot, és 100 pip nyereséget érsz el, akkor kerestél 1 000 dollárt. Ebből a bróker lecsippent 20 dollárt, és neked megmarad 980 tiszta dollárod. De ha vesztesz 100 pipet, akkor vesztettél 1 000 dollárt, és még a bróker is elvisz 20 dollár spread költséget. Ahhoz, hogy te 1 lotot tudjál kötni, a számládon kell lenni 1 000 dollárnak, mert ez a margin vagyis a letéti követelmény. Ezt a pénzt a bróker a kötéskor azonnal zárolja a számládon, mert ebből fedezi az esetleges veszteséget. A bróker sohasem kockáztatja a saját pénzét. Ha a margin szint leesik egy bizonyos százalékra, például elvesztetted a 20 százalékát, akkor felszólitanak, hogy fedezd a hiányzó összeget. Ha felére esik, akkor autómatikusan zárják a poziciót. Ezért nem érdemes 1 000 dolláros számlával 1 lotot kötni, mert néhány pip elmozdulás is halálos lehet. A számok tájékoztató jellegűek, mert a spread, és a margin brókerenként változik.
Régi 2011-11-18, 10:49   #52 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
karesz78 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Szerettem volna letölteni a http://goo.gl/pTnjB címről az "Fx_kalkulátor_kezdőknek.xls" Excel táblázatot, de sajnos a file törölve lett. Valaki esetleg fel tudná tölteni megint, vagy el tudná küldeni nekem? Előre is köszönöm!
karesz78 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-11-24, 17:16   #53 (permalink)
Tag

McFly logója

Összes hozzászólás: 36
Hírnév szint: 6
McFly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Elrontottam valahol?

EURUSD instrument

0.01 pip az 10euro cent elmozdulás igaz?

200euro 1:100-hoz tőke áttéttel 20000euro lesz aminek a marginja 1000/100tehát a margin kötésenként 10 euro, azaz 100pip 0.01-es lotánál? Láttam van ahol 0.5% margin is elég akkor gondolom ott feleződnek a dolgok.

Jól számoltam vagy nagyon mellé lőttem?
McFly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-14, 23:38   #54 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 23
TakeUrPills a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves McFly!

Az 1:100-hoz tőkeáttétel nem azt jelenti, hogy most 20 000€-d lesz a 200ból. Hanem azt, hogy 20 000€ euró összességben vehetsz fel pozíciót. Mivel nem a kötés 100%-át fizeted meg, csupán az 1:100-hoz részét, azaz 1%-ot.
Ha 0,01lot-ot veszel (1lot=100 000, 0,01lot= 1000 egység), akkor 1:100-hoz tőkeáttétnél nem 1000egységet helyezel letétbe pozi nyitásnál, csupán 10 egységet. 1 pip értéke nem változik a tőkeáttéttől, ahogy a nyereség/veszteség sem a tőkeáttéttől maximalizálódik, hanem a pozíció méretétől. A tőkeáttét csak a pozícíó méretezésének növelésében segít téged.
Tehát visszatérve, ha 0,01 lotot nyitsz EUR/USD devizapáron, akkor a nyereséged 10cent lesz pipenként attól függetlenül, hogy a tőkeáttéted 1:1-hez, 1:50-hez vagy 1:1 000 000-hoz.

Remélém segítettem, ha bármi kérdésed felmerül írj bátran.
TakeUrPills nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 22:12   #55 (permalink)
Kitiltott

Összes hozzászólás: 16
Jupiterrr a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Úgy hallottam, a tőkeáttét veszélyes, különösen amikor az ember kezdő még. Elveszítheti az összes tőkét. Igaz ez? Mi a véleményetek?
Jupiterrr nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-16, 10:10   #56 (permalink)
Kitiltott

Hely: Limassol
Összes hozzászólás: 1.789
IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.IronFX NZ már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül IronFX NZ részére
Alapbeállítás

Igen a tokeáttétel veszélyes!
Kereskedjen mindenki 1:1 Haha!

Igaz minél magasabb a tokeáttételed annál nagyobb pozikat tudsz felvenni a befektetett tokéddel. Így a profit is magasabb! De ha nagyobb pozikat veszel fel akkor konnyen el is veszítheted a pénzed!

A rutinos kereskedok 1:100 at választanak és a legagresszívabb stratégiával sem kockáztatnak 30%-nál tobbet! (persze az átlag 2-8%)

Viszont bármekkora is a tokeáttétel mindig van rá esély hogy elveszíted a befektetett pénzed! Szóval mindenki legyen résen!
IronFX NZ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-18, 10:56   #57 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
PEPITABOX a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás hová tüntetek ?

Sziasztok - vagytok még ? - vagy máshol pörög az olvasni való ?
PEPITABOX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-12, 21:31   #58 (permalink)
Új tag

KucKuc logója

Összes hozzászólás: 6
KucKuc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdvözlet mindenkinek!

A vételi és eladási árfolyam közti különbséget szeretném kiszámolni, leírom hogyan. Ha rosszul számolok kérlek javítsatok ki.

EUR/USD pár, 0.0001 elmozdulás 1 PIP

BUY = 1.29529
SELL = 1.29548

1.29548 - 1.29529 = 0.00019 / 0.0001 = 1,9

1.9 PIP ~ 2 PIP a SPREAD

+ Kérdés : Ha nyitok egy pozíciót ezen a páron akkor alap -2 PIP-el nyitok?
KucKuc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-13, 05:15   #59 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.270
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
KucKuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdvözlet mindenkinek!

A vételi és eladási árfolyam közti különbséget szeretném kiszámolni, leírom hogyan. Ha rosszul számolok kérlek javítsatok ki.

EUR/USD pár, 0.0001 elmozdulás 1 PIP

BUY = 1.29529
SELL = 1.29548

1.29548 - 1.29529 = 0.00019 / 0.0001 = 1,9

1.9 PIP ~ 2 PIP a SPREAD

+ Kérdés : Ha nyitok egy pozíciót ezen a páron akkor alap -2 PIP-el nyitok?
értelemszerűen
a kereskedés költségét egyszer mindenképp ki kell fizetned, bármelyik irányba nyitsz pozíciót
gondold azt, h ha valutát veszel, v eladsz bankban, v pénzváltóban, ott is látsz vételi és eladási árfolyamot, sohasem a neked kedvezőbben kapod meg, ott az a spread
tehát el kell mozdulnia az árfolyamnak az általad helyesnek vélt irányba a spread összegével, h nullában legyél

az #5. hsz-ben ott volt a megoldás:

Tehát, amikor veszünk valamilyen devizát, kifizetjük a belépési spreadet, mint tranzakciós költséget, de nem fizetjük ki a kilépési spreadet, és amikor eladunk egy devizát, kifizetjük a kilépési spreadet, de nem fizetjük ki a belépésit.
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-10-13, 05:22   #60 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.602
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Vagy a #48-as hozzászólás.
"Egyszer fizeted meg, jellemzően a vételi megbízás teljesülésekor. Vételnél nyitáskor, eladásnál záráskor. "
Régi 2012-10-13, 12:12   #61 (permalink)
Új tag

KucKuc logója

Összes hozzászólás: 6
KucKuc a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a gyors választ és a segítséget.
Átolvastam a topicot mégegyszer, megkaptam a válaszomat töbször is
KucKuc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 11:30   #62 (permalink)
Új tag

All In logója

Hely: Csólyospálos
Összes hozzászólás: 7
All In a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Az Oandánál demozok. Átolvastam a topikot meg máshol is keresgéltem de nem találom a választ a kérdésemre. A válaszotokat előre is köszönöm.
Kérdésem:
Tőkeáttét ugyebár azt adja meg hogy a tőkénk hányszorosával szeretnénk pozíciót nyitni de akkor miért kell megadni az egység számát amivel kereskedni akarok?
All In nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-01, 12:36   #63 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
All In eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!
Az Oandánál demozok. Átolvastam a topikot meg máshol is keresgéltem de nem találom a választ a kérdésemre. A válaszotokat előre is köszönöm.
Kérdésem:
Tőkeáttét ugyebár azt adja meg hogy a tőkénk hányszorosával szeretnénk pozíciót nyitni de akkor miért kell megadni az egység számát amivel kereskedni akarok?
A tőkeáttétel csak egy lehetőség, amit nem kell maximálisan kihasználni.
Sőt, óvatosan is kell vele bánni, mert túlzott méretű pozíció felvételére is lehetőséget ad!
Például van 1000 euród, egy 1:500-as áttételű számlán.
Ha ésszel kereskedsz, akkor csak 1%-os kockázatot vállalsz egy tranzakción.
Legyen EUR/USD árfolyam 2,0000, hogy könnyű legyen számolni vele.
1% kockázat (azaz 10 eur veszteség), ha 20 pip stopal köthető, 2,000 árfolyam mellett, akkor az 0,1 lotos pozíció méretet tesz lehetővé (kb).

Lenne lehetőséged a tőkeáttételnek köszönhetően akár 5 lot (1000*500) bekötésére is, de akkor már 20 pipnél 50%-os a kockázatod. Ha pedig stop sincs, akkor 40 pip rossz irányú mozgás elvinné a teljes 1000 euródat.

Aki %-os kockázatokkal számol, és mindig pontosan méretezi a pozíció nagyságát, a stop helyszín ismeretében, az sosem fog ilyen helyzetbe kerülni.
Régi 2012-12-02, 20:14   #64 (permalink)
Új tag

All In logója

Hely: Csólyospálos
Összes hozzászólás: 7
All In a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kösz a segítséget de van még valami ami nem tiszta:
A margin amit még nem tudok 100%-ra. Vágom hogy hogy kell számítani meg tudom hogy naggyából miről van szó de vannak még kérdéseim:
1. Ha rossz irányba indul az árfolyam akkor csak a margint veszíthetem el?
2. Ha sl-t állítok be akkor a margincall-t ugye nem kaphatok már ha úgy állítom be és mondjuk csak egy pozícióm van?
3. Ha mondjuk több pozícióm van akkor a marginok összeadódnak és ha úgy van mint ahogy az 1. kérdésben írtam akkor a számlámon levő összes pénzt elveszthetem ha rossz irányba fordulnak a vett devizák és a marginok összege akkora mint a számlám.
4. A margin lehet nagyobb mint a számlám ha nem figyelek?
5. Ez már nem a marginhoz kapcsolódik de ha például ha longolom az USD/CHF és nekem euróba van a számlám akkor ez hogy befolyásolja ezt mert az eurónak is változhat az értéke.
Javítsatok ki ha nem így van mert nem annyira értem és kösz előre a segítséget!
All In nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-02, 20:33   #65 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
1. Ha rossz irányba indul az árfolyam akkor csak a margint veszíthetem el?
Nem. Először a margint, ha az elfogyott, a számlán maradt többi tőkét is. Brókere válogatja, hogy a teljes tőke hány %-nál küld margin call-t, és likvidálja a vesztes pozíciót.

Idézet:
2. Ha sl-t állítok be akkor a margincall-t ugye nem kaphatok már ha úgy állítom be és mondjuk csak egy pozícióm van?
Ha helyesen van méretezve a pozíció, akkor a stop-loss jóval hamarabb lezárja a tranzakciót, minthogy margin call-t kapj.

Idézet:
3. Ha mondjuk több pozícióm van akkor a marginok összeadódnak és ha úgy van mint ahogy az 1. kérdésben írtam akkor a számlámon levő összes pénzt elveszthetem ha rossz irányba fordulnak a vett devizák és a marginok összege akkora mint a számlám.
A margin call-t akkor is megkapod a tőke X %-nál.

Idézet:
4. A margin lehet nagyobb mint a számlám ha nem figyelek?
Ha nincs a számlán elég tőke az újabb pozíciónyitás fedezetére, nem is fog megnyílni a tranzakció.

Idézet:
5. Ez már nem a marginhoz kapcsolódik de ha például ha longolom az USD/CHF és nekem euróba van a számlám akkor ez hogy befolyásolja ezt mert az eurónak is változhat az értéke.
Nyereség-veszteség a devizapár második tagjában képződik, ebben a példában CHF-ben. Az EUR/CHF keresztárfolyamának változása befolyásolni fogja, hogy záráskor ez mekkora nyereség-veszteség lesz nálad EUR-óban.
Régi 2012-12-05, 08:56   #66 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

https://sites.google.com/site/tozsde...ockazatkezeles
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-29, 12:42   #67 (permalink)
Új tag

Vacendak logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 18
Vacendak a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Remek összefoglaló - minden kezdőnek ajánlom!
Vacendak nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 17:02   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Srácok,

Hogyan lehet az, hogy 1 lot XAUUSD és XAGUSD bekerülési ára egyaránt kb. 50 USD, holott az ezüst spread-je tizedakkora, mint az aranyé (5 vs. 50)?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 17:18   #69 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Talán mert 10x-es mennyiséget veszel az ezüstből
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 17:44   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán mert 10x-es mennyiséget veszel az ezüstből
1 lot = 1 lot.
Vagy nem? Mit értesz mennyiségen?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 18:21   #71 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
1 lot = 1 lot.
Vagy nem? Mit értesz mennyiségen?
Piacfigyelő...szimbólumok....XAUUSD tualjdonságok....kontaktus mérete.
És ugyanígy az XAGUSD-nél is.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 18:34   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Piacfigyelő...szimbólumok....XAUUSD tualjdonságok....kontaktus mérete.
És ugyanígy az XAGUSD-nél is.
Bennem lehet a hiba, de még mindig nem látom be, miért van a 10-szeres különbség. Hogyan számolod ezt ki?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-12-06, 19:22   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nos, válaszolok magamnak, hátha másnak is érdekes ez az infó.
A fenti képen nem is 10-szeres, hanem 50-szeres a játék. (5000 vs. 100).
A 10-szeres egy másik cégnél volt (1000 vs. 100).
Azaz: 1 lot XAGUSD az egyik brókernél ötször akkora mennyiséget jelent, mint 1 lot XAGUSD egy másik brókernél! Nekem ez újdonság volt ...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-29, 22:42   #74 (permalink)
Új tag

CashbackCloud logója

Összes hozzászólás: 28
Hírnév szint: 4
CashbackCloud a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen, az 1 lot ezüst és arany esetén teljesen eltérő lehet brókerenként. Általában 5000oz-t jelent, de láttam már amikor 1 lot 1000, vagy 500 oz-t jelentett.
Régi 2014-03-29, 22:54   #75 (permalink)
Új tag

CashbackCloud logója

Összes hozzászólás: 28
Hírnév szint: 4
CashbackCloud a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pontosabban ezüst esetén jelent általában 5000oz-t, arany az általában 100oz.

Címkék
pip, tőkeáttét, tőkeáttétel

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 15:47 , a GMT +1 időzóna szerint.