Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-07-17, 11:31   #101 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.177
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
DASH, ETH jöjjön be első körben 100, de a legjobb lenne, ha 50 alá bejönne, akkor vennék belőlük És kiszállna sok bányász, csökkenne a konkurencia. Ez nyilvánvaló túl gyors lufi volt, mert nincs mögötte még fizetés a gyakorlatban, se semmi. Én lassabb felfutásra számítottam, de miután 2 hónap alatt húszszorozódtak, aztán "hirtelen" 400 fölé nem ment az ETH két hétig, én kiszálltam 317-nél, hardver ára a zsebben, ha lejjebb jönnének, vennék majd még, messze még az alja szerintem. Ez így ebben a verzióban színtiszta lufi. Az lenne a sirály, ha szinte totál összeesnének, és akkor a nehézség csökkenne éternél mondjuk, meg fel lehetne venni új pozikat másokban is
Én meg remélem, hogy NEM piszkít az a légy már lefele
A többi crypto megbízásom hoppon maradt egyenlőre... a gondom az, hogy holnap lejár a szerződés
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-nem160717_long.jpg  
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 20:03   #102 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
DASH, ETH jöjjön be első körben 100, de a legjobb lenne, ha 50 alá bejönne, akkor vennék belőlük És kiszállna sok bányász, csökkenne a konkurencia. Ez nyilvánvaló túl gyors lufi volt, mert nincs mögötte még fizetés a gyakorlatban, se semmi. Én lassabb felfutásra számítottam, de miután 2 hónap alatt húszszorozódtak, aztán "hirtelen" 400 fölé nem ment az ETH két hétig, én kiszálltam 317-nél, hardver ára a zsebben, ha lejjebb jönnének, vennék majd még, messze még az alja szerintem. Ez így ebben a verzióban színtiszta lufi. Az lenne a sirály, ha szinte totál összeesnének, és akkor a nehézség csökkenne éternél mondjuk, meg fel lehetne venni új pozikat másokban is
Azt hiszem... ''mondtam'' már, hogy a Fajó bácsi szokta mondani: ''Elég okosak vagyunk mi, csak nem mindíg időben!!!''
Bizony, bizony tegnap kellett volna belépni ''időben'' 13:30 - 14:00
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-nembelep.jpg  
Hirdetések
Régi 2017-07-17, 20:24   #103 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 1
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem eszik azt olyan forrón...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 20:32   #104 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
öregharcos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem eszik azt olyan forrón...öregharcos.
Nekem megfelelt ennyi is, mivel holnap úgyis lejár a szerződés... sajnos
Régi 2017-07-17, 20:38   #105 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
öregharcos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyugtával dicsérd a napot...öregharcos.
öregharcos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 20:45   #106 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt hiszem... ''mondtam'' már, hogy a Fajó bácsi szokta mondani: ''Elég okosak vagyunk mi, csak nem mindíg időben!!!''
Bizony, bizony tegnap kellett volna belépni ''időben'' 13:30 - 14:00
Hát figyelj, én nem születtem jósnak, de ahogy látom, te sem

Ma járt le? Nem volt az rossz
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-17, 21:02   #107 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát figyelj, én nem születtem jósnak, de ahogy látom, te sem

Ma járt le? Nem volt az rossz
Én sem születtem jósnak... de láttam a jeleket percesen és
Hosszabbítás van
Litecoin, Ripple, Dash: 18.07 23:30
Ethereum : 21.07 22:00
Bitcoin 24.07 23:30
NEM: 19.07 21:00
Régi 2017-07-18, 14:31   #108 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Dávid. Jól nyomod. A nagyok realizálták a profitot.
Camaro. Nem tom hol kereskedsz, de te is jól csinálod.

Augusztus 1-el változások lesznek a btc háza táján. Csak óvatosan fiúk.
Régi 2017-07-23, 11:33   #109 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mi a helyzet máshol a NEM-el? ... majd 1 órája áll a kereskedés... az orrom előtt zárták le a ZÁRÁS gombot! ... pedig benzinre jó lett vona
NEM elég gond,hogy NEM jókor keltem, igy NEM jókor léptem be, most meg NEM és NEM megy, NEM zár

A szerződés is ma 21:00-kor lejár!
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-nem230717_sh.jpg  
Régi 2017-07-23, 11:40   #110 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Dávid. Jól nyomod. A nagyok realizálták a profitot.
Camaro. Nem tom hol kereskedsz, de te is jól csinálod.

Augusztus 1-el változások lesznek a btc háza táján. Csak óvatosan fiúk.
Köszi Willow! Én még mindig a +500on nyomom a fő számlám.
Csak ez a párnapos szerződés bewezetést nem csípem!
Régi 2017-07-23, 12:49   #111 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nézünk a ''farkasszemet''
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-litecoin230717_megblong2.jpg  
Régi 2017-07-24, 23:55   #112 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jó lesz az Camaro, li(gh)tecoin

Köszi willow, de ez nem a klasszik trada, viszont nyerészkedni jól lehet rajta
Régi 2017-07-29, 21:33   #113 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Azt hiszem, amit látok és azt gondolom... jókor léptem be!
Itt történt az ez első részzárás... csak az a fránya határidő ne lenne!!!
A 16.-ai belépés az most király lenne
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-coinok290717_longok_op.jpg  
Régi 2017-08-09, 17:11   #114 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 153
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Akit érint/érdekel.

http://www.portfolio.hu/vallalatok/t....5.258965.html
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-31, 10:16   #115 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Új üdvöske?

https://www.tezos.com/

Érdemes elolvasni, tudja az összes többi pénz előnyét egyben

Amúgy jól áll a dolog, volt egy nagyobb korrekció pár hete, ahogy vártam is, az rendkívül jó alkalom volt vételre, remélem, minél többen beszálltatok. Sajnos annyira nem jöttek le, amennyire vártam, de azért már elkezdtem venni az első kis duplaaljnál H4-en.

Én közben kiszálltam a bányászatból. Nem azért, mintha veszteséges lett volna, hanem mert brutálisan jó árakért (értsd: jóval drágábban, mint újonnan) el tudtam adni az alkatrészeket, ugyanis tápból, videókártyából nagy volt a hiány. Az is igaz, mostmár 6 hónapra nőtt a megtérülési idő, egy sima 8 kártyás rignél ETH esetén (de Decreddel dualmine-olva legalább az áramot kitermeli csak a Decred, és egy kártya esetén 1 megaHashnyi csökkenést figyeltünk csak meg), ami a 3 hónaphoz képest a duplája. Plusz így még figyelni sem kell a gépeket.
Régi 2017-08-31, 12:36   #116 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
Hírnév szint: 5
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Új üdvöske?

Amúgy jól áll a dolog, volt egy nagyobb korrekció pár hete, ahogy vártam is, az rendkívül jó alkalom volt vételre, remélem, minél többen beszálltatok. Sajnos annyira nem jöttek le, amennyire vártam, de azért már elkezdtem venni az első kis duplaaljnál H4-en.

Én közben kiszálltam a bányászatból. Nem azért, mintha veszteséges lett volna, hanem mert brutálisan jó árakért (értsd: jóval drágábban, mint újonnan) el tudtam adni az alkatrészeket, ugyanis tápból, videókártyából nagy volt a hiány. Az is igaz, mostmár 6 hónapra nőtt a megtérülési idő, egy sima 8 kártyás rignél ETH esetén (de Decreddel dualmine-olva legalább az áramot kitermeli csak a Decred, és egy kártya esetén 1 megaHashnyi csökkenést figyeltünk csak meg), ami a 3 hónaphoz képest a duplája. Plusz így még figyelni sem kell a gépeket.
Gondolom számoltál minden költséget, és hasznot is. Publikusak ezek az adatok?
Befektetés (gépek, áram stb).
Nyereség (eladott cuccok, megtermelt coinok)?
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-08-31, 13:37   #117 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
lost89 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gondolom számoltál minden költséget, és hasznot is. Publikusak ezek az adatok?
Befektetés (gépek, áram stb).
Nyereség (eladott cuccok, megtermelt coinok)?
Publikusak, de lényegében leírtam már korábban. Ma már ÁFÁnyival drágábban el lehet adni a videókártyákat. Én eleve megkaptam kézhez az ÁFÁt, így kb 25%-ot már az eladáson kerestem. Mivel korán kezdtük, amikor még 3 hónap körül volt a megtérülési idő, így lényegében a gép kitermelte az árát. Mivel napról napra változik az ETH ára is, én 300 USDETH árfolyammal számoltam, most 380 körül mocorog. Nyilván az időzítés is számít, de 317-en adtam el jópár étert, ahogy írtam is korábban. Azóta lentebb újra bevásároltam.

Másrészt nincs egzakt szám, mert minden mozog, ezért is írtam erre egy komolyabb excelt, amelyben adott pillanatra számolja a megtérülési időket, értékeket. Változik az usdeth, hufusd, kitermelés nehézsége, mi is optimalizáltuk a bányászatot folyamatosan, és az alkatrészek értéke is folyamatosan változott, már ha volt egyáltalán elérhető.

Valójában két nyomós ok miatt adtam el:
-jönnek ki az új bányászkártyák, amik jó eséllyel le fogják nyomni a vga-k árát
-nehézség az eth árának visszaesése ellenére sem csökkent, én számítottam azért erre

Persze nem zárom ki, hogy később újra ne bányásszak, de egyelőre maradok a trédelésüknél.
Régi 2017-08-31, 14:19   #118 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 215
Hírnév szint: 5
lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.lost89 már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Publikusak, de lényegében leírtam már korábban. Ma már ÁFÁnyival drágábban el lehet adni a videókártyákat. Én eleve megkaptam kézhez az ÁFÁt, így kb 25%-ot már az eladáson kerestem. Mivel korán kezdtük, amikor még 3 hónap körül volt a megtérülési idő, így lényegében a gép kitermelte az árát. Mivel napról napra változik az ETH ára is, én 300 USDETH árfolyammal számoltam, most 380 körül mocorog. Nyilván az időzítés is számít, de 317-en adtam el jópár étert, ahogy írtam is korábban. Azóta lentebb újra bevásároltam.

Másrészt nincs egzakt szám, mert minden mozog, ezért is írtam erre egy komolyabb excelt, amelyben adott pillanatra számolja a megtérülési időket, értékeket. Változik az usdeth, hufusd, kitermelés nehézsége, mi is optimalizáltuk a bányászatot folyamatosan, és az alkatrészek értéke is folyamatosan változott, már ha volt egyáltalán elérhető.

Valójában két nyomós ok miatt adtam el:
-jönnek ki az új bányászkártyák, amik jó eséllyel le fogják nyomni a vga-k árát
-nehézség az eth árának visszaesése ellenére sem csökkent, én számítottam azért erre

Persze nem zárom ki, hogy később újra ne bányásszak, de egyelőre maradok a trédelésüknél.
Csak azért lettem volna kíváncsi, hogy egy kalkulátorban kiszámolt érték (pl. megtérülés) mennyire tartható a valóságban. Áramszünet, egy-két kártya garanciáztatása pl..

Milyen új bányászkártyákra gondolsz? Radeon RX Vega? Nem túl ütős az árához mérten.

Nyilván nem hagyták abba a bányászok mivel csak átmeneti korrekcióra számítottak, ezért nem csökkent a nehézség sem. Viszont a jelenlegi helyzet nem túl kedvező hosszabb távon, így vagy csökkenni kell a nehézségnek vagy az eth árfolyamnak kell emelkedni.
lost89 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-02, 16:06   #119 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 17
bftrader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Új üdvöske?

Én is lejjebb vártam a korrekciót, de a fork előtti nap belevettem a top10 2017-es icokba. Kivéve a Tezos, ami a legtöbbet gyűjtötte, meg a monaco ami lecsúszott ezzel a 10-es listáról. Persze a monaco meg tízszerezett de ez márcsak ilyen. Tudsz valamit róla mikor/hol lehet majd tezost venni?
bftrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-22, 22:48   #120 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
bftrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is lejjebb vártam a korrekciót, de a fork előtti nap belevettem a top10 2017-es icokba. Kivéve a Tezos, ami a legtöbbet gyűjtötte, meg a monaco ami lecsúszott ezzel a 10-es listáról. Persze a monaco meg tízszerezett de ez márcsak ilyen. Tudsz valamit róla mikor/hol lehet majd tezost venni?
Hu, még én is csak olvasom a híreket Egyelőre nem tudom. Egyik ismerősöm beszállt az ICON ico-ba, kíváncsi leszek, mi lesz belőle Szerintem jól fogtok járni azokkal, bár nem tudok sok részletet még, de jelzésértékű, hogy hamar elkapkodták a tokeneket.

Én egyelőre ülök a seggemen a portfóliómmal, de kapkodom a fejem a sok infótól, kemény szakma ez
Régi 2017-09-23, 06:16   #121 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hu, még én is csak olvasom a híreket Egyelőre nem tudom. Egyik ismerősöm beszállt az ICON ico-ba, kíváncsi leszek, mi lesz belőle Szerintem jól fogtok járni azokkal, bár nem tudok sok részletet még, de jelzésértékű, hogy hamar elkapkodták a tokeneket.

Én egyelőre ülök a seggemen a portfóliómmal, de kapkodom a fejem a sok infótól, kemény szakma ez
Én most leparkoltam, ha már itt a End of the World
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-con_23_0917_longmegb1.gif   cryptocurrencies-con_23_0917_longmegb2.gif  
Régi 2017-09-23, 12:57   #122 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 356
Hírnév szint: 2
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Egy félfüllel hallott infó egy rádióműsor kapcsán. Hátha érint valakit, vagy egyszerűen csak érdekesség:

2015-ben az Utorrent, most pedig a Pirate Bay torrent oldal bukott meg azzal, hogy a frissítéskor egy kripto bányász java scriptet telepít a felhasználó gépére, mely a tulaj tudta és engedélye nélkül használja a gép számítási kapacitását. Ha az utóbbi időben érzékelhetően megnőtt a processzor terheltsége a gépednek érdemes az okok keresésekor ezt az eshetőséget is megvizsgálni.

Szintén a témába vágó kis színes a 7végére:

http://index.hu/tech/2017/08/29/a_fi...ban_dolgoznak/
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-09-23, 13:38   #123 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Bevallottan sügér vagyok a crypto-devizákhoz, de szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Ma beleültem egy kicsit a témába és találtam egy jó hozzászólást a HWSW fórumán egy hedgehog nevű sráctól, ami nekem legalábbis sokat segített, hogy valami fogalmam legyen miről is van tulajdonképpen szó. És miért tudta David Chateau a pár évvel ezelőtti új áránál drágábban eladni a bányász masinériáját? Akit érdekel a téma, de hasonló cipőben jár mint én az alábbi linken olvashat egy rövid és közérthető összefoglalót:

http://disq.us/p/1k85gu5
Régi 2017-09-23, 21:20   #124 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Bevallottan sügér vagyok a crypto-devizákhoz, de szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

Ma beleültem egy kicsit a témába és találtam egy jó hozzászólást a HWSW fórumán egy hedgehog nevű sráctól, ami nekem legalábbis sokat segített, hogy valami fogalmam legyen miről is van tulajdonképpen szó. És miért tudta David Chateau a pár évvel ezelőtti új áránál drágábban eladni a bányász masinériáját? Akit érdekel a téma, de hasonló cipőben jár mint én az alábbi linken olvashat egy rövid és közérthető összefoglalót:

http://disq.us/p/1k85gu5
No, pont a cikkben szereplő ASUS és Sapphire kártyákat használtunk mi is

Évek az túlzás, de január-február környékén még félárért lehetett jó VGA-kat venni. Augusztusra már nagyon eldurvultak az árak, de a tápegységek piacán is. Jó kis tápjainkat aranyáron adtuk el.
Régi 2017-09-23, 21:21   #125 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

Egy félfüllel hallott infó egy rádióműsor kapcsán. Hátha érint valakit, vagy egyszerűen csak érdekesség:

2015-ben az Utorrent, most pedig a Pirate Bay torrent oldal bukott meg azzal, hogy a frissítéskor egy kripto bányász java scriptet telepít a felhasználó gépére, mely a tulaj tudta és engedélye nélkül használja a gép számítási kapacitását. Ha az utóbbi időben érzékelhetően megnőtt a processzor terheltsége a gépednek érdemes az okok keresésekor ezt az eshetőséget is megvizsgálni.

Szintén a témába vágó kis színes a 7végére:

http://index.hu/tech/2017/08/29/a_fi...ban_dolgoznak/
Én nem lennék meglepve, ha egyéb, közelebbi szolgáltatók (akár Microsoft is) valamiféleképpen használná a gépünk erőforrását másra is, most nem bányászásra gondolok, hanem úgy bármire
Régi 2017-09-23, 21:22   #126 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ja és Alpinforex, szóltam már Szabó Dávidnak, és Kallos Péternek is, meglátjuk
Régi 2017-10-23, 17:14   #127 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Alapbeállítás

Sziasztok!

"Kriptológusoknak" hasznos lehet:

http://variance.hu/2017/10/23/hamis-...amithato-jovo/
Régi 2017-11-14, 13:51   #128 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó kis szösszenet, érdemes az ICO-kra is rácuppanni, nagy a hype
Régi 2017-11-14, 14:12   #129 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sziasztok!

"Kriptológusoknak" hasznos lehet:

http://variance.hu/2017/10/23/hamis-...amithato-jovo/
Amúgy, reflektálva erre a cikkre, persze utólag könnyebb okoskodni.

De, a spekuláció nem ilyen egyszerű. A BTC azért ugrott meg végül mégis SZERINTEM, amit sokan nem vettek figyelembe, hogy bezárták a tőzsdéket, valamint a fork miatt, szabad kezet kaptak a bányászok, és felnyomták az árat. Mondom, ez az én véleményem, én se vettem BTC-t, de a spekulációban az a szép, hogy mindig ki lehet találni valami indokot, hogy mi miért változott. Most ezt nem kötözködésképpen írom, csak lássuk be, a piaci logika nem mindig a józan észt követi, ha egyáltalán van piaci logika.

És arról nem is beszélve, hogy a különböző piacokon gyökeresen eltérő ármozgás lehet látszólag ugyanarra az eseményre. Ezért szépek a dinamikus rendszerek
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 07:03 , a GMT +1 időzóna szerint.