Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-02-24, 06:01   #301 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 840
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha rád hallgattam volna GA-val, akkor most volna bukó
Miert is?

Rajzold be ide a chartra, hogy miert lenne ez neked buko, hogy ertsem mar vegre meg a trader gondolatmeneted:

cryptocurrencies-gu.png
equalizer elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-24, 06:05   #302 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezeket most neked kötöttem be, de hülye lennék nem lezárni... hamár nem jóófelé mentek
Meg blind-ban bekotott poziciokkal is zoldben vagy... mondtam, egy Hyperman
Hirdetések
Régi 2018-02-24, 11:10   #303 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.851
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kicsit én is irigykedem Kamaróra, mert Krakenen csak a bitcoint, étert lehet shortolni tőkeáttéttel, meg kettessel még az augurt, monero-t.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-24, 12:21   #304 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.675
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Miert is?

Rajzold be ide a chartra, hogy miert lenne ez neked buko, hogy ertsem mar vegre meg a trader gondolatmeneted:

Csatolás 12627
Nem kell rajzolni semmit.
Maradjunk a mateknál (ebben viszont tévedtem, mert nem vette figyelembe a 1:200 vagy 1:100-as kereskedési áttételed), tehát a nyitó csúcstól (1,7849) az újabb csúcsig (1,7913) nem érted el a -500 EUR-t a betervezett bukót.
Feltételezem, hogy az általad publikált ''most elcsíptem a csúcsot!!! (1,7849) és beléptem a bazi nagy shortra'' belépésed teljes meggyőződés alapján történt, hogy nincs tovább FEL és ebből a poziból nem vagy hajlandó kilépni!
Viszont én nem vagyok MÉG meggyőződve, elnézve a többi páron történteket, hogy nincs még egy magasabb csúcs, ha most megfordulunk 1,778-nál, ahol két nyitott csatorna után a 3. zárt /ez már a 20e dolláros részleg/!
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-24, 13:11   #305 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kicsit én is irigykedem Kamaróra, mert Krakenen csak a bitcoint, étert lehet shortolni tőkeáttéttel, meg kettessel még az augurt, monero-t.
De csak kicsit, ugye ... nem Kamurót akartál írni!
Mikor elkezdtem shortolni, csodálkoztam is, hogy short tippekre +os kamatokat adnak, viszont nagyon kis mennyiséget engedett '' megtippelni eladásra''... és az a határidő lejárta ne volna, habár, most mehetek márc. 10-ig.
Viszont reggel azon gondolkodtam, hogy miért nem zártam le 23.-án és longoltam volna vissza, hiszen tudtam, hogy jön 2 dombocska 10-11e közt vissza és onnan le. Jelenleg enged 10 BTC-t 1:5 tökössel nyitni.
Régi 2018-02-24, 13:24   #306 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
De csak kicsit, ugye ... nem Kamurót akartál írni!
Mikor elkezdtem shortolni, csodálkoztam is, hogy short tippekre +os kamatokat adnak, viszont nagyon kis mennyiséget engedett '' megtippelni eladásra''... és az a határidő lejárta ne volna, habár, most mehetek márc. 10-ig.
Viszont reggel azon gondolkodtam, hogy miért nem zártam le 23.-án és longoltam volna vissza, hiszen tudtam, hogy jön 2 dombocska 10-11e közt vissza és onnan le. Jelenleg enged 10 BTC-t 1:5 tökössel nyitni.
Pontosan én is ugyanígy álmodtam meg De a longból kimaradtam én is utolsó dombokra felfele menet.

Kamuró maradhatsz attól még, nekem ez jobban tetszikXD

Mekkora tököd van plus500-on? 5-ös? És mindegyik rejtett pénzre? Igen, erre irigy vagyok, de mostmár alkalmazkodtam
Régi 2018-02-24, 13:49   #307 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pontosan én is ugyanígy álmodtam meg De a longból kimaradtam én is utolsó dombokra felfele menet.

Mekkora tököd van plus500-on? 5-ös? És mindegyik rejtett pénzre? Igen, erre irigy vagyok, de mostmár alkalmazkodtam
Jelenleg minden 1:5, de figyelni kell! Még az a szerencse, hogy itt nyitáskor látok minden aktuális adatot, a margin kövit, a spreedet, az aktuális tököst és a határidőt. A megengedett mennyiséget pedig hiába akarod túllépni, esetleg másik pozival, de azt nem nagyon szeretik, ha egyszinten nyitod... ezért hullámozunk
Régi 2018-02-24, 14:18   #308 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Dávid, mivel Te egy értelmes srác vagy, feltennék egy kérdést a ''Hogyan látjuk, érzékeljük'' kategóriában
- Ha szemben állsz a JELENnel, akkor merre van a MÚLT és a JÖVŐ?
Nem viccelek most, ez nagyon komoly dolog!
Régi 2018-02-24, 14:50   #309 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dávid, mivel Te egy értelmes srác vagy, feltennék egy kérdést a ''Hogyan látjuk, érzékeljük'' kategóriában
Elöl a múlt, hátra a jövő?

Piacokon a mintákat nagyjából én is így képzelem el
Régi 2018-02-24, 15:10   #310 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Elöl a múlt, hátra a jövő?

Piacokon a mintákat nagyjából én is így képzelem el
Nemmmmmmmmmm!

Te állsz szemben a JELENNEL, rá nézel, na... van két kezed (széna, szalma jobb és bal. Melyik kezed felé van a MÚLT és a JÖvő.

Hátad mögött az majd kiderül a későbbiekben, hogy mi rejlik.

U.i: Közben nézem ki topicját offolgatom itt a filozofikustudományoshüleségeimmel
Régi 2018-02-24, 15:13   #311 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nemmmmmmmmmm!

Te állsz szemben a JELENNEL, rá nézel, na... van két kezed (széna, szalma jobb és bal. Melyik kezed felé van a MÚLT és a JÖvő.

Hátad mögött az majd kiderül a későbbiekben, hogy mi rejlik.

U.i: Közben nézem ki topicját offolgatom itt a filozofikustudományoshüleségeimmel
Jobb, ez lett volna a másik tippem, de több nincs
Régi 2018-02-24, 15:21   #312 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nem kell rajzolni semmit.
Maradjunk a mateknál (ebben viszont tévedtem, mert nem vette figyelembe a 1:200 vagy 1:100-as kereskedési áttételed), tehát a nyitó csúcstól (1,7849) az újabb csúcsig (1,7913) nem érted el a -500 EUR-t a betervezett bukót.
Feltételezem, hogy az általad publikált ''most elcsíptem a csúcsot!!! (1,7849) és beléptem a bazi nagy shortra'' belépésed teljes meggyőződés alapján történt, hogy nincs tovább FEL és ebből a poziból nem vagy hajlandó kilépni!
Viszont én nem vagyok MÉG meggyőződve, elnézve a többi páron történteket, hogy nincs még egy magasabb csúcs, ha most megfordulunk 1,778-nál, ahol két nyitott csatorna után a 3. zárt /ez már a 20e dolláros részleg/!
Akkor maradjunk a mateknal:

A leverage-nek (1:100 az esetemben) semmi koze ahhoz, hogy mekkora pozicio kockazatot vallalok be, hiszen a pozicio nagysagabol allitom azt a pip tavolsgahoz merten... tehat siman allithattam volna $500-os SL-t, ebben az esetben 166 pipes SL-al kalkulaltam volna... ami eredmenyezett volna kb. 0.25 lotot, hanyagoljuk most a matematika egzakt voltat... ezert a kb. A trade targetbeli elvarasom kb. 900 pip ami 0.25 lottal durvan $2.000. A racio amiert nem kotottem be a journey szamlamon igy ertheto lett szamodra, gondolom...

De ha megsem ertheto, hat itt a magyarazat: sokkal hatekonyabbnak, de egyben kockazatosabbnak is, tartom azt, ha megvarok egy lefele impulzust ami konfirmalja a lefele mozgas kezdetet, es egy zaszlot, es utana allok pozicioba igy a SL kb. 40-50 pipre is teheto, ergo a pozicio meretem lehet 1 - 1.25 lot koruli ugyanazert a trade-ert (minusz az a kb. 80-100 pip ami az impulzusbol hagytam ki). Vagyis kb. 800 pip 1 lottal ami kb. $8000. Es ha igazan ertesz a matekhez, de nem is kell, hiszen kiszamoltam nagyjabol helyetted, akkor szamolj utana a differencianak amit igy lehet csinalni.

Azert mondtam, hogy kockazatos, mert siman lemaradhatsz igy a trade-rol, ha nem ad egy megfelelo zaszlot, mint az elozo lefele impulzus eseteben... csak megy es megy. Ezt meg nem szeretnem, de a journey szamlamon meg a trade kis R/R-je miatt be sem allitottam.

Na most, azert ez a trade kell nekem... Akkor megis mit csinaljak? Meg jo, hogy mint mondtam, a journey szamlam csak egy al-szamla... igy jut eleg margin ahhoz, hogy ugy tredeljem meg ezt a setup-ot ahogy hullamelmelet alapon szoktam. Es ott mar masak a jatekszabalyok, hiszen ott nem erdekel a 166 pip SL... Amit csinaltam ezen a paron az az, hogy a felfele menetet is magtredeltem, az elso impuzlusabol a C hullamnak kivettem 120 pipet 1 lottal. De nem ez volt a trade ami kellett nekem... Hiszen a felfele az limitalt, viszont a lefele az 900 pip... Es igy, eddig, csinaltam mar 2 kis nyerot es 2 BE-t (ketto amely tobb ezer $ profitbol kerult vissza BE-be...ez van) viszont most megint benne vagyok, a 127% korulrol, ahova elozoleg vartam, hogy felmenjen az arfolyam... es innen ha minden igaz, lefele az ut. Es 5 lottal mar maskepp nez ki az a 900 pip... Erted?

Ha idom lesz, holnap publikalok egy trade analizist errol a parosrol es az utobbi napok aktivitasarol ezen, alatamasztva azt a poziciok nyitasaval es a gondolatmenettel ami a hata mogott van. Hiszen tanulhat is belole valaki majd, legtobbet en, mivel ugy tanulsz a legjobban ha tanitasz...
Régi 2018-02-24, 15:36   #313 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jobb, ez lett volna a másik tippem, de több nincs
Mi van jobbra, legalább azt áruldmárelakutyafááááját
Régi 2018-02-24, 15:47   #314 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mi van jobbra, legalább azt áruldmárelakutyafááááját
A jövő mindenképpXD
Régi 2018-02-24, 15:58   #315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Akkor maradjunk a mateknal:

A leverage-nek (1:100 az esetemben) semmi koze ahhoz, hogy mekkora pozicio kockazatot vallalok be, hiszen a pozicio nagysagabol allitom azt a pip tavolsgahoz merten... tehat siman allithattam volna $500-os SL-t, ebben az esetben 166 pipes SL-al kalkulaltam volna... ami eredmenyezett volna kb. 0.25 lotot, hanyagoljuk most a matematika egzakt voltat... ezert a kb. A trade targetbeli elvarasom kb. 900 pip ami 0.25 lottal durvan $2.000. A racio amiert nem kotottem be a journey szamlamon igy ertheto lett szamodra, gondolom...

De ha megsem ertheto, hat itt a magyarazat: sokkal hatekonyabbnak, de egyben kockazatosabbnak is, tartom azt, ha megvarok egy lefele impulzust ami konfirmalja a lefele mozgas kezdetet, es egy zaszlot, es utana allok pozicioba igy a SL kb. 40-50 pipre is teheto, ergo a pozicio meretem lehet 1 - 1.25 lot koruli ugyanazert a trade-ert (minusz az a kb. 80-100 pip ami az impulzusbol hagytam ki). Vagyis kb. 800 pip 1 lottal ami kb. $8000. Es ha igazan ertesz a matekhez, de nem is kell, hiszen kiszamoltam nagyjabol helyetted, akkor szamolj utana a differencianak amit igy lehet csinalni.

Azert mondtam, hogy kockazatos, mert siman lemaradhatsz igy a trade-rol, ha nem ad egy megfelelo zaszlot, mint az elozo lefele impulzus eseteben... csak megy es megy. Ezt meg nem szeretnem, de a journey szamlamon meg a trade kis R/R-je miatt be sem allitottam.

Na most, azert ez a trade kell nekem... Akkor megis mit csinaljak? Meg jo, hogy mint mondtam, a journey szamlam csak egy al-szamla... igy jut eleg margin ahhoz, hogy ugy tredeljem meg ezt a setup-ot ahogy hullamelmelet alapon szoktam. Es ott mar masak a jatekszabalyok, hiszen ott nem erdekel a 166 pip SL... Amit csinaltam ezen a paron az az, hogy a felfele menetet is magtredeltem, az elso impuzlusabol a C hullamnak kivettem 120 pipet 1 lottal. De nem ez volt a trade ami kellett nekem... Hiszen a felfele az limitalt, viszont a lefele az 900 pip... Es igy, eddig, csinaltam mar 2 kis nyerot es 2 BE-t (ketto amely tobb ezer $ profitbol kerult vissza BE-be...ez van) viszont most megint benne vagyok, a 127% korulrol, ahova elozoleg vartam, hogy felmenjen az arfolyam... es innen ha minden igaz, lefele az ut. Es 5 lottal mar maskepp nez ki az a 900 pip... Erted?

Ha idom lesz, holnap publikalok egy trade analizist errol a parosrol es az utobbi napok aktivitasarol ezen, alatamasztva azt a poziciok nyitasaval es a gondolatmenettel ami a hata mogott van. Hiszen tanulhat is belole valaki majd, legtobbet en, mivel ugy tanulsz a legjobban ha tanitasz...
Minden gondolatodat értem. Én csak azért írtam a bukót, mert:
ha én nyitottam volna cca. 500 Eur értékű martinnal és ez volt a max. kockázatom, akkor kiszedett volna 1:300 az tökömmel az SL a második csúcson. Érted?
... azt gondoltam, ez az egyszerűbb, de jobb platform megengedi a nyitót a csúcstól (1,7849), de nem engedi közelebb elhelyezni a megbízást. Persze, ez csak szemléltető az esetleges belépőről a multban.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-ga_info_1.jpg  
Régi 2018-02-24, 16:06   #316 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Alapbeállítás

Idézet:
Minden gondolatodat értem. Én csak azért írtam a bukót, mert:
ha én nyitottam volna cca. 500 Eur értékű martinnal és ez volt a max. kockázatom, akkor kiszedett volna 1:300 az tökömmel az SL a második csúcson. Érted?
... azt gondoltam, ez az egyszerűbb, de jobb platform megengedi a nyitót a csúcstól (1,7849), de nem engedi közelebb elhelyezni a megbízást. Persze, ez csak szemléltető az esetleges belépőről a multban.
Ahogy Tback szokta mondani: strategiahoz a brokert... Ugyhogy ideje valtani a PLUS500-tol, nem?
Régi 2018-02-24, 16:07   #317 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A jövő mindenképpXD
DD és megtudod ezt magyarázni is? Viszonyítva valamihez, tudományosan, vagy tényként?
... méghogy jobra
Régi 2018-02-24, 16:21   #318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EthereumÁS / Bitcoin
Tegnap délben zárt a longom. Most készülök belépni shortra a 2. buckánál, amit követ még egy 3., de nem akarok lemaradni róla... lehet megvárom a 18:00-át, addig lesem néha a hullámzást m1-en.
Régi 2018-02-24, 18:48   #319 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 450
Hírnév szint: 3
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia C@maro!

Bocsáss meg, hogy beletrollkodok a feladványba, de nem tudtam ellenállni a kihívásnak.

A kétdimenziós chartista-forexes poént Dávid már lelőtte, miszerint a jelen múló pillanata (ár digit) a képernyőn balról jobbra halad a monitor előttről nézve, és az is jogos, hogy ha mi magunk lennénk az ár (síkjában), akkor a haladási irány lenne a jövő, és hátunk mögött lenne a múlt. De ez a válasz nem volt jó, másra gondolsz.... Hmmm.

Ha filozófikusan közelítem meg a kérdést, a jobb és a bal, előre-hátra valójában nem értelmezhető, hisz nincs objektív viszonyítási pont, mivel mi (a szemlélők) magunk is a jelen részei vagyunk, így értelemszerűen kívülről nem tekinthetünk magunkra. Másrészt mivel csak a jelen van, a múlt már, a jövő viszont még nem létezik, ami nincs, azt a térben sem helyezhetjük el.

Ha a jövőt a jelenből kiinduló, múltban gyökerező eseménysor folyamodmányaként értelmezem, akkor a jelent egy koncentrikus kör középpontjában álló valaminek képzelem el, melyből a tér minden irányába fújódik fel a jövő, de úgy, hogy bármely időpillanatból nézve a kiindulópont már a múlt, a szemlélődés ideje viszont a jelen. Ebben a felfogásban a múlt van belül, a jövő kívül, mi meg a jelenben egy lufi tetszőleges pontján ülünk.

Viszont, ha galaktikus, de geocentrikus léptékekben gondolkodunk és azt mondjuk a Föld, mint pont a jelen, akkor bármerre nézünk a távcsövünkkel kifelé az egyre távolabbi múltat látjuk köszönhetően a fény véges sebességének. A jövő viszont nincs sehol, mert még ez esetben sem létezik, és mivel nincs, térbeni kiteljesülése sem lehet, így szemben a múlttal az iránya sem meghatározható.

A számomra legszimpatikusabb vizualizáció szerint az idő áramlását egy homokóra írja le, melyben felülről (múlt) pereg a homok (az idő), a nyakon keresztül (jelen) alulra (jövő). Persze ez csak a földi gravitáció keretrendszerében érvényes, galaktikus léptékben, ha egy fekete lyuk lenne a nyakvonal a fent és lent, előre, hátra fogalma ismét elveszítené értelmét.

Politikai aspektusból, pláne így választások előtt meg már nem is merem boncolgatni a kérdést, hisz ahány ember annyi nézőpont, hogy a jobb vagy a bal oldal jelenti-e a jövőt...

Egy szó mint száz részemről szabad a gazda!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-24, 20:33   #320 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia C@maro!

Bocsáss meg, hogy beletrollkodok a feladványba, de nem tudtam ellenállni a kihívásnak.

A kétdimenziós chartista-forexes poént Dávid már lelőtte, miszerint a jelen múló pillanata (ár digit) a képernyőn balról jobbra halad a monitor előttről nézve, és az is jogos, hogy ha mi magunk lennénk az ár (síkjában), akkor a haladási irány lenne a jövő, és hátunk mögött lenne a múlt. De ez a válasz nem volt jó, másra gondolsz.... Hmmm.

Ha filozófikusan közelítem meg a kérdést, a jobb és a bal, előre-hátra valójában nem értelmezhető, hisz nincs objektív viszonyítási pont, mivel mi (a szemlélők) magunk is a jelen részei vagyunk, így értelemszerűen kívülről nem tekinthetünk magunkra. Másrészt mivel csak a jelen van, a múlt már, a jövő viszont még nem létezik, ami nincs, azt a térben sem helyezhetjük el.

Ha a jövőt a jelenből kiinduló, múltban gyökerező eseménysor folyamodmányaként értelmezem, akkor a jelent egy koncentrikus kör középpontjában álló valaminek képzelem el, melyből a tér minden irányába fújódik fel a jövő, de úgy, hogy bármely időpillanatból nézve a kiindulópont már a múlt, a szemlélődés ideje viszont a jelen. Ebben a felfogásban a múlt van belül, a jövő kívül, mi meg a jelenben egy lufi tetszőleges pontján ülünk.

Viszont, ha galaktikus, de geocentrikus léptékekben gondolkodunk és azt mondjuk a Föld, mint pont a jelen, akkor bármerre nézünk a távcsövünkkel kifelé az egyre távolabbi múltat látjuk köszönhetően a fény véges sebességének. A jövő viszont nincs sehol, mert még ez esetben sem létezik, és mivel nincs, térbeni kiteljesülése sem lehet, így szemben a múlttal az iránya sem meghatározható.

A számomra legszimpatikusabb vizualizáció szerint az idő áramlását egy homokóra írja le, melyben felülről (múlt) pereg a homok (az idő), a nyakon keresztül (jelen) alulra (jövő). Persze ez csak a földi gravitáció keretrendszerében érvényes, galaktikus léptékben, ha egy fekete lyuk lenne a nyakvonal a fent és lent, előre, hátra fogalma ismét elveszítené értelmét.

Politikai aspektusból, pláne így választások előtt meg már nem is merem boncolgatni a kérdést, hisz ahány ember annyi nézőpont, hogy a jobb vagy a bal oldal jelenti-e a jövőt...

Egy szó mint száz részemről szabad a gazda!
Megtiszteltél hozzászólásoddal

- az ár nem halad sehová, csak fel le rezonál, vagy madzagon rángatják, vagy mágneses térben ugrál fel le a haladó idő csatornáiban, egyik csatornából a másikba azoknak a falaiba ütközve pattog - a magzagot ezért ki is lövöm, mert az felakadna, elszakadna a csatornák éleiben ... viszont itt a másik kérdést feszegeted: Miért jobbról balra haladva látjuk (vetítik) az ármozgást, tehát a monitort nézve: jobb oldalt a jelen, bal oldalt a múlt???

Ha filozófikusan közelítem meg a kérdést, a jobb és a bal, előre-hátra valójában nem értelmezhető, hisz nincs objektív viszonyítási pont, mivel mi (a szemlélők) magunk is a jelen részei vagyunk, így értelemszerűen kívülről nem tekinthetünk magunkra. Másrészt mivel csak a jelen van, a múlt már, a jövő viszont még nem létezik, ami nincs, azt a térben sem helyezhetjük el. - van viszonyítási pont. Elég eltöprengeni az idő mérésének alapjaiból.

Majd holnap folytatjuk
Régi 2018-02-24, 20:52   #321 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Hírnév szint: 3
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

Érdekes gondolatok ezek. Ha felnézünk az égre, akkor a múltat látjuk, mert az a fény ami eléri a szemünket már korábban létrejött nagyon messze. Viszont ezt úgy is fel lehet fogni, hogy az nekünk a jelen, mert akkor érte el a szemünket. Ezt tovább gondolva képesek vagyunk időutazásra, például egy távcsővel ráközelítünk egy csillagra, akkor mi hamarabb látjuk azt a fényt, de csak egy nagyon kicsivel hamarabb, mint a többiek.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-24, 21:04   #322 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes gondolatok ezek. Ha felnézünk az égre, akkor a múltat látjuk, mert az a fény ami eléri a szemünket már korábban létrejött nagyon messze. Viszont ezt úgy is fel lehet fogni, hogy az nekünk a jelen, mert akkor érte el a szemünket. Ezt tovább gondolva képesek vagyunk időutazásra, például egy távcsővel ráközelítünk egy csillagra, akkor mi hamarabb látjuk azt a fényt, de csak egy nagyon kicsivel hamarabb, mint a többiek.
Üdv Etna!
Tiszta jószándékból, tényleg szeretném látni én is azokat a 8akat, akár privátban is. Hátha segítőkész állapotba kerülök

Közben lassan csak én leszek az a ''barom'',aki shortolja a BöTöCöt
IGEN!!! Csak 1 marad6
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btcusd_240218_sell1-info.gif   cryptocurrencies-btcusd_240218_sell1.gif  
Régi 2018-02-25, 04:15   #323 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem-nem, short van nálam még. Meddig tartsam Kamaró bácsi?

Jobbra a múlt, és a jövő is
Régi 2018-02-25, 05:03   #324 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 818
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Egy értelműen short van újra. Legalább is nekem egyértelműen. Camarót meg megkérjük, hogy szóljon, amikor újra lehet longolni.
Régi 2018-02-25, 11:38   #325 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy értelműen short van újra. Legalább is nekem egyértelműen. Camarót meg megkérjük, hogy szóljon, amikor újra lehet longolni.
Szólok, szólok... csak eltünt este az asztalomról a ''Bitcoin hajnala és bukása'' c. almanach 2021-es kiadása... és az utirajzom is

de ez cuki
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btcusd_250218_xd.gif  
Régi 2018-02-25, 12:08   #326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szólok, szólok... csak eltünt este az asztalomról a ''Bitcoin hajnala és bukása'' c. almanach 2021-es kiadása... és az utirajzom is

de ez cuki
Ott a kraken, mekkora király vagy Kamaró
Régi 2018-02-26, 18:31   #327 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

EthereumÁS / Bitcoin belépés jócskán eltolódott, mert nem akart a csucsra menni a lustája
Habár ez a BTC rovására fordult, mert ellentétes a hullámmozgásuk.
Viszont nagyon furcsán ábrázolja a P500 a short belépőket a vételi ár chartján, amióta 2 chart van /shortos és longos/, de megmagyarázták már, de mind1... a számok beszélnek
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-ethereum-btc_sell_260218.gif   cryptocurrencies-ethereum-btc_sell_260218.gif-8871_hol-van-valojaban.gif   cryptocurrencies-ethereum-btc_sell_260218.gif-8871_hm.gif  

Régi 2018-03-08, 15:36   #328 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hinnye, na most lehet nagy zuhika?
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btceur.png  
Régi 2018-03-09, 13:55   #329 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nagy hírek közepette ne felejtsük el, hogy a bitcoinnal mi van.

Camaro bácsi, rá kellene még tenni egy lapáttal lassan, nem?
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btc.png  
Régi 2018-03-09, 16:33   #330 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Rá bizony, de 7400-nál nyúl voltam, 7600-on adtam rá, közelnek éreztem. Szeretett coinjainkat a sárba tapossák.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btc.png  
Régi 2018-03-14, 15:11   #331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kész

http://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-szobor-szloveniaban/
Régi 2018-03-17, 18:23   #332 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

NA, Kriptások!!!
Kinek mi a következő tipje BTCre?
Nyomunk még egy hegymászást 7350-ről 9000-ig
Régi 2018-03-17, 19:07   #333 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
NA, Kriptások!!!
Kinek mi a következő tipje BTCre?
Nyomunk még egy hegymászást 7350-ről 9000-ig
... ezzel majd 21-22 óra felé kell tán foglalkozni...
... kilépni a shortokból és újra visszalépni a csúcson holnap 14 órakor, vagy nézni a profit csökkenését 50-40%-al... hmm
Régi 2018-03-17, 19:50   #334 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Itt a halálkereszt! Hatalmas bajban a bitcoin
https://www.portfolio.hu/vallalatok/....3.279833.html

Minden esetre én még longolok 1Et a mostani hullám mélypontján a nagy esés előtt
Régi 2018-03-18, 10:42   #335 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
... ezzel majd 21-22 óra felé kell tán foglalkozni...
... kilépni a shortokból és újra visszalépni a csúcson holnap 14 órakor, vagy nézni a profit csökkenését 50-40%-al... hmm
Hát... ez nagyon belassult estétől, csak nem akar lejönni az a Ti hullám 7350re, de most már 6900-7000 re kacsingat
Régi 2018-03-18, 11:46   #336 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ideje már csak shortban gondolkodom, euróval szemben. Longicákat nem merek nyitni, meg annyira sok tradet se akarok rajta, de hajrá a rövid longokkal Szép lassan lecsurog, pánikhoz már szerintem nagy a likviditása.
Régi 2018-03-18, 14:55   #337 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ideje már csak shortban gondolkodom, euróval szemben. Longicákat nem merek nyitni, meg annyira sok tradet se akarok rajta, de hajrá a rövid longokkal Szép lassan lecsurog, pánikhoz már szerintem nagy a likviditása.
Hol lehet shortolni hétvégén?
Régi 2018-03-18, 17:31   #338 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kriptotőzsdéken. De ezt te már tudod, nem? Hol voltak coinjaid?

Én amúgy Krakenen tolom, de Bitstamp, Bitfinex, Coinbase is jó.

Kriptotőzsdék folyamatosak, sosincs pihenés a kereskedésben.
Régi 2018-03-18, 17:50   #339 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Mekkora a spread BTCUSD -re nálad most?
Van ekkorád
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-ins_btc.gif  
Régi 2018-03-18, 18:09   #340 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Dávid, te melyik variációra tippelsz?

Piros vagy sárga, vagy a fekete
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-ins_btc_xd.gif  
Régi 2018-03-19, 00:28   #341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Dávid, te melyik variációra tippelsz?

Piros vagy sárga, vagy a fekete
Döntöttem magamhelyett felnéztem az égre
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btc_long_180318.gif  
Régi 2018-03-19, 08:49   #342 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó tréd lett Camaro, én kiszálltam a shortokból egyelőre

De mi ez a giga spread??? Ahol én nyomom 5-10usd nagyon max, most épp 2.
Régi 2018-03-19, 08:59   #343 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jó tréd lett Camaro, én kiszálltam a shortokból egyelőre

De mi ez a giga spread??? Ahol én nyomom 5-10usd nagyon max, most épp 2.
Igazold fényképesigazolvánnyal!!!
Régi 2018-03-19, 10:24   #344 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igazold fényképesigazolvánnyal!!!
Ráadásul most lesz breakout, ilyenkor még nagyobb is szokott lenni.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btcspread.png  
Régi 2018-03-19, 17:52   #345 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

No, most mi a fityfene lesz Camaro bácsi?

Túl nagyok a longos gyertyák, meg hát nagyobb korrekciónak kinézünk már.

Merre a piramis?
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btceur.png  
Régi 2018-03-19, 18:08   #346 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
No, most mi a fityfene lesz Camaro bácsi?

Túl nagyok a longos gyertyák, meg hát nagyobb korrekciónak kinézünk már.

Merre a piramis?
Cryptocurrencies

Ott van/volt feletted az utiterv, csak nem vallottál tegnap szin
Régi 2018-03-21, 04:53   #347 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezt a bitcoin longot kár volt kicsukni. Ehh. Mindegy, 4R kijött belőle, de azért még tarthattam volna.
Régi 2018-03-21, 15:49   #348 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Idézet:

Ja tudom. Kereskedek bittrex-en, Cryptopia-n, stb. De ezeken nincs shortolási lehetőség. Tehát nem hülye vagyok, csak tudatlan.
Régi 2018-04-03, 11:50   #349 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 145
Hírnév szint: 2
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy érdekes alakzat a Bitcoinon.

https://www.portfolio.hu/vallalatok/....3.281254.html
Régi 2018-04-07, 16:10   #350 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Innen nézve, egész közel a talapzat
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-btc_0418.gif  
Válaszol

« Bitconnect,Bitcoin | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 18:00 , a GMT +1 időzóna szerint.