Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-03-17, 12:38   #1 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Összes hozzászólás: 1.301
Hírnév szint: 8
David Chateau a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Cryptocurrencies

Sziasztok!

Beigazolódott a jóslat, felfutnak ezek a termékek. Megjelentek az első BTC-s ETF-ek is, szerintem még pár éves gigakasza előtt állhatunk

Elég bonyolult a működésük, jómagam se értek mindent, de igyekszem. Főleg bányászni, trédelni ezen termékeket, de jó, ha mindig van új infó másoktól is.

Két hete fordult elő, hogy a BTC drágább volt két napig, mint a XAU.

Nagyon kemény az ETH, és a DASH felfutása. A DASH szinte olyan, mint a BTC, az Ethereum-projekt viszont eléggé másképpen működik.

Érdemes lesz követni szerintem a jövőben ezeket.

Kis motiváció, szerintem még nem késő, de vészesen fogy az idő, hogy az elejét elkapjuk.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cryptocurrency
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-17, 12:40   #2 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Kis motiváció
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-dash.png   cryptocurrencies-eth.png  
Hirdetések
Régi 2017-03-18, 15:47   #3 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 218
Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én kimondottan erre a két példára lennék kíváncsi, amiket említettél (és képekkel illusztráltál).
Esetleg van olyan anyag, amit tudsz ajánlani tanulmányozásra (a wikit hagyjuk), vagy inkább googlizzak én is.
Lizardman nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 18:59   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 3
bftrader a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! Örülök, ha itt is előkerül a téma, mert elég kevés a magyar infó.
Amit tudok ajánlani,
bitcoinbazis.hu
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php
https://bitcoin.hu/forum/index.php?board=19.0

Az angolom elég gyenge, de itt aki tud össze lehetne szedni az infót, mit lehet tudni, dash-ről, etherumról, monero-ról, esetleg mely coinoknak van esélye még felfutni.
bftrader nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-18, 19:03   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Még 2 oldal ajánlás, market cap, likviditás stb..:
http://coinmarketcap.com/
https://www.cryptocompare.com
Régi 2017-03-19, 15:40   #6 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Majd irok egy kicsit reszletesebben.

Most ugy all a dolog, hogy egy sima, kioptimalizalt gep aramfogyasztassal egyutt 7,5 honap alatt visszahozza az arat ezen az arfolyamon. Ethereum, mi most ezt banyasszuk. Dashnak, moneronak, litecoinnak utananezek majd jobban.

Kriptovalutak kozott az Ethereum kulon mufaj. A tobbi par dologban ter csak el a bitcointol. Bitcoin nagy resze mar ki van banyaszva, azt nem eri meg mar, max tredelni.

ETH, LTC, Dash meg elejen jar a dolog, par szazalekos csak a kitermelesi arany.
Régi 2017-03-19, 17:40   #7 (permalink)
Tag

cane logója

Összes hozzászólás: 61
Hírnév szint: 1
cane a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Majd irok egy kicsit reszletesebben.

Most ugy all a dolog, hogy egy sima, kioptimalizalt gep aramfogyasztassal egyutt 7,5 honap alatt visszahozza az arat ezen az arfolyamon. Ethereum, mi most ezt banyasszuk. Dashnak, moneronak, litecoinnak utananezek majd jobban.

Kriptovalutak kozott az Ethereum kulon mufaj. A tobbi par dologban ter csak el a bitcointol. Bitcoin nagy resze mar ki van banyaszva, azt nem eri meg mar, max tredelni.

ETH, LTC, Dash meg elejen jar a dolog, par szazalekos csak a kitermelesi arany.
Szia Dávid.
Az Ethereum érdekelne engem is. A bter.com-on próbálkozok, de egyenlőre nem igazodok ki rajta. Dollárt nem enged feltölteni. BTC-t meg honnan vegyek? Egyenlőre nagy a sötétség. Tudnál ebben segiteni? Köszi.
cane nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-19, 18:37   #8 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ajánlom az uphold.com-ot. Bankkártyáról lehet feltölteni, rögtön btc kártyára, vagy etherum kártyára. Ezekről meg egyszerűen át tudod küldeni cointőzsdékre. kraken, bittrex, poloniex..
Régi 2017-03-19, 19:03   #9 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

Idézet:
bftrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ajánlom az uphold.com-ot. Bankkártyáról lehet feltölteni, rögtön btc kártyára, vagy etherum kártyára. Ezekről meg egyszerűen át tudod küldeni cointőzsdékre. kraken, bittrex, poloniex..
Köszi. De mit érdemes csinálni? Bányászni , kereskedni, vagy mind kettőt, vagy mit még? Mi a kraken, vagy a poloniex, meg a többi? Bocs de teljesen járatlan vagyok a témában, ezért minden segitséget köszönök.
Régi 2017-03-19, 20:12   #10 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
Így van, ezeket javasoltam volna én is Köszi szépen! Poloniex összeköthető SierraChart-tal is API nélkül
Régi 2017-03-20, 09:53   #11 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
cane eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi. De mit érdemes csinálni? Bányászni , kereskedni, vagy mind kettőt, vagy mit még? Mi a kraken, vagy a poloniex, meg a többi? Bocs de teljesen járatlan vagyok a témában, ezért minden segitséget köszönök.
Hogy mit érdemes csinálni, azt mindenki maga dönti el. Én igazából csak befektetési célra vásárolok, buy and hold. Daytrade-re szerintem nagyon kockázatos a piac, de biztos van olyan aki abban profi. Bányászni is érdemes, mert ott te állítod elő a coint, a költséged egyedül a villanyszámla, illetve a hardver befektetés. Jelenleg leginkább rx 470 és 480-as videókatikkal bányásznak, ebben a témában youtube-on szvtech-et keresd, meg székely vegán fórumát, amit fentebb linkeltem. A kraken stb. azok meg kereskedési felületek, ahol a kriptopénzeket tudod adni venni, de ha csak etherum kell, akkor azt az upholdon egyszerűen meg tudod venni.
Régi 2017-03-20, 17:01   #12 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Jó a kérdés cane.

Amíg olcsó, venni érdemes, bányászni nem, és fordítva

Trükkös a játék, mindenesetre majd írok egy hosszabb posztot, de még nem tudom, hogy lehetne érthetővé tenni, elég bonyolult a rendszer működése sajnos. Ami a mi részünket illeti, fel lett sorolva az általam ismert tőzsdék is, nagyon többet nem tudok, amiket nézegettem volna.

Figyelni kell a híreket, mert sosem tudni, hol akarnak alátenni nekik, esetleg támogatni a technológiát
Régi 2017-03-21, 08:40   #13 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Ez egy nagyon jó leírás, mi a különbség, így akkor nem kell részleteznem.

http://alapblog.hu/bitcoin20ethereum/
Régi 2017-03-22, 23:24   #14 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

No, magyarul ez a három a legjobb leírás, mi is ez az egész. Ezek főleg technológiai alapok. Keresek még majd arról is, mit, hogy lehet velük csinálni, hogyan kezelhetőek, bányászhatóak.

http://bitcoins.hu/bitcoin_geekeknek.htm
http://superposition.hu/hu/blog/virtualis-ezust
http://alapblog.hu/bitcoin20ethereum/

Sajnos régiek a cikkek (2011-2013), azóta történt jópár dolog (kapitalizáció megnőtt jelentősen, forgalom is, "rendes" tőzsdéik vannak), de használható cikkek a megértéshez.
Régi 2017-03-23, 17:13   #15 (permalink)
Tag

cane logója

Alapbeállítás

Tisztelt uraim, bftrader, és David. Nagyon köszönöm az útbaigazitást. Nélkületek nagyon nem értettem volna az egészből semmit. Csak azért nem jelentkeztem sokáig, mert próbáltam alkalmazni a leirtakat. Nos, jelentős haladást értem el. Tehát ha jól értelmezem, akkor 3 metódus van. Az első a kereskedés lehetősége. A második a bányászat saját géppel. A harmadik csatlakozni valamilyen csoporthoz, befizetni egy bizonyos összeget, majd itt bányászni. Na ez a harmadik még elég homályos. Ha erről tudnátok bővebbet irni, azt is megköszönném.
Régi 2017-03-23, 20:55   #16 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Csatlakoztam még ez elején nagy nekilendülésemben a genesis mining-hez. (ha ilyenekre gondolsz), de nemigen jött be. Bár fizettek, de mintha egyre kevesebbet. Jobban jártam volna ha azon a pénzen coinokba fektetek, vagy videókártyába.
Próbálj azért google keresni ezzel kapcsolatban, mert nagy tapasztalatom nincs benne. Mondjuk még nagyon semmibe. 1 éve vettem a coinokat, és kb 2 napja indítottam bányászást 1 karival.
Régi 2017-03-31, 10:35   #17 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Ezzel vigyázzatok, OneCoin nincs, mint kriptopénz!!!

http://www.portfolio.hu/vallalatok/i..._campaign=link

Idézet:
Csatlakoztam még ez elején nagy nekilendülésemben a genesis mining-hez. (ha ilyenekre gondolsz), de nemigen jött be. Bár fizettek, de mintha egyre kevesebbet. Jobban jártam volna ha azon a pénzen coinokba fektetek, vagy videókártyába.
Próbálj azért google keresni ezzel kapcsolatban, mert nagy tapasztalatom nincs benne. Mondjuk még nagyon semmibe. 1 éve vettem a coinokat, és kb 2 napja indítottam bányászást 1 karival.
Mit bányászol? És hol?

1 éve jól tetted
Régi 2017-03-31, 20:06   #18 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

https://etc.ethermine.org/miners/e7c...86aa9d4a08b177
Kemény 1 etc-t kiszedtem. Csak kíváncsi voltam, h működik-e. Nem konkrét bányászgépet raktam össze, csak az új pc-mhez rx 480-at vettem, hogy kipróbáljam mi, hogy működik.
De most készülünk összerakni egy 6-os riget, meglátjuk mi lesz.

Jó beszállóknak bizonyultak az 1 éve berakottak, bár előbb még jobb lett volna. Most hígítom a portfóliót, amik megugrottak, azokból veszek további olcsó coinokat.
Csak annyit tettem bele, amit nem sajnálok elveszíteni. Vagy pénzügyi forradalom lesz, vagy eltűnik a süllyesztőbe az egész. Te miket csinálsz?
Régi 2017-03-31, 23:12   #19 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
https://etc.ethermine.org/miners/e7c...86aa9d4a08b177
Kemény 1 etc-t kiszedtem. Csak kíváncsi voltam, h működik-e. Nem konkrét bányászgépet raktam össze, csak az új pc-mhez rx 480-at vettem, hogy kipróbáljam mi, hogy működik.
De most készülünk összerakni egy 6-os riget, meglátjuk mi lesz.

Jó beszállóknak bizonyultak az 1 éve berakottak, bár előbb még jobb lett volna. Most hígítom a portfóliót, amik megugrottak, azokból veszek további olcsó coinokat.
Csak annyit tettem bele, amit nem sajnálok elveszíteni. Vagy pénzügyi forradalom lesz, vagy eltűnik a süllyesztőbe az egész. Te miket csinálsz?
Hatos rig itt is készül Nagy eséllyel napkollektorokat is kapunk, így hátha még durvább lesz. Jelenlegi becsléseink szerint kb. 8 hónap a megtérülési idő, de ez nagyjából 30 dolláros áron, és hálózati árammal. Ja, igen, étert (ETH) bányászunk, lehet, majd írok valami gagyi programot is e nyelven, csak a kíváncsiság miatt (amíg valaki mondjuk játszik a programommal, addig az ő gépe nekem is termel minimális pénzt, sok játékos egész sok pénzt tud összehozni, de ennyire nem tudok programozni). DASH, Ripple, Litecoin pedig vételek alatt, folyamatosan, ETH pedig bányászás alatt ugye. Közben figyeljük az újításokat, van pár ismerősöm, akik már most szép pénzeket realizáltak. Előbb eszméltek, én kicsit bealudtam sajnos, de lesz még itt 2-3 jó év szerintem itt. Egy válság feldobná a dolgot, de így sincs panasz. Szerintem hosszabb távon 1-2 technológia fog életben maradni. Kíváncsi vagyok, melyek lesznek azok
Régi 2017-04-05, 17:54   #20 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Régi 2017-05-04, 22:36   #21 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Nos, aki március végén beszállt a buliba, az jól járt. ETH most épp 88 dollár

A poszt idején fele volt
Régi 2017-05-04, 22:45   #22 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

DASH pihen, bár 80-szeresére emelkedve nem csoda, többi eddig száguld.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-eth.png   cryptocurrencies-dash.png   cryptocurrencies-ltc.png  

cryptocurrencies-xmr.png  
Régi 2017-05-13, 18:16   #23 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás kis érdekesek

Változott néhány pénz kitermelési foka. Jellemzően nehezedtek. Ez nem meglepő ebben a hatalmas felfutó periódusban.

El is fogytak a videókártyák szépen Európában, de a világon most hiány van pár modellből, bocs gamerek

Több áram megy el a kriptovaluták kibányászására, mint pl Dánia áramfogyasztása.

Érdemes figyelni a trendeket. Ez nem szignál, de a pullback-eknél érdemes lehet fontolóra venni még a vételeket. De egyre inkább a bányászás éri meg ekkora árnál. Most kezdenek csak sokan beszállni a buliba.

bftrader, cane, Lizardman nyomjátok? Rigek mennek? Hány mega hash-sel kpörgetitek és mit? Mi most zcash és ethereum továbbra is, már 200 megaHash-sel. De jön a többi kártya, és építünk még. Meglepően kevés eddig az áramfogyasztás, arányosan persze. Egyik haver meg Dash masternode-ra hajt
Régi 2017-05-14, 21:11   #24 (permalink)
Szenior tag

Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Lizardman már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!

Bárcsak foglalkoztam vele anno többet, de más felé húzott el az érdeklődési köröm (opciók), így ezekkel már nem tudtam foglalkozni.
Viszont a téma azóta is nagyon érdekel, és nyomon követem az TOP Kriptovaluták árfolyamát/híreit.

Az igazság az, hogy ahogy én látom a dolgokat, a bányászással lehet a legtöbbet kihozni ezekből a kriptokból, csak egyetlen egy probléma van, hogy itt EU-ban az elektromos árak miatt ez nem igazán éri meg, viszont megbízható bányász cégeket nem igazán ismerek, főleg nem olyanokat, akiknél az ügyfél is jól jár.

Te mit gondolsz ezekről kedves David?
Régi 2017-05-15, 08:13   #25 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Változott néhány pénz kitermelési foka. Jellemzően nehezedtek. Ez nem meglepő ebben a hatalmas felfutó periódusban.

El is fogytak a videókártyák szépen Európában, de a világon most hiány van pár modellből, bocs gamerek

Több áram megy el a kriptovaluták kibányászására, mint pl Dánia áramfogyasztása.

Érdemes figyelni a trendeket. Ez nem szignál, de a pullback-eknél érdemes lehet fontolóra venni még a vételeket. De egyre inkább a bányászás éri meg ekkora árnál. Most kezdenek csak sokan beszállni a buliba.

bftrader, cane, Lizardman nyomjátok? Rigek mennek? Hány mega hash-sel kpörgetitek és mit? Mi most zcash és ethereum továbbra is, már 200 megaHash-sel. De jön a többi kártya, és építünk még. Meglepően kevés eddig az áramfogyasztás, arányosan persze. Egyik haver meg Dash masternode-ra hajt
eth: 134 mh/s. 5 kártya megy, 6. még nem, táppal akadnak gondjaink. de már épül a 2. rig, csak várjuk a garis tápot. A befektetés jól teljesít, jó nagy növekedés volt azóta mióta itt beszéltünk, gondolom észlelted
Régi 2017-05-18, 16:54   #26 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia!

Bárcsak foglalkoztam vele anno többet, de más felé húzott el az érdeklődési köröm (opciók), így ezekkel már nem tudtam foglalkozni.
Viszont a téma azóta is nagyon érdekel, és nyomon követem az TOP Kriptovaluták árfolyamát/híreit.

Az igazság az, hogy ahogy én látom a dolgokat, a bányászással lehet a legtöbbet kihozni ezekből a kriptokból, csak egyetlen egy probléma van, hogy itt EU-ban az elektromos árak miatt ez nem igazán éri meg, viszont megbízható bányász cégeket nem igazán ismerek, főleg nem olyanokat, akiknél az ügyfél is jól jár.

Te mit gondolsz ezekről kedves David?
Szia Lizardman!

Szerintem érdemes követni a fejleményeket, szerintem van még bennük fantázia, bár kétségtelen, ekkora emelkedések után még inkább megfontolandó. Alapvetően nem várom azt, mindegyik befusson majd, de 1-2 ha már befut, az szerintem brutál hozamot hozhat még innen is. Szóval okosan kell porciózni, és persze figyelni a híreket, és jó MM-et használni. Főleg, ha bányásznál mellé. De megéri egyébként, pont az áram nem számít sokat. Az anyagbeszerzés sokkal drágább. Mostmár van némi rálátásunk pár hónappal a hátunk mögött. Megtérülési rátában a jelenlegi árak mellett mindössze nagyságrendileg 10%-ot ront a helyzeten az áram.
Tehát egy videókártya 80ezres költségét, mire mondjuk az ETH kitermeli egy videókártyára eső résszel, az 6-8zer forintba kerül árammal egy VGA-ra vetítve.

Idézet:
eth: 134 mh/s. 5 kártya megy, 6. még nem, táppal akadnak gondjaink. de már épül a 2. rig, csak várjuk a garis tápot. A befektetés jól teljesít, jó nagy növekedés volt azóta mióta itt beszéltünk, gondolom észlelted
Királyok vagytok, csak így tovább
Régi 2017-05-18, 17:43   #27 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 30
trollkiraly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia Lizardman!

Szerintem érdemes követni a fejleményeket, szerintem van még bennük fantázia, bár kétségtelen, ekkora emelkedések után még inkább megfontolandó. Alapvetően nem várom azt, mindegyik befusson majd, de 1-2 ha már befut, az szerintem brutál hozamot hozhat még innen is. Szóval okosan kell porciózni, és persze figyelni a híreket, és jó MM-et használni. Főleg, ha bányásznál mellé. De megéri egyébként, pont az áram nem számít sokat. Az anyagbeszerzés sokkal drágább. Mostmár van némi rálátásunk pár hónappal a hátunk mögött. Megtérülési rátában a jelenlegi árak mellett mindössze nagyságrendileg 10%-ot ront a helyzeten az áram.
Tehát egy videókártya 80ezres költségét, mire mondjuk az ETH kitermeli egy videókártyára eső résszel, az 6-8zer forintba kerül árammal egy VGA-ra vetítve.

Királyok vagytok, csak így tovább

Játszanak csak veletek,csak az keres ezeken nagy vagyont aki kitalálta.
Régi 2017-05-18, 18:35   #28 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Kifizettek eddig mindig. A kitalálókkal mi nem is vagyunk egy szinten
Régi 2017-05-19, 13:07   #29 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kifizettek eddig mindig. A kitalálókkal mi nem is vagyunk egy szinten
Jobban járnátok ha elmennétek gamernek!
Régi 2017-05-19, 17:59   #30 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
trollkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jobban járnátok ha elmennétek gamernek!
Majd ha már lecsengett a bányászás, piacra dobom minden kártyámat

Gamerkedni gyerekkorban volt jó. Már nem köt le ilyesmi. De biztosan vannak jó játékok.
Régi 2017-05-19, 23:06   #31 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Halkan jegyzem meg, megint emelkedtek. Dash mindjárt 100USD, ETH meg 120USD felett
Régi 2017-05-20, 07:11   #32 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Majd ha már lecsengett a bányászás, piacra dobom minden kártyámat

Gamerkedni gyerekkorban volt jó. Már nem köt le ilyesmi. De biztosan vannak jó játékok.
Én is így vagyok, már nem kötnek le a játékok. A piac a játszóterünk.
127 az eth, btc átlépte a 2000-est
Régi 2017-05-23, 07:59   #33 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Volt egy kis befektetni való pénzem, így berendeltem rögtön 2 Panda RIG-et, melyek darabonként 237MH/s (ETH), 2150H/S (Zcash), 5890H/S (XMR) bányászatra képesek.
Ezeken kívül még a DASH-t érné még bányászni, de ahhoz meg ugye más algoritmusos bányász kellene, de lehet azt is beújítom a közeljövőben.

Kicsit utána olvastam a fenti kriptopénzeknek, és ez etherumnak és dash-nak mindenképp látok jövőt, főleg ha beüt a krach a pénzügyi rendszerben. A többi kétesélyes eléggé.
Régi 2017-05-24, 12:39   #34 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Idézet:
Volt egy kis befektetni való pénzem, így berendeltem rögtön 2 Panda RIG-et, melyek darabonként 237MH/s (ETH), 2150H/S (Zcash), 5890H/S (XMR) bányászatra képesek.
Ezeken kívül még a DASH-t érné még bányászni, de ahhoz meg ugye más algoritmusos bányász kellene, de lehet azt is beújítom a közeljövőben.

Kicsit utána olvastam a fenti kriptopénzeknek, és ez etherumnak és dash-nak mindenképp látok jövőt, főleg ha beüt a krach a pénzügyi rendszerben. A többi kétesélyes eléggé.
Nagyon is jól tetted szerintem

Ez az, csapassátok csak srácok!

Ebben most van nagy zseton.
Régi 2017-05-24, 12:42   #35 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Ez kibaszott durva!!!!!!!!!!

Erre még én se gondoltam volna.

Lassan 600% a portfólióra nézve.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-zcash.png   cryptocurrencies-ripple.png   cryptocurrencies-eth.png  

cryptocurrencies-dash.png  
Régi 2017-05-24, 14:31   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Kifelejtetted (persze gondolom azért, mert az nincs a portfolioban), az ETC-t, azaz Etherum Classic-ot.
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-etc.png  
Régi 2017-05-24, 15:02   #37 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 112
independence a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha valóban beüt egy a 29-es válsághoz hasonló, akkor a kryptovaluta miért lenne kivétel. Azért, mert az digitálisan létezik? Nem hinném? Ráadásul a hagyományos valuták egy része is csak digitálisan létezik.

Szerintem az egyetlen, ami felértékel ilyenkor bármit is, az a belé vetett hit. Amíg az emberek hiszik, hogy pl. az arany válság idején értékes és bíznak benne, addig lesz értéke. Tovább nem. Ez alól a kripto sem kivétel, bár igazán ezeket nem nagyon ismerem.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-05-24, 16:20   #38 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Szerintem egy nagyon nagy, és egy kisebb előnye van most ezeknek:

-nagyobb előny: abszolút lekövethetetlen: kínaiak és a rosszarcúak itt végzik a pénzmozgásokat, így van forgalom
-kisebb előny: nincs semmiféle szabályozás rá, és a bankok is még csak ízlelik a technológiát, ezért foglalkoznak velük, folyamatosan napirendet tartják

Ha jön egy válság, szerintem felértékelődnek, pont a hit miatt
Régi 2017-05-24, 16:38   #39 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Még kevéske a forgalom, de ez csak egy a négy nagyobb közül (kraken).
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-kepkivagas.png  
Régi 2017-05-24, 17:40   #40 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.609
Hírnév szint: 5
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem egy nagyon nagy, és egy kisebb előnye van most ezeknek:

-nagyobb előny: abszolút lekövethetetlen: kínaiak és a rosszarcúak itt végzik a pénzmozgásokat, így van forgalom
-kisebb előny: nincs semmiféle szabályozás rá, és a bankok is még csak ízlelik a technológiát, ezért foglalkoznak velük, folyamatosan napirendet tartják

Ha jön egy válság, szerintem felértékelődnek, pont a hit miatt
A WannaCrypto 2.0 bármikor bokán üthet !!
Régi 2017-05-24, 20:02   #41 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A WannaCrypto 2.0 bármikor bokán üthet !!
Mint, ahogy minden ebben a mai világban. Sehol nincs biztonságban a pénzed, még a lepedő alatt sem, nemhogy a bankban. Erről ennyit.
Régi 2017-05-24, 20:12   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Járatlan vagyok a témában.
Kockás megjegyzését továbbszőve: hogyan tárolod biztonságosan? A kert végében elásol egy pendrive-ot?
  Válaszol idézettel
Régi 2017-05-24, 20:34   #43 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kockás megjegyzését továbbszőve: hogyan tárolod biztonságosan? A kert végében elásol egy pendrive-ot?
Offline pénztárca (mint pl egy skrill vagy paypal).
Csak azt kell nagyon körültekintően kiválasztani. De persze mivel itt semmi szabályozás nincs, semmi biztosíték, hogy a pénztárcába való áthelyezés után ki is tudod onnan venni.
Régi 2017-05-24, 20:49   #44 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.609
Hírnév szint: 5
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mint, ahogy minden ebben a mai világban. Sehol nincs biztonságban a pénzed, még a lepedő alatt sem, nemhogy a bankban. Erről ennyit.
Igazából nem arra akartam rávilágítani, hogy ellopják a hackerek,
hanem arra hogy ha kitör célzottan ezekre a rendszerekre vmi hasonló balhé,
akkor az árfolyam egy pillanat alatt lemehet a béka segge alá.
Tudom, ez más termékeknél is előfordulhat, de azért itt ez hatványozottan igaz.
Ezek a cryptok egyszerűen adják magukat a támadásra.
A célkereszt ott virít mindegyiken és elég hozzá egy hülye gyerek hogy pillanatok alatt romba döntse bármelyiket, vagy mindet egyszerre....
Nem kell hozzá politikusnak/bankelnöknek lenni.
Régi 2017-05-25, 10:00   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazából nem arra akartam rávilágítani, hogy ellopják a hackerek,
hanem arra hogy ha kitör célzottan ezekre a rendszerekre vmi hasonló balhé,
akkor az árfolyam egy pillanat alatt lemehet a béka segge alá.
Tudom, ez más termékeknél is előfordulhat, de azért itt ez hatványozottan igaz.
Ezek a cryptok egyszerűen adják magukat a támadásra.
A célkereszt ott virít mindegyiken és elég hozzá egy hülye gyerek hogy pillanatok alatt romba döntse bármelyiket, vagy mindet egyszerre....
Nem kell hozzá politikusnak/bankelnöknek lenni.
Pár észrevételben igazad van, viszont,

- annyiban kijavítanálak, hogy nem kimondottan 1-1 kriptovaluta szokott célpont lenni a hackereknél, hanem konkrétan az adott tőzsde, ahol a kereskedés folyik.
- Az, meg hogy bármely hülyegyerek meg tudja hackelni, meg ronba tudja dönteni, megint erősen kétlem, főleg hogy akkor sokkal gyakoribbak lennének a "támadások". De persze be my guest, és mutasd meg kérlek, hogyan is kell ezt, mert ezek a full anonimitás miatt majdnem totál lenyomozhatatlanok, csapoljuk meg a tőzsdét, és utána élnénk mint marci hevesen.
Régi 2017-05-27, 19:16   #46 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Talán a ledger nano s, illetve hasonló cuccokon lehet legbiztonságosabban tárolni.
https://www.ledgerwallet.com/
Ebben a videóban össze vannak hasonlítva a tárolási lehetőségek:
https://www.youtube.com/watch?v=D7LvjtplZew

egyébként ma brutál korrekció volt. 20%-30%-al estek a coinok.
Régi 2017-05-29, 18:21   #47 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ez kibaszott durva!!!!!!!!!!

Erre még én se gondoltam volna.

Lassan 600% a portfólióra nézve.
Hogy all a portfolio ocsi??:eek
Talan megis jobb a jatek..Haver 100ezret nyert mar iden.
Régi 2017-06-01, 23:16   #48 (permalink)
Szenior tag

David Chateau logója

Alapbeállítás

Huu, jó sokat írtatok.

Szóval, biztonság: többféle azonosítási módot is meg lehet adni a kriptotőzsdéken. Van hármas szintig védő biztonság, amelynél az egyik lépés 256 bites... De nem tudom, mindegyik tőzsdén van-e ilyen. Szóval szerintem emiatt nem kell jobban aggódni, mint bárhol máshol. Eleve pénzportólió van, de a tőzsdéket szokták inkább betámadni, nem az egyes pénzeket. Kocka mindig el van vetve. Enélkül nincs hozam, a kereskedés ilyen játék

Forgalom is elég nagy már, milliárd dollárok felett van a 3-4 legnagyobb pénz napi szinten, ez nem lebecsülendő.

Iszonyat jók amúgy ezek a technológiák, aki kitalálta ezt (a japán álneves amcsi faszi publikálta először), hatalmasat alkotott, az biztos, csak meg kell érteni, miért zseniális maga az ötlet.

Amúgymeg pullbackekben vétel továbbra is

Vagyis, ha vége az államvizsgáknak, átállok daytrade-re, nagyon szép a chartjuk, és hétvégente is lehet tolni. Közben Ripple került a kosárba még, ETH szintén, én örülök a nagyobb zuhiknak, legalább lesz hol még rávenni

Majd tehetek fel ide is daytrade képeket, ha érdekel valakit. Elsőként sup/res-re támadok valószínűleg, mint a "valódi" pénzeknél, bár ki tudja, lehet, vasvillával is lehet rajtuk fogást találni
Csatolt kicsinyítések
cryptocurrencies-eter.jpg  
Régi 2017-06-02, 07:50   #49 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Összes hozzászólás: 306
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ezzel vigyázzatok, OneCoin nincs, mint kriptopénz!!!

http://www.portfolio.hu/vallalatok/i..._campaign=link
Sziasztok!

Megerősítendő a Dávid által adott figyelmeztetést:

http://www.portfolio.hu/befektetes/o...is.252157.html
AlpinForex elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-06-02, 16:36   #50 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Huu, jó sokat írtatok.

Szóval, biztonság: többféle azonosítási módot is meg lehet adni a kriptotőzsdéken. Van hármas szintig védő biztonság, amelynél az egyik lépés 256 bites... De nem tudom, mindegyik tőzsdén van-e ilyen. Szóval szerintem emiatt nem kell jobban aggódni, mint bárhol máshol. Eleve pénzportólió van, de a tőzsdéket szokták inkább betámadni, nem az egyes pénzeket. Kocka mindig el van vetve. Enélkül nincs hozam, a kereskedés ilyen játék

Forgalom is elég nagy már, milliárd dollárok felett van a 3-4 legnagyobb pénz napi szinten, ez nem lebecsülendő.

Iszonyat jók amúgy ezek a technológiák, aki kitalálta ezt (a japán álneves amcsi faszi publikálta először), hatalmasat alkotott, az biztos, csak meg kell érteni, miért zseniális maga az ötlet.

Amúgymeg pullbackekben vétel továbbra is

Vagyis, ha vége az államvizsgáknak, átállok daytrade-re, nagyon szép a chartjuk, és hétvégente is lehet tolni. Közben Ripple került a kosárba még, ETH szintén, én örülök a nagyobb zuhiknak, legalább lesz hol még rávenni

Majd tehetek fel ide is daytrade képeket, ha érdekel valakit. Elsőként sup/res-re támadok valószínűleg, mint a "valódi" pénzeknél, bár ki tudja, lehet, vasvillával is lehet rajtuk fogást találni
Csak nehogy a ház is leégjen a brutál bányászatban!Kábelek cserélve a falban?

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 10:54 , a GMT +1 időzóna szerint.