Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-31, 10:22   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Projekt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Havi rendszeres megtakarítás

Kedves fórumozók!

Az elmúlt fél év eseményei miatt elkezdtem gondolkozni azon, hogy rendszeresen félre tegyek egy kisebb összeget. Egyrészt sokat hallani, hogy ha semmi sem változik nem lesz rendes nyugdíjunk, másrészt az öngondoskodás fontosságát is sokat emlegetik.
Én most úgy gondolom még időben vagyok a magam 27 évével, hogy megtakarítani kezdjek. Nemrég házasodtam, első gyermekünket várjuk épp, ami újabb lökést adott mindennek, így elhatároztam, hogy nem várok tovább.

Szerencsére anyagi helyzetünk stabil, szüleim által még egyetem során vett saját lakásban élünk, immár albérlőtársak nélkül. Úgy gondolom helyzetem igen szerencsés, jövedelmünk stabil.

Havi 30.000 Ft-ot szavaztunk meg párommal, amit szeretnénk külön számlán tartani. A megtakarítási forma még képlékeny. Abban kérném a segítségeteket, hogy eldöntsük mibe fektessük pénzünket minimum 20 évre előre gondolva.

Célunk a következő:
- saját öregkorunk megélhetésének biztosítása (minimum még 38 év)
- leendő gyermekünk (gyermekeink) lakáshoz jutásának segítése (18-20 év)

Nem szeretnénk viszont mindezt előre pontosan meghatározni. Kellhet a pénz másra is, de még az sem kizárt, hogy 10-20, vagy 30 év múlva egy vállalkozásba szálljunk be a pénzzel, vagy egy részével.

Vannak a témában saját gondolataim, internetről gyűjtött információim, amit tervezek itt még megosztani, de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok, valamint arra, hogy mások milyen helyzetben vannak és mit tesznek az ügy (öngondoskodás, rendszeres megtakarítás) érdekében.
Projekt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-31, 11:11   #2 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Hosszú távon úgy gondoljuk kiemelten fontos a hozam mértéke, mert a kamatos-kamat miatt ekkora időtávban ennek nagyobb szerepe van, mint a havi megtakarítás mértékének.

A megtakarítás formák, melyeket eddig számba vettünk.

- TBSZ, azaz Tartós befektetési szerződés: esetünkben nem megoldás a havi befizetések miatt.
- NYESZ, azaz Nyugdíj-előtakarékossági számla szintén nem megoldás, mert naivitás lenne azt gondolni, hogy csak nyugdíjra fog kelleni a pénz.
- Lakáskassza, lakás előtakarékosság. Szintén a felhasználhatóság korlátozott, amiért kiesett.

Ezzel az államilag támogatott formák úgy gondolom ki is estek. A fentiek kombinációján is gondolkodtunk, de az első héhány évben biztos nem lesz akkora tőkénk, amit már megbontani is érdemes lenne.

- Állampapír: alacsony kockázat, alacsony hozam. Szerintem ennél jobb hozammal kecsegtető lehetőséget kellene választanunk.
- Bank lekötés: mint az állampapírok, de a kondíciók még rosszabbak és nagyobb figyelmet is igényelne.
- Befektetés ingatlanba, műtárgyba, aranyba, egyéb áruba. Nem érdekel ilyesmi, nem havi megtakarítóknak kitalált dolgok, legalábbis nem a mi szintünkön.
- Befektetési életbiztosítások. Szerintem ilyet csak az köt, akit rábeszélnek. Nekem túl rugalmatlan is, pl. lejárat előtti veszteségesen lehet csak kiszállni. Ezen a fórumon is sok rosszat olvastam erről.
- Befektetési alapok: reális választási lehetőségnek tűnnek, főleg az első 3-5 évre. Sok fajtája van, amiről szinte semmit nem tudok. Várok esetleg ezzel kapcsolatban tanácsokat.
- Részvény vásárlás. Nagyjából, mint a befektetési alapok, de aktívabb saját közreműködéssel. Szimpatikus, hogy minden a saját kezemben van teljes mértékben, de ugyanez a hátránya is, hisz saját ismereteimen múlik minden.

Mint látjátok leginkább a befektetési alapok és a részvényvásárlás között filózunk. Mindkét esetben még további döntések szükségesek. Hazai, vagy külföldi? Melyik befektetési alap, vagy melyik részvények?
Az biztos, hogy diverzifikálni szeretnénk. Magyarul nem csak egy típusú befektetési alapban, illetve nem csak egy részvényben gondolkodunk. Hosszabb távon, mert kezdetben a pár tízezer forintot nem tervezzük tovább osztani.

A többi lehetőséget sem zártuk még ki teljesen, így elfogadunk érveket, javaslatokat a többi mellett is.
Ha a gondolatmenetemben hibát láttok kérem azt is jelezzétek!

+ ti hogy csináljátok? Valóban kíváncsi lennék más stratégiájára is. Biztos sokan vagytok még itt, akik már érdemben is foglalkoztok az öngondoskodással.
Hirdetések
Régi 2011-01-31, 11:30   #3 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Projekt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
....
Mint látjátok leginkább a befektetési alapok és a részvényvásárlás között filózunk. Mindkét esetben még további döntések szükségesek. Hazai, vagy külföldi? Melyik befektetési alap, vagy melyik részvények?
Az biztos, hogy diverzifikálni szeretnénk. Magyarul nem csak egy típusú befektetési alapban, illetve nem csak egy részvényben gondolkodunk. Hosszabb távon, mert kezdetben a pár tízezer forintot nem tervezzük tovább osztani.

A többi lehetőséget sem zártuk még ki teljesen, így elfogadunk érveket, javaslatokat a többi mellett is.
Ha a gondolatmenetemben hibát láttok kérem azt is jelezzétek!

+ ti hogy csináljátok? Valóban kíváncsi lennék más stratégiájára is. Biztos sokan vagytok még itt, akik már érdemben is foglalkoztok az öngondoskodással.
Szia!
Én külföldi részvényekben gondolkodom elsősorban a diverzifikálás miatt (ha már a magyar gazdaságtól függ a jövedelmem, akkor legalább a megtakarításaim ne teljesen ettől függjenek)

Egyedi részvényekkel nem foglalkozom, mert a számomra megfelelő mértékű diverzifikálás túl költséges lenne. Managelt befektetési alapokkal nem foglalkozom, mert nem bízom abban, pont az általam választott alapkezelő fog a magasabb költségekért cserébe piaci átlag fölötti hozamot elérni. Ezért én alacsony költségű ETFeket tartom legalkalmasabbaknak buy-and-hold típusú részvénybefektetéshez.

részletesebben írtam erről már itt:
Buy and Hold
Buy and Hold

üdv,
SMK
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-31, 13:27   #4 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Szia!

Remek ötletet adtál. AZ ETF-ek eddig eszembe sem jutottak, pedig pont az általam preferált 2 befektetési forma között van.

Fio mellett még melyik más brókercég az, akivel érdemes ezzel kapcsolatban foglalkozni?

Továbbá a fejlődő piacok és USA mellett engem nyugat-európai piac is érdekelne. USA-ban annyira nem bízok hosszú távon, kockázatnak pedig itt van Magyarország.

ETF-ekről egyébként is szívesen olvasnék.
(Már megkezdtem a Google segítségével a kiművelésemet.)
Régi 2011-01-31, 14:10   #5 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 827
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Fio mellett még melyik más brókercég az, akivel érdemes ezzel kapcsolatban foglalkozni?

Továbbá a fejlődő piacok és USA mellett engem nyugat-európai piac is érdekelne. USA-ban annyira nem bízok hosszú távon, kockázatnak pedig itt van Magyarország.

Ha évi 5-10nél több adásvételt akarsz csinálni akkor interactivebrokers jobb lehet.
FIOnál elérhetők az USA és német tőzsdék is (meg pár egyéb). Az amerikai tőzsdéken egyébként rengeteg olyan ETF érhető el, ami nem amerikai cégek részvényeiből van összerakva. Ott szinte bármit megtalálsz amire szükséged lehet.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 13:46   #6 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Idézet:
Szia!

Remek ötletet adtál. AZ ETF-ek eddig eszembe sem jutottak, pedig pont az általam preferált 2 befektetési forma között van.

http://www.opcioguru.com/blog

2011.feb.24. bejegyzés
  Válaszol idézettel
Régi 2011-07-15, 10:52   #7 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
difin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Ahogy olvasgatom a bejegyzéseket úgy látom, hogy eléggé megoszlanak a vélemények a megtakarításról és a pénzintézetek iránti bizalomról. A legnagyobb bajom az egésszel az, hogy én is, mint sokan mások a saját bőrömön tapasztaltam meg néhány biztosító megtakarításának árnyoldalait ( az ígértnél jóval alacsonyabb hozam, rugalmatlanság, mínuszos egyenleg, stb.).
Ezeknek a veszteséges biztosításoknak a lemondása, visszavásárlása után én is szkeptikus lettem egy kicsit a felmagasztalt biztosításokkal kapcsolatban, mígnem találkoztam egy úrral, aki az egyik nagyobb biztosítónál tevékenykedik a mai napig is. Ő világosított fel, hogy az eddigi megtakarításaimnál miért vesztettem el összegeket, ahelyett, hogy azt ígérték, hogy még hozzátesznek a befizetéseimhez és elmagyarázta, hogy mire kell nagyon figyelni az ilyen ügyleteknél és elvállalta, hogy mivel hozzá nem értő ember vagyok, figyelni fogja a befektetésemet és annak minőségét, hozamait, hogy a fentebb említett brobléma nehogy előfordulhasson újra.
Véleményem szerint egyetlen-egy embert kell találni aki elmagyarázza érthetően a dolgokat, körültekintően válaszol minden kérdésünkre, megbízható, a szerződés megkötése után nem tűnik el szőrén- szálán és, ha probléma van, akkor segít.
Úgy tűnik, hogy nekem szerencsém volt...
difin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-20, 22:43   #8 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
osztalék a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem:
-Orosz részvény alap (alacsony munkabér, nyersanyagban gazdag)
-Származtatott alap (1-2% próba cseresznye)
-Osztalék részvény (osztalék miatt nem túl nagy ármozgás)
-Pénzpiaci alap (likviditás, bizonytalanság idejére)
osztalék nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
megtakarítás, nyugdíj, öngondoskodás

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 16:11 , a GMT +1 időzóna szerint.