Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-11-29, 20:51   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Aliz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Nyugdíj

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy Ti félreraktok-e már, és ha igen, milyen formában (önkéntes mnyp., nyesz, stb.) nyugdíjas éveitekre. Szerintetek érdemes-e nyesz-r számlát nyitni, ha igen, melyik bef. szolgáltatónál, pénzintézetnél? mire kell odafigyelni a nyesz-r számla nyitásakor, érdemes-e egyáltalán? (kb. 35 évem van még a nyugdíjig) Érdemes-e erre a számlára részvényt venni, vagy inkább befektetési jegyeket összeválogatni? Egyáltalán honnan tudom, mennyit kell félretennem a nyugdíjhoz? Az utóbbi időben sok szó esett az öngondoskodásról, ezen kérdésekre azonban nem találtam választ.
Aliz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 08:31   #2 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A TBSZ számlát se hagyd ki. Én NYESZ-t nem nyitnék, mert sokkal jobban meg vagy kötve, mint a TBSZ-el.
Én biztos csak részvényt vennék, mert a befektetési alapok csak elviszik a profit egy nem is olyan jelentéktelen részét és 35 év távlatban nem is hiszem, hogy ügyesebbek lennének, mint aki vakon belevásárol abba amit jónak érez aztán ül rajta.

Most olvasgattam itt két régi témát:
Buy and hold, hogyan?
Buy and Hold

Szerintem nem hülyeség a Buy and Hold, csak elég hosszú távra kell tervezni, ami legtöbbünknek nem erősségünk, de úgy látom neked igen.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-12-01, 20:13   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Aliz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm a választ. A Tbsz-szel nekem az a problémám, hogy én havonta rendszeresen szeretnék kisebb összegeket eltenni (párhuzamosan az önkéntes pénztárral - remélem, az egyik csak bejön), és úgy tudom a Tbsz-en egyszerre lehet lekötni, ezután indul meg a várakozási idő. Persze lehet, hogy ez eltúlzott és korai aggodalmaskodás, mégis az idei év eseményei megerősítettek abban, hogy a nyugdíjjal kapcsolatban valamerre "lépni" kell. Szerintem ez ugyanúgy vonatkozik arra, aki visszalépett, mint arra aki továbbra is mnyp tag.
Aliz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-01, 21:43   #4 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 82
Hírnév szint: 8
Mag28 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tbsz-nek a nyitás évében van a feltöltési szakasza, magyarul az alatt az év alatt bármikor tehetsz rá pénzt.
Következő évre pedig egy új TBSZ-t lehet nyitni. Ha jól tudom több helyen is ingyenesek ezek az alszámlák, pl. a Randomcapital-nál egészen biztosan.

Így 5 tbsz számlával lehet félrerakni az idők végezetéig. Kérdés meddig lesz adómentes, mert mostanában nem divat meghagyni a kedvező lehetőségeket.
Mag28 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-05, 09:35   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.334
Hírnév szint: 10
StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idéntől van egy új lehetőség, biztosan már sokan ismeritek. 2014 január 1 után indított nyugdíjbiztosításba a ha raksz pénz, akkor 20%-át az szja-dnak, max évi 130eFt-ot visszakapsz erre a számládra tehát ennyivel nő a befektetésed. Hátrány, hogy csak nyugdíjas korodban veheted fel, viszont adómentes. Tehát évente max 650eFt érdemes erre számítva megtakarítani.
StLui nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-05, 10:16   #6 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Idéntől van egy új lehetőség, biztosan már sokan ismeritek. 2014 január 1 után indított nyugdíjbiztosításba a ha raksz pénz, akkor 20%-át az szja-dnak, max évi 130eFt-ot visszakapsz erre a számládra tehát ennyivel nő a befektetésed. Hátrány, hogy csak nyugdíjas korodban veheted fel, viszont adómentes. Tehát évente max 650eFt érdemes erre számítva megtakarítani.
Köszi az infót.
Régi 2014-09-05, 11:11   #7 (permalink)
Szenior tag

StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.StLui elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszi az infót.
Nincs mit, kiváncsi vagyok más is úgy látja-e hogy ennyi biztos nyerőért (évi 20%) érdemes ebbe valamennyi pénzt tenni? Akik előadták nekem, náluk van tőkegarantált, nyilván alacsony hozamú, és kockázatosabb magasabb várható hozamú lehetőség, de én szerintem egy ilyennél inkább az alcsony kockázatú garantáltat választanám. Sajnos, vagy nem, ahonnan nézzük, engem nem érint mert KATA-s vállalkozó vagyok, forex pedig még a régi idők emléke miatt maradt céges keretekben. (pár éve nem lehetett ugye még szembeállítani magánszemélyként a nyereséget-veszteséget)
Régi 2014-09-05, 12:35   #8 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs mit, kiváncsi vagyok más is úgy látja-e hogy ennyi biztos nyerőért (évi 20%) érdemes ebbe valamennyi pénzt tenni?
Szerintem minden alternatív nyugdíj megtakarítási forma hasznos lehet. Én úgy gondolom, hogy nagyon komoly problémák lesznek az "állami" nyugdíjak körül 1-2 évtizeden belül.
Nem véletlenül nevezték át adóra, járulék helyett, nem véletlenül szövegezték át az alkotmányt "az állam törekszik....", és nem véletlenül lett kötelessége a gyermeknek, hogy gondoskodnia a szüleiről, stb...
A társadalom öregszik, fiatalok elvándorolnak, nyugdíj korhatárt folyamatosan emelik ... Soroljam még?
Mivel jelentős szavazóbázist képviselnek, húzzák az ügyet amíg tudják.
Régi 2014-09-05, 12:56   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Nincs mit, kiváncsi vagyok más is úgy látja-e hogy ennyi biztos nyerőért (évi 20%) ...
az ezzel a baj, h csak az első évben évi 20%, másodikban évi 10, 3. évi 5 és így tovább. minél magasabb a tőke, arányosan annál kevesebb az a 130.000 ft.
ha pl. beteszel 6.500.000 ft-ot akkor már csak 2% a 130.000 ft.(nyilván nem teljesen pontos a számítás, de az elvet mutatja...)
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-05, 14:01   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
az ezzel a baj, h csak az első évben évi 20%, másodikban évi 10, 3. évi 5 és így tovább. minél magasabb a tőke, arányosan annál kevesebb az a 130.000 ft.
ha pl. beteszel 6.500.000 ft-ot akkor már csak 2% a 130.000 ft.(nyilván nem teljesen pontos a számítás, de az elvet mutatja...)
Nagyon jó, hogy írtad, mert ezzel nem is kalkuláltam! Lehet azt is mondani, azonos évi befizetést feltételezve, hogy csak az első évire kapod meg folyamatosan az évi 20% "kamatot", a többire semmit nem kapsz ilyen formában. Marad az amit termel a biztosítás, ami ugye "sokat" szokott termelni
Régi 2014-09-06, 10:40   #11 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
A részleteket nem ismerem, de ez a leírásod alapján jó befektetési lehetőségnek tűnik, annak számára, aki 1 éven belül megy nyugdíjba. A befizetett 650k Ft helyett 780k Ftot írnak jóvá a számládon. Ez ugye évi 20%os állami támogatott hozamot jelent. Ha 2 év múlva méssz nyugdíjba, akkor az idén befizetett 650kra kapott 130k már csak évi 10% extra hozam. a 3. évvel nyugdíjbamenetel előtt befizetett 650k 20%os hozama már csak évi 6%os hozam. 10. évvel nyugdíj előtt már csak évi 1.8%nak felel meg. Ráadásul ilyen időtávban már számolni kell azzal, hogy állam csődbemegy, államosítják a nyugdíjtartalékodat, visszaveszik róla a rárakott kedvezményt, feljebb tolják a nyugdíjkorhatárt. Itt nálunk a legnagyobb bizonytalansági tényező az állam, mert ostobán, koncepció nélkül, rendszeresen változtatják az ember életét kritikusan befolyásoló szabályozásokat.
A helyzetet tovább rontja ugye az is, hogy az ilyen helyre befektetett pénzed teljesen elveszíti a likviditását.
Ilyen feltételek mellett én legfeljebb nyugdíj előtt 1-2 évvel raknék ilyenbe pénzt, és még akkor is nagyon meggondolnám.
Minden szempontból előnyösebb megoldásnak tartom a nyugdíj célú megtakarítások esetén ha külföldi brókercégen keresztül alacsony költségű, jól diverzifikált ETFeket vásárolsz. A pénzed likvid marad: ha tartósan munkanélkülivé válsz, akkor hozzáférhetsz a megtakarításodhoz. Jóval alacsonyabb költségekkel számolhatsz (évi 0.1-0.2%), mint a biztosítások keretében elérhető alapoknál (évi 1.5-2.5%). Rengeteg befektetési lehetőség közül válogathatsz, bármikor költségmentesen válthatsz közöttük. A "Magyar" állam nem fér hozzá a megtakarításodhoz.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-06, 13:56   #12 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 373
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
...Lehet azt is mondani, azonos évi befizetést feltételezve, hogy csak az első évire kapod meg folyamatosan az évi 20% "kamatot", a többire semmit nem kapsz ilyen formában..
igen, ez is jó megközelítés. és ha még hozzáveszem, h konzekvens, kiszámítható gazdaságpolitikát folytató kormányunk bármelyik évben önkényesen csökkentheti, ne adj Isten megszüntetheti ezt a 130.000 ft-os lehetőséget, onnan marad a nagy büdós 0. viszont a befektetést nyugdíjig nem veheted ki...így szvsz ez elég karcsú.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-19, 18:12   #13 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.246
Hírnév szint: 5
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

A nyugdíjbiztosításnak csak az tekinthető, ami 4 esetben fizet (egy összegben, vagy járadékban):
- nyugdíjkorhatár elérésekor
- halál esetén
- korkedvezményes nyugdíj esetén
- legalább 40% egészségkárosodás esetén.
Csak ekkor jár a 20% SZJA, max. 130e Ft. adójóváírás évente !

Egyrészt hosszú távú megtakarítás, befektetés (pénzpiaci, kötvény, részvényalapokban). Egy összegben, vagy folyamatosan, ill. eseti jelleggel. Akár 2 éves kortól elindítható minimális díjjal. De legfeljebb 3, ill. 5 évvel nyugdíj előtt.
Vannak rugalmassági funkciói: díjnövelés, díjcsökkentés, visszavásárlás, részleges visszavásárlás, pénzkivonás, szüneteltetés, eszközalap váltás, árfolyamfigyelés: stop-loss, entry, részleges profit taking...

Másrészt számos kiegészítő elem teszi „biztonságosabbá”: pl. haláleset, rokkantság, rettegett betegség, műtét, keresőképtelenség, munkanélküliség esetén is szolgáltathat max. 10 személynek a szerződő környezetében.

Szóval összetett a termék. Akit komolyan érdekel ilyesmi, keressen, néhány adat megadása után kalkulálok neki egy-két variációt.
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-03-29, 10:05   #14 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Léteznek felénk olyan termékek, hogy tetszőleges életkorban befizetünk egy összeget, és azért életjáradékot kapunk?
Régi 2015-03-29, 10:47   #15 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Léteznek felénk olyan termékek, hogy tetszőleges életkorban befizetünk egy összeget, és azért életjáradékot kapunk?
Igen. Pl. egyszeri díjas nyugdíjbiztosítás köthető még max. a nyugdíj előtt 3 évvel.

Kétféle járadék van:
- életjáradék, amit az átlagéletkor alapján számolnak ki és halálig tart, a megtakarítás esetleges maradványa nem örökölhető,
- meg a fix tartamú, ami ha lejár, utána nincs szolgáltatás, viszont, ha a tartamon belül meghal a jogosult, a maradvány örökölhető.

De gondolj bele, nem egyszerűbb hosszabb távon kis összegeket megspórolni, befektetni ilyen célra, mint a végén egy hatalmas nagyot, ami évtizedekig megfelelő járadékot ad?
Régi 2015-03-29, 15:29   #16 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Én folyamatosan félrerakom a nettó jövedelmem kb 20%át kizárólag arra a célra, hogy annak hozamából idővel megélhessek (Illetve alternatív célja hogy egyben vésztartalék legyen, ha netán hosszabb ideig jövedelem nélkül maradnék, és a többi megtakarításomat már feléltem).
A nyugdíj biztosításos dolgokkal több problémám is van:
- A nyugdíjkorhatár messze van, és egyre messzebb lesz. Mire elérem a mostani nyugdíjkorhatárt, már sokkal rosszabb lesz a demográfiai helyzet mint most, és így a nyugdíjrendszer is sokkal rosszabb helyzetben lesz. Ezt egyrészt a nyugdíjak csökkentésével, másrészt a nyugdíjkorhatár emelésével fogják kompenzálni. Én nem 70, vagy 80 éves korom után akarok majd megélni a megtakarításaim hozamából, hanem előbb. Fix tartamú járadékok nem érdekelnek, egyébként is sokáig tervezek élni . Olyan életjáradékok érdekelnek, amiket 40 vagy 50 éves kortól indulnak be. Feltételezem, hogy ilyenek nincsenek, de gondoltam hátha te mégis ismersz ilyent.
-Nem bízom a Magyarországon tevékenykedő pénzügyi intézményekben. Lehet, hogy majd megfontolok egy olyan lehetőséget, hogy befizetek X összeget, és arra havi életjáradékod kapjak, és ezt több biztosítónál is megjátszom kisebb összegekkel. De az a verzió, hogy a szükséges időponthoz képest több évvel előtte rábízzam a káposztát a kecskére már nem igazán vonzó ....
-Nem bízom a magyar államban. Ahelyett, hogy az állam egy fix, megbízható pont lenne az ember életében, ez az egyik legnagyobb bizonytalansági tényező. Szemmel láthatóan ad-hoc módszerekkel ostoba csirkefogók irányítják az államot mióta eszemet tudom. Az, hogy az ilyen kötötte helyen levő megtakarításaim adókedvezményét megkapom e, vagy hogy államosítják e az egészet holnapután, kizárólag ezen csirkefogók hangulatától függ.

A fentiek miatt a megtakarításaimat külföldi brókercégeken (Fio, IB) keresztül fektettem be. Igaz, hogy így adóznom kell, az árfolyamnyereség után, de könnyebben kezelhető, likvidebb, és alacsonyabb költségű így a befektetésem, mintha TBSZeket vezetnék, ráadásul ugye nehezebben tehetik rá a kezét a magyarországi kormány, és az itt tevékenykedő többi csirkefogó.
Régi 2015-03-29, 16:23   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Az nem jutott eszedbe hogy egy fejlettebb államtól is legyen nyugdíjad?
Ha valaki tehetős és nem nagy gond neki fizetni.
Máshol talán sokkal kevesebb év és kisebb életkor után is lehet kapni.
Ha nem is dolgozol kint akkor is talán van valami tb féle amit ha havonta fizetsz oda az ottani államnak, akkor lesz onnan is nyugdíjad, lényeg hogy több lábon állsz és nem függsz Magyarországtól.
így jobban biztosítva van az öregkorod, egy megfelelő országban.
Jobban bízom egy fejlett államban mint bankokban, vagy biztosításban.
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-29, 16:40   #18 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A nyugdíj biztosításos dolgokkal több problémám is van:
Felvetettél néhány érdekes kérdést:

- A nyugdíjbiztosítás egy szerződés, úgy szolgáltat, ahogy a kötés pillanatában érvényes szabály volt. Most ez 65 év, nem 70, 80.
- Tudok olyan megoldást is – igaz, az már nem nyugdíjbiztosítás állami támogatással- ahol beteszel egy egyszeri összeget, max 90 éves korig benntartod, befekteted, forgatod, de rendszeresen pénzt vonhatsz ki belőle – akármikortól, pl. 40 éves korodtól.
- EHO, kamatadómentesség itt is egy újabb érv lehet 5-10 év után.
- Magyarországon is vannak megbízható cégek (pl. nagybank, OBA, BEVA, átláthatóság). De biztosításban gondolkodva viszont van még 3 érv: nemzetközi anyavállalat, kötelező tartalékolás, viszontbiztosítás – na ezért nem szoktak biztosítók becsődölni.
- A 20% állami támogatás éves szinten maximalizálva van, ezért nem optimális megoldás az egyösszegű befizetés. S nem is ez a tipikus igény.
- Az állam valóban megbízhatatlan. De egy ilyen magánjogi szerződést mégsem lehet jogállamban államosítani, sőt még per (hagyaték, végrehajtás, stb.) tárgya se lehet.
- Nem biztos, hogy egy külföldi bókercégnél jobb helyen van a pénzed. Láttunk már csalókat, csődöket az elmúlt években ott is.

Egyébként te, aki tudsz spórolni, magad akarod kezelni a befektetéseidet, valószínűleg tudod majd szabályozni az outputot is, nem az átlagos célpiacot képviseled ebben a témában. Ha csak az adókedvezményekért nem, másért szinte felesleges ebben gondolkodnod.
Régi 2015-03-29, 17:03   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Szóval a nyugdíjbiztosítást ajánlod?
Fizet míg élek, mi van ha utolsó években nem bírom fizetni, mit tegyek hogy az eddig befizetett ne ússzon el, mik a hátrányok amit tudni kéne, válás... esetén se meg semmilyen esetben nem vehetik, perelhetik el tőlem akár részlegesen vagy egészben, jogilag?
  Válaszol idézettel
Régi 2015-03-29, 17:58   #20 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@szallac:
"fejlettebb" állam nyugdíja sem igazán nyerő, azoknál is elég rossz a demográfiai helyzet. Az életjáradékos rész most még nem aktuális, de kb 15 év múlva körbe fogok nézni alaposabban, és a külföldi cégek életjáradék termékei is szóba jöhetnek.

@kmisi:
65 év még minidig túl sok, ennél minimum 10 évvel korábbi önnyugdíjazást tervezek, így az államilag támogatott nyugdíj rendszerek így nem jönnek szóba.

EHO, kamatadómentesség tényleg komoly érv TBSZ, és magánnyugdíj rendszerek között, TBSZt ez miatt fontolgatom is, hogy bevegyem a portfolióba.
Nyilvál külföldi brókercég is tönkremehet, de első körben azért választottam ezt, mert ezzel csökkenthettem a Magyarország kockázatot. Még ha ugyanakkora eséllyel is megy tönkre, mint egy magyar cég, ha pl USAban van államcsőd, és elveszítem az IB befektetéseimet, attól lehet, hogy itt még megmarad az állásom. Ha MO csődbemegy, munkanélküliség, stb, akkor meg USÁban vannak részvényeim... Ugyanez miatt nem veszek magyar részvényeket.

"egy ilyen magánjogi szerződést mégsem lehet jogállamban államosítani" Azért én erre nem vennék mérget. Nem kell államosításnak hívni ám a dolgot:
Pl: megszüntetik az EHO, SZJA mentességet, inflációt gerjesztenek, aki kiveszi a pénzét, annak visszamenőleg is elveszik az adókedvezményét+ felemelik a nyugdíjkorhatárt. Különadót vetnek ki a biztosítókra, és megengedik, hogy átterheljék azt az ügyfélre. Esetleg megengedik, hogy a korábbi kedvező feltételek mellett maradj, ha államkötvényekbe fekteted a pénzedet, amit meg a pár évvel későbbi államcsőd miatt nem fizetnek ki...
Ha mégis kiszállsz, akkor az időközben kifizetett brutális költségek miatt jóval rosszabb helyzetben lehetsz, mintha alacsony költség mellett folyamatosan adóztál volna.
Igaz, hogy alapjában véve végtelenül ostobák, de amikor azt kell kitalálni, hogy hogyan nyúlják le a pénzünket, akkor kivételesen meghallgatják a kreatív tanácsadóikat is.

Olyan verzión is agyalok, hogy bizonyos befektetéseket évtizedekig nyitva tartok, így addig nem kell adózni. Aztán fél évre kiköltözök valami kellemes éghajlatú alacsony adózású országba, és ott élve realizálom a nyereséget, és ott adózom majd le. Néhány 10 milliós adózási kötelezettség esetén már érdemes elgondolkodni ilyenen is. Ráadásul ehhez nem kell tenni, költeni előre semmit, csak el kell kerülni a gyakori portfolió váltást.

Gondolkodtam még offshore cég alapításon is, de ezt a gondolatot félretettem későbbre, kis összeg esetén nem gazdaságos a céglapítás, olcsóbb leadózni...
Régi 2015-03-29, 19:17   #21 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Alapbeállítás

Idézet:
szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szóval a nyugdíjbiztosítást ajánlod?
Fizet míg élek, mi van ha utolsó években nem bírom fizetni, mit tegyek hogy az eddig befizetett ne ússzon el, mik a hátrányok amit tudni kéne, válás... esetén se meg semmilyen esetben nem vehetik, perelhetik el tőlem akár részlegesen vagy egészben, jogilag?
Hú, sokat kérdeztél.

- elsősorban azt ajánlanám, hogy mindenki tanuljon meg megtakarítani, befektetni – de az emberek nagy részének ehhez segítség kell.
- Nyugdíjtémában sem árt több lábon állni. A nyugdíjbiztosítás nem rossz megoldás. A TKM max 4-5% (hosszú futamidőnél 2 körüli), ami a 20% állami támogatás mellett nem is rossz, plusz ott a hozam és egyéb szolgáltatások.
- A nyugdíjig, vagy választott időtartamig takarítasz meg. Ha közben gond van, többféle rugalmassági funkció segíthet. A pénz nem vész el.
- Hátrány? Legrosszabb esetben visszacsinálod az egészet, viszont akkor vissza kell fizetned az állami támogatást 1,2-szeresét, ill. esetleg egyéb költségeket is.
- Nem csak járulékot fizet, választhatóan egy összegben is felvehető a teljes összeg.

Nehéz így távoktatás jelleggel minden részletre kitérni. Ezért ajánlottam fel, hogy az érdeklődőknek néhány adat megbeszélése után kalkulálok egy-két konkrét variációt.
Válaszol

Címkék
NYESZ, nyugdíj, nyugdíjelőtakarékosság, TBSZ

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 00:52 , a GMT +1 időzóna szerint.