Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-12-16, 16:46   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
ZsuG a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Megtakarítások kimenekítése Magyarországról

Üdv minden kedves fórumozónak!

Szeretném minden megtakarításom és jövőbeli félretehető pénzem biztonságban tudni, amit csak akkor látok biztosítva, ha azt a Magyar Köztársaság (leendő Magyarország) kormányától kellő távolban teszem.
Az okok boncolgatásába ne menjünk bele, mint ahogy abba sem, hogy paranoiás vagyok-e vagy sem, de több millióval már megvágtak és a többit nem kívánom rájuk testálni sem ideiglenesen, sem kölcsönben, sem sehogy. Ami az államkasszának jár azt adó formájában beszedi tőlem. Én már ezt is sokallom, de ez van.

Jelenleg bankbetétben, hazai részvényekben (TBSZ), önkéntes nyugdíjpénztárban, sőt állampapírban is van félretett pénzem. Nekem, illetve családomnak, amit szintén én kezelek. Ezek államosításának gondolatától is kiráz a hideg.
Saját nyugdíjas éveinkre, gyerekeink felnőtt életének beindítására erőt nem kímélve folyamatosan tettünk félre és a jövőben is így kívánunk tenni. Hála az égnek vagyunk olyan szerencsések, hogy reményeink szerint amellett, hogy mindkét gyermekünknek 20-25 éves korára egy szerényebb lakást meg fogunk tudni vásárolni még saját öregségünkre is jut valamennyi. Ezt nem kockáztatnám semmi pénzért.

Kérem a kedves fórumozókat, hogy osszák meg velem azokat a lehetőségeket, melyekkel kimenthetem országunkból a jövőnket biztosítani hivatott megtakarításainkat.
Olyan megoldás érdekelne, melyet itthonról tudok kezelni, de külföldi vállalat hazánktól független platformján érem el. Semmiféle hazai államosítással, semmiféle adóhatósági és egyéb végzéssel ne lehessen azt onnan az engedélyem nélkül leemelni!
Természetesen külföldi részvényekben, külföldi bankbetétekben és külföldi állampapírokba kerülne át a tőke is, tehát ez is feltétel, hogy ezt így megtehessem ott. Mert az államosítás kockázata egy magyar bankot, magyar részvénytársaságot, vagy állampapírt szintén fenyegethet.

Kérdésem tehát, hogy ezt mely ország melyik szolgáltatójánál érdemes tennem?
Bankszámlát és értékpapír számlát is kell majd nyitnom gondolom. Nem bánnám ha európai kirendeltségekkel rendelkező számlavezetőim lennének, ha esetleg személyes intézni való akadna, vagy hazánkból elérhetetlenné válna a szolgáltató.

A költségek természetesen fontosak. Rendszeres számlamozgás lenne a számlákon, de ez főleg beérkező pénzeket jelentene, valamint azok havi-kéthavi befektetését (lekötés, részvény vásárlás...).

Köszönettel,
Anonimitásban maradva: ZsuG
ZsuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-16, 17:01   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
ZsuG a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Még egy dolog:

Ha van olyan jövedelmem, mely nem hazai vállalattól származik, akkor van arra mód, hogy a magyar adóhatóság elől rejtve maradjon és így az SZJA és egyéb terheket megkerülve kerüljön a külföldi számlámra?

Természetesen csak addig spórolnék az adón, míg a lenyúlt nyugdíjpénztári megtakarításaim vissza nem szerzem. Tekintve, hogy minden hónapban újabb súlyos tízezreket nyúlnak le valószínű soha nem jön el. Én ugyanis maradtam a 100.000 tag egyike.
ZsuG nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-12-16, 18:29   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
osztalék a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
ZsuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még egy dolog:

Ha van olyan jövedelmem, mely nem hazai vállalattól származik, akkor van arra mód, hogy a magyar adóhatóság elől rejtve maradjon és így az SZJA és egyéb terheket megkerülve kerüljön a külföldi számlámra?

Természetesen csak addig spórolnék az adón, míg a lenyúlt nyugdíjpénztári megtakarításaim vissza nem szerzem. Tekintve, hogy minden hónapban újabb súlyos tízezreket nyúlnak le valószínű soha nem jön el. Én ugyanis maradtam a 100.000 tag egyike.
Két dolog van amit nem tudunk elkerülni, a halál és az adó.
osztalék nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-16, 18:31   #4 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 137
Hírnév szint: 7
atomjani a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem vegyél rajta földet és add ki használatra azoknak, akik rászorulnak. Megmondom hogy miért. Minden pénz és értékpapír simán elértektelenedhet és ne mondd hogy erre nincs most esély, amikor mindenhol akkora feszültség van. Ha a földet nem is használod, van akinek nagy szüksége lenne rá és akár terményt is adhat neked. Továbbá ha van időd, akkor nézz körül a zoldpenz.com oldalon előítéletek nélkül. Hátha találsz hasznos információkat.
Régi 2011-12-16, 18:34   #5 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 7
osztalék a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Szeretném minden megtakarításom és jövőbeli félretehető pénzem biztonságban tudni, amit csak akkor látok biztosítva, ha azt a Magyar Köztársaság (leendő Magyarország) kormányától kellő távolban teszem.
Az okok boncolgatásába ne menjünk bele, mint ahogy abba sem, hogy paranoiás vagyok-e vagy sem, de több millióval már megvágtak és a többit nem kívánom rájuk testálni sem ideiglenesen, sem kölcsönben, sem sehogy. Ami az államkasszának jár azt adó formájában beszedi tőlem. Én már ezt is sokallom, de ez van.

Jelenleg bankbetétben, hazai részvényekben (TBSZ), önkéntes nyugdíjpénztárban, sőt állampapírban is van félretett pénzem. Nekem, illetve családomnak, amit szintén én kezelek. Ezek államosításának gondolatától is kiráz a hideg.
Saját nyugdíjas éveinkre, gyerekeink felnőtt életének beindítására erőt nem kímélve folyamatosan tettünk félre és a jövőben is így kívánunk tenni. Hála az égnek vagyunk olyan szerencsések, hogy reményeink szerint amellett, hogy mindkét gyermekünknek 20-25 éves korára egy szerényebb lakást meg fogunk tudni vásárolni még saját öregségünkre is jut valamennyi. Ezt nem kockáztatnám semmi pénzért.

Kérem a kedves fórumozókat, hogy osszák meg velem azokat a lehetőségeket, melyekkel kimenthetem országunkból a jövőnket biztosítani hivatott megtakarításainkat.
Olyan megoldás érdekelne, melyet itthonról tudok kezelni, de külföldi vállalat hazánktól független platformján érem el. Semmiféle hazai államosítással, semmiféle adóhatósági és egyéb végzéssel ne lehessen azt onnan az engedélyem nélkül leemelni!
Természetesen külföldi részvényekben, külföldi bankbetétekben és külföldi állampapírokba kerülne át a tőke is, tehát ez is feltétel, hogy ezt így megtehessem ott. Mert az államosítás kockázata egy magyar bankot, magyar részvénytársaságot, vagy állampapírt szintén fenyegethet.

Bankszámlát és értékpapír számlát is kell majd nyitnom gondolom. Nem bánnám ha európai kirendeltségekkel rendelkező számlavezetőim lennének, ha esetleg személyes intézni való akadna, vagy hazánkból elérhetetlenné válna a szolgáltató.

A költségek természetesen fontosak. Rendszeres számlamozgás lenne a számlákon, de ez főleg beérkező pénzeket jelentene, valamint azok havi-kéthavi befektetését (lekötés, részvény vásárlás...).

Köszönettel,
Talán ez segít:
http://www.netfolio.hu/befektetesi_t...zamlanyitasrol
osztalék nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-18, 21:16   #6 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tökéletes védelmet nem fogsz találni a megtakarításaidnak.
Ha magyarországi államosítás/számlazárolás jellegű dolgoktól tartasz, akkor valószínűleg elegendő ha simán külföldi számlán tartod a pénzedet.

Én így csinálom:
Buy and Hold
Buy and Hold

Ezen kívül gondolkodhatsz még aranytömb váráslásban is (most elég magasak az árak, de ha igazán nagy gáz lesz, akkor még magasabb is lesz)
A fent említett termőföld vásárlás is jó befektetés lehet, ha van időd alaposan utánajárni a dolognak (ha pl államcsőd miatt mindenféle magánszámlákat zárolnak, a földtulajdonhoz még nem nyúlnak hozzá, mert abból nincs azonnali pénze az államnak. )

Ha nyugodtan akarsz aludni, akkor az adócsalást nem javaslom. Azonban tőzsdei kereskedés estén, ha jól tudom nem keletkezik adófizetési kötelezettséged, amíg el nem adod a portfóliódat.
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-18, 21:38   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 8
fxtom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:

Köszönettel,
Leírásod alapján neked a legideálisabb egy osztrák bankszámla nyitás. Ha írsz privátban, adok neked magyar kapcsolattartót a Bank Austriánál. Stabil ország, gazdaságilag kiegyensúlyozott, ha az euró övezet felbomlik, annak se ők lesznek a vesztesei, amit szeretnél, annak tökéletesen megfelel és nem te leszel az első magyar ügyfelük, akinek hasonló félelmei és igényei vannak. Személyes véleményem szerint indokolt a lépésed.
fxtom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-19, 12:35   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tökéletes védelmet nem fogsz találni a megtakarításaidnak.
Ha magyarországi államosítás/számlazárolás jellegű dolgoktól tartasz, akkor valószínűleg elegendő ha simán külföldi számlán tartod a pénzedet.

Én így csinálom:
Buy and Hold
Buy and Hold

Ezen kívül gondolkodhatsz még aranytömb váráslásban is (most elég magasak az árak, de ha igazán nagy gáz lesz, akkor még magasabb is lesz)
A fent említett termőföld vásárlás is jó befektetés lehet, ha van időd alaposan utánajárni a dolognak (ha pl államcsőd miatt mindenféle magánszámlákat zárolnak, a földtulajdonhoz még nem nyúlnak hozzá, mert abból nincs azonnali pénze az államnak. )

Ha nyugodtan akarsz aludni, akkor az adócsalást nem javaslom. Azonban tőzsdei kereskedés estén, ha jól tudom nem keletkezik adófizetési kötelezettséged, amíg el nem adod a portfóliódat.

Az igaz, hogy a földek államosításából nincs azonnali haszna az államnak, de mégis szerintem a földek államosítása valószínűbb a bankbetéteknél.
A földkérdés a fidesznek és a szélsőjobbnak mindig is kulcstényező volt. Ebből komoly nemzeti vagyon lehetne és munkahelyteremtésre is ad lehetőséget.

A bankbetétek államosításával összeomlik a pénzügyi rendszerünk és egy Észak-Korreához hasonló csak katonailag jóval gyengébb pozíciónk lehetne csak utána. A külföldi befektetők kivonulásával a lakosság nagy része elvesztené az állását. Az államadósság finanszírozása is megszűnne innentől kezdve. Igaz ugyan, hogy az államadósság is megszűnne (), de a lecsökkenő adóbevételek miatt a folyó kiadásokra sem lenne pénz. Ilyen helyzetben csak komoly erőhatalommal lehet a rendszert fenntartani, de arra sem lenne pénz. Tehát a bankrendszert bedönteni politikai öngyilkosság lenne, amikor van sokkal könnyebb út a pénzszerzésre.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-19, 14:09   #9 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az igaz, hogy a földek államosításából nincs azonnali haszna az államnak, de mégis szerintem a földek államosítása valószínűbb a bankbetéteknél.
A földkérdés a fidesznek és a szélsőjobbnak mindig is kulcstényező volt. Ebből komoly nemzeti vagyon lehetne és munkahelyteremtésre is ad lehetőséget.

A bankbetétek államosításával összeomlik a pénzügyi rendszerünk és egy Észak-Korreához hasonló csak katonailag jóval gyengébb pozíciónk lehetne csak utána. A külföldi befektetők kivonulásával a lakosság nagy része elvesztené az állását. Az államadósság finanszírozása is megszűnne innentől kezdve. Igaz ugyan, hogy az államadósság is megszűnne (), de a lecsökkenő adóbevételek miatt a folyó kiadásokra sem lenne pénz. Ilyen helyzetben csak komoly erőhatalommal lehet a rendszert fenntartani, de arra sem lenne pénz. Tehát a bankrendszert bedönteni politikai öngyilkosság lenne, amikor van sokkal könnyebb út a pénzszerzésre.
És majd az unió, vagy ha már nem lesz, akkor a környező országok ölbetett kézzel néznék a magyar katonai rezsimet. Egy nato-beli ország mint katonai rezsim, hú de izgi.
Régi 2011-12-19, 15:09   #10 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Hely: Pillanatnyilag Magyarország.
Összes hozzászólás: 1.530
Hírnév szint: 11
sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És majd az unió, vagy ha már nem lesz, akkor a környező országok ölbetett kézzel néznék a magyar katonai rezsimet. Egy nato-beli ország mint katonai rezsim, hú de izgi.
Pedig elég jól elvolt a NATO Törökországgal amelynél évtizedeken keresztül a tényleges hatalom birtokosa a hadsereg volt aminek az áldása nélkül bármiféle politikai lépés nem is történhetett az országban. Viszont Törökország stratégiai tényező mi pedig.......púp?

fxtrader55

Bár alapvetően igazad van, de nem feltétlenül abban az esetben ha az államnak most azonnal kell pénz. Márpedig az államnak csődhelyzet esetén most azonnal kell a pénz, ezért hozzányúlhat olyan tételekhez mint a bakszámlák vagy azok bizonyos része. Vagyis a föld a kérdésben stratégiai elem, ami hosszútávon valóban szolgálhatja azt a célt amit leírtál, de csődhelyzet esetén azonnali megoldások kellenek. Ettől még nem biztos, hogy összeomlik a bankrendszer. Attól függ, hogyan nyúl hozzá a bankbetétekhez ugyebár. Mindenesetre valóban szerezhet egyszerűbben is pénzt az állam. De egyik megoldásban sem lesz köszönet. De kiderül ez szerintem hamarosan, mert szerintem le lesz próbálva a rendszer.
sidius nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-19, 15:12   #11 (permalink)
Szenior tag

fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Orbán már évekkel ezelőtt megmondta:
"van élet az EU-n kívül is".

Ami ma van, lehet, hogy holnap másképp lesz. De én nem jövőképet vízionáltam, sőt azt mondom, hogy ennek kicsi a valószínűsége. Csupán a bankbetétek államosításával kapcsolatos félelmekre reagáltam.
Régi 2011-12-19, 15:20   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Orbán már évekkel ezelőtt megmondta:
"van élet az EU-n kívül is".

Ami ma van, lehet, hogy holnap másképp lesz. De én nem jövőképet vízionáltam, sőt azt mondom, hogy ennek kicsi a valószínűsége. Csupán a bankbetétek államosításával kapcsolatos félelmekre reagáltam.
Nekem meg eszembe jutott Gyurcsány gondolata, hogy akinek nem tetszik a rendszer, annak el lehet menni.
Pénzben, értékpapírban nem jó tartani, az arany ára is ingadozhat. Különben is mit kezd az ember a sok arannyal? Épít rengeteg aranyházat?
Valami olyasmibe érdemes fektetni, amit lehet használni arra, hogy az életünk jobb legyen, mégis megőrzi az értékét. Illetve ha nem is őrzi meg az értékét, de visszahozza legalább az értékvesztést valamilyen más formában a munka eredményeként. A termőföld ilyen, ez csak egy lehetőség a sok értékteremtő eszközök közül. Többet egyelőre nem is tudok mondani, mégis biztosan lehet ilyet találni.
Régi 2011-12-19, 15:22   #13 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig elég jól elvolt a NATO Törökországgal amelynél évtizedeken keresztül a tényleges hatalom birtokosa a hadsereg volt aminek az áldása nélkül bármiféle politikai lépés nem is történhetett az országban. Viszont Törökország stratégiai tényező mi pedig.......púp?

fxtrader55

Bár alapvetően igazad van, de nem feltétlenül abban az esetben ha az államnak most azonnal kell pénz. Márpedig az államnak csődhelyzet esetén most azonnal kell a pénz, ezért hozzányúlhat olyan tételekhez mint a bakszámlák vagy azok bizonyos része. Vagyis a föld a kérdésben stratégiai elem, ami hosszútávon valóban szolgálhatja azt a célt amit leírtál, de csődhelyzet esetén azonnali megoldások kellenek. Ettől még nem biztos, hogy összeomlik a bankrendszer. Attól függ, hogyan nyúl hozzá a bankbetétekhez ugyebár. Mindenesetre valóban szerezhet egyszerűbben is pénzt az állam. De egyik megoldásban sem lesz köszönet. De kiderül ez szerintem hamarosan, mert szerintem le lesz próbálva a rendszer.

Ebben az esetben a bankrendszer összeomlása szerintem garantált. A bizalomvesztés okán senki nem tart betétet és ha a pénzei zárolva lesznek, az új forrásait inkább elássa vagy bevarrja a párnába. A pénzügyi rendszer "lefagy" és leáll a hitelezés. Mind vállalati, mind önkormányzati oldalon. (Lakosságin is természetesen de az senkit nem érdekel). Vagyis mindenki a készpénzben fog bízni, no meg a cserekereskedelemben.

Ha van más verziód (vagy bárkinek) arra, hogy a betétekhez hogyan tud hozzányúlni úgy, hogy a bankokba vetett bizalom megmaradjon, oszd meg, mert tényleg kíváncsi vagyok.

Sajnos az a helyzet, hogy a bizalom már eddig is nagyon sérült, pedig még csak olyan dolgokat államosítottak (nyugdíjvagyon) amihez eddig sem sok közünk volt csak azt az illúziót keltette. Eddig sem rendelkezhettünk arról a pénzről, befizetni pedig közelező volt, akár egy adót. És íme, máris dől kifelé a kisbefektetők pénze az országból.
Régi 2011-12-19, 15:33   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
atomjani eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem meg eszembe jutott Gyurcsány gondolata, hogy akinek nem tetszik a rendszer, annak el lehet menni.
Pénzben, értékpapírban nem jó tartani, az arany ára is ingadozhat. Különben is mit kezd az ember a sok arannyal? Épít rengeteg aranyházat?
Valami olyasmibe érdemes fektetni, amit lehet használni arra, hogy az életünk jobb legyen, mégis megőrzi az értékét. Illetve ha nem is őrzi meg az értékét, de visszahozza legalább az értékvesztést valamilyen más formában a munka eredményeként. A termőföld ilyen, ez csak egy lehetőség a sok értékteremtő eszközök közül. Többet egyelőre nem is tudok mondani, mégis biztosan lehet ilyet találni.

Tényleg jó a termőföld, csak nem mindegy, hogy hol .
Egy demokratikus jogállamban pl. jó befektetés lehet.

Ha valaki nem azért vesz földet, mert olyan olcsó, hanem azért mert a következő 50 évben biztosít egy cash-flow-t és mellette nagyjából követi az inflációt, akkor egyetértek. Vagyis nem spekulációról és rövidtávú nyerészkedésről van szó, hanem hosszú távú befektetésről. Ilyenkor a hozam viszonylag szerény, de nem is ez a cél, hanem a biztonság. Ehhez azonban az kell, hogy a következő 50 évben ne vegyék el, ne TSZ-esítsenek, stb.

Ha nem hazánkban gondolkozunk földvásárláson akkor viszont 2 probléma van:
1. sok helyen korlátozzák a vásárlók körét
2. Nagyon drága. Habár a bérleti díjakat nem ismerem, lehet, hogy máég így is megéri.

Itthon az a gond, hogy ha változik a piaci vagy a politikai környezet, nem tudsz belőle kiszállni, mivel nem likvid. A bankból 1 nap alatt fel lehet venni a pénzt, ha forró lesz a talaj. Az államosítás Rákosi alatt sem 1 nap alatt zajlott.
Persze tökéletes védelem nincs. ...és kockázatmentes befektetés sincs (Mark Möbius).
Régi 2011-12-19, 15:58   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tényleg jó a termőföld, csak nem mindegy, hogy hol .
Egy demokratikus jogállamban pl. jó befektetés lehet.

Ha valaki nem azért vesz földet, mert olyan olcsó, hanem azért mert a következő 50 évben biztosít egy cash-flow-t és mellette nagyjából követi az inflációt, akkor egyetértek. Vagyis nem spekulációról és rövidtávú nyerészkedésről van szó, hanem hosszú távú befektetésről. Ilyenkor a hozam viszonylag szerény, de nem is ez a cél, hanem a biztonság. Ehhez azonban az kell, hogy a következő 50 évben ne vegyék el, ne TSZ-esítsenek, stb.

Ha nem hazánkban gondolkozunk földvásárláson akkor viszont 2 probléma van:
1. sok helyen korlátozzák a vásárlók körét
2. Nagyon drága. Habár a bérleti díjakat nem ismerem, lehet, hogy máég így is megéri.

Itthon az a gond, hogy ha változik a piaci vagy a politikai környezet, nem tudsz belőle kiszállni, mivel nem likvid. A bankból 1 nap alatt fel lehet venni a pénzt, ha forró lesz a talaj. Az államosítás Rákosi alatt sem 1 nap alatt zajlott.
Persze tökéletes védelem nincs. ...és kockázatmentes befektetés sincs (Mark Möbius).
Igen, ebben is van rizikó. Olyan országot kell választani, ahol nem fenyeget semmilyen veszély.
Egyesek szerint egy pénzrendszerbeli összeomlás következhet be, az EURO bedőlése a többi valutát is magával ránthatja. Több országban a közösségi pénz kezd elterjedni(már itthon is), aminek a fő célja az értékteremtés. Mire elég hatalmas lesz ahhoz, hogy a kormány ne tudjon spekulálni, addig sok időre van szükség.
Talán ki is mondhatjuk azt, hogy egyik portfólióba fektetni sem biztonságos vagy csak egy bizonyos ideig az. Ezért mindig azt kell keresni, ami biztosan értékálló tud egy darabig maradni, ami nem egyszerű. Jól gondolom?
Régi 2011-12-19, 16:22   #16 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

@fxtrader55:
A bankbetétek államosítását én is elég valószínűtlennek tartom.

Ha masszívabb államosításba kezdenek, akkor azokat fogják favorizálni, ami
-gyorsan pénzt hoz (mert ha nincs államcsőd, akkor kevésbé valószínű, hogy ilyesmivel borzolják a kedélyeket),
-többségében a nép fektet bele és nem ők (politikusok+haverjaik/főnökeik)
Államosítás szempontjából ezért a termőföld kevésbé valószínű... Attól, hogy a termőföldet államosítják, szerintem nem lesz több munkahely. Sőt, szerintem az eddigi kormányok szempontjai között az sem szerepelt hogy valami "komoly nemzeti vagyon lehetne"... A legfontosabb szempont számukra az, hogy ne náluk boruljon ki a bili, amiben már nyakig elsüllyedtünk. Ezen a rövid távú cél érdekében felélik a jövőnket.

Legkockázatosabb államosítás szempontból szerintem a TBSZ. Az állam azt mondhatja, hogy úgyis azt a pénzt fektetted be, amihez nem akarsz hozzányúlni 5 évig. Az állam szépen lenyúlja a lóvét, és megígéri, hogy majd visszafizeti lejáratkor. Aztán vagy visszafizeti, vagy nem, mindenesetre Zsug (témaindító tag) a megtakarításait nem kívánja "rájuk testálni sem ideiglenesen, sem kölcsönben, sem sehogy"
Az állam technikailag úgy is megteheti ezt pl, hogy az összes TBSZ kezelőt ösztönzi/kötelezi, hogy állampapírokat vásároljon a megtakarításokból, és különböző technikákkal tovább nehezíti/megtiltja a TBSZ számlák idő előtti felbontását...

@atomjani:
Igaz, hogy arany ára ingadozhat, de ha igazán nagy gáz lesz, akkor inkább felfelé fog ingadozni. Nem szabad túlzásba esni vele, de egy családi hosszútávú vésztartalék portfólióban helye lehet ennek is.
"értékpapírban nem jó tartani" Ezzel nem értek egyet. Ha nem lesz hosszú évtizedekig tartó súlyos gazdasági válság, akkor a részvények valószínűleg jó befektetések lesznek. Így ennek is helye lehet egy ilyen jó portfólióban.

"...Épít rengeteg aranyházat?": ha már ez így félig meddig szóba jött, a lakóingatlan (Magyarországon) szerintem a legrosszabb befektetési lehetőség jelenleg. Sokan úgy gondolkodnak, hogy nem most adják el a többletként felhalmozott lakóingatlanjaikat (amiket esetleg hitelből vettek és bérbeadással próbálnak hasznosítani) Azt mondják, hogy most alacsonyan vannak a ingatlan árfolyamok. De szerintem ennél rosszabb lesz a helyzet a jövőben: rövid távon a túladósodott emberek próbálják majd eladni a házaikat, lakásaikat még mielőtt a bank árverezné el azt, később pedig nem lesz már aki lakjon a lakásokban. Ha megnézed a magyar korfát, az utolsó olyan korosztály, ahol sokan vannak ma 30 év körül vannak. Ezek jelentős része már befejezte a tanulmányait (nem keres albérletet az iskola közelében), és már saját lakása is van.
A fiatalabb korosztályban igen kevesen vannak, azoknak is jelentős része cigány (akiknek épp eszű ember nem akar albérletet kiadni, ráadásul ne is fizetőképesek)
Szóval ha lenne olyan befektetési lehetőség, ahol a magyarországi lakásárakat lehet shortolni 5-10 évre, én biztosan vennék belőle...

A magánlakások a második legvalószínűbb dolog, amit államosításilag veszélyesnek tartok. Ugyanis a nép vagyonának jelentős része ebbe van befektetve. Szó szerint államosítani nem fogják persze, hanem csak részlegesen, ingatlan adó jogcímen elveszik évente pár százalékát.
Régi 2011-12-19, 17:12   #17 (permalink)
Szenior tag

willow logója

willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
@fxtrader55:

Legkockázatosabb államosítás szempontból szerintem a TBSZ. Az állam azt mondhatja, hogy úgyis azt a pénzt fektetted be, amihez nem akarsz hozzányúlni 5 évig. Az állam szépen lenyúlja a lóvét, és megígéri, hogy majd visszafizeti lejáratkor. Aztán vagy visszafizeti, vagy nem,

A magánlakások a második legvalószínűbb dolog, amit államosításilag veszélyesnek tartok. Ugyanis a nép vagyonának jelentős része ebbe van befektetve. Szó szerint államosítani nem fogják persze, hanem csak részlegesen, ingatlan adó jogcímen elveszik évente pár százalékát.
Ha valamelyik k...g politikus olvassa ezt a blogot, akkor már meg is van a tipp, hogy mit kéne csinálni. Sajnos ezek a lehetőségek fent állnak, sőt van még egy lehetőség. Még pedig az, hogy ugyan a bankbetéteket nem zárolják, de adó formájában sarcot vetnek ki rá, magyarul lenyúlják bizonyos százalékát.
Régi 2011-12-19, 19:12   #18 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

smk: az ingatlanadós "félelemmel" teljesen egyetértek!!! Ez nagyon benne van a levegőben.
A TBSZ-ről már más a véleményem. Itt az egyén fektet be és nem a kezelője. Abban viszont van igazság, hogy "úgyis hosszútávra teszi be".

willow:úgy érted, hogy nem a hozamot adóztatnák hanem a teljes tőkét? Több, mint durva lenne. Persze semmi nem lehetetlen.

Más: megnéztem 1-2 osztrák bank honlapját. Elég nagy "lenyúlás" megy, kihasználva a magyarokat. Egy kifejezetten magyaroknak szánt helyen pl. 1,8% körüli kamatot kínálnak. Ezt még terheli egy 35%-os (!) kamatadó devizakülföldiek esetén és havi kb. 5 EUR számlavezetési díj. Egy 10.000 EUR-os összegnél marad kb. 60 EUR év végére. Ez fedezi kb az egyszeri kiutazás költségét. A hozam gyakorlatilag nulla. Ezzel szemben vannak 4% körüli ajánlatok kint is szintén bankbetétre, de ezt általános tájékoztatókban olvastam, nem a magyaroknak szólóban . Szóval nem árt résen lenni kint sem a bankválasztással.A 10.000 EUR ma az átlag magyar megtakarításokat figyelembe véve nem sok és nem kevés. Akinek lényegesen több pénze van, az úgyis más megoldást keres, nem feltétlen az osztrákot.
Egyébként kerestem az értékpapír forgalmazással kapcsolatos infókat is de erről nagyon keveset írnak.
Régi 2011-12-19, 19:30   #19 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.sidius elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ha van más verziód (vagy bárkinek) arra, hogy a betétekhez hogyan tud hozzányúlni úgy, hogy a bankokba vetett bizalom megmaradjon, oszd meg, mert tényleg kíváncsi vagyok.
Nos alapvetően ez nem csak bizalmi kérdés. Például megteheti azt (erre volt példa már Magyarországon a világháború után), hogy a bankbetétekre extra adókat vet ki olyan módon, hogy évközbeni adóként azonnali beszedést rendel el ( ne feledjük, hogy csődhelyzet esetén az adórendszert nem kell a normál állapotok szerint működtetni), miközben a bankrendszer védelme érdekében lekorlátozza a felvehető pénzmennyiséget akár napi szinten is.
Argentína például adóbevétel növelési céllal meglépte ezt ezáltal extra adóbevételhez jutott. Erre a lakosság villámgyorsan elkezdte kivenni a bankbetéteket, amire válaszként állami utasításra először teljesen befagyasztották a bankbetéteket, majd utána korlátozták a kivehető pénzmennyiséget. Az már más kérdés, hogy ez természetesen zavargásokhoz vezetett, amit a rendőrök szanaszét vertek. Bizalom ide vagy oda 2 évig megúszta a bankrendszer, bár lényegében működésképtelen volt, hiszen olyan alapfunkciókat mint betétgyűjtés vagy hitelezés működtetni nem tudtak. Hát például így.
Régi 2011-12-19, 19:50   #20 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

1.5-2%-os kamatért nem érdemes kiutazni Ausztriába. Ennél sokkal egyszerűbb, ha átváltjuk a pénzünket frankba, ásunk egy nagy gödröt a kertben, már akinek van kertje, beletesszük a lóvét, és várunk. Csak el ne felejtsük, hogy hova ástuk el.
Régi 2011-12-19, 20:01   #21 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok! Hatha olvassak? Adok en is tippet :az Apeh hajtsa be a kintlevöseget , ne csak 2-3 % sikerrel dolgozzon a sok lehütö / kiveve a nehany % jo munkasukat/ . Több milliard lenne rögtön a kasszaba. A sok csalo ujgazdagnak elkobozni a vagyonat , termeszetesen a külföldi t is. Gyurcsany es Orban csalad teljes vagyonelkobzas , beleertve a svajci es azsiai bankszamlakat. A bankok müködeset ujraszabalyozni. Es a penzt az allamnak kell ezutan nyomntatni es soha többet nem lesz az allam a bankok adosa. Csupan ilyen egyszerü a magyar problemat megoldani
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-19, 20:11   #22 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
smk: az ingatlanadós "félelemmel" teljesen egyetértek!!! Ez nagyon benne van a levegőben.
A TBSZ-ről már más a véleményem. Itt az egyén fektet be és nem a kezelője. Abban viszont van igazság, hogy "úgyis hosszútávra teszi be".

willow:úgy érted, hogy nem a hozamot adóztatnák hanem a teljes tőkét? Több, mint durva lenne. Persze semmi nem lehetetlen.

Más: megnéztem 1-2 osztrák bank honlapját. Elég nagy "lenyúlás" megy, kihasználva a magyarokat. Egy kifejezetten magyaroknak szánt helyen pl. 1,8% körüli kamatot kínálnak. Ezt még terheli egy 35%-os (!) kamatadó devizakülföldiek esetén és havi kb. 5 EUR számlavezetési díj. Egy 10.000 EUR-os összegnél marad kb. 60 EUR év végére. Ez fedezi kb az egyszeri kiutazás költségét. A hozam gyakorlatilag nulla. Ezzel szemben vannak 4% körüli ajánlatok kint is szintén bankbetétre, de ezt általános tájékoztatókban olvastam, nem a magyaroknak szólóban . Szóval nem árt résen lenni kint sem a bankválasztással.A 10.000 EUR ma az átlag magyar megtakarításokat figyelembe véve nem sok és nem kevés. Akinek lényegesen több pénze van, az úgyis más megoldást keres, nem feltétlen az osztrákot.
Egyébként kerestem az értékpapír forgalmazással kapcsolatos infókat is de erről nagyon keveset írnak.
Nem is a hozam alapján ajánlottam az osztrák bankokat, hanem a biztonság miatt. Ez jó esetben arányos a hozammal, Mo-on éppen emelkedőben vannak a betéti kamatok, vajon miért?? Svájcban meg negatív kamat bevezetését fontolgatják, ez is arányos az országkockázattal, úgyhogy ezeket a szempontokat is érdemes figyelembe venni. Mivel nekem a világon egy bankban sem tudnak olyan kamatot adni, ami miatt felcsillanna a szemem, ezért ezt a szempontot eleve figyelmen kívül helyezem, a biztonság viszont mindenek előtt, úgyhogy már jónéhány évvel ezelőtt megléptem ezt, igaz nem Ausztriában, hanem kicsit odébb, és nagyon nem bántam meg. Mondjuk akkor még más szempontok vezéreltek, azóta csak romlott itthon a helyzet, én mindenkinek azt javaslom, ne tartson itthon nagyobb pénzt bankszámlán, nem fogják előtte bejelenteni, hogy 30 nap múlva zárolják. Az osztrák megoldást pedig mint legegyszerűbbet javasoltam a kérdezőnek, akinek az írásából azt vettem ki, hogy a legfontosabb szempont neki is a biztonság. Hozam 0 persze, de itthon nem az, ha szembeállítod az inflációval?
Régi 2011-12-19, 21:54   #23 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem is a hozam alapján ajánlottam az osztrák bankokat, hanem a biztonság miatt. Ez jó esetben arányos a hozammal, Mo-on éppen emelkedőben vannak a betéti kamatok, vajon miért?? Svájcban meg negatív kamat bevezetését fontolgatják, ez is arányos az országkockázattal, úgyhogy ezeket a szempontokat is érdemes figyelembe venni. Mivel nekem a világon egy bankban sem tudnak olyan kamatot adni, ami miatt felcsillanna a szemem, ezért ezt a szempontot eleve figyelmen kívül helyezem, a biztonság viszont mindenek előtt, úgyhogy már jónéhány évvel ezelőtt megléptem ezt, igaz nem Ausztriában, hanem kicsit odébb, és nagyon nem bántam meg. Mondjuk akkor még más szempontok vezéreltek, azóta csak romlott itthon a helyzet, én mindenkinek azt javaslom, ne tartson itthon nagyobb pénzt bankszámlán, nem fogják előtte bejelenteni, hogy 30 nap múlva zárolják. Az osztrák megoldást pedig mint legegyszerűbbet javasoltam a kérdezőnek, akinek az írásából azt vettem ki, hogy a legfontosabb szempont neki is a biztonság. Hozam 0 persze, de itthon nem az, ha szembeállítod az inflációval?

Egy szóval sem vitattam amit mondasz, csak azt írtam, hogy nem elég kivinni, nem árt először körbenézni. No meg számolni. Tehát az, hogy mennyit ér a biztonság, egész pontosan számszerűsíthető a kamatkülönbségből. 10.000.000.- HUF-nál ez kb. évi 500.000.- HUF. Ezen kívül még számolni kell az árfolyamkockázattal, hiszen forintot költünk és devizában takarítunk meg. Ez jó volt az elmúlt időben, mert gyengült a forint. De aki még nem vett eurót, nem biztos, hogy 300-310 körül kell elkezdeni.

Egyébként én az arany középútban hiszek:
1. HUF betét, állampapír magas kamatozással
2. Devizabetét külföldön
3. Deviza befektetés (nem banki) külföldön, ezt most nem részletezem mert nem ide tartozik
4. Itthon csak saját lakóingatlan.
5. Kockázati tőke külföldön (tőzsde, forex)

Ez az a portfólió amiben én hiszek.
Régi 2011-12-19, 22:32   #24 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Egy szóval sem vitattam amit mondasz, csak azt írtam, hogy nem elég kivinni, nem árt először körbenézni. No meg számolni. Tehát az, hogy mennyit ér a biztonság, egész pontosan számszerűsíthető a kamatkülönbségből. 10.000.000.- HUF-nál ez kb. évi 500.000.- HUF. Ezen kívül még számolni kell az árfolyamkockázattal, hiszen forintot költünk és devizában takarítunk meg. Ez jó volt az elmúlt időben, mert gyengült a forint. De aki még nem vett eurót, nem biztos, hogy 300-310 körül kell elkezdeni.

Egyébként én az arany középútban hiszek:
2. Devizabetét külföldön
3. Deviza befektetés (nem banki) külföldön, ezt most nem részletezem mert nem ide tartozik

Ez az a portfólió amiben én hiszek.
Én sem vitának szántam, inkább csak kiegészítésnek.
A portfoliód is tetszik, bár arányokat nem írtál, így nehéz értelmezni. Ha az 1-es pontot minimalizáljuk pár százalékra, akkor azt mondom, hogy tökéletesen egyet is értek veled.
Régi 2011-12-19, 23:43   #25 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
2. Devizabetét külföldön
2. Devizabetét külföldön: Erre tudsz konkrét tippet adni? (Melyik bank, milyen deviza, milyen főbb költségekre lehet számítani, mennyi kamatot adnak?)
3. Deviza befektetés (nem banki) külföldön: Szerintem ez passzol a témába. Pontosan mit értesz ez alatt?
4. Itthon csak saját lakóingatlan: ezt csak annyival egészíteném ki, hogy akinek nincs saját lakóingatlanja, az ne most vegyen, ha eddig kibírta nélküle, akkor várjon még.
1., 5.: egyetértek.

@Willow: ha már ásni akarsz, jobb lehet az arany, mint a CHF. Mit gondoltok erről? Ha igazán nagy gáz lesz, melyik megbízhatóbb?

@papa:
Attól nem leszel előrébb, ha itt bosszankodsz, és kvázi arra szólítod fel Orbánékat, hogy legyenek szívesek öngyilkolják már le magukat. Inkább azon agyalj, hogy a különböző helyzeteket hogy tudod majd legjobban átvészelni, esetleg jól kijönni belőle.
Régi 2011-12-20, 05:27   #26 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Arany esetén ott a veszély, hogy lassan már aranyat sem tudunk venni, mert mindent felvásárolják. Az is érdekes kérdés, hogy mennyi lesz az arany ára, meddig megy fel. És mi van akkor, amikor pont a nagy esés esetén veszünk aranyat és simán veszteségesek leszünk. Illetve ott van az a kérdés, hogy amennyiben komoly gazdasági összeomlás lesz, akkor az emberek nem aranyra vágynak, hanem ételre és lakhelyre. Ilyenkor senki nem akar aranyat, ami szép és állítólag értékes, mert nem tudnak mit kezdeni vele. Mint ahogy a lakatlan szigeten sem tudja egy hajótörött mit kezdeni vele és a túlélés válik a legfontosabbá. Ilyenkor az arany értékét veszti az emberek szemében, bármennyire ritka. Mert az igazi érték a megélhetés és nem a pénz és ritka fémek birtoklása. Pont ez miatt vagyunk ott ahol tartunk. Minden a pénzről szól, pedig a valódi érték a közösségi összefogásban van a jobb élet megvalósítására és biztosítására. Valószínűleg néhány generációig működni fog a pénzzel való játszadozás, amire ki van itt is hegyezve a fókusz érthető okokból. Azonban változásokra is nagy esély van. Nem biztos hogy borul minden, de hogy az igazi érték más formába fog lassan átvándorolni, arra is megvan az esély.
Régi 2011-12-20, 10:37   #27 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

atomjani. Kicsit olvass utána a történelemnek. Azt kell megérteni, hogy ha összeomlás van az arannyal olyan jellegű érték van a kezedben ami igaz, hogy nem élelem meg fedél, de azon ritka értékek egyike amivel az előbbiek beszerezhetőek. Ez amióta az aranyat mint nemesfémet megtalálták, így működik. pedig volt pár összeomlás. legutóbb például a második világháború után amikor a szó szoros értelmében nem volt kaja, csak vidéken, de a városokban meg arany volt, a két dolog remek csereértékkel bírt. A lakatlan szigetes példa nem túl jó, mert a világ nem lakatlan sziget ahol nincs kivel és mire cserélni. A világban emberek laknak akiknek veszélyhelyzet esetén csereértékkel bíró tárgyaik vannak avagy nincsenek. Az arany csereértékkel bír és nyugodt lehetsz, hogy az ára ilyen esetekben nem lefelé, hanem az egekbe tendál. Talán nézd meg, hogy most amikor elindult a válság, például hová tolták be a befektetők a pénzüket. Olyan dolgokba amiről tudták, hogy amióta világ a világ csőd esetén is értékkel bírnak. Ilyen volt például az arany. pedig itt még gazdasági visszaesés volt, meg válság. A csőd de még inkább az összeomlás egy jóval magasabb szint. Ott már nem arról van szó, hogy nincs munkahely, meg csökkent a fizetés. Ott már arról szól a dolog, hogy nincsenek szolgáltatások, vagy egyáltalán semmiféle (fűtés, víz, villany, élelem, üzemanyag...stb) tehát maga a lét kerül veszélybe. Ilyenkor vagy van valami csereértékkel bíró tárgy, vagy marad az erőszak. Mi ilyet még nem éltünk meg ebben a generációban. Az argentinok például igen.
Régi 2011-12-20, 20:53   #28 (permalink)
Szenior tag

papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm smk! Igazad van . Jo ötletnek tartom kis tetelekben aranyat vasarolni (könnyebb csereügyletet vegrehajtani , mint egy aranyruddal), külföldi ingatlanokba befektetni (ha van eleg megtakaritasod) ,kissebb töket külföldi bankban elhelyezni (Svajc ill. Lichtenstein). Magyarorszagon a megtakaritasom elhelyezesere nem latok lehetöseget. En mar megtettem a lepeseket ( remelem jo iranyba ) ,igaz mar korabban . Evek ota külföldön elek a csaladommal
üdv: nagypapa
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-20, 21:06   #29 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
atomjani. Kicsit olvass utána a történelemnek. Azt kell megérteni, hogy ha összeomlás van az arannyal olyan jellegű érték van a kezedben ami igaz, hogy nem élelem meg fedél, de azon ritka értékek egyike amivel az előbbiek beszerezhetőek. Ez amióta az aranyat mint nemesfémet megtalálták, így működik. pedig volt pár összeomlás. legutóbb például a második világháború után amikor a szó szoros értelmében nem volt kaja, csak vidéken, de a városokban meg arany volt, a két dolog remek csereértékkel bírt. A lakatlan szigetes példa nem túl jó, mert a világ nem lakatlan sziget ahol nincs kivel és mire cserélni. A világban emberek laknak akiknek veszélyhelyzet esetén csereértékkel bíró tárgyaik vannak avagy nincsenek. Az arany csereértékkel bír és nyugodt lehetsz, hogy az ára ilyen esetekben nem lefelé, hanem az egekbe tendál. Talán nézd meg, hogy most amikor elindult a válság, például hová tolták be a befektetők a pénzüket. Olyan dolgokba amiről tudták, hogy amióta világ a világ csőd esetén is értékkel bírnak. Ilyen volt például az arany. pedig itt még gazdasági visszaesés volt, meg válság. A csőd de még inkább az összeomlás egy jóval magasabb szint. Ott már nem arról van szó, hogy nincs munkahely, meg csökkent a fizetés. Ott már arról szól a dolog, hogy nincsenek szolgáltatások, vagy egyáltalán semmiféle (fűtés, víz, villany, élelem, üzemanyag...stb) tehát maga a lét kerül veszélybe. Ilyenkor vagy van valami csereértékkel bíró tárgy, vagy marad az erőszak. Mi ilyet még nem éltünk meg ebben a generációban. Az argentinok például igen.
sidius, felhívnám a figyelmedet az általam (és még sokak által) nagyrabecsült Nyilasi Attila közelmúltbeli írására, különös tekintettel a kiemelt részre. De amúgy igazad van, ha már cserekereskedelemnél tartunk, szerintem is jól jöhet.

"Nos, itt tartunk most az utolsó fázisban, amikor a felhalmozódott, gigantikus hitelpiramist nem lehet valós pénzből tovább görgetni. Közeleg az ítélet napja, amikor az üres buborékokból építkező vélt gazdagság illúziója szétpukkad. Az emberek ugyanis abban az illúzióban vannak, hogy ezekről a virtuális számokról (a részvényárfolyamokról, ingatlanárakról, kötványárfolyamokról, bankbetétekről, jövő beli nyugdíjakról, az aranybefektetésekről, azaz ennek a sok sok a jelenben valós értékben nem is létező, csak fedezetlen pénzügyi ígérvények formájában megtestesülő virtuális értékekről) azt gondolják, hogy valós értékek, és valós értékek lesznek a jövőben is. De ez illúzió. Nincs meg a bankokban a bankbetétek teljes összege, mert elbukták a bankok felelőtlen hitelkihelyezéseken. Az 1-2% osztalékhozamot biztosító részvények negyedét sem érik valójában. A részvénytársaságok számviteli kimutatásai hazugságon alapulnak, a vállalati perspektívák mesekönyvek. A profitok jórésze csak papíron létezik, a veszteségeket pedig nem mutatják ki. A bankok esetében még törvényeket is módosítottak, hogy ne mutassák ki, ne vallják be az egyébként valóságban már elszenvedett veszteségeket. Az államkötvények felét nem fogják tudni kifizetni a csődbe jutó államok, miközben az államkötvényeket továbbra is a legbiztonságosabb befektetésként tartják számon névértéken a befektetők. Amerikában már kidurrant, de Európában és Ázsiában óriásira fújódtak az ingatlanluftballonok árai. A külföldön több millió forintnyi, Budipesten “csak” 4-500 ezer forintos négyzetméterenkénti lakásárak is csak elfogadott illúzó, amit valós értéknek vélnek. Az arany pedig semmit sem ér, mert semmire se jó. A nyugdíj csak egy ígérvény, ebdéjegyre valónál úgyse kap majd többet senki, mert az is csak egy demográfiai piramisjáték, amely a korfa alapján garantáltan összeomlik a jövőben. Ezek a befektetések és pénznek/vagyonnak gondolt, de valójában csak felfújt virtuális pénzügyi ígérvények a valóságban csak töredéküket érik (fogják érni a jövőben) annak, mint amit az emberek gondolnak róluk most virtuális árfolyamuk alapján. Ha pedig végső megoldásként a totális bankókpréses verzió felé tart a világ, akkor pedig valójában maga a pénz sem fog érni annyit, mint amit gondolnak most róla az emberek. A vélt valóság fele csak illúzió. A globális pénzügyi piramisjáték lassan a végéhez közeledik, mert a bedőlő óriási hitelek megmentésére nincs egy újabb, még nagyobb hal, aki még nagyobb hiteleket tudna felvenni, hogy továbbfújja a végül úgyis visszafizethetetlen hitelpiramist. Ebből a süllyedő mocsárból a csőd felé tartó államok most szánalmas végső szerencsétlenkedésükben Münchausen báró módjára próbálják magukat és egymást saját hajuknál fogva kihúzni. De ilyen csak a mesében létezik."
Régi 2011-12-21, 05:41   #30 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ritkaságából adódóan évezredek óta magas csereértékkel bíró tárgy, és ez így lesz akkor is, amikor már söpörni fogják a bankjegyeket az utcán.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-21, 05:47   #31 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Több államban alulról szerveződve közösségi pénzt vezettek be, melyet tulajdonképpen a közösség teremti meg, nincs infláció, nincs a hitelre kamat stb. Ez a megoldás még kimentheti az embereket a bajból. A cél a gazdasági élénkítés az országunkon belül. Szerintem érdemes megismerni, abból nem lehet baj. www.zoldpenz.com
Régi 2011-12-21, 06:10   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az arany ritka, de amikor neked élelemre van szükséged, mert éhezel és mindenki csak aranyat akar neked adni, akkor te éhen halsz. Például amennyire kevésbé érhető el az alapszükséglet, annyira hasznavehetetlen az arany. Az értéket nem mindig az határozza meg, amiből ritka van, ebből a szempontból a kaja is ide tartozhat egyszer. Hanem amire a legjobban szükség van, mert az mindent felülír. Oké, ilyen szélsőséges helyzet jó pár évig biztosan nem várható, Észak Kordában is a nagy éhezésben füvet is ettek a bogarakon kívül. Az viszont, hogy ami a múltban jól működött, az nem biztos hogy a jövőben is jól fog működni. Ahhoz hogy valami működjön, feltételekre, követelményekre van szükség. És ha ez nincs teljesülve megfelelő formában, akkor nem fog működni, vagy legalábbis nem mindenhol, nem mindenhogy, nem mindig és nem akármennyire. Nagyon jó példa erre az önszerveződő öko faluközösség, ahol mindenki megtermeli a falu lakosságának szükséges dolgokat, amiben kiveszi mindenki a munkát és nincs szükség pénzre. Bizonyos civilizációtól távol élő elmaradott népcsoportok is hasonlóan csinálják, nem ismerik a pénzt. Amikor már elég szar a gazdaság, akkor ezek a módszerek lesznek működőképesek és népszerűek. Mi sem veszünk mindent, mert van amit meg tudunk magunknak termelni és ezért kevesebb pénzre van szükségünk. A fizetőeszköz csak egy eszköz. Ha kevés van belőle vagy alig van értéke, akkor az igazi eszköz nem az arany lesz, hanem az emberi munka és az együttműködés. Ezek akkor is vannak, ha nincs pénz, arany stb.
Régi 2011-12-21, 07:02   #33 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

fxtom. Nyilasi véleménye is csak egy vélemény, mint az enyém. A különbség csak annyi, hogy amiről ő írt az még nem következett soha a világban, vagyis a véleménye ilyenformán mondjuk úgy nincs lepróbálva. Azonban én nem állíthatom, hogy nem lesz igaza, sőt igen nagy részével egyet is értek.
Az én véleményem egészen egyszerűen a történelmen alapul, és azon a tényen, hogy amiből véges mennyiség van annak az ára felszökik legyen az arany, élelem vagy bármi más. Amikor ezek az nevezzük őket értékeknek találkoznak egymással létre jön a cserekereskedelem, mert ugye a két vagy több találkozó tárgy értékkel bírt. Kérdeznék néhányat. Szerinted mi volt az oka annak, hogy annak idején először nemesfém pénzérméket vertek, majd pedig bár elhagyták a nemesfém pénzeket, de az országok a pénzüket aranyfedezettel tartották? Mit tud Svájc (svájci pénzrendszer) amikor 2000-ben feladták az aranyon alapuló pénzt, de az aranyat a mai napig megtartották és bár a pénz nincs aranyhoz kötve hivatalosan, de mégsem bocsájtana ki egyetlen frankkal sem többet mint a meglévő aranyuk? Miért van az, hogy az USA-ban Utah állam a válság hatására döntött az arany és ezüst pénzek hivatalos bevezetéséhez és ugyanezt fontolgatják Montanaban, Missouriban, Coloradóban, Idahóban és Indianában?
Visszatérve Nyilasi Attilára. Mint mondtam amit állít még nem lett lepróbálva, hiszen ilyen jellegű globális összefonódás a világon nem volt.
Volt azonban ehhez némileg hasonló összefonódás a Római Birodalom több száz éve alatt. A Római Birodalom természetesen aranypénzeket veretett amit nem csak a birodalom területén, hanem az addig ismert világban gyakorlatilag bárhol elfogadtak. Oké ezt mondhatjuk, hogy a rómaiak dominanciája miatt volt így, mondjuk a birodalmon kívül is. De miért volt az, hogy a birodalom területén élő "barbár" népek által készített arany pénzérmék vagy tárgyak ugyanolyan csereértékkel bírtak még a rómaiak szemében is, pedig azon nem volt rajta a felséges császár arcmása? Mert a gyakorlatban magasról tettek a császárra, a kulcs az arany volt. Nos amikor a római birodalom megbukott az akkoriban kb. olyasminek számított mint ha ma az Unió megbukik sőt megkockáztatom még annál is nagyobb. A maga korában! Gyakorlatilag az akkori világ szétesett, hatalmas káosz éhínség és erőszak pusztított, mindaddig amíg Létre nem jöttek az erős államok amelyek a saját területükön így vagy úgy stabilizálták a helyzetet. Ehhez több száz év kellett. Azonban a sötét időkben is az tudott érvényesülni akinek volt aranya. Nem nyomtatott dollárt, meg márkát senki, hanem igyekezett megszerezni az aranyat, mert tudta, hogy azzal megalapozhatja a hadseregét (bizony arannyal fizettek a katonáknak) földterületeket vehetett a különböző elöljáróktól és jobbággyá tette a rajta lévő népet. A nem ellenséges államokkal kereskedett arany alapon (például élelmiszert vásárolt), vagy pedig lerohanta az ellenségeseket az értékeikért, mint például föld, lelelem vagy éppen az arany.
Nem ragoznám, hanem a lényeg, hogy a történelemben az arany válságos időkben mindig kulcsszerephez jutott, aki nem hiszi járjon utána. Viszont az ellenkezője abszolút nem bizonyított még. Lehet, hogy bizonyított lesz, de ma még nem az!
Régi 2011-12-21, 07:22   #34 (permalink)
Szenior tag

ALTERMAN logója

ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.ALTERMAN elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Az arany kérdésében én annak idején johéhány kollégámmal karöltve elmentem NewYork egyik legismertebb ékszerészéhez,és megkértem meséljen nekem az aranyról,mert sokmindent hallottam.Vegyünk?Ne vegyünk?
Ha veszünk mennyiért vegyünk maximum?
Az ékszerész barátunk azt mondta:
"Ne mondjátok el senkinek amit most mondok nektek,de az aranyat egy ...... választja el az .....-tól kémiailag.Ma már adott a technologia,hogy ezt a kis különbséget eltüntessük,csak ennek komoly költsége van.Tehát az arany nem érhet ,ér többet mint ......dollár/uncia,ha a dollár értéke......a ....valutakoshor képest.
Amennyiben ennél mégis többet adna érte nektek valaki,akkor ti meg én gazdagabbak leszünk,aki megvette az meg bukni fog,és szegényebb lessz!"
Elnézést a kipontozásos részekért,tovább nem részletezném-az említett szakembernek tett igéretemnek megfelelően-de a lényeg kiolvasható.
Ettől függetlenül egyetértek lényegében mindenkivel,de a jövőt nem tudhatjuk,azt el ne felejtsük!
Régi 2011-12-21, 08:10   #35 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az arany ritka, de amikor neked élelemre van szükséged, mert éhezel és mindenki csak aranyat akar neked adni, akkor te éhen halsz. Például amennyire kevésbé érhető el az alapszükséglet, annyira hasznavehetetlen az arany. Az értéket nem mindig az határozza meg, amiből ritka van, ebből a szempontból a kaja is ide tartozhat egyszer. Hanem amire a legjobban szükség van, mert az mindent felülír. Oké, ilyen szélsőséges helyzet jó pár évig biztosan nem várható, Észak Kordában is a nagy éhezésben füvet is ettek a bogarakon kívül. Az viszont, hogy ami a múltban jól működött, az nem biztos hogy a jövőben is jól fog működni. Ahhoz hogy valami működjön, feltételekre, követelményekre van szükség. És ha ez nincs teljesülve megfelelő formában, akkor nem fog működni, vagy legalábbis nem mindenhol, nem mindenhogy, nem mindig és nem akármennyire. Nagyon jó példa erre az önszerveződő öko faluközösség, ahol mindenki megtermeli a falu lakosságának szükséges dolgokat, amiben kiveszi mindenki a munkát és nincs szükség pénzre. Bizonyos civilizációtól távol élő elmaradott népcsoportok is hasonlóan csinálják, nem ismerik a pénzt. Amikor már elég szar a gazdaság, akkor ezek a módszerek lesznek működőképesek és népszerűek. Mi sem veszünk mindent, mert van amit meg tudunk magunknak termelni és ezért kevesebb pénzre van szükségünk. A fizetőeszköz csak egy eszköz. Ha kevés van belőle vagy alig van értéke, akkor az igazi eszköz nem az arany lesz, hanem az emberi munka és az együttműködés. Ezek akkor is vannak, ha nincs pénz, arany stb.
Látom még mindig elbeszélünk egymás mellett! Mégis miért adna mindenki aranyat ha éhezel? A kulcs nem az aranyon van hanem a csereértéken és az számít megfelelő csereértékű terméknek amiből kevés vagy legalábbis véges mennyiség. Az most mindegy, hogy ez élelmiszer, egy meleg medvebunda télen vagy arany. A lényeg, hogy csereértékkel bírjon a másik fél felé. ne ha ezt tisztáztuk akkor légyszíves nézz utána, hogy milyen válságidőszak volt amikor a véges termékek mint például az arany is nem bírtak csereértékkel (amióta felfedezték, tehát nem az ősemberre gondolok). Ha utána nézel látni fogod, hogy ilyen időszak nem volt és nem is lesz amíg ember van a földön.
Az emberi munka meg együttműködés szép dolog, de hidd el ,hogy hosszútávon ezek kis közösségekben talán, de nagy társadalmakban nem valósulnak meg. Ezen még társadalom nem alapult. Tudod miért? Mert az emberben kódolva van a több birtoklása és a hatalomvágy! Ezért hülyeség az ősközösség elmélete és ezért volt halva született ötlet a kommunizmus. Ezek csak papíron működnek, de a valóság teljesen más. Kivétel nélkül mindig jön valaki (vagy valakik) akik többet akarnak és lehet, hogy elbuknak a nép ellenállásán, de csak akkor ha rosszul csinálják. ha rájönnek a hogyanra akkor valamilyen módon (uralkodóként, szellemi vezetőként, politikai elitként, földesúrként) uralkodni is fognak az embertársaikon. Először csak irányító lesz, mert valakinek irányítania kell egy társadalomban, utána meg bizonyos helyzetekben vezető lesz, majd rájön, hogy befolyással van az emberekre. Végül ő lesz a főnők valamilyen formában. Ha felesége lesz meg gyerekei akkor meg már dinasztia lesz.
Észak-Koreában más miatt esztek füvet aminek ilyen értelemben nincs köze a témához szerintem. De lám-lám ott is egy közösséggel próbálkoztak aztán mi lett belőle. Mert mint mondtam az ember más mozgatórugóra jár.
Régi 2011-12-21, 08:25   #36 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Igen, az arany gyártása a technológia fejlődésével megvalósítható és egyre olcsóbb lesz. Ennyit erről.
Az arany felhalmozódása meg különösen káros a gazdaság számára, ha csak áll és nincs a gazdasági vérkeringésben. Én például ezért szeretem a közösségi pénzt, mert annyit teremt a közösség magának, amennyit szükséges és a negatív kamat miatt nem tud a pénz felhalmozódni olyan szintre.
Egyébként ma már nem fizetünk aranypénzzel. Szóval akkor ez sem vált be, ha nem tudott fennmaradni. Az aránytartalékkal való pénzfedezet sem rossz dolog, de nem ér semmit, ha a kibocsátott pénz nem fejleszti a gazdaságot elég hatékonyan. Biztos vannak Svájcban is milliárdosok és az ő pénzeik nem feltétlenül dolgozik valami jól. Például csokigyártó cégbe van fektetve a pénze és nem technológiai fejlesztésbe, ami révén egyre jobb mezőgazdasági eszközöket lehetne gyártani a termelés hatékonyságának növelése érdekében. Na ilyenbe jó fektetni például.
Régen a mezőgazdasági termelés olyan nagy volt, hogy a katonákat is simán ellátta élelemmel, csak aranypénzt kapott, hogy ezt beválthassa később is. Ez csak technikai kérdés volt. Ma a mezőgazdaság igaz, hogy fejlettebb lett, mégse jellemző az, mint régen, hogy mindenki termesztett otthon zöldséget, gyümölcsöt, nevelt fel állatot és vágott le. Jó, akkor is voltak más jellegű termelések és szolgáltatások. Viszont azóta megfordult az egész. Sokkal több más jellegű termelés és szolgáltatás van, mint mezőgazdasági termelés. Legalábbis itthon biztosan, külföldön is sok helyen így lehet.
Én úgy látom, hogy komoly gazdasági problémák vannak és ezt sem pénzzel, sem arannyal nem lehet megoldani. Csakis úgy, hogy jó dolgokba fektetjük a pénzt, ami ezeket a problémákat képes megoldani. Így a fizetőeszköz valóban hasznos lesz.
Régi 2011-12-21, 09:01   #37 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az uralkodási és birtoklási vágy valóban megvan az emberekben. Az a helyzet, hogy az embereket lehet jó irányba is vezetni és nem is feltétlenül felülről kell szabályozni ezeket.
Az embereknek van igényük és ha kellő mértékben hozzájárul a közösséghez munkában, akkor ez az igény teljesülhet. A hatalom is csak annak kezébe összpontosulhat addig, amíg elég hatékonyan végzi a munkáját. Talán mondhatjuk azt is, hogy bizonyos keretekkel ő irányít és élvezi a hatalmat úgy, hogy ez mindenki számára jó legyen. És ez megoldható.
Mi emberek nagyon jól ismerjük az emberi viselkedéseket és ezt miért ne lehetne felhasználni arra, hogy minél több ember élete jobb legyen?
A megvalósítás alulról szerveződve érhető el leginkább és valóban nem azonnal. Ha jól csináljuk, akkor ez egyre jobban fog alakulni.
Minden problémára lehet megoldást találni, még a negatív következmény is enyhíthető vagy visszafordíthatn pozitív állapotba, ha valami esemény ezt kiváltotta.
Ami biztos, hogy a befektetők szemléletén is kéne változtatni és olyanba fektetni a pénzt, ami a gazdaságra is jó hatással van. Ugyanis olyan színvonalat képes emelni, hogy azt a befektető is megérzi akár évekkel később is. Az én meglátásom az, hogy sokan csak a saját érdeküket tartják szem előtt és nem látják azt, hogy mások segítése is a saját érdekükért van, hiszen a pozitív eredmények pozitív hatást generál és ezt ő is megérzi. És a népszerűségről nem is beszélve. És ha egyszer a befektető bajba kerül, akkor rajta is segítenek, mert az emberek nem felejtik el, hogy mennyit segített nekik és hálából segítenek. Persze nem mindenkire igaz ez így, hiszen nem mindenki jutott el a megfelelő tudatossági szintre, ami ebben a világban nem is csoda. Mégis nagyon sokminden belátható és gondolkozhatunk ésszerűen. Ha elég türelmesek vagyunk, ezt a felismerést sok ember számára elérhetővé tudjuk tenni és egyszer elég nyitottá válhatnak ezek.
Régi 2011-12-21, 09:05   #38 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

@atomjani:
Te most arról elmélkedsz, hogy ha te vezető lennél, akkor mit csinálnál, hogy jobb legyen a világ, vagy arról, hogy a saját helyzetedben mit tehetsz saját jobb boldogulásodért?

Nem vagyok a témában szakértő, de szerintem soha nem volt olyan nagy, és hatékony (globálisan) a mezőgazdasági termelés, mint az utóbbi évtizedekben.
évszázadokkal ezelőtt a lakosság jelentős része egész életében a mezőgazdaságban dolgozott egész életében, hogy megtermelje a szükséges élelmiszereket, és egyéb dolgokat, ma meg már jóval nagyobb népesség eltartását megoldja igen kevés ember.
Régi 2011-12-21, 09:21   #39 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

A jelenlegi rendszerben nincs ösztönző rendszer arra, hogy olyan tagok alakuljanak ki a közösségben, akik a közösség érdekeit a saját érdekei elé helyezik. (Ők hátrányban vannak azokkal szemben akik a saját érdekeiket helyezik előtérbe, így lassan kikopnak)

Nincs olyan ösztönző tényező, ami biztosítaná, hogy azok vezessék a közösséget, akik közösség érdekeit a saját érdekei elő helyezik.

A fentiek miatt ha fel is borítod a rendszert, és új alulról szerveződő akármit találsz ki helyette, akkor is az lesz a vége, hogy kiemelkedik egy vezető réteg, aki a saját érdekeit fogja előtérbe helyezni.
Régi 2011-12-21, 09:33   #40 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A jelenlegi rendszerben nincs ösztönző rendszer arra, hogy olyan tagok alakuljanak ki a közösségben, akik a közösség érdekeit a saját érdekei elé helyezik. (Ők hátrányban vannak azokkal szemben akik a saját érdekeiket helyezik előtérbe, így lassan kikopnak)

Nincs olyan ösztönző tényező, ami biztosítaná, hogy azok vezessék a közösséget, akik közösség érdekeit a saját érdekei elő helyezik.

A fentiek miatt ha fel is borítod a rendszert, és új alulról szerveződő akármit találsz ki helyette, akkor is az lesz a vége, hogy kiemelkedik egy vezető réteg, aki a saját érdekeit fogja előtérbe helyezni.
Sajnos egyetértek!
Volt szerencsém találkozni sok olyan emberrel, akiknek a helyzete egyik pillanatról a másikra megváltozott pozitív irányba. Ilyenkor az ember is megváltozott - negatív irányba.

Egyetlenegy esély lenne: ha olyan vezető kerülne a csoport élére, akinek eddig is "korlátlan" (=elkölthetetlen mennyiségű) vagyona volt amivel hatalmat is tudhatott szerezni, ha akart. Az ilyen embernek más típusú motivációi vannak, nem akar felülkerekedni mások szabadságán és vagyonán, mert ettől ő nem jut jelentősen előrébb.
Régi 2011-12-21, 09:36   #41 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Az uralkodási és birtoklási vágy valóban megvan az emberekben. Az a helyzet, hogy az embereket lehet jó irányba is vezetni és nem is feltétlenül felülről kell szabályozni ezeket.
Az embereknek van igényük és ha kellő mértékben hozzájárul a közösséghez munkában, akkor ez az igény teljesülhet. A hatalom is csak annak kezébe összpontosulhat addig, amíg elég hatékonyan végzi a munkáját. Talán mondhatjuk azt is, hogy bizonyos keretekkel ő irányít és élvezi a hatalmat úgy, hogy ez mindenki számára jó legyen. És ez megoldható.
Mi emberek nagyon jól ismerjük az emberi viselkedéseket és ezt miért ne lehetne felhasználni arra, hogy minél több ember élete jobb legyen?
A megvalósítás alulról szerveződve érhető el leginkább és valóban nem azonnal. Ha jól csináljuk, akkor ez egyre jobban fog alakulni.
Minden problémára lehet megoldást találni, még a negatív következmény is enyhíthető vagy visszafordíthatn pozitív állapotba, ha valami esemény ezt kiváltotta.
Ami biztos, hogy a befektetők szemléletén is kéne változtatni és olyanba fektetni a pénzt, ami a gazdaságra is jó hatással van. Ugyanis olyan színvonalat képes emelni, hogy azt a befektető is megérzi akár évekkel később is. Az én meglátásom az, hogy sokan csak a saját érdeküket tartják szem előtt és nem látják azt, hogy mások segítése is a saját érdekükért van, hiszen a pozitív eredmények pozitív hatást generál és ezt ő is megérzi. És a népszerűségről nem is beszélve. És ha egyszer a befektető bajba kerül, akkor rajta is segítenek, mert az emberek nem felejtik el, hogy mennyit segített nekik és hálából segítenek. Persze nem mindenkire igaz ez így, hiszen nem mindenki jutott el a megfelelő tudatossági szintre, ami ebben a világban nem is csoda. Mégis nagyon sokminden belátható és gondolkozhatunk ésszerűen. Ha elég türelmesek vagyunk, ezt a felismerést sok ember számára elérhetővé tudjuk tenni és egyszer elég nyitottá válhatnak ezek.

Rendben! Tudnál az első bekezdésedben leírtakra olyan példát mondani az ember sok ezer éves történelméből, ami fennmaradt és ma is működik? Ha nem akkor miért nem? Annyit mondhatok, hogy az én véleményem szerint (csak az én véleményem!) amit írsz az tényleg szép és jó lenne de hidd el utópia! Megpróbálták már, de egy idő után az ilyen közösségek vagy nem működnek tovább, vagy ha működnének akkor egy másik nem ilyen elven működő közösség eltiporja őket. Miért? Azért amit mondtam. Mert az ember nem így van beállítva. Megváltoztatni persze megtudja magát az egyes ember ha nagyon nagyon akarja, de a többség, hangsúlyozottan a többség nem ilyen, hanem neki több kell.
Például a kommunizmus is szépen hangzik leírva egy könyvben:

"A termelési eszközök, tehát az emberiség létfeltételeinek köztulajdonba vételével a kommunizmusban megszűnik a tőkének a munka feletti uralma, a kapitalista munkamegosztás, eltűnik a bérmunka, vagyis az emberi alkotó tevékenységre külső kényszerként ható minden tényező. A munka felszabadításával a kommunizmus hívei szerint nem csökken, sőt, minőségben és mennyiségben is olyan mértékben növekszik a társadalom gazdasági produktivitása, hogy lehetővé válik a szükségletek teljes kielégítése."

Vagyis íme a totálisan leegyszerűsített, minden igényt kielégítő(??), egyenlőségen alapuló, munkaalapú társadalmi modell. Minden benne van ami az igazságos társadalomhoz kell. Már csak fel kell építeni, mert kitalálva már kivan. Ennek megfelelően megpróbálták ezt megvalósítani Oroszországban egy olyan államban ahol ennek a megvalósítására minden adott. nyersanyag, emberanyag, termőföld, erdő....stb. De ahhoz képest, hogy alapjában véve minden adott volt, nem sikerült mert mindig voltak olyanok akik többet akartak. Akik hatalmat akartak. Átvették az irányítást és lerombolták az eszmét. Eszmét ami utópia volt mert nem számolt az ember egyik legősibb ösztönével a birtoklási és hatalmi vággyal. Ezek minden emberben megvannak. van aki leküzdi magában de a többség nem. Mindenki a maga szintjén megvalósítja ezt a vágyat csak van aki egy egész nemzettel, van aki egy közösséggel, van aki a családjával van aki meg a kutyájával.

No ez itt a probléma.
Régi 2011-12-21, 09:46   #42 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Talán hatékony volt a termelés. Miután emelkedik a benzin és különböző költségek, sora mennek tönkre a különböző mezőgazdasági termeléssel foglalkozó cégek. Itthon ez nagyon jól érezhető. Nekünk régen megérte disznót felnevelni, amíg az EU nem gondoskodott arról, hogy olyan mértékben visszaszorítsa az állattenyésztést és a mezőgazdaságot, hogy minden drágább lett. Még a külföldről behozott drága vacak élelmiszereknél is drágább lett itt sokminden.
Szerintem nagy hiba volt az EU-hoz csatlakozni, többet vesztettünk vele.
Nem vezetőként mondtam az előző gondolatokat, ez az alulról szerveződő folyamat már rég elindult és ez sok emberben felmerült igényként. Ezek az emberek összejöttek és együttműködve alakítják a gazdaságot, mert együtt erősebbek.
Régi 2011-12-21, 09:47   #43 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ez így van. Vegyük például a kereszténységet az alapjainál. Nem akarok keresztény fórumot de a példa jó. A keresztény alapok jók. Jézus egyetlen törvényben egyesítette mindazt amin a zsidók évezredeken át rágódtak aztán betartani nem tudták. Jézus azt mondta, hogy gyerekek nem kell bonyolítani. Itt van ez a "szeretet törvénye". Ezt kell alkalmazni, mert mindennek az alapja a szeretet. Ez logikus is, hiszen semmi rosszat nem cselekszek a másikkal, a környezetemmel, a földel az állataimmal, mert szeretem őket. Akit szeretek azt nem bántom. Aztán elindult a kereszténység világhódító útjára. Haladt a megadott irányba mindaddig amíg valakik rá nem jöttek, hogy ebből hatalmat sőt óriási hatalmat lehet kovácsolni. Olyan hatalmat amivel népek országok sőt a Föld sorsát befolyásolni lehet. Megtették? Naná! Miért? Mert ilyen az ember. Mivé lett a kereszténység mint egyházforma (tehát itt nem a keresztény emberek lelkébe akarok belegázolni, mert nyilván vannak akik most is igyekeznek Jézus szavai szerint élni)? Ugye nem tekintjük keresztényi cselekedeteknek az inkvizíciót, a keresztes háborúkat, azt, hogy a világháborúban megáldották a papok a fegyvereket amivel utána kioltották a felekezetbeli életét?
Pedig az is milyen szépen indult!
Régi 2011-12-21, 09:51   #44 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem nagy hiba volt az EU-hoz csatlakozni, többet vesztettünk vele.
Na látod ebben egyetértünk!
De kit érdekelt ez a kis hiba, mikor a cél egy gazdasági és társadalmi annexió (még ha nem is a szó teljes értelmében) lepapírozása volt. Így kell piacot és olcsó munkaerőt szerezni háború nélkül az erősebb államoknak. Az erősek létrehozzák a közösséget a gyengék meg csatlakoznak valamihez. Mekkora nagy a különbség a létrehozás és a csatlakozás között!
Régi 2011-12-21, 10:15   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Van egy egyetemes törvény, mi szerint nem tud az fennmaradni, ami nem szolgálja kelő mértékben az emberek életét. Nézd meg a kereszténységet, hogy hova jutott, miközben mennyi hívője volt régen. Most hiába akarja a kormány is erősíteni a kereszténységet, az emberek már nem hülyék. Hány embert ismersz, aki gyakorolja ezt a vallást? És hányat, amelyik nem? Talán az utóbbiból van több és nem véletlenül.
Itt van az Orbán kormány. Hányan bíztak benne és milyen jól esik a népszerűségük annak ellenére, hogy próbálják jó színben feltüntetni. És mennyien felismerik a manipulációkat és nem félnek ezt nyilvánosságra hozni.
A vezetőnek egy dolga van, hogy egy közösséget irányítson úgy, hogy az emberek élete minél jobb legyen. Nem neki kell mindent csinálni, a feladatokat lehet delegálni azokra, akik ezt a leghatékonyabban meg tudják csinálni. A vezetők nem feltétlenül a profi kommunikációval kerülnek ki, az eredmények is számítanak. Ha nincsen, akkor is csak egy rövid időt kap rá. Az eredményre hivatkozni sem lehet örökké, mert a nép türelmetlen és újabb eredményeket akar, amit máshogy is elérheti a türelem lejárta után.
Egy vezető felelősséget is vállal, akár beismeri, akár nem. Ha nem hoz megfelelő eredményeket, akkor a jó kommunikációjával együtt megy a kukába és keres a közösség jobb embert. Nehogy azt higyjük már, hogy egy közösség mindent elhisz és örökké fog várni. Ma már eredményeket várunk és nem is akármilyet. Majd nézzétek meg hogy miképpen alakul majd a pártok szavazata a következő választáskor és hogy melyik milyen eredményeket ért el. A polgármesterek esetén is így van, pedig az egy faluközösség vezetője kell hogy legyen.
Rövid távon működhetnek rosszul a dolgok és becsaphatják az embereket. Hosszútávon viszont az eredmények fogják igazolni azt, hogy mi az, amiben bízhatunk. Ezt senki nem tudja megmagyarázni, az emberek is egyre tudatosabbak lesznek. Kivéve aki nem, akik viszont nem lesznek mindig többségben.
Régi 2011-12-21, 10:19   #46 (permalink)
Szenior tag

sidius logója

Alapbeállítás

atomjani! Én készséggel elhiszem amit mondasz, sőt meggyőzhető is vagyok. Csak arra kérlek amit az előbb is írtam. Írj olyan példát az ember sok ezer éves történelméből, ami fennmaradt és ma is működik, a te általad leírtak alapján.
Régi 2011-12-21, 10:42   #47 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Talán hatékony volt a termelés. Miután emelkedik a benzin és különböző költségek, sora mennek tönkre a különböző mezőgazdasági termeléssel foglalkozó cégek. Itthon ez nagyon jól érezhető. ...
A jelenlegi bőségnek az egyik fő oka az olcsó energia. Ha az energia ára emelkedni fog, akkor ismét a munka-intenzívebb módszerek felé fog fordulni a mezőgazdaság (ismét megéri majd otthon disznót tartani). Ez bizonyos szempontokból nálunk társadalmilag előnyös dolgokat is hozhat (felszívja a képzetlen munkanélkülieket a mezőgazdaság), de összességében nem fogunk örülni neki (jelentős életszínvonal csökkenés), szegényebb országokban akár tömeges éhenhalás, esetleg háborúk.

Az eredeti témához visszatérve termőföld befektetésről:
Magyországon jelentős áremelkedésre lehet számítani a következők miatt:
-Jelenleg a termőföld viszonylag olcsó. Ennek egyik fő oka, hogy mesterségesen tönkrevágták a mezőgazdaságot, hogy olcsón fel lehessen vásárolin a földeket.
- Amikor majd engedélyezik a külföldi befektetőknek a magyar termőföld vásárlást, akkor kiegyenlítődnek az árak a hazai és külföldi termőföldek között.
- Energia ár növekedés, éghajlat változás, vagy egyéb okok miatt csökkenhet a mezőgazdaság termelékenysége a világban, ez a termőföld érték növekedését vonhatja maga után.

Persze részvényvásárláshoz, bankbetéthez, vagy arany vásárláshoz képest a termőföld vásárlás igen sok macerával jár...

Egyébként Magyarországon a mezőgazdaság nem a benzin ár emelkedés miatt ment tönkre. Ha megnézed a nyugat-európai országokban nem ment tönkre a mezőgazdaság, pedig ott sem alacsonyabbak a benzin árak, a munka költségek pedig még nagyobbak is. A mezőgazdaság itt szándékosan lett tönkretéve: EU csatlakozáskor a piacainkat teljesen megnyitottuk EU felé. A régi tagországokban a mg. termelők jelentős támogatásokat kaptak EUtól, míg magyarországi termelők nem. Alternatív szétverési technika a környékünkről pl: Zalabaromfi jól működő de tőkehiányos cég volt. CIB bank összebalhézott a tulajdonossal, és beszüntette a működési hitel folyósítását. Ezzel pár hét alatt megfojtotta a céget.

Összességében úgy gondolom, hogy a mezőgazdaság leépítése szándékos volt, hogy olcsón felvárásolhassák a termőföldeket. A Magyarországi mezőgazdaság ismét be fog indulni, ha a vezetők úgy döntenek, csak addigra már nem magyar tulajdonban lesznek a földek sem.

Ha lenne időm foglalkozni vele, akkor a családi vagyon egy részét én ezért termőföldbe fektetném.
Régi 2011-12-21, 11:04   #48 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Alapbeállítás

Idézet:
Egy vezető felelősséget is vállal, akár beismeri, akár nem. Ha nem hoz megfelelő eredményeket, akkor a jó kommunikációjával együtt megy a kukába és keres a közösség jobb embert. Nehogy azt higyjük már, hogy egy közösség mindent elhisz és örökké fog várni. Ma már eredményeket várunk és nem is akármilyet. Majd nézzétek meg hogy miképpen alakul majd a pártok szavazata a következő választáskor és hogy melyik milyen eredményeket ért el. A polgármesterek esetén is így van, pedig az egy faluközösség vezetője kell hogy legyen.
Rövid távon működhetnek rosszul a dolgok és becsaphatják az embereket. Hosszútávon viszont az eredmények fogják igazolni azt, hogy mi az, amiben bízhatunk. Ezt senki nem tudja megmagyarázni, az emberek is egyre tudatosabbak lesznek. Kivéve aki nem, akik viszont nem lesznek mindig többségben.
Ez jó lenne, ha így lenne, de nem így van. A nép általában ostoba, nem emlékezik, és nem gondolkodik. Demokráciában az lesz a vezető, akit az ostoba nép megválaszt. Az ostoba népet igen kifinomult módszerekkel lehet irányítani, a vezetők elérhetik, hogy a nép akaratát a saját akaratuk irányába tereljék (média). A vezetők könnyen elérhetik, hogy a nép ostoba maradjon (oktatás). A vezetők megoldhatják, hogy a nép ostoba része szaporodjon (cigánytenyésztés).
A vezető réteg hatalma ezzel a módszerrel sokkal jobban bebetonozható, mint bármelyik diktatúra esetén, mert a népnek eszébe sem jut lázadni ellene. ÉS EZ JÓ IS ÍGY, mert ha jól csinálják akkor ez a módszer sokkal nagyobb stabilitást ad, mint a hagyományos diktatúrák (kevesebb háború, éhezés, stb). Csak épp a mi vezetőink hülyék voltak, és rövidtávra optimalizáltak. Túl gyorsan fosztottak ki mindent, talán mert nem érezték biztosnak a hatalmukat, vagy csak mert hülyék voltak.
Ha ki tudsz találni ennél jobb, működőképes társadalmi rendszert, akkor ne kímélj bennünket!
Régi 2011-12-21, 11:48   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

smk. Van rá megoldás. Megveszed a termőföldet és valakinek megengeded, hogy használja addig, amíg magasabb áron el nem adod. Akár segíthetek is ebben. Épp most is keres egy alapítvány termőföldeket, hogy tudjon embereknek munkát adni, hogy legalább kaját termeljenek maguknak, akiknek nincsen munkájuk. Ha csak azzal van a gond, hogy nincs aki művelje, akkor segíthetek rá embert keresni. Közben a termőföld értéke is nő, ahogy az várható.
Igen, a nép egyszerre hülye és okos. A válságban nehéz a manipuláció, ilyenkor van a legtöbb lehetőség a manipulációk lerombolására. Egy pozitív példa, hogy idén már kevesebb hitelt vesznek fel vásárlási célból, inkább készpénzzel fizetnek. Addig kell változásra serkenteni az embereket, amíg nem felejtenek. Utána már nehezebb lesz, főleg az egy probléma már nem aktuális, ami érintette őket. Én például már régóta gondolkozok azon, hogy lehetne a manipulációt letörni és pozitív irányba sarkalni az embereket és ennek a kérdésnek megválaszolása és ennek megvalósítása már Nobel díjat érdemelne. Tökéletesen értelek benneteket, semmi sem olyan egyszerű és ezt nagyon jól látjátok. Legalább van kihívás benne. Ezt pedig valamennyien nagyon jól szeretjük.
Régi 2011-12-21, 12:55   #50 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Alapbeállítás

Az Ózon Networkön pár hete volt egy műsor, amely a föld időjárásváltozásával foglalkozott 2100-ig. Japán tudósok használnak egy nagy teljesitményű számitógépet, amellyel modellezni tudják az időjárás változását. Ezek szerint 2100-ra kiszárad az amazonas medence, és Európa elsivatagosodik. Ez utóbbi alighanem minket is érinteni fog. Engem ugyan már nem, de a mostani gyerekeket igen. A tudósitás szerint, eddig minden bejött nekik, amit lemodelleztek. Na akkor gondolkodjunk.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
külföldi befektetés, Orbán-kormány, pénz kimentése

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 10:25 , a GMT +1 időzóna szerint.