Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-17, 12:12   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
uinvesthungary a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Uinvest

Ha valaki komolyan szeretne befektetni, és elkerülni a Quantum XXL féle szélhámos történeteket, akkor ezt érdemes lehet elolvasnia:
http://uinvest.blog.hu
uinvesthungary nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-17, 20:59   #2 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
preapo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Leellenőrizted a szereplő cégeket ? Vagy csak azért mondod, mert Neked is ezt monták ?
preapo nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-04-22, 18:53   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Azért mondom, mert évek óta pontosan fizetnek minden hónapban és emellett le is ellenőrizhetőek. Aki veszi a fáradságot, utána tud nézni rendesen. (pl: http://uinvest.blog.hu)
Régi 2012-05-03, 10:52   #4 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Az én konzervatív gondolkodásom felvet néhány aggályt, amit örülnék, ha tényekkel, számadatokkal megcáfolnál:

- 2007.09 óta válság van, ami nem kerülte el Ukrajnát sem.
- recesszióban nem igazán termelnek ki a cégek havi 16%-ot, ez max. éves szinten sikerül normál körülmények között is.
- ha mégis lenne olyan iparág, ahol ez teljesül, arra régen rárepültek volna a nagy befektetők, hedge fundok...
- de nem is érné meg a jól működő cégeknek így befektetőket toborozni, pénzt szerezni, hiszen kifizetődőbb lenne évi néhány százalékos hitelt felvenni, vagy pályázatokban gondolkodni.
- ráadásul az érintett cégek részvénytársasági formája bizonytalan, adatai ellenőrizhetetlenek, számvitelileg elemezhetetlenek.
ellenben
- USA néhány államában bárki tud offshore céget csinálni,
- könnyű mlm struktúrában sok naív és kapzsi kisbefektetőt megszólítani,
- klasszikus piramisjáték trükk az, hogy az új belépők pénzéből fizetnek a régebbi hálózatépítőknek.

S akinek ez nem elég, gondolkodjon el az alábbi cikken:
http://www.money-monitor.com/article...e-uinvestcomua
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-05-03, 11:46   #5 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Hírnév szint: 7
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ukrán cég?!?! Ember, messziről elkerülni!
Nincsenek csodák.

A krízisben Ukrajna még jobban letérdelt mint a többi ország. 2008-2009-ben szerintem csak a csoda mentette meg az országot a csődtől.
A politika napi szinten beleszól a gazdaságba.
Az elmúlt években egy harmadik országból kereskedtünk Ukrajnával (is). Az ukrán partnerek maguk mondták, hogy a velünk kötött üzlet a csődtől menthetné meg őket, mégsem mernek belevágni. Mert olyan állapotok vannak az országban, hogy pl. mindegy, hogy milyenek az adó jogszabályok, lehet, hogy évközben kimennek hozzád az ottani adóhatóság emberei, és közlik, hogy a jövő évben fizetendő adódat ennyire és ennyire becsülik a forgalmad kapcsán. És hogy azt a jövő héten egy összegben tessék utalni.
És ha nem teszed meg - mondták - akkor neked befellegzett. Mert ez azzal egyenértékű, hogy szembeszálltál az állammal, és nem akarsz segíteni. Így viszont nem tudunk előre tervezni mondták. (Természetesen ez nagyobb cégekre igaz, nem bt-kre, meg egyéni vállalkozókra.)

Ez kb. ugyanaz a kategória, mintha Mátészalkán a "kiccsalád" kitalálná az évszázad befektetését, és egy-két kétes blogra építve elkezdené bevonzani a pénzre éhes "befektetőket".
Csak azt tudom mondani, hogy aki ebbe pénzt feccöl, az meg is érdemli.

Természetesen mindenki tudja, hogy ahol a legnagyobb a szükség, ott vágynak a leginkább az emberek a könnyű pénzszerzésre, és ideig óráig be is lehet őket etetni. Így pont a legszegényebbek válnak mohóságuk áldozatává. Ami után a helyzetük még rosszabb lesz.

Kedves Uinvest-es kollega, ha már reklámozod, és ennyire hiszel ebben a cégben, vállald fel bátran magad.
Írjál ki nevet és telefonszámot, e-mail és posta címet, mutasd meg, hogy bátran adod az adataidat is az általad reklámoztt céghez, hiszen senkit nem akartok becsapni.
Ilyen egyszerű ez.
Régi 2012-05-06, 10:49   #6 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Sziasztok!

A linkelt írásra a válasz is megjelent, és maga az idézett blogger is kommentálta, talán érdekes lehet:
http://www.money-monitor.com/article...business-model

Egyébként nekem eltartott egy ideig, mire elfogadtam, hogy egy cégnek nem kell havi 15% feletti profitot termelnie, hogy pl. egy 20%-os eladott részesedésre vetítve tudjon ekkora hozamot fizetni. (Ekkor ugye a fennmaradó 80%-os cégrészre jutó profit egy része is felhasználható a finanszírozási költségekre egy átmeneti időre, mert itt 2-3 éves finanszírozási időszakokról van szó.)

A véleményemet ebben a postban leírtam, ezt nyíltan vállalom:
http://uinvest.blog.hu/2012/04/25/a_...azata_velemeny

Egyébként évek óta fizetik ezeket a hozamokat, csak olvassátok el a fenti bejegyzésben a kínos eseteket, amikor saját zsebből kellett fizetniük. Egy classic pilótajáték már rég bedőlt volna.
Régi 2013-06-12, 10:40   #7 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
Hírnév szint: 5
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Én is most már közel 3 éve figyelem az Uinvest-et. Nem vagyok befekető, de nézegetm őket, hol tartanak.
Rengeteg dolog történt ez idő alatt, amelyek mind egy felfelé ívelő fejlődés részei, tehát képtelenség lenne mindent leírni. (Akit érdekel úgyis utána tud olvasni.)

Nos, kérdésem az lenne, ha már van itt ilyen topik, hogy továbbra is kinek mi a véleménye? Én bevallom, rettenetesen szkeptikus vagyok általában is, velük szemben is, és továbbra sem fektetek be semennyit, de az tény, hogy eddig aggodalomra semmi okot nem adtak, éppen ellenkezőleg.

Lényeg: várom a véleményeket, de csak olyanokét, akik veszik a fáradtságot arra is, hogy tényleg megismerjék ezt a céget, és nem csak csípőből piramisoznak. (Lehet, hogy piramis, -csak ezt konkrét tényekre alapozottan írjátok le, ne csak általánosságokban, meg ne csak gyanúra alpozva!)
moncsicsi78 elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-03, 20:41   #8 (permalink)
Szenior tag

moneymentor logója

Összes hozzászólás: 1.281
moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.moneymentor elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Eszembe jutott, megkérdezem, tud-e valaki valamit erről a cégről?

Ukrajna háborús helyzetben. A magyar blog mintha megszünt volna.

Vannak-e károsultak?
moneymentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-04, 07:00   #9 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 814
moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.moncsicsi78 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eszembe jutott, megkérdezem, tud-e valaki valamit erről a cégről?

Ukrajna háborús helyzetben. A magyar blog mintha megszünt volna.

Vannak-e károsultak?
Megvannak, új arculat, új profil, de a lényeg változatlan.
A liberty reserve bedőlése óta sokat küszködtek, sok gond volt a kifizetésekkel, de a cég megy, úgy tesznek, mintha minden oké lenne...
Ahogy olvastam, szerintem gyakorlatilag a mai napig nem lehet hozzájutni a befektetésekhez.
moncsicsi78 elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 20:18 , a GMT +1 időzóna szerint.