Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Befektetés egyéb formái > További befektetési formák

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-30, 04:18   #51 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Real a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon érdekesnek tartom ezt a fórumot, mert engem is megkerestek "bennfentes" CGB kollégák.
Elkezdtem utána nézni és számolni és a következőkre jutottam:

A CGB kolléga nem CGB-s nem áll jogviszonyban a CGB-vel, csak adatrögzítő, nincs PSZAF engedélye, egy külföldi céggel áll kapcsolatban.
A szerződésben azt akarta aláíratni velem, hogy teljes körű igényfelmérést végzett és tájékoztatott a befektetés kockázatairól és hátteréről.
Amikor megkérdeztem, hogy hová és mibe fektetik a pénzemet azt a választ kaptam, hogy ez üzleti titok. De nyugodjak meg mert tőke és hozam garantált.
A számok: 18% éves nettó kamatot ígérnek 3M Ft tól + az üzletkötők jutaléka+ a működési költségek ezek megközelítőleg 40-50% éves fix garantált hozamot jelentenek.
Megkérdeztem több CGB-s embert erről és egybehangzóan ezt állították, hogy ez így van.

A cég: CGB nek csak biztosítás alkuszi engedélye van (jelenleg a PSZAF oldalon), ez a tevékenység, amit végeznek szerintem pedig nem az.
Garanciák: a kötelező felelősség biztosítás nem pénzügyi garancia, mert ez alapján mindenki mindent ígérhetne és a biztosító pedig kifizetné.Ez behatárolt szakmai hibákra garancia és nem a jövőbeni beláthatatlan kockázatból eredő pénzügyi veszteségre.
Tőke garancia: az ügyfél pénzét letéti számlán az ügyfél nevére elkülönítik?
Hát bennem ezek a kételyek merültek fel és még nem tudták megcáfolni, mert én csak az engedély számot szerettem volna elkérni, mielőtt befektetek ennél a cégnél.
Real nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-30, 05:35   #52 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ez nagyon komolyan jogosulatlan pénzügyi tevékenységnek tűnik. Akár a betétgyűjtést, akár a számlakezelést nézem.
Beszéltem egy ügyféllel. Az elmondottak alapján ő nem kért negyedéves kifizetést, hanem a hozamjóváírást választotta a nagyobb nyereség reményében. Gondolom sokak gondolkodását elhomályosítja majd a profitvakság. Ők egy évig rá sem fognak jönni, ha mégsem igazak a beígért állítások.
Régi 2012-11-30, 08:16   #53 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 5
Ügyfél a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Amit te ajánlasz, annál bármi jobb. :-)

Örülök, hogy olvasod a blogunk, köszönjük!
gratulálok! szépen kikerülted a kérdést
Ügyfél nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-30, 10:16   #54 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 14
Hírnév szint: 5
boddav a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A személyes adatokat kicsillagoztam a cég adataiból. Magánszemélyek személyes adatait nem kellene ide (se máshova) csak úgy bemásolni.
Oké igazad van!
De ha már vesézünk akkor vesézzünk rendesen. Az e-cegjegyzek.hu-n megtekinthetőek az adatok.
boddav nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-30, 15:45   #55 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
harmatfeny a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Teljességgel fel vagyok háborodva, a hozzászólásaitokon! Egy egyszerű kérdést tettem fel, amire zárt egyszerű válaszokat reméltem. Erre mi történik..?
Először is mi a fenének válaszolnak olyan emberek, akiknek gőzük nincs a pénzpiacról! Olyanok nyilatkoznak akinek feltételezhető, hogy még csak minimális összegű bankbetétjük sem volt soha az életben, és úgy osztják itt az észt, mintha ők ..... volna a spanyol viaszt.
Másodszor hogy jönnek ahhoz üzletkötők, hogy a cégüket (kenyeret adójukat) nyilvánosan kitárgyalják és a befektetésről infókat adjanak ki. Arról nem is beszélve, hogy nyilvános fórumhoz üzletkötőként hozzászólni..? Ezt inkább had ne minősítsem. A részleteket nem kérdeztem, minden részletekről tájékoztatva vagyok, csak a tényleges tapasztalatokra lettem volna kíváncsi olyan emberektől akik valóban Ügyfelek és nem üzletkötők és legfőképpen nem hitelrontók, közösség lázítók.
Mindazon által köszönöm azoknak a hozzászólóknak, akik művelt emberként privátban válaszoltak. Remélem minden hozzászóló elgondolkodik a fent írtakon!
harmatfeny nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-30, 16:07   #56 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Megszoksz, vagy megszöksz. Ez egy nyílt fórum, a véleményét bárki elmondhatja, legfeljebb nem kell mindenkire hallgatni.
Régi 2012-12-01, 19:35   #57 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Tudod Harmatfény a nyilvános fórumok már csak ilyenek...
Az üzletkötők jönnek, hogy meggyőzzék a termékükről a fórumot olvasókat. Engem speciel ez nem zavar, legfeljebb "némi" fenntartással kezelem a tőlük jövő véleményt.
A befektetésről egyébként sem tudtunk meg semmi olyan infót szerintem tőlük, amit egyébként is el nem mondanának egy személyes értékesítés során. Nem érzékelem, hogy hol itt a különbség.
A szkeptikusak pedig szintén mindenhol ott vannak. Én őket is szeretem, mert olyan dolgokra derítenek fényt, amire magától valószínűleg nem venné az ember a fáradságot, időt.
Az édesanyám pénzéből 3 milliót végülis befektettünk ebbe a lehetőségbe. Tényleges tapasztalatot neked, vagy bárkinek majd jövőre tudok mondani róla, ha még aktuális lesz.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-19, 17:40   #58 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

http://www.oba.hu/hu/hirek/75-civis-...oba-tagintezet
Régi 2013-01-03, 13:06   #59 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
peiper a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de ez egy nagy átverés.
Sajnos volt szerencsém többször is az "igazgató úrhoz", aki véleményem szerint egy dörzsölt szélhámos. Aki régebbről ismeri az tudja, hogy az összes cégtől, ahol dolgozott kirúgták, mindig eltűnt egy kis pénz, a saját alapítású cégei pedig mindig botránnyal szűntek meg, azoknál pedig az ügyfelek pénze tűnt el. A módszerei mindig ugyanazok voltak, mint amit most is csinál.
Utólag pedig megjegyezném azt is, hogy aki ezeknek a hozamoknak bedől, az elhiszi a Jancsi és Juliskát is.
peiper nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-03, 18:17   #60 (permalink)
Új tag

Hely: Eger
Összes hozzászólás: 4
Gezuka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gratulálok peiper! Könnyű így névtelenül a neten! Irigység vagy konkurencia?

"Utólag pedig megjegyezném azt is, hogy aki ezeknek a hozamoknak bedől, az elhiszi a Jancsi és Juliskát is."- Ír ilyet, aki kicsit is ért a pénzügyhöz?
Gezuka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-03, 20:50   #61 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Gezuka!

Szeretném megjegyezni, hogy a néhány pozitív hozzászólás is névtelen, újonnan regisztrált felhasználóktól érkezett. Nem mellesleg te is közéjük tartozol.

Van viszont több 100 hozzászólás feletti szenior fórum tag, aki szintén leírta a véleményét. Ezek mindegyike óvatosságra inti a fórumozókat, illetve átverést gyanít a dolog mögött.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-04, 12:48   #62 (permalink)
Új tag

peiper a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Gézuka!
Én csak fel akartam hívni néhány jóhiszemű ember figyelmét arra, hogy "nem mind arany, ami fénylik". Amit leírtam, az sajnos igaz,a kilétemet pedig azért nem fedem fel, mert a cgb-től minden elérhetőségemen hasonló leveleket, ill. üzeneteket fogok kapni, mint a tied,és ennek nem akarom kitenni magam, elég lesz ez a fórum is
Arra a kérdésedre pedig, hogy mire alapozom a véleményemet a hozamokról pedig az, hogy - ellentétben a cgb-s üzletkötők nagy átlagától - én legalább rendelkezem valamiféle pénzügyi végzettséggel, és sok-sok évet eltöltöttem különféle pénzügyi cégeknél, ill. pénzintézetnél, többnyire vezetői beosztásban.
peiper nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-08, 07:45   #63 (permalink)
Új tag

Mikike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Vigyázz megtévesztő infurmációkat adsz!
Mikike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-08, 07:51   #64 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
peiper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Gézuka!
Én csak fel akartam hívni néhány jóhiszemű ember figyelmét arra, hogy "nem mind arany, ami fénylik". Amit leírtam, az sajnos igaz,a kilétemet pedig azért nem fedem fel, mert a cgb-től minden elérhetőségemen hasonló leveleket, ill. üzeneteket fogok kapni, mint a tied,és ennek nem akarom kitenni magam, elég lesz ez a fórum is
Arra a kérdésedre pedig, hogy mire alapozom a véleményemet a hozamokról pedig az, hogy - ellentétben a cgb-s üzletkötők nagy átlagától - én legalább rendelkezem valamiféle pénzügyi végzettséggel, és sok-sok évet eltöltöttem különféle pénzügyi cégeknél, ill. pénzintézetnél, többnyire vezetői beosztásban.
Régi 2013-01-08, 08:07   #65 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Csak biztosítás közvetítére van engedélyük , de engedély nélkülis sok pénzt beszedtek már!
Most feljelentette a céget a legnagyobb hazai biztosítás közvetítők egyike a PSZAF-nél.
Le is tiltották a befektetéseket.
18-21%-ot igérnek éves szinten, és a csoportvezetőknek akik hozzák az üzletet 1,5%/hó az még 18% garantálva a jutalék
összaesen a garantált kifizetés így 38% és ez nettó!
Aki ezt beveszi az megérdemli, hogy bukja a pénzét.
Régi 2013-01-08, 10:05   #66 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mikike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak biztosítás közvetítére van engedélyük , de engedély nélkülis sok pénzt beszedtek már!
Most feljelentette a céget a legnagyobb hazai biztosítás közvetítők egyike a PSZAF-nél.
Le is tiltották a befektetéseket.
18-21%-ot igérnek éves szinten, és a csoportvezetőknek akik hozzák az üzletet 1,5%/hó az még 18% garantálva a jutalék
összaesen a garantált kifizetés így 38% és ez nettó!
Aki ezt beveszi az megérdemli, hogy bukja a pénzét.
12-18%-ot ígérnek, csak hogy pontosítsunk, ha már infot adunk.
30-40%-ot elérni egyáltalán nem lehetetlen, gondolom ezt főleg ezen a fórumon nem kell különösebben megmagyarázni senkinek sem. Találkoztam ennél sokkal képtelenebb ajánlatokkal is korábban. Személyesen is ismerek rutinos kereskedőt, aki félévente duplázza a tőkéjét. Nem ide tartozik, de elképesztő látni élőben, amit művel...
Szóval a kérdés, hogy milyen kezekben van a befektetés és milyen formában fogják tovább folytatni a befektetési tevékenységüket.
Régi 2013-01-10, 09:44   #67 (permalink)
Új tag

vertike a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv. Van itt hideg meg meleg. Próbáltam érdeklődni a termékkel kapcsolatban , de nem sokra jutottam, állítólag most nem értékesítik. Ti erről hallottatok valamit? Bár ez csak néphagyomány útján szerzett információ. Szívesen meghallgatnék egy üzletkötőt, ha barangol egy errefelé, akkor kérem, hogy írjon priviben.
vertike nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-11, 00:25   #68 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 3
Lovas a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás vertike

Hello! Új vagyok, hogyan tudok privátba válaszolni? Van egy-két hasznos infóm.
Lovas nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-11, 10:50   #69 (permalink)
Új tag

domonkos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Helló!
követem egy ideje a hozzászólásokat. A családomból többen is fektettek be a cégnél.
Megköszönöm ha valaki infókat tud küldeni a jelenlegi helyzettel, céggel kapcsolatban.
domonkos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-11, 10:53   #70 (permalink)
Új tag

domonkos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Privát küldése

Idézet:
Lovas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helló!

Akinek privátban akarsz válaszolni annak nevére (a bal olbalon) bal egér gombbal kattints és válaszd a megjelenő listából a "privát üzenet küldése..." lehetőséget.
domonkos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-11, 11:01   #71 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem a hasznos infók másokat is érdekelnek...
De ha nem szeretnéd megosztani másokkal a fórumon, akkor írd meg kérlek nekem is privátban. Köszi
Régi 2013-01-12, 07:28   #72 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Aki bizalmatlan az jól teszi! Csodák vannak de nem a pénzpiacon! Garancia nincs a tőzsdén csak stop loss. Igen aki profi az megcsinálja a 300% - ot.
Régi 2013-01-13, 08:12   #73 (permalink)
Adminisztrátor

harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Újabb Skizofrén fórumozótól kellett megválnunk.
Továbbá kitöröltem 7 hozzászólást is a témából.

Egyazon személy 4 különböző néven beszélgetett saját magával. Természetesen csupa jókat írt erről a "befektetésről", már amikor épp nem kérdezett.
Régi 2013-01-13, 09:24   #74 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
Újabb Skizofrén fórumozótól kellett megválnunk.
Továbbá kitöröltem 7 hozzászólást is a témából.

Egyazon személy 4 különböző néven beszélgetett saját magával. Természetesen csupa jókat írt erről a "befektetésről", már amikor épp nem kérdezett.
nagyon helyes
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-13, 10:50   #75 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönet a tisztogatasert
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-15, 21:00   #76 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 1
zsoltno1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem eléggé ástad magad bele, mert eszerint nem vonatkozik az ügyfelek pénzére OBA garancia, illetve a cégnek a számlájára vonatkozik csupán 100.000EUR-ig! Ha jól tudom ennél azért jóval több pénzt kezelnek!

Civis Globál Brókerház Zrt. nem OBA tagintézet

Számos közvetlen ügyfélmegkeresésre válaszul a pénzügyi fogyasztók védelme céljából az Országos Betétbiztosítási Alap az alábbi tájékoztatást adja:

A Civis Globál Brókerház Zrt. nem hitelintézet, így nem tartozik az OBA tagintézetei közé. Ennek megfelelően a Civis Globál Brókerház valamely hazai hitelintézetnél (OBA tagintézetnél) vezetett számlájára a Civis Globál Brókerház ügyfelei által befizetett összegek nem állnak befizető ügyfelenként értelmezendő 100 ezer eurós OBA védelem alatt.

Vagyis, a Civis Globál Brókerház valamely (OBA tag) hitelintézetnél vezetett számlán fennálló legfeljebb 100 ezer eurós OBA-védelem nem többszöröződik azáltal, hogy a Brókerház számlájára ügyfelek fizetnek be. Az OBA védelem kizárólag a Brókerházra, mint számlatulajdonosra vonatkozik.
zsoltno1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-25, 17:57   #77 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Mindenkinek!

Lehet kétkedni, lehet nem elhinni és nem csatlakozni. De! A cég rendelkezik a megfelelő garanciákkal. CGB Hungary Zrt néven működik, állandó PSZÁF ellenőrzés alatt áll és takarékszövetkezet nyújtotta OBA garanciával rendelkezik. Jövő héttől lehet a pénzeket elhelyezni. Tőkegarancia, kamatgarancia, nagyon jó kamatokkal, negyedéves kifizetéssel.
Ha nem tetszik, a betéteket el lehet helyezni bankban, párnában stb, vagy itt. Mindenkinek döntési lehetősége van.
Régi 2013-01-25, 20:29   #78 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Lehet kétkedni, lehet nem elhinni és nem csatlakozni. De! A cég rendelkezik a megfelelő garanciákkal. CGB Hungary Zrt néven működik, állandó PSZÁF ellenőrzés alatt áll és takarékszövetkezet nyújtotta OBA garanciával rendelkezik. Jövő héttől lehet a pénzeket elhelyezni. Tőkegarancia, kamatgarancia, nagyon jó kamatokkal, negyedéves kifizetéssel.
Ha nem tetszik, a betéteket el lehet helyezni bankban, párnában stb, vagy itt. Mindenkinek döntési lehetősége van.

Még a cégnevet is rosszul tudod...vagy a hivatalos cégnyilvántartások tudják rosszul....vagy ez a fedőneve...
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-25, 23:06   #79 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még a cégnevet is rosszul tudod...vagy a hivatalos cégnyilvántartások tudják rosszul....vagy ez a fedőneve...
www.cgb-hungary.com
Lehet, hogy valamit előbb és pontosabban tudok?
Régi 2013-01-26, 06:16   #80 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
www.cgb-hungary.com
Úgy fog eltűnni a cég, ahogy az oldala is.
A hivatalos OBA állásfoglalás pedig itt olvasható arról az állítólagos betétbiztosításról.
Csatolt kicsinyítések
global-fund-egyoesszegu-befektetes-cgb.png  
Régi 2013-01-26, 10:14   #81 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy fog eltűnni a cég, ahogy az oldala is.
A hivatalos OBA állásfoglalás pedig itt olvasható arról az állítólagos betétbiztosításról.
Szerintem erre az oldalra gondolt!
http://cgbhungary.com/
Régi 2013-01-26, 10:51   #82 (permalink)
Szenior tag

Hely: Bp
Összes hozzászólás: 228
aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.aSzabe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
www.cgb-hungary.com
Nem.

Attól, hogy te beregisztrálod a lókötő.com-ot, még nem úgy hívnak....max akik ismernek.
aSzabe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-26, 15:47   #83 (permalink)
Új tag

Hunter07 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Lovas

Üdvözletem Mindenkinek!
Azokhoz szegezném a kérdésem akik védelmükbe veszik a céget és a termékeket, áruljátok már el ha CGBHungary Zrt. néven megy a cég és azt állítjátok hogy Takarékszövetkezeti formában nyújtják az OBA Garanciát, miért nem találom az OBA honlapján a tagintézetek közt? Teljesen hülyének néztek mindenkit?
Hunter07 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-26, 19:17   #84 (permalink)
Új tag

Hely: Eger
Gezuka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Hunter!

Lovas nem azt írta, hogy a CGB OBA tag Hanem a takarékszövetkezet nyújtja az OBA garanciát, így a CGB nem is szerepelhet az OBA oldalán, hanem az a bizonyos takarékszövetkezet kell, hogy szerepeljen! Sajnos Lovas nem írta a takarékszövetkezet nevét, így nem tudod leellenőrizni.

Lovashoz, kérdés, melyik takarékszövetkezeten keresztül dolgozik a cég?
Gezuka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-27, 19:29   #85 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Lovas és a többiek!

Kedves Lovas és Mindenki!
Ti most komolyan azt mondjátok hogy a CGB Zrt. egy takarékszövetkezeten keresztül végzi a befektetési tevékenységet, amely egyetlen szerződésben sem szerepel és még a nevét sem tudja senki...? És persze a mai pénzpiacon ha ez egyáltalán létező dolog lenne most jut eszébe valakinek először! Egy OBA tagnál sem létezik ilyen jellegű befektetés...ebbe nem gondoltatok bele?! Ahol ilyen feltételű befektetések vannak azok valós vagyonkezelők és akkor a BVA-hoz tartoznak!
Még egy kérdés: a korábbi szerződésekkel melyet a cég alapítása óta végeznek, azokra milyen feltételek vannak?
Régi 2013-01-28, 00:11   #86 (permalink)
Új tag

fiferi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

[QUOTE=Hunter07;30553]Kedves Lovas és Mindenki!
Ti most komolyan azt mondjátok hogy a CGB Zrt. egy takarékszövetkezeten keresztül végzi a befektetési tevékenységet, amely egyetlen szerződésben sem szerepel és még a nevét sem tudja senki...? És persze a mai pénzpiacon ha ez egyáltalán létező dolog lenne most jut eszébe valakinek először! Egy OBA tagnál sem létezik ilyen jellegű befektetés...ebbe nem gondoltatok bele?!

Kedves Hunter07 és a többi kétkedő ! Megértem a kételkedéseteket a mai világban nagyon oda kell figyelni kiben bízol és kiben nem. Mivel a cég most "rendezi sorait" legyetek még egy kis türelemmel kb. 1 hónap múlva sok mindent fogtok már tudni és tapasztalni és meg fogtok lepődni. Ha valaha is dolgoztál volna bankban viszonylag magas beosztásban, akkor tudnád, hogy kb. hány % nyereséget tudnak produkálni a pénzintézetek egy év alatt és ebből mennyit kapnak a befektetők. Addig is ajánlom figyelmedbe az OTP EMDA alapkezelő 2011-es és 2012-es hozamait, amelyet a honalpon is elérsz.
Akkor megtudod, hogy egy OBA tagnél létezik-e ilyen befektetés !
fiferi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-28, 04:55   #87 (permalink)
Adminisztrátor

Alapbeállítás

Kérlek számold ki, hogy mekkora hozamot jelent 225Ft-ra kifizetett 2 milliárd, egyetlen hónap alatt.
A hozam valós, ráadásul egy állami cég fizette ki az elmúlt években (a válság alatt).

Tényleg van ilyen magas hozam. Senki ne kételkedjen benne. A "befektetést" úgy hívják, hogy 5-ös lottó! Ja. Egy apró különbség: Ők nem garantálják mindenkinek ezt a "hozamot".

Ti mit tennétek, ha valaki el akarná nektek adni 100.000 Ft-ért a garantáltan nyerő lottószámokat?
Régi 2013-01-28, 14:05   #88 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Fiferi

Kissé elbeszéltünk egymás mellett, jól tudom hogy egy OBA tagintézetnél milyen hozamok érhetők el, természetesen hogy a befektetők ebből mennyit kapnak...mindenki tudja!
Szerintem ami mindenkit aggaszt ez a "most rendezi a sorait"! A cég alapítása óta ahogy hallom rendegeteg szerződés, (több ezer) több száz millió forint értékben van kezelve, akkor ezek szerint rendezetlen sorokkal?
Régi 2013-01-28, 16:39   #89 (permalink)
Új tag

Smile Hunter07

Úgy látom te legalább tudod, hogy mekkora hozamokat érnek el a bankok, ellentétben azokkal, akik egyfolytában az fújják, hogy ilyen hozamok nincsenek. Teljesen igazad van abban hogy most kívülről úgy néz ki, hogy itt valami szélhámosság készül és megértem a többieket is. De.... Tételezzük fel, hogy te beadod az engedélykérelmedet a FSZÁF-hez alapkezelésre, úgy hogy minden feltételnek eleget teszel. A GT. szerint a tevékenységedet azonnal megkezdheted. Aztán jön valaki és feljelent, mert nem tetszik neki a magas hozam amit kifizetsz. Mi történik ? A PSZÁF felfüggeszti a tevékenységedet és módosítja a működési engedélyedet. Attól még az addig megkötött szerződések élnek és hozamokat fizetnek. ( teljesen szabályos ) Viszont ahhoz, hogy a hatóságnak megfelelj idő szükséges. Ezen a fórumon a többség egy olyan céget akar a sárba taposni, akit nem is ismer. Ez nagy általánosságban jellemző ránk magyarokra, hogy zsigerből rossz indulatúak vagyunk. ( a szomszéd tehenét már nem is említem )
Én a helyetekben adnék még időt a cégnek a bizonyításra és "sorainak rendezésére". Ők kitaláltak egy olyan dolgot, ami Magyarországon nagy durranás lesz ! ( a lenyúlás már nem lenne az, azt már megtehették volna !)
Régi 2013-01-28, 17:05   #90 (permalink)
Adminisztrátor

Alapbeállítás

A sok agitátor pedig merő segíteni akarásból próbálja itt a fórum olvasóinak hirdetni az igét?

Nekik javaslom, hogy adósítsák el magukat és a házukra, kutyájukra, macskájukra felvett hitelt fektessék be ebbe a szenzációs lehetőségbe, ha ennyire biztosak magukban. Ha igazuk van nekik így érné meg a legjobban.

Tekintve azonban az agitátorok kitartását és lelkesedését a tippem: piramisjáték
Régi 2013-01-28, 19:48   #91 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Harzol

Idézet:
A sok agitátor pedig merő segíteni akarásból próbálja itt a fórum olvasóinak hirdetni az igét?

Nekik javaslom, hogy adósítsák el magukat és a házukra, kutyájukra, macskájukra felvett hitelt fektessék be ebbe a szenzációs lehetőségbe, ha ennyire biztosak magukban. Ha igazuk van nekik így érné meg a legjobban.

Tekintve azonban az agitátorok kitartását és lelkesedését a tippem: piramisjáték

Meggyőztél Harzol : ez egy piramisjáték ! Bizonyára sok tapasztalatot szereztél már az életben. De tudod mit, én téged sem és mást sem akarok meggyőzni semmiről, én csak tényekről beszéltem, te meg feltételezgetsz és találgatsz. Ajánlom neked az OTP éves fix 6,5 %-t. A Csányi Sándor örül neked.
Régi 2013-01-28, 19:55   #92 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Harzol

Idézet:

Még valamit kedves Harzol ! Miért gondolod, hogy az "agitátorok" itt akarnak ügyfeleket szerezni ? Ne legyél már ennyire naív, hogy ennek a fórumnak ekkora vélemény formáló befolyása van ! Vagy tényleg úgy gondolod, hogy az itt hozzászóló kb. 50 ember pénze hiányozni fog a CGB-nek ? Tévedsz !
Régi 2013-01-28, 19:55   #93 (permalink)
Adminisztrátor

Alapbeállítás

Bizonyára azok az emberek is teljes idióták - és véletlenül sem szabad egyszerűen kockázatkerülőnek tekinteni őket - akik 0%-os hozamra vesznek svájci állampapírt.

Én csak annyit mondok, hogy a kockázat és a hozam fordított arányban van egymással a gazdasági tanok szerint. Ezek alapján ilyen hozam őrült nagy kockázatot kell rejtsen. Ha ezt valaki tagadja, akkor át akar verni másokat.
Régi 2013-01-28, 19:57   #94 (permalink)
Adminisztrátor

Alapbeállítás

Idézet:
fiferi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még valamit kedves Harzol ! Miért gondolod, hogy az "agitátorok" itt akarnak ügyfeleket szerezni ? Ne legyél már ennyire naív, hogy ennek a fórumnak ekkora vélemény formáló befolyása van ! Vagy tényleg úgy gondolod, hogy az itt hozzászóló kb. 50 ember pénze hiányozni fog a CGB-nek ? Tévedsz !
Ennek a fórumnak nem, de a Google-nek igen.

"Global Fund" keresésre pedig ez a 2. találat és egyben az első magyar nyelvű.
Régi 2013-01-28, 22:08   #95 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás Hajjaj

Kedves védelmezők!
Úgy látom sok az érv és ellenérv, a gond csak egy valami: a tények!
Én elhiszem a hozamokat mert az ebay részvényeken 73%-ot kaszáltam 12 hónap alatt és még sorolhatnám,nem kell bemutatni a pénzügyi szektort, ismerem minden szegmensét!
Mégegyszer mondom: Tények! Szerződésekbe foglalni olyat ami nincs...(OBA garancia...), miután felkerült az OBA honlapjára a rengeteg ügyfélpanaszmiatt, hirtelen takarékszövetkezeti formára hivatkozunk...AJJAJ! Ez valahogy a cég alapítása óta sehol nem szerepelt, míg nem lett ügy belőle! Szerintetek mennyire állja meg a helyét jogi úton? Mert véleményt mondani lehet ezt is azt is csak egy a gond: A Tények!
Régi 2013-01-30, 09:40   #96 (permalink)
Új tag

Ztomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Öntsünk tiszta vizet a pohárba..

Engem is megkerestek ettől a cégtől. Ezen vezérelve természetesen jött a google, és már itt is vagyok. Olvasgatom a hozzászólásokat és égnek áll a hajam. Nem fogok itt senki mellett korteskedni, linkekkel támasztom alá a mondandómat, mert akkora téves információ áradat van itt, hogy az elképesztő.

Pénzügyi tevékenységet folytatok immáron 7. éve, amit persze nem fedtem fel a tanácsadó előtt, de amint hazaértem utána néztem a dolgaiknak.

Sokatoknak kérdéses volt az OBA garancia. Törvény szerint OBA garanciát csak HITELINTÉZETEK kaphatnak/
- a bankok,
- a takarékszövetkezetek,
- a lakás-takarékpénztárak
- és hitelszövetkezetek./

http://www.oba.hu/hu/betetvedelem/oba-tagintezetek

Tehát jogos az a felvetés, hogy a CGB Erste számlájának van OBA garanciája, de az egy betétgyűjtő számla, amin elég hamar elérhették a 100.000€-s öszeghatárt. Tehát aki az elején fektetett be, annak lehet OBA garanciája.

Egyébként máshogy nem is lehet egy személynek OBA garanciája, csak ha ezen intézetek közül valamelyikében saját, névreszóló számlán van a pénze. Egyébként a gyűjtőszámla semmilyen biztosítékot nem nyújt. Csak ha úgy van a tőke, ahogy az előbb leírtam, tehát névreszóló számlán.

Másik dolog, amit láttam, és a felvilágosítattlan emberek johiszeműségének tudok be, az az, hogy hitetlenkednek és ezzel megtévesztenek más embereket is!!

A mai világban nem lehet elérni 12% nyereséget? A gazdasági helyzet miatt??
Akkor tessék megnézni ezt a linket. És ez csak 1 a tudomásom szerinti 10 a bankok álltal kínált magas hozamú befektetések közül...

https://www.otpbank.hu/OTP_ALAPKEZEL...feltorekvo.jsp

Tehát 1 a tíz közül. 23% felett hozott a tavaji év!!! Lehet, hogy a CGB pont az OTP-vel van leszerződve. Elhiszitek, hogy 23-12=11% elegendő lehet egy cég fenntartására?

Ja? Az emberek miért nem viszik ilyen helyekre a tőkéjüket?? Mert nem lehet egy ilyen alapba beugrani 500.000 forinttal, vagy 5.000.000 forinttal sem. Mit csinálnak a befektetésekkel foglalkozó cégek? Összegyűjtik a kis emberek pénzét, hogy elérjék a beugró összeghatárt és már teszik is be ilyen, vagy ehhez hasonló alapokba. Én személyszerint ismerek, olyan külföldi bankot, ahhol ezeknél az összegeknél magasabb tőke ellenében hasonló hozam mellett 100%-os tőke garanciát adnak.

Tehát! Kedves Magyarország!!! Nem a kommunizmusban élünk!!! Elérhető a nyugat mindenki számára, aki egy kicsit is nyitott szemléletű. Természetesen, mindenkinek javaslom, hogy ilyen esetben ne döntsön elsőre!! Vegye a fáradtságot és járjon utána a dolgoknak, de nem szabad a nagy számok miatt megijedni, mert a link is jól mutatja, hogy igen is van kiemelkedően magas hozam....

Mindenkinek sikeres befektetéseket kívánok!!! De csak körültekintően!!!!!!!!
Ztomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-30, 10:21   #97 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Idézet:
Ztomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Tehát jogos az a felvetés, hogy a CGB Erste számlájának van OBA garanciája, de az egy betétgyűjtő számla, amin elég hamar elérhették a 100.000€-s öszeghatárt. Tehát aki az elején fektetett be, annak lehet OBA garanciája.
Mondja ezt egy 7 éve pénzügyi területen tevékenykedő szakember!?
Akinek illene tudnia azt, hogy egy esetleges probléma esetén a hitelezők, és a céggel szemben követelést támasztók kiegyenlítésének sorrendje köszönő viszonyban sincs az adott számlára korábban betétet elhelyezők időbeli befizetési sorrendjével!
Ha a cég nevére szóló számlára történt a befizetés, akkor első a NAV, a bankok, stb-stb..., majd valahol legvégül a kisbefektetők, akiknek nagy valószínűség szerint már nem jut semmi.

Az OTP közismert bank, mindenféle engedéllyel rendelkezik, hogy pénzügyi tevékenységet végezhessen. A cég részéről, viszont eddig csak egy kérelemről van tudomás, amit első körben el is utasítottak, mivel nem felet meg a támasztott feltételeknek. Várjuk az engedély linkjét is.

Ki lehet ragadni egy-egy befektetést ami produkál ilyen éves hozamot, de mint tudjuk nem ez az általános. Szét lehet nézni a BAMOSZ oldalán.
Régi 2013-01-30, 10:25   #98 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Ztomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ja? Az emberek miért nem viszik ilyen helyekre a tőkéjüket?? Mert nem lehet egy ilyen alapba beugrani 500.000 forinttal, vagy 5.000.000 forinttal sem.

Tehát! Kedves Magyarország!!!

De csak körültekintően!!!!!!!!
Tomi, azt hiszem, tudok neked újat mondani 7 év után is.

Azt általad említett alap nyilvános, nyílt végű, pillanatnyi értéke egy befektetési jegynek 2,74 ft.

Miért ne vehetnék ilyet egy közvetítő bevonása nélkül is? Miért adnék neki a 23%-ból 11-t? Miért ne vehetnék belőle akár 500 ezerért (vagy akár egy ezresért) is?

Be kell ballagni a bankba, nyitni egy értékpapír számlát, sőt a direkten keresztül is adhatsz, vehetsz kedvedre a hasonló alapokból.

Vagy ezt nem állt érdekedben elmondani? Ejnye, bejnye.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-30, 10:46   #99 (permalink)
Új tag

Ztomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mondja ezt egy 7 éve pénzügyi területen tevékenykedő szakember!?
Akinek illene tudnia azt, hogy egy esetleges probléma esetén a hitelezők, és a céggel szemben követelést támasztók kiegyenlítésének sorrendje köszönő viszonyban sincs az adott számlára korábban betétet elhelyezők időbeli befizetési sorrendjével!
Ha a cég nevére szóló számlára történt a befizetés, akkor első a NAV, a bankok, stb-stb..., majd valahol legvégül a kisbefektetők, akiknek nagy valószínűség szerint már nem jut semmi.

Az OTP közismert bank, mindenféle engedéllyel rendelkezik, hogy pénzügyi tevékenységet végezhessen. A cég részéről, viszont eddig csak egy kérelemről van tudomás, amit első körben el is utasítottak, mivel nem felet meg a támasztott feltételeknek. Várjuk az engedély linkjét is.

Ki lehet ragadni egy-egy befektetést ami produkál ilyen éves hozamot, de mint tudjuk nem ez az általános. Szét lehet nézni a BAMOSZ oldalán.
Na ugye, hogy létezik 12% feletti befektetés is???? Jééé milyen érdekes. Csak kinek mi az érdeke..Ezért szép a fórumozás. Valóságot csak az utánajárással tudhatod meg...DDD

OBA garancia. Miről is beszélünk? Most hol van az emberek többségének a pénze? Most milyen garanciát kapnak a bankoktól? Jah, hogy az most is elég nekik? Aki egy kicsit is tájékozódik, az pontosan tudja ezeket az információkat...

Mondtam már az első hozzászólásomban is. Nem korteskedem semmilyen cégnek sem!!!!! De az igazság eltitkolása, legalább akkora félrevezetés, mint a hazugság!! Ebben az írásomban arra akartam rávilágítani, hogy van 8% feletti hozam is!!! Sőt van 12% feletti is!!! És azt magyaráztam el az embereknek, hogy egy befektetési cég esetében, hogyan él az OBA garancia. Más megoldás esetén nincs személyes garanciájuk!! Ennyi volt a célom ezzel az írással. És az előbb említett Bamosz is megerősíti ezt a tényt, amit sok ember nem tud, ezért azt hiszi, hogy nincsen más lehetősége, mint a monopól helyzetben lévő bankokba vinni a tőkéjüket, ahol a bank 8%-al kiszúrja a szemüket....

Részemről ennyi volt. A célomat elértem. Veigazolódott, hogy van magas hozamú termék a Magyar embereknek. Nyilván van, olyan is, amely elérhető kistőkéseknek is, de a nagyrésze, amely komoly garanciát tud felmutatni, oda nagytőke szükséges....

Szép napot mindenkinek...
Ztomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-30, 11:37   #100 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Alapbeállítás

Látom te is szelektíven olvasol, és csak a magad igazának megerősítését vélted felfedezni soraimban.
Sokkal jobban örültem volna, ha az én első két felvetésemre, esetleg a kmisi hozzászólására reagáltál volna valami velőset.

Címkék
átverés, CGB Zrt, csalás, Global Fund, pilótajáték, piramisjáték

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Befektetés olajba Kisbefektető Árutőzsde 22 2015-09-11 14:44
Kérdőívek tőzsde, befektetés témában wYc Csevegés 7 2014-12-01 21:33
Telek, mint befektetés Edit További befektetési formák 18 2011-10-15 13:21
Hedge Fund Kisbefektető További befektetési formák 6 2011-06-14 18:52
Költségek a befektetés során Tőzsdeász Kezdőknek 1 2010-08-10 20:10

A pontos idő 16:06 , a GMT +1 időzóna szerint.