Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-12, 21:56   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
iamthenobody a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Iráni-Izraeli háború

Teljesen új vagyok még a tőzsdézés világában, és szeretném a tanácsotokat kérni, segítséget, hogy mit gondoltok erről az egészről, érdemes-e stb.
Szóval mint azt sokan tudják, Irán atomerőműveket építget.Az ő bevallása szerint békés célokat fog szolgálni az erőmű.Izrael és csatlósa, Amerika azonban azzal vádolják hogy atombombát gyárt titokban.
A lényege az egésznek az, ha Izrael esetleg egyedül vagy Amerikával karöltve megtámadja Iránt, Iránnak lehetősége van rá hogy lezárja az országához közel lévő szorost (a nevét most nem tudom pontosan), s ezzel meggátolja az olaj eljutását, oda, ahova el kéne jutnia.Az olajárak az egekbe fognak emelkedni, ezt több helyről is hallottam.Ha Amerika beszáll akkor ismét rengeteg USA dollárt fog beleölni a háborúba, ezzel gondolom én nagyot változik a dollár árfolyama, hogy melyik irányba azt nem tudom.
Nem tudom mikor következik be ez a háború, remélem soha.De ha mindenképp muszáj, akkor ha megtehetem, próbálok pénzt keresni rajta.Ezzel szerintem a tőzsdecápák milliárdokat fognak megint kaszálni, de ti is legyetek résen, biztos csurran-cseppen majd valami.
Kérdésem az lenne hogy szerintetek minek az árfolyamára fog még hatni, mennyire, melyik irányba?
Most kéne elkezdeni befektetni?
Hatalmas megtiszteltetés lenne nekem és nagyon örülnék ha Pintér Péter is kifejtené a véleményét ezzel kapcsolatban.
Válaszaitokat előre is köszönöm!
iamthenobody nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-13, 04:36   #2 (permalink)
Szenior tag

butcher logója

Hely: Győrtől 20 km-re
Összes hozzászólás: 167
Hírnév szint: 8
butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.butcher már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
iamthenobody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Teljesen új vagyok még a tőzsdézés világában, és szeretném a tanácsotokat kérni, segítséget, hogy mit gondoltok erről az egészről, érdemes-e stb.
Szóval mint azt sokan tudják, Irán atomerőműveket építget.Az ő bevallása szerint békés célokat fog szolgálni az erőmű.Izrael és csatlósa, Amerika azonban azzal vádolják hogy atombombát gyárt titokban.
A lényege az egésznek az, ha Izrael esetleg egyedül vagy Amerikával karöltve megtámadja Iránt, Iránnak lehetősége van rá hogy lezárja az országához közel lévő szorost (a nevét most nem tudom pontosan), s ezzel meggátolja az olaj eljutását, oda, ahova el kéne jutnia.Az olajárak az egekbe fognak emelkedni, ezt több helyről is hallottam.Ha Amerika beszáll akkor ismét rengeteg USA dollárt fog beleölni a háborúba, ezzel gondolom én nagyot változik a dollár árfolyama, hogy melyik irányba azt nem tudom.
Nem tudom mikor következik be ez a háború, remélem soha.De ha mindenképp muszáj, akkor ha megtehetem, próbálok pénzt keresni rajta.Ezzel szerintem a tőzsdecápák milliárdokat fognak megint kaszálni, de ti is legyetek résen, biztos csurran-cseppen majd valami.
Kérdésem az lenne hogy szerintetek minek az árfolyamára fog még hatni, mennyire, melyik irányba?
Hatalmas megtiszteltetés lenne nekem és nagyon örülnék ha Pintér Péter is kifejtené a véleményét ezzel kapcsolatban.
Ha háború lesz, káosz lesz. Ne várjuk hogy ez megtörténjen.
butcher nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-13, 10:46   #3 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 449
Hírnév szint: 8
fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.fxtrader55 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
iamthenobody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Ha a pozíciófelvételed oka a háború miatti áremelkedés, akkor poziba lépés után Te tudatosan vagy tudat alatt reménykedni kezdesz a háború kitörésében, folytatásában. Erről nem foglalok állást, de javaslom inkább, hogy más okokat keress, amik pozitív gondolatokra épülnek.
fxtrader55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-13, 16:11   #4 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
iamthenobody a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Úgy látom, elkerülte a figyelmedet az hogy én azt írtam, remélem soha nem következik be a háború.Ez mindenkinek rossz, és biztos lesznek olyan következményei amely a mi hazánkat is érzékenyen érinti.Nem reménykedek a háború kitörésében, de ha már elkezdődik, akkor engedtessék meg nekem hogy profitáljak belőle.Nem én indítom a háborút, nem én adok el fegyvereket a 2 országnak.Nem hinném hogy ez annyira erkölcstelen lenne.
De mivel sok mindenki ismeri Izrael és Amerika háborús politikáját, ezért sajnos valószínűbb az a lehetőség hogy kitör a háború, mint az hogy nem.
Az élet ad 1-2 nagy lehetőséget.Valaki vagy kihasználja, vagy nem.Mondjuk Soros Györgyről mi a véleményed?Más országok fizetőeszközei ellen intéz támadást, csak azért hogy ő sok pénzt keressen.Nem érdekli hogy egy adott ország milyen károkat szenved el, őt csak a pénz érdekli.Szerintem ez gusztustalanabb mint amit én csinálnék.
Sok-sok gazdag ember van, akár tisztességes, akár bűnöző.A hasonló köztük az, hogy jókor voltak jó helyen vagy kihasználták a lehetőséget.
Kövezzetek meg érte, de én is ki fogom használni.MEg biztos vagyok benne, hogy még sok tőzsdés is, köztük magyarok is fektetnek be pénzt, hogy majd később nyerhessenek.
Szóval köszönöm a válaszaitokat, de örülnék neki ha valaki szakmai, befektetési tanácsot is tudna adni.
Köszönöm!
iamthenobody nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 19:24   #5 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás Szíria

Jobb híján ide írom a véleményem a mostani szíriai eseményekről.

Én is pacifista vagyok, de az nem segít, ha ez elnyomja a realista énem. Az igazság az, hogy közel biztos, hogy világháború lesz. Hogy ez a mostani konfliktusból fog kirobbani, vagy egy másikból majd később, az teljesen mindegy. Egyszerűen minden meghatározó ország vezetőjének ez az érdeke.
Sőt az én véleményem az, hogy már el is kezdődött pár éve. Amolyan pozícióharc folyik, mint a sakkban, amikor az elején felfejlődik a két fél és minél kedvezőbb felállást próbálnak felvenni a későbbi összecsapáshoz. Ennek volt része Afganisztán, Irak, Libanon is. De a média nyugat-arab egymásnak uszítása is a terep előkészítésének a része.

A történelemből ez arra hasonlít, amikor a németek bekebelezték Ausztriát és a csehek németlakta vidékeit. Szigorúan dátum szerint csak utána robbant ki a 2. vh, de igencsak a részének tekinthető a fenti "helyezkedés" is.
És be kell látni, hogy ebben a helyezkedésben a "nyugati államok" élen járnak. Csak meg kell nézni, hogy a béke bajnokaként miket művel az USA. A franciáknak is viszket a tenyere. Legszívesebben még az ENSZ jelentést sem várnák meg, hanem mennének. És még sorolhatnám...
Szóval, ha lesz háború, akkor azt a nyugati világ robbantja ki. Talán nem véletlen az összefüggés, hogy gazdaságilag is ők vannak leginkább kutyaszorítóban.
Ha a tömegek dühének nem találnak célt, akkor a saját vezetőik ellen fordulnak. És az arab tavasz után eljöhet az európai tavasz elsöpörve a demokráciákat a vezetőikkel együtt. Akkor már inkább célt találva ennek a dühnek háborúba visznek minket.
Ennek az előkészítése már 10 éve zajlik. A média az arab világ ellen hangol minket. Őket meg mohamedán karikatúrákkal és egyéb módszerekkel hangolják a nyugati világ ellen. Aki ebben csak véletlent lát, az vak és sosem fogja meglátni a mögöttes szándékokat.
Az sem véletlen, hogy többet költenek az elmúlt 10-20 évben fegyverkezésre, mint a hidegháború legsötétebb időszakaiban. Senkinek ne legyen kétsége, hogy ezeket használni fogják.

Pontos időpontokat persze nem lehet mondani, de a folyamatok kristálytiszták és sajnos csak ez számít.

2005-ben az ismerőseimnek azt mondtam, hogy egy nagy gazdasági válság lesz 5 éven belül. Kiröhögtek.
2008-ban azt mondtam, hogy forradalmak lesznek a világban 5 éven belül. Kiröhögtek.
Most azt mondom, hogy világháború lesz 5 éven belül. Már nem röhögnek. Azt kérdezik, mit tegyünk?
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 20:09   #6 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Libanon=Líbia
Régi 2013-08-30, 20:14   #7 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

No de ki harcolna ki ellen?

Én nem tudok olyan kombinációt elképzelni, ahol nem nagyon egyoldalúak lennének az erőviszonyok.

Még egy összes arab ország a "nyugat" ellen háború is egyoldalú lenne.

Épp ezért én szerencsére nem tudom elképzelni, hogy a szó klasszikus értelmében világháború legyen.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 20:28   #8 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Mit tegyünk?
Én Norvégiába akarok menekülni, mert ha felmegy az olaj ára, ők csak még gazdagabbak lesznek.

Harzol: azt rebesgetik, hogy ha az amerikaik lépnénk, akkor az oroszok is.... hogy ebből mi igaz nem tudom.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 20:35   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezt neten találtam:

Ha már a szíriai háború a téma, és közeledik az amcsi támadás, nézzük meg, mivel fognak támadni az amcsik...

Álítólag az első támadás az Arleigh Burke-osztályú rombolók-ról fog indulni. A térségben 5 ilyen hajó van: USS Ramage (DDG-61), USS Mahan (DDG-72), USS Gravely (DDG-107) USS Barry (DDG-52). Az Arleigh Burke osztály az Amerikai Haditengerészet egyik legkorszerűbb, irányított rakétákkal felszerelt rombolóosztálya. Növelte jelenlétét a Perzsa-öböl térségében az amerikai haditengerészet, miután megérkezett az Arab-tengerre a Truman repülőgép-hordozó is. /http://kepfeltoltes.hu/view/130830/truman_anyahajo_www.kepfe..
Ezeket a hajókat egy azonosítatlan tengeralatjáró is kíséri.

Szóval először a Tomahawk cirkálórakéták fogják támadni a szíriai célpontokat. Egy Arleigh Burke-osztályú romboló kb. 45 Tomahawkot szokot magával hordani. Egy amcsi tengeralatjáró meg (Seawolf,Virginia és Los Angeles) 12-t. Na most, az amcsiknak van egy módosított Ohio-osztályú tengeralattjárójuk is (USS Florida) ami 154 Tomahawkot bír hordani!!! Ami természetesen a helyszínen van.

A Szír katonaságnak lesz mivel elszórakoznia...

Időközben: Orosz hadihajók tartanak Szíria felé, mindenki a háborúra készül!
Az oroszok újabb 20 hadihajót küldtek járőrözésre Szíria és Ciprus közé, emellett az egyik legnagyobb hordozót, az Admiral Kuznyecovot is útnak indították.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 20:47   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az arab oldal szerintem eddig biztosan Szíria, Egyiptom, Irán, Oroszország, Kína, Venezuela, Észak-Korea + a megszállt országok ellenállói és a Hezbollah. Szerintem csak idő kérdése, hogy Törökország is ebbe a csoportba tartozzon, mert ők Izraelt legalább annyira nem kedvelik, mint a jelenlegi szíriai vezetőt. Talán még emlékszel a hajóincidensre. És India vagy Pakisztán jöhet még hozzá a listához. Talán nem véletlen, hogy tavaly közös hadgyakorlatot tartott India és Oroszország, ahol többek között még egymás fegyvereit is megtanulták használni. Szóval szerintem India.

Azért nem mondható gyengének ez a felsorolás szerintem. Van ott nyersanyag és emberanyag bőven. És nem utolsósorban, mint tudjuk 3 dolog kell a háborúhoz. Pénz, pénz, és pénz. Abból meg nagyságrendekkel jobban el vannak eresztve, mint a nyugati ellenfelek.

A másik oldal biztosan USA, Európa nagy része, Izrael, Japán. Ezekhez minden bizonnyal majd hozzájönnek a klasszikus szövetségesek, mint Kanada, Ausztrália.
+valószínűleg Pakisztán.

A lista nem teljes és persze lehetnek eltérések, de nagyjából szerintem stimmel.
Szóval nagyjából kiegyenlítettek az erőviszonyok szerintem.
Régi 2013-08-30, 20:52   #11 (permalink)
Adminisztrátor

Összes hozzászólás: 376
Hírnév szint: 10
harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.harzol elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Hát nem tudom, de szerintem Oroszországnak és Kínának nem érdeke a háború. Előbbi az energiahordozókat, nyersanyagokat, utóbbi a gyárainak termékeit adja el a nyugatnak.
Kína ráadásul iszonyat pénzeket tart pl. USA állampapírban. Miért tömné az amcsikat, ha utána egy háborúval búcsút int a pénzének?

Ha pedig csak ezt a 2 országot húzzuk ki a képletből máris nagyon egyoldalúvá válik minden.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 20:59   #12 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt neten találtam:

Ha már a szíriai háború a téma, és közeledik az amcsi támadás, nézzük meg, mivel fognak támadni az amcsik...

Álítólag az első támadás az Arleigh Burke-osztályú rombolók-ról fog indulni. A térségben 5 ilyen hajó van: USS Ramage (DDG-61), USS Mahan (DDG-72), USS Gravely (DDG-107) USS Barry (DDG-52). Az Arleigh Burke osztály az Amerikai Haditengerészet egyik legkorszerűbb, irányított rakétákkal felszerelt rombolóosztálya. Növelte jelenlétét a Perzsa-öböl térségében az amerikai haditengerészet, miután megérkezett az Arab-tengerre a Truman repülőgép-hordozó is. /http://kepfeltoltes.hu/view/130830/truman_anyahajo_www.kepfe..
Ezeket a hajókat egy azonosítatlan tengeralatjáró is kíséri.

Szóval először a Tomahawk cirkálórakéták fogják támadni a szíriai célpontokat. Egy Arleigh Burke-osztályú romboló kb. 45 Tomahawkot szokot magával hordani. Egy amcsi tengeralatjáró meg (Seawolf,Virginia és Los Angeles) 12-t. Na most, az amcsiknak van egy módosított Ohio-osztályú tengeralattjárójuk is (USS Florida) ami 154 Tomahawkot bír hordani!!! Ami természetesen a helyszínen van.

A Szír katonaságnak lesz mivel elszórakoznia...

Időközben: Orosz hadihajók tartanak Szíria felé, mindenki a háborúra készül!
Az oroszok újabb 20 hadihajót küldtek járőrözésre Szíria és Ciprus közé, emellett az egyik legnagyobb hordozót, az Admiral Kuznyecovot is útnak indították.
A szír légvédelem az egyik legjobb a térségben, szóval nem féltem őket annyira a légitámadásoktól. Az oroszok alaposan ellátták őket a legmodernebb légvédelmi eszközökkel az elmúlt 10-20 évben.
Az amcsik egyébként csak erre képesek. Levegőből támadás. Amint szárazföldi harcokra kerül sor, akkor csak szenvednek. Márpedig egyetlen háborút sem lehet a levegőből megnyerni.
Izrael ebből a szempontból sokkal ütőképesebb. De nagyjából ennyi. Japánnak nincs hadserege. A legtöbb nyugati ország katonája pedig egy nulla.
Egy példa. Emlékszem, amikor holland katonákat láttam megállni teherautóval egy mekinél. Lehajtható, korláttal ellátott lépcsőn másztak le a teherautóról olyan tempóban, amit egy rokkant is kenterbe verne
Majd meghaltam a röhögéstől. Mondom mire ezek lekászálódnának egy háborúban a kocsiról, addig el is foglalják az országot
Régi 2013-08-30, 21:03   #13 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hát nem tudom, de szerintem Oroszországnak és Kínának nem érdeke a háború. Előbbi az energiahordozókat, nyersanyagokat, utóbbi a gyárainak termékeit adja el a nyugatnak.
Kína ráadásul iszonyat pénzeket tart pl. USA állampapírban. Miért tömné az amcsikat, ha utána egy háborúval búcsút int a pénzének?

Ha pedig csak ezt a 2 országot húzzuk ki a képletből máris nagyon egyoldalúvá válik minden.
Oroszország eladhatja a nyersanyagokat Kínának meg Indiának, az majdnem a Föld lakosságának fele. De ha itt igazi háborúról van szó, akkor a nyersanyag amúgy is az adu ász.

A másik fele meg Kína, észrevetted hogy Kína az nem vesz több amerikai állampapírt hanem hagyja lejárni a kötvényeket és a visszatérülő dollárokból megveszi Afrika felét?
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 21:03   #14 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Akkor igen.
De Oroszországnak majdnem olyan Szíria, mint az amcsiknak Izrael. Kínának pedig kölcsönös védelmi megállapodása van Iránnal. Mindezt persze az olajbeszállítás miatt. Ha nincs olaj, akkor Kínában nincs gazdasági növekedés.
Egy idézet:
"Nem gondolhatjuk, hogy nincs dolgunk Szíriával és Iránnal, amikor ennyi olaj forog kockán" - nyilatkozta tavaly Luo Jüan a kínai katonai akadémia dandártábornoka a Kínai Kommunista Párt hivatalos lapjának számító Zsenmin Zsipaóban.
Régi 2013-08-30, 21:06   #15 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

De remélem Harzol, hogy Neked lesz igazad. Novemberben apa leszek. Őszintén remélem, hogy tévedek.
Régi 2013-08-30, 21:34   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez nagyon dúrva: http://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 21:47   #17 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
De remélem Harzol, hogy Neked lesz igazad. Novemberben apa leszek. Őszintén remélem, hogy tévedek.
Szívből gratulálok és maminak meg babának jó egészséget. Tudjátok már, Viktor lesz vagy Viktória?
Régi 2013-08-30, 21:50   #18 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ha ez dúrva akkor nézd meg ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=quTifldhH-g
Régi 2013-08-30, 22:06   #19 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha ez dúrva akkor nézd meg ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=quTifldhH-g
911-el "tisztában vagyok", amit linkeltem abban az a pláne, hogy ki beszél a közönség előtt...
http://en.wikipedia.org/wiki/Wesley_Clark

Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 22:20   #20 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
911-el "tisztában vagyok", amit linkeltem abban az a pláne, hogy ki beszél a közönség előtt...
http://en.wikipedia.org/wiki/Wesley_Clark

Én meg tisztában vagyok ki a Wesley Clark, akkor egy lapon vagyunk. Csak aki még nem látta a linkelt videot annak talán segít a háttérinformáció beszerzésében.

De amiről Te beszélsz azt nemcsak Wesley Clark, hanem számos más híres insider is megerősítette az azóta eltelt évek folyamán.
Régi 2013-08-31, 19:21   #21 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szívből gratulálok és maminak meg babának jó egészséget. Tudjátok már, Viktor lesz vagy Viktória?
Köszi. Töke van neki

Most jelentette be Obama, hogy megtámadják Szíriát. Ha nem akar Kennedy sorsára jutni, akkor nem is tehetett volna mást. Viszont még előbb a kongresszus beleegyezését kéri. Ha nem háborúról lenne szó, akkor még röhögnék is rajta.
Ugye a demokrata részről Obama már döntött. A republikánusokat megkérdezni arról, hogy akarnak-e háborút, az olyan, mint egy kisgyereket arról kérdezni, hogy kell-e neki csoki
Szóval a dolog el van döntve. Szerintem az USA ezt a támadást csúnyán be fogja nézni. Kiengedi a szellemet a palackból. De ez a szellem nem a három kívánságát fogja teljesíteni

Nem tartozik szorosan ide, de létezett egy jós, aki eddig minden pápát megjósolt és valamilyen jellemzővel írt le. Ha jól tudom, akkor a mostani az utolsó pápa. Ennek csak egy oka lehet. Hogy Rómát el fogják foglalni.
Egyébként is adja magát, hogy az egyik frontvonal a Földközi-tenger lesz. Felül néhány szinte egységesen gazdasági válságban lévő mediterrán Európai ország, alul arab országok sora, ahol végigsöpört az arab tavasz. Mindkét soron bizonytalan sorsú emberek tömegei.

Angela Merkelt megkérdezték úgy fél éve, hogy mibe fektessenek az emberek. Ő pedig fura arccal azt válaszolta, hogy tartós élelmiszerbe.
Én hallgattam rá.
Régi 2013-08-31, 20:05   #22 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Kamionos, ha már világháborút vízionálsz, leírhatnád főbb vonalakban, hogy kik között lejátszódó háborúra tippelsz, és az egyes felek érdekeit hogy miért érdemes háborúzniuk
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-31, 20:08   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

A ki- kivel rész fentebb már kifejtésre került. A nyomós indokokra én is kíváncsi lennék.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-08-31, 20:30   #24 (permalink)
smk
Szenior tag

smk logója

Összes hozzászólás: 815
Hírnév szint: 9
smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.smk elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Ja tényleg, csak olvasnom kellene
Ebben a felállásban az érdekek a következők lehetnek talán:
Izrael számára előnyös, ha a környékén káosz van. Gyarmatai azt csinálják, ami Izrael mond.
A másik oldalon felsorolt országoknak, amennyiben tényleg van katonai lehetőségük szembeszállni Izrael gyarmataival, célszerű azt megtenniük.
Kérdés azonban, hogy bármelyik félnek érdemes e kiszélesíteni a háborút világháborúvá. Kína, meg Oroszország lövi Amerikát, meg Európát, meg fordítva? Ez mögött már nem látok megfelelő indokokat, persze lehet hogy vannak. Te hogy képzeled ezt el?
smk nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-01, 10:33   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.youtube.com/watch?v=HP7L8bw5QF4

Itt azzal érvelnek, hogy a dollár a kulcsvaluta szerepét annak köszönheti, hogy minden ország USD-ben számolja el az olajat és aki megpróbál másban fizetni, azt megtámadják, mert különben az USD összeomlana mint egy kártyavár

Az összes többi országnak pedig nyílvánvalóan nem jó a haegemónia.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-01, 10:41   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
http://www.youtube.com/watch?v=HP7L8bw5QF4

Itt azzal érvelnek, hogy a dollár a kulcsvaluta szerepét annak köszönheti, hogy minden ország USD-ben számolja el az olajat és aki megpróbál másban fizetni, azt megtámadják, mert különben az USD összeomlana mint egy kártyavár

Az összes többi országnak pedig nyílvánvalóan nem jó a haegemónia.
Mondjuk nem értem miért kéne összeomlania az USD-nek, hiszen az összes nyugati ország (és japán is) ugyanúgy el vannak adósodva. A dollár emiatt semmivel nem rosszabb mint a többi valuta....

"Nincs semmi a dollár mögött" is egy nagy hülyeség, mert az Egyesült Államok egész GDP-ja mögötte van aki meg azt hiszi h aranynak kéne mögötte lennie, az a kőkorszakban él!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-01, 13:05   #27 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Mondjuk nem értem miért kéne összeomlania az USD-nek, hiszen az összes nyugati ország (és japán is) ugyanúgy el vannak adósodva. A dollár emiatt semmivel nem rosszabb mint a többi valuta....

"Nincs semmi a dollár mögött" is egy nagy hülyeség, mert az Egyesült Államok egész GDP-ja mögötte van aki meg azt hiszi h aranynak kéne mögötte lennie, az a kőkorszakban él!
Ha az olajat nem USD-al adnák-vennék, akkor az OPECnak például nem jönne be közel 3000 millió dollár export bevétel naponta (legalábbis nem dollárban), így nem kellene US állampapírokba parkoliuk ezt a tömérdek pénzt. Ettől függetlenül biztos hogy egy része úgyis ott kötne ki.

A másik komment pedig, hogy a dollár mögött van az USA GDP-je az igaz, csak nem mindegy hogy hány dollár mögött van hány dollárnyi GDP. Nézd meg mennyivel nőtt az USAban a monetarz base. Abban igazad van, ha mindenki ezt csinálja akkor elvileg a valutapiacok maradnak ahol vannak, csak az életszínvonal fog mindenütt lemenni, De valószínűleg ez ugyis le fog menni az income inequality miatt meg amiatt hogy túl sokan vagyunk a Földön.

http://goldnews.bullionvault.com/fil...reserves_3.png
Régi 2013-09-01, 21:20   #28 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezaz, hogy nincs alternatíva. Egyik valuta sem jobb, ha lenne, már rég kiegyenlítette volna a piac.
Egy stagnáló gazdaságban, ahol a boltok polcai tömve vannak áruval nincs helye inflációnak.

Ez az egész dollár mizéria egy nagy haox egy ürügy az emberek frusztrációjának a levezetésére (a könnyen okolható kormányon) ami egyébként a média által szított szükséglet / hiányérzet felfokozásából ered.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-02, 02:39   #29 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ezaz, hogy nincs alternatíva. Egyik valuta sem jobb, ha lenne, már rég kiegyenlítette volna a piac.
Egy stagnáló gazdaságban, ahol a boltok polcai tömve vannak áruval nincs helye inflációnak.

Ez az egész dollár mizéria egy nagy haox egy ürügy az emberek frusztrációjának a levezetésére (a könnyen okolható kormányon) ami egyébként a média által szított szükséglet / hiányérzet felfokozásából ered.
Nincs helye inflációnak? Ennyi pénznyomtatásnak előbb utóbb úgyis az lesz a vége, főleg ha pontosan ez a kormányok és a jegybankok célja. Mindenki tudja hogy az USA képtelen visszafizetni az adósságát constant dollárban, így a legegyszerűbb, és lehetségesen az egyedüli járható út, az az adósság elinflálása. De abban igazad van hogy ez nem egy USA story, hanem inkább fejlett társadalmi (ide értve természetesen Japánt) story. Ahogy előbb írtam, itt nem arról van szó hogy az USA dollár lemegy az euro vagy a yen ellen, inkább arról hogy az összes valuta le fog menni real eszközök ellen (nemes fémek, ingatlan főleg szántóföldek, olaj, műtárgyak etc).
Régi 2013-09-02, 08:20   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs helye inflációnak? Ennyi pénznyomtatásnak előbb utóbb úgyis az lesz a vége, főleg ha pontosan ez a kormányok és a jegybankok célja. Mindenki tudja hogy az USA képtelen visszafizetni az adósságát constant dollárban, így a legegyszerűbb, és lehetségesen az egyedüli járható út, az az adósság elinflálása. De abban igazad van hogy ez nem egy USA story, hanem inkább fejlett társadalmi (ide értve természetesen Japánt) story. Ahogy előbb írtam, itt nem arról van szó hogy az USA dollár lemegy az euro vagy a yen ellen, inkább arról hogy az összes valuta le fog menni real eszközök ellen (nemes fémek, ingatlan főleg szántóföldek, olaj, műtárgyak etc).
Szerintem ez csak a hangulattól függ. Láttuk mi történt az arannyal... felspekulálták az egekbe, pont ezen indokok mentén, aztán lássanak csodát jött a kipukkadás, mert csak hisztéria volt az infláció. Nekem úgy tűnik, hogy ha a fogyasztási cikkek ára nem emelkedik jelentősen, akkor a többi luxus/reál eszköz ára sem tud tartósan magas maradni, mert nem indokolt.
A friss pénzt pedig felszívja a tőzsde és a derivatív piac.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 09:10   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdas...en.563827.html
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 10:10   #32 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pont ezért veszélyes a helyzet, mert néhány ország már nagyon unja az USA garázdálkodását. Egyre jobban el fog szigetelődni, mind politikailag, mind gazdaságilag. Éppen fordul az a bizonyos kocka és ez ellen az egyetlen még kellően erős fegyverével küzdhet csak... a katonai erejével.
Régi 2013-09-06, 10:11   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

BRIC jegybank? Wow. USD kulcsvaluta szerepe ezzel elég jelentősen gyengülne.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 10:41   #34 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 374
Hírnév szint: 7
stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.stingy elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
BRIC jegybank? Wow. USD kulcsvaluta szerepe ezzel elég jelentősen gyengülne.
az usd, mint kulcs, tartalék meg akármilyen valuta egy ideig (értsd évtizedekig) valszeg nincs veszélyben.
ha csak a saját pénzügyeidre gondolsz: Te, mint gp57 átváltanád-e a megtakarításaidat, vagy legalább is jelentős részét(50%+) mondjuk "Bric" valutára?
az pü-i rendszer alapja a bizalom. nem néztem pontosan utána, de nem emlékszem, hogy az usa az utóbbi évtizedekben csődbe ment volna, vagy ne fizette volna vissza a kincstárjegyeit, kötvényeit. ezzel szemben Oroszország csődbe ment nem is oly rég, Brazília hol válságban van, hol szárnyal, Kína meg egy komcsi diktatúra, India egy nyomorgó fejletlen valami. szóval gondold át: ha ezek összeállnak és kihoznak egy új pénzt, vajh ki fog bízni benne? elárulom: senki persze szvsz.
stingy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 11:59   #35 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Te, mint gp57 átváltanád-e a megtakarításaidat, vagy legalább is jelentős részét(50%+) mondjuk "Bric" valutára?
Igen, ha elindulna egy nagy trend

Nem tudom mi lesz, így kitalálni sem próbálom meg
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-06, 18:11   #36 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ha elindulna egy nagy trend

Nem tudom mi lesz, így kitalálni sem próbálom meg
WWIII az nagyon bullish! Csak nézd meg milyen szépen kihúzták az SP500-t a lyukból. Pedig Putin ma még erősebben felszólalt Assad mellett.
Régi 2013-09-07, 09:27   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
WWIII az nagyon bullish! Csak nézd meg milyen szépen kihúzták az SP500-t a lyukból. Pedig Putin ma még erősebben felszólalt Assad mellett.
És ha rájönnek h mégse lesz WWIII?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-07, 16:52   #38 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
És ha rájönnek h mégse lesz WWIII?
Valószínűleg nem lesz, de engem leginkább az bosszant, hogy semmi risk premium nem tud tartósan megmaradni a részvénypiacokban. Az nagy befektetők egy része vérszívó pióca, másik része meg csak idióta aki elhiszi a piócák meséjét a gazdasági növekedésről. A Fed meg csak nyomja a piacokba a pénzt a bankokon keresztül, a befektetési alapok vakon veszik a részvényeket mert az utobbi két évben csúnyán lemaradtak az SP500 mögött, és a pénzügyi média meg azt szajkózza hogy csakis a részvények biztonságosak. A végeredmény az az, hogy a részvénypiacok teljesen elrugaszkodtak a realitás talajáról (Teslával az élen), egyre szívják be a kisbefektetők keményen megtakarított pénzét (ami eddig kötvényekben volt, de ezeket most lerántották mert az nem igazságos ha a kisbefektető pénzt csinál), a bankárok megint rekord bónuszt fognak hazavinni (mert az sem lenne igazságos ha nem 7 számjegy lenne azon a év végi csekken), miközben max egy év múlva a nép megint szopni fog. És már előre látom ahogy másfél év múlva Larry Summers meg Jack Lew (aki a világ egyik legnagyobb seggnyalója) a Kongresszushoz fordul ezer milliárd dollárért mert a bankokat meg kell menteni. Csak ez bosszant. (De erről a topic-ról előadás sorozatot tudnék tartani.)
Régi 2013-09-07, 17:23   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ilyen az emberi természet... megesszük egymása kajáját, elvesszük a másik pénzét, nőjét, életét...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-09-07, 18:08   #40 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ilyen az emberi természet... megesszük egymása kajáját, elvesszük a másik pénzét, nőjét, életét...
Igen, ilyen az emberi természet, a legsajnálatosabb hogy azok akik legfelül vannak 99%-ban az emberi természet legcsúnyább részeit ötvözik. A létra legtetejére csak olyan emberek kerülnek akik mindenkit letaposnak. És utána még azt hiszik, hogy ők az okosak, pedig csak arról van szó, hogy az alulmaradtak nem voltak hajlandóak eladni az anyjukat, vagy tőrt döfni a legjobb barátjuk hátába.
Régi 2013-09-07, 19:10   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Igen, ilyen az emberi természet, a legsajnálatosabb hogy azok akik legfelül vannak 99%-ban az emberi természet legcsúnyább részeit ötvözik. A létra legtetejére csak olyan emberek kerülnek akik mindenkit letaposnak. És utána még azt hiszik, hogy ők az okosak, pedig csak arról van szó, hogy az alulmaradtak nem voltak hajlandóak eladni az anyjukat, vagy tőrt döfni a legjobb barátjuk hátába.
Ez mindig így volt és mindig így is lesz.
  Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
háború, Irán, Izrael

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 12:46 , a GMT +1 időzóna szerint.