Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-08, 11:15   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 7
rodcsy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Mi a bajuk a politikusoknak a spekulációval?

Sziasztok.

Nem tudom hallottatok e róla, illetve kinek mi a véleménye!?
A törzsszöveget belinkelem a portfolio.hu oldalról:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a...al.162486.html
rodcsy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 11:49   #2 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
rodcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.

Nem tudom hallottatok e róla, illetve kinek mi a véleménye!?
A törzsszöveget belinkelem a portfolio.hu oldalról:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/a...al.162486.html
Nem a spekulációval van bajuk. Még több pénz kellene nekik, és azt hiszik megmondhatják a piacnak, mi a jó. Nem lesz nehéz olyan brókert találni, ahol nem lesz bevezetve az adó. Új-Zéland, Ausztrália, USA, Nagy-Britannia esélyes. A pénz az elektronika korában "azonnal" kontinenst vált ha kell, és megy oda, ahol olcsóbban, és hatékonyabban tud működni. A nagy tőkeáttételek miatt, mivel a mozgatott pénz mennyisége után kellene fizetni az adót, az jelentősnek lesz mondható.
Forex Klub nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-02-08, 13:01   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem a spekulációval van bajuk. Még több pénz kellene nekik, és azt hiszik megmondhatják a piacnak, mi a jó. Nem lesz nehéz olyan brókert találni, ahol nem lesz bevezetve az adó. Új-Zéland, Ausztrália, USA, Nagy-Britannia esélyes. A pénz az elektronika korában "azonnal" kontinenst vált ha kell, és megy oda, ahol olcsóbban, és hatékonyabban tud működni. A nagy tőkeáttételek miatt, mivel a mozgatott pénz mennyisége után kellene fizetni az adót, az jelentősnek lesz mondható.
Igen-igen ez igaz abban az esetben, ha a forex piacról beszélünk. A deviza keresztárfolyamokra spekulálni az igazából nem köthető sehova, de mi a helyzet az államkötvényekről és a részvényekről az már köthető egy bizonyos állam adózási törvényeihez függetlenül attól, hogy a brókercég Mauritius-on van vagy Cyprus-on van. A tranzakció díját /0,5%/ beszedheti, ha pl.: az NYSE részvényiből vásárol valaki és ott bevezették ezt az adónemet. Bár nem értem, hogy a likviditás csökkenése ezáltal, miért okozna pluszosabb bevételt az államnak!?
Nem vagyok híve a Buy & hold stratégiáknak, mert a jövő útja kifürkészhetetlen ezért nem is akarom kifürkészni maximum felkészülni a lehetséges alternatívákra ami ebben az esetben a spread növelés lenne szétosztva a brókercégekben résztvevő traderek közt. Még nem néztem utána, de legyen igazad. AMEN
Régi 2012-02-08, 13:21   #4 (permalink)
Szenior tag

Profi(t) logója

Összes hozzászólás: 150
Profi(t) a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Elolvastam. Hát nem valami felemelő olvasmány, mit ne mondjak.
A durva az benne, hogy ha a tőzsdén keletkezett jövedelmed, az ugye eddig is adózott.
Most meg fizess a "megmozgatott" pénzmennyiség után? Ha jól értelmezem. Hogy ebből a szempontból mindegy nekik, hogy plusszos vagy mínuszos vagy, úgyan úgy ahogy a bróker mindkét esetben leveszi a spread-jét, most állam bácsi is az adóját.

Csak remélni tudom, hogy nem tudják ezt megcsinálni minden országban.

Szinte előre éreztem, hogy nem kell nekem magyarországi bróker cég meg magyar kapcsolattartó, jó nekem a külföldi is.
Így egy nem európai országban nyitottam számlát, magyar kapcsolattartójuk nincs is, egy 3. országbeli bankon keresztül töltöttem fel a tőkémet, plusz ott nyitottam még 2 helyi bankszámlát (egyet a helyi pénznemben, egyet euróban) a nyereség kivételére.

(Amit itt még nagyon szívesen hozzátennék, az meg már nagyon Off lenne, inkább lenne helye egy politicai topicban. )

Akkor majd irány Ázsia, honkongi tőzsde, stb...... sajnos.
Régi 2012-02-08, 14:03   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Ide inkább a helyes idézet így hangzik:

Márk Ev. 4 rész/25 bekezdés Mert a kinek van, annak adatik, és a kinek nincs, attól az is elvétetik, a mije van.
Régi 2012-02-08, 16:26   #6 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Ravazd
Összes hozzászólás: 796
Hírnév szint: 9
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Idézet:
rodcsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ide inkább a helyes idézet így hangzik:

Márk Ev. 4 rész/25 bekezdés Mert a kinek van, annak adatik, és a kinek nincs, attól az is elvétetik, a mije van.
Csak persze ez nem az anyagi javakra vonatkozik.
willow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-08, 17:45   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Persze érzelmi/emberi javakról beszélt Jézus amikor ezt mondta. Kreatív gondolatok és szövegkörnyezet kérdése ennek az evangéliumának a jelentése.
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 17:29 , a GMT +1 időzóna szerint.