Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-11-07, 17:10   #651 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Hírnév szint: 3
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

HA valakinek nincs jobb terve estére:

https://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=713007
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-11-07, 19:47   #652 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 591
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Felmerülhet a kérdés, ki volt az a bolond, aki 1250-en eladott? Mondjuk az, aki előző nap 1500-on vásárolt, majd másnap azt látta, hogy a tőke 15 százaléka már elégett és az ár tovább esik mint a kő...
Mintha csak tegnap lett volna olyan tisztán emlékszek. Én sokakkal együtt 2300 környékén szálltam be a buliba. Mindenki tisztában volt vele, hogy a könyv szerinti értéke akkortájt 4200-as árfolyamot indokolt volna, csak kicsit túltolták a pesszimizmust.
Aztán egyik reggel hallgatom a rádióban az egyik brókert, hogy jönnek csőstül az emberek. Azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák a tőzsdét, de életében először OTP-t akar venni, akárhogy is kell azt csinálni
Ezen a ponton már szálltam is ki a részvényekből.
Na ezek az első tőzsdések tartogatták a részvényeiket, amíg csak idegileg bírták. Később ezek adták el 1500 alatt, amikor már közel a fele pénz elúszott. Lélektani határ.
Én újra beszálltam 1500-on és végül 3000-en adtam el a felét, a másik felét a tervezett 4200-on. De sokaknak nincs ilyen kellemes emléke a sztoriról.

Még egy érdekesség, ha már OTP, hogy ismerek olyat, aki 100 milláért vett 10000-es OTP-t anno. Kitartotta mostanáig! No comment...Mindig eszembe jut, ha ránézek az OTP árfolyamra.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-11-07, 20:22   #653 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.766
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mintha csak tegnap lett volna olyan tisztán emlékszek. Én sokakkal együtt 2300 környékén szálltam be a buliba. Mindenki tisztában volt vele, hogy a könyv szerinti értéke akkortájt 4200-as árfolyamot indokolt volna, csak kicsit túltolták a pesszimizmust.
Aztán egyik reggel hallgatom a rádióban az egyik brókert, hogy jönnek csőstül az emberek. Azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák a tőzsdét, de életében először OTP-t akar venni, akárhogy is kell azt csinálni
Ezen a ponton már szálltam is ki a részvényekből.
Na ezek az első tőzsdések tartogatták a részvényeiket, amíg csak idegileg bírták. Később ezek adták el 1500 alatt, amikor már közel a fele pénz elúszott. Lélektani határ.
Én újra beszálltam 1500-on és végül 3000-en adtam el a felét, a másik felét a tervezett 4200-on. De sokaknak nincs ilyen kellemes emléke a sztoriról.

Még egy érdekesség, ha már OTP, hogy ismerek olyat, aki 100 milláért vett 10000-es OTP-t anno. Kitartotta mostanáig! No comment...Mindig eszembe jut, ha ránézek az OTP árfolyamra.

Emlékszem az 1250-re. Tisztán ott van a szemem előtt.
Láttam a jelet, csak értelmezni nem tudtam.
A Petivel még csak pár hónapos barátságban voltam.
Ha még egyszer odáig süllyedünk, pontosan fogom tudni ha visszafordítják az mikor lesz. Felőlem jöhet újra a pillanat, (mondjuk sok ember rosszul járna addig...) de várni felesleges.
Régi 2017-11-16, 12:25   #654 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mától Cad-on is NFP? Érdekes. Nem árt figyelni.

https://www.forexfactory.com/#detail=89046
Régi 2017-11-21, 19:17   #655 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Vajon ad valami pluszt?

https://www.leaprate.com/forex/insti...eneral-public/
Régi 2017-11-21, 20:02   #656 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.766
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze. Ezentul meg pontosabban kiszamolhatom mennyi volt a minusz amivel átslippeageoztak.

Tudsz olyan brokert ahol ezeknel lehet tredelni megfizetheto szamlamerettel?
Régi 2017-11-21, 20:17   #657 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Persze. Ezentul meg pontosabban kiszamolhatom mennyi volt a minusz amivel átslippeageoztak.

Tudsz olyan brokert ahol ezeknel lehet tredelni megfizetheto szamlamerettel?
Paradise Of The Banana and Thong Islands FX coLTD. All Rights Reserved.
"Best execution 2018"
"Best leverage up to 1:infinity"
"Best tits of private helpdesk"

Kell több?
Régi 2017-11-21, 20:19   #658 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Vagy van a Nyerszeffix
Régi 2017-12-08, 08:40   #659 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ma Olasz Bankszünnap van Szeplőtelen Fogantatás ünnepe alkalmából.
Régi 2017-12-16, 00:15   #660 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Tudnátok abban segíteni, hogy gazdasági adatokat (GDP, CPI) hogy lehet megszerezni, letölteni? Előre is köszönöm a segítségetek.
Én a fxstreet-et találtam, de ott csak 1 évre visszamenőleg lehet letölteni.
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-16, 00:21   #661 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.safe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szintén 1 évre, de nagyon jó:
http://www.forex-central.net/economi...rical-data.php

De nekem kb 10 éves adathalmaz kellene. :-)
safe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-16, 08:41   #662 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 450
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szintén 1 évre, de nagyon jó:
http://www.forex-central.net/economi...rical-data.php

De nekem kb 10 éves adathalmaz kellene. :-)

Szia!

A világbank adatbázisában 50 évre visszamenőleg megtalálod, amit keresel:

https://data.worldbank.org/indicator...960&view=chart

Kellemes Ünnepeket!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-17, 09:40   #663 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.846
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

https://www.financemagnates.com/fore...age-130-lower/

Ehh, nem a legjobb hír.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-18, 09:26   #664 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 251
Hírnév szint: 2
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hihetetlenek ezek a hatóságok. Vagy szemet hunynak mindenféle csalás felett, vagy ha az nagyra dagad, akkor szinte semmit sem engedélyeznek.
Eredmény: a kispénzű lakossági ügyfelek újra a kevésbé ellenőrzött régiók felé fognak áramlani. Épp amitől meg akarják őket óvni.
Sokkal nagyobb összeget kell a számlára tenni, mint eddig, ami a tőkét illetően nagyobb kockázatot jelent.

És mindezek sem védik meg azok nagy részét a pénz elvesztésétől, akik eddig is elvesztették.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-18, 10:42   #665 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na igen, sajnos a trédeléshez hozzátartozik az erős alkalmazkodás. Amikor kinyílik egy ajtó, bezárul egy másik. Én sem örülök ennek, de nincs mit tenni sajnos, ki kell eszelni másik megoldást.

Szabályozatlan, és szabályozott világ jól megfér egymás mellett.
Régi 2017-12-18, 11:29   #666 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na igen, sajnos a trédeléshez hozzátartozik az erős alkalmazkodás. Amikor kinyílik egy ajtó, bezárul egy másik. Én sem örülök ennek, de nincs mit tenni sajnos, ki kell eszelni másik megoldást.

Szabályozatlan, és szabályozott világ jól megfér egymás mellett.
Persze. Az egész élet a tanulásról és alkalmazkodásról szól. Csak itt az a fura, hogy épp nem a kisbefektető védelmét látom. A bróker így is úgy is leveszi az embert, ha akarja, csak nehezebb lesz a dolga. De mivel nagyobb tőkét kényszerül az ember kihelyezni, így a bróker haszna is nagyobb lesz, ha lehúz, ha nem.

Az az érzésem, hogy a felügyelet megunta, hogy pár 100, esetleg egyezer dolláros panaszokkal kell foglalkoznia, ahol többe kerül az eljárás, mint a bepanaszolt összeg. Ezzel a huszárvágással kizárják a kicsiket a játékból, így a gazdaságtalan eljárások is megszűnnek.
Régi 2017-12-18, 18:04   #667 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 500
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hihetetlenek ezek a hatóságok. Vagy szemet hunynak mindenféle csalás felett, vagy ha az nagyra dagad, akkor szinte semmit sem engedélyeznek.
Itt már volt erről szó: https://www.elemzeskozpont.hu/mi-lesz-veled-forex-fca-tervei

A nagy tőkeáttétel arra volt jó, hogy kisebb margin igény miatt kevesebb pénzt kellett utalni a brókernek és ha csőd van a brókernél, akkor kevesebb pénzt buksz, mert nem az egész tőkéd(10,100 ezer usd) utaltad ki, hanem csak 1-2 ezer usd-t. Most majd kell több ezer usd-t kiutalni, hogy tudj nyitni egy sima 1 lotos pozit pl. eur/usd-n. A lengyelek is szigorítanak:

https://www.financemagnates.com/forex/regulation/exclusive-poland-restrict-maximum-leverage-fx-trading-501%E2%80%8E/

Igazából jó, hogy ha próbálnak rendet tenni, mert az, hogy brókercégek mindent megtehetnek az nevetséges. Az egész forexet be kéne tiltani, mert családok mennek tönkre. Legyen csak szabályzott piac. És legyen ott annyi változás, hogy a kisebb tőkével rendelkezők is kipróbálhassák magukat.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-18, 18:41   #668 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Itt már volt erről szó: https://www.elemzeskozpont.hu/mi-lesz-veled-forex-fca-tervei

A nagy tőkeáttétel arra volt jó, hogy kisebb margin igény miatt kevesebb pénzt kellett utalni a brókernek és ha csőd van a brókernél, akkor kevesebb pénzt buksz, mert nem az egész tőkéd(10,100 ezer usd) utaltad ki, hanem csak 1-2 ezer usd-t. Most majd kell több ezer usd-t kiutalni, hogy tudj nyitni egy sima 1 lotos pozit pl. eur/usd-n. A lengyelek is szigorítanak:

Ugyanerről beszéltem én is, csak ellentétes irányból közelítettem. És épp ez a lényeg, az alacsony tőke követelménye. Keveset kellett kiutalni, így kevesebbet kockáztat az ember, ha pl. a bróker bedől vagy lenyúl. Ha a tőkeáttétet csökkentik, magasabb összeget kell kitenni a számlára. Ergo: nagyobbat kell kockáztatnod egy esetleges bedőlés vagy nem fizetés esetére.

Ami a szabályozást illeti, egyetértek. De azzal, hogy a tőkeáttétet növelik, nem a biztonság nő, hanem kizárják a kereskedők egy részét. De erről már írtam. Arról nem beszélve, hogy az ostoba és felelőtlenek köre így is bukik, tehát nem hogy nincs megvédve, hanem nagyobbat bukik.

Vagy:
Akinek pl. 10000 dollárja van erre a játékra, most kitesz 1500-2000 és elkezdheti. Vagy még kevesebbel is. Ha gáz van, és bedől vagy nem fizet a bróker, ezt még kb. 5ször kockáztathatja más brókereket keresve. A tőkeáttét változtatás után 5000-7000 usd-t kell kitennie, s ha bukás van, elment a tőkéje és a lehetősége is.
Ezeket én nem védelemnek tartom. Ráadásul, ahogy már írtam, a kis pénzüek ismét a kevésbé ellenőrzött régiók felé fognak menni. A tőzsde meg szóba sem jöhet az 1 lotos min. kötésmennyiséggel.
És akkor még mindig ott vagyunk, hogy a brókercéget senki nem minősíti felelősséget vállalva, és az ügyfél választhatna pl. A, B, C kategóriás brókerekből. Így nagyobb fogalma lenne a kint lévő tőkéje kockázatáról. Valamint az igazi védelem ott kezdődne,l hogy egy átfogóbb képe van az ügyfélnek erről az egész játékról. Persze ehhez tanulni, gyakorolni, munkaórák százait beletenni stb. kell, amire a legtöbben nem hajlandók. Na őket nem védi meg semmi, és nincsenek kevesen.
Régi 2017-12-20, 15:12   #669 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ugyanerről beszéltem én is, csak ellentétes irányból közelítettem. És épp ez a lényeg, az alacsony tőke követelménye. Keveset kellett kiutalni, így kevesebbet kockáztat az ember, ha pl. a bróker bedől vagy lenyúl. Ha a tőkeáttétet csökkentik, magasabb összeget kell kitenni a számlára. Ergo: nagyobbat kell kockáztatnod egy esetleges bedőlés vagy nem fizetés esetére.
"Despite its stated aim to protect individual investors from losing money, some brokers say that the proposed 1:30 to 1:5 leverage will increase the traders’ risks, because they will need to deposit more capital upfront that they could potentially lose. In addition, those not able to deposit the necessary margin capital might be tempted to use offshore market makers in loosely regulated jurisdictions."

https://www.financemagnates.com/forex/regulation/fxcm-reveals-take-esma%E2%80%8E-proposed-rules-leverage-cap-%E2%80%8Edeems-restrictive/
Régi 2017-12-20, 15:36   #670 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
"Despite its stated aim to protect individual investors from losing money, some brokers say that the proposed 1:30 to 1:5 leverage will increase the traders’ risks, because they will need to deposit more capital upfront that they could potentially lose. In addition, those not able to deposit the necessary margin capital might be tempted to use offshore market makers in loosely regulated jurisdictions."

https://www.financemagnates.com/forex/regulation/fxcm-reveals-take-esma%E2%80%8E-proposed-rules-leverage-cap-%E2%80%8Edeems-restrictive/

???????????????

Kíséretiesen hasonlít arra, amit én is írtam.

Kisebb leverage - nagyobb tőke kell a számlára – nagyobb brókerkockázat. Vagy áramlás a szabályozatlanabb régiók felé, ami szintén nagyobb brókerkockázat.
Ennyi a képlet.
Régi 2017-12-20, 16:21   #671 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

???????????????

Kíséretiesen hasonlít arra, amit én is írtam.

Kisebb leverage - nagyobb tőke kell a számlára – nagyobb brókerkockázat. Vagy áramlás a szabályozatlanabb régiók felé, ami szintén nagyobb brókerkockázat.
Ennyi a képlet.
Tudom. Nyugi én egyetértek veled. Csak azért raktam be ezt, hogy lásd, hogy a brókerek is pl. fxcm is úgy látják, ahogy mi. Mondjuk megvan hozzá az érdekük.
Régi 2017-12-21, 07:27   #672 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

http://www.portfolio.hu/vallalatok/v....html?i=271599
Régi 2017-12-21, 09:34   #673 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 450
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Szia Megalith! Üdv Independence!

Bejegyzéseitek kapcsán elgondolkodtam azon, milyen következményekkel jár(hat) ránk nézve a tervezett radikális tőkeáttétel csökkentés.

Egyrészről abszolút jogos amit írtatok, hogy a kisebb számlával rendelkezőknek ugyan akkora pozíció fedezettségi szinthez a jövőben elvben nagyobb alapletétet kell(ene) a brókernél tartaniuk. De vajon a pár száz, vagy néhány ezer dolláros számlával rendelkező traderek százezrei a számlaméret növelésével reagálnak-e a megváltozott margin feltételekre? Szerintem ez koránt sem egyértelmű, tekintettel arra, hogy ezen traderek túlnyomó többsége eddig is mínuszos volt, kedvezőtlenebb kondíciókat érzékelve az is reális forgatókönyv lehet, hogy nem utalnak újabb összegeket a számlájukra, sőt motivációt vesztve kiveszik a pénzüket, vagy a kifeszítettebb pozícionáltság miatt gyorsított ütemben nullázzák le a számlát. És innentől válik érdekessé számunkra a történet. Lehet, hogy a tőkeáttétel csökkentés az eleve nagyobb számlaméret miatt minket közvetlenül nem érint, de a potenciális brókerkockázat és költség növekedés igen. Mire gondolok? Gondoljuk végig miből él a Forex bróker?

ATL eszközök: Spread. Roll-over. Jutalék. Tranzakciós devizaváltás díja. Ha zsugorodik a forgalom ez a bevételrész csökken, míg az állandó költségek szinten maradnak, így a cég fedezeti hányada romlik.

BTL eszközök: Spread tágítás, slippage teljesítés, retail megbízások learbitrálása az LP felé, last look provision, stop hunting, skewing, B-book stb-stb. Millió féllegális lehetőség az extra profitra. De vajon hogy reagálnak a jóléthez hozzászokott, mohó eszkimók, ha kevesebb lesz a fóka? Árat emelnek? (=drágul a kereskedés) Költséget csökkentenek? (=romlik a szolgáltatás színvonala?) Fúzionálnak? Vagy belátva, hogy az aranyévek végetértek gyorsan lerabolják amit és amíg csak lehet?

Természetesen nem tudom a választ, nyilván lehet ilyen is meg olyan is. A kockázat viszont szerintem nőni fog különösképp azon szolgáltatóknál akik elsősorban a mikrolotos snecik kiszolgálására rendezkedtek be. Egy szó mint száz: tartsuk nyitva a szemünket!
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 10:27   #674 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 478
Hírnév szint: 4
erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.erla01 elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Vajon ki ébred fel a leghamarabb és alapít céget Ausztráliában vagy más, nem EU-s országban, ahol van némi fegyelem és elfogadható felügyelet?!
Aztán már csak át kell sales-elni az ügyfeleket. Az EU-s brókereknek nagy t.k.nrúgás lenne az ESMA 30-as t.áttétele, gondolom lobbiznak is ellene.
erla01 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 10:37   #675 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nézzétek, én nem tagadom, van bináris számlám is egy darab összesen. És azt sem tagadom, hogy ba..ott idegörlő és nehéz, de így másfél év távlatában kétszámjegyű plusszal várom az adózást, ami közelebb van a 100-hoz, mint az 50-hez. Tudom, ez nem nagy teljesítmény, de tegyétek szívetekre a kezeteket és soroljátok fel az ismerősötök közül azokat, akik idén vagy tavaly forexben ennyit, vagy egyáltalán pluszt elértek. Megnéztem Dankó Zoli legutóbbi felvételét, ahol Kovács J. Tamástól kell idézzek, aki azt mondta az 1-3 perces belépőire, amit pár pipes stoppal nyit, és nyer, hogy:

"Pont lesz..rom ki mit gondol", mert nyerőbe jön ki, na szóról szóra ugyanezt tudom én is mondani erről a dologról. Ennek ellenére mindig is mondtam, hogy senkinek nem ajánlom, pláne annak aki még fx-ben is nullszaldós vagy masszívan veszteséges. Viszont az már vicc, hogy ilyen félkarú rablórángató szerencsejátékosok miatt egy amúgy tényleg maximálisan behatárolható kockázatú dolgot betiltsanak... Amennyiben ennek az a következménye, hogy fx-ben valóban lesz garantált stop, akkor ám legyen, de gyanítom 1:5-el nem sokan fognak nyomogatni daytradeben.

Ennyit szerettem volna elmondani, Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok és eredményes, Egészségben gazdag Új Évet!
Régi 2017-12-21, 11:17   #676 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mi van abban az esetben, ha pl. egy amerikai brókernél nyit az ember számlát, azaz egy a szabályozás alá nem eső székhelyű brókernél, akinek feltételezzük nincs irodája a szabályozás alá eső országban.

Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom, hogy az ilyen esetekben csak akkor kap a szabályozás alá nem eső székhelyű bróker „útlevelet” a szabályozás alá eső országokban való tevékenységre, ha annak szabályait betartja. Vagyis hiába az amerikai bróker, nekem ugyanúgy 1:30 leverage-t fog biztosítani.
Jól tudom? Vagy ez az „útlevél” dolog csak azokra a brókerekre vonatkozik, akiknek a szabályozás alá eső országban is van telephelye?

Bár ennek az egésznek ellent mond, hogy a kereskedők egy része a szabályozatlanabb régiók felé áramlik majd.

Ezekkel nem nagyon vagyok tisztában, de úgy tűnik, hogy elég könnyű lenne így kijátszani az ESMA szabályait. A józan logika azt mondja, hogy így ki lehet ezt játszani, hiszen mindegy, hogy online honnan kereskedem.
Régi 2017-12-21, 11:40   #677 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vajon ki ébred fel a leghamarabb és alapít céget Ausztráliában vagy más, nem EU-s országban, ahol van némi fegyelem és elfogadható felügyelet?!
Aztán már csak át kell sales-elni az ügyfeleket. Az EU-s brókereknek nagy t.k.nrúgás lenne az ESMA 30-as t.áttétele, gondolom lobbiznak is ellene.
Alacsony volatilitású termékeknél 1:30, amúgy 1:5. 1 lotos eur/usd pozi nyitáshoz kb. 23 ezer usd margin kell majd. Az adózást is figyelembe kell venni. Sokkal több adót,ehot..stb kell fizetni magyarországon, ha nem eu-s országban van a bróker. Ezt figyelembe kell venni.
Régi 2017-12-21, 11:49   #678 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amennyiben ennek az a következménye, hogy fx-ben valóban lesz garantált stop, akkor ám legyen, de gyanítom 1:5-el nem sokan fognak nyomogatni daytradeben.
Lehet daytradelni majd forexen csak nem éri meg. 0.01-es pozikat lehet majd nyitni pár ezer dolláros tőkével. Elmegy 100 pipet az irányodba és keresel 10 dollárt. Ha meg rendelkezel 100 ezer dolláros tőkével, akkor meg nem a forexen fogsz bohóckodni. Meg fog szűnni a forex és a cfd értelme.
Régi 2017-12-21, 12:01   #679 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 948
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Lehet daytradelni majd forexen csak nem éri meg. 0.01-es pozikat lehet majd nyitni pár ezer dolláros tőkével. Elmegy 100 pipet az irányodba és keresel 10 dollárt. Ha meg rendelkezel 100 ezer dolláros tőkével, akkor meg nem a forexen fogsz bohóckodni. Meg fog szűnni a forex és a cfd értelme.
Vagy egyszerűen el kell majd felejteni az EU-ban agyonszabályzott cégeket és menni napkelet irányába.
Nagyjából ugyanaz lesz mint usa-ban.
Ott már rég 1:50 a forex, nem véletlen hogy nem is ez a spekulánsok fő piaca, hanem olyan termék ahol nagyobb a leverage, mint pl. az opció.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-12-21, 12:02   #680 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Én úgy látom, hogy aki nagy tőkével esetleg bevállalja az a nyertes oldalon állt eddig, de ezek után majd a nyertesek nyerik el egymástól oda-vissza a pénzt? Ez pedig vicc lesz, ahogy írod, mert aki eddig nyert az nem lesz akkora láma, hogy ezeket a kondíciókat bevállalja. Annál sokkal jobb üzleti lehetőséget is tud keresni, akár centes részvények stb. aminek tudod az alját=kockázatot pontosan ki lehet számolni. Vagy bármi olyan, aminél pontosan tudod a bukót, és viszonylag gyorsan dől el, hogy nyersz vagy nem. Akár hétköznapi dolgok, aminek köze sincs a pénzpiachoz, sose lehet tudni jön e valami jobb.
Régi 2018-01-07, 02:38   #681 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Budapest, 2017. december 29. – A Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) a fogyasztói érdekek védelmében bizonyos spekulatív „befektetési” termékek (pl. bináris opciók, CFD ügyletek) korlátozására és betiltására vonatkozó lépésekre készül 2018-ban. Az MNB üdvözli és támogatja az ESMA-nak az európai szintű befektető védelem erősítése érdekében tett erőfeszítéseit.

Az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) nemrég közzétett nyilatkozatában jelezte, hogy 2018. január 3-án hatályba lépő, a pénzügyi eszközök piacairól szóló rendelet (MiFIR) felhatalmazása alapján bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos, spekulatív termékeket érintően termékintervenciós lépések bevezetését tervezi.

Mint ismeretes, a pénzügyi termékekre és befektetésekre vonatkozó uniós rendeletek révén az európai és nemzeti pénzügyi felügyeletek 2018-tól súlyos fogyasztói kockázat esetén – ha nincs más lehetséges eszközük – korlátozhatják vagy megtilthatják bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos termékek (pl. bináris opciók, rolling spot forex és CFD ügyletek) forgalomba hozatalát, forgalmazását vagy akár az érintett pénzügyi tevékenységek végzését is.

Az új, egységes termékintervenciós szabályozás alapján a nemzeti hatóságok saját tagállamukat érintően, az ESMA viszont az Európai Unió teljes területére kiterjedő hatállyal korlátozhat vagy tilthat be egy-egy spekulatív terméket. Az ESMA által elrendelt termékintervenció legfeljebb 3 hónapra szólhat, azonban a feltételek fennállása esetén akár többször is megújítható.

Az ESMA által fontolóra vett lépések szerint a bináris opciók esetében betiltaná, a CFD ügyleteknél pedig korlátozó feltételekhez kötné e termékek lakossági ügyfelek részére történő reklámozását, forgalmazását és értékesítését. A CFD-kel és a rolling spot forex ügyletekkel kapcsolatban tőkeáttétel limiteket (a mögöttes eszköz változékonyságától függően 30:1 és 5:1 között) határozna meg, az ügyfélveszteség mérséklése érdekében bevezetné az automatikus zárás szabályát és a "negatív egyenleg” védelmét. Előírna továbbá a kockázatokra vonatkozó egységes figyelmeztetéseket és korlátozná az ügyfelek részére nyújtható – kereskedését ösztönző – előnyöket is. Az ESMA előreláthatólag 2018 januárjában egy rövid nyilvános konzultációt tart a témában.

Az ESMA által tervezett lépések a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és más nemzeti szintű felügyeleti hatóságok intézkedéseivel együtt az európai szintű befektető védelmet erősítik, különösen azért, mivel az érintett termékek az Európai Unió több tagállamához hasonlóan, Magyarországon is jellemzően határon átnyúló befektetési szolgáltatóknál érhetők el, így különösen fontos az egységes európai intézkedés a fogyasztók számára kiemelten kockázatos tőkepiaci termékek visszaszorítása érdekében.

Magyar Nemzeti Bank

2018 izgis év lesz ezek szerint! Nem örülök ezeknek a fejleményeknek, mert a 100-as tőkeáttétel bizonyította már működőképességét (egyéb dolgokkal kiegészítve). Ráadásul mint tudjuk, a tőkevédelem nem a tőkeáttétel mértékétől függ, a cél sem ez ezzel az egésszel.
Érdekes fejlemények lesznek a kriptókkal is. 2018 a szabályozások éve lesz: bináris opciók, forex, kriptók. 1:30-as tőkeáttétel még nagyon határeset, megéri-e forexezni így, de az 1:5 az vicc kategória. Marad a CME, ICE.
Fogyni fognak a brókercégek, csillaghullás lesz, vagy erős migráció
Régi 2018-01-07, 08:34   #682 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Majd jön rpr és megkérdezi egymás után 5* tőled is, hogy hol olvastad.
Régi 2018-01-07, 09:03   #683 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.670
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
david chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
budapest, 2017. December 29. – a európai értékpapír-piaci hatóság (esma) a fogyasztói érdekek védelmében bizonyos spekulatív „befektetési” termékek (pl. Bináris opciók, cfd ügyletek) korlátozására és betiltására vonatkozó lépésekre készül 2018-ban. Az mnb üdvözli és támogatja az esma-nak az európai szintű befektető védelem erősítése érdekében tett erőfeszítéseit.

Az európai értékpapír-piaci hatóság (esma) nemrég közzétett nyilatkozatában jelezte, hogy 2018. Január 3-án hatályba lépő, a pénzügyi eszközök piacairól szóló rendelet (mifir) felhatalmazása alapján bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos, spekulatív termékeket érintően termékintervenciós lépések bevezetését tervezi.

Mint ismeretes, a pénzügyi termékekre és befektetésekre vonatkozó uniós rendeletek révén az európai és nemzeti pénzügyi felügyeletek 2018-tól súlyos fogyasztói kockázat esetén – ha nincs más lehetséges eszközük – korlátozhatják vagy megtilthatják bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos termékek (pl. Bináris opciók, rolling spot forex és cfd ügyletek) forgalomba hozatalát, forgalmazását vagy akár az érintett pénzügyi tevékenységek végzését is.

Az új, egységes termékintervenciós szabályozás alapján a nemzeti hatóságok saját tagállamukat érintően, az esma viszont az európai unió teljes területére kiterjedő hatállyal korlátozhat vagy tilthat be egy-egy spekulatív terméket. Az esma által elrendelt termékintervenció legfeljebb 3 hónapra szólhat, azonban a feltételek fennállása esetén akár többször is megújítható.

Az esma által fontolóra vett lépések szerint a bináris opciók esetében betiltaná, a cfd ügyleteknél pedig korlátozó feltételekhez kötné e termékek lakossági ügyfelek részére történő reklámozását, forgalmazását és értékesítését. A cfd-kel és a rolling spot forex ügyletekkel kapcsolatban tőkeáttétel limiteket (a mögöttes eszköz változékonyságától függően 30:1 és 5:1 között) határozna meg, az ügyfélveszteség mérséklése érdekében bevezetné az automatikus zárás szabályát és a "negatív egyenleg” védelmét. Előírna továbbá a kockázatokra vonatkozó egységes figyelmeztetéseket és korlátozná az ügyfelek részére nyújtható – kereskedését ösztönző – előnyöket is. Az esma előreláthatólag 2018 januárjában egy rövid nyilvános konzultációt tart a témában.

Az esma által tervezett lépések a magyar nemzeti bank (mnb) és más nemzeti szintű felügyeleti hatóságok intézkedéseivel együtt az európai szintű befektető védelmet erősítik, különösen azért, mivel az érintett termékek az európai unió több tagállamához hasonlóan, magyarországon is jellemzően határon átnyúló befektetési szolgáltatóknál érhetők el, így különösen fontos az egységes európai intézkedés a fogyasztók számára kiemelten kockázatos tőkepiaci termékek visszaszorítása érdekében.

Magyar nemzeti bank

2018 izgis év lesz ezek szerint! Nem örülök ezeknek a fejleményeknek, mert a 100-as tőkeáttétel bizonyította már működőképességét (egyéb dolgokkal kiegészítve). Ráadásul mint tudjuk, a tőkevédelem nem a tőkeáttétel mértékétől függ, a cél sem ez ezzel az egésszel.
érdekes fejlemények lesznek a kriptókkal is. 2018 a szabályozások éve lesz: Bináris opciók, forex, kriptók. 1:30-as tőkeáttétel még nagyon határeset, megéri-e forexezni így, de az 1:5 az vicc kategória. Marad a cme, ice.
jóóóó reggelt!

Akinek van számlája,az decemberben megkapta a januári új feltételeket mit swapra, tőkeátételre. Legalábbis én kaptam...
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-07, 19:20   #684 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Budapest, 2017. december 29. – A Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) a fogyasztói érdekek védelmében bizonyos spekulatív „befektetési” termékek (pl. bináris opciók, CFD ügyletek) korlátozására és betiltására vonatkozó lépésekre készül 2018-ban. Az MNB üdvözli és támogatja az ESMA-nak az európai szintű befektető védelem erősítése érdekében tett erőfeszítéseit.

Az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (ESMA) nemrég közzétett nyilatkozatában jelezte, hogy 2018. január 3-án hatályba lépő, a pénzügyi eszközök piacairól szóló rendelet (MiFIR) felhatalmazása alapján bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos, spekulatív termékeket érintően termékintervenciós lépések bevezetését tervezi.

Mint ismeretes, a pénzügyi termékekre és befektetésekre vonatkozó uniós rendeletek révén az európai és nemzeti pénzügyi felügyeletek 2018-tól súlyos fogyasztói kockázat esetén – ha nincs más lehetséges eszközük – korlátozhatják vagy megtilthatják bizonyos, a lakossági fogyasztók számára kiemelten kockázatos termékek (pl. bináris opciók, rolling spot forex és CFD ügyletek) forgalomba hozatalát, forgalmazását vagy akár az érintett pénzügyi tevékenységek végzését is.

Az új, egységes termékintervenciós szabályozás alapján a nemzeti hatóságok saját tagállamukat érintően, az ESMA viszont az Európai Unió teljes területére kiterjedő hatállyal korlátozhat vagy tilthat be egy-egy spekulatív terméket. Az ESMA által elrendelt termékintervenció legfeljebb 3 hónapra szólhat, azonban a feltételek fennállása esetén akár többször is megújítható.

Az ESMA által fontolóra vett lépések szerint a bináris opciók esetében betiltaná, a CFD ügyleteknél pedig korlátozó feltételekhez kötné e termékek lakossági ügyfelek részére történő reklámozását, forgalmazását és értékesítését. A CFD-kel és a rolling spot forex ügyletekkel kapcsolatban tőkeáttétel limiteket (a mögöttes eszköz változékonyságától függően 30:1 és 5:1 között) határozna meg, az ügyfélveszteség mérséklése érdekében bevezetné az automatikus zárás szabályát és a "negatív egyenleg” védelmét. Előírna továbbá a kockázatokra vonatkozó egységes figyelmeztetéseket és korlátozná az ügyfelek részére nyújtható – kereskedését ösztönző – előnyöket is. Az ESMA előreláthatólag 2018 januárjában egy rövid nyilvános konzultációt tart a témában.

Az ESMA által tervezett lépések a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és más nemzeti szintű felügyeleti hatóságok intézkedéseivel együtt az európai szintű befektető védelmet erősítik, különösen azért, mivel az érintett termékek az Európai Unió több tagállamához hasonlóan, Magyarországon is jellemzően határon átnyúló befektetési szolgáltatóknál érhetők el, így különösen fontos az egységes európai intézkedés a fogyasztók számára kiemelten kockázatos tőkepiaci termékek visszaszorítása érdekében.

Magyar Nemzeti Bank

Érdekes fejlemények lesznek a kriptókkal is. 2018 a szabályozások éve lesz: bináris opciók, forex, kriptók. 1:30-as tőkeáttétel még nagyon határeset, megéri-e forexezni így, de az 1:5 az vicc kategória. Marad a CME, ICE.
Szia Dávid! 1:30 azért már tényleg meredek, még annak is akinek ahogy írod "tud trédelni". Nem a világ vége, de közel áll hozzá. Nyilván kis számlásokra gondolok, akik mondjuk nagyot akarnak belőle építeni, és még ebben a földi életükben. 1000 dollárral nyithatsz kb. 0.1-0.2-t. Persze csak példának írtam, nem pontosan ennyi de kb. Nagyságrendekkel tovább fog tartani időben a számlanövelés, már akinek ez a cél.
Régi 2018-01-07, 19:20   #685 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
jóóóó reggelt!

Akinek van számlája,az decemberben megkapta a januári új feltételeket mit swapra, tőkeátételre. Legalábbis én kaptam...
MEgnéztem több bróker honlapját, sehol nincs hír a fejleményekről.
Régi 2018-01-07, 19:50   #686 (permalink)
Szenior tag

C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
MEgnéztem több bróker honlapját, sehol nincs hír a fejleményekről.
Milyen fejleményeket keresel
Régi 2018-01-07, 20:03   #687 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Milyen fejleményeket keresel
Azt írtad, hogy kaptál új tőkeáttételről 'feltételeket'. Nekem nincs fx számlám jelenleg, így nem kaptam semmit, ahol pedig emailben érdeklődtem, elhajtottak azzal, hogy kövessem a hírfolyamukat...
Régi 2018-01-07, 20:17   #688 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt írtad, hogy kaptál új tőkeáttételről 'feltételeket'. Nekem nincs fx számlám jelenleg, így nem kaptam semmit, ahol pedig emailben érdeklődtem, elhajtottak azzal, hogy kövessem a hírfolyamukat...
Persze hogy kaptam, része volt a szerződések felujításának... vagyis lehetett választani, vagy elfogadom és akkor BUÉK, vagy Szerződésbontási kerelememként kezelik és lezárják a számláimat és akkor is bújék
Régi 2018-01-08, 18:09   #689 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.facebook.com/permalink.p...79422348809554
Régi 2018-01-08, 18:18   #690 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 839
Hírnév szint: 1
equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.equalizer már nem kispályás.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Magyarazza valaki meg nekem, mert nem ertem, hogy mi az osszefugges az

"-bevezetik a negatív számlaegyenleg elleni védelmet
-kitiltják a bináris opció összes fajtáját
-megtiltják a bróker cégeknek a bónusz nyújtási lehetőséget
-csökkentik a CFD és spot forex tőkeáttételét 1:30, 1:50 körülre
-kitiltják az ún. rolling spot forex kereskedést
"

es az

"egy szóval kinyírják ez Európai retail bróker cégeket és velük együtt a retail kereskedőket is."

allitasok kozott??? En szemely szerint mindegyik ponttal az 5-bol egyetertek... mert mind az 5 pont eddig csakis azt a celt szolgalta, hogy a brokerek megszedjek magukat a "kereskedoknek" nevezett lelkes amatorok hatan. Kivetel nelkul. Gondolom nem kell egyenkent magyarazni, hogy mindegyik furfang az 5 kozul hogyan uritette ki a zsebeket, ezt mindenki kellene tudja...

Pont az volt eddig a lenyeg, hogy az 5 kis furfang segitsegevel nyirtak ki az europai brokerek a retail kereskedoiket...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-08, 20:13   #691 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A magas tőkeáttétel csak az indulók körét bővítette. Azt véletlen sem gondoljuk komolyan, hogy akinek nagyobb a kezdőtőkéje, annak kisebb az esélye a számlája nullázására.

A felelős kereskedés és kockázatkezelés nem az alacsony leverage-val jön meg. Az a nagyobb tőkekihelyezésbe/tőkekockázatba vagy az EU-n kívüli nagyobb brókerkockázatba kényszerít bele.
Régi 2018-01-08, 20:47   #692 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
A magas tőkeáttétel csak az indulók körét bővítette. Azt véletlen sem gondoljuk komolyan, hogy akinek nagyobb a kezdőtőkéje, annak kisebb az esélye a számlája nullázására.
Hát szerintem jobban megbecsülik a kereskedők a nagyobb tőkét. De ami a lényeg, hogy szerintem valóban kisebb esélye lenullázni egy pl. 100 ezer dolláros számlát, mint egy 1 ezer dollárosat. Nem csak azért mert a 100 ezres 100* akkora, hanem mert olyan kockáztatni szintet lehet meghatározni tradenként 100 ezer dolláros számlánál, hogy sokkal könnyebben meg lehet belőle élni. Nem mindegy, hogy havi 3R-t kell kitermelni vagy havi 30R-t a megélhetéshez. És a kereskedő nem követ el olyan hibákat, mint pl. a túlkereskedés,túl nagy kockázat egy traden, hogy legyen értelmezhető profit...stb. Azt gondolom, hogy 200-300 dollár/trade kockázat a minimum, ha megélhetés a cél.

Idézet:
A felelős kereskedés és kockázatkezelés nem az alacsony leverage-val jön meg. Az a nagyobb tőkekihelyezésbe/tőkekockázatba vagy az EU-n kívüli nagyobb brókerkockázatba kényszerít bele.
Ezzel egyet értek. Ez a jelenlegi kereskedőket érinti. Viszont a veszteséges kereskedők folyamatosan újra termelődnek. A sikertelen kereskedők kiábrándulnak és abbahagyják, de lehet, hogy meg fog akadni az utánpótlás, ha majd meglátják a kezdő kereskedők, hogy 1 lot eur/usd-hez kell kb. 20 ezer usd margin és neki sem fognak állni kereskedni. És már az elején véget ér az álmodozás.
Régi 2018-01-09, 08:19   #693 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hát szerintem jobban megbecsülik a kereskedők a nagyobb tőkét. De ami a lényeg, hogy szerintem valóban kisebb esélye lenullázni egy pl. 100 ezer dolláros számlát, mint egy 1 ezer dollárosat. Nem csak azért mert a 100 ezres 100* akkora, hanem mert olyan kockáztatni szintet lehet meghatározni tradenként 100 ezer dolláros számlánál, hogy sokkal könnyebben meg lehet belőle élni. Nem mindegy, hogy havi 3R-t kell kitermelni vagy havi 30R-t a megélhetéshez. És a kereskedő nem követ el olyan hibákat, mint pl. a túlkereskedés,túl nagy kockázat egy traden, hogy legyen értelmezhető profit...stb. Azt gondolom, hogy 200-300 dollár/trade kockázat a minimum, ha megélhetés a cél.
Nem hiszem, hogy a nagyobb tőkére jobban figyelne egy kezdő trader. Ráadásul a kísértés is nagyobb, nincs tapasztalat, valamint mindenhol azt látja, hogy a tőkéd 1-2%t kockáztasd. Arra már nem figyel, hogy ezt a már tapasztalt és sikeres kereskedők alkalmazzák. Így nem 2-300 usd-t fog kockáztatni.
A számlát pedig nem kell nullázni. Elég, ha csak a fele megy el. Mivel a legtöbb indulónál a felhasználandó tőke általában majdnem a teljes cash állománya, így az 50000 usd veszteség súlyosabb, mint egy kis tőkés 50%-os vesztesége. Ráadásul egy 100000 usd-vel indulónak ekkora veszteségek esetén nagyobb az esélye az anyagi csődre, mint a kicsinek. 5-10000 usd könnyebben pótolható, mint 100000.

A túlkereskedés és a hasonló pszichó csapdák pedig végképp nem a tőkeméret függvénye.

Én úgy látom, hogy inkább a piac letisztításáról van szó. Túl sok a bróker, egyre jobban szűkül a piac számukra, egyre messzebb mennek el Ha csak egy pár marad, ugyan kevesebb, de nagyobb tőkéjű ügyfélkörre, akkor is jobban járnak.

Pl.: USA-ban is csak egy-két forex bróker maradt meg a leverage csökkentés után. És egy kb. 300 milliós piacról beszélünk a külföldi számlák nélkül.
Régi 2018-01-09, 13:32   #694 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nem hiszem, hogy a nagyobb tőkére jobban figyelne egy kezdő trader. Ráadásul a kísértés is nagyobb, nincs tapasztalat, valamint mindenhol azt látja, hogy a tőkéd 1-2%t kockáztasd. Arra már nem figyel, hogy ezt a már tapasztalt és sikeres kereskedők alkalmazzák. Így nem 2-300 usd-t fog kockáztatni.
Szerintem a többség jobban figyel. Biztos, hogy vannak fiatal suttyók, akik szüleiktől örököltek vagy valami szerencse folytán(lottó..stb)
nagyobb összeghez jutnak és a könnyen jött pénz miatt nem vigyáznak rá annyira, de szerintem ez a ritkábbik eset. De lehet, hogy csak illúzióban élek.

Idézet:
A túlkereskedés és a hasonló pszichó csapdák pedig végképp nem a tőkeméret függvénye.
Pedig van összefüggés. Nyomni kell m1-en rendesen, ha kis tőkével valamit akarsz kezdeni. Rengeteg csapda megjelenik, ha kis tőkéd van.
Minél nagyobb a tőkéd, annál könnyebb dolgod van(hiába nagyobb a tradenként kockázat és az ezzel járó pszichés nyomás). Ott van Pintér Peti tradenként 1000 usd kockázattal. Felmegy H4-re beköti trendirányba egy visszatesztnél vagy kitörésnél és utána egy-két hét múlva ránéz és kiveszi 3-4 ezer usd-t. Ennyi a kereskedés, mint szakma, ha van legalább 100 ezer usd-d. Ennyit számít. Na most az itt lévők és a világon kereskedők 90%-a kis tőkével(pár száz,1-2 ezer) akar boldogulni és emiatt nagyon sok hátrány éri őket,sok pszichocsapda..stb. Egyébként most Pintér csak egy példa volt. Nekem nincs vele bajom. Láttam tradelni m1-en daxon és nem volt rossz. De a lényeg, hogy nem kell elájulni azoktól a kereskedőktől, akik nagy tőkével rendelkeznek és sikeresek. Nem nagy dolog.
Régi 2018-01-18, 09:27   #695 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.leaprate.com/forex/regul...everage-limit/
Régi 2018-01-18, 12:45   #696 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szégyen.
Régi 2018-01-18, 20:03   #697 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nyitott az ESMA hozzáállása.

Szakmai konzultációt folytatnak, szívesen fogadnak minden javaslatot, észrevételt stb., de ugyanakkor továbbra is közlik, hogy szilárdan kitartanak elképzeléseik és annak bevezetése mellett.
Régi 2018-01-19, 09:23   #698 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://index.hu/gazdasag/2018/01/18...a_a_bitcoinnak
Régi 2018-01-19, 13:49   #699 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 948
Hírnév szint: 5
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Elveszik az emberek játékszerét....
Pedig hány Crypto "trader" érezhette azt hogy született mágus, hogy megvett valamit és csak ment az éra felfelé és felfelé és felfelé...
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-19, 14:45   #700 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Neeem fogják betiltani az egész iparágat. Szabályozottság nem is baj, ráfér a kriptókra, de a forexre nem

Kriptókat nem fogják USÁ-ban, EU-ban betiltani. 1:5-ös tőkeáttét teljesen jó kezdésként, mert az már az elismerés jele. Adócsalás meg minek?

Mondjuk szabályozottságtól függetlenül elég sokan becumilták a kriptókat Nem akarok kinevetni senkit amúgy, de a szabályozottsághoz tényleg nem sok köze a pszichónak.
Válaszol

Címkék
elemzés, FOREX, hír, link

« Sertés Tőzsde | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktuális hírek! Prozac Tőzsde hírek 5 2015-07-30 10:52
Professzionális technikai elemzések a QuantumResearchtől! QuantumResearch Technikai elemzés 51 2012-04-15 20:59
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 16:47
Ecoportal.hu - deviza elemzések ecoportal Devizatőzsde 2 2011-01-19 07:58

A pontos idő 05:38 , a GMT +1 időzóna szerint.