Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-01-28, 08:24   #701 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 586
Hírnév szint: 2
Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

https://replytoesma.trading/
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-28, 10:30   #702 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.009
Hírnév szint: 10
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Marad az ICE, CME, ennyi

Bár én az 1:30-asba még pont beférek szerintem, ahogy számoltam.

További megoldás még az ausztrál brókercégek
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2018-01-28, 18:09   #703 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 6
g_fx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Marad az ICE, CME, ennyi

Bár én az 1:30-asba még pont beférek szerintem, ahogy számoltam.

További megoldás még az ausztrál brókercégek
Svájc már nem is jó?
g_fx elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-28, 19:34   #704 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Czesk92 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Svájci brókercéggel valóban kiküszöbölhető az ESMA tőkeáttétel korlátozása? (Tudom Eu-n kívüliek)
Ha igen, hogy lehetnek ekkora idióták az ESMA döntéshozói? A kereskedők jelentős része biztos áthelyezi a tőkéjét Svájcba.
Létezik MT4-es svájci brókercég?
Orosz brókercégekről van vkinek tapasztalata?
Esetleg Norvégiából ismer vki bármilyen brókercéget?
Ázsiával mi a helyzet? Kína, Japán, Szingapúr?
Czesk92 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-28, 19:46   #705 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Most jut eszembe Anglia, remélem most már minél előbb kilépnek az EU-ból és megússzák ezt a szabályozást
Régi 2018-01-28, 19:56   #706 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 2.020
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Czesk92 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Svájci brókercéggel valóban kiküszöbölhető az ESMA tőkeáttétel korlátozása? (Tudom Eu-n kívüliek)
Ha igen, hogy lehetnek ekkora idióták az ESMA döntéshozói? A kereskedők jelentős része biztos áthelyezi a tőkéjét Svájcba.
Létezik MT4-es svájci brókercég?
Orosz brókercégekről van vkinek tapasztalata?
Esetleg Norvégiából ismer vki bármilyen brókercéget?
Ázsiával mi a helyzet? Kína, Japán, Szingapúr?
Svájc legyen vagy Oroszország?😀
Inkább oroszokhoz mennél csak hogy a tőzsdéket elkerüld?
MyBusiness elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-28, 20:10   #707 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Nyilván inkább Svájcba vinném át a tőkém, de ha nincs más megoldás mindenre nyitott vagyok. Kistőkés profi forex trader vagyok, ha leviszik a tőkeáttételt 1:30-ra végem van.
Régi 2018-01-28, 20:27   #708 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Svájc egy csomó szabályozást átvett, bár ezt a mostanit nem tudom, át fogja-e. Usa 1:50-re most is jó, de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük? Oroszoknál van egy haverom, neki jó, bár ő tud is oroszul

Tőzsde másra jó mybusiness, CFD-zést hagyd meg nekünk
Régi 2018-01-28, 20:43   #709 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 499
Hírnév szint: 3
Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.Etna már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük?
Pepper kivágott még tavaly év vége felé AU-ból, mint EU polgárt, és rá akart erőltetni, hogy nyissak számlát UK-ban... Nem tudom azóta fogadnak e EU-n belüli ügyfeleket. Valamint ha jól tudom náluk nincs negatív elleni védelem se, de nem tudom azóta lehet van.
Etna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-28, 21:39   #710 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Etna köszi, ez hasznos infó, akkor Ausztrália minden bizonnyal kilőve, azért még utánanézek. Egyébként ez érthető részükről, ha kicsit belegondolok a helyzetükbe, egy esetleges behajtást egész könnyen meg lehetne úszni. Akkor marad Svájc, remélhetőleg majd UK, ha végre kilépnek az EU-ból, ha minden kötél szakad, akkor Oroszország. Norvégiáról van vkinek infója? David Chateau, haverod melyik orosz cégnél kereskedik?
Régi 2018-01-28, 21:42   #711 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én peppert, directfx-et néztem, sőt, mindenképpen meg fogom próbálni Egyiknél van cimbi, hátha tud intézni valamit, ne UK legyen belőle.

Amúgy ha minden kötél szakad, akkor ICE, ez van

Orosz céget holnap megkérdezem, van neki 2 számlája is valami fura cégeknél
Régi 2018-01-29, 02:29   #712 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Svájc egy csomó szabályozást átvett, bár ezt a mostanit nem tudom, át fogja-e. Usa 1:50-re most is jó, de Ausztrália kellően messze van Esmától Mi a baj velük? Oroszoknál van egy haverom, neki jó, bár ő tud is oroszul

Tőzsde másra jó mybusiness, CFD-zést hagyd meg nekünk
Volt fantázia a CFD-ben de ezt a piacot törölni akarják. Az eddigi 70-80%-os biztonságú brókereket most valóban bűnözőkre fogják cserélni sokan. Pont a kezdők.
Régi 2018-01-29, 07:35   #713 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Még egy lehetséges megoldás: átkéred magad a professoinal ügyfélkörbe, mivel ha jól értem ez a szabályozás a retail ügyfélkörre vonatkozik. Legalábbis nekem az IG ezt javasolta...
Régi 2018-01-29, 07:58   #714 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 298
independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A múlt héten rákérdeztem erre több EU-s brókernél. Sokan azt válaszolták, hogy ugye a számlanyitás során elvégzett MIFID alkalmassági teszt alapján sorolják be az ügyfeleket különböző szintű kockázatúnak. Állítólag a besorolástól függően kaphat 1:100 leveraget is. „Állítólag”.
independence nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-29, 08:49   #715 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
independence eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A múlt héten rákérdeztem erre több EU-s brókernél. Sokan azt válaszolták, hogy ugye a számlanyitás során elvégzett MIFID alkalmassági teszt alapján sorolják be az ügyfeleket különböző szintű kockázatúnak. Állítólag a besorolástól függően kaphat 1:100 leveraget is. „Állítólag”.
Tudtommal ezen az ügyfél kérésére lehet változtatni.
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-1.png   hirek-elemzesek-linkek-2.png  
Régi 2018-01-29, 09:27   #716 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.695
Hírnév szint: 11
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Egy osztrák céget vezető ismerősöm szerint, amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik a MIFID teszten, hogy ő pénzügyi szakember, legalább 1-2 éve ilyen területen dolgozik valamilyen cégnél (senki nem fogja megkérdezni melyiknél), más besorolást, és magasabb tőkeáttételt kap(hat).
Régi 2018-01-29, 10:03   #717 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én leléptem tavaly peppertől, de ismerősöm letojta a zárási felszólításukat, s áthelyezési javaslatukat UK pepper alá... Megnézettem vele ma a számláját, még aktív, és köthető, bár minimális, pár száz van rajta. Lehet aki régi tag annak meghagyták.

Parancsoljatok, live chat friss, ropogós válasza:

ügyintéző: All EU/EEA region clients are set up under Pepperstone UK, under FCA

https://pepperstone.com/en/company-p...-and-licensing

unfortunately we cannot place EU/EEA clients under ASIC, Pepperstone AU
Régi 2018-01-29, 10:03   #718 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 1.036
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy osztrák céget vezető ismerősöm szerint, amennyiben az ügyfél úgy nyilatkozik a MIFID teszten, hogy ő pénzügyi szakember, legalább 1-2 éve ilyen területen dolgozik valamilyen cégnél (senki nem fogja megkérdezni melyiknél), más besorolást, és magasabb tőkeáttételt kap(hat).
Jól tudja az ismerősöd.
Bár usa-ban mem ez van, de EU-ban hátha tényleg ez lesz a gyakorlat.

Azért bosszantó hogy a tudatlan, párszáz dolláros, kaszinózós, lúzer tömeg miatt szivatják azokat is akik ezt komolyabb szinten csinálják.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-29, 10:11   #719 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nekem felajánlották, hogy donate-oljak a rajta maradt pár tíz dollárral egy tetszőleges alapítványt. Mivel 20 AUD-nál kevesebb volt rajta és annyi a hazautalás.. Azért kedvesek nem? Nem az, hogy baszki sok éve ügyfelünk vagy, all-innel próbáld meg felnyomni kapsz egy esélyt és utald haza... hanem donate.. Bár ha belegondolok a Nagy Korallzátony több figyelmet és törődést érdemelne.
Régi 2018-01-29, 10:33   #720 (permalink)
Szenior tag

independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.independence már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:

Az alkalmassági teszten az éves jövedelem, nettó vagyon likvid tőke stb .mellett kérik a foglalkozást és a munkáltató nevét is.

Azt nem tudom, hogy mennyire térnek el ezek a kérdő ívek brókerenként, s hogy a munkáltató megnevezése MIFID előírás-e vagy csak lehetőség, valamint hogy mennyire ellenőrzik a megadottakat.

P.s.: Ha szakmabeli vagy, kapsz magasabb leveraget, ha nem, akkor nem. Ergo: több pénzt kell letenned, ami a bróker kockázatát csökkenti, ezzel őt védve és nem az ügyfelet. Növelve számodra a brókerkockázatot.
Régi 2018-01-29, 10:46   #721 (permalink)
Szenior tag

Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.Megalith elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Ez nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne. Ráadásul hamar hoznának újabb szabályozást, ha észrevennék hogy mindenki hirtelen pénzügyi szakember lett.
Régi 2018-01-29, 12:50   #722 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha valaki ezt csinálja évek óta, miért ne írhatná be magának, hogy professional. Nem kell ehhez munkahely. Azt viszont meg kell nézni, hogy a negative balance protection, vagy az olcsó/ingyenes real time adat stb. például vonatkozik e professzionális kereskedőkre is. A másik pedig az, hogy utána már szerintem nem lehet azzal védekezni, hogy én fogyasztó vagyok és védjen meg a fogyasztóvédelem, amit más topicokban olvastam.
Régi 2018-01-29, 12:56   #723 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Érdemes lenne végiggondolnunk, mi lenne, ha a trading tevékenységre céget alapítanánk? Ami nekem gondolatébresztőnek eszembe jutott:

Előnyök:
  • Elvben a cég nem retail kategória, így valószínű, hogy az ESMA tőkeáttétel csökkentés nem vonatkozik rá. (feltételezés: ellenőrizendő)
  • KFT alapítás esetén a negatív tőke elleni védelem bróker ígérettől függetlenül automatikussá válik, hisz az alaptőkén felül a céggel szemben egyéb követelés világvége esetén sem érvényesíthető. (ebből a szempontból a BT nem jó, mert ott a beltag korlátlanul felel)
  • A tevékenységhez kötődő költségek elszámolhatók a cégben (munkabér, informatika, telekommunikáció, bankköltség, irodaszer stb-stb.)

Hátrányok:
  • Elképzelhető, hogy a tevékenységet lefedő Teaor 6499 (Egyéb mns pénzügyi tevékenység) felvételéhez szakirányú végzettséget igazolni kell. (feltételezés: ellenőrizendő)
  • Ugyan a társasági adó csak 9%, de ha ki akarjuk venni a nyereséget, akkor az 15% SZJA +14% osztalékadó köteles (igaz: a költségelszámolás miatt az adóalap ad abszurdum akár le is nullázható, illetve átgörgethető a következő évre)
  • A cég megalapítása költségekkel jár: Bt minimum 30e ft, Kft minimum 60e ft, szükséges alaptőke 10e/illetve 3M forint, de ez utóbbi lényegében megfeleltethető a kereskedési tőkének.
  • A cég fenntartása további költségekkel jár: könyvelés, bankszámla, magasabb tőzsdei díjak, jövőben: megszüntetés díja
  • Ellenőrizendő továbbá: az egyes brókerek által külső biztosító szervezet által garantált tőkevédelem hatálya kiterjed-e a cégekre?

Összegzés:

A költségek miatt valószínűleg ez csak egy bizonyos volumen felett reális alternatíva, de akit érint annak érdemes lehet a bróker(ei)nél konkrétan rákérdezni, mi történne, ha az ESMA limit élesedése után céges formában folytatná a kereskedést.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-29, 13:38   #724 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Tudtommal egy cég is eshet retail kategóriába, mivel nem a cégforma/magánszemély számit, hanem, hogy ért-e hozzá, a profiljába tartozik a trading.

A professional kategóriában igazából a betétbiztosítás hiánya a fájó, legalábbis az FSCS alól kiesik, ha jól értem a dolgot.
Régi 2018-01-29, 14:08   #725 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 170
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

[*]KFT alapítás esetén a negatív tőke elleni védelem bróker ígérettől függetlenül automatikussá válik, hisz az alaptőkén felül a céggel szemben egyéb követelés világvége esetén sem érvényesíthető. (ebből a szempontból a BT nem jó, mert ott a beltag korlátlanul felel)
Ebben nem lennék száz százalékig biztos. Szerintem vagy kiköti a bróker, hogy korlátolt felelősségű céggel nem köt szerződést, vagy kitér a szerződésben arra, hogy amennyiben a cég nem tud fizetni, akkor meg kell jelölni olyan személyt/céget, aki korlátlan felelősséggel bír. Legalábbis tőzsdei kereskedésnél szerintem így van. (Nem próbáltam még, csak a szerződés amit alá kell írni, külön kitér rá, hogy korlátlan a felelősség és nem gondolnám, hogy ilyen egyszerűen hagynák ezt kikerülni. Alapvetően hiába cégként kötsz szerződést a trader személyét meg kell nevezni, aki végre fogja hajtani a kötéseket és ha máshol nem, akkor itt ki lehet kötni, hogy ő korlátlanul felel. Ha Neked más a tapasztalatod, esetleg te így kereskedsz, akkor elhiszem, csak furcsának találnám.)

Mióta 9% a társasági adó én is gondolkoztam már rajta, de akárhogy számolgattam a jelenlegi magánszemélyként történő adózásnál sehogy nem tudtam jobban kihozni. Akkor lehet jó, ha utána a céggel esetleg más tevékenységet is szeretnél végezni, mert ebben az esetben 9%-os adóval került pénz a cégbe, nem 15-tel.
Régi 2018-01-29, 14:49   #726 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Tudom, ez kicsit reklámszagú, de most pl a topstep meg oneup különösen megéri.

Adózásnál lehet KATÁsként csinálni, évi 6 (vagy 12) millióig. Bár tudom, ez itt nem mindenkinek játszik, mert többet keresnek, de a többieknek jó lehet.

KFT-s dolog izgi Bár amikor nekem volt ilyesmi, akkor szinte szóról szóra ugyanazt íratták velem alá, mint magánszemélyként, és ott az ügyvezetőt terhelte a felelősség. Nem tudom, azóta mi változott, vagy hogy ezt lehet jól megcsinálni. Profi trader kategória nem rossz.

Viszont, ha leviszik a tőkeáttételt, akkor sincs minden veszve. Aki jól trédel, de nagy stopokkal pontban, az vagy tőkét emel, vagy leviszi a trédenkénti kockát, skalpolóknak meg eleve jobb a CME vagy ICE, mert transzparensebb. Vagy terméket kell váltani.

De szerintem lesz itt jogi kiskapu, ismerve a magyar leleményességet
Régi 2018-01-29, 22:06   #727 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Czesk: fxClub, Alpari ru, SimpleFx
Régi 2018-01-30, 11:23   #728 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm David! Utánuk nézek. Én a forexoptimumot találtam, mint orosz cég, sajnos a székhelye aggasztó...
Régi 2018-01-30, 14:01   #729 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ezeknél szerintem minden aggasztó
Régi 2018-01-30, 16:31   #730 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A professional kategóriában igazából a betétbiztosítás hiánya a fájó, legalábbis az FSCS alól kiesik, ha jól értem a dolgot.
Igen, itt ki is térnek rá.
https://www.financemagnates.com/fore...-leverage-cap/
Régi 2018-01-31, 08:55   #731 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.leaprate.com/forex/regul...-30x-proposal/
Régi 2018-02-02, 11:22   #732 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Csak magamat tudom ismételni itt is, próbaképpen a regulátorok adják már össze, egy mai átlag fiatal mire felnő, kb. hány milliót bulizik, züllik el? Ami ugye szintén veszteség, mert értelmes dologra is köthetné, vagy a felnőtt élete megalapozására, elindítására, további tanulmányaira.
Régi 2018-02-02, 23:36   #733 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak magamat tudom ismételni itt is, próbaképpen a regulátorok adják már össze, egy mai átlag fiatal mire felnő, kb. hány milliót bulizik, züllik el? Ami ugye szintén veszteség, mert értelmes dologra is köthetné, vagy a felnőtt élete megalapozására, elindítására, további tanulmányaira.
Mindig tartod ezt a "filozófiát" de azért a pénz- és tőkepiac mégsem kocsma.
A deviza alapú hitelt felvevők mennyit lázadoznak a nyitott pozíciójuk miatt, aláírták de nem tudták mit. Persze ha gyengült volna a frank akkor nem balhéznának😊
Az SNB után pedig a negatív egyenleg volt a sirám. Bedőlt az Alpari, bár fél év elteltével fizetett részben a bróker részben az FSCS.
Ha brókerek/bukmékerek nem hívtak volna teljesen outsidereket a piacra tömegével, megtévesztve őket más lenne az ábra.
Te ismered a kockázatot de a "gyere, megtanítunk trédelni" című szélhámosság működik továbbra is.
A kocsmázással járó veszteséget bárki ki tudja kalkulálni, a kannás boros és az ibizai kokainos is😊
Régi 2018-02-05, 15:17   #734 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hamarosan megszületnek a döntések. https://www.leaprate.com/forex/regul...ule-proposals/
Régi 2018-02-06, 18:17   #735 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Elméletileg feb 5-vel bezárólag tárgyaltak többek között a Forex-et, ill. CFD-t érintő tőkeáttétel változásokról... Én ebben a témában egyáltalán nem találtam fejleményeket. Vki tud vmit?
Régi 2018-02-06, 18:59   #736 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 475
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Czesk92 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Elméletileg feb 5-vel bezárólag tárgyaltak többek között a Forex-et, ill. CFD-t érintő tőkeáttétel változásokról... Én ebben a témában egyáltalán nem találtam fejleményeket. Vki tud vmit?
Szia!

Február ötödike csak az észrevételek beadásának határideje volt. Gondolom ezek kielemzésével még heteket, hónapokat el fognak molyolni és csak utána jön a végső döntés. De addig még sok tick lepereg a charton...

"The submission period for responses will close at 23.59 Paris time on 5 February."

Forrás: https://www.esma.europa.eu/press-new...protect-retail
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-09, 11:53   #737 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.portfolio.hu/befektetes/....5.276165.html
Régi 2018-02-16, 16:16   #738 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Pillanatnyi helyzetértékelés Birgertől, az FB-n jelent meg. Az eredeti német szöveget nem láttam. Felületes, ez is inkább a marketing része, de gondoltam beteszem. A csatolt képen a személyes „meglátásomat” tettem be. Tipikus momentum trade, illetve az Elliot kedvelőknek 1-es és 2-es hullám. Egyszerű tiszta helyzet.

2018. február 15.
Egy másfél-két hete nagyot zuhantak a tőzsdén a részvények. Vajon csak egy pár napig tartó jelenségről van szó, vagy folytatódik a piaci esés?
Igen, végre láthattunk egy óriási piaci zuhanást. 2017-ben – számos okból kifolyólag – nem bíztunk a felfelé ívelő trendben, és folyamatosan hangot adtunk annak a meggyőződésünknek, hogy ez az alacsony volatilitás nem normális, ez egy halott rally, és ha ez egyszer véget ér, az nagyon fájdalmas lesz. A látványos zuhanás végre felélesztette a piacot, visszatért a volatilitás, ami tőzsdei kereskedéshez ugyanolyan elengedhetetlen, mint a vitorlázáshoz a szél: enélkül nincs kereskedés. A nagy kérdés azonban az, hogy ez most csak egy egyszeri, pár napra jelentkező esemény volt, vagy már várható a következő esés.
Jelen pillanatban a legfontosabb tényező, amire figyelnünk kell, az amerikai kamatlábak. A trendek ezen a területen tiszták. Tegnap láttuk az USA inflációs adatait, amelyek azt mutatják, hogy az Amerikai Egyesült Államokban az infláció emelkedni kezdett. Egyik oldalon növekvő inflációt figyelhetünk meg, másik oldalon pedig növekvő adóssági számokat. Ez azért érdekes, mert az egyre növekvő hitelkérelmek a FED-et arra fogják kényszeríteni – akkor is, ha nem akarja – hogy emelje a kamatlábakat. Ennek fényében 2018-ban növekvő kamatlábakkal számolhatunk, amely természetesen a tőzsdei piacra is fontos kihatással lesz.
Elképzelhető, hogy a piac „teszteli” az újabb minden idők legmagasabb értékét januárban, de a legvalószínűbb forgatókönyv szerint az S&P 500 Index 2750 körül megáll, és onnan még leesik 24 körüli pontszámra. Úgy vélem, a DAX esés talán már lefutott, de az S&P 500 még eshet lejjebb.
Jelenleg minden piaci trend lefele mutat: az S&P 500 short, a DAX short, a Bund short, csak az Euro ível felfelé. Mi a felfelé ívelő Euro trenddel, és a lefelé ívelő Bund trenddel kereskedünk, ezt javasoljuk a tőzsdei kereskedés piacán. Mivel óriási kilengéseket láthatunk, nem lehet egységes megállapítást tenni arról, hogy ez vagy az a piac felfelé vagy lefelé ível. Ennek megfelelően nem csupán a trendkövető stratégiákkal dolgozunk, hanem pillanatnyi és egyéb stratégiákat is kell alkalmaznunk, amelyeket tanítunk a tanítványainknak és be is mutatjuk a Live Trading Room-ban. A trend kereskedés működhet egyéb piacokon, de az S&P 500 Index esetében jelenleg nem ajánlom.

Volt valami konkrét kiváltó oka a hirtelen bekövetkező piaci zuhanásnak?

Nem volt szükség semmiféle konkrét kiváltó okra. Legfőbb ideje volt, hogy ez bekövetkezzen, hiszen a számok alapján ez már régóta esedékes volt.
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-001.png  
Régi 2018-02-17, 11:52   #739 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Pillanatnyi helyzetértékelés Birgertől, az FB-n jelent meg. Az eredeti német szöveget nem láttam. Felületes, ez is inkább a marketing része, de gondoltam beteszem. A csatolt képen a személyes „meglátásomat” tettem be. Tipikus momentum trade, illetve az Elliot kedvelőknek 1-es és 2-es hullám. Egyszerű tiszta helyzet.

2018. február 15.
Egy másfél-két hete nagyot zuhantak a tőzsdén a részvények. Vajon csak egy pár napig tartó jelenségről van szó, vagy folytatódik a piaci esés?
Igen, végre láthattunk egy óriási piaci zuhanást. 2017-ben – számos okból kifolyólag – nem bíztunk a felfelé ívelő trendben, és folyamatosan hangot adtunk annak a meggyőződésünknek, hogy ez az alacsony volatilitás nem normális, ez egy halott rally, és ha ez egyszer véget ér, az nagyon fájdalmas lesz. A látványos zuhanás végre felélesztette a piacot, visszatért a volatilitás, ami tőzsdei kereskedéshez ugyanolyan elengedhetetlen, mint a vitorlázáshoz a szél: enélkül nincs kereskedés. A nagy kérdés azonban az, hogy ez most csak egy egyszeri, pár napra jelentkező esemény volt, vagy már várható a következő esés.
Jelen pillanatban a legfontosabb tényező, amire figyelnünk kell, az amerikai kamatlábak. A trendek ezen a területen tiszták. Tegnap láttuk az USA inflációs adatait, amelyek azt mutatják, hogy az Amerikai Egyesült Államokban az infláció emelkedni kezdett. Egyik oldalon növekvő inflációt figyelhetünk meg, másik oldalon pedig növekvő adóssági számokat. Ez azért érdekes, mert az egyre növekvő hitelkérelmek a FED-et arra fogják kényszeríteni – akkor is, ha nem akarja – hogy emelje a kamatlábakat. Ennek fényében 2018-ban növekvő kamatlábakkal számolhatunk, amely természetesen a tőzsdei piacra is fontos kihatással lesz.
Elképzelhető, hogy a piac „teszteli” az újabb minden idők legmagasabb értékét januárban, de a legvalószínűbb forgatókönyv szerint az S&P 500 Index 2750 körül megáll, és onnan még leesik 24 körüli pontszámra. Úgy vélem, a DAX esés talán már lefutott, de az S&P 500 még eshet lejjebb.
Jelenleg minden piaci trend lefele mutat: az S&P 500 short, a DAX short, a Bund short, csak az Euro ível felfelé. Mi a felfelé ívelő Euro trenddel, és a lefelé ívelő Bund trenddel kereskedünk, ezt javasoljuk a tőzsdei kereskedés piacán. Mivel óriási kilengéseket láthatunk, nem lehet egységes megállapítást tenni arról, hogy ez vagy az a piac felfelé vagy lefelé ível. Ennek megfelelően nem csupán a trendkövető stratégiákkal dolgozunk, hanem pillanatnyi és egyéb stratégiákat is kell alkalmaznunk, amelyeket tanítunk a tanítványainknak és be is mutatjuk a Live Trading Room-ban. A trend kereskedés működhet egyéb piacokon, de az S&P 500 Index esetében jelenleg nem ajánlom.
Ha közgáz szempontból nézzük, akkor semmi rendkívüli nem történt. Az ugyan figyelemreméltó, hogy a különböző lejáratú kamatok közötti hozam kezd kisimulni az USAban (yield curve). Valamint apránként, de kezdik kiszívni a piacokról a pénzt. EU és Japán továbbra is nyomtatja, ebből is látszik, megint USA diktálja a tempót. Kínaiak meg az olcsó nyersanyagokkal küzdöttek sokáig, de mostanra kiheverték, bár a gazdaságuk átstrukturálása mindenképpen szükségszerű lesz a jövőben. Nameg az elnyomó politika sem maradhat fenn évezredekig ebben a formában, főleg manapság, amikor jön a robotizáció... Na de ez egy másik téma, viszont a dollár gyengülése szintén amcsiknak jó. Korrekció meg néha lehet. Egyébként Jano társunk hibátlanul felvázolta a mostani esést előre. De látható volt a volatilitás nullára csökkenése is, és február másodikán, pénteken hirtelen nagy zuhi volt. A flash crash-ek már ki vannak küszöbölve a rendszerből, 2014 óta van rájuk egy csomó szabály, persze ki tudja... Mindenesetre én hosszútávon nem nagy esést (ES<2000), hanem inkább oldalazást várok, lassú emelkedéssel tán.
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-nanex.jpg  
Régi 2018-03-08, 11:22   #740 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.leaprate.com/forex/regul...f-the-country/

Tudom, másfél hetes
Régi 2018-03-18, 10:04   #741 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/m...zt.658756.html
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-18, 11:26   #742 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Én eladtam február másodikán az amcsi részvényeimet, ETF-jeimet. Lehet, prímség volt.
Régi 2018-03-18, 11:36   #743 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.911
Hírnév szint: 4
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Én eladtam február másodikán az amcsi részvényeimet, ETF-jeimet. Lehet, prímség volt.
Szerintem meg közel sincs vége az esésnek
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-18, 13:12   #744 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem meg közel sincs vége az esésnek
Nem tudom, kis emelkedésben látok lehetőséget pár hónapos időtávban. Meglátjuk De a pánik még azért messze talán. Ha lesz egyáltalán, és nem pedig oldalazásba csúszunk át szép lassan.
Régi 2018-03-21, 17:22   #745 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jön a papírforma?
http://www.cmegroup.com/trading/inte...n-to-fomc.html
Régi 2018-03-27, 10:14   #746 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.leaprate.com/forex/regul...y-options-ban/
Régi 2018-03-27, 10:44   #747 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 2.003
Hírnév szint: 7
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mondj egy brókert amelyiknek ezt muszáj lesz elfogadni és nem tud kibújni alóla, és lehet is rá tenni tétet valamelyik tőzsdén.
Régi 2018-03-27, 16:48   #748 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 74
Hírnév szint: 7
eurusd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hát remélem megúszható, qvára nincs kedvem annyi pízt feleslegesen kedvenc blókeleimnél parkoltatni.

Ezzel szórakoznak, ahelyett hogy cipruson vernék a nyálukat h a qva sziszek kártalanítson végre
eurusd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-04-09, 17:20   #749 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://coincolors.co/2018/04/08/a-b...gy-uj-terveben

https://www.portfolio.hu/vallalatok/....3.281776.html

Remélem, Orbán longban, Soros pedig shortban gondolkodik továbbra is
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-btcusd.png   hirek-elemzesek-linkek-opus.png  
Régi 2018-05-24, 18:11   #750 (permalink)
Szenior tag

willow logója

Hely: Magyarország
Összes hozzászólás: 890
willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.willow elindult a hírnévhez vezető úton.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül willow részére
Alapbeállítás

Tessék. Én ezt tudom adni. És még csak tiszteletet sem kérek érte. Short beszálló, kis rizikóval megjátszható. Poziépitésre alkalmas. Sok szerencsét.
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-sh1.png  

Címkék
elemzés, FOREX, hír, link

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktuális hírek! Prozac Tőzsde hírek 5 2015-07-30 11:52
Professzionális technikai elemzések a QuantumResearchtől! QuantumResearch Technikai elemzés 51 2012-04-15 21:59
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 17:47
Ecoportal.hu - deviza elemzések ecoportal Devizatőzsde 2 2011-01-19 08:58

A pontos idő 16:25 , a GMT +1 időzóna szerint.