Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-23, 08:36   #51 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mert a nemetek megmondtak anno, hogy 1900-2000 körül fordul es utana zuhan, mert ez mesterseges manipulacio, 1100-1200-nal fordul ismet es elerheti a 2500 dollart is. Hany ev azt nem tudni, de eddig jol josoltak. En figyelem, mert gyanus, hogy valamit tudnak.
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 08:44   #52 (permalink)
XXX
Szenior tag

Összes hozzászólás: 269
Hírnév szint: 5
XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Azért vesz valaki aranyat mostanában mert nem bízik a fő jegybankok önmérséklésében. De szerintem ugyanilyen okok miatt, védekezés az elkövetkező inflációs periódus ellen, lehet venni földet, részvényeket olaj vagy más commodity termelő vállalatokban, floating rate kötvényeket, vagy tulajdonképpen bármi ingatlant. Sok jegybank korlátozott hogy mibe fektetheti bele az ország tartalékait, és ezen eszközök között az arany fogja legjobban tartani értékét egy inflációs periódusban. Továbbá, sok jegybank felismeri hogy ha felhalmoz egy csomó US Treasury vagy EU országok által kibocsátott állam papírt, akkor azt nem fogja tudni eladni jelentős veszteségek nélkül. Ezért mondtam hogy Kína nem nyúlhat tartaléka jelentős részéhez. Még továbbá, sokan felismerik hogy az USA (meg a legtöbb európai ország) nem fogja tudni visszafizetni adósságait jelentős pénznyomtatás nélkül, és amikor látják hogy már az elmúlt 100 évben is 96%-t vesztett a dollár vevőereje, akkor inkább más eszközökbe fektetik pénzüket.
XXX nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2013-06-23, 10:21   #53 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

Azért vicces, hogy azért lesz infláció, mert mindenki a vélt infláció elől commodity-be fog menekülni.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 11:32   #54 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.zerohedge.com/node/475569
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 17:28   #55 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ahogy az USA-ban a CDO-k okozták a bajt, úgy Kínában is egy átláthatatlan és összetett pénzügyi termék a problémák alapja. A kínai megtakarítók körében nagyon kedveltek az úgynevezett vagyonkezelési termékek (WMP-k), amelyek közös jellemzői, hogy kiugróan magas hozamot kínálnak, viszont egyáltalán nem átláthatóak, és gyakran banki engedély nélküli pénzintézetek (árnyékbankok) bocsátják ki őket. Erős a gyanú, hogy az eddigi magas hozamokat csak az új belépők által hozott tőkéből tudták kifizetni. Ezek a tényezők külön-külön is kockázatossá tennék ezeket az eszközöket, így együtt viszont már-már egy piramisjátékra emlékeztetnek.

http://index.hu/gazdasag/2013/06/21/kinalehman/

Válaszol idézettel
Régi 2013-06-25, 08:27   #56 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.vakmajom.hu/?doc=

"Kínai részvényiac többéves mélypontra hullott, ott van, ahol 2008 végén, az elmúlt négy-öt év összes vevője bukóban van - fejlődőkben van a komoly gyengeség. "

http://finance.yahoo.com/echarts?s=0...rce=undefined;

Tökéletes kontraindikátor, amikor a pénzügyi tanácsadók logikus magyarázattal buzdítják a kedves "befektetőt" biztos hozamot ígérő termék vásárlására. Ne is beszéljünk a 2011 környékén az mlm-ben árusított arany termékekről.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-25, 10:18   #57 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tökéletes kontraindikátor, amikor a pénzügyi tanácsadók logikus magyarázattal buzdítják a kedves "befektetőt" biztos hozamot ígérő termék vásárlására.
Ilyenkor sose értem, hogy tényleg ennyire hülyék vagy csak érdekük h az ügyfél tönkremenjen. Miért?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-25, 10:26   #58 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ilyenkor sose értem, hogy tényleg ennyire hülyék vagy csak érdekük h az ügyfél tönkremenjen. Miért?
Egyetlen dolog számít: a pillanatnyi jutalék.
Az arany és aranytermékek eféle árusítását a közvetlen környezetemben tapasztaltam. A Kína meseszép jövőjét pedig mindenhol hírdették.
"Nézze mennyit ment az elmúlt időszakban..."
Általánosság, hogy az az üzlet, amelyik eléri a "lakóósságot", az már rég kifulladt.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-25, 10:39   #59 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyetlen dolog számít: a pillanatnyi jutalék.
Az arany és aranytermékek eféle árusítását a közvetlen környezetemben tapasztaltam. A Kína meseszép jövőjét pedig mindenhol hírdették.
"Nézze mennyit ment az elmúlt időszakban..."
Általánosság, hogy az az üzlet, amelyik eléri a "lakóósságot", az már rég kifulladt.
tipikus piramis jelleg
a végén megpróbálják alátolni az alapot, de csak összeroskad a saját súlya alatt
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 07:13   #60 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

with a slowing economy, potential banking crisis, simmering civil unrest and now a possible international crisis the likelihood of a Black Swan event in China is greatly increasing. Add to the list that this will be China's first major financial/economic crisis of their modern politicoeconomic system and the odds increase further. The bottom line is that the risk of the Chinese economy has been greatly increased lately, and the way markets adjust for higher risk is by lowering their valuations. As the risks of the Chinese economy grow, I would expect their financial markets to continue lower, and would not be surprised to see a Black Swan event develop in the relatively near future. If anything happens to the American CEO, I would expect ramifications to be extremely deep and long lasting. Most companies, at least not publicly held companies, will be forced to avoid doing business with China, the risk will simply be too great, and unless the employees get hazard pay, no one will go there to work. China is at an inflection point, and how they handle this banking and CEO situation will likely determine how successful their path will be in the future. Lastly, a Chinese banking system crisis may have paradoxical affects on the markets. Safe haven investments like gold and US Treasuries may actually fall in value instead of benefiting from the crisis...at least in the early stages when it looks like it may be contained.

-Seekingalpha
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 12:06   #61 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.bloomberg.com/news/2013-0...australia.html

Na ezen behalok. Ki van nagyobb pácban?

Lassan költözhetünk a Holdra. Ott még nem nyitottak 1 bankot sem.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 12:08   #62 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://uk.reuters.com/article/2013/0...BRE95Q02H20130

The plan stipulates that shareholders, bondholders and depositors with more than 100,000 euros (84,998 pounds) should share the burden of saving a bank.

Ezeknek teljesen elment az esze vagy csak annyire rövidlátók?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 13:37   #63 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 98
Krissz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Érdekes...
http://www.privatvagyonkezeles.hu/al...j-be-a-fed-nek
http://www.portfolio.hu/vallalatok/a....4.185880.html
Krissz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-27, 16:11   #64 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Az első nem tölt be.

2.: "rosszak az adatok, dejo a FED pénzt fog nyomtatni" ilyet vajon ki gondol, a nagybefektetők vagy inkább az izgágák?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-01, 22:23   #65 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Mostmár péntekig szeretném látni, hogy kiöntik-e a moslékot
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-02, 11:04   #66 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://uk.reuters.com/article/2013/0...96107820130702

Kezd meleg lenni a helyzet.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-02, 15:41   #67 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.zerohedge.com/news/2013-0...-deleting-them

Kínai sztori is elég érdekes. Főleg ha nekik kellett a piacra önteni azt a sok aranyat, hogy legyen likviditásuk. Vajon mekkora lehet a gáz? Van egy tippem: ők se tudják.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-03, 08:18   #68 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.marketwatch.com/story/oil...st=lbeforebell

Asszem a limit eladást nekem sem kéne erőltetni napos trenddel szemben $500 a kukába
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-03, 22:33   #69 (permalink)
XXX
Szenior tag

XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.XXX már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Portugál állam a csőd szélén, kormányuk 48 órán belül összeesőben; olaj 100 felett mert Egyiptom polgárháború küszöbén áll; Kína ingatlanpiaca és banki szektora egy bogár ami szélvédőt keres; USA-ban még mindig minden hatodik ember food stamp-et kap; és ezek a szemét részvénypiacok csak mennek felfelé mintha minden rendben lenne. Az egész globális pénzügyi rendszer egy ízlástelen vicc.
Régi 2013-07-04, 06:41   #70 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ezen én is eléggé csodálkozom, ilyenkor elgonolkozik az ember, hogy tényleg ennyire sokat számít a havi $85B vagy a piacok tényleg ennyire rövidlátóak

Beshortoltam pár részvényt, meg feliratkoztam pár hírlevélre, folyamatosan bullish maszlagot nyomatnak. A nagy képpel senki sem foglalkozik. Mondjuk ez volt 2011-ben is meg 2008-ban. Amíg csak lehetett húzták felfelé a piacot, után volt egy szakasz, amikor látszott h kifulladt a lelkesedés, majd hírtelen mindenki elkezdett eladni. Szerintem most is ez lesz, csak kérdés mikor jön a hírtelen eladás. A nagy intézeteknek nem jó a gyors esés, mert nem tudnak kiszállni. Az utóbbi pár napról pont ezt gondolom: kicsit felengedték a piacot, hogy jobb áron lehessen longokat zárni. Őrület, hogy a hírportálok most buzdítanak mindenkit longra

A részvények esését 2 féle módon akarom megfogni: DOW-n és AMZN-on. DOW-n, azért mert az alacsony államkincstárjegy hozamok mellett az utóbbi időben a osztalékfizető papírok voltak a favorit, sokkal jobban felhúzták őket, mint minden mást. Most viszont ugye estek a kötvények (ami szerintem átmeneti, mert semmi értelme eladni őket) így az előbbi papíroktól is szabadulni fognak. Az Amazon pedig funda alapon túl van értékelve elég brutál módon. Hírek bekavarhatnak rá, meg az új gyorsjelentés is megtévesztő lehet, mert pár dolgot átcsoportosítanaka könyvelésben. De akkor is bazi drága. Egy lufi, ami kipukkadásra vár.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-04, 14:10   #71 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Sok sikert, remélem sokat fogsz velük keresni! A magam részéről shortolom az S&P, NASDAQ, Dow, meg Russell mini-ket. Mikor melyik néz ki jobban. Soha nem tartom őket sokáig (max 3-5 nap), főleg ha nem jön be az elgondolás. De ezt is csak akkor csinálom amikor úgy gondolom hogy jó esély van egy fordulást elkapni. Most például a NASDAQ mini fennt zárt 7 egymást követő napon ami elég ritka + lower high és lower low a napos görbén + a modelem neutrális állásban van ami engedélyezi az eladást ha a másodlagos indikátoraim is OK-k ezzel + a hírek mindenhonnan elég negatív képet festenek a világgazdaságról.

Nekem egyre inkább úgy tűnik az egész, hogy megint 2007-ben vagyunk. A piacok szépen fel vannak fújva, némelyik már ereszt is (EEM pl, mint kanári a szénbányában, csak senkit nem érdekel), de nagyjából még az emberek túlnyomó többsége elhiszi a Wall Street propagandát. Elhiszik hogy a jegybankok minden rossztól meg tudják védeni a piacokat. Érdekes, hogy a CNBC-n volt talán egy hónapja a világ második legszemetebb jegybank fejével (Greenspan) interview, és még ő is azt mondta hogy ebből a super easy monetáris politikából nagy bajok lesznek, így szerinte már rég be kellett volna fejezni a QE-t (kicsit csöpög az egész a képmutatástól).

A különbség az, hogy 2008-ban még voltak bevethető fegyverek (budget deficit + ZIRP + QE), habár ezek is olyan mechanizmusok amivel is elvették a népektől a pénzüket és a bankoknak adták/adják; de most már ez sincs. Az egyedüli megoldás az infláció lesz, ezért is ajánlottam az ezüstöt meg a platinát. Múlt héten meg lehetett venni mindkettőt jó áron, ie az előállítási áron. Én is vettem ezüstöt (futures), kicsit túl korán, de mára már plusszos a dolog. Ettől függetlenül mehet még lejebb a nemes fémek ára (főleg az aranyé), de innentől kezdve az upside szerintem sokkal nagyobb mint a rizikó.
Régi 2013-07-04, 14:19   #72 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Köszi!

Arany jó lehet majd, ha már nincs benne kockázatod, akkor szerencsés vagy h benne vagy. Én egyelőre nem látom hol tudnék kis kockázattal beszállni, majd látszik.

Good luck!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 09:52   #73 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

http://www.marketwatch.com/story/the..._story_popular

Röviden összefoglalva a jónép most adja el a kötvényeket és megy át részvényekbe. Ahoyg ennek vége (akár 1-2 hét) akkor a piac jó nagyot fog tudni esni...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 11:42   #74 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
http://www.marketwatch.com/story/the..._story_popular

Röviden összefoglalva a jónép most adja el a kötvényeket és megy át részvényekbe. Ahoyg ennek vége (akár 1-2 hét) akkor a piac jó nagyot fog tudni esni...
Pontosan. A mellékelt görbe az SP500 és a 10yr US Note futures-oknak a ratio spread-je. Szerintem ez a görbe sokat segíthet megállapítani hogy mikor értünk el a mostani ciklus csúcsához. A következő fordulás szerintem be fogja tenni ezt a csúcsot.

Régi 2013-07-09, 11:49   #75 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kérdés honnan jön majd az esés, mert egyelőre nagyon longra áll naposon...

Kép nem tölt be nálam.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 11:53   #76 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem max 10% összesített mozgás (abszolút értékben) az SP500 és a 10yr Note-ban. Például 5% SP fel és 5% 10yr le.

http://www.barchart.com/chart.php?ss...ndicator=#jump
Régi 2013-07-09, 12:19   #77 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Most a 10 éves USA kötvény 2.7% os hozamnál van beárazva. Sokan úgy gondolják, hogy ez jövőre már 4% körül lesz. Szerintem a Fed ezt nem fogja megengedni, több okből sem. Először is ez megölné a risk-on rally-t. Másodszor pedig az USA nem tud 4% kamatot fizetni pénznyomtatás nélkül.
Régi 2013-07-09, 12:22   #78 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kérdés honnan jön majd az esés, mert egyelőre nagyon longra áll naposon...

Kép nem tölt be nálam.
én shortlom reggel óta ezt a csöves S&P-t de valakik ellenállhatatlan kényszert éreznek, h minden támaszt megvegyenek

tudom, ne kereskedjek trenddel szemben
Régi 2013-07-09, 12:58   #79 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én shortlom reggel óta ezt a csöves S&P-t de valakik ellenállhatatlan kényszert éreznek, h minden támaszt megvegyenek

Most kezd beállni a jó irányba. Én a NASDAQ-t shortoltam. Tegnapra 9 egymást követő nap fenn zárt az NQ (Nasdaq futures). Ma lenne a 10-k nap, de szerintem ez már lehet hogy nem fog menni.
Régi 2013-07-09, 13:20   #80 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Ennyi. Napos trenddel szemben hiába vannak ott a támaszok, vinni fogja mint kés a vajat.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 13:22   #81 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
XXX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most kezd beállni a jó irányba. Én a NASDAQ-t shortoltam. Tegnapra 9 egymást követő nap fenn zárt az NQ (Nasdaq futures). Ma lenne a 10-k nap, de szerintem ez már lehet hogy nem fog menni.
Elég furcsa az összkép, mert tegnap kitört fölfelé a DOW a NASDAQ viszont nem! FTSE olyan mintha kitörne felfelé, de nincs benne szufla, DAX elakadt felül, SUI kitört, Nikkei még nem. Szóval... Egyelőre nem érzem itt az időt beszállni bármelyik irányba is.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 13:25   #82 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Most a 10 éves USA kötvény 2.7% os hozamnál van beárazva. Sokan úgy gondolják, hogy ez jövőre már 4% körül lesz. Szerintem a Fed ezt nem fogja megengedni, több okből sem. Először is ez megölné a risk-on rally-t. Másodszor pedig az USA nem tud 4% kamatot fizetni pénznyomtatás nélkül.
Vicces lenne ha USA többet fizetne (vagy annyit) mint mondjuk a Spanyolok. Ott meg tudjuk h ~7%-nál van a plafon. Szerintem se lesz 4%-os hozam USA-ban. Ez csak etetés, hogy adják a kötvényeket, a GS meg megveszi őket.

Egy érdekes kép:
http://www.forexfactory.com/showthre...99#post6803499
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 13:36   #83 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Elég furcsa az összkép, mert tegnap kitört fölfelé a DOW a NASDAQ viszont nem! FTSE olyan mintha kitörne felfelé, de nincs benne szufla, DAX elakadt felül, SUI kitört, Nikkei még nem. Szóval... Egyelőre nem érzem itt az időt beszállni bármelyik irányba is.
Nem hibáztatlak. Én is csak miniben csinálom most, just trying to hit some singles, hogy baseball nyelven mondjam.
Régi 2013-07-09, 18:55   #84 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na... most éreztem először késztetést, hogy tegyek be sell stopokat belépőnek. Aki eddig longolt, az is ugyanide fogja tenni. Talán meglesz a lendület a letöréshez, ha elmegy odáig...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 20:15   #85 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kínai árnyékbankokról egy jó kis cikk: http://www.bloomberg.com/news/2013-0...ow-banker.html
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 20:19   #86 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Ez se gyenge:

The BOJ has vowed to continue its massive easing -- which includes doubling the money supply through enormous purchases of government bonds and other assets --to generate modest inflation over the next two years.

http://uk.reuters.com/article/2013/0...9680EW20130709
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 20:33   #87 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Kínai árnyékbankokról egy jó kis cikk: http://www.bloomberg.com/news/2013-0...ow-banker.html
pár soros összefoglalót dobhatnál a linkek alá, ha nem esik nehezedre
Régi 2013-07-09, 20:57   #88 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na és ezzel mi van? Ez a Kína egy akkora lufi mint az USA, Europa, és Ausztrália együttesen. Sokkal rosszabb mint Japán volt a 80as évek végén. Sajnos a világgazdaságot is erősebben fogja behatni mikor Kína detonál.

http://www.bloomberg.com/news/2013-0...al-estate.html

Kedvenc mondatom: Half of the 32 million square meters (344 million square feet) of shopping centers under construction around the world are in China
Régi 2013-07-09, 22:45   #89 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Na és ezzel mi van? Ez a Kína egy akkora lufi mint az USA, Europa, és Ausztrália együttesen. Sokkal rosszabb mint Japán volt a 80as évek végén. Sajnos a világgazdaságot is erősebben fogja behatni mikor Kína detonál.

http://www.bloomberg.com/news/2013-0...al-estate.html

Kedvenc mondatom: Half of the 32 million square meters (344 million square feet) of shopping centers under construction around the world are in China
Azért ez dúrva!
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 22:49   #90 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
pár soros összefoglalót dobhatnál a linkek alá, ha nem esik nehezedre
A lényeg annyi, hogy Kínában divattá vált az árnyékbankolás, azaz olyan vállalati mikrohiteleket biztosító társaságok létrehozása, amit kb semmilyen komolyabb felügyeleti szerv nem ellenőriz. Eljátszották azt, amit az amcsik az ingatlanhitelezéssel: pénzeket helyeztek ki előbb jó hiteleseknek, majd gyengébbeknek, végül pedig mindenkinek. Aki ésszel csinálta, az megúszta a dolgot, aki pedig ész nélkül osztogatta a pénzt az lassan megszívja, mert sok vállalkozó bedől... és velük együtt ők is... kérdés ez mekkora hatással van az állami bankszektorra.
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 22:57   #91 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kérdés: miért adják ennyire a frankot? SNB tényleg akar plafont emelni? Szükséges ez? Mikor és mennyire? Egyéb indok az esésre?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 23:07   #92 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kérdés: miért adják ennyire a frankot? SNB tényleg akar plafont emelni? Szükséges ez? Mikor és mennyire? Egyéb indok az esésre?
Valamit találtam:
http://www.efxnews.com/story/19236/m...10m-eurchf-130

+

I think there is a critical level, where the money would like to come back to eur from chf, because of the loss.

I don't know what is this level. If somebody bought chf last year at 1,2, they will loss about 12% at 1,3000. So if they do not want to lose more, they have to change it to eur, or Usd.

The SNB need to push the price to this level, and keep it there for a while, and money will flow to eur or usd on panic mode.

SNB must have information about this levels

Last year 200 Billion CHF was bought about at 1,2-1,2050 This is a huge money

A big stop hunting for short covering

Érdekes...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-09, 23:23   #93 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Hát még ez:
https://docs.google.com/viewer?url=h...7665d996f0.pdf

Nyitom a longot
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-10, 06:06   #94 (permalink)
XXX
Szenior tag

Alapbeállítás

Jó ötlet, ezt már néztem én is, de nem húztam meg a ravaszt amikor kellett volna (1.215 körül). Ettől függetlenül lehet hogy még itt is megér egy kisebb poziciót.

GP, nézz rá erre a grafikonra, SP500 kékkel és a Merrill Lynch B of A High Yield (Junk Bond) Index pirossal. Látható hogy amikor a kék nagyon előreszalad abból eddig mindig az lett hogy lett egy kisebb nagyobb bukta.

http://research.stlouisfed.org/fred2...g&fgst=lin,lin

Továbbá reggeli olvasgatnivaló a Zerohedge-től (a harmadik off-topic, de elég szomorú)
http://www.zerohedge.com/news/2013-0...lump-most-2009
http://www.zerohedge.com/news/2013-0...so-here-we-are
http://www.zerohedge.com/news/2013-0...ll-smartphones
Régi 2013-07-10, 09:06   #95 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Telefont nemrég hajítottam ki ... Amúgy érdekesek a cikkek.

Lassan történhetne valami...
Csatolt kicsinyítések
hirek-elemzesek-linkek-spx500h4.png  
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-11, 07:08   #96 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Infláció generálásából valutaháború… Valutaháborúból valós háború?

http://www.privatvagyonkezeles.hu/al...bolvaloshaboru
Régi 2013-07-11, 07:49   #97 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nálam ez sem tölt be...
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-11, 07:52   #98 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Nálam ez sem tölt be...
milyen browsert használsz?
nekem IE10 alatt megy simán, a postból is megnyílik a link

keress rá guglival a címére ha másképp nem megy
Régi 2013-07-11, 09:37   #99 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Próbáltam másik büngészővel, de csak egy nyilatkozatot dob ki, amit el kell fogadni, a cikk pedig nem látszik. Nem kell hozzá valamiféle regisztráció?
  Válaszol idézettel
Régi 2013-07-11, 10:27   #100 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Alapbeállítás

Idézet:
Próbáltam másik büngészővel, de csak egy nyilatkozatot dob ki, amit el kell fogadni, a cikk pedig nem látszik. Nem kell hozzá valamiféle regisztráció?
semmi, totál páblik
ha másként nem megy, akkor így így

mennyi gond van veled
Válaszol

Címkék
elemzés, FOREX, hír, link

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Aktuális hírek! Prozac Tőzsde hírek 5 2015-07-30 11:52
Professzionális technikai elemzések a QuantumResearchtől! QuantumResearch Technikai elemzés 51 2012-04-15 21:59
Hírek amik a devizapiaccal kapcsolatban jelentek meg! sidius Tőzsde hírek 7 2012-02-21 17:47
Ecoportal.hu - deviza elemzések ecoportal Devizatőzsde 2 2011-01-19 08:58

A pontos idő 22:01 , a GMT +1 időzóna szerint.