Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsde hírek

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-01-10, 08:21   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
hobbyrendeles a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás A téli olimpia befolyásolhatja az orosz tőzsdét?

Na ez egy igazi kezdő kérdés lesz :-)

Ha Orosz befektetési jegyben (nagy része) van a pénzem (ING, befektetési életbiztosítás, "Fejlődő Európai Régió Részvény Eszközalap") az olimpia miatt felmehet a papírok értéke? Vagy esetleg csökkenni fog?

Esetleg tud valaki tanácsot adni mi alapján változhat az értéke a papíroknak, mit és hol kell figyelni?

Köszönöm előre is ha valaki egyáltalán válaszra méltat :-)
hobbyrendeles nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-01-10, 09:06   #2 (permalink)
Kitiltott

Hely: Kecskemét
Összes hozzászólás: 393
kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
hobbyrendeles eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Na ez egy igazi kezdő kérdés lesz :-)

Ha Orosz befektetési jegyben (nagy része) van a pénzem (ING, befektetési életbiztosítás, "Fejlődő Európai Régió Részvény Eszközalap") az olimpia miatt felmehet a papírok értéke? Vagy esetleg csökkenni fog?

Esetleg tud valaki tanácsot adni mi alapján változhat az értéke a papíroknak, mit és hol kell figyelni?

Köszönöm előre is ha valaki egyáltalán válaszra méltat :-)
Rosszkor kérdezted. Majdnem mindenki elment a Birger & Ironfx promócióra.

Kérdésedre válaszolva: fene tudja. Régebben az Ázsia eszközalapot javasolta egy biztosító, mikor volt a Pekingi Olimpia és Világkiállítás. 5 év alatt össz 2,4%-t hozott a befektetésük. Siralmas, főleg mert az ügynök is többet keresett, mint az ügyfél.

Sok elemző szerint egyébként az orosz piacban van növekedési potenciál hosszú távon, a válság után. Ajánlom a http://fundman.blog.hu/ -t, ahol van néhány orosz vonatkozású elemzés.

De a http://profitline.hu/befektetes-bizt...i/chart/100000 -on látható az alap teljesítménye: a 2007-es válság hazavágta, 2009 után erősödött, de mivel nincs vége a bizonytalanságnak, oldalaz. Legyünk optimisták, ez technikailag nem egy zászló alakzat (mert akkor még akár eshet is a csatornában), hanem inkább egy háromszög, vagy árbócszalag (s akkor kitör és meg sem áll, míg megduplázza magát).

Ráadásul ez EUR-s? Ha évekkel később valami csoda folytán erősödne a forint, ez szintén befolyásolhatja a befektetésed értékét.

UL biztosításba pénzt rakni egyébként a legköltségesebb befektetési forma. Persze sokan jól járnak vele (épül az üvegpalota, jól keres az ügynök, mehet a Maldív szigetekre jutalomútra), de te mint ügyfél jobban jártál volna szerintem, ha messzire elkerülöd.
kmisi nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-01-10, 09:29   #3 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Igen az már megvilágosodott hogy baromság volt, bár 1400eur pluszban vagyok (ami semmi persze). Ha felmegy valamennyire a Fejlődő európai régió részvény kiszállok belőle és átrakom egy biztosabb, alapba az Európai államkötvény-be, ezzel szoktam játszani, de ez nagyon amatőr megoldás persze, de a kiszállás nagy bukta lenne, próbálom túlélni és hasznot csinálni, de teljesen igazad van és köszi a választ...
Régi 2014-01-10, 09:56   #4 (permalink)
Kitiltott

kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.kmisi már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Igen az már megvilágosodott hogy baromság volt, bár 1400eur pluszban vagyok (ami semmi persze). Ha felmegy valamennyire a Fejlődő európai régió részvény kiszállok belőle és átrakom egy biztosabb, alapba az Európai államkötvény-be, ezzel szoktam játszani, de ez nagyon amatőr megoldás persze, de a kiszállás nagy bukta lenne, próbálom túlélni és hasznot csinálni, de teljesen igazad van és köszi a választ...
Ha pluszban vagy (s az az 1400 eur nem is olyan kevés), akkor váltsd át kockázatmentesebb alapba, ha letöri az erős támaszként szolgáló emelkedő trendvonalat.

Venni ráérsz később (vagy egy új mélypontról fordulva, vagy a zászlóból felfelé kitörve). Feltéve persze, ha ez az az alap, amit a legjobban ismersz, és csak ebbe szeretnél befektetni.
Régi 2014-01-10, 10:22   #5 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha pluszban vagy (s az az 1400 eur nem is olyan kevés), akkor váltsd át kockázatmentesebb alapba, ha letöri az erős támaszként szolgáló emelkedő trendvonalat.

Venni ráérsz később (vagy egy új mélypontról fordulva, vagy a zászlóból felfelé kitörve). Feltéve persze, ha ez az az alap, amit a legjobban ismersz, és csak ebbe szeretnél befektetni.
Igazából a kérdésem a mostani bizonytalanságomból fakadt, a biztos alapba van most a pénz de láttam hogy szépen esett a fejlődő európai régió részvény és nem tudom eldönteni hogy áttegyem-e az olimpia miatt, de csak rövid időre...

különben nem szoktam hosszútávra átváltani, legalábbis a részvénybe, ha van rajta haszon már váltom is a biztosba

mivel teljesen laikus vagyok a háromszög, zászlót nem értem, de ha le van írva a fórumban utánanézek :-)
Régi 2014-01-10, 10:47   #6 (permalink)
Kitiltott

Alapbeállítás

Idézet:
Igazából a kérdésem a mostani bizonytalanságomból fakadt, a biztos alapba van most a pénz de láttam hogy szépen esett a fejlődő európai régió részvény és nem tudom eldönteni hogy áttegyem-e az olimpia miatt, de csak rövid időre...

különben nem szoktam hosszútávra átváltani, legalábbis a részvénybe, ha van rajta haszon már váltom is a biztosba

mivel teljesen laikus vagyok a háromszög, zászlót nem értem, de ha le van írva a fórumban utánanézek :-)
Meg egy rövid megjegyzés:

Ez nem egy részvény, hanem eszközalap, azaz biztosításhoz csatolt, így csak leginkább zártkörűen elérhető befektetési alap.

A nyilvános, nyíltvégű befektetési alappal általában jobban jár az ügyfél (kisebb a költsége, bármikor pénzzé tehető, stb)

Részvényekbe, részvényalapba befektetni azért nem rövidtávon ajánlott. Inkább középtáv, ált. 1-3 év. Az alatt szerencsejáték kategória, spekuláció, főleg válságban.

De ha most akarsz spekulálni a 2014-es téli olimpia miatt, figyeld a grafikonon, hogy látsz-e vételi jelet, van-e már fordulós jel a mostani esésben (az ár a mozgóátlagok fölé került-e, piros a zöld fölött, stb)?

A technikai elemzéshez találsz néhány ábrát, leírást pl. itt: http://www.betbulls.hu/cms2/charts

The end.
Régi 2014-01-10, 10:52   #7 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Idézet:
kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Meg egy rövid megjegyzés:

Ez nem egy részvény, hanem eszközalap, azaz biztosításhoz csatolt, így csak leginkább zártkörűen elérhető befektetési alap.

A nyilvános, nyíltvégű befektetési alappal általában jobban jár az ügyfél (kisebb a költsége, bármikor pénzzé tehető, stb)

Részvényekbe, részvényalapba befektetni azért nem rövidtávon ajánlott. Inkább középtáv, ált. 1-3 év. Az alatt szerencsejáték kategória, spekuláció, főleg válságban.

De ha most akarsz spekulálni a 2014-es téli olimpia miatt, figyeld a grafikonon, hogy látsz-e vételi jelet, van-e már fordulós jel a mostani esésben (az ár a mozgóátlagok fölé került-e, piros a zöld fölött, stb)?

A technikai elemzéshez találsz néhány ábrát, leírást pl. itt: http://www.betbulls.hu/cms2/charts

The end.
rendben és nagyon köszönöm
Válaszol

Címkék
ING, olimpia, orosz, részvény, tőzsde

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 02:17 , a GMT +1 időzóna szerint.