Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Tőzsdei elemző programok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-07-04, 09:27   #1301 (permalink)
Szenior tag

HalászÚr logója

Összes hozzászólás: 303
Hírnév szint: 1
HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Lightbulb

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Es megkerdezhetem, hogy megis mivel garantalta az FCS a kifizetest? Ingatlanfedezettel? Csekkel? Becsuletszoval? Hirnevvel? ... mindig az a franya "amennyiben"
Szívesen belemennék vitába az FCS-ról, hiszen mindig is hittem a termékben, sőt a mai napig hiszek. Talán kicsit az ereimben is FCS folyik. De, a világ legegyszerűbb dolga, mégis végtelen vita lenne. Tehát engedd meg, hogy csak részekre reagaljak. Két nagyon fontos szabály van amit be kell tartani. Az első a megfelelő ügyfél tájékoztatás, a másik a pénzügyi alap szigorú külön kezelése.
Az ügyfelek befizetése külön elzart5szamlara történik, és itt képződik a pénzügyi alap. Ez nem a cég pénze, tehát így a kifizetés garantált tud lenni. A pénzügyi alapot "buherálni" bűncselekmény. A kifizetés sorrendje nem függ a befizetés sorrendjétől. Persze írtad, hogy itt van az "amennyiben " , ez így van. Az ügyfél vállalja, hogy bizonyos ideig, bizonyos havi díjat fizet. Ennyi. Persze a sig szolgáltatóknál is ott van, h be köt mindent , és akkor úgy halad mint aki adja. Így van. A bank csak akkor nem veszi el a házad, vagy tesz KHR listára, ha fizeted a törlesztőt. A szolárium is csak akkor barnit szépen, ha nem 30 percre fekszel be. A Provident is elengedett egy havi díjat az ügyfeleinek, ha azok 11 hónapig rendesen fizetnek. Vannak nagyon kedvező bankszámlák is, persze csak ha minden hónapban rendszeresen érkezik utalás a számládra. A broki cég is ad kedvezményt a spredbol, ha a befizetésed meghaladja az X-et, és bizonyos mennyiséget kötsz. A biztosítónál kötött elotakarekoskodasod is csak akkor fizet, ha fizeted nekik végig a díját, különben meg az addig fizettet pénzed sem kapod vissza. Sorolhatnám, hogy "amennnyiben " ...
Ez így volt , és így is lesz. Minden kétoldalú, az egyik ad, ha a másik "amennyiben " nincs ezzel semmi gond.

Tehát az álláspontom Az, h az FCS az egyik legjobb termék volt a piacon nagyon sokáig, persze voltak elégedetlen ügyfelei, akik szinte kivétel nélkül KHR listások voltak, azaz már egyszer vállaltak valamit amit nem teljesítettek. Persze azt mondják h becsapta őket a bank. Szerintem saját kapzsiságuk vezetett oda ahova.

Anno két fajta populáris deviza hitel volt autóra. Az egyik, mikor az ügyfélnek ott volt az árfolyamkockázat a törlesztőjében, azaz ha emelkedett az árfolyam többet fizetett, a másik pedig amikor a futamidőt toltak ki, és fix volt a havi díj. Ezek egymást hülyéztek mindenhol, és magyarázták meg H ki miért választotta ezt v Azt, mennyire okos és megfontolt volt. Szerintem mindkettő hülye volt, valószínű már ők is igy gondolják.

Tegnap kérdezted, h Mi a NOK. FCS, más néven, üzemeltetve régi FCS-sek által, állami engedéllyel. Most indult ujra 2 hónapja.
Régi 2017-07-04, 12:46   #1302 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.890
Hírnév szint: 4
MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
HalászÚr eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt tudtad, hogy május 12.-e óta megtalálható ez az információ az MNB honlapján? Tehát ez egy 2 hónapos történet, ami egy próba vásárlással kezdődött. Azt tudod, hogy a PoEfix azóta is működik?
Nem? Pedig lekommunikaltam. Ez egy vizsgálat, nekik ez a dolguk. Tegnap bűntették meg saját magukat, lásd KELER ZRT. Látsz ott bármilyen büntetést amit a HOGAD kapott? Pedig kellet volna, ha a személyes próba vásárlás nem lett volna korrekt.
Olvasni tudunk.
Kapkodni pedig nem kell.
Magyarázkodni nem a fórumon kell.

Román György

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
MyBusiness nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2017-07-04, 13:29   #1303 (permalink)
Szenior tag

HalászÚr logója

HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.HalászÚr már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Exclamation

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Olvasni tudunk.
Kapkodni pedig nem kell.
Magyarázkodni nem a fórumon kell.

Román György

Olvasni tudsz? Persze. Értelmezni is amit olvasol?
Kapkodni? Azt tényleg nem kell. De valamin ügyködni hónapokon keresztül, és csak úgy szembesülni a dologgal h Én szólok, az nem "Nem kapkodás " hanem valami más.

Magyarázkodni? Magyarázatot adni ott kell, ahol a helyzet megkívánja. Ezt nyilván nem te döntöd el, hogy hol és mikor van ideje valaminek.
Tegnap két screenshotot tettetek fel, különböző kommenttel.
Szerinted nem fogok rá magyarázatot adni?
Ugyan ...

Pár nap és véget ér a 100 nap kihívás. Van tudomásod róla, hogy valami nem volt rendben vele?
Csak kíváncsi vagyok, hiszen olvasni tudsz.

Hol vannak a tények?

5 hónapja indult a PoEfix, ti nem adtatok neki 5 napot sem.

A PoEfix kiállta a próbát, és semmit nem tudtatok tenni, hiába fröcsögtek, jelentgettek...
Miért?
Mert kib@szott jó, és ez megcáfolhatatlan.
Régi 2017-07-04, 14:14   #1304 (permalink)
Szenior tag

MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.MyBusiness elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Lesz még bőven lehetőséged magyarázkodni fórumon kívül.
Csak nyugodtan nyugtalankodjék mindenki, még a bűnözők is.

Román György
Régi 2017-07-04, 15:11   #1305 (permalink)
Szenior tag

Hely: The market
Összes hozzászólás: 683
Hírnév szint: 3
Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

Pár nap és véget ér a 100 nap kihívás. Van tudomásod róla, hogy valami nem volt rendben vele?
Nem hinném hogy nem értenéd az itteni kételkedők jogos megnyilvánulásit.
Te is tisztán látod hogy a "100 napos kihívás" nem más mint egy 100 sorban vezetett excel tábla. Kihívás önmagadnak, (szándékosan) magas mércét állítva fel, aminek egy része "megvalósult" a táblázatban.
Persze e mögé lehet aztán bulvár marketing felhajtást tenni, de ez nem egy szakmai jellegű kimutatás, ezt mindannyian tudjuk.
E mögött a legtöbben sejteni vélik hogy nincs kereskedés, csupán a jelzések elvi teljesülésének kiszámolt levezetése.
Én azt sohasem állítottam hogy valami ne működne, pl egy ilyen poefix rendszer.
Mivel meggyőződésem hogy a kereskedés tanulható, így biztos vagyok benne hogy mások is képesek nyereséges rendszereket üzemeltetni, akik megtanultak ténylegesen tradelni!
A poefix eddig ide kitett képeivel kapcsolatban azt tudom mondani hogy ez nagy valószínűséggel egy szimpla éjszakai ármozgásból történő kitörési stratégia, fibo szintes célárakkal és kb 1,5 szörös stop/célár arányokkal.
Így értelem szerűen egy 50% fölötti találati arányú rendszer lehet.
Faék egyszerűségű lehet maga a trade elgondolás.

Azt nem lehet megállapítani külsősnek hogy az általatok kiküldött jelzések, vagy nem is tudom hogy minek érdemes őket nevezni, azok kinek, hogyan köthetőek be, mikor kell hozzá felkelni napi szinten, mekkora kockázattal, melyik célárral, stb..
Az sem érzékelhető hogy amikor a jelzés kimegy, sms-ben, weboldalon, vagy mittudom én hogyan, akkor azt képes e egy előfizető a megfelelő időben bekötni, managelni, kilépni, stb.
Szóval egy csomó olyan tényező van, ami megkérdőjelez itt sok mindent, még abban az esetben is ha maga a stratégia gépiesen nézve esetlegesen nyereséges.
(Nyilván az egy szélsőséges álláspont, amikor valaki azt írja le valamiről amit nem ismer, hogy nem működik. Nem erről beszélek)

Tehát az az igény, hogy legalább 1 embernek (főként a rendszer tulajdonosának) a számlájáról valamiféle myfxbook, vagy bármiféle, legalább részleges kimutatás legyen, véleményem szerint nem sérti a rendszer publikusságát, csupán a hitelességét erősítené meg.
Nyilván, ez a te ügyed hogy mit és hogyan teszel ki.

A jelenlegi infók alapján pedig van akinek tetszik egy ilyen táblázat, van akinek nem, van aki komolytalannak mondja és van aki nem, van aki előfizet és van aki nem.
Ahogy korábban is írtam, nekem tök jól működik a poefix, az elképzeléseimnek 100%-osan eleget tesz, mert mivel nem fizettem elő, így sem kockázat veszélye, sem nyereség veszélye nem fenyeget.
Szóval én elégedett vagyok, még ha nem is vagyok ügyfél.
Tback nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-04, 20:06   #1306 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.177
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szeretnéd, hogy kielemezzem?
Attila, köszönöm kérdésed, de nem kell vele foglalkoznod, engem ''tök'' nem érdekel
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-07-14, 18:24   #1307 (permalink)
Szenior tag

HalászÚr logója

Lightbulb Művelődjetek!

Régi 2017-07-15, 07:47   #1308 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 488
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem Magyarországon az emberek szeretek a másik zsebében kutakodni, szeretnek a másik dolgába beleütni az orrukat, szeretnek a másikkal foglalkozni saját életük helyett. És végtelenül irigyek. Ezen a különbségen nem ártana elgondolkozni...
egyetertek veled, jol megfogalmaztad... de kihagytal egy "n" betut...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-15, 21:43   #1309 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 32
trollkiraly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hol van halasz ur?Eltunt a faceoldal is!?
Régi 2017-10-17, 17:02   #1310 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 1.415
Hírnév szint: 8
David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nos, nem tudom, ki hová tűnt, de én előfizettem egy hónapra.

Ma járt le.

Szeretnék egy kicsit hosszabb beszámolót írni a tapasztalatokról:

Először is: poefix csak szignálokból áll, moneymanagement, pozíciómenedzselés nincs benne, így valamit mögé kellett raknom. Kitaláltam egy nem túl bonyolultan leprogramozható menedzselést hozzá, ezért automatán futottak a trédek. Ezt megkönnyítette, hogy előre beadott limitekkel működött a rendszer.

Nos, a nyers tények az általam elért eredményekről. Ezek lehetnek igen eltérőek, én ennyit tudtam kihozni belőlük, aminél lehet többet, és kevesebbet is természetesen. De ez már nem a poefixen múlik csak.

Mintám 53 trédet tartalmazott, ami nem túl sok, de arra elég, hogy minimálisan betekintést nyerjünk. Nem célom sem lehúzni, sem reklámozni a szignálokat, de attól a tények még tények.

Nos, az adatok:

-elvárható R trédenként: 0,19
-rendszerminőségi szám (SQN): 1,44
-legnagyobb DD: -3R

A tesztszámla 2000 dollárjából 2399,28 lett, ami hajszálon 20%, ha minden tréden 40 dollárt kockáztatunk. Ebben az adott bróker költségei is benne vannak.

Jut eszembe, brókerekről: jópár bróker nem enged közel rakni limiteket az aktuális árhoz, így meg kell válogatni hozzá a brókert is!

Bizonyára lehetne ezen még mit javítani, de első blikkre én ennyit tudtam kihozni ebből. Ettől még Halász az Halász, de ha nem kellett sokat agyalnom és programoznom egy (legalább ekkora mintán) használható rendszer kialakításán, akkor az nálam jót jelent, gratula. Sőt, megkockáztatom, ezekkel a számokkal az itt a fórumon kereskedők nagy részét le is pipálja. Valójában 2-es SQN felett kezdődik az élet, de 1 és 2 között is lehet pénzt keresni (hiszen pozitív elvárású a rendszer), csak lehetséges, hogy sebezhetőbb a stratégia. Ez sem biztos feltétlenül, mint ahogy szerintem minimálisan 100 trédet kellene vizsgálni.

Jó lenne, ha korábbi időszakokról mások is leírnák tapasztalataikat, vagy akár azok, akik most használják.
David Chateau nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 13:56   #1311 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 77
Hírnév szint: 2
Timothy Wilson a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
trollkiraly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hol van halasz ur?Eltunt a faceoldal is!?
Csak annyi történt, amit előre megmondtunk itt páran: előfizetők híján úgy tűnik bedölt a projekt.

Minden jel szerint Halásznak beletört a bicskája a forexbe, és néhány hónap kínlódás után belátta, hogy értelmetlen amit csinál.

Engem csak az lepett meg, hogy milyen gyorsan kapcsolt. Ebben bizony messze azok előtt jár, akik még hosszú évek után is azt hiszik, hogy forex-daytraderként otthon ülve el lehet jutni megélhetési szintig.
Timothy Wilson nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 17:38   #1312 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 411
Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Timothy Wilson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak annyi történt, amit előre megmondtunk itt páran: előfizetők híján úgy tűnik bedölt a projekt.

Minden jel szerint Halásznak beletört a bicskája a forexbe, és néhány hónap kínlódás után belátta, hogy értelmetlen amit csinál.
Pedig emlékszem, hogy hónapokkal ezelőtt próbáltuk felnyitni itt páran a kezdők szemét vagy azokét, akik hittek benne. Voltak, akik minket támadtak vissza, mert támadjuk Halászt. De már megszoktam. Legalább ilyenkor jót tudunk mosolyogni.
Megalith nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 18:46   #1313 (permalink)
Szenior tag

equalizer logója

Hely: Marosvasarhely, RO
Összes hozzászólás: 488
equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.equalizer már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül equalizer részére
Alapbeállítás

Idézet:

Engem csak az lepett meg, hogy milyen gyorsan kapcsolt. Ebben bizony messze azok előtt jár, akik még hosszú évek után is azt hiszik, hogy forex-daytraderként otthon ülve el lehet jutni megélhetési szintig.
Idézet:
Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Pedig emlékszem, hogy hónapokkal ezelőtt próbáltuk felnyitni itt páran a kezdők szemét vagy azokét, akik hittek benne. Voltak, akik minket támadtak vissza, mert támadjuk Halászt. De már megszoktam. Legalább ilyenkor jót tudunk mosolyogni.
Ti azert szandekosan ignoraljatok David ezelotti hozzaszolasat? Azt az egyedulit, amely objektiv modon es nem csak handabandazasos alapon szuletett??? David most tenyleg kitett magaert, gratulalok neki ezert!

En durvan nagy osszegben fogadni mernek, hogy az a +20% amit David a HalaszUr szignaljai alatt csinalt az elofizetese ideje alatt sokkal tobb mint amit ti az utolso 1 evben ossze tudtatok hozni... ugyhogy csak mosolyogjatok tovabb es adjatok a szubjektiv tanacsaitokat tovabbra is a kezdoknek, hatha felnyitjatok a szemuket...

Titeket azert tamdtunk, mert tamadtatok a Halaszt, mert sotetsegben es raadasul vakon is tapogatoztatok mindenfele, hulyebbnel hulyebb okokat felhozva. Vegyetek peldat Davidrol, aki nekiallt es mielott elkezdett volna pofazni, pro vagy kontra, letesztelte a temat...
equalizer nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-19, 21:37   #1314 (permalink)
Szenior tag

Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.Megalith már nem kispályás.
Alapbeállítás

Nem szeretnék bele menni, hogy milyen minta kell ahhoz, hogy valamit komolyan lehessen venni. Itt nem csak arról van szó, hogy valaki milyen eredményeket ér el, hanem a személyiségéről is. De ebbe nem megyek bele, mert van egy határ, amit nem szeretnék átlépni.
Ha valamivel nem értesz egy, amit írok, akkor nem kell reagálni rám, mert nem vagyok rá kíváncsi. Köszi. Elég ha a másik topikba egész nap elszórakoztatjátok egymást Rewanddal. Legyél bölcs és ne foglalkozz velem, mert felesleges viták elindításának nincs értelme. Engem nem is tudsz és nem kell meggyőznöd semmiről. Csak az idődet pazarlod. Én sem szoktam veled foglalkozni mostanában.
Régi 2017-10-20, 13:34   #1315 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Megalith:
Pedig valóban rosszul közelíted meg ezt a kérdést. Például ha vki aranyórát kínál neked vételre egy kapualjban akkor jársz el helyesen ha megvásárlod (tizedáron) majd tesztelés céljából ellátogatsz vele egy ékszerészhez. Ezután mondj véleményt, míg nem látja az ékszerész nem kell leugatni az üzletet. No, így járj el legközelebb, "azutánpofázzá"😊

Régi 2017-10-20, 16:08   #1316 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 254
nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Kíváncsi vagy, miért nem szóltam bele, amíg mindenki ezt a szolgáltatást támadta? Gondolom nem, de azért is elmondom.

Azt körülbelül tudtam, hogy az fx kereskedők közt mennyi a sikeresek aránya, a szignál teljesítményéről viszont nem tudtam semmit.

Tegyük fel hogy ennek a szignálnak a követésével pontosan ugyanannyian jártak jól, mint a forex kereskedéssel úgy általában.
Ebben az esetben nem mondhatom az egyikre hogy átverés, a másikra pedig hogy jó üzlet, hiszen semmi különbség nincs a kettő között.

Pontosabban ebben az esetben a szignál győzne, méghozzá toronymagasan, mivel a követéséhez nem kell sem évekig tanulni, sem
gyakorló számlákat égetni, sem drága tanfolyamokat végezni, csak be kell kötni, ami nulláról indulva is pár nap alatt megtanulható.

Szóval ha száz követőből csak 1-2 nyerne, ez a lehetőség akkor is előnyösebb lenne, mint az fx kereskedés önmagában. Bár nem tudom,
hogy a követők mekkora része nyert, de gyanítom hogy jóval több mint 1-2 százalék.

Szóval az a határozott érzésem, hogy akik szidták és támadták ezt a rendszert, azok nem gondolták ezt át rendesen, inkább csak a
megszokás alapján ítéltek. Ha átgondolták volna akkor vagy nem mondanak semmit, vagy objektívebb értékelést írnak, nem csak annyit,
hogy átverés és pont.

Az objektivitás legnagyobb ellensége az érzelmi kötődés, vagyis aki a függőséggel határos szinten kötődik az online kereskedéshez,
annak egy ilyen témában objektívnek maradni gyakorlatilag lehetetlen.
nlot nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-20, 18:11   #1317 (permalink)
Szenior tag

David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.David Chateau már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem válasszuk szét a két kérdéskört Halászra, mint ember, és szignálra, mint kereskedéssel kapcsolatos attributum.

Halászról most nem akarok beszelni, pedig meger az is egy miset, ettol meg nem valtozott a velemenyem rola, mint ember.

De! A szignalokbol ki kehet hamozni valamit, ami megerheti (53darab trade azert nem eleg reprezentativ, de a semminel joval tobb).

Ami a fo gond: a szignalokat se fogja tobb ember szerintem nyeresegesen lekereskedni, mint ahanyan magunknak kezzel nyitunk poziciokat. Az oka a dologba fektetett keves es/vagy rossz energia, hiedelem kiepulese a kereskedes kore. Es akkor a kreativitasrol nem beszeltem meg.

Pont igy, ahogy egy mentor, egy szignalszolgaltatas, egy jo tankonyv sem noveli erdemben a sikeres kereskedok taborat, es ez foleg a magunk hibaja sajnos, bar sok hulyesegbe bele lehet futni. Ezzel kapcsolatban ajanlom a tozsdepszichos topicba berakott kis videot az informaciohianyrol. Szerintem errol van szo.
Régi 2017-10-20, 18:14   #1318 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt körülbelül tudtam, hogy az fx kereskedők közt mennyi a sikeresek aránya, a szignál teljesítményéről viszont nem tudtam semmit.
Tegyük fel hogy ennek a szignálnak a követésével pontosan ugyanannyian jártak jól, mint a forex kereskedéssel úgy általában.
Ebben az esetben nem mondhatom az egyikre hogy átverés, a másikra pedig hogy jó üzlet, hiszen semmi különbség nincs a kettő között.
Érdekes gondolatmenet. Csak az vele gondom, hogy embertömegekről és statisztikákról beszélsz.
Ez egy egyéni szakma. Az egyén felelős a saját teljesítményéért. Hiába van egy olyan statisztika pl. hogy a kereskedők 90% veszteséges. Én ezzel az infóval nem megyek semmire. Semmi közöm hozzá. És neked sincs hozzá közöd. Neked a saját dolgoddal kell foglalkozni. Az a 90% dolga és nem a tied.

"Tegyük fel hogy ennek a szignálnak a követésével pontosan ugyanannyian jártak jól, mint a forex kereskedéssel úgy általában."

Tehát ez a mondat(ha még léteznének is évek óta nyereséges szignálszolgáltatók) nekem azért sem tetszik, mert többesszámot használsz. Ami számodra és minden trader számára lényegtelen és rossz megközelítés.

1. Én nem találtam olyan szignálszolgáltatást, ami évek óta adja a szignálokat és nyereséges.
Bár a fórumon(és azon kívül is pl. magyar cégek foglalkoztak ezzel) voltak már erre példák de 1-2 hónap múlva mentek a süllyesztőbe.
2. Nem bízom a pénzem idegenek szignáljaira
3. Nem hiszem, hogy szignálszolgáltatás jobb eredményeket tudna elérni, mint egy profi manuális kereskedő. Nem is értem, hogy embereknek hogy jut eszébe szignálszolgáltatáson egyáltalán még csak gondolkozni is. Akkor tudom megérteni, ha valaki nagyon elfoglalt és csak arra van ideje a mobiljára érkező szignálokat bekötögesse.

Én örülnék neki ha HalászÚr lenne a világ legjobb szignálszolgáltatója, de nagy reményeim nincsenek e tekintetben. Hova tűnt az fb oldala? Hol vannak a yt videói? Ha csak rejtetté lettek téve, akkor miért? Így viselkedik egy profi szignálszolgáltató? Ezekre a kérdésekre nem kell válaszolni.
Régi 2017-10-20, 22:29   #1319 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hova tűnt az fb oldala? Hol vannak a yt videói? Ha csak rejtetté lettek téve, akkor miért? Így viselkedik egy profi szignálszolgáltató? Ezekre a kérdésekre nem kell válaszolni.
Na, ez mondjuk engem is érdekelne.
Régi 2017-10-21, 02:17   #1320 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kíváncsi vagy, miért nem szóltam bele, amíg mindenki ezt a szolgáltatást támadta? Gondolom nem, de azért is elmondom.

Pontosabban ebben az esetben a szignál győzne, méghozzá toronymagasan, mivel a követéséhez nem kell sem évekig tanulni, sem
gyakorló számlákat égetni, sem drága tanfolyamokat végezni, csak be kell kötni, ami nulláról indulva is pár nap alatt megtanulható.

Szóval ha száz követőből csak 1-2 nyerne, ez a lehetőség akkor is előnyösebb lenne, mint az fx kereskedés önmagában. Bár nem tudom,
hogy a követők mekkora része nyert, de gyanítom hogy jóval több mint 1-2 százalék.

Szóval az a határozott érzésem, hogy akik szidták és támadták ezt a rendszert, azok nem gondolták ezt át rendesen, inkább csak a
megszokás alapján ítéltek. Ha átgondolták volna akkor vagy nem mondanak semmit, vagy objektívebb értékelést írnak, nem csak annyit,
hogy átverés és pont.

Az objektivitás legnagyobb ellensége az érzelmi kötődés, vagyis aki a függőséggel határos szinten kötődik az online kereskedéshez,
annak egy ilyen témában objektívnek maradni gyakorlatilag lehetetlen.
Működő konkrét ötleteket nem árul senki (inkább hallgat róla) hanem használja. A többi csak magyarázkodás és hülyítés minden oldalról.

Régi 2017-10-21, 05:20   #1321 (permalink)
Szenior tag

nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.nlot elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem válasszuk szét a két kérdéskört Halászra, mint ember, és szignálra, mint kereskedéssel kapcsolatos attributum.
Nem csak Halászra értettem amit írtam, sokkal inkább általánosságban, mivel eddig szinte az összes itt promótáló szolgáltató hasonlóan járt mint Ő.
Alapból igazságtalannak tartom csalásnak nevezni egy olyan szolgáltatást, aminek a teljesítmény-mutatóiról semmit sem tudunk.
Főleg ha mellette egy olyan szolgáltatást nevezünk jó üzletnek, amiben a befektetett idő és munka megtérülésének az esélye ~1 százalék körül van.

Idézet:
Érdekes gondolatmenet.
Na ezt most nagyon nem értem.

Eddig azt mondtad, hogy ez a szignál csalás és átverés, mert a teljesítménye nincs megfelelően bizonyítva.
Most pedig azt mondod, hogy a más embereknél mért teljesítmény NEM SZEMPONT, sőt mi több, nekünk SEMMI KÖZÜNK HOZZÁ.

Ez a gondolatmenet tényleg egy tökéletes paradoxon, vagy csak nekem tűnik annak?

Idézet:
MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Működő konkrét ötleteket nem árul senki (inkább hallgat róla) hanem használja. A többi csak magyarázkodás és hülyítés minden oldalról.

A brókerek is pont ezt szokták mondani, szerinted véletlen?
A stratégia árusítása nem más, mint az RR és a konzisztencia növelésének legjobb módja.
Ha ezek a stratégia-kiértékelés fő szempontjai közé tartoznak, akkor miért baj, ha a feljavításukat valaki termék vagy szolgáltatás árusításával oldja meg?
Az nem elég ha konzisztensen elég pénzt keressünk, kötelező azt kizárólag kereskedéssel elérni?
Régi 2017-10-21, 15:09   #1322 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nlot:
Elvileg lehetséges "mellékes" kereset de látod mekkora energiát tesz bele Bz és Halász, ez kizárja a kereskedést szinte teljesen.
Ez már nem mellékállás hanem kőbánya 16 órában.
(Bz azt is hirdette "én már megkerestem az 1M dolcsit, most ti jöttök", ezt épelméjű ember nem veheti komolyan. Olyan mint ezernyi reklám az egészen hülyéknek, "hogyan légy milliomos" címmel.)
Hogy a brókerek mit mondanak azt nem tudom, az a dolguk, hogy a megbízást teljesítsék. Nem kell/ nem szabad spekulálniuk. Tanácsot sem adhatnak. Alapdolog, hogy a brókert nem keverjük a spekulánssal. Vagyis nekem csak árakat és K-számokat mondtak az elmúlt 20 évben😊
A fx-bróker vállalkozások pedig nem veendők komolyan. Sztem.

Régi 2017-10-22, 04:43   #1323 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Szerintem az is jó volt amit BZ csinált és az is amit Halász.
Ha a követőik között akár csak egy ezreléket is javult a nyertesek aránya a nem-követőikhez képest, akkor már csináltak valamit.
És mivel elképzelnem is nehéz, hogy ezt az arányt tovább tudták rontani, ezért nincs okom rá, hogy bármi rosszat mondjak róluk.

Ha tévedek, és e szolgáltatók követői mégis többet veszítettek a szolgáltatással, mint nélküle veszítettek volna, egy sikeres kereskedő
akkor se mondhatja, hogy ezzel ártottak neki, épp ellenkezőleg. Hálásnak kellene lennie, amiért valaki szervezett be még veszteseket,
így van kinek elnyerni a pénzét, és a brókernek van miből kifizetnie a nyereséget.

Konklúzió:
Azért támadni ezeket a szolgáltatókat mert veszteséget okoznak a népnek, egy magát profinak nevező trader részéről önáltatás, önátverés.
Eljátszani a védőszentet aki megmenti a népet a veszteségtől, miközben csak arról van szó, hogy nem akarjuk hogy bárki segítsen nekik
kevesebbet veszíteni, vagy ne adj' isten nyerni, ez pedig hazugság és átverés.

Valószínűleg hibás ez a gondolatmenet, de ha véletlenül mégsem, akkor el lehet kezdeni gondolkodni, hogy valójában ki is vert át kit...
Régi 2017-10-22, 14:41   #1324 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jószándékú ember lehetsz, talán kissé naívan is. Két oldalról nézzük a dolgokat de ez így nem is baj, aki olvassa a fórumot legalább látja a két megközelítést.

Régi 2017-10-25, 14:56   #1325 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ti azert szandekosan ignoraljatok David ezelotti hozzaszolasat? Azt az egyedulit, amely objektiv modon es nem csak handabandazasos alapon szuletett??? David most tenyleg kitett magaert, gratulalok neki ezert!

En durvan nagy osszegben fogadni mernek, hogy az a +20% amit David a HalaszUr szignaljai alatt csinalt az elofizetese ideje alatt sokkal tobb mint amit ti az utolso 1 evben ossze tudtatok hozni... ugyhogy csak mosolyogjatok tovabb es adjatok a szubjektiv tanacsaitokat tovabbra is a kezdoknek, hatha felnyitjatok a szemuket...

Titeket azert tamdtunk, mert tamadtatok a Halaszt, mert sotetsegben es raadasul vakon is tapogatoztatok mindenfele, hulyebbnel hulyebb okokat felhozva. Vegyetek peldat Davidrol, aki nekiallt es mielott elkezdett volna pofazni, pro vagy kontra, letesztelte a temat...
Ritkán járok ide. Viszont kíváncsi voltam, hogy miután júliusban egyik napról a másikra elhalt ez a fórum, lesz-e valami magyarázat.

Magyarázat továbbra sincs, magam részéről továbbra is tartom magam ahhoz, amit fentebb írtam: aki HOSSZÚ TÁVON forex daytrade-ből akar megélni, az hatalmasat fog csalódni amikor rájön, hogy ez nem lehetséges.

Mondom, Halász ezt felismert pár hónap után, ezért a tsztánlátásáért jár az elismerés.

equalizer: a tesztszámla ha esetleg nem demó, a 400 dollár - mínusz 60 dolcsi adó - nyereség akkor is kevés, arra meg eleve nincs semmi esély, hogy valaki évekig tud kötni egy szignált, goto első sor.
Régi 2017-10-25, 15:08   #1326 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

@equalizer
Köszi Zoli! Inkább leteszteltem, az a biztos.

Idézet:
Magyarázat továbbra sincs, magam részéről továbbra is tartom magam ahhoz, amit fentebb írtam: aki HOSSZÚ TÁVON forex daytrade-ből akar megélni, az hatalmasat fog csalódni amikor rájön, hogy ez nem lehetséges.
Attól hogy te még nem láttál példát rá, az nem zárja ki, hogy nem lehetséges. Marsra készülünk, de mások azt is kétségbe vonják, hogy a Holdon jártunk volna.

@nlot
A szomorú igazság valahol abban rejlik, hogy az emberek többsége szinte akarja, hogy átverjék, megvezessék. Nem tudom, miért ilyen az emberi természet, de ilyen. Sok filozófus is leírta a jelenséget. És sokan csak alkalmazzák (politikusok, eladók, marketingesek, stb...). Trading szakma sem kivétel.
Régi 2017-10-26, 13:39   #1327 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Attól hogy te még nem láttál példát rá, az nem zárja ki, hogy nem lehetséges. Marsra készülünk, de mások azt is kétségbe vonják, hogy a Holdon jártunk volna.
Folyamatosan HOSSZÚ TÁVÚ eredményekről beszélek, az nem létezik a forex daytrade világában, otthon ülve...

Egy-egy kiugró sikeres időszak, esetleg pár év teljesen természetes. Ha Neked valaki ilyenről beszámolt, az még nem jelenti azt, hogy előtte és utána is sikeres volt.

Mint ahogy a Holdon is voltak páran, de csak egy rövidke, három éves időszakon belül, és sem előtte sem utána senki, amit nem is von kétségbe senki.
Régi 2017-10-26, 15:41   #1328 (permalink)
Szenior tag

Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.Tback elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Folyamatosan HOSSZÚ TÁVÚ eredményekről beszélek, az nem létezik a forex daytrade világában, otthon ülve...

Egy-egy kiugró sikeres időszak, esetleg pár év teljesen természetes.
Ez nagy segítség volt, köszönjük a fontos infót.

Ezzel egyébként a saját sikertelenségedet próbálod megmagyarázni, vagy a kudarcaidra gyógyír ez a határozott, ám minden alapot nélkülöző állítás?

A második mondatodra is kíváncsi lennék, hogy fel tudnál-e sorakozttni számottevő létszámú trader válogatottat, akik pár évig "természetesen" sikeresek voltak?

Tiszteletben tartva a szubjektív véleményedet, azért a mondataid igencsak szélsőségesek, és az általánosságokon kívül nulla tartalommal is bírnak.

Nekem az kifejezetten tetszik, hogy Veled megegyező állásponton vannak azok akik elkezdték ezt az egész kereskedési dolgot, majd félúton megrekedve erősítik a "nem létezik hogy ebből pénzt lehessen keresni" tömeg nézőpontját.
Érdekes módon pedig az az igen kis létszámú kisebbség, aki esetleg konkrétan, napról, napra csak ezt csinálja, esetleg ebből meg is él, az merőben más állásponton van.

Szóval akkor hogy is van ez?

A Halásznak van igaza, vagy mégse? Vagy ő is csak a vesztes tömeg szószólója, aki meglátta az üzleti rést az önállóan gondolkodni, tradelni nem tudó felvevő piacban?
Régi 2017-10-26, 16:34   #1329 (permalink)
Szenior tag

kockasseggu logója

Összes hozzászólás: 1.682
Hírnév szint: 6
kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.kockasseggu elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

.......................
Mint ahogy a Holdon is voltak páran, de csak egy rövidke, három éves időszakon belül, és sem előtte sem utána senki, amit nem is von kétségbe senki.
Az analógia nem igaz.
Én nem tartozom egyik csoportba sem, de a holdraszállást kétségbevevők szerintem többen vannak mint a laposföldhívők
Ha egy kicsit is utána nézel a senkinél biztosan többet fogsz találni.

Szerintem:
volt holdraszállás, de nem annyi...és voltak/vannak/lesznek fake videok is.
Az eredetiekről is fékek és és a kamuperspektiváról is újra megrendezettek.
Nincs is jobb kattintásvadász recept mint gyártani egy féketafékről.

Na ezt lefordíthatod daytrade-re akkor máris közelebb kerülhetsz a vágyott igazságodhoz.
Régi 2017-10-26, 16:38   #1330 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Részben saját részben mások sikertelensége ihlette. Hátha segít a kezdőknek, hogy valami hasznosabbal foglalkozzanak.

Trader válogatott:
Egyvalakit tudok aki sikeres volt ebben (magyar átlagbért megkereste 1-2 évig) neki elhittem. Aztán visszament dolgozni és eszébe sincs full time tradelni.
Ezen kívül innen a fórumról Te és Halász nagy kedvence írta korábban, hogy igen, de részleteket nem tudok. Oktatókat pedig el lehet felejteni.
Ez tehát 2-2,5 ember Magyarországról, akiről tudok. Kivetítve ez párszáz embert jelenthet világviszonylatban az elmúlt 2-3 évben.
(Egyébként azt írtam ESETLEG pár év)

Szóval akkor hogy is van ez?-re:
Egyszerű, kellene olyan platform, ahol a sikeresek tudnának bizonyítani, ha van ilyen igényük. Mert sokan vannak akik mondják, pl. az összes oktató is. Most akkor honnan lehet tudni, hogy hazudik-e?

Végül:
Ez az egész szignál engem nem érdekel, de az elhalása megintcsak a NEM oldalt bizonyítja. Vagy szerinted Halász titokban köti a saját szignálját és azzal keres?
Régi 2017-10-26, 17:15   #1331 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Részben saját részben mások sikertelensége ihlette. Hátha segít a kezdőknek, hogy valami hasznosabbal foglalkozzanak.

Trader válogatott:
Egyvalakit tudok aki sikeres volt ebben (magyar átlagbért megkereste 1-2 évig) neki elhittem. Aztán visszament dolgozni és eszébe sincs full time tradelni.
Ezen kívül innen a fórumról Te és Halász nagy kedvence írta korábban, hogy igen, de részleteket nem tudok. Oktatókat pedig el lehet felejteni.
Ez tehát 2-2,5 ember Magyarországról, akiről tudok. Kivetítve ez párszáz embert jelenthet világviszonylatban az elmúlt 2-3 évben.
(Egyébként azt írtam ESETLEG pár év)
Gondold el, hogy milyen mintavételezés az amit írsz?
Abból indulsz ki hogy TE hány ilyen embert ismersz.
Ez tényleg a valóságot tükrözi?
Szerintem nem.
Még ha egy olyan ember lennél is, aki pl. FB-n sokszázezer ismerőssel rendelkezik és ott nyomnál valami statisztikát, ami alapján leírod a számaidat, még akkor is csak a Magyar lakosság töredékéről lenne némileg hitelt érdemlő infód.
De ennek híján még erről sem beszélhetünk.
Tehát számomra ezek az adatok (nem csak a tiéd, hanem mindenkié aki azt írja hogy "én nem ismerek ilyet, meg olyat) teljesen hibásak.
Ez nem statisztika, ez csupán egy adathalmaz nélküli nagy szórású becslés.

Idézet:
Szóval akkor hogy is van ez?-re:
Egyszerű, kellene olyan platform, ahol a sikeresek tudnának bizonyítani, ha van ilyen igényük. Mert sokan vannak akik mondják, pl. az összes oktató is. Most akkor honnan lehet tudni, hogy hazudik-e?
Hidd el nekem (és erre mindössze annyi statisztikám van, hogy pár ember, akit ismerek hogy ebből él, az 100%-ban nem kíván semmit sem bizonyítani) hogy ilyen platform nem lehet életképes.
Akik "sikeresek", azoknak eszük ágában sincs a külvilág felé bizonygatni hogy meg tudnak élni a tradeből.
Ha átgondolod, akkor te is rájössz hogy ez a leginkább logikus dolog, amivel nem érdemes vitatkozni.
Egy tradernek nem lesz attól több pénze, nem lesz jobb a saját statisztikája, elvárt értéke, egyszóval semmi sem javul attól ha valahol megmutatja hogy pénzt tud csinálni hosszú távon is.
Tehát ne keress ilyen kényszerű bizonyítási módszert.
(És nyilván, akik a hitetlen kategóriába tartoznak, azok azt is kétségbe vonnák, legalább úgy mint a laposföldhívők a gömb alakú földet...)

Idézet:
Végül:
Ez az egész szignál engem nem érdekel, de az elhalása megintcsak a NEM oldalt bizonyítja. Vagy szerinted Halász titokban köti a saját szignálját és azzal keres?

Ha nem érdekel a szignál, az nyilvánvalóan csak egy dac az egész helyzettel szemben.
Viszont akkor a "NEM oldal" megerősítése ismét csak alaptalan a részedről.
Ha nem érdekel a szignál, akkor miért idegesíted vele magad?
Ha érdekel, akkor miért nem adsz ki rá 1-2 hónap fagyi pénzt, hogy Magad számára megnyugtatóan tudd TÉNYKÉNT mondani hogy a Halász szignálja veszteséges hosszútávon?

Sokszor vitatkoztam már SatuDáviddal, de ha előfizetett és úgy van véleménye, akkor most leírom, hogy TÖKÖS GYEREK ez a Dávid!

Félre ne érts, nem biztatok senkit a Halász féle dologra.
Igazából pontosan nem is tudom hogy működik részleteiben.
Amit láttam, pár fotót ide kitéve korábban, abból kb 90%-ra pontosan tudom hogy miket köthet a rendszere és lehet hogy szemen köpsz érte, de ez egy szimpla kitörésre játszó momentum trend stratégia. És én nem vagyok meggyőződve róla hogy esetleg nem keres hónapról, hónapra pénzt.
(Azt viszont szinte biztosan tudom hogy egy ilyen, az nem X darabszámú, a világ legjobb szoftvereiből generált rendszer, mert kb olyan egyszerű, mint egy faék).

Abban ezer százalék biztos vagyok, hogy a Halász féle "a forex nem tanulható" duma az egy fa...ság.
Az is nyilvánvaló hogy az a bizonyos 100 napos kihívás eredménye nem 3-5%-os kockázattal volt kereskedve, ha egyáltalán volt mögötte élő trade.

Persze ezek megint csak privát vélemények és lényegtelen az is hogy igazam van-e vagy sincs.

Halászt nem ismerem, sosem láttam, csak itt olvasgattam róla.
Hogy mi van az oldalával és hasonlók, arról fogalmam sincs, de abban biztos vagyok hogy Halász dörzsöltebb mindannyiunknál.
És az is lejött, hogy agresszív gerillamarketingből, vírusmarketingből van némi előnye az itt olvasgatókkal szemben, hogy óvatosan fogalmazzak.
Ettől függetlenül tőlem lehet "fehér galléros bűnöző", vagy bárki, ahogy itt már meg volt korábban bélyegezve....
,
Régi 2017-10-26, 17:43   #1332 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na ezt most nagyon nem értem.

Eddig azt mondtad, hogy ez a szignál csalás és átverés, mert a teljesítménye nincs megfelelően bizonyítva.
Most pedig azt mondod, hogy a más embereknél mért teljesítmény NEM SZEMPONT, sőt mi több, nekünk SEMMI KÖZÜNK HOZZÁ.

Ez a gondolatmenet tényleg egy tökéletes paradoxon, vagy csak nekem tűnik annak?
Paradoxont csináltál belőle, mert nem megy neked a szövegértelmezés. Ehhez kell egy alap intelligencia. Ami vagy van vagy nincs. De ebben nem tudok segíteni.
Régi 2017-10-26, 17:50   #1333 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha nem érdekel a szignál, az nyilvánvalóan csak egy dac az egész helyzettel szemben.
Szerintem sikeres kereskedő nem fog neki állni szignált szolgáltatni. Meg keresi a havi 5-10 ezer dollárját és eléldegél. Minek foglalkozna ilyenekkel?
Vannak emberek, akiknél egyértelműen látszik, hogy hazudnak. Ránézel és látod, hogy kókler. Anélkül, hogy kipróbálnád, hogy mit csinál. Ez abból is látszik, ahogy beszél és viselkedik. Nem kell hozzá jósnak vagy pszichológusnak lenünk, hogy átlássuk a dolgokat. Elég a józan paraszti ész is(és egy kis múltbeli tapasztalat, ami tőled vagy másoktól származik).
Régi 2017-10-26, 18:15   #1334 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:

Egy-egy kiugró sikeres időszak, esetleg pár év teljesen természetes. Ha Neked valaki ilyenről beszámolt, az még nem jelenti azt, hogy előtte és utána is sikeres volt.

Én nem tudok hosszú évek óta saját sikerekről beszámolni, de nem egyszer bizonytalanodtam el én is korábban. Sőt, valahol azért is vettem át anno Várkutitól a klub szervezését, mert nem akartam elhinni, hogy nincsenek sikeres traderek. 2011-ben tartottam én is itt, ahol most te kb. ezzel a felfogással. Addig szerveztem a klubot (2014-ig váratott magára a dolog!), amíg nem találkoztam néhány olyan emberrel, akiket "kerestem" magamnak. És tudod mi lepett meg a legjobban? Ezek az emberek pont úgy viselkednek, ahogy elgondoltam korábban is a sikeres traderekről. De eddigre már tudtam, nem a stratégia, hanem annál sokkal inkább másabb dolgok kellenek a sikerhez.

Ha ennyire nem hiszel a sikeres traderek létezésében, akkor azt tudom javasolni neked, old meg, hogy találkozhass hosszútávon sikeres traderekkel. Én is megoldottam, más is meg tudja

De azt is hozzátenném, hogy itt a fórumon is megfordult már pár hatalmas koponya, akik szerintem biztosan ebből élnek. Csak nehéz észrevenni a sok fókuszálatlan információ között.

Idézet:

Sokszor vitatkoztam már SatuDáviddal, de ha előfizetett és úgy van véleménye, akkor most leírom, hogy TÖKÖS GYEREK ez a Dávid!
Köszi, és tényleg előfizettem, lejegyeztem mindent, naplóztam is. Kizárólag a kíváncsiság hajtott, abból a célból, hogy egy "félkész" rendszerből mit tudok kihozni.

Halász valóban dörzsöltebb mindannyiunknál. Faék egyszerű a cucca, és mivel már van elég előfizetője, és pörög a biznisze tovább már magától is. Levette mindenhonnan a reklámjait, nem akar támadási felületet, meg nem tudom, milyen engedélyek kellenek ehhez, és egyáltalán van-e neki. Szerintem ez van a dologban, mert a szignálos oldala működik továbbra is (vagyis én már azóta nem tudok belépni sem, mert nem fizettem újra elő).
A rendszere valóban ez, amit írtál: előző időszak momentumerőssége alapján utolsó H1-es szintek áttörésekor nyit, és az R/R 1,6 körül van nagy átlagban (kezdeti SL, TP2), 15-20 pip sl-értékekkel jellemzően.
Régi 2017-10-26, 19:37   #1335 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Paradoxont csináltál belőle, mert nem megy neked a szövegértelmezés. Ehhez kell egy alap intelligencia. Ami vagy van vagy nincs. De ebben nem tudok segíteni.
Hát ez aranyos.

Magyarázd el, fejtsd ki bővebben, hátha megértem.

Miért lényegtelen, hogy a forexen kereskedők mekkora aránya nyer?
Ha a forexen ez az arány lényegtelen, akkor más üzleti lehetőség esetén miért olyan fontos?

Miért jó üzlet egy olyan lehetőség, amiben a nyertes köztudottan ritka mint a fehér holló?
Ha az előbbi jó üzlet, akkor miért átverés egy olyan üzleti lehetőség, amiben a nyertesek arányát nem ismerjük?

Senki nem lesz hülyébb attól mert Te annak nevezed, és Te sem leszel okosabb tőle.
Ha okos akarsz lenni akkor gondolkodnod kell, és bizonyítani hogy gondolkodtál.
Más útja ennek nincs.
Régi 2017-10-26, 21:05   #1336 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Miért lényegtelen, hogy a forexen kereskedők mekkora aránya nyer?
Nem tudom, hogy pontosan az emberek hány százaléka veszteséges a tőzsdéken, de állítólag 90% körül van. Na most nekem ez tök mindegy, hogy 70,80 vagy 90%. Az a lényeg, hogy én mit csinálok. Mi közöm nekem, ahhoz hogy a kereskedők hány százaléka veszteséges? Nem értem, hogy ez egyáltalán miért kérdés. Az a jó(még ha ez bunkóságnak is hangzik), ha több a vesztő kereskedő hiszen az ő pénzük hozzám vándorol.

Idézet:
Ha a forexen ez az arány lényegtelen, akkor más üzleti lehetőség esetén miért olyan fontos?
A tőzsde az tőzsde. A más üzlet meg nem hasonlítható a tőzsdéhez. Pl. azért sem, mert ezt általában egyedül szoktuk végezni az otthon melegéből. Lehet, hogy egy adott területen vannak cipőboltok és nem megy a szekér. Oké. De ez teljesen más, mint a tőzsde. Nem összehasonlítható. Nyilván megnézem, hol nyitok cipőboltot, de tőzsde esetében értelmetlen ilyenekkel foglalkozni. Ott max. azt nézzük meg, hogy hol nyitunk számlát. Természetesen a kereskedők többsége mindenhol veszteséges.

Idézet:
Miért jó üzlet egy olyan lehetőség, amiben a nyertes köztudottan ritka mint a fehér holló?
Sok üzlet jó lehet, ha megvan a megfelelő hozzáállás. Az sokat segít. Az hogy egy üzletben a tömegek rosszul járnak, az-az ő dolguk. Az én dolgom meg az én dolgom.

Idézet:
Ha az előbbi jó üzlet, akkor miért átverés egy olyan üzleti lehetőség, amiben a nyertesek arányát nem ismerjük?
A nyertesek arányát nem ismerjük, de ismerünk sok mást, amiből ki lehet következtetni, hogy jobb elkerülni. Ezt diktálja a józan paraszti ész.
Régi 2017-10-26, 21:20   #1337 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Szerintem sikeres kereskedő nem fog neki állni szignált szolgáltatni. Meg keresi a havi 5-10 ezer dollárját és eléldegél. Minek foglalkozna ilyenekkel?
Lehet hogy igazad van, nem tudom a kérdésre a választ.
Azt azonban érdemes leszögezni hogy minden trader a havi pénzét X kockázat árán és Y időráfordítással keresi meg.
Ezek a valódi korlátai annak hogy végtelen mennyiségű pénzt keressen, annak ellenére hogy a rendszerének elvárt értéke pozitív.

Trader fejjel gondolkodva ha valakinek van lehetősége Z időráfordítással, 0 kockázattal megkeresni havi szinten egy adott nagyságú pénzt, akkor kizárólag az összeg mértéke és a ráfordított idő aránya az ami döntő lehet.
Talán ez lehet az oka annak hogy igazán nagy, ismert (főként nem Magyar) tradereknek a legtöbb esetben van még valami kiegészítő szolgáltatásuk.
Lehet hogy ez csak a havi rezsit fedezi, de ha az kockázat mentesen megvan, akkor szerintem nem hagyja ott a földön heverni.

Idézet:
Vannak emberek, akiknél egyértelműen látszik, hogy hazudnak. Ránézel és látod, hogy kókler. Anélkül, hogy kipróbálnád, hogy mit csinál. Ez abból is látszik, ahogy beszél és viselkedik. Nem kell hozzá jósnak vagy pszichológusnak lenünk, hogy átlássuk a dolgokat. Elég a józan paraszti ész is(és egy kis múltbeli tapasztalat, ami tőled vagy másoktól származik).
Persze, lehet hogy hazudnak. Mondjuk Halásznak pont megvan a kiállása hozzá, ez kétségtelen. Ettől még nem feltétlenül becstelen, vagy csaló. Nekem nem tisztem ezt eldönteni, így nem is gondolkodom ezen, mert nincs értelme.
Nem ért a kereskedéshez, még alap szinten sem, de ezt soha nem is tagadta, sőt elmondja hogy megtanulhatatlanaforex.

Én csak azt mondom, hogy amit árul, annak a logikai felépítése használható gondolat menet, anélkül hogy a részleteket olyan szinten láttam volna valaha mint pl. Dávid.

Az viszont kifejezetten bosszantó, hogy az emberi butaság és az előítélet képes annyira mély érzelmi reakciókat kiváltani, hogy ilyen egyszerű stratégiai gondolatok (mint a poefix alapjai) nem kerülnek továbbgondolásra, hogy esetleg hogy lehetne ebből egyéni stratégiákat kialakítani, vagy feljavítani olyan emberek számára, akik napi szinten azon agyalnak hogy "egy-két ember van csak az egész országban, akik képes megélni a tradeből". Na ezzel van a bajom. Ezeknek az embereknek pont a "faék" egyszerűségű dolgokkal kellene foglalkozniuk, ahelyett hogy a mindennapjaikat addig bonyolítanák, hogy a végén pénz és lelkesedés hiánya miatt a végleg kiesők táborát erősítenék....

Amit Dávid fentebb írt, mint saját tapasztalat, az lehet hogy jó pár vesztes, ám kezdő tradernek egy kevésbé bonyolultan alkalmazható rendszer része lehetne.

Az az álláspontom, hogy MINDENKITŐL lehet valamit tanulni.
A nyitottság (nem a naívság) több eredményt tud hozni, mint a totális elzárkózás.
Régi 2017-10-26, 22:15   #1338 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Azt azonban érdemes leszögezni hogy minden trader a havi pénzét X kockázat árán és Y időráfordítással keresi meg.
Ezek a valódi korlátai annak hogy végtelen mennyiségű pénzt keressen, annak ellenére hogy a rendszerének elvárt értéke pozitív.
Ha valakinek kevés pénze van,kis tőkével kereskedik és szignált akar szolgáltatni pénzért, hogy több pénze legyen, akkor én ezt megértem. Vagy lehet kiakarja fizetni ebből a rezsit. Oké ez rendben, de egy szignálszolgáltató ember miért nem tud őszintén viselkedni? Miért nem mondja el ezt az egészet őszintén? Miért játssza meg magát? Miért adja elő magát úgy, mintha ő lenne a világ legjobb tradere? Tehát az kép, amit mutat magáról nem összeegyeztethető azzal az okkal amit írsz, hogy legyen egy kis pénze a szignálszolgáltatásból is. Aki profi kereskedő az sok pénzt keres és nem foglalkozik szignálszolgáltatással.
Na de tegyük félre ezt az egészet és tegyük fel, hogy szeretetből csinálja. Oké, de akkor miért pénzért? Ha én profi kereskedő vagyok és szeretnék másokon segíteni, akkor ingyen csinálnám. Hiszen sok pénzem van és nincs szükségem más pénzére. Max. ha lenne trading room vagy valami, akkor megkérném a tagokat, hogy abba segítsenek be. De ez lenne a maximum. A másik dolog, hogyha segíteni akarok, akkor nem szignálokat adok, hanem megtanítom az illetőket kereskedni. Nem halat adok, hanem megtanítom őket halászni. Szóval ez az egész nem stimmel. Egy biztos az illető eltűnt.
Már sokan eltűntek egyébként. Maradjunk ennyiben. És én sejtem az okokat.

Idézet:
Az az álláspontom, hogy MINDENKITŐL lehet valamit tanulni.
A nyitottság (nem a naívság) több eredményt tud hozni, mint a totális elzárkózás.
Ha valaki elő áll pl. egy akkora badarsággal, hogy: "a forex nem tanulható", akkor én azok után nehezen tudok megnyílni. Amikor túl nagy hülyeségeket kell hallgatnom, akkor bezárkózom. Mindenkitől lehet tanulni valamit(de ez a valami nem mindig jó), de nem mindenkitől érdemes, mert hülyeségeket nem akarok tanulni.
Régi 2017-10-26, 22:37   #1339 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na ez így már sokkal érthetőbb és világosabb.

A forex és a tőzsde valóban eléggé más műfaj mint az egyéb üzleti lehetőségek, ez nem vitás.
Csak azért vontam össze őket, mert azt tanultam, hogy a gondolkodást érdemes minél magasabb absztrakciós szinteken kezdeni.

Ezt azt jelenti, hogy ha pénzt akarok keresni, akkor a kereskedést úgy nézem, mint egy pénzkereseti lehetőséget a sok közül.
Így bizonyos szempontok szerint akár teljesen más felépítésű-működésű pénzkereseti lehetőségekkel is össze tudom hasonlítani azt.

Ugyanez a helyzet ha stratégiát akarok fejleszteni, akkor a kereskedést úgy nézem, mint egy stratégiai játékot a sok közül.
Ez elképesztően hasznos, mert így rengeteget tanulhatok minden olyan stratégia felépítéséből, ami valamelyik másik stratégiai játékban sikeresnek mondható.

Ez a fajta gondolkodás az oka, hogy nem tudok olyan éles határt húzni a forex/tőzsdei kereskedés és mondjuk e szignál között.
Az rendben van hogy más műfaj a kettő, ezért más szempontok szerint kell kiértékelni őket, de azzal egyáltalán nem tudok azonosulni,
hogy az egyik nagyon jó, a másik viszont nagyon rossz. Azt is könnyebb lenne elfogadni hogy mindkettő jó, és azt is hogy mindkettő rossz.
De hogy ajánlhatóság szempontjából egymás ellentétei legyenek, na ezzel nem tudok egyet érteni.
Régi 2017-10-27, 09:02   #1340 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Két dologra reagálnék.

1. A szignál utoljára: tényleg nem érdekel, sok más dolog van amire nem adok ki pénzt, mert anélkül is tudom, hogy nem fog működni.
Abban biztos vagyok, hogy egy olyan marketing-rendszer ahol nincs új befizető, viszont folyamatos a lemorzsolódás, rövid időn belül elhal.

2. Tback, Dávid írjátok, hogy pár ember van akit ismertek, hogy ebből él.
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan közülük, aki otthon burokba zárva létrehozott magának egy hosszú évek óta nyereséges forex daytrade rendszert. Közben nem beszélt senkivel, nem járt el sehova, nem kért tanácsot, nem mondta el senkinek miből él.
Régi 2017-10-27, 09:27   #1341 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Két dologra reagálnék.

1. A szignál utoljára: tényleg nem érdekel, sok más dolog van amire nem adok ki pénzt, mert anélkül is tudom, hogy nem fog működni.
Abban biztos vagyok, hogy egy olyan marketing-rendszer ahol nincs új befizető, viszont folyamatos a lemorzsolódás, rövid időn belül elhal.

Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e olyan közülük, aki otthon burokba zárva létrehozott magának egy hosszú évek óta nyereséges forex daytrade rendszert. Közben nem beszélt senkivel, nem járt el sehova, nem kért tanácsot, nem mondta el senkinek miből él.
1. Miért ne működhetne a szignál? Ne keverjük össze azzal, hogy esetleg nálad nem működne, de másnál igen.

2. Miért ne beszélne senkivel? Miért ne járhatna el bárhova? Kérdést se értem. Ez nem egy paranoiás, elmebetegeknek való szakmaXD Mindenki magának hozta létre a rendszerét persze, de az információforrásokból (net, esetleg mentor, oktatás, máshonnan szedett ötlet, stb, ami bárkinek elérhető ugyanúgy).
Régi 2017-10-27, 09:37   #1342 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Két dologra reagálnék.

Szerintem ez csupán feltételezés.
Abból indulsz ki hogy amit Halász elad, az az ő kitalálása.
Ha így lenne, akkor igazad lenne, de nyilvánvaló hogy ő is valahonnan veszi azt amit továbbértékesít.
Mi van akkor ha egy olyan személy, személyek vannak az egész mögött, akik mindannyiunknál magasabb szinten van szakmailag?
Akkor is tudod előre hogy "nem fog működni", mert Halász akarja neked eladni és nem tetszik az értékesítési módja, meg a személyisége?
Én erre írtam hogy némi nyitottság lehet előny (nem Halásszal, hanem rendszerekkel, elgondolásokkal szemben).
De nyilván, te Döntesz.

Idézet:
Gondolom csak költői a kérdés....

Szerencsére nem úgy működik ez sem, hogy megszületünk, aztán valahol az életünk folyamán, amikor úgy érezzük hogy tradeből akarunk megélni, a nulláról, minden segítség nélkül nekünk kell feltalálni a spanyol viaszt.
Minden, amit traderől tudni lehet, vagy alkalmaz az ember, azt már tömegek alkalmazták előttünk.
Miért is kellene burokba zárva magunknak kitalálni olyan dolgokat újra, amik már léteznek?
Időpocsékolás lenne és az emberi élet igen rövid erre.

Egy dolgot azonban megfigyeltem mindenkinél, aki vitte valamire ezzel a trade dologgal.
Ezek az emberek eléggé józan gondolkodásúak, tárgyilagosak, eredmény orientáltak, kellőképpen nyitottak, szorgalmasak, nem szélsőségesek, nincs bennük elfogultság, és nem keresik hónapról hónapra az újabbnál újabb csodának látszó dolgokat.
Haladnak egy ésszerű terv szerint és tudják hogy hova akarnak eljutni.
Nem engedik hogy kizökkentse őket akár egy Halász féle dolog, vagy egy bármi más hasonló, amivel a lustaság érvényesítése mellett esetleg némi rövid távú pénzkereset reménye felcsillanhat.

Szóval ilyen jellemzőket sorolhatnék fel, ami közös ezekben az emberekben, mindamellett hogy különböző korúak, különböző személyiség típusok és legfőképpen teljesen különbözően kereskednek.

Az hogy ki, hova jár el, kikkel beszélget, miket olvas, stb, ezek magán ügyek, de nyilván való hogy mindenki képes tanulni olyanoktól, akik nála magasabb szinten vannak.
Ott a hiba, amikor valaki azt hiszi (túl korán) hogy ő maga mások felett áll és képtelen a fejlődésre emiatt.
Régi 2017-10-27, 09:50   #1343 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na ez így már sokkal érthetőbb és világosabb.
Az első hozzászólásomban is világos volt csak nem figyeltél eléggé. A hozzászólásod többi részével sem értek egyet, de nem akarom részletezni, mert nincs hozzá kedvem. Nem annyira fontos ez a téma, hogy időt szánjunk rá a továbbiakban szerintem. Hiszen ez tőzsde fórum.
Régi 2017-10-27, 10:07   #1344 (permalink)
Szenior tag

AlpinForex logója

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 356
AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.AlpinForex elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
ha segíteni akarok, akkor nem szignálokat adok, hanem megtanítom az illetőket kereskedni. Nem halat adok, hanem megtanítom őket halászni. Szóval ez az egész nem stimmel. Egy biztos az illető eltűnt.
Már sokan eltűntek egyébként. Maradjunk ennyiben. És én sejtem az okokat.
Sziasztok!

HalászÚr eltűnését én egy kicsit másképp látom. Van az a verzió, hogy „lám-lám, a csaló gazember fülét farkát behúzva elhúzta a csíkot, mikor fejére borítottuk a bilit.” És van az, hogy ami „előadást” láttunk HalászÚrtól (videók+fórum+FB+blog) egy tudatosan megkomponált marketing stratégia része volt, ami ugyan véleményem szerint hibás alapokon nyugodott, de láthatóan
  • volt eleje („vírus” videók: érdeklődés felkeltése egy meghökkentő felütéssel),
  • célcsoportja (a forexet ismerő, az iránt még érdeklődő, de nyereségesen kereskedni nem képes emberek),
  • üzenete („ a forex nem tanulható”- mely rezonál a csalódott célcsoport érzéseire),
  • megoldása a problémára (=”signal”, azaz „automatikus nyereség pirula” fagyipénzért)
  • terméktámogatása (Halászúr hiperaktív többcsatornás netes akciói és reakciói)

Véleményem szerint a több kérdést felvető, mint megoldó 100 napos kihívás a látszattal ellentétben nem csak demonstrációs, vevőmeggyőző célt szolgált. Valójában ezt a 100 napot szánta HalászÚr a termék bevezetésére, mely után mérleget von: üzleti értelemben érdemes-e ezzel foglalkozni, avagy sem. Eltűnése arra utal, hogy a válasza egyértelmű nem volt, DE –és ezt azért bírálói nevében is javára írhatjuk-, hogy miután magában nullára írta a „márkaépítésbe” fektetett energiát, és üzleti értelemben BE-be húzta a stop losst
  • eltakarította maga után a szemetet (facebook profilt, youtube videókat törölte, itt a fórumon elbúcsúzott, békejobbot nyújtva ellenfeleinek: Admiral Markets UK
  • a futó kötelezettségeit szerződésszerűen teljesítette (Júli 26-án tűnt el, Dávid szerződése október 24-én járt le, tehát a szignálok legalább eddig a napig megérkeztek)

Összegezve:

Tback-el egyetértve szerintem Halászúr nem trader, soha nem is volt az. Ezért nem tudott mit kezdeni az excelben vezetett kimutatás kritikákkal, mert nem mélyedt el a szakma rejtelmeiben, valószínűleg nem kötötte be a szignáljait, a myfxbookról pedig csak futólag hallott. Véleményem szerint ő egy korunk hőse vállalkozó, aki megszimatolta, hogy a forex körüli hype-ban rengeteg pénz van, ugyanakkor volt annyira intelligens, hogy felmérte, képességeit nem az aranyásásban, sokkal inkább a lelőhely térkép árusításában tudja kamatoztatni. Feltételezésem szerint ezért valójában nem csinált mást, mint előfizetett a net egyik szignálszolgáltatójánál és egy sajátos arculatba csomagolva megpróbálta azt saját brandként továbbadni az általa beazonosítani vélt célcsoportnak: kockázat mentesen és többszörös haszonnal. Az ő logikája szerint nyilván ezt nem árulhatta el, hisz akkor a szignált két kattintással mindenki a forrásnál vásárolta volna meg. Hogy ez csalás lenne? Szerintem és az MNB próbavásárlás szerint nem. Valójában a fél világ ezt csinálja a divatmárkáktól kezdve, az Apple-n át a Fornetti sütödékig bezárólag. Hogy ügyesen csinálta-e? Szerintem formailag igen, tartalmilag viszont egyértelműen nem. Igény egyértelműen lenne a szent grállra, de azért koránt sem mindegy, hogy az milyen módon van tálalva. "Le style c`est l`homme meme." - A stílus maga az ember.
AlpinForex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-27, 10:30   #1345 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
HalászÚr eltűnését én egy kicsit másképp látom. Van az a verzió, hogy „lám-lám, a csaló gazember fülét farkát behúzva elhúzta a csíkot, mikor fejére borítottuk a bilit.” És van az, hogy ami „előadást” láttunk HalászÚrtól (videók+fórum+FB+blog) egy tudatosan megkomponált marketing stratégia része volt, ami ugyan véleményem szerint hibás alapokon nyugodott, de láthatóan.
Nincs nagy jelentősége ennek. Gusztustalan viselkedés volt ez már a kezdetektől. Akármilyen nézőpontból nézzük az eseményeket.
Régi 2017-10-27, 13:19   #1346 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 80
gtome a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért volt amit kihagyott, egy jó kuponos oldalon hirdethette volna magát a végén mint ez a szimpatikus fiatalember a zseniális (néhol nyelvtanilag hibás) kérdéseivel:

https://www.bonuszbrigad.hu/amerikai...ign=Qponverzum

És azért, hogy szakmai jellege is legyen a hozzászólásomnak, kiemelném az egyik pontját:

Eredményes stratégiák (konkrét példák a Top10 stratégiából)

Szeretném ha mindenki őszintén bevallaná hány stratégiát ismer a Top10-ből !! Vajon melyik lehet az első?
Régi 2017-10-27, 15:12   #1347 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Van akinek ez is magas de az bizonyos, hogy az illetőnek sem az üzleti élethez sem tőzsdézéshez köze sincs.

Válaszol

« Metatrader 4 | - »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Szignál Szolgáltatók Tesztje Tomasz Devizatőzsde 15 2014-04-21 22:57

A pontos idő 07:04 , a GMT +1 időzóna szerint.