Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Haladó szekció > Tőzsdei elemző programok

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-05-17, 07:11   #51 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
Hírnév szint: 8
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tudja valaki, hogy forex tester-ben van-e lehetőség több pozi stop-ját egyszerre kezelni?
sztem nem lehet, ráadásul nem drag&drop ezét még macerásabb darabonként állítgatni őket
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-29, 17:58   #52 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 2
R1peti a hírnévhez vezető út elején jár.
Question Részvény és index adatsorok MT4-be való importálása! HELP!

Üdv a kedves tagoknak!
Rég nem írtam már, mert a fórumtól visszavonultam és fejlesztettem a tudásom

Most az volna az én jelenlegi feladatom, hogy rájöjjek, hogyan lehetne a leg pontosabb és természetesen a lehető leg régebbre visszamenő magyar részvény és index adatokat kinyerni és importálni egy MT4-es platformba.

Amik kiemelten érdekelnek: Richret,OTP,MTELEKOM,MOL és a BUX
Eddig odáig jutottam el, hogy a portfólió adatletöltés menüjét kihasználva letöltöttem ezeket ".ex4" formában (szükség esetén le lehet még szövegesen is szedni). Tehát remélhetőleg a kinyerés része megvan, bár az adatsorok minőségét nem tudom mennyire releváns a portfolliónál ugyanis nincs még viszonyítási alapom Itt az alábbi értékeket kaptam meg:
- nyitó
- max
- átlag
- min
- záró
- forgalom (mFt)
- forgalom (db)

Érdekelne, hogy hogyan tudom ezeket az adatokat MT4-be importálni.

Ezen kívül még az lenne a kérdésem,hogy a Forextester 1 vagy a Forextester 2 alkalmas e arra, hogy részvények adatsorát betöltve backtest elemzéseket készíthessek?

Végül utolsó és egyben az egyik legfontosabb kérdésem az lenne, hogy van e, olyan script vagy scriptek amikkel egy MT4-es szimpla backtest vagy akár egy külön backtester program képes e arra, hogy a kötés pillanatában egy excelbe kinyerje az épp leolvasható chartadatokat mint pl. kötés pontos ideje, insturmentum aktuális értéke, kötés mérete, sl távolsága, tp távolsága, ugyanakkor indikátorértékeket pl:RSI 56,55 / MA 1.12510

Bár persze a vége biztos az lesz, hogy egy programozóval kell leüljek ezt pontosan kibeszélni, de azért örülnék neki ha már lenne 1-2 létező script amit már csak a programozó felhasználhat.

Az se baj ha mindre egy külön scriptet kell alkalmazni. Itt kiemelném, hogy Multitimeing lehetőség backtest során előnyt jelent.

A kedves válaszolót had kérjem meg, hogy ha nem túl nagy kérés akkor egy informatikában igencsak laikus nyelven válaszoljon! Ezt külön előre is köszönöm!
R1peti nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2016-03-29, 18:50   #53 (permalink)
Szenior tag

Hely: Felvidék
Összes hozzászólás: 1.054
Hírnév szint: 3
C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.C@maro már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
R1peti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv a kedves tagoknak!
Rég nem írtam már, mert a fórumtól visszavonultam és fejlesztettem a tudásom

Most az volna az én jelenlegi feladatom, hogy rájöjjek, hogyan lehetne a leg pontosabb és természetesen a lehető leg régebbre visszamenő magyar részvény és index adatokat kinyerni és importálni egy MT4-es platformba.

Amik kiemelten érdekelnek: Richret,OTP,MTELEKOM,MOL és a BUX
Eddig odáig jutottam el, hogy a portfólió adatletöltés menüjét kihasználva letöltöttem ezeket ".ex4" formában (szükség esetén le lehet még szövegesen is szedni). Tehát remélhetőleg a kinyerés része megvan, bár az adatsorok minőségét nem tudom mennyire releváns a portfolliónál ugyanis nincs még viszonyítási alapom Itt az alábbi értékeket kaptam meg:
- nyitó
- max
- átlag
- min
- záró
- forgalom (mFt)
- forgalom (db)

Érdekelne, hogy hogyan tudom ezeket az adatokat MT4-be importálni.

Ezen kívül még az lenne a kérdésem,hogy a Forextester 1 vagy a Forextester 2 alkalmas e arra, hogy részvények adatsorát betöltve backtest elemzéseket készíthessek?

Végül utolsó és egyben az egyik legfontosabb kérdésem az lenne, hogy van e, olyan script vagy scriptek amikkel egy MT4-es szimpla backtest vagy akár egy külön backtester program képes e arra, hogy a kötés pillanatában egy excelbe kinyerje az épp leolvasható chartadatokat mint pl. kötés pontos ideje, insturmentum aktuális értéke, kötés mérete, sl távolsága, tp távolsága, ugyanakkor indikátorértékeket pl:RSI 56,55 / MA 1.12510

Bár persze a vége biztos az lesz, hogy egy programozóval kell leüljek ezt pontosan kibeszélni, de azért örülnék neki ha már lenne 1-2 létező script amit már csak a programozó felhasználhat.

Az se baj ha mindre egy külön scriptet kell alkalmazni. Itt kiemelném, hogy Multitimeing lehetőség backtest során előnyt jelent.

A kedves válaszolót had kérjem meg, hogy ha nem túl nagy kérés akkor egy informatikában igencsak laikus nyelven válaszoljon! Ezt külön előre is köszönöm!
ezzel már próbálkoztál? https://www.xm.com/hu/mt4
C@maro nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-03-29, 19:26   #54 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás

Köszönöm ezt a linket, nagyon szépen végigmagyarázza az MT4 alap lehetőségeit, de attól tartok ettől kicsit mélyrehatóbb ismereteket igényel a problémám orvoslása.
Régi 2016-03-30, 07:26   #55 (permalink)
Tag

agytrabant logója

Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 4
agytrabant a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hello, az egyik kolléga írt egy scriptet amivel a yahoo oldaláról letöltött adatokat beolvasta mt4-be, vmi etfimport a neve, vhol itt van a fórumon csak nem találtam meg
Régi 2016-03-30, 12:31   #56 (permalink)
Új tag

Alapbeállítás minőségi adat

Szia!
Az adatok minőségére elég kényes vagyok tehát a Dukascopy előnyt élvez.
Ezzel kapcsolatban ha valaki meg tudná mondani, hogy a portfolió adatai mennyire pontosak azt megköszönném.
Nem scalp technikát alkalmazok de szeretem a pontos adatokat és a multitimeingből kifolylat a minél pontosabb beszállónál azért csak belenézek akár egy 5-15 perces timeframere és ott már szükség lehet a pontosabb adatokra amik nem csak másodpercenkként jegyezi az árat hanem tickforgalmat reprezentál.
Régi 2017-06-07, 22:10   #57 (permalink)
Szenior tag

Almostakbal logója

Hely: Ahol nem is gondolnad
Összes hozzászólás: 287
Hírnév szint: 4
Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Almostakbal már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Smile

xxxxxxxx
Almostakbal nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
program, stratégia, teszter

« - | cTrader »

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
A Stratégia rubio Kezdőknek 151 2017-04-09 16:44
Stratégia, vagy mégsem? Sityu Kezdőknek 10 2011-05-10 12:56
Partner Programok székely Brókercégek 4 2010-11-09 16:05

A pontos idő 08:28 , a GMT +1 időzóna szerint.