Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-03-05, 12:42   #1 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 638
Hírnév szint: 8
kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás Igazolt sikertörténetek egy tanfolyam elvégzése után.

Azt gondolom,ha valaki szeretné,jó lenne ha itt megosztanák a siker történeteket azok,akik elvégeztek egy tanfolyamot,és az ott bemutatott módszereket szigorúan betartva nyereségesek lettek legalább fél éven keresztül,de inkább több évre visszatekintve.
Azt gondolom,több ezren vettek már részt oktatáson,csak van valaki,valakik,akik betartva az oktatott stratégiát értek is el eredményt!
Megkérnék nyomatékosan mindenkit,ne irjunk olyanokat hogy "nem azt tradelem,de sokat segített",meg "kicsit átalakítottam,így végülis teljesen mást tradelek,de a tanfolyamnak köszönhetem",meg "nem bántam meg,megérte,de mást tradelek"-és hasonló maszatolásokat.
Két hetes számlatörténetek sem hiszem hogy jelentenek bármit,és egy egy trade története sem.
A manipulácio kizárására pedig azt gondolom,nem nagy gond egy hiteles számlamásolatot csatolni,vagy linket mondjuk egy my fxbook formályában.
Azt hiszem,ez a minimum,hogy hitelt is adjunk a remek beszámolóknak,sikertörténeteknek.
kismentor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 12:55   #2 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

SZia kismentor!

Én résztvettem rendkívül sok oktatáson, és összességében nem értékelem kidobott pénznek, időnek, energiának. Ebben a szakmában is ki kell járni a ranglétrát, és a végén a tudásnak, információnak csak töredékét fogod használni, amikért fizettél, tanultál korábban. Persze ez csak visszatekintve ilyen rózsás, de menetközben sem szabad panaszkodni. Én 2007-ben kezdtem a teljesen nulláról!

Egyébként ezért is szervezem a Traders' Nightokat, jöjjenek előadni ismert és ismeretlen emberek, osszuk meg egymással tapasztalatainkat, tudásunkat. Én is ingyen tanítok, ha tanítok alkalomszerűen egyáltalán, mert nekem ez a hitvallásom. Nincs bajom azokkal, akik pénzért tanítanak. Mindenkinek más a hitelességi szintje. Nekem van éles, profitábilis számlakivonatom évekre visszamenőleg.

Én ezt sikertörténetnek értékelem, és szerencsére tudok még pár ilyen emberről Egyébként kíváncsi lennék mások sikertörténeteire. És elmesélhetitek nálunk a klubunkban is, ha van kedvetek. Erre mindig félreteszek időt bárkinek az előadások között szívesen!

Üdv!

Dávid
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-03-05, 13:48   #3 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás

halálra van ítélve a topic. meg felesleges is ilyen topicokat nyitni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 13:51   #4 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Először is fél évet ne könyveljünk még el sikernek Másrészt szerintem nem azon kéne h legyen a hangsúly h "tanfolyam után".
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 14:17   #5 (permalink)
Szenior tag

kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.kismentor már nem kispályás.
Alapbeállítás

Idézet:
Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
SZia kismentor!

Én résztvettem rendkívül sok oktatáson, és összességében nem értékelem kidobott pénznek, időnek, energiának. Ebben a szakmában is ki kell járni a ranglétrát, és a végén a tudásnak, információnak csak töredékét fogod használni, amikért fizettél, tanultál korábban. Persze ez csak visszatekintve ilyen rózsás, de menetközben sem szabad panaszkodni. Én 2007-ben kezdtem a teljesen nulláról!

Egyébként ezért is szervezem a Traders' Nightokat, jöjjenek előadni ismert és ismeretlen emberek, osszuk meg egymással tapasztalatainkat, tudásunkat. Én is ingyen tanítok, ha tanítok alkalomszerűen egyáltalán, mert nekem ez a hitvallásom. Nincs bajom azokkal, akik pénzért tanítanak. Mindenkinek más a hitelességi szintje. Nekem van éles, profitábilis számlakivonatom évekre visszamenőleg.

Én ezt sikertörténetnek értékelem, és szerencsére tudok még pár ilyen emberről Egyébként kíváncsi lennék mások sikertörténeteire. És elmesélhetitek nálunk a klubunkban is, ha van kedvetek. Erre mindig félreteszek időt bárkinek az előadások között szívesen!

Üdv!

Dávid
Szia Dávid!
Szerintem is van értelme a Trader's Nightoknak,mert ingyenesen,baráti hangulatban beszélgethetnek az emberek,és meghallgathatják egymást.Ez egy jó ötlet!
De ennek a topicnak az a célja,hogy konkrék sikerekről értesüljünk,ahol valaki elmondja nekünk hogy ebben vagy abban az iskolában,vagy oktatáson vett részt,ahol ezt vagy azt a stratégiát oktatják,azt megtanulta,és most pedig az eredménye itt látható:linkcím...

Képzeld el,mi történne,ha csak egy oktató cég küld ide minden nap egy új embert,aki leírja majd hogy mennyire megérte elmenni,konkrétumok bizonyítékok nélkül.Azt hiszem 1 hónap alatt tele lenne a topic "menjetek a tanfolyamra"tartalmú jó tanácsokkal.
Régi 2014-03-05, 14:19   #6 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
halálra van ítélve a topic. meg felesleges is ilyen topicokat nyitni.
Ha senki nem ír ide,akkor is van értelme szerintem..Hiszen a 0 is egy szám a sikertörténetek halmazában.
Régi 2014-03-05, 14:22   #7 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Először is fél évet ne könyveljünk még el sikernek Másrészt szerintem nem azon kéne h legyen a hangsúly h "tanfolyam után".
Igazad van,de nem akartam myfxbookot kérni olyan hosszú időről,mint több év.Mert az azért elég hosszú idő,és ne zárjuk ki a féléves sikereket.
Régi 2014-03-05, 18:19   #8 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 471
Hírnév szint: 7
papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.papa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hajra PP tanitvanyok, ez a ti helyetek, hiszen megalapoztak a sikersztoritokat es ez a topic rolatok szol !! Csak szet ne robbanjon a topic a sok jelentkezötöl Most lehet bizonyitani!! Nezzük 5000-böl hanyan vannak ? Rizsa nem kell, mert a hirlevel ugy szolt " Megalapozzuk a sikersztoridat ". Lassuk mennyinek okozott csalodast
papa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 21:20   #9 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt gondolom,ha valaki szeretné,jó lenne ha itt megosztanák a siker történeteket azok,akik elvégeztek egy tanfolyamot,és az ott bemutatott módszereket szigorúan betartva nyereségesek lettek legalább fél éven keresztül,de inkább több évre visszatekintve.
Azt gondolom,több ezren vettek már részt oktatáson,csak van valaki,valakik,akik betartva az oktatott stratégiát értek is el eredményt!
Megkérnék nyomatékosan mindenkit,ne irjunk olyanokat hogy "nem azt tradelem,de sokat segített",meg "kicsit átalakítottam,így végülis teljesen mást tradelek,de a tanfolyamnak köszönhetem",meg "nem bántam meg,megérte,de mást tradelek"-és hasonló maszatolásokat.
Két hetes számlatörténetek sem hiszem hogy jelentenek bármit,és egy egy trade története sem.
A manipulácio kizárására pedig azt gondolom,nem nagy gond egy hiteles számlamásolatot csatolni,vagy linket mondjuk egy my fxbook formályában.
Azt hiszem,ez a minimum,hogy hitelt is adjunk a remek beszámolóknak,sikertörténeteknek.

Ilyen témát sem nyit valaki, aki tudja, hogy mit jelent kereskedőnek lenni…

Azt hiszem, leszögezhetjük hogy nincs a földön két, pontosan egyforma trader.
Olyan ez, mint az ujjlenyomat, mindenkinek a sajátja az övé.

Kizárt dolognak tartom, hogy valaki pontosan, ugyanúgy kereskedjen mint egy másik ember, bármennyire is szeretné utánozni azt a valakit.
Kismentor, akkor lenne hiteles már csak a topikod címe is, ha kiraknád a te hozamgörbédet, meg annak az embernek a hozamgörbéjét, akitől te tanultál és betartod ugyanazt, amit neked elmondott.
Ha a két görbe egyezne, akkor ugyanilyen egyezőségek elvárhatóak lennének.
Ilyen viszont sem neked, sem másnak nem álla a rendelkezésére, ebben 1000% biztos vagyok.

Én évekkel ezelőtt 5 olyan személytől „tanultam” lestem el szakmát, akikre a mai napig felnézek és tisztelem a tudásukat. Ebből van hazai és külföldi személy is, ez lényegtelen. Bármennyire is szerettem volna utánozni az elején őket, kiderült hogy lehetetlen 100% ban és utólag rájöttem hogy ez nem is lehet cél.
Mindegyiktől sokat, nagyon sokat tanultam. Ebből az információból és egyéb forrásokból állt össze a ma használatos rendszerem. Nélkülük ma képtelen lennék ebből a tevékenységből megélni.

Amit ma csinálok, az egyikőjük módszerére sem hasonlít 100%-ban, de még a 90%-ot sem éri el. Viszont ahogy ők gondolkodnak, ahogy terveznek, ahogy végrehajtanak, az a profizmus ahogy a piacot és önmagukat kezelik, az az amire igazán szükségem volt. Soha nem tudtam volna ezt meg nélkülük, vagy ha meg is tapasztaltam volna az sokkal több időbe, és sokkal több pénzbe került volna. Az idő pedig a létező legnagyobb érték, ami pótolhatatlan, soha vissza nem szerezhető!
Ezek a fórumok mutatják meg a legjobban azt hogy mennyire nem vagyunk ezzel néha tisztában!

Ezt a tevékenységet mindenki, csak egy másik személytől tanulhatja meg, egy olyantól, aki nála tapasztaltabb, több dolgot átélt és tudja a válaszokat a kérdésekre, ami egy kezdőnek kérdés, egy öreg rókának meg egy rutin dolog, amin csak mosolyog.
(És itt teljesen céltalan azzal érvelni hogy a „neten minden fenn van” mert ez a kezdők betegsége, ami sajnos ragályos. Ami a neten van, az is tapasztaltabb személyektől származik, azoknak az információknak van igazán gyakorlati értékük. De mivel minden ott van, ahogy Zooooli kolléga egyik videójában szépen elmondta, pontosan ettől veszti az értékét, mert átláthatatlan a halmaz.)
Vannak itt is "öreg rókák" akiknek a szavai mögött időnként nagy igazságok is vannak, csak sajnos ezek a szavak elvesznek a gyűlület és a tudatlanságból fakadó emberi gyarlóság sokszor mérhetetlen mennyiségű megnyilatkozásai között.

Egy dolog biztos: Tanulni nem szégyen, sőt érdem, sőt szükséges.
A másik amit le kell szegezni: Mindenki önállóan dönti el hogy hogyan, kitől, milyen áron és módszerrel teszi ezt meg.

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy van e kis hazánkban bárki olyan, aki pontosan, 100%-ban úgy kereskedik, mint az, akitől a szakmát tanulta! Biztos vannak csodák, azok majd itt hamarosan megjelennek, legalábbis bízunk benne…hát persze…

Ha nem jelentkezik senki majd ide, akkor meg elmondható lesz, amit kismentor naívan kiírt, hogy „0% is egy szám a sikertörténetekben”.
Ez kb. olyan kijelentés, hogyha én nem ismerek nyerő kereskedőket személyesen, akkor nincsenek is!
Kismentor (nevedből ítélve neked is kellene hogy legyenek „tanítványaid, akiknek kutya kötelességük lenne ide betenni hozamgörbéket) szerintem tölts el még egy pár évet ebben a szakmában, mert fiatal vagy még az ilyen céltalan „számonkéréshez.”

Pár év és meglesz az az élettapasztalat, ami után bánni fogod, hogy a neved mellé egy ilyen topikot nyitottál.
Addig pedig sok sikert neked és mindenkinek.

A topik nyilván még pár hétig mozogni fog, mert a trollok életben tartják, aztán megy a süllyesztőbe, mint minden hasonló kezdeményezés, a saját „oktatószámlák myfxbook-os hozamgörbéje” cíművel együtt, amit kedves barátom N3D kedvéért csináltam ….

De azért maradjunk optimisták! Hátha Ussbfx barátunktól, vagy Tőzsdeiskolától, vagy a Profit-tól, vagy éppen ma kitiltott Kmisi bajtársunktól, vagy bármelyik cégtől megjelennek itt holnaptól a tömegek, hogy márpedig ők szent vezérük tanításai elvén kereskednek 100%-osan és íme, lássunk csodát, mindannyiunknál jobbak!

Bárcsak így működne ez a világ!
(de hál istennek, nem így működik )
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 21:55   #10 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kizárt dolognak tartom, hogy valaki pontosan, ugyanúgy kereskedjen mint egy másik ember, bármennyire is szeretné utánozni azt a valakit.
Kismentor, akkor lenne hiteles már csak a topikod címe is, ha kiraknád a te hozamgörbédet, meg annak az embernek a hozamgörbéjét, akitől te tanultál és betartod ugyanazt, amit neked elmondott.
Ilyen viszont sem neked, sem másnak nem álla a rendelkezésére, ebben 1000% biztos vagyok.

Én évekkel ezelőtt 5 olyan személytől „tanultam” lestem el szakmát, akikre a mai napig felnézek és tisztelem a tudásukat. Ebből van hazai és külföldi személy is, ez lényegtelen. Bármennyire is szerettem volna utánozni az elején őket, kiderült hogy lehetetlen 100% ban és utólag rájöttem hogy ez nem is lehet cél.
Mindegyiktől sokat, nagyon sokat tanultam. Ebből az információból és egyéb forrásokból állt össze a ma használatos rendszerem. Nélkülük ma képtelen lennék ebből a tevékenységből megélni.

Amit ma csinálok, az egyikőjük módszerére sem hasonlít 100%-ban, de még a 90%-ot sem éri el. Viszont ahogy ők gondolkodnak, ahogy terveznek, ahogy végrehajtanak, az a profizmus ahogy a piacot és önmagukat kezelik, az az amire igazán szükségem volt. Soha nem tudtam volna ezt meg nélkülük, vagy ha meg is tapasztaltam volna az sokkal több időbe, és sokkal több pénzbe került volna. Az idő pedig a létező legnagyobb érték, ami pótolhatatlan, soha vissza nem szerezhető!
Ezek a fórumok mutatják meg a legjobban azt hogy mennyire nem vagyunk ezzel néha tisztában!

Ezt a tevékenységet mindenki, csak egy másik személytől tanulhatja meg, egy olyantól, aki nála tapasztaltabb, több dolgot átélt és tudja a válaszokat a kérdésekre, ami egy kezdőnek kérdés, egy öreg rókának meg egy rutin dolog, amin csak mosolyog.
(És itt teljesen céltalan azzal érvelni hogy a „neten minden fenn van” mert ez a kezdők betegsége, ami sajnos ragályos. Ami a neten van, az is tapasztaltabb személyektől származik, azoknak az információknak van igazán gyakorlati értékük. De mivel minden ott van, ahogy Zooooli kolléga egyik videójában szépen elmondta, pontosan ettől veszti az értékét, mert átláthatatlan a halmaz.)
Vannak itt is "öreg rókák" akiknek a szavai mögött időnként nagy igazságok is vannak, csak sajnos ezek a szavak elvesznek a gyűlület és a tudatlanságból fakadó emberi gyarlóság sokszor mérhetetlen mennyiségű megnyilatkozásai között.

A másik amit le kell szegezni: Mindenki önállóan dönti el hogy hogyan, kitől, milyen áron és módszerrel teszi ezt meg.

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy van e kis hazánkban bárki olyan, aki pontosan, 100%-ban úgy kereskedik, mint az, akitől a szakmát tanulta! Biztos vannak csodák, azok majd itt hamarosan megjelennek, legalábbis bízunk benne…hát persze…

Ha nem jelentkezik senki majd ide, akkor meg elmondható lesz, amit kismentor naívan kiírt, hogy „0% is egy szám a sikertörténetekben”.
Ez kb. olyan kijelentés, hogyha én nem ismerek nyerő kereskedőket személyesen, akkor nincsenek is!
Kismentor (nevedből ítélve neked is kellene hogy legyenek „tanítványaid, akiknek kutya kötelességük lenne ide betenni hozamgörbéket) szerintem tölts el még egy pár évet ebben a szakmában, mert fiatal vagy még az ilyen céltalan „számonkéréshez.”

Pár év és meglesz az az élettapasztalat, ami után bánni fogod, hogy a neved mellé egy ilyen topikot nyitottál.

A topik nyilván még pár hétig mozogni fog, mert a trollok életben tartják, aztán megy a süllyesztőbe, mint minden hasonló kezdeményezés, a saját „oktatószámlák myfxbook-os hozamgörbéje” cíművel együtt, amit kedves barátom N3D kedvéért csináltam ….

De azért maradjunk optimisták! Hátha Ussbfx barátunktól, vagy Tőzsdeiskolától, vagy a Profit-tól, vagy éppen ma kitiltott Kmisi bajtársunktól, vagy bármelyik cégtől megjelennek itt holnaptól a tömegek, hogy márpedig ők szent vezérük tanításai elvén kereskednek 100%-osan és íme, lássunk csodát, mindannyiunknál jobbak!

Na mégegyszer!..
A topicot azért nyitottam,hogy ha van a földön valaki,aki az általa kifizetett oktatást,ami stratégiát is tartalmazott felhasználja,és eredményes vele,nem egy másikkal,hanem azzal amit mutattak neki,akkor azt saját maga,és az oktató cég dicsőségére itt prezentálhatja.
Nem kell 100%-ban egyeznie a kötéseknek,görbéknek,a mentoréval,ez nem is elvárható,hiszen ki tudja ki mely párt tradel,és mit nem.
Nem céltalan a topic!A cél,hogy meg tudjuk,aki kifizetett egy pénzért árult,eladott tudást,és stratégiát,az mit kapott,van-e egyáltalán aki hasznát vette,pénzben kifejezve.
Nem "számonkérés"a topic!Kiváncsiság!
Régi 2014-03-06, 06:00   #11 (permalink)
Szenior tag

Forex Klub logója

Összes hozzászólás: 2.608
Hírnév szint: 10
Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.Forex Klub elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:

.........
Erre adok egy hírnévpontot, és nem azért mert megemlítettél benne.

Korábban már feltettem a kérdést: Miért is jelentkezne ilyen a felhívásokra olyan valaki, aki egyébként tényleg sikeres?
Valószínűleg nincs késztetése arra, hogy bizonygasson bárkinek bármit is.
Régi 2014-03-06, 07:32   #12 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

...kezdődik a fing fűrészelése.

1., ha az oktatott stratégia tartalmaz akár 1 db szubjektív elemet, már nem reprodukálható másik személy által (itt meg is kérdőjelezhetjük az oktatás 100%-os hasznosságát)

2., én nem ebből élek

3., aki ebből él (tomy, gp57, sindler, papa, akit kihagytam tartsa fel a kezét) biztos elvégzett már tanfolyamot és/vagy tanult trédertől, de biztos ő sem ugyanúgy kereskedik. Tőlük sem fogsz számlát látni, sem myfxbook-ot stratégiájuk igazolásaként és annak pontos bemutatására sincs esély, hiszen rengeteg belefektetett idő, pénz van emögött.

4., aki ebből él (???) és tanítja (zooli, ussbfx akit kihagytam tartsa fel a kezét)...na tőlük sem fogsz számlát látni, sem myfxbook-ot stratégiájuk igazolásaként és annak pontos bemutatására van esély, ha fizetsz nekik, hiszen rengeteg belefektetett idő, pénz van emögött.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 07:49   #13 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás " If you are good at something, never do it for free "

Van e mondat mögött sok igazság.

igazolt-sikertoertenetek-egy-tanfolyam-elvegzese-utan-43484281.jpg
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 07:54   #14 (permalink)
Tag

Összes hozzászólás: 37
Hírnév szint: 4
qwerty a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jo is lehetne ez a topik, de en szemely szerint megint egy kis szurkalodast erzek a tanfolyamok fele. Mi lenne, ha nem csak tanfolyamot elvegzett, vagy nem csak ott tanult strati szamlaegyenleget lehetne bemutatni, hanem barmi mast is? Es utana ki lehetne vesezni az adott strategiat, amit akar jobba is tehet egy eszmecsere. Eppen ezert arra kerem az itteni sikeres kereskedoket, hogy osszanak meg velunk kimutatast es strategiat mindannyiunk okulasara. Sot lehetne minden pro-nak egy sajat strati topikja, amelyekben az illetekes bemutatna a strategiat, esetleg szamlaegyenleget stb, illetve segithetne a nala gyengebbeket, hogy sikeresse valhassanak. Aki ilyet vagy hasonlot tett le a virtualis asztalra ezen a forumon, az HWtrader es PP (igaz, az inkabb ki lett huzva belole) eddig. Nosza profik, rajta hat, ne kritizalj, hanem csinald!/ Mutassatok magatok, hogy van mire felvagnotok!
qwerty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 08:08   #15 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Van e mondat mögött sok igazság.

Csatolás 4934
A mondat mögött még egy kérdő mondat van: honnan tudjuk, hogy valaki jó valamiben?:-)
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 08:19   #16 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A mondat mögött még egy kérdő mondat van: honnan tudjuk, hogy valaki jó valamiben?:-)
Elég, ha önmagadról TE tudod.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 08:39   #17 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Elég, ha önmagadról TE tudod.
Ameddig csak azt állítod magadról, hogy jó vagy benne és ezt csak te tudod, addig más nem tudhatja, hogy valóban jó vagy-e és érdemes tőled tanulni.

Addig érzed úgy, hogy jó vagy benne, ameddig nem látsz valakit, aki nem csak állítja, hogy jó benne, hanem meg is mutatja az eredményeit, amiből kiderül, hogy nem is vagy annyira jó benne, mert ő kisebb erőfeszítéssel, kevesebb idő ráfordításával, több pénz csinál és érdemes tőle tanulni.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:21   #18 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Kicsit az az érzésem h sok kezdő túlspilázza a stratégiát.... figyeled mit vesznek mit adnak, az erőset veszed a gyengét adod. Vesztőket hamar elvágod (de csak a legjobb helyeken lépsz be h ne legyen számladarálás) a nyerőket pedig kitartod ameddig csak lehet. Ennyi, mit kell ezzen ennyit agyalni
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:23   #19 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ugyanmar fiuk, ez ennel sokkal egyszerubb.
Aki tud tredelni, az nem fogja feltenni, bar hozzateszem, photoshopban ketto perc alatt le lehet a statementbol a vegso penzosszeget torolni, es nem lenne senkinek semmilyen kockazata.
Viszont aki penzert tanit, barmilyen formaban, az mutasson kivonatot.
Igy kellene mukodnie a dolgoknak es kesz, csak sok a hiszekeny ember.
En is az voltam, de buktatok nelkul uncsi is lett volna.

Dave
Régi 2014-03-06, 09:24   #20 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

GBPUSD-n pl most volt a vétel 6702-n...
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:25   #21 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ameddig csak azt állítod magadról, hogy jó vagy benne és ezt csak te tudod, addig más nem tudhatja, hogy valóban jó vagy-e és érdemes tőled tanulni.

Addig érzed úgy, hogy jó vagy benne, ameddig nem látsz valakit, aki nem csak állítja, hogy jó benne, hanem meg is mutatja az eredményeit, amiből kiderül, hogy nem is vagy annyira jó benne, mert ő kisebb erőfeszítéssel, kevesebb idő ráfordításával, több pénz csinál és érdemes tőle tanulni.

Pontosan, ahogy mondod.

Az hogy valaki úgy érzi, hogy ő jó valamiben, ez szubjektív dolog, de a lényeg, hogy az egyén számára elégséges. Minden relatív, így a „valamiben jó” fogalma is.

Mindig, mindenben van olyan valaki, aki biztosan jobb nálunk!
Na, az ilyen személyeket keresgéli az ember, mert magasabb szintre, csak magasabban álló segítségével lehet fellépni.

Az is fontos, hogy egy adott területen belül vannak információk, amik részegységei lehetnek fontosak valakinek.
Ebből adódóan gyakorlatilag mindenkitől lehet valami olyan dolgot tanulni, ami egy pici részletben magasabb szinten lehet, mint az egyén abban a részegységben meglévő tudás szintje.

De akkor megint ott tartunk, hogy ha az a szelekció alapja hogy valakitől 100%-ban magasabb szinten lévő információt akarunk csak átvenni, akkor ez hasztalan célkitűzés!

Sokan járnak itt pl. tradersnightra.
Kizárt dolog hogy minden előadó 100%-ban újat tud mondani.
Van, mikor órákat kell végig ülni 1-2 mondatért, ami alapján az egyén elkezd más irányba is gondolkodni és ebből a 2 mondatból aztán valami komoly eredmény születik egy idő múlva.

Megérte? Szerintem igen. Mennyibe került az a 2 mondat? Lényegtelen....

Mert egy következő tradersnighton végig ült újabb órákból a következő 2 mondat lesz az ami kell valakinek és ez az utóbbi 2 mondat lehet hogy nem tudna beépülni az elmébe, ha a korábbi 2 mondat nem kerül a helyére.
Az élet ilyen 2 mondataiból kerülnek megértésre a dolgok. A kérdés az hogy mikor? Na ez a nem mindegy!
Sokak számára a pénz a szűk keresztmetszet, pedig nem ez a valóság. Az IDŐ az ami a leg kritikusabb tényező. (És most elnézést, de megint csak Dankó Zoli 1. számú videójára tudok utalni 11.50-nél, az autóvezetéses oktatási példára, mert ez a lényeg.)
A probléma hogy egy kezdő a több óra információból képtelen a számára fontos 2 mondatot meghallani.
Lehet, hogy bonyolult vagyok, de nem jobban, mint ez a szakma, amit itt űzünk.

Talán ezért van az hogy sokan nem értik meg az ember agyában végbemenő tanulási folyamatokat sem, így képtelenek tudatosan tanulni.
De a jó hír, hogy ezen lehet változtatni!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:28   #22 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:34   #23 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
GBPUSD-n pl most volt a vétel 6702-n...
De aranyos vagy!

Kinek? Mire? Hogyan? Milyen stoppal? Milyen célárral? Milyen idősíkon? Milyen jelzésre? Most? vagy már egy-két perce?

Nem bántlak, csak a valóság az hogy gbp/usd ben semmi nem volt!
Mert nem a piaccal tradelünk, hanem önmagunkkal.
A te gondolataidban történt egy olyan képi kivetülése a gbp/usd-nek, ami nálad felkapcsolta a "vegyünk" jelzést.
Sokan mások éppen ebben a pillanatban adtak el.

A lényeg, hogy te 100% bizonyossággal azzal a gondolatmenettel tudsz nyereséget produkálni, ami ezt a hozzászólást is leíratta veled.
És ez is így van rendjén. A lényeg az hogy TE pontosan tudd, hogy mikor és mit kell venned, vagy eladnod.
Neked azt kell belül érezned "hogy jó vagy valamiben" ! Ez a lényeg, ez a meggyőződés szintű kereskedés alapja.
Ezt lehetetlen lemásolni bárkiről is.

Remélem nyereséget hozol ki a tradeből!
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:38   #24 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De aranyos vagy!

Kinek? Mire? Hogyan? Milyen stoppal? Milyen célárral? Milyen idősíkon? Milyen jelzésre? Most? vagy már egy-két perce?

Nem bántlak, csak a valóság az hogy gbp/usd ben semmi nem volt!
Mert nem a piaccal tradelünk, hanem önmagunkkal.
A te gondolataidban történt egy olyan képi kivetülése a gbp/usd-nek, ami nálad felkapcsolta a "vegyünk" jelzést.
Sokan mások éppen ebben a pillanatban adtak el.

A lényeg, hogy te 100% bizonyossággal azzal a gondolatmenettel tudsz nyereséget produkálni, ami ezt a hozzászólást is leíratta veled.
És ez is így van rendjén. A lényeg az hogy TE pontosan tudd, hogy mikor és mit kell venned, vagy eladnod.
Neked azt kell belül érezned "hogy jó vagy valamiben" ! Ez a lényeg, ez a meggyőződés szintű kereskedés alapja.
Ezt lehetetlen lemásolni bárkiről is.

Remélem nyereséget hozol ki a tradeből!

Hát a magabiztosság ahhoz kell h ne zárjon idő előtt az ember.... amúgy nem árt a piacot (trendet) tradelni, különben csak tippelgetés az egész....

Tegnap este felírtam magamnak ezt a szintet, ma reggel is végig ezt figyeltem. Kezdeti SL 10 pips, már 0.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:44   #25 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Hát a magabiztosság ahhoz kell h ne zárjon idő előtt az ember.... amúgy nem árt a piacot (trendet) tradelni, különben csak tippelgetés az egész....

Tegnap este felírtam magamnak ezt a szintet, ma reggel is végig ezt figyeltem. Kezdeti SL 10 pips, már 0.

Jól csinálod!
Vedd ki ami jár neked!

(Trendet, de melyiket? Ne válaszolj, csak költői a kérdés. )
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:50   #26 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
(Trendet, de melyiket?)
Ha megengeded mégis válaszolok (): a naposat, mert az a legerősebb....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 09:59   #27 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Kicsit az az érzésem h sok kezdő túlspilázza a stratégiát.... figyeled mit vesznek mit adnak, az erőset veszed a gyengét adod. Vesztőket hamar elvágod (de csak a legjobb helyeken lépsz be h ne legyen számladarálás) a nyerőket pedig kitartod ameddig csak lehet. Ennyi, mit kell ezzen ennyit agyalni
Huhh! Kerlek ezt fejtsd ki bovebben, mert ha ezt vki igy es ennyi info utan kezdi kereskedni, szvsz rovid ut a pokolba.
Régi 2014-03-06, 10:00   #28 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
es a hetes/havi?
Régi 2014-03-06, 10:07   #29 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mondom hogy mindenki önmagával kereskedik...

Szerinted van aki napos alapon, trendet nézve most éppen elad?
Szóval nem ez a lényeg.

igazolt-sikertoertenetek-egy-tanfolyam-elvegzese-utan-gbpusd.jpg
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:08   #30 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
qwerty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Huhh! Kerlek ezt fejtsd ki bovebben, mert ha ezt vki igy es ennyi info utan kezdi kereskedni, szvsz rovid ut a pokolba.
Sajnálom, de nem tudom érthetőbben elmondani. Kevés gyakorlattal szerintem ez már megérthető. Lényeg h nem kell bonyolítani a dolgokat. Nem kell grid, hedge, martingale meg ilyen hülyeségek + 20millio indikátor....
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:10   #31 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Mondom hogy mindenki önmagával kereskedik...

Szerinted van aki napos alapon, trendet nézve most éppen elad?
Szóval nem ez a lényeg.

Csatolás 4935
Biztos van, aki elad, különben csak felfelé menne az ár szakadatlanul. De most visszakérdezek én: aki elad, hova rakja a stopját?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:15   #32 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
De most visszakérdezek én: aki elad, hova rakja a stopját?
Hajszál pontosan oda, ahova a saját belső meggyőződése rakatja vele.
Te is oda teszed a tiédet, meg én is az enyémet.

"A piacnak csak egy oldala van - és ez nem a bikák vagy medvék oldala, hanem a helyes oldal. Több időbe került ennek megértése, mint mire fejembe véstem a játék összes többi szabályát. - Jesse Livermore "
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:34   #33 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Nem, hogy oszlana a köd, hanem:-)

Jobban szeretem a konkrétumokat, számokkal kifejezhető, mérhető tényeket.

http://www.youtube.com/watch?v=q1hH2jNkL58
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:34   #34 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Amire ki akarok lyukadni: ha naposon felfelé megy az ár és vannak eladók is..... akkor ők vagy nagyon nagy stopot kell h tartsanak (amit úgyis muszáj lesz zárni) vagy valahova a new high közelébe rakják. MINDEN ELADÓ. Viszont aki longban van, annak lehet a stopja 200 pippel lejjebb is, mert az átlagára megengedi..... Most akkor ki a gyenge és az erős kéz? És mi következik ebből, merre valószínűbb a folytatás?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:35   #35 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Sajnálom, de nem tudom érthetőbben elmondani. Kevés gyakorlattal szerintem ez már megérthető. Lényeg h nem kell bonyolítani a dolgokat. Nem kell grid, hedge, martingale meg ilyen hülyeségek + 20millio indikátor....
Egyetertek, csak nem ertem, hogy miert pont ott van a beszallod? Az en nezetemben egy baromi eros ellenallasi szintbe nyitottal bele, valoszinuleg hatalmas profit kilatasokkal, pici veszteseggel. De hogy jutottal erre? Mi volt az amiert azt mondtad: "GBPUSD-n pl most volt a vétel 6702-n"? Miert nem 6710-en volt vagy miert nem 6730-on lesz? Egy/tobb rajz asszem segitene megerteni
Régi 2014-03-06, 10:37   #36 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Amire ki akarok lyukadni: ha naposon felfelé megy az ár és vannak eladók is..... akkor ők vagy nagyon nagy stopot kell h tartsanak (amit úgyis muszáj lesz zárni) vagy valahova a new high közelébe rakják. MINDEN ELADÓ. Viszont aki longban van, annak lehet a stopja 200 pippel lejjebb is, mert az átlagára megengedi..... Most akkor ki a gyenge és az erős kéz? És mi következik ebből, merre valószínűbb a folytatás?
Ez mar visz a megertes fele De tenyleg halas lennek, ha leirnad egy uj topikban a be- es kiszallasi felteteleidet.
Régi 2014-03-06, 10:41   #37 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
...És lehet ennek az elgondolásnak még ezen kívül millió és egy változata.
Ez tisztán spekuláció az esélyek előzetes megítélésére, a jövő vélhető kiszámítására.
Én ezen soha nem gondolkodom, nem így kereskedek, így nem tudok érdemben hozzá tenni ehhez a gondolat menethez.

Valószínű hogy a Te világodban ezzel a szemlélet módoddal a saját tapasztalataid alapján töbször volt igazad, mint hogy nem.
Te így, ezzel a módszerrel tudsz nyereséget produkálni.

És mondtam, jól csinálod.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 10:48   #38 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Alapbeállítás

Idézet:
Hajszál pontosan oda, ahova a saját belső meggyőződése rakatja vele.
Te is oda teszed a tiédet, meg én is az enyémet.

"A piacnak csak egy oldala van - és ez nem a bikák vagy medvék oldala, hanem a helyes oldal. Több időbe került ennek megértése, mint mire fejembe véstem a játék összes többi szabályát. - Jesse Livermore "
Tetszik-tetszik
Régi 2014-03-06, 10:54   #39 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Egyetertek, csak nem ertem, hogy miert pont ott van a beszallod? Az en nezetemben egy baromi eros ellenallasi szintbe nyitottal bele, valoszinuleg hatalmas profit kilatasokkal, pici veszteseggel. De hogy jutottal erre? Mi volt az amiert azt mondtad: "GBPUSD-n pl most volt a vétel 6702-n"? Miert nem 6710-en volt vagy miert nem 6730-on lesz? Egy/tobb rajz asszem segitene megerteni
GBPUSD-ről van szó. Mit csinál az USD és mit csinál a GBP?

AUDUSD megy északnak, USDCAD esik, ez mit sejtet? Gyenge a dollár.
EURGBP esésben van, GBPJPY pedig szép vételben még a többi yen párhoz képest is. De ha figyelted, akkor az utóbbi hetekben a fontot gyakorlatilag minden támaszon megvették még rossz hírek után is....

Ezek után megnézed a GBPUSD képét és látod h hétfőn volt egy eső nap, kedden stagnálás, szerdán megindult felfelé. Megnézed óráson látod, hogy a tegnapi leszúrást megvették a szerdai stagnálás szintjében (6661) Az utolsó emelkedésre behúzol egy fibót és látod h az 50%-os szint egybeesik egy kerek számmal (6700) ami egyébként látszik h m15-ön ellenállási szint is volt. És miért 6702 és nem 6700? Mert gyorsan esett és ott az 50 h1 EMA (=m15 200...) Most pedig h megvolt a jó beszálló a remény hal meg utoljára, hogy BoE ülésen nem mondanak olyat, ami megfordítaná a trendet, ha meg jót mondanak, akkor irány new highs, 100 pips.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 12:16   #40 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
GBPUSD-ről van szó. Mit csinál az USD és mit csinál a GBP?

AUDUSD megy északnak, USDCAD esik, ez mit sejtet? Gyenge a dollár.
EURGBP esésben van, GBPJPY pedig szép vételben még a többi yen párhoz képest is. De ha figyelted, akkor az utóbbi hetekben a fontot gyakorlatilag minden támaszon megvették még rossz hírek után is....

Ezek után megnézed a GBPUSD képét és látod h hétfőn volt egy eső nap, kedden stagnálás, szerdán megindult felfelé. Megnézed óráson látod, hogy a tegnapi leszúrást megvették a szerdai stagnálás szintjében (6661) Az utolsó emelkedésre behúzol egy fibót és látod h az 50%-os szint egybeesik egy kerek számmal (6700) ami egyébként látszik h m15-ön ellenállási szint is volt. És miért 6702 és nem 6700? Mert gyorsan esett és ott az 50 h1 EMA (=m15 200...) Most pedig h megvolt a jó beszálló a remény hal meg utoljára, hogy BoE ülésen nem mondanak olyat, ami megfordítaná a trendet, ha meg jót mondanak, akkor irány new highs, 100 pips.
Ezer koszonet!
Régi 2014-03-06, 14:42   #41 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Na most az volt, hogy Kereskedes de hogyan nem volt EUR kamatvágást és még a fontot is adták vele szemben.

De lévén h AUD el van szállva, EUR el van szállva.... idő kérdése h GBPUSD is long legyen, én ezt már meghagyom holnapra.

EURGBP 8285 is egy érdekes szint

Meg a yen párok is longolódnak Holnap megint jó nap lesz
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 14:55   #42 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:

Zooli után tőlem is kapsz egy hírnévpontot.

"Ilyen témát sem nyit valaki, aki tudja, hogy mit jelent kereskedőnek lenni…"

ilyen témát azok nyitnak, akik nem hisznek magukban, stratégiájukban(ha van nekik),tőzsdében. de a kezdőknél ez érthető.
Capitano el-Troll is nyitott egy Shut up and dance! nevű topciot. nem jó, hogy másoktól várják a megerősítést, hogy a tőzsdén lehet pénz keresni.
kell egy folyamatos belső megerősítés, hogy elhiggye az ember, hogy van remény. de ugyanakkor mások által elért kimagasló eredményekről készült kimutatások
hitnővelő hatásúak. és hit nélkül nem fog menni. ez idáig rendben van. a probléma az, hogy nem lehet ugyanúgy kereskedni, ahogy az oktató.
a személyiségek eltérőek és így az eredmények is azok lesznek. hiába hasonló a rendszer. Pintér Peti az egyik, akitől a nagyon sokat tanultam, de
mégis utálom, ahogy a trendet elemzi. nem szeretem a P1,P2,P3,P5 szignálokat se. nem hiszek bennük. csak a p4-be. hiába csinál ezekkel a szignálokkal napi több ezer dollárt. a tradertáborokba adott volt a lehetőség, hogy PP éles számláin gyönyörködjünk és kereskedjünk rajta.
ezek klasszikus józan paraszti ésszel megalkotott belépési pontok, de
ha a trader nem hisz bennük,nem tetszik neki, akkor nem kell foglalkozni vele. ilyen egyszerű. azt kell megtalálni, ami Neked tetszik.
a tanfolyamnak 2 célja van, hogy adjon hitet és gondolkodásmódot. számtalanszor el lett mondva. nem azért van, hogy szent grált adjon. vagy csodaindikátort.
adhat jó indikátort, de lelki tényezők,gondolkodásmód nélkül nehéz lesz. ezért fizetjük a legtöbbet. ez a legfontosabb.
nem értem azokat az embereket, akik mindig a másokkal foglalkoznak. nem a saját eredményességük folyamatos javításával,szinten tartásával.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 15:21   #43 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 590
Hírnév szint: 6
Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Egy első megerősítés azért mindenképpen kell, hogy az ember kezdőként az első kudarcok után tovább tudjon lépni. Nekem ez nem oktatókat jelent, de lehet, hogy másnak igen. Nekem olyan embert, akit látsz élesben trédelni. Ha óriási szerencséd van, akkor akár napokon-heteken keresztül is. Az ember addig csak hisz benne, hogy ez lehetséges, de utána már tudja is. Ha neki sikerült, akkor nekem is menni fog.
A topik célja tényleg értelmetlen. Esetleg lehet olyan, aki már sok ideje fejlődött, tapasztalt és egy bizonyos oktatás rakta össze nála a puzzle-t és onnantól aszerint trédel. Emiatt reménykedem, hogy talán jelentkezik valaki.
A topik címe inkább az lehetne, hogy "tréder kerestetik, aki már volt tanfolyamon és nyereséges". De ettől se lennénk előrébb.

Egyszer szemtanúja voltam, ahogy egy másfél évtizedes rutinos kereskedő próbált megtanítani 3 embert a saját módszerére felebaráti szeretetből. Egyiknek sem sikerült.

A lényeg éppen azok a szubjektív elemek, amiket nem lehet pontos szabályokkal körülírni. Az meg csak az adott stratégiával eltöltött idővel, tapasztalattal jön. Ha viszont ez meg van, akkor szinte bármelyik tanfolyamon tanított stratégiával pénzt lehet keresni. Túl nagy hülyeséget többnyire nem tanítanak.
Kamionos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 15:30   #44 (permalink)
Tag

Alapbeállítás

Idézet:
Na most az volt, hogy Kereskedes de hogyan nem volt EUR kamatvágást és még a fontot is adták vele szemben.

De lévén h AUD el van szállva, EUR el van szállva.... idő kérdése h GBPUSD is long legyen, én ezt már meghagyom holnapra.

EURGBP 8285 is egy érdekes szint

Meg a yen párok is longolódnak Holnap megint jó nap lesz
Na akkor megprobalom lekovetni amit mondasz:
1) EUR el van szallva
2) GBP el fog
3)=?

a) Short, mert GBP erosodik, EUR-ban mar nem lesz annyi potencial
b) Verseny, amig eldol
c) Long, mert technikailag torhet a trend

sztem EUR-ban is van meg kraft min 70-100pip egy rendes korrekcio elott, bar lehet, hogy szarva kozt keresem a togyet...
Régi 2014-03-06, 15:56   #45 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Eltelt egy nap,és máris elolvasták a topicot majdnem 800-an.Ezek szerint mégis van értelme ilyen topicot nyitni,mert olvassák.
Van topic,ami fél éves,és 200 olvasó sem volt rajta eddig...

Átnéztem a hozzászólásokat,és hát egyetlen egy jelentkező sem volt eddig..
Nézzük mit állapíthatunk meg hozzászólásokból:

-megállapíthatjuk,hogy én nem tudom mint topic nyitó hogy mi az a "tradernek lennni" ??
-én mint topic nyitó,"másoktól akarok megerősítést kapni"
-oktatásra azért járnak az emberek,mint a templomba,hitért..
-ne is akarjunk semmi beszámolót várni itt,mert 100% vannak emberek akik jól jártak,sőt,csak jól járt emberek vannak, bármire is fizettek be,de ők nem fognak itt jelentkezni.5000-ből 1 sem...
-nem oktatnak olyan stratégiát,amit könnyedén egyértelműen tud követni bárki is..
-járjunk tanfolyamra,minél többre,(nem tudom pénz számit-e,vagy a keret legye végtelen?),elég a hit,hogy az oktatónk tud nyereséggel kereskedni..
-legokockákat kapunk,amit darabonként vásárolunk,de nekünk kell összerakni.Ha nem sikerül,a mi hibánk..

Egyszóval arról van rizsa,amiről megkértem mindenkit az elején,hogy ne higítsuk a témát..
Én bízom benne azért,hogy később lesznek igazi beszámolók is!

Így mint:
-Oktató cég neve,link.
-stratégia amit ott megtanult az illető(nagyvonalakban)
-A számla eredménye azt tradelve amit tanítottak (pénzért),-myfxbook link.

Szóval bízzunk benne,hátha!
Régi 2014-03-06, 16:44   #46 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Idézet:
Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A lényeg éppen azok a szubjektív elemek, amiket nem lehet pontos szabályokkal körülírni. Az meg csak az adott stratégiával eltöltött idővel, tapasztalattal jön. Ha viszont ez meg van, akkor szinte bármelyik tanfolyamon tanított stratégiával pénzt lehet keresni. Túl nagy hülyeséget többnyire nem tanítanak.
Pontosan erről van szó. Egy dolog az elemzés és a tervezés és más h ki abból ki mit hoz ki.
Ezért nem látom én sem értelmét, hogy kitétel legyen h valaki pontosan egy tanfolyamon leoktatott stratégiát követve (próbál) tradel(ni)....elsősorban nem a stratégián múlik a siker, hanem a kivitelezésen!
Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb oktatáson csak technikai dolgokat oktatnak, arról senki nem beszél egy Draghi beszédet hogy kell v nem kell letradelni.... illetve már az előtte lévő napokban mit kell csinálni.... de ezek már olyan dolgok, amit nem is lehetne leadni 2-3 napos oktatással, ezt látja az ember egy csomószor, saját bőrén megtapasztalja h mi működik és mi nem és utána már jobb döntéseket tud hozni... ennyi... tök felesleges ennyi energiát az oktatók méregetésébe fektetni. Egyébként egy oktatáson sem mondanak el olyan dolgokat, ami ne lenne valahol leírva (pl neten).... az egész arra jó, hogy élőben megtapasztalja, látja az ember és bizonyos dolgok talán jobban megmaradnak, mintha csak olvasná...

Idézet:
Na akkor megprobalom lekovetni amit mondasz:
1) EUR el van szallva
2) GBP el fog
3)=?

a) Short, mert GBP erosodik, EUR-ban mar nem lesz annyi potencial
b) Verseny, amig eldol
c) Long, mert technikailag torhet a trend

sztem EUR-ban is van meg kraft min 70-100pip egy rendes korrekcio elott, bar lehet, hogy szarva kozt keresem a togyet...
3825-3860 között kéne maradni holnapi amcsi adatokig miközben GBP-n megy majd a vétel. London lassan bezár uh én ezt már csak holnap fogom megkuksolni

Btw EURGBP 8285-öt másodszor is eladták.
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 17:26   #47 (permalink)
Szenior tag

Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.Kamionos elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Jó példa ez a font is arra, hogy mindenkinek szubjektív a véleménye. Ha én azt látom, hogy dollár gyengül, euro elszáll, de a font mégsem mozdul abba az irányba, akkor nekem az első gondolatom az, hogy GBP nem akar emelkedni, tehát short. Aztán jöhet a technikai elemzés, hogy tényleg jól gondolom-é.
Régi 2014-03-06, 17:42   #48 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

Már new highon van a font nem?
  Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 18:15   #49 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Most éppen így történt. Ettől én még nem fogok holnaptól másképp gondolkodni
Legalább ennyiszer fordul elő, hogy az EURUSD-t visszarántják és ami azon korrekció az a fontnál beszakadás. Hozzáteszem az első gondolat után jött a technikai elemzés és semmilyen technikai jelzés nem volt shortra ma a fonton nekem, így azzal nyertem, hogy nem vesztettem.
Bocs, hogy offolunk, de legalább életben tartjuk addig a topikot, amíg nem érkeznek a beszámolók
Régi 2014-03-06, 18:22   #50 (permalink)
Törölt felhasználó
Vendég

Alapbeállítás

150 pip mozgás megvolt ma, kezd már sok lenni a jóból
  Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Spike tanfolyam, stratégia és szignálszolgáltatás up1 Tőzsdei képzések 208 2016-07-13 05:37
ismét női tanfolyam! Pumukli Tőzsdei képzések 6 2015-02-04 21:51
Női Tőzsde-Mentor tanfolyam kardosi Tőzsdei képzések 21 2013-07-15 15:43
FOREX tanfolyam! forexclub.hu Tőzsdei képzések 53 2012-01-28 12:29

A pontos idő 22:54 , a GMT +1 időzóna szerint.