Tőzsde Fórum  

Vissza   Tőzsde Fórum > Tőzsdéről általában > Tőzsdei képzések

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-11-10, 18:12   #51 (permalink)
Szenior tag

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 359
Hírnév szint: 3
mergodon a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül mergodon részére
Alapbeállítás

Irtam errol a DAX forumon, mikor lehet trendre szamitani. Egyetertunk nem most....
Régi 2014-11-10, 19:54   #52 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Hely: Luzern
Összes hozzászólás: 135
Hírnév szint: 8
Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
mergodon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nah, es meg egy utolso gondolat. Az eremnek ket oldala van mindig. Van olyan amikor mukodik a quick run. En ettol a faszitol tanultam, szerintem eleg jol kuldi, itt van egy video 2 perc:
https://www.youtube.com/watch?v=80KG...JyeBiQVFuFghIQ

Ez masfel perc:
https://www.youtube.com/watch?v=3EFN...JyeBiQVFuFghIQ
Tudom makja volt, meg tudom lehervad majd neki.

A kep szinte teljesen ugyanaz amit mutattam. Leelemezte tudja mit csinal a piac, vagy minek van nagy eselye hogy csinalni fog.

Ja, es kozben tud trend tradelni is, es felismeri, hogy mikor van piaci potencial egy nagyobb mozgas mogott, es nem probal meg minden nap trend tradelni, csak akkor ha szerinte van ertelme:
https://www.youtube.com/watch?v=g350...JyeBiQVFuFghIQ
ertem. Szerencse. egy evben egyszer lehet neki. Ja hogy 5 nappal az elott is makja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=C-2E...JyeBiQVFuFghIQ
meg elotte is? makos egy faszi:
https://www.youtube.com/watch?v=c196...JyeBiQVFuFghIQ

A lenyeg amit mondani akarok hogy lehet maskepp... De ha becsukod a szemed, es meg sem probalsz tanulni, akkor nehezebb lesz

Szia,

azt irtad hogy mindent a Horst-tol, tanultal. Van esetleg tole valami tananyagod ami megoszthato? Masik kerdesem, lattam nala es az Almasi Arpinal is fix tick beallitasok vannak, ezt megtalalom valahol ? Es az utolso az angol forumon tudsz olyat aki az indexeket a zarashoz kozel kereskedi es le is irja a tapasztalatait? Elore is koszonom ha tudsz segiteni
Porter nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-11-10, 20:12   #53 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia,

azt irtad hogy mindent a Horst-tol, tanultal. Van esetleg tole valami tananyagod ami megoszthato? Masik kerdesem, lattam nala es az Almasi Arpinal is fix tick beallitasok vannak, ezt megtalalom valahol ? Es az utolso az angol forumon tudsz olyat aki az indexeket a zarashoz kozel kereskedi es le is irja a tapasztalatait? Elore is koszonom ha tudsz segiteni
Szia,

Horstol van anyagom, az osszes orat felvettem tole. 24+8. A gond az hogy:
- NDA-t irtam ala, tehat nem adhatom ki. Ha barkinek kiadnam, tuti hogy elobb utobb kikerulne a netre, ezert ez csak sajat hasznalatos.
- A masik problema vele, hogy ennek tenyleg tutoring jellege van, vagy mentoring. O beszel, en kerdezek o valaszol, tanit. Lecket ad. En megcsinalom a lecket, altalaban mindig ketszer haromszor tobbet amit ker, Atbeszeljuk napokat gyujtok ki, atbeszeljuk stb...
- A harmadik problema pedig hogy amit tanit az nagyon TF specifikus. Sajnos a Topsteptradernel nem lehetett TF-et kereskedni amig nem leszel senior trader. Utana mar igen. Viszont en kinokat szenvedtem mire leelemeztem az egeszet YM-re hoztam ujabb es ujabb szabalyokat, kidobtak regiket stb... Tehat az alapok Horst, ahogy nezem a piacot Horst, nagy igazsagok Horst, de a piac mozgasa, honnan hova szeret eljutni mikor stb... az mar sajat dolgok. Erre nem tudom azt mondani hogy helyesek de ez van

Szoval meg ha oda is adnam a videot, egy nagyon szubijektiv dolgot kapnal sok dumalassal, poenkodassal, csapongassal, de szerintem megtanulni nem tudnad, csak rengeteg kitartassal es sajat energia befektetessel. Ezert is irtam az elso posztomba, hogy magyarul skypeon 1on1 barkivel szivesen beszelek. Igerni nem tudok semmit, de lepesrol lepesre at tudjuk venni mit miert csinalok, viszont a tutit nem mondom el. Egyreszt nem tudom masreszt elvarom hogy a masik elemezze le. Azzal nem erunk semmit ha en azt mondom hogy szerintem ez van. Azzal erunk valamit, ha azt mondom, ezt erdemes megvizsgalni es mond el _te_ hogy mit talaltal...

Mas. Index zaro strategia. Ezt felejtsed el. Biztos van, ha googlezol akkor ezret talasz, de valojaban kar vele foglalkozni. A piac volume szempontjabol lemozogja az elso 2 oraban a napi teljes mozgasanak a 30-40%-at. Altalaban ad 2-4 jo es logikus belepesi pontot. A delutani session soran ez leredukalodik 1-2-re. Es ha makod van akkor kapsz 1 signalt piac zaraskor. Ennyi end of story. Vagy fel negykor erdemes ezt kereskedni, vagy irany a DAX ami mar reggel nyit, vagy marad a daily chart a forexen. Abban kb semmit nem fog segiteni a tick chart.

A tickchart-hoz nem kell semmi csak ninjatrader. Kinyitod, es beallitod hogy 1M helyett x ticket jelenitsen meg. Tud tick chartot volume chartot, renko chartot, es mindenfele egzotikus es teljesen felesleges dolgot. A legtobbet Minut Tick es Renko chartot hasznalnak.

Tickchartnak annyi ertelme van hogy jol latod rajta a divergency-t. Mas kb semmi. Ha van egy pullback, akkor be tudod tippelni hogy az valos vagy nem. Ezt persze minute charton is latod volume-bol (kicsi a volume nagy a pullback) csak hat nem olyan szep Meg a tickcharton a valos sebesseget latod a piacnak, es nem minut chartot. Egy tick charton amig kinyit a piac fogsz latni 20 bart ugyanez minut charton 600 bar (10 ora * 60 perccel)...

ninjatradert toltsed le ingyenes...
Régi 2014-11-10, 21:02   #54 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Porter már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Szia,

Horstol van anyagom, az osszes orat felvettem tole. 24+8. A gond az hogy:
- NDA-t irtam ala, tehat nem adhatom ki. Ha barkinek kiadnam, tuti hogy elobb utobb kikerulne a netre, ezert ez csak sajat hasznalatos.
- A masik problema vele, hogy ennek tenyleg tutoring jellege van, vagy mentoring. O beszel, en kerdezek o valaszol, tanit. Lecket ad. En megcsinalom a lecket, altalaban mindig ketszer haromszor tobbet amit ker, Atbeszeljuk napokat gyujtok ki, atbeszeljuk stb...
- A harmadik problema pedig hogy amit tanit az nagyon TF specifikus. Sajnos a Topsteptradernel nem lehetett TF-et kereskedni amig nem leszel senior trader. Utana mar igen. Viszont en kinokat szenvedtem mire leelemeztem az egeszet YM-re hoztam ujabb es ujabb szabalyokat, kidobtak regiket stb... Tehat az alapok Horst, ahogy nezem a piacot Horst, nagy igazsagok Horst, de a piac mozgasa, honnan hova szeret eljutni mikor stb... az mar sajat dolgok. Erre nem tudom azt mondani hogy helyesek de ez van

Szoval meg ha oda is adnam a videot, egy nagyon szubijektiv dolgot kapnal sok dumalassal, poenkodassal, csapongassal, de szerintem megtanulni nem tudnad, csak rengeteg kitartassal es sajat energia befektetessel. Ezert is irtam az elso posztomba, hogy magyarul skypeon 1on1 barkivel szivesen beszelek. Igerni nem tudok semmit, de lepesrol lepesre at tudjuk venni mit miert csinalok, viszont a tutit nem mondom el. Egyreszt nem tudom masreszt elvarom hogy a masik elemezze le. Azzal nem erunk semmit ha en azt mondom hogy szerintem ez van. Azzal erunk valamit, ha azt mondom, ezt erdemes megvizsgalni es mond el _te_ hogy mit talaltal...

Mas. Index zaro strategia. Ezt felejtsed el. Biztos van, ha googlezol akkor ezret talasz, de valojaban kar vele foglalkozni. A piac volume szempontjabol lemozogja az elso 2 oraban a napi teljes mozgasanak a 30-40%-at. Altalaban ad 2-4 jo es logikus belepesi pontot. A delutani session soran ez leredukalodik 1-2-re. Es ha makod van akkor kapsz 1 signalt piac zaraskor. Ennyi end of story. Vagy fel negykor erdemes ezt kereskedni, vagy irany a DAX ami mar reggel nyit, vagy marad a daily chart a forexen. Abban kb semmit nem fog segiteni a tick chart.

A tickchart-hoz nem kell semmi csak ninjatrader. Kinyitod, es beallitod hogy 1M helyett x ticket jelenitsen meg. Tud tick chartot volume chartot, renko chartot, es mindenfele egzotikus es teljesen felesleges dolgot. A legtobbet Minut Tick es Renko chartot hasznalnak.

Tickchartnak annyi ertelme van hogy jol latod rajta a divergency-t. Mas kb semmi. Ha van egy pullback, akkor be tudod tippelni hogy az valos vagy nem. Ezt persze minute charton is latod volume-bol (kicsi a volume nagy a pullback) csak hat nem olyan szep Meg a tickcharton a valos sebesseget latod a piacnak, es nem minut chartot. Egy tick charton amig kinyit a piac fogsz latni 20 bart ugyanez minut charton 600 bar (10 ora * 60 perccel)...

ninjatradert toltsed le ingyenes...
Koszonom,
a ninja trederrrel mar ismerkedem, tick chartot meg mar hasznaltam elotte is.Csak lattam , hogy tobben is hasonlo tick szamot allitanak be es azt gondoltam valahol le van irva hogy melyik indexre mit hasznalnak a profik.
Régi 2014-11-10, 21:32   #55 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Koszonom,

a ninja trederrrel mar ismerkedem, tick chartot meg mar hasznaltam elotte is.Csak lattam , hogy tobben is hasonlo tick szamot allitanak be es azt gondoltam valahol le van irva hogy melyik indexre mit hasznalnak a profik.

Semmi jelentősége mit használnak analizálás nélkül . De tényleg. Lehet 5tick SL mondani és 89tick charton használni. Oké de mi a signalod? Én 144 ticket használok belépésre 10tick SL el. Aki price action trader az crude oilon mondjuk 800tickrt használ.
Tényleg semmi jelentősége nincs amíg nincs rendszered

Ezt nézd meg:
http://emini-watch.com/free-stuff/volume-indicator/
Alapokat elmondja mármint a weboldal indicatort ne vétel a legtöbb letölthető a BMT ingyen de ad tippet melyik indexen mennyit nézz
Régi 2014-11-10, 22:02   #56 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Semmi jelentősége mit használnak analizálás nélkül . De tényleg. Lehet 5tick SL mondani és 89tick charton használni. Oké de mi a signalod? Én 144 ticket használok belépésre 10tick SL el. Aki price action trader az crude oilon mondjuk 800tickrt használ.
Tényleg semmi jelentősége nincs amíg nincs rendszered

Ezt nézd meg:
http://emini-watch.com/free-stuff/volume-indicator/
Alapokat elmondja mármint a weboldal indicatort ne vétel a legtöbb letölthető a BMT ingyen de ad tippet melyik indexen mennyit nézz
Koszonom
megnezem
Régi 2014-11-11, 06:36   #57 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Altalaban azert egy egy lazabb napon nem konnyu lekereskedni a trendet, mert nincs eros meggyozodes a piacon, ezert neha kileng, csinal egy ket erosebb visszahuzodast stb...
Erosebb trend napon persze nincs gond, de a tegnapi nem ilyen volt
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141110_recap.jpg  
Régi 2014-11-12, 14:58   #58 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

A konnyu napokat lehet igazan jol elszurni
Mara nekem ennyi volt a tradeles
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141112_1.png  
Régi 2014-11-14, 09:16   #59 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Konnyu nap amikor elszurod:)

Igy lehet elszurni egy konnyu napot... nem konnyu de lehet:P
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141113_ym_12-14_144_tick_08h50m35s.png  
Régi 2014-11-17, 15:42   #60 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Az egyszerunek tuno nyitasi strategia nem jott be. Masodszor sem. Van ilyen. Tudni kell trend tradelni is, amikor ugy latod hogy a sajat szabalyrendszered szerint van ertelme...
Szokasos 30 tick, most 40 tick lett, megerte kiulni ezt a masfel orat azt gondolom
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-201411017_1.jpg  
Régi 2014-11-17, 16:48   #61 (permalink)
Szenior tag

Traders Night logója

Hely: Budapest, Vendel utca 11., IV. emeleti Konferenciaterem
Összes hozzászólás: 328
Hírnév szint: 5
Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Traders Night már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

"vájemet" is kereskeded?

Miken szoktál?
Traders Night nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-17, 17:36   #62 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

only YM... Russell nem engedik addig amig nem vagy senior trader. So only YM...
Régi 2014-11-17, 19:25   #63 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
only YM... Russell nem engedik addig amig nem vagy senior trader. So only YM...
Szia, megkerdezhetem hogy a TF-en milyen talalati aranyod van? Nekem nagyon tetszik.
Régi 2014-11-17, 19:35   #64 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Melyik tetszik nagyon, a TF? Ott konnyebb a dolog, mert jobban kileng a piac, es az elejen lehet hogy a YM nem csinalja meg a 30 ticket, de a TF mar reg keszvan vele...

TF-et mostanaba nem kereskedtem. Amikor kereskedtem, akkor pont ezeken a trend napokon benaztam el a dolgot, nem fogadtam el hogyha trend nap van akkor teljesen maskepp kell olvasni az indikatorokat.
De az elv teljesen hasonlo. Tudjad milyen nap van, tudjad milyen pattern-re jelre szallsz be es tudjad hol szalsz be.
Talalati aranynak nincs jelentosege. Azert nincs mert egyik minta koveti a masikat. Ha nem pivot, akkor trend, ha nem trend, akkor kivaras hogy mit akar a piac. Szoval nehez beloni mert a cel a profit target es nem a talalati arany. Izgalmasabb kerdes a nyero napok szama, es atlag win atlag loss...:P
Régi 2014-11-17, 19:42   #65 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Izgalmasabb kerdes a nyero napok szama, es atlag win atlag loss...:P
Akkor mond ezeket
Régi 2014-11-17, 19:55   #66 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Akkor mond ezeket
Bakker. Ennek sincsen semmi jelentosege. Nem vagyok konzisztensen nyero trader...

YM-emen amikor megcsinaltam a combine-t akkor 13 nap nyero 1 veszto (atlag nyero: 500USD atlag veszto 500USD)

AmiPro live trader preparation-t csinaltam: 6 nyero 0 veszto (atlag 200 usd nyero)

Most amikor elesben kereskedek: 5 nyero 2 veszto (atlag 200 usd nyero atlag 200 usd veszto)
---

Nagyon kicsi ez a minta es egy ev munkam van benne
Régi 2014-11-17, 20:07   #67 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
Bakker. Ennek sincsen semmi jelentosege. Nem vagyok konzisztensen nyero trader...

YM-emen amikor megcsinaltam a combine-t akkor 13 nap nyero 1 veszto (atlag nyero: 500USD atlag veszto 500USD)

AmiPro live trader preparation-t csinaltam: 6 nyero 0 veszto (atlag 200 usd nyero)

Most amikor elesben kereskedek: 5 nyero 2 veszto (atlag 200 usd nyero atlag 200 usd veszto)
---

Nagyon kicsi ez a minta es egy ev munkam van benne
Akkor egyszerubb kerdes, hogyan tudom a ninja charton elohozni a price scalat, ne csak a szelen lassam az arat hanem egy vizszintes vonal is mutassa.
Régi 2014-11-17, 20:10   #68 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

akarsz viszintes vonalakat is latni?
ctrl+t
plot horizontal grid lines
Régi 2014-11-17, 20:16   #69 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
akarsz viszintes vonalakat is latni?
ctrl+t
plot horizontal grid lines
nem a grid vonalakat akarom latni , hanem az ar mozgasat
Régi 2014-11-17, 20:19   #70 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

a screenshot-rol beszelsz a sarga kiirasrol ami lebeg es mutatja az arat?
Régi 2014-11-17, 20:25   #71 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
a screenshot-rol beszelsz a sarga kiirasrol ami lebeg es mutatja az arat?
A jobb oldali fuggoleges skalan van egy nyil amiben kivan irva a pillanatnyi ar, es azt szeretnem ha meglenne hosszabbitva egy vizszintes vonallal ami az charton mozog
Régi 2014-11-17, 20:25   #72 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

ja.

Arra nem jottem ra hogy lehet megcsinalni, lehet van ra indikator... en ezert hasznalom a lebego sarga arat...
Régi 2014-11-17, 20:28   #73 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
ja.

Arra nem jottem ra hogy lehet megcsinalni, lehet van ra indikator... en ezert hasznalom a lebego sarga arat...
azt hogyan csinalod?
Régi 2014-11-17, 20:36   #74 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

indicator tickcounternew a neve. Itt tudsz forumokba keresgetni indikatort:
https://www.bigmiketrading.com/download/
Régi 2014-11-17, 20:38   #75 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
indicator tickcounternew a neve. Itt tudsz forumokba keresgetni indikatort:
https://www.bigmiketrading.com/download/
koszi, megnezem
Régi 2014-11-17, 20:43   #76 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
koszi, megnezem
Nincs mit, szolj majd ha segitseg kell meg... bele kell razodni a dologba, de utana egesz jo minden
Régi 2014-11-17, 20:49   #77 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
koszi, megnezem
megtalaltam ami kell, de csak elite members reszere
Régi 2014-11-17, 20:52   #78 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

letoltom neked ha megmondod mi kell es becsatalom ide
Régi 2014-11-17, 20:56   #79 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
letoltom neked ha megmondod mi kell es becsatalom ide
ez az
https://www.bigmiketrading.com/downl...load.html?view
Régi 2014-11-17, 20:58   #80 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

valoban

nem ismertem...
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: zip PriceLineNT7.zip (1,9 KB, 7 olvasás)
Régi 2014-11-17, 21:05   #81 (permalink)
Szenior tag

Porter logója

Alapbeállítás

Idézet:
valoban

nem ismertem...
Koszonom, mar mukodik
Régi 2014-11-18, 18:58   #82 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás Nem minden nap papsajt

Neha sajt pap, foleg, ha a sajat stop managment szabalyomat nem tartom be
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-201411018_1.png  
Régi 2014-11-18, 18:58   #83 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post454639
Régi 2014-11-18, 19:29   #84 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 918
Hírnév szint: 7
_Gabor_ a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Neha sajt pap, foleg, ha a sajat stop managment szabalyomat nem tartom be
Min csúsztál el? Pont akartam írni, hogy a 15:30-as nyitás után milyen szépen megcsinálta a "mágikus" 30 pontot a DAX meg a DOW is.

mergo-mas-utakon-15_30.png
_Gabor_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-18, 19:37   #85 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Ne is mond. Tényleg ne 10 tick stop losst beuhztam 8 ticker mert fasza gyereknek képzeltem magam. A piac megmutatta hogy nem vagyok az. Utána bekötöttém ujra megvolt . Gondoltam tartom mert 2 swinget szokott menni. Tapasztalat. Erre kivettem mert befostam. Plusz 100 usdbe voltam ültem a seggemen gondoltam beszalok short de mondom ennyire közel a nem highnal őrültség erre esik a piac mondom most mar tuti lesz new high mondom is magamnak ha látok egy szép pullbackat akkor long jön a szép pullback én meg shortolom annyira tiszta volt a kép mint a vakablak jelentős szinten fordult plusz 61 fib level plusz az összes indikátor sírt hogy fordul. Erre elkezdtem random kötni végül lehiggadtsm Globex highnal eldöntöttem hogy ez jó hely longra és a kurva anyád szóval bekötöttém ki ültem és most örülök gondolom ment tovább mert new highnal 30 ticket csinál minimum de örültem ennek is plusz kerek szám volt szóval tippre 709 is meglesz de nem érdekel. Mert ez volt az következő szintem a szabályrendszer alapján... Szóval mint látod van bőven meg mit tanulnom de azért haladok...
Régi 2014-11-18, 19:42   #86 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Ne is mond. Tényleg ne 10 tick stop losst beuhztam 8 ticker mert fasza gyereknek képzeltem magam. A piac megmutatta hogy nem vagyok az. Utána bekötöttém ujra megvolt . Gondoltam tartom mert 2 swinget szokott menni. Tapasztalat. Erre kivettem mert befostam. Plusz 100 usdbe voltam ültem a seggemen gondoltam beszalok short de mondom ennyire közel a nem highnal őrültség erre esik a piac mondom most mar tuti lesz new high mondom is magamnak ha látok egy szép pullbackat akkor long jön a szép pullback én meg shortolom annyira tiszta volt a kép mint a vakablak jelentős szinten fordult plusz 61 fib level plusz az összes indikátor sírt hogy fordul. Erre elkezdtem random kötni végül lehiggadtsm Globex highnal eldöntöttem hogy ez jó hely longra és a kurva anyád szóval bekötöttém ki ültem és most örülök gondolom ment tovább mert new highnal 30 ticket csinál minimum de örültem ennek is plusz kerek szám volt szóval tippre 709 is meglesz de nem érdekel. Mert ez volt az következő szintem a szabályrendszer alapján... Szóval mint látod van bőven meg mit tanulnom de azért haladok...

Úgy gondoltam, hogy te csak a 15:30-as USA nyitást kereskeded, 10 pont stop, 30 pont célárral, ezért is mondtam, milyen jó neked, hogy csak napi 10 percet vagy a gép előtt. Ezek szerint mégsem olyan egyszerű. Pont holnap akartam kipróbálni.
Régi 2014-11-18, 19:45   #87 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
_Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Úgy gondoltam, hogy te csak a 15:30-as USA nyitást kereskeded, 10 pont stop, 30 pont célárral ezért is mondtam, milyen jó neked, hogy csak napi 10 percet vagy a gép előtt. Ezek szerint mégsem olyan egyszerű. Pont holnap akartam kipróbálni.

Direkt szivatsz de igazad van. Nem mondtam soha hogy mindig csak 10 perc de azt sem mondtam hogy mar gyakorlott kereskedő lennék . Jó lenne tőled egyszer hallani egy pozitív kritikát mindenféle hátsó gondolat nélkül de tényleg
Régi 2014-11-18, 19:54   #88 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Hidd el, hogy segíteni akarok. A DAX topicba is beírtam, hogy mergodon lehet, hogy neked is ez hiányzik a sikerhez, legyen néhány kiugró eredményed, és ne zárj mindig 30 pipnél?
Pont ezen gondolkodtam, az a veszély a fix 30 pontos zárásnak, hogy nem tudjuk növelni a nyereséget. Arra persze még nem jöttem rá, hogy mikor kell alkalmazni a fix célárat és mikor kell engedni a nyerőt. Ezt különben mindenki mondta, hogy a kiugró nyerőkkel lehet pozitívba fordítani az egyenleget.
Régi 2014-11-18, 20:06   #89 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Hidd el, hogy segíteni akarok. A DAX topicba is beírtam, hogy mergodon lehet, hogy neked is ez hiányzik a sikerhez, legyen néhány kiugró eredményed, és ne zárj mindig 30 pipnél?
Pont ezen gondolkodtam, az a veszély a fix 30 pontos zárásnak, hogy nem tudjuk növelni a nyereséget. Arra persze még nem jöttem rá, hogy mikor kell alkalmazni a fix célárat és mikor kell engedni a nyerőt. Ezt különben mindenki mondta, hogy a kiugró nyerőkkel lehet pozitívba fordítani az egyenleget.
Gabor bassza mar meg. Bocs ittam haverokkal. 80% napi winrate-em van. Altalaban jol zarom swing highnal a poziciokat. Le van elemezve nem keves energiat raktam bele. Kulonboztessuk mar meg amikor fasz modon mental stoppal zarom valamit, mitn ma, de megis sikerul pluszba zarnom a napot, es kulonboztessuk meg azt amikor trend trade jobban mukodik...

De tenyleg... Most ket olyan skillt probalunk osszehasonlitani amikor valaki kurva jol csinalja a trend tradet. Pontosan tisztaban van azzal hogy neki eleg 2 hetente megfogni egy jo trendet raepitesekkel, es azzal probalod ossehasonlitani hogy valaki daytradel, es eleg neki a 30 pip naponta...

Tok mas a ket dolog. Trainelem ezerrel az agyamat arra, hogy tudok plusszos lenni akkor is ha nem jon be az elso tradem. Ma is jo pelda arra hogy akkor sincs nagy gaz, ha faszlama vagyok, de ertekeljuk mar azt is hogy mas uton jutok el oda ahol a trendtradelek vannak

Erre probalom felhivni a figyelmet, hogy bassza meg, lehet maskepp is csinalni. Nem konnyebb, csak mas a latasmod. Es persze tokre igazad van... leelemeztem... van ra ATM strategiam. ha trend nap van, mint ma is, akkor egyszerubb trendre jatszani, es nap vegen zarni a pozit, mint nyulbelakent akkor zarni amikor en zartam, de nem ez a hitvilagom hanem az, hogy meg tudom csinalni a sajat hitrendszeremmel is....

TIszeljuk mar kicsit a masikat annyira, hogy oke, o meg kezdo, de egesz jol csinalja... mas a vilagkepe, de az semteljesen hulyeseg...
Régi 2014-11-19, 07:36   #90 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
80% napi winrate-em van.
Akkor viszont tényleg nem értem, hogy mi a gond. Mennyi az átlag nyerőd? 100 kereskedésre, 20x10 pont vesztő=2000$ 2000/80=25$ alatt van?
Régi 2014-11-19, 07:53   #91 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nincs gond. Soha nem mondtam hogy lenne. Annyi van hogy bőven van meg mit tokeletesiteni mint látod. Bocs a tegnapi ért sokat ittunk egy üzleti megbeszélés után.
Régi 2014-11-19, 09:15   #92 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Nincs gond. Soha nem mondtam hogy lenne. Annyi van hogy bőven van meg mit tokeletesiteni mint látod. Bocs a tegnapi ért sokat ittunk egy üzleti megbeszélés után.
Semmi gond. Csak nem értettem, hogy 80% nyerővel, hogy lehetsz veszteséges, ezért kérdeztem, mennyi az átlag nyerőd.
Régi 2014-11-19, 09:18   #93 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Nem vagyok veszteseges. 80% napi nyerom van, nem szamolom a tradeket egyesevel... Van valami statisztikam arra is (50% nyero atlag 200USD, es atlag 100USD a veszto)

A penteki nagy vesztom is szimplam csak azert volt mert SL-t kiraktam 20 tickre. Nem is tudom mikor csinaltam utoljara ilyet...

Viszont es itt a viszont, nyeronek sem tudom magamat mondani mert 2 honap jo eredmeny nem tamaszt ala szerintem semmit ebben a szakmaban... majd talan 2 ev... Szoval szerintem jo uton haladok. Egyre jobban latom hogy akkor veszitek ha esz nelkul overtradelek vagy tulhuzom a stopot. Nagy nyerom meg soha nem volt ugy hogy SL-t kellett volna piszkalnom es nagy nyerom altalaban a tokeletesen bekotott trade utan van:P
Régi 2014-11-19, 16:09   #94 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Jo kis nap volt ez a mai... Elneztem szokas szerint, aztan osszejott kicsit nehezebben...
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post454888
Csatolt kicsinyítések
mergo-mas-utakon-20141119_1_ym_12-14_144_tick_11h02m11s.jpg  
Régi 2014-11-19, 18:57   #95 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Idézet:
Jo kis nap volt ez a mai... Elneztem szokas szerint, aztan osszejott kicsit nehezebben...
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post454888
Gratuálok! Szerintem ha egy ideig kiraksz még ilyen képeket, lehet, hogy jobb feltételekkel is kapsz lehetőséget, a mostanihoz képest. Szerintem csak azért nincs hozzászólás, látogató, mert nem értik a chartodat. Én sem vagyok kivétel.
Régi 2014-11-19, 18:59   #96 (permalink)
Szenior tag

Összes hozzászólás: 331
Hírnév szint: 4
Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Nival már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Gratuálok! Szerintem ha egy ideig kiraksz még ilyen képeket, lehet, hogy jobb feltételekkel is kapsz lehetőséget, a mostanihoz képest. Szerintem csak azért nincs hozzászólás, mert nem értik a chartodat. Én sem vagyok kivétel.
HAHAHAHAHAHA jaja, csak bölcsen hallgatok még ilyen fiatalon a Forex világába, dehamárígy szóba került
Nival nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-19, 19:02   #97 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Koszi sracok... A chart csak chart. T144 kb M1-nek felel meg. Nem az alapjan szaltam be megegyszer shortba Viszont szerintem pont az latszik, hogy mennyi mindent kell meg csiszolnom a tudasomon, es nem az hogy mennyire jol megy...

Minden konyv azt irja hogy ne csinaljal nyerobol vesztot, erre en azt csinaltam az elso trade-bol... Szoval meglepodnek ha barkitol is ajanlatot kapnek, ezt tanultak 10-15 even keresztul az en 2 ev elmeleti 1 ev aktiv traderesi tapasztalatom semmit nem er...
Régi 2014-11-19, 19:03   #98 (permalink)
Szenior tag

Alapbeállítás

Mas. Csinaltam Zolinak (BMT-n @Daddy) egy Crude Oil analizist, kicsit tobb infoval...
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post454955

Akit erdekel az olaj, erdekes ranezni... Ott is egesz jol mukodnek a butyuta zonaim, meg a 30 tick nyero utan nem erdekel mi van a piacon elmeletem
Régi 2014-11-19, 19:10   #99 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Koszi sracok... A chart csak chart. T144 kb M1-nek felel meg. Nem az alapjan szaltam be megegyszer shortba
1x csinálj egy chartra egy magyar jelmagyarázatot
onnantól lehet rá hivatkozni és mindenki érteni fogja ami rajta van

-kis magenta bigyo a charton belépő
-kis kék bigyó a charton kilépő
- ..............................

_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-11-19, 19:11   #100 (permalink)
Szenior tag

_pda_ logója

Összes hozzászólás: 1.271
_pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton._pda_ elindult a hírnévhez vezető úton.
Alapbeállítás

Idézet:
Mas. Csinaltam Zolinak (BMT-n @Daddy) egy Crude Oil analizist, kicsit tobb infoval...
https://www.bigmiketrading.com/tradi...tml#post454955

Akit erdekel az olaj, erdekes ranezni... Ott is egesz jol mukodnek a butyuta zonaim, meg a 30 tick nyero utan nem erdekel mi van a piacon elmeletem
regisztrálódni kell a megnézéshez
_pda_ nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 11:34 , a GMT +1 időzóna szerint.